hanguktaekwondoo 2017 júl. 08. - 10:36:26
(391/1111)
de tényleg.
Ollan szépek együtt.

Micike.
Már akartam kérdezni.
ez az emescé
ez vmi Magán sport club?
hanguktaekwondoo 2017 júl. 08. - 10:32:45
(390/1111)
és hunci mikor coming out -tol már?
vagy most gyúrik rá?
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 10:22:39 10/10
(389/1111)
További szép napot, kellemeSSH hétvégét kívánok Mindenkinek! :)
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 10:17:54 10/10
(388/1111)
SSH-val. :)
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 10:11:31 10/10
(387/1111)
A Saimdang-ban, Saimdang-gal... :)))
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 10:08:15 10/10
(386/1111)
Amikor elõször megláttam ezt a képet, arra gondoltam, hogy tuti errõl a szemüveges fickóról mintázták a Saimdang-ban Lee Mong-Ryong-ot, a Herceg legnagyobb (férfi) rajongóját.
Azóta persze már rájöttem, hogy nem csak minta, hanem õ maga volt az - és tkp. csak saját magát alakította. :))))

Õ nem más, mint Hong Seok-cheon, aki 2000-ben elsõként Koreában, nyíltan felvállalta, hogy meleg. Egy darabig vissza kellett vonulnia, New York-ba akart költözni, de végül otthon maradt. Ma már számos étterme van, melegjogi aktivista, politizál és újra népszerû, elsõsorban persze a fiatalok körében.
SSH-t valószínûleg a "3guys, 3girls" idejébõl ismeri, ma is jóban vannak, sõt õt nevezte meg ideáljaként, úgyhogy ma már nem csodálkozom a rajongó pillantásán... :))))
Bár az is igaz, hogy elõször Lee Jeong-jae volt a kedvence, de õ megkérte, hogy ezt ne emlegesse, így "maradt" SSH.
(Viszont akkor ezek szerint mégiscsak hasonlít ez a két pasi, ahogy azt már edimir is megjegyezte korábban... )
https://en.wikipedia.org/wiki/Hong_Seok-cheon
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 09:21:41 10/10
(385/1111)
Sajtótájékoztató.
Csak tudnám, mik ezek a pofavágások, amikor SSH saját maga akarta feszegetni a határait... :)))))
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 09:18:27 10/10
(384/1111)
SSH és Kim Dae-Woo.
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 09:16:49 10/10
(383/1111)
...és az érett férfi...
(Nyami!!! Imádom ezt a képet, ezeket a formás idomokat...:)))))))

[Kikockázni nem tudtam, ezért "körülmetéltem"... Talán ennyi még belefér...]
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 09:10:46 10/10
(382/1111)
A szentimentális fiú...
10/10
micike_MSc 2017 júl. 08. - 09:06:44 10/10
(381/1111)
FÓKUSZBAN: MEGSZÁLLOTT

Vajon léteznek olyan koreai filmek, amelyek hitelesen ábrázolják a testi szerelmet? Bár számos felnõtt erotikus film vonzotta a közönséget az 1980-as években, nem sok emlékezetes közülük. A 80-as évek elején az új, friss kísérletek fokozatosan lassultak. Ezek a filmek csak a szexuális aktus durvaságát ábrázolták, következésképpen a felnõtt filmeket megbélyegezték, mint egy csúnya mûfajt, amely összességében csökkentette a koreai filmek minõségét. Ennek eredményeként a népszerû rendezõk ritkán próbáltak felnõtt filmeket készíteni. Végül KIM Dae-woo filmjei, a Forbidden Quest (2006), majd az Obsessed (2014), mint szexuális tartalmú filmek megjelenése elég volt ahhoz, hogy felkeltse a figyelmünket.

KIM igazgató teljesen elhárította a felnõtt filmekkel szembeni elõítéleteket. A díszletek és a mûvészi jelenetek jól polírozottak, ellentétben azzal, amit egy felnõtt filmben várnánk. A filmjei inkább túl kifinomultak, így nem érezzük magunkat kínosan. Jó munkát végez a gondosan szõtt narratívák és karakterek kidolgozása terén, és nem nélkülözi a romantikus elemeket sem. Úgy tûnik, KIM felismerte, hogy ha a karakterek csak szexuális élvezetet mutatnak, akkor nem különböznek a vadállatoktól. Filmrõl filmre határozottan felépítette a saját világát.

KIM kifinomult stílusa azzal ragadja meg a közönséget, hogy a karakterek komplex érzelmei gyakran reflektorfénybe vannak állítva. KIM Dae-woo forgatókönyvíróként kezdte pályafutását. A forgatókönyvei, mint például az An Affair (Viszony, 1998), a Rainbow Trout (Szivárványos pisztráng, 1999) és az Untold Scandal (Eltussolt botrány, 2003) kiváló pszichológiai és leíró jellegû részleteket tartalmaznak. Valójában irodalmi stílusa szorosan nyomon követi a karakterek mentalitásában bekövetkezett változásokat. Bár a karakterek lelki fejlõdése nem fejezõdik ki teljes mértékben az elõzõ filmjeiben, mint a Forbidden Quest (Tiltott küldetés, 2006) és a The Servant (A szolga, 2010), viszont tökéletesen meg van írva az új Obsessed (Megszállott) címû filmjében. Ez a film egy olyan férfirõl szól, aki lassan „megõrül”.

A film egy kis faluból indul, amely hivatásos katonai rezidenciaként szolgál. A nyitó jelenet az egyik legszebb a filmben: egy magányos férfi egyedül teniszezik, és hangulatos táj veszi körül. Az egyik furcsa dolog az, hogy a film nem sokat mond a fõszereplõ KIM Jin-pyeong ezredesrõl, annak ellenére, hogy a körülötte lévõ emberek családjait és történetét egyenként jeleníti meg. Mindaz, amit Jin-pyeongról tudunk: egy katona, egy háborús hõs, aki a vietnami háborúban számos ellenséget legyõzött, egy férj, aki álmodozik, miközben a felesége csacsog, és egy olyan ember, aki szeret zenét hallgatni, de nem tudja, mi az a MacIntosh lemezjátszó.

Egy egészséges és õszinte vidéki fiúként Jin-pyeong talán részt vehetett a Katonai Akadémián az 1950-es évek végén, majd megkezdte a szolgálatot. Amikor a háborúban volt, talán bátran harcolt volna parancs nélkül is. Mikor a tábornok lánya, Sook-jin kitartott mellette, valószínûleg elfogadta a házasságot és a vele járó lehetõségeket. Az a helyzet, mely szerint nincs gyermekük, szimbolikusan mutatja a boldogtalanságukat. Ellentétben a felesége vágyával, hogy legyen egy kisbabájuk, nem szereti õt mélyen, csak úgy tesz, mintha szeretné õt. Egy napon aztán az alárendeltje felesége megragadja a figyelmét, amikor a szomszédba téved. Úgy érzi, ez megfelelõ alkalom arra, hogy kinyújtsa felé a kezét, bár eddig passzív életet élt.

Jin-pyeong egy napon Ga-heun megmentõje lesz. Szinte szánalmasnak tûnik, ahogy próbálja elrejteni a vonzalmát. Jin-pyeong egy felnõtt ember fizikai vágyai és egy fiú szentimentális érzései között õrlõdik. Ga-heunnal akar lenni, ugyanakkor fél, hogy felfedje a bensõjében rejlõ vágyakozást. Máskor tele van örömmel, amikor boldoggá teszi Ga-heunt egy virágcsokorral, amit soha nem tett azelõtt. Ebben a fajta filmben a szerelmeseket tönkreteszi, amikor egy másik személy felfedezi a titkukat. A katasztrófa akkor következik be, amikor Jin-pyeong elakad az életében, a karrierjében. Végül elõléptetik tábornokká és visszanyeri az elvesztett önbizalmát az ünnepség alatt. A hatalomtól elkábítva elõször tesz elnyomó, parancsoló gesztusokat Ga-heun felé. Amikor õ határozottan elutasítja, csalódott igazi énje azonnal összeomlik.

KIM Dae-woo filmjeiben a férfi fõhõsöknek mindig nehézségei vannak az idõzítéssel. A Forbidden Quest-ben (2006) Yunseo-t a konzervatív társadalom, a The Servant-ben (2010) Bangja-t a kasztrendszer akadályozza. Az Obsessed-ben, amely az 1970-es éveket ábrázolja, Jin-pyeong a katonai kormányzat elnyomó maszkulinitásának képviselõje, ugyanakkor áldozat is. Zárkózottságában bízik a szervezetben, de nem jó a politikában. A taktika, a titkos kapcsolatok és a politikai játszmák, mindezek fárasztják õt. Eközben a háború okozta véres hegeket a szerelem kegyelme sem tudja lemosni. Jin-pyeong tragédiája a hasadt karakterén belülrõl fakad, s csak idõ kérdése, mielõtt „széthasad”.

A nõi karakterek fontossága ellenére ez egy férfi film. A férfi karakterek érzelmeinek kifejezése iránti lelkesedésében KIM a nõi karaktereket felületesen ábrázolja. Lehet, hogy talán nem ismeri a nõi pszichológiát, de az Obsessed-bõl nyilvánvaló, hogy szándékos elhanyagolásról van szó. Ga-heun karaktere nem titokzatos, mivel a kezdetektõl elhanyagolt. Nem más, mint egy olyan tárgy, amely csak Jin-pyeong lelkiismeretére reagál. Végül súlyosan egoista film. Az egyoldalú szerelem egy nemes és tiszta embert összezavar, aki emiatt elhagyja a világot, a többi szereplõ pedig egyedül marad. Talán azért, mert a rendezõ KIM Bach-ot hallgatott, amikor írta a forgatókönyvet. Az Obsessed-ben az együttélésnek nincs esélye.

A LEE Yong-cheol (Filmkritikus)

http://www.koreanfilm.or.kr/jsp/news/inFocus.jsp?mode=VIEW&seq=80&blbdComCd=601018
10/10
micike_MSc 2017 júl. 07. - 15:03:11 10/10
(380/1111)
Akartam írni pár keresetlen sort, de elszaladt az idõm... :(
Viszont tegnap este olvasgattam a dramabeans-oldalon a Saimdanggal és úgy általában SSH-val kapcsolatos véleményeket - ahelyett, hogy pl. az Édent néztem volna... - és néhány rajongón kívül általánosságban még mindig ott tartanak, hogy na jó, SSH jól néz ki, de nem egy nagy tehetség, ami a szerepformálásait illeti... Bár a Saimdangban inkább pozitív kritikát kapott végül, de elõzetesen sokan nagyon lehúzták.

Hát nem is tudom, hogy most akkor én vagyok túlságosan elfogult, meg az a pár millió "követõje" a facén, meg mindenki más Ázsiában (Japán, Szingapúr, Malajzia, Taiwan, stb...), vagy bármely más földrészen - kivéve Koreát, ahol még mindig nem bocsátották meg neki, hogy anno trükközött a katonasággal?
Pláne a mostanában is aktuális cirkuszokkal a mai fiatalok körül... (T.O.P., Yoo Ah In - más ügyek, más botrányok, de botrányok és hisztik...)
(Az persze még továbbra sem egyértelmû, legalábbis nekem, hogy egyáltalán nem akart bevonulni, vagy csak haladékot szeretett volna nyerni az éppen aktuálisan forgatott Sad Love Story c. sorozat miatt... De pl. anno a Bad Guy is áldozatul esett KNG kötelezõ bevonulásának, az eredetileg tervezett 20 rész így 17-re rövidült - és hát több sorozatot látva, azért az ilyen kényszerû vágások nem tesznek jót az elõzetesen kidolgozott forgatókönyvnek...)

Tényleg mennem kell, de azért egy mai "szemcukorkát" itt hagyok... :))))
További szép napot!
10/10
micike_MSc 2017 júl. 03. - 22:41:44 10/10
(379/1111)
Egyszerû feketében. Mint Black, a "szeszélyes Kaszás".
Majd októberben... :)
10/10
micike_MSc 2017 júl. 03. - 22:36:56 10/10
(378/1111)
SzemüvegeSSH.
Olyan szép és okos feje van... Igazi entellektüel... :))))
10/10
micike_MSc 2017 júl. 03. - 22:29:08 10/10 Előzmény Illiona
(377/1111)
Jó, hogy benéztél, mert már azt hittem, lassan csak Dimash érdekel... bár õ tényleg jobban énekel... ;))))
Itt nem tudom, mit mutogat, de akár varázsgömb is lehetne a kezében. :)
Illiona 2017 júl. 03. - 07:45:11
(376/1111)
orchideákkal...
Illiona 2017 júl. 03. - 07:44:21
(375/1111)
kitekeredve...
10/10
micike_MSc 2017 júl. 01. - 17:12:54 10/10
(374/1111)
Már megint - és még mindig - EAST OF EDEN... Lee DongCheol Forever!!! <3 <3 <3 :)))))))
Néhány idézet a D-Addicts fórumozóitól:

2012.09.09. Yeva
"...Az agapé, az önzetlen megmentõ szeretet ritkaság, és a filmen ezt a szeretetet igazán, õszintén, szívbõl jövõen egyedül Dong Chul képviseli.
Õ még eddig a "gonoszokat" is mind magához vette. Akik ellene gonoszt forraltak, azoknak is megbocsátott."

2013.02.02. Unni
"Én is imádtam ezt a doramát, idõnként még visszanézek, annyira nehezen tudtam elengedni. Song Seung Hunt, igazából itt kedveltem meg, de a többiek játéka is lenyûgözõ volt.
Kitartást a végéhez!"

2013.08.27. Bria
"Az elsõ részek nem is tetszettek igazán, aztán amikor kezdett kibontakozni a történet, már teljesen belefeledkeztem. Hol utáltam, hol imádtam. Volt, hogy mérgemben, és utálatomban a fotelem kapartam, vagy szinte elfolytam a padlón SSH szép szemeitõl. Szóval magam is átéltem kissé a cselekményt.
A karakterek érdekesek voltak, a történet kidolgozott, és nagyszerû. Bár nem rajongok az ennyire fájdalmas, és szomorkás alaphangulatú történetért, ezt teljesen átéreztem.
Nem titkolom, hogy SSH miatt kezdtem el - gondolom sokan mások is,- és nem csalódtam benne, mert hozta a szokott formáját. Vonzó volt, és aranyos, a karaktere pedig... nem tudom mit mondhatnék rá.
Annyira romantikus és tragikus a karaktere, amely már-már túlzás. Az õ arcával és...hmm... testével pedig egyenesen káros az egészségre.
Bár már sok színész esetében észrevettem, hogy szinte mindig egyféle karaktert játszik, neki nagyon jól áll az aranyszivû, romantikus rosszfiú szerepe. Illik hozzá."

2013.09.02. Yeva
"Kétségtelen, hogy Song Seung Heon az egyik legszebb, legkellemesebb, "jó-testû", és végtelenül szimpatikus egyénisége a koreai filmmûvészetnek. Rengeteg ember kedvence; nagyon nagy a rajongótábora."

2014.04.29. Éva
"Song Seung Hun egyszerûen gyönyörû........, drukollok, hogy összejöjjenek a lánnyal. ( Csak a haja....., a homlokából ha kifésülnék még szebb lenne!)"
[Szerintem õ mindig, minden körülmények között szépségeSSH... :))))]

Aug 02, 2016 kendall
"...Igaz, még csak az elején járok, de mondhatni egyszerûen odaszögez a képernyõ elé. Valódi, mély érzelmeket mutat be, és ad át, a színészek is kitûnõ alakítást nyújtanak. Félelmetesen jó a jellemábrázolás. Annyi minden történt már a cselekményben,​ ​és​ ​egyre bonyolultabb​ ​a helyzet.​ ​Hûûûûû.........mi lesz még? Nagyon nagy köszönet és hála a remek fordításért!"

Kép: az 5 éves , a 15 éves (Kim Beom) és a felnõtt Lee DongCheol. :)
10/10
micike_MSc 2017 jún. 29. - 01:12:53 10/10
(373/1111)
Jó éjt, szépségeSSH álmokat, kellemeSSH ébredést! :)))))
10/10
micike_MSc 2017 jún. 29. - 01:05:36 10/10
(372/1111)
A Better Tomorrow, trailer (2010)
https://www.youtube.com/watch?v=JYBEZSd3Ao4