Téma: So Ji Sub

10/10
eonni 2014 máj. 04. - 18:20:52 10/10
(2968/8268)
Tegnapi videó egy orosz rajongótól...
http://www.youtube.com/watch?v=BCX5TKCRZ64

...és egy kócos kép...:-)
10/10
eonni 2014 máj. 04. - 18:03:04 10/10
(2967/8268)
Sziasztok!
Lányok! Köszönöm... Borinak hogy felhívta a figyelmemet Rain repülõs filmjére, és Barbinak a linket! :-))
Még csak most jutottam el odáig, hogy megnézzem...dehát mindennek megvan az ideje. Ennek most jött el...
Mindig is szerettem a vadászrepülõket, az öcsém is repült valamikor, ezért alaposan meg vagyok fertõzõdve! :-)
Elõször azt hittem, hogy csak egy pörgõs, szórakoztató, látványos repülõs film lesz...de azért ettõl többrõl szólt....a bajtársiasságról, és arról, hogy milyen veszélyben van a nyugodtnak tûnõ kis világunk, amelyben élünk! Elég egy hatalmon lévõ õrült elme... :-((

Rain-tõl ez volt az elsõ film amit láttam, mivel eddig még nem nem vonzott be magához. Jól játszott, némelyik jeleneten nagyon jól szórakoztam pl. sárkányrepülõs :-)))
És hát látványnak sem utolsó...
Rhubarb 2014 máj. 03. - 21:24:04
(2966/8268)
Azt hiszem idõvel, késõbb, talán én is így fogok érezni.
10/10
eonni 2014 máj. 03. - 20:28:42 10/10
(2965/8268)
Az eltúlzott karakterek, az életszerûtlen helyzetek, a fõszereplõkre mért csapások sorozata engem is idegesít...olyankor rámtör, hogy abbahagyom, aztán valaki, valami mindig tovább visz és általában nem bánom meg. Tudom jól, hogy erõsen az érzelmeimre akarnak hatni...ezért csak nagyon ritka esetben visel meg lekileg, de azért volt már, hogy lelkiismeretfuralást okozott a múltban elkövetett hibáimért. De én ezt nem veszem bántásnak, inkább valamiféle megtisztulásnak, fõleg, ha a fõszereplõk is szépen egymásra találnak és happy lesz a vége...nálam mindig jön egy katarzis élmény. És ez jó nekem! Ebbõl építkezem a szürke hétköznapokon...lehet, hogy túlzottan romantikus vagyok...vagy csak átéltem már dolgokat...és langyos nem tudok lenni...vagy hidegen hagy valami...vagy égek ezerrel! Nálam ezért nyerõbbek ezek a filmek...szerintem! :-)))
Rhubarb 2014 máj. 03. - 19:38:52
(2964/8268)
Igen.

De néha már azt hittem, lelketlen vagyok, mert én ezeken nem tudok sírni. Egyiken sem sírtam.
Talán a Devilen egy picit.
bori3 2014 máj. 03. - 19:25:11
(2963/8268)
Amikor nincs túlzásba víve az önfeláldozás, meg a "süketek párbeszéde, illetve nem beszéde", amikor fél sorozatonon keresztül nem a mama/papa/szomszéd és barátok/barátnõk tudnak mindent az én sorsomról, meg hogy mit kellene nekem csinálni, akkor én is el tudok merülni benne - egy szintig.... Az ego olyan mérvû félreállítása, amit õk rendszeresen valami dicséretes tulajdonságnak tartanak már nekem is sokkkkk :) Aztán sokszor életszerûtlen, erõltetett a sztori, csak azt érzem, hogy mindenáron le akarnak taglózni :) - biztos vagyok benne, hogy a normál átlag ember ott sem így csinálja... Én is szeretek meghatódni egy-egy megoldáson, fõszereplõn,a romantikus dolgokat is nagyon szeretem, de van határ. Más a mi nyugati ízlésvilágunk úgy gondolom, másképp nevelkedtünk.... filmbeli fikció miatt még sose éreztem lelkiismeret furdalást - Te se bánts magad, mert hatásvadásznak :))) Mindig valami bûnhõdésre, büntetésre, bosszúra megy ki a dolog, ami megvisel mindenkit.

Ezért aztán mostanában jobbára a jól bevált - mindig is favorizált - történelmi, kaland, illetve akció filmek és vígjátékok jöhetnek.
10/10
eonni 2014 máj. 03. - 19:01:23 10/10
(2962/8268)
Nálam egészen más érzelmeket váltanak ki a melodrámák. Nagyon sokszor párhuzamot tudok vonni a saját élettemmel kapcsolatban, ami lehet jó, vagy akár rossz is. Volt már rá példa, hogy mélyen elgondolkodtatott és megerõsített abban, hogyha újra átélhetnék dolgokat, mit és miért tennék másként...
De ezek az érzések igazából csak a lezárt történet után jönnek elõ, amikor teljes egészében látom a történteket. Pl. az Innocent Man-ban eltúlzóan aljasnak éreztem az elnökasszony viselkedését, ami rettentõen idegesített az elején. Csak a Csábmester csábítgatása miatt nem adtam fel, és most már azt írhatom, hogy nem bántam meg! :-)))


Remélem ma mindenki lazítot egy kicsit! :-))
Rhubarb 2014 máj. 03. - 18:37:42
(2961/8268)
hát majd valamikor, lehet róla szó :)))

Nincs baja melodrámákkal, de egyszerûen én mindig felháborodom rajtuk.
Rá kell jöjjek, hogy én nem vagyok az az önfeláldozó típus és nem is tudom megérteni õket. Ráadásul a sok meg nem beszélés is kikészít.

Sajnos, nem igazán nyújtanak nekem mást csak idegbajt. :))))

Bevallom pl a SECRET számomra kínszenvedés volt, ahogy a korábban említett melodrámák is.

A Missing Yout azért emelném ki, mert az az UTW-féle Devil egy remakejének tekinteném, hasonlók a karakterek és Csuncsu valami eszméletlenül jól játszott. ÉS Yoo chun is. Azóta is odavagyok a játékukért,de még egyszer tuti nem nézném meg.
https://www.youtube.com/watch?v=kOXmmv3PZzE
10/10
eonni 2014 máj. 03. - 17:34:11 10/10
(2960/8268)
:-D
Fantasztikus, idõutazós és....melodráma! De mi azzal a baj? :-))
Szerintem a melodrámák nagy része az elgondolkoztató és morfondírozós kategóriába esik, a legtöbbjétõl kapunk is valamit, hisz emberi (gyarló) érzéséket közvetít felénk...vagy pont ez a baj vele, mert most nem vagy ráhangolódva?
Pedig a Farkasfiú miatt a The Innocent Man-t is érdemes megnézni, szépséges és nagyon ügyes a fiú. Egyik pillanatról a másikra képes volt megváltoztatni az arckifejezését a szituációnak megfelelõen, a jeleneteiben számomra mindig átjött a karakterének a mondanivalója.
Remélem a katonaság után egy igazán érett fiatalembert kapunk vissza Song Joong Ki személyében...


Jisub babák...:-))
10/10
eonni 2014 máj. 03. - 17:20:37 10/10
(2959/8268)
Ezen a képen én is igencsak jól szórakoztam! :-)))
bori3 2014 máj. 03. - 15:05:58
(2958/8268)
hi-hi ... :)
bori3 2014 máj. 03. - 14:08:52
(2957/8268)
Igen???? - jé, én úgy vettem le, hogy fantasztikus,idõutazós vagy ilyesmi :))
10/10
eonni 2014 máj. 03. - 13:44:12 10/10
(2956/8268)
:-D
Dehát ez is melodráma!...???
Jisung szépséges neje játsza benne a fõszerepet...Lee Bo Young
bori3 2014 máj. 03. - 13:26:47
(2955/8268)
bori3 2014 máj. 03. - 13:26:08
(2954/8268)
Na akkor ezt hanyagolom ... :) Hogy Te miket néztél meg "nélkülem" .... :DDD

Bad guyt közepesen zokogósnak mondanám, de a színészi munkát nézve felsõfok - nem kell mélyen belemerülni a történetbe :))) Most már kezdek megedzõdni....

Ezt a Junkis topickból "loptam", mit szólsz hozzá - esetleg (nem mindjárt most!) ? :))))))
Rhubarb 2014 máj. 03. - 11:03:50
(2953/8268)
Az, felsõfokon.
Csábmester játszik benne.
Sungkyunkwan Scandal után megnéztem az õ és a Yoo Chun drámáját is, a Missing Yout.

És ott kb abbahagytam a melodrámákat, UTW-vel tettem kivételt ugyebár :)))

És azt hiszem, a Bad Guy se lesz egy fáklyás menet.
bori3 2014 máj. 03. - 09:59:25
(2952/8268)
Ez is melodráma ? :)
Rhubarb 2014 máj. 03. - 07:36:31
(2951/8268)
Köszi!

A nézésekre már nem emlékszem ennyire, de attól tartottam, hogy mindketten amnéziásak lettek, de akkor nem. Jó. :)))
10/10
eonni 2014 máj. 02. - 22:55:57 10/10 Előzmény Rhubarb
(2950/8268)
Befejeztem...:-))))
Izgultam, hogy rossz vége lesz...ennyi aljas ármánykodás után azt vártam! A kezdeti ellenérzéseim után szépen beindult a történet fordulatokkal, emberi érzelmekkel...nálam az elgondolkodtató kategóriában esett. Még az utolsó rész háromnegyedénél sem tudtam, hogy mi fog történni....szóval nekem tetszett!
A vége...
szerintem...Kang Ma Roo nem veszítette el az emlékezetét. A késelés utáni monológjában arról beszélt, hogy a következõ életében szeretné újra kezdeni Eun Gi-vel egy normális szerelmi kapcsolatban. Belefáradt a küzdelmes szerelembe, hisz az alagútban is már ezért nem tért ki elõle. Azzal, hogy vidékre költözött, megadta a lehetõséget a lánynak a választásra, hogy teljesen tiszta lappal indulhassanak neki a közös életüknek, az el sem múlott szerelemmel! A gyûrû átadása után ez tisztán látszott a szemeiben...:-))))))) Hisz Kang Ma Roo a mûtét elõtti idõszakban is játszott, hazárdírozott...
Imádtam a végét! :-DD
Rhubarb 2014 máj. 01. - 21:22:01
(2949/8268)
Én egyik csajt se bírtam benne,de menet közben néha szimpatikusak voltak.

Great Seer:
Én nem mondtam, hogy beteljesületlen szerelem lesz.
Csak inkább történelmi drámára készülj, mint nagy love storyra.
De voltak benne jó kis részek! ;)