Téma: So Ji Sub

bori3 2014 márc. 15. - 21:39:39
(2428/8268)
Nem Te gerjesztettél haragra, hanem amint írtam, az, hogy mire használják ezeket a képeket.... mindenben egyetértünk.
Ditta 5 2014 márc. 15. - 21:35:15
(2427/8268)
Ne, haragudj, ha haragra gerjesztettelek a két videóval, igazán nem ez volt a szándékom. Az elsõt azért tettem fel, mert szép és jó képek vannak róluk. A másikat meg azért,mert abban látszik, hogy sok mindenkit milyen fájdalmasan érintett Park Jong Ha halála, nem csak So Ji Sub-ot. És ahogy már Barb és Eonni is említette egy közeli hozzátartozó vagy barát elvesztése borzasztó fájdalmas és ebbõl nem kellene negatív következtetéseket tenni. Fõleg nem egy elhunytról!!! Én semmiképp sem csámcsogni szerettem volna rajta,csak nagyon bántott engem is amiket írtak a másik fórumon, ezért hoztam szóba.
bori3 2014 márc. 15. - 21:33:51
(2426/8268)
Rhubarbnak spojler

Én már "kidühöngtem" magam eonninak, mikor befejeztem a filmet... egyszerûen nem tudom elhinni, hogy ilyesmi emberekkel megtörténhet, ennyire naivak, határozatlanok, sorsukba beletörõdök nem lehetnek, csak a forgatókönyvekben :) Gondolj csak mindjárt az elejére - két csecsemõ csak úgy eltûnik, papírok, okmányok hamisítása stb. ezek a világon mindenhol bûncselekmények, aztán semmi következménye. Aki szül az meg beletörõdik abba, amit mondanak neki szóval elég életszerütlen dolgokkal bombázzák a lelkünket.
Az más kérdés, hogy nagyon jól játszott SJS - ezért végig is néztem, de elég sokat is bosszankodtam....
bori3 2014 márc. 15. - 21:23:32
(2425/8268)
Már láttad a Balit???? - de akkor nem magyarul nyilván, mert azt ugye várjuk. Azt gondoltam, hogy még nem láttad ....
Ditta 5 2014 márc. 15. - 21:22:55
(2424/8268)
Köszönöm! :))

Én is elgondolkoztam azon amiket te írtál és én egy kissé másképp látom, de ez így jó, így van rendjén.
Számomra az I'm sorry I love You, nem egy modern kori Rómeó és Júlia történet. - Ó, és hát már hogy ne olvassunk Rómeó és Júliát!!! és más szomorú szerelmi történeteket! - Gyönyörûnek sem érzem, hanem rendkívül fájdalmasnak. És itt most nem "csak" a fõhõs fájdalmára gondolok a betegsége miatt és a tudat miatt, hogy mi fog vele történni rövid idõn belül és a tévhite miatt, hogy az anyja eldobta õket, hanem a szegény kis törékeny lány miatt is. Micsoda gyötrelmeket élt át, hogy õrlõdött a két férfi között! Szinte majd bele õrült. Na és a vége...!!! Tudtam, hogy mi lesz a vége,de mégis borzasztó volt látni! Sajnos nem hiszem, hogy a késõbbiekben is más érzéseket fog kiváltani belõlem. :(

A Cain tudom, hogy komoly indulatokat, gyûlöletet és haragot fog kiváltani.

Remélem igazad van és a forgatókönyvírók csakis szándékosan és kifejezetten az eladhatóság miatt írnak ilyen történeteket,de nekem efelõl kétségeim vannak. Bár most nagyon úgy tûnik mintha rendkívül naiv és járatlan lennék a koreai sorozatok terén és azok értelmezésében, függetlenül attól, hogy megszámlálhatatlan sorozatot láttam. :))
Mindig a szemem elõtt lebeg, hogy milyen kemény élet folyik Koreában a valóságban és ez megrémít a sorozatok nézése közben is! :(
bori3 2014 márc. 15. - 21:21:39
(2423/8268)
"... láttam mennyien mellénk álltak" - hol láttad????
bori3 2014 márc. 15. - 21:20:04
(2422/8268)
bori3 2014 márc. 15. - 21:09:09 Előzmény Ditta 5
(2421/8268)
Én nem szívesen nézem ezeket a videókat amióta látom, hogy mire hegyezik ki õket.... :((( letiltatnám az összeset, ha módomban állna. Szegénynek a legbensõbb magánéletén csámcsognak...
bori3 2014 márc. 15. - 21:00:33 Előzmény eonni
(2420/8268)
:)
Sikerült összepasszítani a No regretet, ma meg is néztem. Idõnként mellbe vágott - pedig nem vagyok prûd igazán -,de meleg szerelemrõl ritkán lát az ember filmet ennyire ala'natur, hiába na.... Iszonyú nehéz sorsuk lehet, az ember nem is gondolná, van min elgondolkodni....
(Ez azért 28 éven felüli film volt :) )
10/10
eonni 2014 márc. 15. - 20:34:22 10/10
(2419/8268)
Szééép Pasi! :-))))
10/10
eonni 2014 márc. 15. - 20:33:02 10/10 Előzmény Ditta 5
(2418/8268)
Egy gondolat erejéig visszatérve Park Jong Ha-ra és Ji Sub-ra. Tegnap már meg akartam írni a szomszédban, de mégsem tettem, mert nem akartam belemenni egy parttalan vitába! Most mégis megteszem mert utólag láttam mennyien mellénk álltak!
Szóval...Miért kell következtetéseket levonni azért mert Ji Sub szétsírta az arcát a temetésen? Azért mert nem játszotta meg magát, és õszintén szabadjára engedte a fájdalmát? Azt nyilatkozta egyszer ezzel kapcsolatban, hogy rettenetesen fájt neki amiért nem vette észre, hogy a barátjának komoly problémái vannak és nem tudott segíteni neki!!! :-((
Pont ahogy Barbi írta, ez minket is ugyanígy megviselne....szerintem! :-((
10/10
eonni 2014 márc. 15. - 20:24:11 10/10 Előzmény Ditta 5
(2417/8268)
Sikerült! :-DD
Jó, hogy itt is vagy!
Nyugodtan zúditsd csak ránk a gondolataidat, egyáltalán nem megterhelõ!

Elgondolkozva olvastam a soraidat...érdekes, hogy a Bali milyen sok mindenkit megviselt. Nekem is napok kellettek, míg feldolgoztam az érzéseket, amiket kiváltott belõlem. Mégis nagyon szeretném újra látni!
Ezen már én is törtem a fejemet, miért van bennem a vágy, hogy ilyen történeteket nézzek. Ennek ellenére nem érzem magam mazohistának :-), egyszerûen csak szeretem azokat a szép filmeket, amiktõl kapok is valamit. Elgondolkoztat, emlékeket ébreszt, amiket lehet, hogy éppen ezek miatt a filmek miatt fogok másként látni. Esetleg megértem, hogy a múltban az a dolog miért is történt velem...
Akkor ne olvassuk a Rómeó és Júliát sem? :-)
Az I'm sorry I love you is gyönyörû történet, egy modernkori Rómeó és Júlia. Örülök, hogy megnézted! Szerintem ha feldolgozod magadban, akkor egy szép filmélményként fog megmaradni benned, talán úgy, ahogy bennem is.
A Cain és Abelnek nyugodtan állj neki, egészen más érzéseket fog kiváltani belõled...de többet nem írok, mert spoilerkedni nem akarok! :-)))

A koreai forgatókönyírók pedig szándékosan találják ki az ilyen melodrámákat, mert így biztosan eladhatóvá válnak...legalábbis egy réteg számára! :-)))) Ahová én is tartozom! :-))))))))))


Kedvenc képem Cain and Abel-bõl!
Ditta 5 2014 márc. 15. - 19:23:41
(2416/8268)
Eonni, ezzel a képpel neked szeretnék a kedvedbe járni! :)))
Ditta 5 2014 márc. 15. - 19:21:05
(2415/8268)
Bocsánat! Nem kicsinyítettem le a képet!:(
Ditta 5 2014 márc. 15. - 19:15:08
(2414/8268)
Bori, Barb! Én is köszönöm nektek /Uticél..:((/ !

Park Jong Ha említése különösen szíven ütött!!!:((
Mióta elõször olvastam arról, hogy 2010-ben öngyilkos lett, azóta mindig ha eszembe jut rettenetesen fáj érte a szívem. A Winter Sonáta-ban láttam anno elõször , de énekesként is nagyon kedveltem.

Igen, nagyon jó barátok voltak!!!

http://youtu.be/iyWxNtN0NM4

http://youtu.be/ULLl-xl-R-4
Ditta 5 2014 márc. 15. - 18:55:37
(2413/8268)
Szia !:))

Remélem neked is!? :)

Micsoda idõzítés?:)
Ditta 5 2014 márc. 15. - 18:53:04
(2412/8268)
Sziasztok ! :)

Már tervezem egy ideje, hogy bejelentkezzek Hozzátok. Remélem, nem bánjátok?! Bori, ezúton is köszönöm, hogy invitáltál! Hogy végre meg is tettem, annak több oka is van, az egyik, hogy szerettem volna Borinak elküldeni e-mailben a No Regret feliratát, de látom azzal már elkéstem, mert közben már Eonni elküldte. A másik, hogy miután kicsit csillapítottam Ji Sung sorozatai utáni vágyamat és megnéztem újra a Kim Soo Ro és a Secret utolsó három részét, végre vettem a bátorságot és a héten végig is néztem az I’m sorry I love you-t. Nem véletlenül voltak félelmeim és halogattam ily sokáig... Tudtam, hogy meg fog viselni, ugyanúgy, mint annak idején a Bali, mégis borzasztó nehezen emésztem a látottakat... Nem is tudom, hogy a Caint mikor leszek képes megnézni, mert azt kérdezgetem mindig magamtól az ilyen megrázó sorozatok után, hogy:kell ez az én túl érzékeny lelkemnek?
Bori, ha jól emlékszem a múltkor hasonló dologról írtál te is.
Úgy érzem, akit ennyire megvisel egy ilyen jellegû sorozat, kellõ mazochizmussal rendelkezik, ha belevág egy újabba. De ha nagyon komolyra akarom fordítani, megint csak azt tudom megállapítani, mint már oly sokszor, hogy borzasztó elkeserítõ és elgondolkodtató, hogy a koreai forgatókönyvírók és rendezõk lelkivilága ennyire megkeseredett, hogy ilyen sok megrázó sorozatot készítenek.:((
Még valami, amit muszáj megjegyeznem, hogy én mindig is hittem és hiszek a telepatikus dolgokban, - mert be szoktak jönni-, de azért az döbbenetes, hogy Bori épp mostanság - mialatt én éppen néztem - rakott fel a sorozatból képeket és a zenéjét!!! Én is Ji Sub elõadásában szeretem a legjobban, de Park Hyo Shin-t is kedvelem, annál is inkább, mert már más kedvenc sorozatomnak / pl.:Iljimae / az OST-jét is Õ énekelte.
Látjátok, ezért nem szabad bejelentkeznem, mert ha kiszabadul a szellem a palackból, akkor aztán nem lehet lelõni.:)) Azért a továbbiakban igyekszem visszafogni magam, de most annyi mondandóm lenne a számotokra, hogy muszáj volt egyszerre rátok zúdítani. 미안 해요 ! / Miannejo !
10/10
eonni 2014 márc. 15. - 18:50:58 10/10
(2411/8268)
Remélem szép napotok volt! :-)))
10/10
eonni 2014 márc. 14. - 21:21:10 10/10
(2410/8268)
Szerintem ez a sajátja, Kiki...csak másképp van fésülve! :-DDD
Egyébként én sem szeretem az ilyen kutyuskákat...egy kutya legyen szép nagy...ne cica méretû. A kistestû kutyákat a fiaim kiskorukban cicakutyának hívták...:-))

Macskája is van...Kato...



Köszi, hogy harcoltál ma...én szándékosan nem vettem fel a kesztyût, de tetszett, hogy többnyire azt írtad, amit én is reagáltam volna...:-((
bori3 2014 márc. 14. - 21:15:09
(2409/8268)
Hát õ a Jisub kutyája, Kiki , aki a tegnapi vidiben volt - vagy nem?