Téma: Sas kabaré

1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 01. - 18:41:55 1/10
(85/245)
Látod éppen ez a "megoldása", inkább oka a jelen helyzetünknek is egyben, és ezért vagyok szkeptikus. Minden ezért romlott el nálunk, (szocializmus, demokrácia) mert aszem pont Hofi mondta, hogy mindig felúszott a ....
Kezdem azt hinni, hogy az a legnagyobb bajunk, hogy többszáz éve mindig volt, aki megmondja, hogy mit tegyünk, és a csinovnyikok kiszolgálták a hatalmat. Sõt, túl is lihegték a szolgálatot. Aztán kifejlõdött a szocializmusban egy bürokrata réteg, aki kapcsolatai révén bármit megtehetett, és ezek vannak ma is. A másik a rengeteg közalkalmazott...Miért nem mer hozzájuk nyúlni senki?
Miért csak szinte kihalásos alapon csökkenthetõ ezen szféra létszáma?
A másik, igen, kell egy erõs bürokrata réteg, de nem volna szabad ennyire a politikától függnie....
Részben értem, de nem tudom elfogadni, hogy nálunk az emberek zöme teljesen tájékozatlan, nagyon is megvezethetõ. Felkap néhány könnyen emészthetõ szlogent, és fanatikusan ismételgeti, mi több, képes ölre menni miatta, meg sem hallgatva a másik felet.
Az is hungaricum, hogy a médiumokban jobboldali többség van. Nem konzervatívot értek ez alatt természetesen, mint ahogy ezt másutt értenék. Mert a média ma már igen is a hatalom, a politika eszköze, de sajnos mivel nem segíti a megértést, csak és kizárólag a meggyõzés (netán csak vitorlázás) eszköze nálunk, ezért kimondottan káros a tevékenységük/ vagy elmennek a gagyi irányába, mewrt az nem veszélyes - lásd kereskedelmi tévéink..
Na most csak kalandoztam egy kicsit, tekintsük gondolatébresztõnek.
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 18:31:06
(84/245)
No persze, nem ezért vált a szemembe jó, s vagy rossz fiúvá!
Viszont ha bort iszom nem prédikálom a szentkirályit!
Én is "ügyeskedve" élek, és közben még lelkiismeret furdalásom van!
Az adóbevallásomon nincs mit manipulálni, az nem téma, eddíg még mindíg én fizettem, és precízen, pontosan.
Viszont ami csak jár, és csak azért mert én nem roma vagyok, azért is kicsikarom a tetû bürokratáktól, ugy ahogyan járnia kell!
Ehhez viszont csak a kapcsolataim árán jutok hozzá!
Szóval tetszik az ezoteria?!
Örülök! :)
Nagyon!
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 18:01:29
(83/245)
Ennek a gyökeri nagyon messzire nyúlnak vissza, még csak nem is a magyar történelembe, hanem azon is túlra!
Egyszerû oka van... Sajnos, és épp úgy el vagyok keseredve mint Te.
Nem akarlak megfertõzni az ezotériával, meg tukmálni, de nagyon fontos ennek megértésében!
Pl Müller Péter, és aztán tovább - C.G Jung - ig.
Az egyén áll minden mögött.
Mi magunk.
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 17:43:17
(82/245)
Magyar virtuális enciklopédia :

"liberális konzervativizmus – A honi konzervativizmus mostani vi­lág­né­zeti útkeresései közepette nem árt felidézni, hogy alig van olyan klasszikus liberális tan, amelyhez az elmúlt három évszázad során a konzervatív gon­dol­kodás ne közelített volna. A szabad piac spontán rendje éppenséggel számot tarthat a természetesen-magától keletkezett iránti konzervatív rokonszenvre, míg az állami beavatkozás és központi tervezés a mesterségessel és elõzetes sémához idomítottal szembeni konzervatív viszolygást ébreszti föl; a mun­ka­megosztás könnyen fölfogható ama társadalmi sokféleség es hierarchia moz­zanatának, melyet a konzervatívok mindig is kívánatosnak tartottak; az anya­gi egyenlõtlenség éppenséggel normálisnak tetszik az elkerülhetetlen fruszt­ráció és szenvedés világában, míg az újraelosztás és jóléti állam ega­li­ta­ri­ánus-antiliberális eszméje szükségképpen ellentétben áll a kon­zer­va­ti­viz­mus ama meggyõzõdésével, hogy az utópia ezen a földön nem valósítható meg. – A liberalizmus iránti fogékonyság egészen nyilvánvaló a brit és az ame­rikai konzervativizmus történetét tekintve, de áll a német fejleményekre is. A spontaneitás követelései a konvencionális szabályokkal szemben s az individualitás követelései a viselkedés sztereotíp mintáival szemben – aho­gyan ezeket a követeléseket a 18. sz.-ban a Sturm und Drang mozgalom meg­fogalmazta – csakhamar a konzervativizmus alkotó részévé váltak Né­met­or­szágban. A 20. sz.-ban a liberális konzervativizmus legnagyobb hatású alak­ja az osztrák születésû, Angliában és Németországban élt F. A. von Hayek."

Nyíri kristóf
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 17:24:17
(81/245)
Szia Évi!
Természetesen! Örömmel!
Liberális Konzervatív mint olyan nagyon is van, és létezik!
ha az egyén önmagán belûl meg tudja valósítani, akkor azt egy csoport, vagy állam is meg tudná tenni, gyakorlatba átültetni!
nyilván a liberalizmus kialakulásának épp jó célja volt, hisz a dogmatizmust és az egyeduralkodás hatalmi visszaéléseit, a diktatorizmust igyekezett kiszorítani!
Ma ez MO-n nem létjogosultságú eszme, hanem egy korcs torzítása az eredeti liberális gondolkodásnak, és fõleg nem a gazdasági liberalizmust látom itt szívesen, mert számomra és sokunk számára rém ártalmasnak tartom!
Maradjunk annyiban, én így élem meg, de sokan még.
A liberális konzervativizmus az sokkalta inkább szimpi lenne, de attól félek - ha már a demokrácia mûködtetése is ekkora kihívás, hogyan is tudnák ezt víztiszta módon gyakorolni hazánkban azok a társadalmi elitet mozgató hatalmi összefonódások, akik nem abban látnak érdekeltséget hogy Nemzeti szinten valósítsanak meg pozitív elõrelépéseket, hanem a saját tõkéjük gyarapítása érdekében, miközben a minden mindegy, csak énnekem legyen jó elvét gyakorolják!!!
Mondjuk annyira tiszták õk, mint az a víz ami a két nagy folyónkban folyik, és már máshonnan is szennyezve érkezik...
Olajos-ciános,és egyebek - de itt még csak rontják a minõségét.
Évi!
Találtam egy nagyon jó összefoglalót a liiberális konzervativizmusról!
Elküldjem?
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 16:51:14
(80/245)
Szió!
Te is azon kevesk közé tartozol, akik értenek, elfogadnak, gondolkoznak - mielõtt egy másik ember szavaiban, tetteiben rosszat akarnának látni, és ez jó!
Tényleg örülök válaszodnak, és a többiekének!
Pont erre gondoltam, és érdekes - láss csodát, ez az õszinte törekvés,és hit meg is hozta a gyümölcsét!
Az újságírás is irányított, és a mûvészet is, bár kevésbé nyílt, és látványos mint a Szoc-kommcsi rendszerben!
Apropó!
Ez most tényleg politika lesz. A Szocializmussal mint ideológiával semmmi bajom nincs, és szerettem azt az ideológiát, a megvalósítását már kevésbé - de miért is?! Mert hogy nem az valósult meg!
A szocializmusnál kevés szebb társadalmi ideológia van! Tanulmányoztam!
A demokrácia lenne ennek a fia, de mint tudjuk, az is csak elvben mûködõképes!
Erre jött a világ valaha volt legártalmasabb, legfertõzõbb ideológiája a : liberalizmus!
Ha kell mesélek róla bõvebben, de azt hiszem Neked pont nem kell bemutatnom, hisz te is tudod, sokan tudjuk - abban élünk, és most nem azt kell mondani hogy papíron mi MO "államformája"!
Lehetne ennyi erõvel alkotmányos királyság, bármi - ha valójában nem az van.
Szólás szabadság, sajtó szabadság,demokratikus jogok?!
Hát valóban mûködik ez?
Látszólag! És mivel már mondtam, és tudjuk hogy irányítva van az emberi tudat , a szellemi befolyásolhatóság okán, a Politika ezközei pont azok a dolgok, amikben mindenki a politika kordában tartásásának lehetõségét reméli!
Media, sajtó!
Szuggesztió!
Irányítás, hipnotizálás!
Nem mûködik minden emberre, (hál Istennek), de látod, tapasztalod hány Matrixban élõ figura vesz körûl!!!
Itt is feltûnt egy pár, no nem a topicban egyelõre, de a portálon már számtalanba ütköztem.
Nos visszatérve az általad is megemlített status quo, és az amiért az olyan és az ami, rendre a politika határozta meg! No de, a politikát is meghatározza(zák) ám valami(k).
Hatás , ellenhatás törvényeken alapszik szinte minden.
Meg kell említenünk az ember, az egyed felelõsségét is! Sõt, én itt látom a releváns okot!
Egy ember ahogyan él és gondolkodik, - kölcsönhatásba lép más emberekkel, tehát hat a másik emberre! Az nem mindegy hogy hogy, és milyen szándékból teszi mindezt!
Nem kalandoztunk el, hisz - el is érkeztünk a politikához!
Mi a politika célja!
Idézek : "A politika a csoporton belüli döntéshozási folyamat. Bár a kifejezést általában a kormányzás kapcsán használják, a politika jellemzõen jelen van számos csoportos interakcióban, többek közt üzleti, oktatási vagy vallási intézmények mûködése során.

A politikatudomány a politikai viselkedést, a politikai hatalom megszerzésének és alkalmazásának módszereit vizsgálja.

A politika kifejezés a ókori görög városállamok (poliszok) nevébõl ered. A politika szó eredeti jelentése közélet, ebben az értelemben tehát mindenki, aki részt vesz a közéletben, politizál."

Remélem Meszag, szeretsz így beszélgetni? Ha igen, folytatjuk - (már ki mikor ér rá), no meg a többiekkel is, és most hagyom Ti is had írjatok gondolatokat, aztán beszélgetünk, ha kell vitatkozunk majd! :D
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 16:22:40
(79/245)
Nem vagy Te pesszimista!
Már az is baj sokszor ha az ember Realista, és rögtön elhitetik hogy Te milyen depi, meg negatív ember vagy.
Értem ezt tárgyilagos általánosításban.
Valóban megy a nagy erõltetés!
Nyílt színen! Még is hagyjuk még magunkat. A kérdés meddíg?!
Mikor jön el az a pont?!
Az a bizonyos, ami mindíg egybekovácsolt végre egy nagyobb, és az igaz tiszta és normális értékrendû élet után vágyó és azért tenni is hajlandó tömeget.
Aki érti , az érti! Te érted mire gondolok nyilván, mert Isten ments valami puccstól, meg ál forradalomtól, mert nem kell!
Csak a passzív ellenállás, ami mögött rendkívüli szellemi intelligencia van, és egy nagy filozófus szerint ellenségeidet az intelligenciáddal tudod a legjobban megsemmisíteni!
Intelligencia viszont nem a tárgyi tudás, és nem a Dr - minõsítés adja.
Örülök végre, mert már 3 ember van, köztük Te, Cs zoli, Meszag, Aki megértette, és elkapta az elõbbre vivõ vita fonalát, és érti az ízét ennek!
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 16:14:11
(78/245)
Hááát, igen - tény hogy agyonkopott, lerágottcsontos, és rém bûzös többszöremésztett dolgokat csomagol be a rágópapírba, s mondja húzz egyet - és épp a hányásízût húzzuk...:D
Régebben volt jobb, és azt hiszem õszintébb a kabaré is, meg õ is...
Persze, az a bizonyos ügye, meg Mikroszkópia titokzatos világa...
Nem akartam beleártódni, ezért írtam jól körül, és tudjuk - nyilván, vagy is sejtjük.
Érdekes egyébként ez a magyar virtus - nincs benne elv hûség.
Régen meghaltak ezért.
Ma meg már tán elvek sem vannak.
Ha van, akkor az pedig a kapzsiság elve, a minél többet és minél elõbb, és többieknél több elve...
Undorító...
offtopic
feketevipera 2009 jan. 01. - 14:58:14
(77/245)
Jaaa, vagy úgy. Hát az megõrzõdött az utókornak, gyönyörködhetnek benne.
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 01. - 14:57:07 1/10
(76/245)
Neeeem, én aszittem a hivatkozott hsz-ed tûnt el. :D
offtopic
feketevipera 2009 jan. 01. - 14:36:07
(75/245)
Zsuzsi? Háááát... Lehet, hogy elment megnézni, hogy megvan-e még a Trabantja. :))
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 01. - 14:35:56 1/10
(74/245)
Ja jól van, már megnyugodtam. :DD
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 01. - 14:33:53 1/10
(73/245)
De hova lett???
offtopic
feketevipera 2009 jan. 01. - 14:33:06
(72/245)
Én is, csak ez amolyan ügyetlen szóvicc akart lenni.
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 01. - 14:32:11 1/10
(71/245)
Sztem, õ a Sas józsira gondolt...
khekkkkkk 2009 jan. 01. - 14:28:46
(70/245)
Ez neked humoros? ajaj.. józanul is tetszik???
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 01. - 14:24:06 1/10
(69/245)
:D Ma reggel ellenpontként én is Õt emlegettem. Hogy igen, hogy vártuk szilveszterenként a mûsorát, hogy na majd a Hofi megmondja, kifigurázza a hatalom, és az egyén viszonyát, visszásságait, és önfeledten nevettünk (sokszor magunkon, de tudva, hogy igaza van), ami egyúttal levezette a feszültséget. Sajnos ilyen nem lesz több. Nem csak azért, mert a tehetség hiányzik, hanem mert a politika megosztotta a társadalmat. Akkor egy mindenható hatalom volt, ma nem is tudom...
Valóban olyan szintû a kompromisszumképtelenség – de maradjunk inkább a magánszférában - a süketség, és eleve elutasítás a másik ember iránt, ami nem tudom hová vezet. Nem észérvek, tapasztalatcsere látható, hanem fanatikus hit, és gyûlölködés. A legocsmányabb fajtája, amikor a másik adottságait, értelmi képességeit kezdik ki, és pellengérre állítják.
És ebben mintegy mintát adnak a politikusok, és ráadásul ettõl még a közjogi „méltóságaink” sem mentesek, és senki nincs, aki megálljt parancsolhatna ebben.
Talán a civil szférának – a valódinak, nem annak, ami most a politika uszályán létrejött – kellene rászorítani a politikusokat, és kitakarítani a médiumokat, mert ez ami most van, tragédia. Nincs oknyomozó újságírás - aki csak megpróbálja taccsra teszik - nincs ember, akit hitelesnek fogadna el a társadalom, aki elemzéseit, értékelését mindenki egyformán fogadná.
Én úgy döntöttem, nem politizálok, azóta kissé nyugodtabb a magánéletem, de egyébként cseppet sem vagyok nyugodtabb, mert nem látom, mi lesz a végkifejlet. Ez a mentalitás, ezen emberek túl soká fognak kikopni a közéletbõl, mert a jelenlegi status quo nekik nagyon megfelel. :(
És szkeptikus vagyok, hogy ezen a válság változtatna, mert ha elmélyül, inkább még erõsíteni fogja a szélsõséges viselkedést.
feketevipera 2009 jan. 01. - 14:08:33
(68/245)
Neked is boldog új évet!

Hát igen, igazad van. Végül is felülrõl erõltetténk ránk azt, hogy gyûlölni kell a másikat, mert õ a "másik parton" áll, de rajtunk is múlik az, hogy hogyan viszonyulunk ahhoz a másik emberhez. Ha nem akarjuk, nem kell részt vennünk a széthúzásban. Kérdés, hogy pl. Sas mennyire önszántából merült alá ebbe a világba, vagy mennyire kényszerítették erre. És az is kérdés, hogy mennyire tarthatja távol magát a politikától a hétköznapi ember is. Ma már mindent ez határoz meg, ezért nem beszélnek egymással családtagok, szomszédok stb. A jelen állapotok szerint a mai magyar társadalom olyan, mint egy Csehov-dráma: az emberek elbeszélnek egymás mellett, ugyanazt hajtogatják idõrõl idõre. Csak egy dolgot nem értek. Mindenütt vannak olyan emberek, akik hajlandóak lennének leülni, hogy józanul megtárgyalják egymással az ügyeiket, de az ország állapotán ez mégse látszik meg. Úgy látszik, kevesen vagyunk ehhez. Vagy csak én lennék túl pesszimista?
CsengoZoli 2009 jan. 01. - 13:55:26
(67/245)
Nagyjából egyetértünk, kivéve,hogy a Sas kabaré nagyon jó a maga mûfajában :)
Szerintem katasztrófa!
Olyan szakállas humorok,hogy már az öregapám sem nevetett rajtuk.
Az adóügyérõl meg annyit,hogy az,hogy mit követett el már nem kérdés.
Hogy mit kap érte az volt sokáig kérdéses,de ahogy írtad a politika mindenhová beszövi magát és most szerencséjére az övéi vannak jó helyen :)
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 13:36:22
(66/245)
A drága jó Hofi, állandóan politizált a zseniális humorával - egy olyan idõszakban ahol büntizhettek is érte büntetlenül! Vágni?!
Mondjuk Kádár is nagyon bírta, sõt kikérte néha a véleményét !
Na ez az ami nem lesz már többé , mert nem elv - társai vagyunk egymásnak, hanem sors - társai (lennénk), de az összefogás nem jellemzõ!
Soha nem az a baj hogy két ember más állásponton van, hanem az hogy abszolult nem hajlandó sem a másik személyiségét, sem a véleményét akceptálni!!! Mostanában ez a nagy divat - cinikusan felülbírálni, lehülyézni, lejáratni, kiforgatni, szartkavarni - mert az olyan jó meleg , és nem lehet rá mondani hogy:"se szaga se íze"!
Sokszor a rossz a jó, ezt tapasztalom! (Már persze annak akinek!)
A mai napig elvhû liberális barátaink agyában soha nem fordul meg hogy esetleg nem-e hibáztak valamiben...
Ha netán -tán tudják, akkor meg õs erõvel kitartanak a bukott és életképtelen szar szemétségeik védelmében!
Ez még nem politika, ez csak egy gondolkodásmód ismertetése - ami persze hogy nem fog tetszeni 10 -bõl x embernek!
A nagy filozófusok sem politizáltak, hanem gondolkodtak, keresték a tökéletes megoldás lehetõségét (Voltaire, Russo, Kirkegard, de akár Kazinczy is ide sorolható, habár Õt sokan nem filozofulnak gondolnák - mert fõként költõként él tudatunkban).
Hát, kicsit elmélyedtem a gondolkozásban, s nyilván szívesen fogok intelligens vitában részt venni - amely építõ, és a fennt felsorolt dolgokat nem tapasztalom!
Visszatérve, Sas nagyon jó a kabaré mûfajban, csak hát az utóbbi évtizedben pont hogy nagyon beleártódott õ is a politika = hatalom?!, mocsadék posványába. Mint tudjuk meggyûlt a baja az adóhivatallal is, és lehet hogy valójában vétett, csak ez által akkor már épp nem hiteles, mint ahogyan ebben az országban már tényleg nagyítóval kell keresni a hiteles közéleti személyeket! Van még ettõl függetlenül.
Ellenben az is lehet hogy szándékos lejáratás, meghurcolás áll a háttérben, ezen már meg sem lepõdik senki, mert magától értetõdõ, a jelen magyar politikai magatartás fejlõdési irányából (máshol ezt torzulásnak írnánk).Persze jó kérdés hogy mikor nem volt torz a politika!
A humor meg sokszor, sõt- majdnem mindíg a politika groteszkje!
Ez itt még mindíg nem politizálás, és ezt sokan nem is értik az honnantól számít politizálásnak, ha beszélünk valamely dolgokról amelyekbe a politika ártja bele magát...
Kíváncsi vagyok egy - két intelligens véleményre, és nem baj ha nem értünk egyet, de kíméljenek meg azok akik csak primitív okoskodásban jártasak, mert ez a mûfaj számomra nem szimpatikus!
Bocsánat mindenkitõl aki nem ilyen, csak már itt is megszoktam hogy klakéler IQ bajnokok cápáznak le a félig sem felfogott és megértett szavaimra, és a vita helyett átmennek a személyeskedésbe, ami undorító, és mindíg önmagát jellemzi vele mindenki aki ezt használja eszközül!

BUÉK Mindenkinek!