BEN1986 2012 febr. 24. - 00:00:44
(3523/5883)
Az Acorralada elejét én még 2008 végén láttam. 1-10 rész. Aztán már nem találtam a többit. Amikor megtudtam hogy megjelenik örültem neki mert szeretem a Venevision dvd-ket. Mikor megjelent megrendeltem de nem érkezett meg. Szerencsém 2009-ben volt júniusban. Éppen akkor ért véget a tanév és a vizsgák utáni nap megvettem a dvd-t. Scanavo tokban volt azt ki is kellett cserélnem mert nem biztonságos az ilyen tokokban dvd-t tárolni. Aznap este el is kezdtem nézni. Akkor még a nappaliban volt a számítógép és a kanapére ülve elkezdtem nézni és már az elején csalódtam mert azzal kezdõdött a dvd hogy Fedora hozza a hírt a cellatársának hogy szabadon engedik aztán Diana kitüntetése, majd Max és Khotan verekedése aztán a durr. Semmi elõzmény. Ezután Diana és Montiel doki elsõ vitáját láthattam aztán a letartóztatás következett. Látványosan lett megvágva az egész. Sejteni lehetett hogy most van egy vágás itt és itt. A 3. lemez legvége a final is. Csak úgy össze lett csapva.

A legelsõ csalódásom a Cuando seas mía dvd verzió volt. Mivel nagyon akartam volna hogy megismételjék nem jött össze de aztán megrendeltem. 3 lemez és 8 órás volt! Eleve mondogattam is magamnak hogy vigyázzak mert egy 238 részes telenovella 8 órába aprítva nem lehet jó. Így is lett. Csak a vége volt rossz. 58 résznyi vágás történt!!!! Össze lett csapva a legvége és ráadásul más befejezése lett a sorozatnak! A magyar egészen más volt.

Az Árva angyalt 2010 nyarán vettem meg mikor aznap a tv2 az elsõ részt adta. Én a dvd-t néztem és abban az Ana Julia-s részek benne sem voltak! 3 dvds volt ez is. Nem derült ki mi lesz Amadorral, vagy a cinkosával. A 3. lemez közepe Marichuy vakságával telt el. Az utolsó 20 perc a mûtétjérõl szólt, újra látott de semmi Ana Julia vagy tûz a kunyhóban hanem rögtön esküvõ, nászút és a fin.

A Triunfo del amor dvd-t karácsony elõtt 2 nappal vettem meg 2011-ben. Szintén 3 dvd-s de az is hiányos volt. INNENTÕL SPOILEREK JÖNNEK!!!
Bernarda egyszer gyilkolt itt, mégpedig az apácát tette el láb alól de a többi gyilkosságát nem mutatták. Rodolfo halálát sem, Victoria és a lánya Fernanda balesetét tehát az izgalmas részeket! Linda halála benne volt. Bernarda a 3. lemezen szinte nem volt látható csaka végén mikor a szállodából menekült a hekusok elõl aztán a halála.

A vágott telenovellás dvd-k alapjában véve jók, de akadnak olyanok amelyek nem igazán sikerülnek. Akadt egy-két hiba más telenovellás dvd-ken is de azok nem nagyok. :)
OLVIDARTE JAMAS: Az elsõ részbõl összesen 5 percet hagytak meg, a többi jó volt.
TIERRA DE PASIONES: Laura, Francisco második felesége csak a dvd végén volt látható 1 alkalommal! Marcia zsarugyilkossága, Lulu halála és Jorge öngyilkossága. Csak ezek maradtak ki. A dvd változatban a fõcím sajnos nem volt benne. :( Azt külön a TV-bõl vettem fel. Késõbb leszedtem az egész sorozatot magyarul és megnéztem egyben. A tv-ben nem volt idõm a tanulás miatt.
MAR DE AMOR: Az eleje jól kezdõdött de aztán abban is láttam pár jellegzetes vágást. A legvége jól sikerült. Leon halála után egy perc múlva Coral is meghalt. A Mar de amor végét nagyon elhúzták. 14 rész! Itt kb. 30 perc de nem emlékszem pontosan.
EVA LUNA: A végével volt baj, mégpedig az utolsó résszel. Eva és Leonardo esküvõjén mikor Leo megtudta hogy neki annyi abban a percben újabb jelenet. Leo fegyvert fog Evára de házon kívül. Renata halálát és lelövését nem mutatták. Ezt követte a temetés aztán a tûz. De az esküvõt azt részletesen mutatták ahogy a kislány énekelt Eva és Daniel elõtt.

Röviden ennyi. Aki szeretne telenovellás dvd-t venni én ajánlani tudom. Nem kell feltétlen érteni mit mondanak benne a cselekvésbõl rögtön tudni lehet mi történik. Anyám most az Acorralada dvd verziójának 3. lemezét nézi, mert kiváncsi rá. A másik amiért érdemes pénzt költeni rá, mert akadnak olyan telenovellák melyek nem biztos hogy a hazai tévén látható lesz. Van ami 100% hogy sosem kerül adásba de a dvd-nek köszönhetõen meg tudtam nézni. Az usacd-nek köszönhetõen 50 telenovellás dvd-t gyûjtöttem össze de ebbõl 2 másolt így eredetiben 48 db van.
8/10
suxel 2012 febr. 23. - 23:56:37 8/10
(3522/5883)
Hogy mi is ez a Rubiales-botrány? S mirõl csacsogott kint a sajtó! Megpróbálok elég részletes lenni. Mintha már eleve elrendeltetés elve szerint mûködnének a dolgok a másik szereplõje David Zepeda volt.

Azért ez már nem csak az egymásnak való beszólogatás történet, nem a féltékenykedés, hanem komoly inzultus történt. David Zepeda és az Acorralada stábja a sorozat leforgatása után elmentek egy szórakozóhelyre megünnepelni az egyik munkatársuk (most, hogy egy színész vagy szimpla stábtag nem tudom) születésnapját, valamint a sorozat sikereit. So mi so, a Venevisionnek a Gata Salvaje (A vadmacska) óta nem volt ilyen sikeres darabja, ezért is duzzadhatott 187 részesre és érezhetjük, hogy 2 etapból (részbõl) áll a sorozat. Jókívánság egyebek az ünnepelteknek, de ott volt ez a Rubiales pasi is, és belekötött a társaságba. David szólt neki, hogy fejezze be a kötekedést, ne szítson viszályt. Rubiales azonban neki állt szidalmazni Davidot, és le is zárta a vitát egy üveggel/pohárral. (vaso: üveg/pohár, nem tom melyik lenne az elsõdleges jelentése, most nem tudom, hogy egy kóláspohár vagy egy sörösüveg mondjuk). A lényege, hogy vastag üvegbõl készült. Szájba találta vele Davidot, aki elvesztette az eszméletét, amikor magához tért nem érezte az ajkait, sem a felsõ fogínyét, viszont a vér az ömlött belõle. Azt sem tudta hirtelen hány foga veszett kárba. Beszállították a kórházba, ahol nem volt szabad plasztikai sebész, 12 órát kellett rá várnia. Gondolom azért lekezelték, a sebeket. Majd miután megjött a plasztikai sebész hálát adott az Istennek, hogy jó kezekbe került. Az eset nem maradt annyiban, mert David feljelentette Rubialest a rendõrségen testi sértésért. A pasas persze azt nyilatkozta, hogy nem õ kezdte a balhét. Le is csukták ezek után rövidebb idõre, de Salim testvére elment Davidhoz és kérte, hogy ne csukassa börtönbe a testvérét. David belement azzal a feltétellel, hogy személyesen kérjen tõle bocsánatot és fizessen neki 24000 dollárt kártérítésként. Kártérítés, mert elvesztette az elõl lévõ fogait, továbbá elesett jó néhány szerzõdéstõl, mert folyamatos kezelésekre járt. Azért azt lehet gondolni, hogy fogpótlás, plusz a szájnak a plasztikai mûtétje (szétroncsolódott a felsõ ajka) nem olyan kis dolgok. És ezek következményeként jó néhány szerzõdéstõl is elesett. David elmondta, hogy ezek után egy nehéz évet tudott le, mert nagyon megkeserítette az életét, mert a fogínye nagyon fájt és gyenge volt. S nehezen viselte eleinte a fogpótlásokat is. Minden héten legalább egyszer fel kellett keresnie a fogorvost, s még depressziós is lett. És a stressz, az ideg az események miatt ráment a gyomrára is. Ezért is követelt 24000 dollárt a bántalmazótól. Ezért is volt nála egy év kihagyás 2007 és 2009 között (lásd: Acorralada és Sortilegio). Az eset 2007-ben történt, de még 2010-ben is a bíróságot járták, mert nem volt hajlandó a kártérítés megfizetésére. Hogy azóta az ügy, hogy áll nem tudom, de szerintem ki lett fizetve.
10/10
tcsajsziv 2012 febr. 23. - 23:33:02 10/10
(3521/5883)
*itt
10/10
tcsajsziv 2012 febr. 23. - 23:19:42 10/10
(3520/5883)
aha köszönöm mindenképpen felnézek az oldalra és még egy kérdés :)) nekem igazából magyarul lenne jó mert beszélek még angolul meg francia kicsit spanyolt tanulom de a japán az nem az én világom :D meg aztán nekem magyarul élvezhetõ egy sorozat mert mégis úgy értem meg a legkönnyebben szóval a csak a rövidített verzió van magyarul vagy teljes is??
És miért voltak ezek csalódások?? nyugodtan írj privit is akkor nem zavargunk irr ;) és köszi a segítséget :)
8/10
suxel 2012 febr. 23. - 23:18:11 8/10
(3519/5883)
Na a Marinásra inkább nem mondok semmit se, mert az egy olyan prosztó remake lett, szerintem szót se érdemel. Az a sorozat,ami nekem egyáltalán nem jött be! :P
BEN1986 2012 febr. 23. - 23:16:55
(3518/5883)
k.aliz! Az ördögi körnek van egy elõzményfilmje amit érdekes nem adtak. Nem tudom ismered-e.
BEN1986 2012 febr. 23. - 23:16:01
(3517/5883)
A Televisás dvd-ket a Vivendi adja ki de õk 4 helyett visszatértek a 3 lemezes kiadásokra. Ez nagy hiba. Ennek ellenére piszok drágán árulják. Egy Venevision dvd 3 ezer míg egy Televisás 6 ezer!!! Elképesztõ!
BEN1986 2012 febr. 23. - 23:14:46
(3516/5883)
A Mar de amor kimaradt. Az a véleményem hogy jobban is sikerülhetett volna az imént flsorolt sorozatok rövidítése ha mondjuk + 1 lemezt adnak nekik. A Venevision 3 dvd-sre adja ki a telenovelláit ami kerekítve 600 perc. Mivel az Acorralada 187 részes az nehezen fér bele 10 órába. Ha mondjuk 4 lemezes lett volna akkor kb. 800 vagy 900 perces verzió készült volna belõle és nyilván több minden. Én tervezem az Angel Rebeldét megvásárolni csak azt nem tudom beszerezni mert az usacd-n és a Bánházi István boltjában sem tudták. Az Amor comprado is érdekelne csak ahhoz is macerás hozzájutni pedig az is érdekelne. Emlékszem az Amor del bueno volt az elsõ amit megvettem és nem bántam meg. Az egy 120 részes venezuelai sorozat és bosszantott hogy nem adták nálunk. Ezután a Las Gonzalezt vettem meg majd 2008 karácsonya elõtt a Catalina Y Sebastiant vele együtt a La Herederát vásároltam meg. Az 200 részes és szintén 3 dvd-n volt a vágott verzió. Amikor Barcelonában voltam megvettem a Marina rövidített verzióját díszdobozban. 25 euró volt és megérte. :) Az 5 dvds.
BEN1986 2012 febr. 23. - 22:59:46
(3515/5883)
Csak egy javaslat. Én nem ajánlom a rövidített verziót mert már az elején észrevehetõ a nagy vágás. Nem minden rövidített verzió rossz. Eddig 4 ilyen dvd-m van amiben csalódtam:

Acorralada
Cuando seas mía
Cuidado con el angel
Triunfo del amor
BEN1986 2012 febr. 23. - 22:52:46
(3514/5883)
A teljes verzió az japán nyelvû. Az Olvidarte Jamast is kiadták ilyen formátumban.
k.aliz123 2012 febr. 23. - 22:52:29 Előzmény suxel
(3513/5883)
Ohh köszi. Nem tudom hogyan miért, de nekem ez teljesen kimaradt, de majd visszanézem, mert foglalkoztat.
k.aliz123 2012 febr. 23. - 22:50:50 Előzmény juan-ZSU
(3512/5883)
Ez az ördöki kör mi?? Kedvenc sorozatom volt.
BEN1986 2012 febr. 23. - 22:50:47
(3511/5883)
Az usacd.hu-n veszem õket. Idén még nem vásároltam de lehet nem is fogok mert nincsen bolt ahol át tudom venni, de aztán van egy másik üzlet ahonnan amerikából rendelhetek dvd-ket. Az ár szinte ugyanaz és még postaköltség sincsen. Az Acorralada-t 2009 júniusában vettem meg 3005 forintért. :)
k.aliz123 2012 febr. 23. - 22:49:26 Előzmény suxel
(3510/5883)
Igen igen. De ha már felsorolja a családtagokat akkor én a fiamat is felsorolnám
10/10
tcsajsziv 2012 febr. 23. - 22:15:39 10/10
(3509/5883)
ohh köszönöm azért van pofájuk :D (értem a teljes verzióra) :D
9/10
offtopic
handi99 2012 febr. 23. - 22:10:55 9/10
(3508/5883)
10/10
tcsajsziv 2012 febr. 23. - 22:10:40 10/10 Előzmény k.aliz123
(3507/5883)
egyépként számomra már Gaby az egyjik leg idegesítõbb karakter idegesít hogy ennyire naív és olyan hülye -,-
10/10
tcsajsziv 2012 febr. 23. - 22:08:19 10/10
(3506/5883)
A mai részrõl elég részletes lett ;) :D :

jééé olyan jó hogy mindenki mindenkit ismer :D Fionának fogalma sincs milyen meglepetés érte volna ha egy nappal korábban érkezik :D Pedrot nagyon birom jó arc öreg bácsi :P Sirály elkezdte a próbálkozást hogy intett silvitának hogy menjenek :D Uhh a Deborásat nagyon jól megcsinálták *,* mondjuk én nem ijedtem meg mert fel lettem készítve :D számítottam rá :D áhhh nem tudom hangsúlyozni ezt a Silvitát mennyire bírom szerintem talán még Eduardo is bele férne neki :D na Pancholohoz ez a sárga ruha illik a legjobban ;) eddig 2 felesége is volt és hirtelen 1se lessz :D jajj Sirály -,- ugyan már nézhetjük még egy jó darabig az idióta alkoholista búráját, Rodrigo hogy bíztatja na de azért beõtte a házasságot :D várom már mert vissza jön Maxi alias Alejandro :P Gabyt csodálkozom hogy Kike elengedte de olyan hülye ez a gaby enyje enyje hát millió egy alkalma lenne meglépni Larryhez/Larryvel és ha õ ott van Kike nem tudja bántani -,- most is elmehetne ott volt az esküvõ a bunyó stb. na de Diananak kitálalt az igazságról :P egyépként ha Diananak lenne egy kis ESZE akkor rohanna Sirélyhoz elmondani ha már Gaby nem hogy mit tett az az idióta patkány a testvérével... -,- :S egyépként Rodrigonak nem jó ez a rövid haj :S úú rossz volt nézni ahogy Pao rángatózik :// :( szegény :( Diana is aztán sok esze van feljelenti akkor nem történik semmi mert a férjecskéje és vannak jogai.. :S Pao istenem annyira sajnálom egyáltalán nem érdemelt ilyet :/ :( larry szegény egyedül maradt :( Marfil és Diego jól elszórakoznak :D Kike ajjjjj márrrr fúúúúú :@ Gaby támaszt nyútana Larrynek ;) :D Octavia jelenete azért megvolt.. :D
10/10
tcsajsziv 2012 febr. 23. - 21:37:26 10/10 Előzmény BEN1986
(3505/5883)
Szija, :)) egy gyors kérdés te honnét szerzed be a sorik dvd verzióját?? :))
juan-ZSU 2012 febr. 23. - 21:31:40 Előzmény suxel
(3504/5883)
mesélheted :)