10/10
Milibindi 2012 jan. 07. - 23:00:57 10/10
(2363/5883)
Önerõbõl tanulsz spanyolul? Netrõl?
8/10
suxel 2012 jan. 07. - 22:52:46 8/10
(2362/5883)
Én már németet lassan 3. éve nem használok, mindössze kellett belõle egy középfokú nyelvvizsga. Angolul szoktam kommunikálni ha már idegen nyelven beszélek meg spanyolul tanulgatok, ha van egy kis energiám.
Nyugodtan kérdezgess (talán ebben a telenovellában vagyok a leginkább otthon, legjobban ezt ismerem), de ha már most nagyon kíváncsi vagy http://lfdd.freeblog.hu/ itt tudsz olvasgatni 46. részig dolgokat. Azért is imádtam, mert szerintem olyan jól lehet vitatkozni a karakterekrõl és a tetteikrõl. Betétdalokat is elég jól ismerem benne. Alapjába véve ismerem, mondjuk azt, hogy ha Neli terepe itt a Sarokba Szorítva, nekem a LFDD.
10/10
Milibindi 2012 jan. 07. - 22:48:06 10/10
(2361/5883)
Én is német tanultam meg franciát . Engem is a spanyol érdekelne.
juan-ZSU 2012 jan. 07. - 22:36:55
(2360/5883)
jajj én is németet tanulok most de a spanyol sokkal szebb :)
ki leszel te még kérdezve mi lesz a lfdd-ban csak kezdõdjön el (ha nem baj..)
8/10
suxel 2012 jan. 07. - 22:14:01 8/10
(2359/5883)
Ezt akartam mondani, hogy olyan z meg c közti hang néha nekem még a sz meg a c közti hangot is súrolja. Érdekes nyelv ez a spanyol, de nekem tetszik mennyivel szívesebben tanultam volna német helyett! Nem baj most már konyhanyelven hablatyolok valamit meg fordítgatok is, meg már megértek egy alaptelenovellát, amiben nincsenek olyan bonyolult üzleties dolgok például.
Amúgy az elsõ spoileres videoért bocsi, nem spoilerest akartam, de az jött össze! Csak arra figyeltem, hogy a nevek benne legyenek. :) :)
juan-ZSU 2012 jan. 07. - 21:45:11
(2358/5883)
tényleg Cepeda :D vicces de néha ilyen z c közötti hangot hallok
nem is baj ez a nyelvtan óra szép nyelv a spanyol :)
8/10
suxel 2012 jan. 07. - 21:41:34 8/10
(2357/5883)
Találomra választottam két videót, amiben nagy bizonyossággal elhangzanak a nevek és így tisztázódik minden. :D :D :D
8/10
suxel 2012 jan. 07. - 21:40:21 8/10
(2356/5883)
Ahogyan hallottam van az Janyiz is. :D :D
10/10
Milibindi 2012 jan. 07. - 21:14:09 10/10
(2355/5883)
Köszi :) tök jók a vidik. Ezek szerint a "Cepeda" a helyes és a "Jániz" is jó. Hu Eduardonak micsoda férfia hangja van azt a... :)
8/10
suxel 2012 jan. 07. - 20:08:29 8/10
(2354/5883)
Isten igazság szerint annak Rehinának kellene lennie, ha kiejtik. Azt a sorozatot nem néztem, s nem is tervezem, annyira nem fogott meg.
DZ nevének a tökéletes kiejtése itt hallható pl: 0:18nál:
http://www.dailymotion.com/video/xjuwpw_la-fuerza-del-destino-david-zepeda-con-su-familia-hoy_creation#rel-page-2
Yanez pedig itt: regina 0:28-nál, és Yanez pedig 0:55 környékén
http://www.dailymotion.com/video/xcq5mu_corazon-salvaje-se-grabaron-escenas_creation
Jó kis esti nyelvtanórát tartunk itt szombat este. :D :D
10/10
Milibindi 2012 jan. 07. - 18:38:45 10/10 Előzmény juan-ZSU
(2353/5883)
Az biztos. Pl Vad szívben Regina magyarosan Regina maradt a " rehina" helyett.Amúgy a z az z úgye jól tudom ? Ebben a bemutatóban azt meg németesen "cepedának "ejtik én z-vel mondanám. Pl Eduardo Yaneznél kicsit gondban vagyok hogy kell kiejteni hallotam valahol,hogy "jáníz", de ebben nem vagyok biztos hogy jó.
juan-ZSU 2012 jan. 07. - 17:33:03
(2352/5883)
:) én se tudok mindent magamtól kiejteni ha még nem hallottam de a tv-ben azért illene figyelni vagy utána járni az ilyesminek akik nagyon tudnak spanyolul biztos nevetnek némelyik kiejtésnél vagy fordításnál :)
8/10
suxel 2012 jan. 07. - 17:27:18 8/10
(2351/5883)
Nehogy azt hidd, hogy csak tanult emberek dolgoznak a tv-nél. Ohohó!
Amúgy szerintem az emberek többsége elé lerakod így a nevet egybõl dévid ugrik be a nagytöbbségnek. Én még nagyon régen nem tudtam a Levy-t hogy kell ejteni, én mindig Livájnak jó angolosan, illetve. De mondjuk gondban voltam még Mark Tacher-er, richtig Tahörnek hittem jó kemény h-val és nem Tacse(ö)r, illetve a Jessica Coch nekem mindig koh volt jó erõs H-val a végén és tegnap hallottam pont, hogy kocs! Úgylátom a spanyolban a ch cs-nek meg, de ezt gondolhattam volna a Chema és hasonló nevekbõl fakadóan. Nekem se megy minden. :)
juan-ZSU 2012 jan. 07. - 17:01:56
(2350/5883)
én is úgy ejtem ki a nevét ahogy kell pedig gondolom nálam azért tanultabb emberek dolgoznak a tv-nél még se tudják vagy nem figyelnek rá...
nálam úgy van ez a szinkronos dolog h egy embernek egy hangot szokok meg és ha más a hang változik nálam az ember is pl. ha olyan van h egy színésznek mindig más a hangja akkor hamar megszokom még egy újabbal de ha mint William Levynél is ugyanaz van több sorozatán keresztül akkor nagyon nehéz megszokni más hanggal vagy lehet ront is rajta meg olyan is van h egy színésznek megszokom a hangot és ha a másik is azt kapja mindig az elõzõt képzelem magam elé kicsit bonyolult de végül is idõvel elfogadom a dolgot :)
8/10
suxel 2012 jan. 07. - 16:37:02 8/10
(2349/5883)
Én elhiszem, hogy jobban értesz ehhez a hangtani adottságokhoz, soha életemben nem szerettem a biológiát. Na de most nem mondtam igazat, addig szerettem, míg állatokról és növényekrõl tanultunk, legyen az akármi, de az embertõl mindig iszonyodtam.
Pont tegnap mondtam egy másik helyen, hogy sz*rul mondják a keresztnevét, mert a és á közötti hanggal kell mondani, olyan rövid á-val, s nem é-vel. Nem angol vagy amerikai színész õ. Tudod csak majd arra leszek kíváncsi, hogy lesz a LFDD-ben egy David és vajon belõle is Dévidet csinálnak vagy mi, mert akkor fogok még csak röhögni. Úgy fogok röhögni, mint anno a Sirályon elõször. Hogy azt is minek kellett lefordítani?
Jah még annyi, hogy Levynek az Olvidarte Jamasban volt egy ocsmány szinkronja, volt egy kevésbé mély hangja, ott nem Posta Victor volt neki.
10/10
Milibindi 2012 jan. 07. - 16:23:20 10/10
(2348/5883)
OFF
Tudod mi furcsa még nekem , hogy miért "Dévidnek" mondják az RTL-es Sarokba szorítva bemutatónál szintén így mondják, mivel mexikói ha jól tudom spanyolosan "Dávidnak" kéne ejteni. ( Igaz pl. Steve Irwint is sokan "Örvájnnak " ejtik pedig ha meg né az ember egy Krokodilvadászt , ugye az alámondásos jól lehet hallani õ maga "Örvinnek" ejti saját nevér sõt inkább "ÕÕvin", na vissza tére a hangokra nála pl Pusztaszeri Kornél hangja a nyerõ ,volt egy film a címére már nem emlékszem õ volt a fõszereplõ önmagát alakította ott Kerekes József volt a hangja huu na attól a hideg futkosot a hátamon)
Lehet ,hogy csak engem zavar az ilyen :D
10/10
Milibindi 2012 jan. 07. - 16:14:51 10/10
(2347/5883)
OFF
William Levy pl mind a 4 soroztáan Posta Viktor hangján szólalt meg és szerintem ez is talitalálat kár lenne ha egyszer más hangot kapna! Szerintem egy jól bevált hangot kár lecserélni egy szinésznél.( hogy ne csak mexikóit említsek Peter Falkot se tudnám el képzelni más hanggal csak Szabó Gyulával.)

A mély hang nem negatív hanem férfias , a nõk is ezt preferálják jobban. Igaz a kevésbé mély hangúak család centikusabbak. Ez tudományos kísérletekkel bizonyították az etológusok. Bocs remélem nem haragszol szakmai ártalom féleség nálam biológus hallgató voltam( egy szívtelen tanárnak hála csak voltam) remélem egyszer leszek újra:(
10/10
Milibindi 2012 jan. 07. - 16:04:29 10/10
(2346/5883)
Hát biztos, egyszercsak, de szerintem Varga Rókus telitalálat Zepedához.
8/10
suxel 2012 jan. 07. - 15:44:43 8/10
(2345/5883)
Nekem kifejezetten jobban tetszik vele, de hát nem olyan sok színész esetében adatik meg ez, hogy ugyanazt a hangot kapja, és igen ilyenkor furi egy kicsit a nézõnek. PL: Csak most abból indulok ki, hogy itt van az Acorraladaban Frances Ondiviela (akinek itt magyarban ha jól tudom 4 sorozatát játszották /Acorralada, Eva Luna, Marimar, Acapulco szépe/) és mind más hangot kapott. Vagy ott van Gabriel Soto - vagy 6 sorozatban játszott az itthon vetítettek közül és mindbe más hangja volt neki is, és õ rá még nem is lehet mondani, hogy annyira ismeretlen lenne, mint Ondiviela. Meg ugye különbözõ szinkronstúdiók vannak különbözõ színészekkel, s az is elõfordulhat, hogy az illetõt nem tudták megszerezni, az nem ért rá, vagy éppen azzal a stúdióval nincsen szerzõdése. Amúgy meg én nem bánom, hogy nem feltétlen az a hang, mert én úgy vagyok ez esetben, hogy egy szinkron karakterfüggõ is. Egyes szinkronokat jobban elképzelek egyes karakterekhez. Megint Ondiviela: el nem tudnám képzelni az Eva Lunaban Deborahként Bertalan Ági hangjával. Visszatérve DZ-re, jelen esetbe lehet zavaró lesz egyeseknek, akik párhuzamosan nézik, mert mindkettõben fõhõst visz. Nekem fõhõshöz jobban illik az új hang, ezt a mély Varga Rókust inkább negatívakhoz társítom. Brunohoz tökéletes volt a Kettõs játszmában. Illetve azért is örülök az újnak jobban, mert ez inkább hasonlít az eredeti hangjához, ami teljesen elüt mindennemû hangtól, amelyre egy kicsit is használhatom a mély jelzõt. :D :D
juan-ZSU 2012 jan. 07. - 15:24:30
(2344/5883)
majd megszokjuk :)