Téma: Ragadozók

Charles Foster Kane 2010 aug. 23. - 22:01:44
(374/1054)
Az egésznek az alapja ez... :)
offtopic
Charles Foster Kane 2010 aug. 23. - 22:01:13
(373/1054)
Merész vagy, hogy így kötekszel. Kettétöri a lábad, hogy fel se kelsz, akkor mi lesz?
8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 21:59:46 8/10
(372/1054)
Az is le van írva IMDB-n hogy ezek a Predatorok szerettek játszani a prédával - amit le sem tagadhat senki- és ez lett a vesztük.
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 21:59:03 4/10
(371/1054)
Egy Predatort igenis "izomhegy" tud legyõzni mivel ez az alapja az elsõ és második filmnek...kemény csávókra vadásznak, nem ilyen vézna gyerekre...ettõl jó az egész.

Nézzétek csak meg pl Micheal Jai White-ot...neki olyan laza izületei vannak, elképesztõ dolgokat tud mûvelni...kötött izomzat...sokkal többet nyújt egy izmot fejlesztõ sportoló mint a legtõbb áloképességi sportágban jeleskedõ versenyzõk.

A jakuza meg csak sivalkodik és nekifut a predinek és ettõl kemény??
Miért profibb gyilkos egy bûnözõ mint egy képzett, fegyveres erõnkál szolgáló tiszt?
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 21:58:05 10/10
(370/1054)
Emlékszem kamaszkorunkban azon vitatkoztunk, hogy Bruce Lee tudná-e gyõzni Tysont...
Na erre a szintre ment le az AVP film.

Örülök, hogy az nem folytatódott.
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 21:54:14 10/10
(369/1054)
Húhaaa.
Akkor egy szakemberrel vitatkozom...

Igen.
Egy Predatort csakis egy izomhegy tudna legyõzni..
Kezd vicces lenni a vita, de azért belemegyek...jobb,mint a TV2.. :)

A Discoveryn volt egy film nemrég amit láttam, ott egy Krav-Maga oktató, volt elit katona, reakcióidejét vizsgálták, és volt a pasi vagy 106 kg, de a tudósok elképedtek, micsoda gyors volt az ürge.
Ott az én elõítéleteim omlottak le, a gyorsaságról, és súly-izom arányról,de ez fordítva is mûködhet, hidd el egy nem Arnold izomzatú ember is le tudna gyõzni egy Predatort...

A szamuráj harcosokra, és a szamuráj kardra, még egy Predator sincs felkészülve, hisz õ is a technikában bízik már, meg abban, hogy õ a nagyobb.

Háát tévedtek a "srácok"... legközelebb, nem adnak ennyi elõnyt a Brody-nak... :)))))))))))))))))))
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 21:50:11 4/10
(368/1054)
MI? Mi elképesztõ?
Charles Foster Kane 2010 aug. 23. - 21:49:01
(367/1054)
Én most nagyon röhögök, öreg. Elképesztõ.
8/10
zsotya010 2010 aug. 23. - 21:47:09 8/10
(366/1054)
Akkor Brandon Ruth simán elment volna úgy ahogy volt, mert a Supermanos jelenetek nagy részét remekül megcsinálták számítógéppel, nem csak az emberkénk testét, de szerintem még a fejét is. Ettõl függetlenül nem lett az egy rossz film, azon is a zene dobott rengeteget.

Na itt Bourne linkelt be asszem egy oldalt, amiben Nimróddal beszélgetnek a filmrõl és ez azért elég sok mindent elmond, még azt is, hogy Royce karakterének nem kellett egy kigyúrt állatnak lennie, sokkal inkább eszesnek és leleményesnek.
Kovács kolléga 2010 aug. 23. - 21:38:50
(365/1054)
Abszolút igazad van. Egyébként annak idején Keanu Reeves vagy Nicholas Cage se akcióhõsként kezdte. Õket is felturbózták, aztán benne is ragadtak a hasonló szerepekben.
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 21:36:33 4/10
(364/1054)
Hát én meg ha minden jól megy nemsoká kommandósi rangot elérem, szóval nemhiszem hogy neked kéne kioktatni engem...
Egyszer összekülönböztünk osztálytársammal aki karatézik olyan szinten hogy világbajnokságra is kijutott, aztán felém rúgott, elkaptam a lábát, és a nyújtott térdére olyat ütöttem hogy nemkelt fel;)
Képzeld el hogy olyan szinten vagyok izmosság szerint mint Stallone, szóval gyúrok, karatéztam 3.os koromban, és pár éve boxoltam, szóval nehogy valaki nekem magyarázza be hogy Brody és jakuza kemény gyerek, nagy szakadtak és még egy filmben sem hihetõ hogy legyõznek ilyen lényeket...sõt inkább idegesítõ
Kovács kolléga 2010 aug. 23. - 21:36:17
(363/1054)
Az alábbiakban összefoglalnám, hogy mit csináltam volna másképpen a filmben:

Adrien Brody szerintem jó volt, de semmiképpen nem vetkõztettem volna félmeztelenre. Laurence Fishburne inkább a halálra ítélt nehézfiút játszotta volna (A 13. rendõrõrs ostromában pl. remekül játszotta ezt a karaktert, ráadásul túl kövér ahhoz, hogy hiteles legyen a filmbeli szerepéhez), míg a megzakkant ûrhajótöröttet inkább a cingár Walton Gogginsból csinálom. Mivel két néger sok egy filmbe, ezért a kimondhatatlan nevû Ali helyett inkább egy arab színész hozok, aki természetesen Al-Kaida-tagot játszik, és bármit képes felrobbantani. Vizuálisan se festett volna rosszul egy olyasféle felszerelés a kabátja alatt, mint ami James Coburnnek volt az Egy marék dinamitban.
A jakuza természetesen nálam is megöli a predatort, de nincs az a fajta összecsapás, amit a filmben láthattunk, mert hát a ragadozó fizikai erõfölénye mégiscsak tény. Õszintén szólva nem is értem, hogy a szamurájkard helyett miért nem a nyolcvanas évek legszebb pillanatait idézõ ninjafelszerelést használt a japán. Mondjuk ezekkel megsemmisíti a ragadozó érzékszerveit, aztán karddal kettémetszi. Az utolsót rúgó predator meg õt..
A végsõ összecsapás nálam is háromszereplõs (Brody-Braga-Predator), de semmiképpen nincs fizikai kontaktus. Valami olyasféle leszámolás kellett volna, ahol egyértelmûen az derül ki, hogy Royce gyorsasága és intelligenciája a nyerõ. A sorozatgyilkos alá rejtett kézigránátok például zseniálisak voltak. Még néhány efféle ötlet kellett volna, és teljes a hitelesség. A kellékek beszerzése pedig egyszerû: Royce minden elhullott "bajtársától" begyûjt néhány fegyvert vagy annak használható apróságot.
7/10
offtopic
OrRo 2010 aug. 23. - 21:35:35 7/10
(362/1054)
hát én annyira nem vagyok idõs de bátyámmal szó szerint értsd hogy a predator filmeken nõttünk fel( ha nincs min. 3 rajz a falamon akkor egy se) de bevallom jobban féltem a cápától mint arnoldtól és annak kedves "You're one ugly mother fucker" barátjától:)
8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 21:34:39 8/10
(361/1054)
Brody 15 kilót hízott, ami izomból nem kevés. Jó tudjuk, te már 14 évesen így néztél ki (más kérdés mennyi szurival) de én inkább választok egy Adrien Brody-t, aki jó színész és feltud szedni kilókat, mint egy izomagyat, aki kivan építve, de a színészethez semmi köze...
10/10
offtopic
Bourne35 2010 aug. 23. - 21:31:19 10/10
(360/1054)
Én azért f*stam anno, bár bevallom az Aliennél fiatalabb voltam, az félelmetesebb volt számomra, nem is beszélve az Alfa holdbázis 1-2 epizódjára 10 évesen...Na ott rosszakat álmodtam..:)
8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 21:31:01 8/10
(359/1054)
"de poénból itt van néhány film költségvetése.Hogy alacsony költségvetésbõl is lehet ám jó filmet csinálni. Sok 2010-es film van benne."

Most akkor jó filmnek tartod õket vagy sem? Bár ha AvP bejött, ezeket is simán szeretheted.
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 21:28:32 10/10
(358/1054)
Volt szerencsém ismerni egy izraeli magyar származású elit exkommandóst.
Kb 70 kg volt és olyan vékony inas, hogy csak na.
Az utcán ha meglátod, az ilyenrõl gondolod, hogy ha ráfújsz ketté törik...


Nekem is Arnold volt az egyik tini bálványom,és nagyon bírom a fazont, mert nem csak egy kiváló sportember, hanem egy roppant erõs ember, remek karakter , de így 36 éves fejjel azért fogom, hogy manapság nem úgy néz ki egy elit katona...(itt most nem egy sima tengerészgyalogosra gondolok, hanem mondjuk egy Fókára,légiósra,vagy S.A.S. katonára, õk max úgy néznek ki ,mint Brody a filmben.
7/10
offtopic
OrRo 2010 aug. 23. - 21:24:03 7/10
(357/1054)
Eléd érdekes a két link amit adtál:) kicsit beleolvasgattam és találtam pár dolgot ami nem egészen tiszta.Például oké a kutyák nem néztek ki " hú de brutálisan" fõleg ha a csodás környezet és a felszerelést nézem azonban csak eddig jutottak el a kritikák?:( Meg hát valljuk be hiába tûnik valósághûnek a predator sose volt igazán rémisztõ kategóriás film vagy lehet csak én vagyok így vele
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 21:15:54 4/10
(356/1054)
Milyen "sztori szerint az ember alkalmazkodott"?
Arnoldról tudták hogy legyõzött egyet, azzal hogy átverte a lényt hogy az ne lássa...azt hogy karddal hadonászva legyõzhetõ ilyen nem volt benne...
Na és épp az a lényeg hogy egyre keményebb,tökösebb trófeákat keresnek...erre behoznak olyan szereplõket akik a kisgyerekek szemében tûnnek keménynek és tökösnek
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 21:06:08 10/10
(355/1054)
Én elég érzékeny vagyok a fényképezésre is.
A Predators szerintem qrva jó lett kamerázva.

Nekem is tetszik a sok modern technika, de véleményem szerint Pados Gyula marha sok pluszt vitt bele ebbe a filmbe a képeivel, a fényekkel stb.

A dzsungel képek egész egyszerûen zseniálisak, ahhoz képest fõleg amiket az interjúban meséltek, hogy percenként jön-megy a felhõ Hawai-on..
Õk is forgattak studuióban persze, de az alábbi filmek nagy része meggyözödésem szerint nem szabadban készült, amit sajnos én nagyon észreveszek, bármennyire jól csinálják már manapság.

Büszke vagyok rájuk:

http://www.origo.hu/filmklub/blog/interju/exkluziv/20100813-interju-pados-gyula-operatorrel-ragadozok-kontroll-sorstalansag-este-a-hercegno.html

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2010/08/18/lenne_helye_a_magyar_filmeseknek_hollywoodban_-_antal_nimrod-interju/