Téma: Ragadozók

4/10
mro26 2010 aug. 24. - 21:48:08 4/10
(454/1054)
Igen teljesen igazad van...talán ezt a szöveget az AVP gúnyolása miatt tették be...de azért Brody jól összehaverkodott a ragadozóval akitõl "kapott" egy ûrhajót :D
8/10
Leonidas 2010 aug. 24. - 21:47:09 8/10
(453/1054)
lehet ezt magyarázni, de szerintem vér-ciki. A csaj sem használt plazmafegyvert mégis kinyírt kettõt, ráadásul ezt a drone-t is. Amúgy meg mindegyik drone volt a filmben.
1/10
Trunk 2010 aug. 24. - 21:43:08 1/10
(452/1054)
A királynõt nem tudta megölni csak egy kicsit hidegre tette(a ragadozó segítségével), míg a második xenot meg azzal hang fegyverrel ölte meg a csaj, a két Yautja akik meg haltak nem használhattak lõfegyvert addig amíg nem ölnek meg egy dögöt csak a pengéikkel, és utána lesznek beavatott harcosok, és ha minden igaz az a xeno amelyik megölte a két ragadozót az egy Drone volt ami egy kicsit okosabb és erõsebb mint a sima herék.
1/10
Trunk 2010 aug. 24. - 21:25:33 1/10
(451/1054)
Nekem ez a film nem nyerte el a tetszésemet maradok inkább az elsõ két résznél, na meg a könyveknél azok sokkal jobbak mint ez a új film.

A színészek közül is csak a oroszt alakító színész (aki a valóságban is orosz származású) meg a japánt alakító színész (aki meg félig japán) jött be.
Brody meg rossz választás volt a filmre nem õt kelet volna betenni (belõle tényleg nem nézem ki, hogy letudna gyõzni egy Predatort míg a japánból meg hamarabb)

Ez egy szimpla remake semmi több, párszor meg lehet nézni (6,5/10)
8/10
Leonidas 2010 aug. 24. - 21:24:08 8/10
(450/1054)
Szerintem te valamit félrehallottál a film során.

Royce: Az ellenségem ellensége...
Isabelle: Ettõl még nem lesztek barátok!


Baaazzz! A lehetõ legnagyobb fricska a szánalmas AvP felállásra! Csak én vettem észre? Leszólja a kompozíciót, miszerint egy senkiházi földlakó, fõleg egy hegymászó bige csakúgy a ragadozó legjobb fegyvertársa lesz (a két másik pred nem tudott kinyírni egy alien-t se, a csaj kapásból kettõt kinyiffant, plussz egy királynõt) Szerintem hatalmas szöveg volt és egyáltalán nem AvP-bõl vett, hanem éppen annak kifigurázása.
4/10
mro26 2010 aug. 24. - 21:01:15 4/10
(449/1054)
A Star Wars-os részt nem én írtam...azok a filmek még kiskoromban érdekeltek, ma már nem érdekel egyáltalán.
Én az AVP megjelenésekor tölöttem be a 13at ( a szülinapomon vetitítették elõszõr külföldön), és mikor néztem annyira jó volt hogy a végén remegtem az izgalomtól...ma már csak egy átlagos filmnek tartom.
Sirius111 2010 aug. 24. - 20:48:10 Előzmény mro26
(448/1054)
Azzal még nincs baj, hogy fiatal...ízlés kérdése...kinek ez teccik, kinek az...tény, hogy létezik ízlésficam is, de még ez sem baj...csak ne akarjon rábeszélni arra, hogy jó...ennyi...
Amúgy nekem is változik az ízlésem...többen említették már ebben a topicban is ( lehet, hogy épp Te ), hogy az új Star Wars részek mennyivel rosszabbak...múltkor megnéztem az egész sagát és be kell valljam a régi részek mai agyammal nézve kissé gyerekfilmek...és én nem a technikai részbe kötök bele...eccerûen az egész történet...ha a technikába kötnék bele akkor az új rész semmiben sem különbözik a régitõl...
Pl mér hallom az ûrhajok lézerágyúit?? (persze egy néma-film nem adná vissza azt a hangulatot) de a tény az tény: ez abszolút hüjeség.. :P
4/10
mro26 2010 aug. 24. - 19:01:39 4/10
(447/1054)
Jujj hol bántottam én Danny Glovert...? Nem volt szándékom, mert nekem a második rész annyira tetszik mint az elsõ, fõleg Harrigan karaktere miatt...nagyon kemény és trágár:D
Sirius111 2010 aug. 24. - 18:44:35
(446/1054)
Héééé ne bántsd Glover bácsit....szerintem Õ egyedül Kránitz bácsi hangjával többet ér mint az egész rendezõ gárda és a szinézek zöme ebben a filmben.... XD
4/10
mro26 2010 aug. 24. - 18:41:13 4/10
(445/1054)
Látszik hogy milyen fiatal vagy és azért tetszik jobban, mert ez látványosabb, újjabb, modernebb...
Elég elolvasni hogy miket hallgatsz...hogy fér össze a Children Of Bodom, Lordi azokkal hogy Rihanna,SnoopDog,50cent??
Ebbõl az jön le hogy a divat számodra fontos, és mindig az tetszik ami a "menõ".
Azzal szerintem mindenki egyetért akinek nagyon tetszett a film hogy nem jobb az elõzõ részeknél (max talán a Predator 2nél).
9/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 24. - 18:35:32 9/10
(444/1054)
Ma láttam a moziban!
És azt kell hogy mondjam hogy sokkal jobban tetszett mint a régebbi Predator-filmek!
Még az 1-2t láttam!
De ez a film szerintem nagyon jó volt!
10/9-et simán megér!
Nagyon vártam már ezt a filmet és nem csalodtam benne!!!
Sirius111 2010 aug. 24. - 18:32:36
(443/1054)
Pedig én ezt vártam igazából ha már PredatorSSSS!
Sirius111 2010 aug. 24. - 18:31:38
(442/1054)
AVP2 akármilyen "sötét" volt szerintem k.rv.ra el lett találva...
Bár ez csak az én szemszögembõl van így asszem...Te nagyon be akarod skatujázni az "akciófilm" kategóriába....talán igazad van...de én inkább sci-fi be sorolom ( mármint a Prediket..) de semmiképpen nem sci-fi horror...arra ot az Aliens ill az AVP2...
És még annyi, hogy azért teccenek ezeke a filmek, mert az embernek k.rv.ra nincs semmi esélye se Predik se Alik ellen (nem vagyok ám fajgyûlölõ mazochista :PP )...mi csak amolyan töltelék vagyunk...(kb errõl szól AVP1-2) és ezen sem Hattori Hanzo, se minigun, se Machete nem segíthet....
4/10
mro26 2010 aug. 24. - 18:21:32 4/10
(441/1054)
Ez csak reklámfogás volt Rodrigez részérõl...hogy felcsigázza a rajongókat, elnézést kért már érte de ez a húzás akkor is szemétség volt, ebbõl látszik hogy nem jó filmet akartak készíteni, hanem ami sok bevételt termelhet (biztos az AVP-k fogadtatása miatt nem mertek nagyot alkotni, nehogy bukás legyen)
4/10
mro26 2010 aug. 24. - 18:20:08 4/10
(440/1054)
Szerintem jó az amit írtál és igazad is van nagyon sok dologban...annak ellenére ahogy említetted te Alien párti vagy, de gondolom ezért tetszik jobban az AVP...én inkább Predator párti vagyok és úgy mondom hogy szerintem egy szinten van az AVP-el (valamiben jobb és van amiben rosszabb).
Én csak Brody-t nem értem...nem illik rá ez a szerep (már a King Kongban is nagyon kilógott a többi szereplõ között, nem odavaló). Ehhez mondták hogy olyan szinész kell aki jól alakiít mert izmot bárki feltud szedni...nos ezekszerint Brody nem tud, és alakítása sem olyan amit más akciószínész nem tudna eljásztani...nekem ez a véleményem.
Am az AVP:R-ben sok utalás volt mindkét sorozat korábbi részeire, de nem úgy hogy másolták a jeleneteket, hanem finom utalásokat használtak ( am itt a Ragadozóknál a kapkodás miatt lett ennyi rész lemásolva az eredeti részbõl)
Sirius111 2010 aug. 24. - 18:13:12
(439/1054)
Jah és még valami...bocsi...
De a bemutatóban nincs egy olyan rész amikor Brodyra sok lézerirányzék irányul?? Mert a filmben ilyennel nem találkoztam...
4/10
mro26 2010 aug. 24. - 18:13:07 4/10
(438/1054)
Általában szerény vagyok, kivéve ha ideges vagyok...akkor aztán balhé van :D
Hidegvér rámférne...kösz
4/10
mro26 2010 aug. 24. - 18:12:05 4/10
(437/1054)
Miskolc
4/10
mro26 2010 aug. 24. - 18:11:16 4/10
(436/1054)
Én csak annyit írtam hogy mindkettõ filmben a nõi szereplõ tudott már valamit a lényekrõl :D nem azt hogy ugyanazt tudták vagy mondták
Sirius111 2010 aug. 24. - 18:11:08
(435/1054)
Huhh...
Hát sziasztok!
A végére értem az olvasásnak...az egész topicot átolvastam...addig nem akartam, amíg a filmet nem láttam...
Lenne pár hosszászólásom! Elõre is bocsi, ha untatok valakit vagy nagy f..szságot beszélek..sok lesz a SPOILER!!!!!!
SPOILER!!!!!
Nem mondok neveket, kinek címezem, de sztem tudni fogja az akit érint:
1. Szerintem Brody semmivel sem rosszabb, mint bárki más lett volna a szerepre...bár talán Sigourney Weaver sokkal jobb lett volna, mert nála több Xenomorphot senki sem ölt meg, szal szerintem Õ a legkeményebb kommandós a világon!....vagy nem?
2. Morpheust imádom, de ez szánalom volt.
3. Kis Predi nagy predi? Szerintem ( bocs ha sokszor mondom, hogy "szerintem") ez egy faj, ahol lehetnek mélynövésûek és óriások...talán még túl keveset tudunk róluk ahhoz, hogy eldöntsük ezt...( mivel most a filmekrõl van szó ugyebár és nem a könyvekrõl)
4. én alapvetõen Alien párti vagyok...az a történet jobban bejön, de ezt is ismerem eléggé....például lehet, hogy csak nekem tûnt fel az AVP filmekben ( fõleg az elsõ rész magyarázata bizonyos dolgokra!!...szal ajánlanám a kevesebb fikázást és a több odafigyelést) a Predatorokról megtudjuk, hogy vadászatokat rendeznek mindenféle lényekre az egész galaxisban, vannak magasabbrendû és alacsonyabbrendû tagok (pl AVP 1 3 predibõl kettõ csak segéd és egy a hercegi származású), régóta szórakoznak így az emberekkel és a xenokkal is ( predik 2- ben is ugye lássuk a dinó koponyákat és az ALIEN!!!! koponyákat...bár talán nekik nincs is csontuk)....stb....
5. a Ragadozók filme elejével semmi gond nincs aztán borzasztóan ellaposodik....sablon--->lopás--->gagyi végjáték és befejezés
6. "Az ellenségem ellensége a barátom" azt hittem folytatják és lesz egy jó poén benne: "Ilyen barátok mellett kinek van szüksége ellenségekre??"de sajna nem lett és így olyan lopásos íze maradt.
7. néhány technikai probléma....remélem tudtok segíteni a megértésében: Brody fegyvere...milyen fegyvere van? az elején még egy M16-ot látok nála a zuhasán után asszem--> aztán végig ezt a dobtáras kütyüt láttyuk nála ---> harcokban sorozatokat lõ---> de mégis egy sörétes töltényekkel teli heveder lóg a nyakában...most akkor milyen is??
hogyan tépik ki a predik az emberek gerincét koponyástúl, úgy hogy a bõr nem jön vele? emlékeim szerint a második részben láttunk ilyen, de ott szöszmötölt egy kicsit a rendõrrel predink....itt meg csak egy kis rántás és annyi...
8. akik fújolták a zsebkéses elítéltünket, hogy mérnemdögöltmegaplazmasugártól csak annyit mondanék, hogy ha kicsit jobban megnézik, akkor láthatják, hogy a Morpheustól ellopott páncéllemez van rajta a zubbonya alatt...
9. az a váratlan fordulat a Ki vagy Doki emberünkkel az annyira nem volt váratlan a képmutogatás után hogy csak na...
10. ha megköveztek, ha nem az AVP filmek szerintem jobbak: utalás egy korábbi filmre--pl erre azt írta egy ember hogy tisztelgés az elözõ részekhez képest ( annyira tisztelgés hogy egy az egyben ugyanazok az "ötletek") viszont az AVP2 végén amikor meglátjuk Miss Yutanit olyan szívderítõ boldogság fogott el hogy szinte bepisiltem örömömben...nem beszélve elsõ rész Mr Weyland-jérõl...bár tény hogy ez inkább az Alien sorozatra épül...
Hát bocsi, ha sokat írtam....és lehet, hogy kicsit vagdalkozos, de még friss az "élmény"...