Téma: Ragadozók

Sirius111 2010 aug. 26. - 11:09:42
(514/1054)
Jól hangzik, de sajna megvalósíthatatlan :S
A játékok sztoryjait nem ültetik soha át...pl Doom, Kaptár stb...csak az alapötlet marad, de egy az egyben a story mód soha....sajnos...gondolom szerzõi jogok miatt vagy valami hasonló...
7/10
Penpumpa 2010 aug. 26. - 09:29:40 7/10
(513/1054)
Van néhány videojáték is, amibõl ötletet meríthetnek. Pl. az AVP2-nek nagyon jó sztorija van, és mindhárom fajnak úgy van megalkotva, hogy kisebb-nagyobb módosításokkal egy egész jó filmet lehetne készíteni. A predator kampány arról szól, hogy 4 ragadozó lemegy az egyik bolygóra vadászni (2230 környékén), csakhogy hárman közülük még újoncok, és az embereknek pedig jó fegyveriek vannak, ezért elfogják õket. A megmaradt ragadozó pedig kiszabadítaná társait, hogy a technológiája ne kerüljön az emberek kezébe. A ragadozó szépen bejut az intézménybe, ahol végül õt is elkapják. Ezután történik, hogy a tengerész kampányban a fõszereplõ kiszabadítja véletlenül a ragadozót. Persze a ragadozónak elvették a maszkját, fegyvereit és az álcázó berendezését. Ezután lényegében az történik, hogy megkeresi a társai holttestét, és visszaszerzi a technológiát, végül a ragadozó kinyírja a fõgonosz csávót, ezzel befejezve egy 19 évvel ezelõtti vadászatot.
Sirius111 2010 aug. 26. - 07:56:11
(512/1054)
Azért azt az "érzit" hangsúlyozd ki!!!! ;-)))
Bocs, hogy válaszolok itt mro-nak is!
Naszal (csak Leonidasnak:na szóval XD)vonatkoztass már el egy kicsit a könyvektõl: az alapkoncepció csak ennyi lenne...Idegenek a Földön...Alien invázió kontra Emberiség....a többi meg jönne magától...
8/10
Leonidas 2010 aug. 26. - 00:31:28 8/10
(511/1054)
Nekem van egy olyan forgatókönyvem, ami valószínûleg még ezelõtt a "nulláról kezdés" elõttrõl van. Nem sokban különbözik a filmtõl, de tény, hogy hiányoznak belõle jelenetek, melyeket valószínûleg költségkímélésképp hagytak ki, írtak át. Szerintem errõl van itt szó, mert a nulláról kezdés valljuk be erõs. 10 nap azért kevés egy forgatókönyv összehozására, egy AvP requiem-nél még beleférne, de azért a Predators scriptje nem lett akkora borzalom.

Szóval szerintem itt egy kurtításról, átírásról van szó. De aztán kitudja. Ez egy sima fórumról van, azt tudom, de manapság már mindenki szakmabelinek érzi magát :) (még én is, ahogy sirius is megjegyezte) :D
4/10
mro26 2010 aug. 26. - 00:18:14 4/10
(510/1054)
Nem kell oda az ÁLLÍTÓLAG.
Ezt egy olyan ember mondta aki "szakmabeli" és a premier vetítés után voltak 3 órán át egy teremben ahol Nimródot lehetett kérdezni és ezek az õ jegyzetei.
Elég valószínû hogy ez igaz, mert ez a "10 nap alatt" összedobott forgatókönyv magyarázat arra hogy miért van annyi "lopás" az elsõ részbõl, a szereplõk miért hasonlítanak annyira az elsõ rész szereplõire és miért ilyen kevés benne az akció...ezt a filmet szó szerint elk*rta a kedves Fox producerei, szokásukhoz híven.
8/10
Leonidas 2010 aug. 26. - 00:13:16 8/10
(509/1054)
tedd oda, hogy : amit ÁLLÍTÓLAG Nimród mondott.
4/10
mro26 2010 aug. 26. - 00:03:54 4/10
(508/1054)
Itt van még pár dolog amit Antal Nimród mondott a film készületeirõl, érdekes lehet és magyarázat hogy miért is lett "ilyen" ez a film.

Robert Rodriguez eredeti forgatókönyvéhez, ami 1995 körül készült, akkoriban hatalmas, 150 millió dolláros költségvetésre lett volna szükség, többek között azért, mert az olyan elemeket tartalmazott, melyek filmbe történõ adaptálása nagyon költséges lett volna. Ilyenek például a Predátor motorok, vagy a Predátor-Gladiátor aréna.
- Talán ismerõsen hangzik Alex Litvak és Michael Finch neve, õk voltak felelõsek az új, korszerûsített Predators forgatókönyv elkészítéséért. A cél az volt, hogy sikeresen folytatódjon a franchise egy 45 millió dolláros költségvetésbõl, azonban a Fox visszadobta a forgatókönyvet, és a projektet gyakorlatilag lefújták, pedig ekkorra már kiválasztották Nimródot rendezõnek, akit errõl értesítettek is, hát gondolom nem kell részleteznem, hogy kellemetlen élmény volt ez számára.
- Azonban ekkor még rendelkezésre állt 10 nap, hogy beadják a forgatókönyv végleges változatát a stúdiónak amit eztán hivatalosan is elbíráltak. Ezalatt a tíz nap alatt Nimród közösen a két másik íróval nulláról újraírta a scriptet, amit a Fox végül elfogadott és elkészülhetett a film.
4/10
mro26 2010 aug. 26. - 00:02:08 4/10
(507/1054)
Hát de úgy ér véget, hogy egyértelmû lenne a folytatás és ha már trilógia, nem lehet csak az elsõ fejezetet megfilmesíteni a többit meg hagyni.
8/10
Leonidas 2010 aug. 26. - 00:01:28 8/10
(506/1054)
Haha.

A 3 "szuperpredator" egy és ugyanazon faj. A classic, aki a totemre volt kikötözve. Ezek két külön álló banda tagjai, mint kutyák és farkasok. Én nem mondtam eddig sem, hogy nem így van. Te beszélsz csak összevissza:

Én a classic-ot soha nem fostalicskáztam le, csak az AvP-s predatorokat, mert azok valójában is azok.

Ja és csak szerinted egy faj, mivel számomra azok nem is léteznek...csak rákell nézni magára a design-ra (kibaszott szar) a cselekvéseikre stb.

Szóval kb ennyi. Az, hogy neked ez bejön: oké jöjjön. Tényleg nincs értelme ezen vitatkozni. Jóéjt
4/10
mro26 2010 aug. 26. - 00:01:08 4/10
(505/1054)
Na egyre több magyar oldalakon olvasgattam már a film kritikáit, és ahogy látom sokkal több negatív van mint pozitív, aminek többségével egyet is értek. Itt van egy kis válogatás a pozitív illetve negatív kritikákból (SPOILERES LEHET)
Pozitív:
- Én élveztem minden pillanatát, pont olyan lett amilyenre számítottam! Nem igazán értem, hogy mit lehet még egy ilyen filmtõl elvárni... voltak benne jó karakterek, fasza harcok, egysorosok, vér, kacsintások a rajongók felé. "semmi köldöknézõs filozofálgatás vagy az emberiség komolyabb elemzése vagy hasonló" hát pedig pont hogy igen
- Nagy Predator rajongóként azt kell mondanom, 7/10. Korrekt utalások, átvett zenék, kegyetlen jó predi designok(igen, a BSP maszk nélkül is ütõs volt!), nagyszerû elsõ 45 perc, marha jó yakuza harc, viszonylag korrekt B filmes szereplõk
- Azzal teljesen egyetértek, hogy ez egy rajongóknak készült film. Bár akadnak rajongók akik ezt a filmet a Predator univerzum meggyalázásának veszik. Igazából az elsõ rész hangulatát szerintem nehéz lett volna teljesen áthozni
- Szerintem a Predators egy kifejezetten jól sikerült FILM és nem mellékesen mivel egy HONFITÁRSAM rendezte kicsit büszkévé is tesz miatta.
- Nekem tetszett, 7,5. A fél pont Antal miatt.
90'es évek hangulat, kicsit necces történet, itt-ott zavaros hogy mi miért, de valahogy mégis tetszett. Nyilván nem mérce, de AVP-hez képest kiemelkedõ darab.


NEGATÍV KRITIKÁK :
- Ez valahol egy rajongóknak készült mû, nem a legnagyobb közönségre céloztak. Rengeteg jelenet van "átvéve" a Predator elsõ részébõl, néha jólesõen, néha pedig minek. Igazából semmi egyediség nem volt benne, ami megragadna, ahogy említettem, erre sajnos nem fogunk jövõre már emlékezni rendesen, de egynek elment.
- bemutató alapján nagy durranásra számítottam, ehelyett kaptam egy 4/10-es lepkefingot.
Értsd alig bírtam végig ülni a filmet..
- Nekem csak az a bajom, hogy már másodszor mondjuk azt, hogy korrekt iparos munka. Én ennél többet várnék el.. vagy inkább több-ben reménykedem
- Nekem is csak annyi volt a bajom, hogy kicsit sokat próbáltak áthozni az egész frencsájzból, és a 80 évek beli B-kat ufós szörnyes filmekbõl, próbálták próbálták bõvíteni is az univerzumot, de á, inkább ne tettek volna semmit... na jó a Long Tall Sally-ért jó nagy plusz pont a végén, de nem több mint 5/10. Najó talán majd DVD-n megnézzük extrák stb miatt.
- Összességében nem volt olyan rossz a film, mert a képi világa, a kezdés, illetve a színészek nagyon ott vannak.Szóval megvan a hangulata. De ugyanakkor sokkal többet kilehetett volna hozni belõle. Legalább plusz fél óra kellett volna még a játékidõhöz, illetve tényleg annyi vér, mint amennyit ígértek. Ugyan az a bajom velem mint a Terminator 4-el: Termiantort-Predatort csak nyomokban tartalmaz
- "fasza harcok": kevés volt!
"sok vér": Annyira beharangozták,hogy hûûû ez annyira R-es lesz,hogy csak na. Aztán én csak azt tudom mondani,hogy a Vészhelyzet bármelyik részében több a vér.
Sirius111 2010 aug. 25. - 23:56:31
(504/1054)
Bár a Lidérces utazás alaki gyakorlatozó Alienei...hmmm....jól nézhetne ki filmen!! :))) Pl Gary Busey mint Spears ezredes szivarral :P
Sirius111 2010 aug. 25. - 23:52:49
(503/1054)
Félreértesz....én nem a trilógiát várom filmen: csak az Idegenek a Földönt....asszem ez egy jó film alapja lehetne...
Sirius111 2010 aug. 25. - 23:51:37
(502/1054)
Jah és szerintem (kiírva a kedvedért ) a "fostalicska" Avp-s predi meg a predis predi ugyanaz, de csitt...ezt ne áruld el senkinek...
Sirius111 2010 aug. 25. - 23:50:11
(501/1054)
Én nem oltogatlak csak próbáltam a szintedre leereszkedni hátha úgy megérted....tévedtem...bocsánat....
Abban nem voltak törzsek csak kasztok...most nincs kedvem magyarázni a különbséget...keress rá googléban...
A törzset én arra értem, hogy vannak az általad "classicnak" mondott predik a másikak meg ebben az általad "szuper"???-nek nevezett predik...ezt még félnótás Morphi is megmondja....bár te biztos Predantropológus lehetsz, ha egyiket fosozod a másikat meg szuperezed....a különbség nem derül ki melyik a "jobb"....és mielõtt még elkezdesz jönni a "párbajjal"...mert tudom, most az jönne, hogy: "a szuperem legyõzte a fostalicskát"....elõtte azért gondolj arra hogy a kis fostalicska x napig száradt az ágon és lehet, hogy épp nem volt csúcsformában...
8/10
Leonidas 2010 aug. 25. - 23:34:06 8/10
(500/1054)
a Classic-ot én meg a Predators-os ragadozóra értem nem a fostalicska AvP-re, de talán "eccer" megérted.

Amúgy meg honnan veszed ezeket a marhaságokat, hogy amelyik legyõzött pár "Ali-t" másik törzsbõl volt, ez mind benne volt a filmben? :) vagy csak bemagyarázod?
8/10
Leonidas 2010 aug. 25. - 23:31:08 8/10
(499/1054)
Nagyon vicces vagy, hogy próbálsz itt oltani engem, hogy ezt, meg ezt nem értem TE, aki bazdmeg, mint az ötévesek teccik-ezel, eccer-ezel, láccik-ozol. Ez kurvára "teccik" :D nagyon jó vagy
4/10
mro26 2010 aug. 25. - 23:27:33 4/10
(498/1054)
De az Idegenek a Földön az egy trilógia egyik kötete...azután jön a Lidérces utazás, majd a Ripley háborúja...és a Lidérces utazás végén már megjelenik "Ripley".
Sirius111 2010 aug. 25. - 23:25:33
(497/1054)
Jah és abban nincs is Ripley!!! Szal meg lehetne csinálni...az AVP2 már majdnem közelített...
Sirius111 2010 aug. 25. - 23:14:07
(496/1054)
És a végén egy nagy békülõs filmben minden fajjal leforgatnák a Happy Tree friends Xeno-Pred-Human-es változatát! :P
4/10
mro26 2010 aug. 25. - 23:11:23 4/10
(495/1054)
Csak sajna az nemfogják megcsinálni soha mert Ripley-t másnak kéne játszani (ez meg necces hogy az emberek ezt "beveszik") és túl sok elemet vett át az Aliens filmbõl.
De am akár Predator, akár Alien...sokkal jobban tennék (és így mi is sokkal jobban járnánk) ha inkább könyveket filmesítenének minthogy új, általuk kreált ötleteket nyomatnak mert ezek a többségnek nemnagyon jönne be.
Például milyen jó lenne ha csinálnának egy Alien filmet a Breseker-bõl, és azok "folytatása" lenne az Aliens vs Predator...és a Háború-filmváltozatában összeérne az Breseker film és az Aliens vs Predator filmek története.