Téma: Ragadozók

4/10
mro26 2010 aug. 27. - 09:55:17 4/10
(534/1054)
Érdekes módon mind a két filmben megemlítik az elsõ részben történteket...azaz folytatás.
4/10
mro26 2010 aug. 27. - 09:54:35 4/10
(533/1054)
Azért sokkal több pozitív mondatom volt a filmre...de tényleg több a negatív, mert írták is hogy erre a filmre sokkal könnyebb negatívat mondani mint pozitívat. Azért adtam volna rá 7-es értékelést mert mikor elöször néztem azt gondoltam hogy jobb mint az eddigi AVP-k. Másodszorra már jobban odagyileltem és feltûnt a sok hiba (az eredetiség hiánya, a kevés akció, az érdektelen szereplõk, egy ragadozós filmhez képest kevés vér, és a zene nem illeszkedik a jelenetek ritmusához,tehát rosszul vágták bele).
A Predator 2-része sokkal jobb mint ez, mert annak megvan a predatoros hangulata, a szinészek is jobban alakítottak, és a fõszereplõ egy tényleg kemény rendõr, Danny Glover nagyon jót alakított.
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 09:42:48 8/10
(532/1054)
Még egy valami, a Ragadozóknál ki is kötötték, hogy ez nem annak a sorozatnak a folytatása, szerintem a második résznek sem kellett volna, annak lennie, a témában alcímekkel megkülönböztetett epizódokat kellene létrehozni, nem pedig a folytatásokat erõltetni, amik úgysem érhetnek fel az elsõ résszel.
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 09:36:37 8/10
(531/1054)
Én csak azt mondom, hogy ahhoz képest amiket itt írtok, nem lehet olyan rossz film. Schwarzenegger az egyik kedvenc színészem és a Ragadozó volt a legjobb filmje, talán még a Terminátor 2 ért fel hozzá, de a többi semmi kép se. A Ragadozó 2 jó film, de meg sem közelíti az elsõ részt és semmi kapcsolat nincs a két rész között (max a pred kinézete), amivel rá lehetne fogni, hogy a Schwarzis rész folytatása. A predátor egy nagyvárosba nem való, szerintem ennél még a lehordott AvPR-ben is jobb környezetben mozgolódott. A színészi gárdájának egy része és a zene viszont feldobta a filmet (Glover, Busey), Paxton végig egy buzgó mócsing volt, akirõl már az elsõ pillanatban lerítt, hogy meg fog patkolni, mert leírta az egész helyzetet és el volt szállva magától. A nõnek meg kellett maradnia mert nõ meg terhes is volt. Dany Boy meg azért kellett bele, hogy tovább lehessen görgetni a filmet, egyértelmû fogyóeszköz.

Szerettem az elsõ rész Dzsungeljeleneteit, s az új filmet is rendes terepen forgatták le, nem valami díszletszarban, ezért is vártam ennyire a filmet, sokan dicsérték a rendezõi és operatõri munkákat, a szereplõket meg majd én döntöm el, tetszett e a játékuk vagy sem. Nem azt vallom, hogy csak egy izomkolosszus tudja megverni a predatort, tény, hogy közelharcban jó ha van, de ha a dolgok összejönnek és a szerplõnk elég cseles és agyafúrt, akkor bármi megtörténhet; s rohadtul nem azt fogom nézni, hogyan baszták el a predik kinézetét, mozgását, magasságát fõleg nem akkor, ha csak pár percig szerepeltek a filmben, bár szerintem és ezt sem hiszem el nektek. Az van, hogy csalódottságotokban már azt sem tudjátok mivel húzzátok le a filmet. MRO is 10/7- esre értékeli a filmet azt beszélte, ami egy tényleg nem rossz arány, s az összes kommentjét nézve talán egy mondat volt pozitív, egy Treyos jelenet. Akkor minek adtál rá 7-es értékelést (helyesbítve gondolsz neki annyit)
4/10
Bigpapa 2010 aug. 26. - 23:53:41 4/10
(530/1054)
Az a baj, hogy 2 éves voltál,amikor a Predator 2 elkészült, és gondolat sem,amikor az elsõ rész.Így neked mind a kettõ retro film.Kiskamaszként ovális szájjal nézted az Avp 1-et és remegve vártad a második részét.
Hidd el,nem sértegetni akarlak,csak tudom,neked miért jelentenek ennyit ezek az új fosok.
Pont ezért értsd meg, hogy nekünk meg a Pred 1-2 jelenti ugyan azt.Plusz, hogy azokban még jó sztori,színészek,rendezõk is voltak :))
De hidd el,azoknak,akik láttak már jó filmeket, ez az új rész egy kalap híg fos!Nem beszélve az Avp 1-2 rõl.
Mert ha azt mondják, hogy semmi köze az elsõ két részhez,csupán felhasználjuk a Predator figurát, akkor talán még akció filmnek elmenne.De bakker,ez egy franchise.Azt pedig elqrni elég nagy bátorság.
Ami videót belinkeltem, a Batman Vs. Predator,eddig vagy 10-15x megnéztem az évek során.A ragadozók filmet soha az életben nem fogom még egyszer megnézni.Mert az elsõ perctõl az utolsóig tele van faszsággal.
4/10
mro26 2010 aug. 26. - 23:41:09 4/10
(529/1054)
A film cime: Predators...nos alig látunk belõlük pár percet, és az egész filmbõl hiányzik az eredetiség...szóval egy tök átlagos film, De a régiek folytatásának sokkal jobban mint mondjuk az AVP-k, de az elsõ két résztõl nem jobb...a Ragadozós filmek közül ez a 3. a sorban :)
8/10
zsotya010 2010 aug. 26. - 21:57:15 8/10
(528/1054)
Jah félig meddig aliens onlineon meglestem, de fene tudja, nagyon játékbeütése van.
8/10
zsotya010 2010 aug. 26. - 21:54:58 8/10
(527/1054)
Aha, szeretem a Kaptár sorozatot is, játszottam is a Resident Evil 5 el, úgyhogy várom a filmet, a Spoilerek engem nem zavarnak, még nem láttam a Ragadozókat se aztán végigböngésztem az összes bejegyzéseket úgy, ahogy van.

Tényleg jó az a videó ahhoz képest, hogy amatõrök csinálták, de azért ne legyetek már nevetségesek, hogy jobb volt, mint az új film egésze. Szerintem ti ne is nézzétek meg a folytatásokat se, teljesen felesleges és idõpocsékolás is. Teljesen nem tudtok elvonatkoztatni az elõzõ részektõl, fogjátok fel úgy mint egy akciófilm, melyben nyírják az embereket, annak biztos jó, mert olyan filmeket se tudnak normálisat csinálni mostanában.

Mit meglehetne adni érte, ha egy normális vérengzõs filmet lehetne látni mostanság, egy jobb fajta Jurassic park 4, vagy egy Godzilla 2 normális kivitelben, aminek az elsõ része után el is lehetett volna várni, hogy folytassák.
7/10
Penpumpa 2010 aug. 26. - 21:41:59 7/10
(526/1054)
Van aki ezt ne ismerné?

http://vimeo.com/11569380
Sirius111 2010 aug. 26. - 20:18:28
(525/1054)
Igen! Wsker olyan mint a játékban....Chris már más tészta...kiváncsi leszek rá...remélem nem lövöm le a poént szal ne olvasd tovább ha nem érdekel még ( bár már sok fórum hírdeti) Chris a Szökésben szereplõ csákó lesz...
afcajax 2010 aug. 26. - 20:18:24
(524/1054)
Most néztem meg énis a filmet és azok közék tartozok akik szerint méltó folytatása a többi predatornak. Engem például egyáltalán nem zavart hogy nem volt tele tûzdelve látványelemekkel.Ebben az esetben az én véleményemet a predator filmekrõl (pred.1-2, AvP 1-2)nagyjából tükrözi az imdb-n látható sorrend.A ragadozók véleményem szerint még mindig más kategória az AvP részekhez képest, fõleg a másodikhoz viszonytva.
4/10
Bigpapa 2010 aug. 26. - 18:58:40 4/10
(523/1054)
Ez egy kicsit régebbi videó,de szerintem sokkal igényesebb,mint a Ragadozók film. Pedig ezt valóban lelkes amatõrök és rajongók csinálták.
De itt ezerszer jobb a Predator mozgása,mint a filmben.

http://www.youtube.com/watch?v=jOZVp9NFhQE&feature=related
8/10
zsotya010 2010 aug. 26. - 16:03:08 8/10
(522/1054)
Wesker és Chris is bent lesz az új kaptárban??
Sirius111 2010 aug. 26. - 13:44:13
(521/1054)
Hát jah...bár a Resi film így is kerek lett szal ( Leonak szóval ) ott nem is gáz...bár sajnos ott is elmentek a látvány felé és maradt a történet nélküli akció...félek a 4. is csak ez lesz :(( Bár Wesker és Chris...XD
A Doommal meg igazán sokat nem jáccottam, de talán a filmnek több a története...
A képregény feldolgozások meg olyan se hideg se meleg...nem mindegyikrõl állítanám, hogy sikerült áthozni teljesen...
7/10
Penpumpa 2010 aug. 26. - 12:59:58 7/10
(520/1054)
A Doomnak tényleg nincs nagy története, de a játékban mégiscsak egy portálkaput nyitottak meg az emberek, amin a szörnyek jöttek, a filmben meg egy vírus okozta az egészet. És uncsi is volt. A Resident Evil film viszont nagyon okosan nem a játékot dolgozta fel, csupán átemelt belõle elemeket, és szerintem az 1.
nem is lett olyan rossz, bár a folytatások már eléggé gyengék. A játékoknál nem tudják, mit kell kivenni és mit kell megtartani. Olyan filmet készítenek, ami a nagyközönségnek tetszene, de a rajongók megutálnák.(Érdekes hogy a képregényfilmek általában jobban sikerülnek.)
Sirius111 2010 aug. 26. - 12:40:19
(519/1054)
Jah és bocsi, de még annyit hogy Doomnak persze semmi története nincs, de a Resident Evilnek azért elég komoly és összetett...nemcsak hentelésrõl szól, ha mögé nézel....és a filmeken ebbõl a storyból szinte semmi nem jön át...
Sirius111 2010 aug. 26. - 12:37:05 Előzmény mro26
(518/1054)
Nah erre gondoltam! :P
Csak a történet kéne: a többit már láttuk...

Igen azt említettem volt, hogy az avp2-már közelít felé, de semmi több. Az a "katonaság" meg csak a Nemzeti Gárda volt, tehát kb mintha fegyveres civilek lettek volna....mint láttuk az esélyük is ennyi volt...
Pl ez is naygon tud idegesíteni a legtöbb filmben, hogy a katonaság vagy a renõrség inkább csak hátráltatja a fõszereplõ arcokat...a Transformers volt csak kivétel talán ahol tényleg próbálkoztak segíteni....bár a második rész khmm...izé... (bocs Leo, de nem akarok sértõ dolgokat írni többet ezért az izé és a khmm :P )
4/10
mro26 2010 aug. 26. - 11:21:11 4/10
(517/1054)
Hát úgy jó lenne... de akkor a regényben lévõ karakterektõl is elkéne vonatkoztatni, mert Wilks = Hiks, Billie = Newt stb...
Azért az AVP:R-ben volt egy kis nézeteltérés a katonaság és idegenek között, az nagyon jó volt benne csak túl rövid.
4/10
mro26 2010 aug. 26. - 11:15:54 4/10
(516/1054)
Nem azért de ennek a filmnek sincs komolyabb sztorija mint az AVP:R-nek...és a film negyede az elsõ rész jeleneteinek az újraforgatása...szóval tényleg nem az egészet, de nagyon sokmindent ki kellett vágni és a meglévõket még kicsit módosítani...ezért lett egy olyan film aminek (az új kinézetû ragadozókon kívül) semmi egyénisége, semmi eredetisége nincs. Na de majd a következõ rész :)
4/10
mro26 2010 aug. 26. - 11:13:58 4/10
(515/1054)
Csakhogy azoknak a játékoknak alapból nincs nagy sztorijuk...de ennek az AVP 2-nek úgylátszik elég érdekes lehet...megkéne szereznem :D de egyenlõre az új résznek a beszerzésén gondolkodok.