Téma: Ragadozók

Finii17 2010 aug. 22. - 12:47:05
(274/1054)
Sziasztok! Na és milyen volt a film?:D
10/10
crepkey 2010 aug. 22. - 11:25:16 10/10
(273/1054)
Nem áll a minigun csöve, csak a forgás és a felvétel sebessége abban az adott pillanatban megegyezik. Azaz a 25 képkocka/sec sebességû felvétel úgy készül, hogy pont akkor készít a kamera képet a fegyverrõl, amikor ugyanabban a pozícióban van a csõ, ezért tûnik úgy, hogy áll. Ezt gépkocsi keréknél is megfigyelheted néha. ;)
8/10
zsotya010 2010 aug. 22. - 11:23:13 8/10
(272/1054)
Néztem forgatási videókat, abban forgott.
duckshoot 2010 aug. 22. - 11:16:43
(271/1054)
Csak én vettem volna észre, hogy a minigun multibarrel-je nem forog. Elég nagy hiba mivel még a kamera is közelrõl mutatja az elején.
Am meg a f.szomnak megy gethes ember moziba. Azt hallgatni, hogy 5 percenként köhögnek egy igazi élmény :D
Mr.Feher 2010 aug. 22. - 10:30:54
(270/1054)
A felülmúlhatatlan 87'es Predator : $15 millióból készült(hihetetlen igaz?)és Worldwide: $98,267,558 (ennyit hozott).
A 2.rész = Worldwide: $57,120,318 hozott és nem tudni mennyibõl
készült!
Anatalék filmje Production Budget: $40 million-ból készült és eddig már hozott (sztem.max a 120-at érheti még el,de lehet azt sem )
= Worldwide: $112,297,243

Üdv!
8/10
zsotya010 2010 aug. 22. - 10:11:42 8/10
(269/1054)
Valaki írja már meg legyen szíves, mennyi volt az elõzõ filmeknek a költségvetése!!
offtopic
zee944 2010 aug. 22. - 10:07:32
(268/1054)
Ne ugorjatok egymás torkának feleslegesen légy szíves! Nem kell most ez. Köszi.
8/10
zsotya010 2010 aug. 22. - 10:05:40 8/10
(267/1054)
Nem értek hozzá, de ha egy jó film elkészítéséhez közel 100 millió dollár kell, akkor nincs is mirõl vitatkozni. Akkor tényleg abban kell bízni, hogy a folytatás, ami nyilván lesz normális költségvetésbõl fog elkészülni. Gondolom a pénz harmada elment a gázsikra, s szerintem Laurence kapta a legtöbbet Brody elõtt, meg akkor még szerezzék be a kamerákat, meg tervezzék meg a jelmezeket, meg a stúdióban a díszleteket, akkor utazgassanak is, hogy ne csak egy nyomorult stúdiófilm legyen a szerencsétlen és akkor még a film is legyen olyan, ami mindenkinek tetszik. A forgatókönyv szerintem jó lett, s szerintem a bolygó neve halál és a Ragadozó után ebbe van a legütõképesebb gárda. (AVP: Tudósok néhány felbérelt testõr kíséretében, AvPR: diákok meg egy Sheriff, P2: pisztollyal futkozó rendõrök és néhány drogos, Alien: az ûrhajó legénysége, Alien3: egy csapat elmebeteg meg Ripley, Alien4: ûrkalózok, de talán õk még esélyesnek mondhatók a túlélésre).
zee944 2010 aug. 22. - 10:04:16
(266/1054)
A Vacancyt a magyar vonatkozás miatt néztem meg. Tisztességes, becsületes bérmunka volt.

Én azért néztem be szerinted, mert személyesen érintett vagy a kérdésben két okból is. 1.: te is filmes vagy, 2.: beszéltél már Antal Nimróddal. Én is kaptam már azon magam, hogy bevédek olyasvalakit nagy plénum elõtt, akit ismerek vagy legalábbis beszéltem már vele. Szóval, ez az elvállalta-dolog olyan, mint amikor a Bosszúvágy-filmekben a drogdílerek arra hivatkoznak, hogy csak a pénzért csinálták, ha õk nincsenek, terjeszti a kokót más. Charles Bronson meg csak DURR...
offtopic
Charles Foster Kane 2010 aug. 22. - 07:52:16
(265/1054)
Rendben. Akkor itt egy ajánlat. Írj egy forgatókönyvet 48 óra alatt, ami forgatáskész, küldjük el egy tetszöleves rendezönek, és ha szerinte leforgatható a könyv, helyböl kifizetek neked százezer forintot. Nekem megér ennyit, ha ekkora zsenit látok. Az azért érdekelne, hogy melyik programmal állnál neki, mivel gondolom nem wordben akarsz szerkeszteni amerikai szabványt.
8/10
toshiba321 2010 aug. 22. - 07:13:04 8/10
(264/1054)
az eddigi részek bejöttek ebben is bízok
Findzs 2010 aug. 22. - 00:02:34
(263/1054)
még nem láttam a filmet de tervezem, hogy megnézzem

egy elõzetes megjegyzés:
nem tetszik hogy van benne nõ, nem illik a képbe

természeti adottságukból kifolyólag sohasem lehetnek olyan jó harcosok mint a férfiak
nincsen meg hozzá a testi adottságuk

mint pl. mi férfiak meg soha nem leszünk olyan szépek mint egy nõ

ezért nem szeretem hogy beleerõltetnek egy ilyen típusú filmbe egy nõi harcos karaktert
offtopic
Charles Foster Kane 2010 aug. 22. - 00:00:30
(262/1054)
Nem baj, hogy nem értesz a forgatókönyvíráshoz, csak ne próbáld ebbõl a szempontból megközelíteni a dolgot. Nyugodtan maradj annál, hogy az elsõ rész ezerszer jobb, meg hogy ez szembeköpés, azzal nem tudok vitatkozni. De a forgatókönyvírásról ne írj ekkora baromságokat, mert tök felesleges.
Charles Foster Kane 2010 aug. 21. - 23:42:34
(261/1054)
Zeee, Te ezt most nagyon félre nézed. Azért lássuk már a különbséget aközött, hogy valaki filmet akar csinálni, és szar KÖRÜLMÉNYEK között elvállalja a cuccot, vagy minden lehetõsége megvan egy jó filmet csinálni, de elbassza.

Csak a legnagyobb rendezõk tudtak volna többet kihozni egy 10 nap alatt (!) átírt forgatókönyvbõl, meg 45 millióból. Amit Nimród beletett az több, mint jó. Hollywood nem az a hely, ahol a rendezõn múlik a java. Legalábbis nem akkor, ha olyan státuszban van, mint Nimród. Neki most azért kell a szarból várat építenie, hogy rábízzanak 100 milliót, és tudjon saját könyvbõl dolgozni. Itt errõl van szó.

Egyébként Õ lepõdött meg a legjobban, hogy az Armored-ot, meg a Predatorst is többen jobban leszólták, mint a Vacancy-t, amirõl egyértelmû, hogy pályája mélypontjaként éli meg. Itt a Ragadozónál legalább néhány olyan dologban szabad kezet kapott, amivel egy élvezhetõ szintre emelte ezt a filmet. Mert ez igenis egy élvezhetõ film. Aki nem ezt állítja, az egyszerûen Ragadozó geek.
zee944 2010 aug. 21. - 23:32:55
(260/1054)
De ebbõl még mindig az derül ki, hogy tudatosan csinált sz*rt. Ez csak karrierizmus, nem több. A Vacancy miatt igazán nem kell szégyenkeznie, emiatt viszont nagyon úgy tûnik, hogy igen.
Charles Foster Kane 2010 aug. 21. - 23:02:53
(259/1054)
Szerintem a mondat másik felébõl nyilvánvaló, hogy hogy érez az amerikai filmjeivel kapcsolatban. De egyelõre ez van, ez amerika, és egy könyvét sem vették még be a stúdiók.
Viszont van egy forgatókönyve, amit végül is képregényben megcsinálnak. Meg nem mondom, melyik Batman rajzolója látott neki, de az beindíthat egy franchise-t.

Mindenesetre azt gondolom, hogy még mindig ez a legelviselhetõbb filmje a három közül.

Hogy neki köszönhetõ az egész, az meg azt jelenti, hogy ha õ nem írja és íratja újra az egész könyvet, akkor lefújták volna a produkciót. Rodriguez nem nagyon nyúlt a filmhez, de az egész alapjául szolgáló könyvet még õ írta '94-ben. Kíváncsi lennék, azon hogy kiakadtatok volna. :D Igazi rodriguezes B-film lett volna.
8/10
zsotya010 2010 aug. 21. - 22:27:50 8/10
(258/1054)
Megnövekedik az adrenalin, miért te még ilyet nem hallottál pl: nem vagy jó futó tök hamar elfáradsz meg minden, de ha kergetnek félsz hogy elkapnak és ettõl sokkal jobb teljesítményed lesz. Nekem a King Kongban bejött, a Falut múltkor adta a TV egy darabig néztem, ott tényleg elég fogyatékos volt, a Zongoristát meg nem láttam, valószínû azért mert ez a címe.

Én már teljesen nem értem mi van, van akiknek nem tetszik van akiknek meg igen, valaki itt írta milyen bevétele volt eddig és aszerint megsokszorozta a belefektetett pénzeket. Szerintem itt nem kérdés azon se vitatkozni, hogy jobb e mint az AvP-k (nekem azok is bejöttek), hiszen azok nem tetszettek senkinek, a legjobb indulatúak is csak átlagosnak mindkét mindkét filmet, ez viszont azokkal ellentétben sokaknak mégis tetszik, még a sok baki és koppintás ellenére is. Errõl ennyit, valamelyik marha meg itt 10/1- re értékeli, amikor is mozifilmrõl beszélünk.
Charles Foster Kane 2010 aug. 21. - 22:26:14
(257/1054)
Hollywoodban teljesen jól nyomon követhetõ ez a deheroizálás, meg az ideálok lerombolása. Ebbe ez jól beleillik. De egyébként Brody maga jelentkezett be a szerepre éppen azért, mert nem akarja, hogy az emberek beskatulyázzák. De láthatóan az emberek nagy többségének nem jött le ez a törekvés, vagy nem megfelelõen.

Egyébként épp ma volt szerencsém Nimróddal személyesen találkozni, és a forgatókönyv elkészültérõl csak annyit, hogy elképzelésetek nincs mennyi idõ alatt hozták össze. Igazából a Predators film gyakorlatilag Nimródnak köszönhetõ, hogy egyáltalán lett. Persze úgy van rendjén, hogy ez senkit se érdekeljen. Nem is szabad, hogy befolyásoljon minket a film megítélésében. De Nimród tudja, hogy mi a helyzet ezekkel a filmekkel, és csak reméli, hogy nem veszíti el a bizalmat addig, amíg nem lesz képes saját munkát megvalósítani.
3/10
TMagnum 2010 aug. 21. - 19:24:50 3/10
(256/1054)
Most láttam...kár volt...dvdre jó. Pedig sokkal többet vártam.
4/10
mro26 2010 aug. 21. - 18:51:35 4/10
(255/1054)
De tökmind1, halálfélelem ide vagy oda( am akkor Arnold nem félt annyira a ragadozótól mint Brody és azért tartott neki a filmben 20percig mire megölte?)
akciófilmekbe akcióhõsök kellenek nem oscar díjas zongoristák (mert Brody megérdemelte az Oscart, ez kétségtelen nagyon jót alakított a Zongoristában és A faluban, de én már a King Kongnál is úgyéreztem Brody nem való ilyen filmbe)