Téma: Ragadozók

8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 12:37:52 8/10
(334/1054)
Shop Stop meg El Mariachi utcai illetve belsõ jeleneteit összehasonlítani a Hawaii-i dzsungellel??? Na az merész. Biztosan teljesen ugyanaz és ugyanannyiba kerül forgatni a lezárt utcán, mint a sûrû dzsungelben, ahol nem mellesleg örülhetsz ha épp nem esik az esõ.

Ja és attól, hogy valami CGI egy filmben, attól még makettet ugyanúgy csinálnak és csináltak is hozzá (pl a végén felrobbantot ûrhajó hiszed vagy sem de makett volt az I. részben) és ugyanúgy rengeteg a bábos (lásd Yoda I. rész)...
5/10
kamisama 2010 aug. 23. - 12:07:10 5/10
(333/1054)
Nem rossz film, de nem sok értelme van. Elég nagy alien-predator fan vagyok, így nagyon örültem mikor megláttam, hogy van ilyen. Elég sok akció van benne, de sajnos sablonos lett. A végére gondoltam hogy berknak majd vmi csavart, az jó lett. 10/5
4/10
offtopic
Bigpapa 2010 aug. 23. - 11:53:14 4/10
(332/1054)
1999-2006-ig 17 Magyarországon készült külföldi filmben (többnyire amerikai filmekben) közremûködtem(Én, a kém,Kémjátszma,Underworld,München,Eragon,Hell Boy 2,stb),a stáb munkájában(nem,mint kifutófiú).Hidd el,tudom mi kerül valóban pénzbe és mi kerül azért pénzbe,mert ott is a lehúzás megy.Az Eragon gyakorlatilag csak erdõben készült.Ott megoldani a világítást, a kamerák elhelyezését,stb. nehezebb,tudom.Az Én, a kémben beszereztük a sok C4-es 100-as audit.Mind fekete kellett,hogy legyen.Amikor a tulaj megtudta hogy stáb veszi meg a kocsit,mindjárt felment az ára az autónak.A büfés annyi pénzt keresett abban a pár hétben, hogy Hawaiin vehetett volna egy házat! :))))))
De azt is, hogy alacsony költségvetéssel is lehet iszonyat jó filmet alkotni.Shop Stop 27 ezer dollárból forgatták,El mariachi (szintén Rodríguez film) 7000 dolláros költségvetéssel készült.
Mind a kettõ iszonyat jó film.Tehát szarból is lehet várat építeni.
A ragadozókban adva volt minden,hogy elcsesszék,vagy hatalmas filmet készítsenek.Sajna az elõbbi történt.Én elhiszem, hogy próbálod védeni Nimródot,de nekem eddig egy munkája sem volt olyan,ami miatt eldobnám magam.Vegyük az elsõt és az utolsó elõttit.
Kontroll.Az elsõ 30 percen visítottam a röhögéstõl,aztán szétesett a film és alig vártam, hogy vége legyen.Szállítmány.Na ezt inkább el se kezdem :)))))))))Anno megírtam róla a kritikát.

Itt elsõsorban nem azzal van baj,hogy Nimród,vagy Rodríguez,hanem azzal, hogy összecsapták.Nézd meg a Csillagok háborúja IV-V-VI-ot és az elsõ 3 részt.Hát basszus,nézhetetlen nekem az új.Eleve makettet nem is építettek,minden CGI.Amikor Vader megjelenik a csillagok háborújában,majd összeszartam magam.Darth Maul meg nevetséges volt.Hiába a kedvencem Ray Park.Lucas lehúzott még három bõrt a filmjérõl,ami inkább nyögvenyelõs volt.A Predator 1-2 után egy igazi harmadik részt kéne csinálni.Jó költségvetéssel,jó akciószínészekkel (nem zongoristával)és remek,átgondolt forgatókönyvvel.
10/10
crepkey 2010 aug. 23. - 11:14:08 10/10 Előzmény duckshoot
(331/1054)
Akkora butaságot mondasz, hogy az már nekem kellemetlen. Te nem láttál még rally közvetítést, ahol az autók száguldanak, de a felvételen tisztán látszik, hogy áll a kocsi kereke?

Akkor elmagyarázom még egyszer, hogy miért áll a minigun csöve a felvételen. A kamera úgy mûködik, hogy a másodperc törtrésze alatt rengeteg pillanatképet készít. HD és 1.33 és 1.66 film esetében ez 24 képkocka per másodperc. Na most, ha a minigun csövének forgási sebessége akkora, hogy pont úgy fordul a csõ, hogy a kamera által rögzített (pillanat)képeken mindig ugyanabban a pozícióban van , akkor a felvételen állónak tûnik a csõ. Te semmilyen elmosódást nem fogsz látni, hiszen a videó film nem egy folyamatos felvétel, hanem pillanatképek gyors egymás utáni levetítése, amit az emberi szem folyamatos mozgásnak érzékel.

Akkor lenne csak igazad, ha a teljes film slow motion technikával lenne felvéve, ott ugyanis kb. 1000 képkocka/ másodperc sebességgel rögzítenek. Ott biztosan nem látnád úgy, hogy áll.

S szerintem ez nem gáz a filmben, szerintem te vagy a gáz, hogy apróságokba kötsz bele, ahelyett hogy a filmet értékelnéd, az meg csak a hab a tortán, hogy ráadásul butaságokat is beszélsz és széné égeted magad!
Charles Foster Kane 2010 aug. 23. - 10:31:51 Előzmény zee944
(330/1054)
Máshogy fogalmazok. Amikor Õ elvállalta a cuccot, akkor annyi volt meg, hogy Ragadozók, meg Rodriguez. Ki az a hülye, aki nem vállalja be?

Én is azt mondom, hogy nem jó film, nem tetszett az alapkonfliktus, 1dimenziósak a figurák, stb. Csak egyszerûen fárasztó, hogy ilyen leszûkült emberekkel kell "vitázni", akiknek a filmmel az a legnagyobb problémájuk, hogy a predátor nem 220, hanem most csak 210. Ezzel nem tudok mit kezdeni.

És olyan dolgokat meg képtelenek észrevenni, hogy milyen atmoszféra teremtõ a kezdés. Az pl. Nimród ötlete volt, hogy az egész zuhanással kezdõdjön. Baromi hatásos, és eredeti. Ha ilyen dolgokat képesek lennének észrevenni, és ennek ellenére azt mondnai, hogy nem jól sikerült film, akkor nem baszna ennyire. De ez a Predator geek hozzáállás az agyamra megy.
Charles Foster Kane 2010 aug. 23. - 10:24:02
(329/1054)
"Díszlet ugye a dzsungel= ingyen van"

Ezért szeretek idejárni. Mindig sikerül a tudatlanságnak egy újabb szintjét találnom. Ne haragudj, de nem olvastam tovább, amit írtál. Te ezt komolyan gondolod, vagy a végére kiderül, hogy viccelsz?

Dzsungelben forgatni a lehetõ legköltségesebb dolog. A CGI-nél sokkal drágább. (ebben a filmben kb 8 milla ment arra) A rendezõk a stúdióval folyamatosan harcolnak azért, hogy valódi terepen forgathassanak, mert a költségek miatt ebbe soha nem akarnak belemenni. Nimródék is úgy forgathattak dzsungelben, hogy különbözõ kameramozgató eszközökrõl kellett lemondaniuk róla cserébe.
Charles Foster Kane 2010 aug. 23. - 10:19:23
(328/1054)
Az utolsó mondatoddal sztornóztad az egészet, mivel ez valóban így van. Egyébként meg lentebb írtam, hogy Rodriguez írta az eredeti könyvet, (amiben motorozó predátorok, meg gladiátor aréna, meg ilyen faszságok voltak!), abból meg kellett tartani a néhány embert, a másik bolygót, meg a felturbózott predátorokat. A többi volt szabadon választott. Szóval, ha variáltok, akkor ezen belül érdemes.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 aug. 23. - 10:15:18
(327/1054)
Ezt tényleg ne ragozzuk tovább. Nem fogom elkezdeni magyarázni, hogy egy forgatókönyv fejlesztésnek az elsõ fázisa kurvára nem az, hogy nekiállsz az elsõ jelenetnek, és végig a hatvanadikig, hanem különbözõ szintek vannak, és magát a treatmentet nem írod meg négy nap alatt, jó esetben is talán a szinopszist. Ezeket a fogalmakat sem fogom elmagyarázni, de nyilván nincs is rá szükséged, mivel annyira gõgös vagy, hogy észre sem veszed, hogy esetleg tanulhatnál is valami érdekeset.

over and out
7/10
Penpumpa 2010 aug. 23. - 00:26:55 7/10
(326/1054)
Nézzétek meg Sorter és Blacksheep élménybeszámolóját!
Tasilaci! 2010 aug. 22. - 23:58:58
(325/1054)
nem értem hogy lehet ezt a filmet ennyire felpontozni, az elsõ rész közelébe nem ér... egy eszetlen, buta ami megpróbál az elõdjének a nyomában járni kevés sikerrel... ez az 5let hogy összehoznak pár szarráképzett nagyonkemény katonát és gengsztert sosem mûködött és nem is fog.
8/10
zsotya010 2010 aug. 22. - 23:12:44 8/10
(324/1054)
Attól tartok azt már leshetjük, viszont ha Durch-ot vagy Harrigen-t más játszaná, valószínû az nem tetszene.

Amúgy meg olvastam valamit, hogy a Gears of Warról is akartak filmet csinálni 100 millió dolcsiból, aztán végül is az lett, hogy ezt a költségvetést elég rendesen leamortizálták és a rendezõnek a kedve is elment a film leforgatásától, mert nem adná vissza hitelesen amit kéne.

Meg itt van a Trejonak ez az új filmje a Machete, na ettõl tényleg sokat várok, mert mikor a AvP2- re ültem be moziba, akkor reklámozták, kerestem is még annó hol lehet a film, aztán most tudom meg a napokba, hogy idén õsszel készül el.
7/10
OrRo 2010 aug. 22. - 23:09:22 7/10
(323/1054)
Hát nem hittem hogy eljutok idáig hogy negatívot írok arról a filmrõl aminek az elõdjein nõttem fel és imádtam õket.Szerintem remek film lett volna ha.... igen sajnos itt kezdõdik.Pár éve annak már hogy nem néztem meg az 1et ám az volt az érzésem azt látom

Spoiler jön!!

(SPOiLER!SPOiLER! például a yakuza és az elsõ részben szereplõ mexikói mozdulata és annak helye a történetben no és a kihagyhatatlan mondat ami miden helyzetben megállja a helyét:) "ellenségem ellensége a barátom) és sajnos kiviteli problémák vannak ,például nem értem ha a csaj megmondta nekik hogy hõt is látnak és a sár használ akkor vajon miért ültek ki a priccs közepére és nem használták a jó öreg "arnold " trükköt
Na és a vége húzzunk innen... mondja valaki aki egy olyan bolygón van ahonnan nincs kiút.)


Amiben viszont örömöm leltem az a maszkok díszes felhozatala és a predator cuccok.

Nem tudom hogy vagytok vele de én többet vártam de azért azt sem mondom hogy rosszul fogok aludni a mozi jegy ára miatt.Remélem nem bánjátok ezt a rövidke hozzászólást:)
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 23:01:46 4/10
(322/1054)
Csak az a baj hogy mind Arnold, mind Glover kiöregedtek már :/
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 22:55:09 4/10
(321/1054)
Hát jah...megtalálhatták mondjuk azt a kabint amivel az elsõ ragdozó érkezett a Földre '87-ben, és átszállították egy titkos katonai bázisra, és aktiváltak benne valamit ami miatt a predik a Földre jöttek...de szerinten minimum 2-3 kellene bele, mármint predi
4/10
Bigpapa 2010 aug. 22. - 22:49:24 4/10
(320/1054)
Azt nem értem,ebben hova ment el a 40 milla?Az 9.200.000.000Ft

SPOILER


Díszlet ugye a dzsungel= ingyen van
A fegyverek, Hollywoody kellék,bérelhetõ (megsúgom,ha Mo-on bérelték volna,sokkal olcsóbb) Voltam a studíóban,láttam milyen kellék fegyverek vannak.Az amcsi filmek miatt beszarás :)))))))))))
Alien cuccok = már a neten is beszerezhetõek.
Tábortûz - pár fahasáb és szevasz
Roncs ûrhajó - számtech. effekt,max kell egy rozsdás régi folyami hajó.
Barlang - megint csak ingyé van
közelrõl mutatott vas konténer - 100e Ftból simán kijön
A többi a nyersanyag, a gázsi,a reklám és a szállítás.
Ebbõl simán kihozhattak volna többet is.
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 22:45:03 4/10
(319/1054)
Én márcsak abban bízok hogy említették ez egy tesztfilm volt a közönség felé, hogy befogadnak-e ilyen filmet és hogy sok ötletet nem valósítottak meg, akkor ha sikeres lesz a következõ rész már nagyobb költégvetésbe engedi a Fox, (mert én egy ilyen filmre sokkal inkább rászánnék millókat mint mondjuk a Transformersekre) és megkapjuk az igazi folytatást...bár ez a szöveg ismerõs valahonnan...talán az AVP:R megjelenése elõtt mondogatták ezt a rendezõk...:/
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 22:42:12 4/10
(318/1054)
Hát de mégis megszerezte, ez a suspense...így izgalmas egy film, ha a fõhõs gyõzelmére kicsi esély van
Am meg Glover is elég jó kondiba volt a film idején, 42-es karja simán volt neki ami elég ahhoz hogy erõteljes, kemény rendõrt alakítson
4/10
offtopic
Bigpapa 2010 aug. 22. - 22:41:57 4/10
(317/1054)
Mielõtt valaki azt írja, a 40 millió dolcsiból nem lehetett volna megfizetni Stathamet, itt a kereseti listája


Salary
The Italian Job (2003) $450,000
The Transporter (2002) $750,000

A Crank 2 és a Szállító 3 betette neki a kaput.Addig ment fel a keresetlistán,de az utolsó 2 "remélt kasszasiker" elmaradt.Mondjuk nem véletlenül,mert überbrutál szar mindkét film :))))))))))))
8/10
zsotya010 2010 aug. 22. - 22:40:54 8/10
(316/1054)
Na látod, ez már igen, teljesen igazad van, így kellett volna folytatni! Amit itt leírtál az egy legrosszabb esetben is 9/10 lenne nálam, de mivel ez van helyette, tényleg orbitálisan szar költségvetéssel (pl: Pearl Harbor 140 millió dollár, Transformers 2 300 millió dollár) ezt kell szeretni. Remélem ha lesz még folytatás, nem szúrják ki a szemüket szaros 40 millió dollárral, mert abból szerintem egy normális színészi gárda és jól megtervezett díszletek és jelmezek sem jönnének ki.
4/10
Bigpapa 2010 aug. 22. - 22:36:07 4/10
(315/1054)
SPOILER
Ezt írtam az elsõ kritikában.
"Szegény manus az AvP óta folyamatosan forog a sírjában,nem csak a mostani miatt,de az tény,hogy ez tette fel a koronát a szarkupacra.Amikor az elsõ részben a Schwarzit elkapta a Ragadozó és szemben álltak egymással,olyan volt,mint ha Arnie egy gödörben állt volna.Hiszen Kevin 220cm magas volt,Arnie pedig 188cm magas.Itt dugók a ragadozók,és ahogy mozognak...besz*rás.Fõleg,amikor kardozik a jakuzával."

Most utána néztem.
Adrian Brody 185cm magas
Brian Steele- aki a felrobbant Pred volt, 201cm
Derek Mears - aki a klasszikus Predator volt, 196 cm magas
Carey Jones - akié az ûrhajó volt, 204 cm magas. Ráadásul ez a faszi nem is színész,mint az elõzõ kettõ,hanem a spec.effekteket szokta csinálni filmekben.Õ játszott 2 predet is a filmben itt.


SPOILER VÉGE.


Hiába írták sokan,hogy pl. Brody ki akart törni a zongorista,falu szerepkörbõl,de basszus,ez nem neki való.Nekem hiteltelen volt,mint hûdefasza zsoldos.Ahogy a csaj is.
Jason Statham király lett volna,mint zsoldos,ráadásul õ csak 178cm magas,így jobban kijött volna a Predekkel való magasságkülönbség.