Téma: Ragadozók

Kattrin 2010 aug. 31. - 22:07:10
(574/1054)
Hova mentek a végén?
5/10
LeeHo 2010 aug. 31. - 12:55:27 5/10 Előzmény Leonidas
(573/1054)
A filmet játsszák, legalábbis múlthéten még játszották a MoM-ban feliratosan, eredeti nyelven.Persze mondanom se kell, hogy aki a feliratot készítette azzal meg 1 képregényt se mernék lefordíttatni mert annyira rettenetes volt a felirat.Mivel a filmben nincsenek eget rengetõ okfejtések elég jól érthetõ már minimális angoltudással is.Szóval aki hasonlóképp irtózik az utobbi évek f*s szinkronjaitól annak tudom ajánlani a MoM parkot.

Eredeti nyelven minden bizonnyal 1-el élvezhetõbb a FOx újabb Predator gyalázása.AvP1-2 és most ez az új film ami tovább alázza szegény lényeket.
A Predators-ba számomra az 1etlen pozitívum a ragadozók látásának animációja volt.A filmbõl csak pont az hiányzott amit a 2 régi filmben olyan jól megtudtak valósítani:A vadászat.Engem ez nagyon zavart, hogy az elõzõ két részben sokkal többet mutattak az õ szemszögükbõl, sokkal jobban tudtak fokozni a feszültséget.A másik dolog, így 2010-ben az ember azt várna , hogy 45 millás költségvetésbõl azért kicsit több szerepet kapnak a ragadozók, és nem csak azt a rakat karakter nélküli embert kell nézni 90 percen át, azért hogy a 107 perces "Predators" filmbe kb negyed óráig élvezhesse az ember azt a lényt amiért a moziba ment, amiért érdekli a film.Ha legalább az emberek olyan "figurák" lettek volna mint az 1,2-ben, akkor nem lett volna annyira szörnyû a dolog.A "csernobili-óriás predatorokrol nem is beszélve.És persze még lehetne sorolni a végtelenségig, a sok baromságot ami a filmbe volt...
4/10
szogedi 2010 aug. 31. - 12:40:02 4/10
(572/1054)
Hétvégén megnéztem, de nagyon gondolkodtam raja, hogy ez most "B" vagy "C" kategóriásra sikeredett. Antal Nimródnak óriási dícséret, hogy ebbõl a semmitmondó forgatókönyvbõl is ki tudott hozni számomra egy "4"-es szintû értéket. Ötlettelen, vontatott, unalmas film az egész, nagyon kiszámítható eseményekre és karakterekre építve, idõnként pedig értelmetlen fordulatokkal. Úgy 20-30 évvel ezelõtt még minõséget jelentett volna (kizárólag a látványa miatt), de ma már csak csúfos folytatása az elõdöknek. Néhány CGI állatkánál és a csúcstechnológia használata ellenére gorillaként üvöltözõ idegennél azért itt már többre lenne szükség.
8/10
Leonidas 2010 aug. 30. - 21:36:57 8/10
(571/1054)
Nem tudom, hogy észrevetted-e, hogy azt is lehúztam, de még mindig inkább az mint a cam. Fõleg úgy, hogy még a fõvárosban sem adták sehol feliratosan.
Charles Foster Kane 2010 aug. 30. - 17:56:25
(570/1054)
*FVn= Van
Charles Foster Kane 2010 aug. 30. - 17:53:56
(569/1054)
Hogy nem kufircolni indultak, az talán még magyarban is elég egyértelmû volt, de azért ez így is durva torzítás.

Kerestem az scriptet, de nem lett meg, ellenben találtam valami érdekesebbet. Az eredeti Rodriguez által írt '96-os verzió.

FVn itt néhány fanatikus, olvassák el, kíváncsi vagyok a véleményükre. Melyikkel jártatok volna jobban?

http://www.mediafire.com/?2hgkod3nzqn
8/10
Leonidas 2010 aug. 30. - 17:45:57 8/10
(568/1054)
Jó, én nem a szar Camos verziót láttam, ne haragudj ezért!

Akkor szokás szerint a magyar fordítás baszta el a dolgot és ez váltotta ki Bigpapa és még sok más ember felháborodását.
Charles Foster Kane 2010 aug. 30. - 16:06:25
(567/1054)
Jah. Ezt mondta. Nem mondhatta azt, hogy húzzunk el a bolygóról, mivel nem tudnak.
8/10
Leonidas 2010 aug. 30. - 15:39:46 8/10
(566/1054)
Szerintem meg azt mondta: húzzunk innen a francba :) (gondolom eredetiben: get the hell out of here)
Ami egyáltalán nem biztos, hogy a bolygóra értendõ, sõt biztos, hogy nem, mivel, hogy tudnának elmenni?
7/10
Penpumpa 2010 aug. 30. - 15:31:14 7/10
(565/1054)
Amúgy egyszer volt a National Geograpich-on vagy a Discovery-n, hogy kísérleteztek, hogy lehetne kijátszani a hõkamerát, hogy ne lássák õket. Az egyik alanyt bekenték sárral, és megfigyelték, hogy a sár tényleg képes elnyerni a hõt, de csupán csak pár másodpercre.
8/10
Leonidas 2010 aug. 30. - 14:42:02 8/10
(564/1054)
Brody egybõl vágja ,hogy vadásznak rájuk

- utána el is magyarázza, miért gondolja így. Õ is így csinálná, mert õ is emberekre vadászik.

észreveszik, hogy másik bolygón vannak,de annyira nem vágja õket földhöz

- miért mit csináltak volna? Kezdjenek el pánikolni, nem sokat javít a helyzeten és nem is affélék.

az elején a doki egybõl felismeri a mérgezõ növényt,mondja is a nevét.Mekkora az esély,hogy egy idegen bolygón ugyan az a növény él,mint a földön?

-50% az esély...vagy él vagy nem :)

szalad feléjük az a ragadozó szerû valami.Lõnek rá,el is esik,aztán a Lawrence tûnik fel.Hogy is volt ez.

- azt a lényt nem a csaj lövi le, mivel õ elvéti. Fishburne karaktere puffantotta le.

azt mondja Lawrence: 10 turnus óta van itt.És bedilizett.Oké,ha ez 10 év.De a végén meg gyakorlatilag még aznap elkezdik ledobni az új ketreceket,így gyakorlatilag a következõ turnus jön.ha ez igaz,akkor 2 naponta van új vadászat.20 nap alatt dilizett be Fishburne?

- 1 turnus nem hiszem hogy kb 10 emberbõl állna, mert az nem tart valami sokáig, viszont egyszerre sem akarják gondolom ledobni az x embert, nehogy egész kis hadsereget alkossanak.

a csaj elmondja:hõt látnak a Ragadozók.Mégis bujkálnak a bokorban,mint a hülye gyerekek számháborúban :)))miért nem kenték be magukat sárral?

-na ezt nem tudom, nem hittek a csajnak :D

miért nem vették el Fishburne ragadozók maszkját?Ha egyszer az bevált?

- hát mert szerintem eléggé az életükért harcoltak abban a jelenetben, nem érnek rá kukázni (egyébként a rab csávó ellopta a mellényét). Vagy azért mert õk azt sem tudták volna, hogy használják ezeket, Fishburne-nek meg volt 10 éve.

ha azok a "kutyák" a ragadozók kutyája volt, akkor ki nyúzta meg õket,amikor ott lógtak a táborban?Mert ugye a másik predi nem lehetett,mert az meg Jézusként figyelt a falon.:)))))

- lehet õk maguk. Attól még lehet azokra is vadászni, meg minden szarra, amint láttuk.

vége:Brody a nõnek:na menjünk innen. Hova a Pcsába

- onnan el. Azaz a helyszínrõl, ahova potyognak majd az új emberek. Szerintem egy egész bolygó rendelkezésükre állt, hogy elmenjenek valahova ONNAN szóval használd a fantáziád. Pl elmentek a vízeséshez kufircolni.

Egyébként IMDB-n a FAQ-ba is megválaszolnak egy csomó hasonló felmerült kérdést.
8/10
Leonidas 2010 aug. 30. - 14:29:56 8/10
(563/1054)
Ezt komolyan nem hiszem el, hogy ugyanazt a hibás szinopszist firkantják fel a DvD hátuljára, mint ami itt van Port-on
4/10
Bigpapa 2010 aug. 30. - 13:52:17 4/10
(562/1054)
Többek között ez is baromság volt.

SPOILER:

Ami nekem még hülyeség volt így utólag is:
- Brody egybõl vágja ,hogy vadásznak rájuk

- észreveszik, hogy másik bolygón vannak,de annyira nem vágja õket földhöz

- az elején a doki egybõl felismeri a mérgezõ növényt,mondja is a nevét.Mekkora az esély,hogy egy idegen bolygón ugyan az a növény él,mint a földön?

- szalad feléjük az a ragadozó szerû valami.Lõnek rá,el is esik,aztán a Lawrence tûnik fel.Hogy is volt ez?

- azt mondja Lawrence: 10 turnus óta van itt.És bedilizett.Oké,ha ez 10 év.De a végén meg gyakorlatilag még aznap elkezdik ledobni az új ketreceket,így gyakorlatilag a következõ turnus jön.ha ez igaz,akkor 2 naponta van új vadászat.20 nap alatt dilizett be Fishburne?

- a csaj elmondja:hõt látnak a Ragadozók.Mégis bujkálnak a bokorban,mint a hülye gyerekek számháborúban :)))miért nem kenték be magukat sárral?

- miért nem vették el Fishburne ragadozók maszkját?Ha egyszer az bevált?

- ha azok a "kutyák" a ragadozók kutyája volt, akkor ki nyúzta meg õket,amikor ott lógtak a táborban?Mert ugye a másik predi nem lehetett,mert az meg Jézusként figyelt a falon.:)))))

- vége:Brody a nõnek:na menjünk innen. Hova a Pcsába?

Persze van még bõven. :)))
4/10
Bigpapa 2010 aug. 30. - 13:37:48 4/10
(561/1054)
Ha már elkezdtem,gondoltam be is fejezem :))) Egy kis Ragadozók dvd borító :) Hiába nem tetszett a film.
http://kepkezelo.com/images/az6j2i07prl82du5xhs.jpg
mierda 2010 aug. 30. - 02:57:41
(560/1054)
En epp most nezem a filmet. 30 perc telt el, es egy hulyeget most talaltam benne itt a 30. perc kornyekenel, a csavo a semmibol huzza elo:

- miert vagyunk itt?
- vadasznak rank!

Ezt megis honnan a fenebol tudja? Megtamadta oket egy vaddszino es abbol?? Aki megnezett valami trailert vagy olvasott rola az tudja hogy egy masik bolygora vittek el oket, vagy aki megnezte az elozo AVP reszeket az tudja... de aki uj annak ez kicsit butasag hogy semmi felvezetes es logikus kovetkeztetes nelkul ravagja: "vadasznak rank" :S
8/10
Leonidas 2010 aug. 30. - 00:42:11 8/10
(559/1054)
Szerintem nem volt semmi utána, a Hugh Jackman-es reklámon kívül :D

Amit hiányoltam, az a karakterek és megformálóik bemutatása, mint ami az eredetiben is volt. Az már a kettõben is lehetett volna, attól függetlenül, hogy nem egy rendezõ volt.
7/10
Ezekiel 2010 aug. 29. - 22:38:50 7/10
(558/1054)
Valaki ottmaradt a végén a moziban, esetleg van e még valami jelenet a stáblista után?
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 21:11:39 8/10
(557/1054)
Igen, igen vannak benne ilyen finomságok. A piramis szerintem jó ötlet volt, de éppenséggel nem egy jégtömb alá kellett volna tenni, s szerintem azért három predit mutattak ott mert az már a végsõ stádium volt, õk maradtak meg arra, a többi pedig elõttük nem sokkal pusztult el. De igaza van Mro26-nak ez nem ebbe a topicba tartozik.
Sirius111 2010 aug. 27. - 18:36:30 Előzmény Penpumpa
(556/1054)
Persze...nem vitatom a hülyeségeket benne...
Amikor lerohanták õket elindította az önmegsemmisítõt, de kétleném, hogy az összes Xeno beledöglött volna...
A másik meg, hogy indián civilizációt mutatnak, és közben az Antarktisz alatt van a piramis? Az Antarktisz tudtommal mindig is jeges volt...
7/10
Penpumpa 2010 aug. 27. - 18:08:38 7/10
(555/1054)
Az AVP 1-ben nekem csak egyvalami szúrja a szemem. Mikor a csávó elmeséli, hogy a predatorok hozták létre a civilizációt meg hasonlók, akkor mondja "Hogyha a vadászok elbuktak, nem hagytak nyomot maguk után. Egész civilizációk tûntek el így". A jelenetben meg láthatjuk, hogy 3 ragadozó harcol 3 milliárd aliennel. Most tényleg mennyi esélye lett volna a ragadozóknak annyival szemben? Még jó hogy elbuktak.