Téma: Ragadozók

4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:50:07 4/10
(394/1054)
Ez a "kis" bekezdés jól tükrözi hogy a fanok többsége miért csalódott a filmben:
,, if you are a big fan of the first movie you will be disappointed as they have taken everything which made predator original and copied in some way for this movie. i lost count of the amount of lines stolen from the first, characters were the same, music was the same, it had everything from Blaine's character being replaced with some other army guy with the same chain gun!!!, Billy's character replaced with a Yakuza who's end was built up the same as Billy's even the music the same. Adrian Brody had developed the Christian bale voice at times and even used Arnie's classic line from the first "do it do it now kill me" his fight with the super black predator was a joke and made the predator look so dumb. if this movie could not of got any worse they decided to put a serial killer in the mix of it all which i am sorry was just done awful as he decides to show his evil side at the point which he has just been captured by the predators "
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:49:10 4/10
(393/1054)
Csakmajd nehogy te is azt csináld mint nálunk egy gyerek a bozótvágóval...:D
4/10
Bigpapa 2010 aug. 23. - 22:44:14 4/10
(392/1054)
SPOILER lehet:

A szamurájkardal semmi baj nem volt.Örültem ,amikor elõkerült.
Én karácsonyra leptem meg magam egy régi álmommal egy Cold Steel O Katanával. Valami szuper a kard.
Itt van róla egy kis videó. Mielõtt valaki azt hiszi, hogy hûûû,persze,majd veszel millákért kardot, nos 650$ volt,szóval nem kellett jelzálog hozzá :)))
http://www.youtube.com/watch?v=V__Ierrz0hQ&feature=search


Srácok,arra figyeljetek, hogy a nagy vitában sokszor spoilereztek,így elárultok olyan dolgokat,amiket nem kéne :)))
8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 22:42:48 8/10
(391/1054)
Bocs, ezt tényleg benéztem :P
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:42:24 4/10
(390/1054)
Nem, nem ezért húztam le a filmet, én adtam volna rá olyan 7-est, de a sok okos már tavasszal 10eseket adtak rá pár bemutató alapján, aztán meg itt néztem a film pontozását miután megnéztem és 8,valamennyin állt, de mondom ez nagyon nem reális és ezért pontoztam jóval lejjebb, hogy reálisabb legyen az összesített pontszám...mondom a film azért 7-es.
De nekem pl az ilyen apróságok számítanak sokat, mert a rendezés jó, a történettõl nem vártam sokat(szóval nem csalódtam abban sem), egyedül a fõszereplõ ahogy erõltetetten játszotta a keményet, és a szereplõk 3/4-ét valahogy nem bírtam úgy megkedvelni mint a korábbi részek szereplõit, ja és a 3 ragadozó viselkedése az nagyon fura...inkább már gáz mivel 9 emberbõl a 3 ragadozó összesen 5-öt ölt meg, az elsõ részben meg a 8 szereplõbõl 6öt ölt meg egyedül a ragadozó...egész rossz arány:D, és fájlaltam a kreativitás hiányát, a sok "ismételt" jelenettel és a ragadozók fantáziátlan megölését (a bombás húzás az kivétel az jó volt)
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:32:28 4/10
(389/1054)
Nekem az nem tisztelgés ha egy csomó jelenetet lemásolnak...nekem ez a véleményem és ennyi :D
De az AVP:R-t is rajongók rendezték és mi lett abból is...azt mindenki tudja
Manapság sajna a stúdió beleszól mindenbe és egy teljesen jó filmet lerontanak csakmert a fejesek úgy akarják.
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:30:46 4/10
(388/1054)
Ez tényleg nagyon jól hangzik, jó a gondolkodásod :D
Bár én a classic predatort tettem volna meg gyõztesnek
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:29:53 4/10
(387/1054)
Akkor ne olvasd el a kommenteket és nem fog zavarni ;)
4/10
offtopic
mro26 2010 aug. 23. - 22:28:58 4/10
(386/1054)
Ez így igaz, ma már más a "divat"
De most legyünk divatmajmok?
A Predator mindig is a tökös akciófilmek között volt amibõl manapság nagy a hiány...
Éppen ezért kellett volna "t*kösre" csinálni a filmet...mert elvégre folytatás szóval fõleg az elõzõ részek rajongóinak kellett volna készíteni, de sem a rendezõ ( a rendezés az jó, sõt nagyon király, de a rendezõnek is belekéne szólni, de Nimród csak "báb" volt a stúdiónak, megcsinálta a munkáját és többet nem is adott bele) sem a producer nem volt elég t*kös hozzá...ezért lett ez csak egy átlagos film ami kb az elsõ AVP szintje körül van.
De az nem lehet igaz hogy minden más akciófilmhez képesek fizikailag felkészülni a szereplõk, egy ilyen filmhez aminek az alapja is valami ilyesmi lenne, ehhez "pehelysúlyú" szinészeket szerzõdtetnek. Ezért a rajongóknak egy ujjabb csalódás volt az AVP-k után
7/10
Penpumpa 2010 aug. 23. - 22:28:00 7/10
(385/1054)
Most tényleg azért kell fikázni a filmet mert Brody nem Schwarzenegger, meg hogy õ és a yakuza képes volt szembeszállni a ragadozókkal? Lehet hogy tele vagytok ötletekkel, hogy miért szar a film, min kellett volna változtatni, de nemhiszem hogy jobb filmet hoznátok létre. Lehet hogy ti olyan döntéseket hoznátok, ami nektek tetszik, de másoknak nem. Nekem abból van csak elegem, hogy ugyanazokat az ellenpéldákat írjátok már vagy 400 komment óta.
4/10
Bigpapa 2010 aug. 23. - 22:27:58 4/10
(384/1054)
Nekem az Avp qrvára nem jött be :))))))))) eltévedtél kicsit.
A Predator 1-2 bejött,10 pontos is.A többirõl inkább ne is beszéljünk.

De amint látom,csak nem tudsz ettõl elszakadni,így lássuk,akkor nekem ezek közül melyik tetszett.
Distric9,Zombieland, szállító 2 (volt benne necces dolog),Predator 2,másnaposok (moziban 4x láttuk),Rush Hour (eredeti nyelven),Sin City,Mohikán,The Peacemaker (akkor nagyon jó volt,most is megnéztem).
Ezek lentrõl felfelé és nem tetszés szerinti sor.A többi vagy nem tetszett,vagy nem láttam.Pl. Rémálom.Nekem Freddy az Robert Englund,mással nem tudom megnézni.És állítólag harmat gyenge is lett a film.
8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 22:27:54 8/10
(383/1054)
Ámen
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 22:21:51 10/10
(382/1054)
Fogd fel úgy, hogy ez kicsit gyengébb Preadator volt.
Akit egy Arnoldnál kevésbé izmos földlakó.(úristen egy japán akinek nem 56os a keze, is le tudott kardcsatában gyõzni)

Az nem igazán érdekel, hogy a rajongók mit kritizáltak, mert a rajongókkal az a nagy baj mindig, hogy "az eredeti mindig jobb" volt, pedig csak az történt, hogy eltelt sok sok év és felnõttek, és sokkal kritikusabbak és konzervatívabbak lettek...

Ez egy jól sikerült újraíása volt a történetnek...

Na jó az 1980as években még a répa volt a divat, a nõknél még erõsen fazon volt,a hónaljszõrre beindultak a pasik, a videókon minimum 50es volt egy akciósztár keze, és alámondásosak voltak a videók( fõleg a ponró volt vicces)...

Ma 2010 van, a Predators is tiszteleg az eredeti filmek elõtt,hisz akik alkották maguk is rajongók, de próbáltak valami mást csinálni, szerintem sikerült...

Ma már
8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 22:20:15 8/10
(381/1054)
Jó, azt a jelenetet én is másképp írtam volna meg, de attól még kinézném a jakuzából, hogy képes lenne elbánni eggyel.

Az én verzióm az lett volna, hogy állnak egymással szembe összecsapásra készen. Aztán kardozás helyett a predator lyukat lõ a csávó hasába és az összecsuklik. Ezzel megmutathatták volna mennyire kegyetlenebbek ezek a predatorok és hogy nem követnek becsület kódexeket.

Aztán a Falconerrel pedig a Classic végzett volna egy csetepaté után, hogy õ se tûnjön ratyinak a filmben, majd csak aztán ölte volna meg az originált a Berserker.
pikemen 2010 aug. 23. - 22:19:05
(380/1054)
Nekem csalódás volt, az AVP1 pl. jobban tetszett.
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:11:44 4/10
(379/1054)
Hát persze hogy õ gyõzne...lósz*rt sem értek a kardforgatáshoz:D
Azonban a predik képzett vadászok, ergo nekik érteni kéne azokhoz a fegyverekhez amiket használ (ebben az esetben a pengék), mivel a vadászat az életük ésha olyan eszközt használ amihez nem ért akkor az õ veszte lesz, és azért ilyen pengés harcoknál a fizikai fölényt nagyon jól kilehet használni, mivel mint láttuk az elsõ részben Arnie eltört egy vastag fadarabot a ragadozó karján...szóval egész erõs karja van ahhoz hogyha mikor összecsap a jakuzával akkor annak eléggé fájt volna és nembiztos hogy utánna feltudta volna emelni azt a kardot
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:07:26 4/10
(378/1054)
Akkor is nevetséges volt az a párbaj...ezt nagyon sok kritika kiemelte, hogy inkább nem kellett volna mutatni...és hogy az elsõ részben is lehet ezért volt jó hogy Billy halálát nem mutatták mert elég hülyén nézett volna ki.
Kreativitás hiánya miatt végezte úgy a ragadozó, nem azért mert olyan rohadt jó gyilkos az a jakuza, akit már az emberek is megcsonkítottak ;)
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 22:05:02 4/10
(377/1054)
Ki mondta hogy eltört a lába??
Nagyon tudsz neten szórakozni, igaz? Te kocka...:D
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 22:04:55 10/10
(376/1054)
A szamurájok által kifejlesztett kardos harcmûvészetnek,és a katana kardnak nem igazán volt ellenfele "egy az egyben" harc során, fõleg a gyorsaság, m és a kard félelmetes hatékonysága miatt.
(persze a lõfegyver leigázta ezt)

Ha a jakuza kezében egy igazi "Hattori Hanzo" kard volt(van erre esély, hisz Rodrigez,és Tarantino jóbarátok..), akkor eleve sok esélye nem volt szegény Predatornak.
Õ akarta, õ hozott el a földrõl egy ilyen elvetemült 3 ujjú alvilági figurát.
Hibázott...
:)))))))))
8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 22:04:01 8/10
(375/1054)
A jakuza srác, maga a színész jártas kendoban, ami a harcban is meglátszik, szerintem ha neki is és neked is adnának egy katana-t megbocsáss, de õ gyõzne, hiába készülsz kommandósnak. Viszont gépfegyverrel a kezedben már lehet te lennél a nyerõ...

A predator bele ment a játékba és ez lett a veszte, de Hanzo is szarul járt.