Téma: Ragadozók

4/10
offtopic
Bigpapa 2010 aug. 23. - 21:03:01 4/10
(354/1054)
De innen válogattam és direkt úgy, hogy olyan filmeket tegyek be,amiket többen ismerhetnek.És nem azokat,amik az én kedvenceim.

http://www.the-numbers.com/movies/records/allbudgets.php
4/10
Bigpapa 2010 aug. 23. - 21:01:01 4/10
(353/1054)
Tudtam bakker, hogy ebbe köt bele valaki. Mondom alacsony költségvetésbõl is lehet ám jó filmet csinálni. Sok 2010-es film van benne. 40 millából,és nem azt mondtam, hogy mind jó film.
Nekem sem tetszik mindegyik ezek közül.És ezért írtam, hogy van köztük sok 2010-es film,zömében 2000 utániakat válogattam a listáról,de betettem pár régebbit is.
4/10
Bigpapa 2010 aug. 23. - 20:57:26 4/10
(352/1054)
Az,hogy egy film nem jó, az nem szokásos magyar negatívkodás.Csupán szabad véleménynyilvánítás.
Az utóbbi idõben én spec. csak ezt a filmet húztam le :))))
A szupercsapat,a Salt ügynök és a varázslótanonc elég jó helyen végeztek.
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 20:55:23 10/10
(351/1054)
Jujj.
Na azért a "jó"film listád eléd szubjektív...
:)))))))
(van ott pár elég gyenge darab...)

20 évvel ezelõtti filmeket nyugodtan szorozd meg kettõvel..Amerikában is van infláció és a költségek is rendesen felszöktek...
4/10
offtopic
Bigpapa 2010 aug. 23. - 20:55:05 4/10
(350/1054)
Most nézem bakker, a Hitman 17,5 millió $-ból készült.
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 20:51:56 10/10
(349/1054)
A Predator levette a páncélját a jakuzával való harcnál...
Arnold is akkor tudta legyõzni, amikor már nem volt rajta a technika...

A Predatorok, ha néztétek a filmet...,pont azért ezeket az arcokat hozták el a Földrõl, mert õk a "legjobbak", mert egyre nehezebb ellenfelekkel akarnak küzdeni, mert az nekik az "igazi" trófea.A strory szerint, az ember alkalmazkodott hozzájuk ,és Arnold után egyre többen sikeresen harcolnak ellenük.A filmben az izraeli katona nõ el is mondta a többieknek a történetet, hogy hogyan gyõzte le Arnold anno az idegent.Ebbõl okulva voltak ilyen ügyesek az emberek...

Szerintem teljesen hihetõ a történet a Predator "világon" belül.
Sokkal szimpibb , mint az AVP átírások...

Rodrigez,Nimród,Pados Gyula 10/10

(csak hogy felpontozzam a szokásos magyar negatívkodást...)
4/10
offtopic
Bigpapa 2010 aug. 23. - 20:47:43 4/10
(348/1054)
Chris Tucker,nem Chris Rock.
4/10
offtopic
Bigpapa 2010 aug. 23. - 20:45:57 4/10
(347/1054)
De poénból itt van néhány film költségvetése.Hogy alacsony költségvetésbõl is lehet ám jó filmet csinálni. Sok 2010-es film van benne.

The Peacemaker (George Clooney,Nicole Kidman) 50 millió $
Babylon A.D (2010) Vin Diesel) 45 millió $
Resident Evil: Extincion 45 -,,-
The Kinght'a Tale (Heath Ledger) 40
Sin City 40
Utolsó Mohikán Erdõben játszódik 40
Karate kölyök 2010 40
Apocalypto dzsungeles film 40
Alkonyat 37
Rush Hour Chris Rock,Jackie Chan 35
Punisher: war zone 35
X-akták:hinni akarok 35
Másnaposok 35
Predator 2 35
Rémálom az elm utcában 2010 35
Lions For Lambs (Redford,Streep,Cruise) 35
szállító 2 32
Bérgyilkos a szomszédom 2 30
District 9 30
Légió 2010 26
Híd Terabithia földjén 25
Zombieland 23,6
4/10
Bigpapa 2010 aug. 23. - 19:49:26 4/10 Előzmény Leonidas
(346/1054)
Te, olvasd már végig,amit írtam.Nem az utca Vs. dzsungel dologra írtam, hogy 24.000$ is le lehet forgatni. Hanem azt, hogy azok a filmek 7 ill. 24.000 $-ból többször nézhetõ,kasszasikerek lettek.Rodríguez 16mm-es filmet akart a Mariachiból,de a stúdió mondta, hogy 35mm-es legyen. Aztán látták,milyen jó a sztori,így finanszírozták a Desperadot és a Volt egyszer egy Mexikót (utóbbit kár volt).40 millió $ nem kevés pénz.Egy produkció létrejöttéhez legalább 3 év szükséges. Az elsõ évben megírják és fejlesztik a forgatókönyvet. A második évben elõkészítik és leforgatják a filmet. A harmadik évben elkészülnek az utómunkálatok, megszervezik a forgalmazást és a film moziba kerül.Ez az adat a wikipédiából van.
Akkor a Predátorokat miért kellett összecsapni? 1 ok lenne, ha Nimród,vagy Rodríguez végsõ stádiumban lenne és a haláluk elõtt ezt be akarták fejezni.De mivel szerencsére nem így van,más az ok.Csak mi? Mert normális okot eddig senki sem mondott.
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 19:25:26 4/10
(345/1054)
Hogy mondjak pár pozitívumot is:
****SPOILERES LEHET!!!!!****

- Az újrakevert zene szerintem olyan ütõs mint az eredeti
- Danny Trejo
- Jó predator-maszkok
- Az orosz olyan "szerethetõ" volt xD
- A két ragdozó bunyója
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 19:16:02 4/10
(344/1054)
Elég baj az hogy pozitívumként az elsõ rész "újrajátszott" jeleneteit emeled ki, mert ezek pont arra utalnak hogy mennyire nincs kreativitás a forgatókönyvírókban, mégha gyorsan is kellett összedobni egy használható történetet, ne az legyen hogy a fele film olyan mintha a klasszikus elsõ részt látnánk, mert még ott jól müködött, itt már kevésbe....
Brody nem való akciófilmben, mert nincs meg az a keménység mint a régi, "igazi" akcióhõsökben, 14 évesen voltam olyan kondiba mint itt Brody...azért nevetséges...ha már õ jelentkezett akkor gyúrt volna úgy mint más színészek mint pl: Brandon Ruth, aki a szuperman új részére 12kg izmot szedett fel, vagy Thomas Jane aki a Megtorlóhoz felszedett 8 kg izmot, vagy Ryan Raynolds aki a penge 3.részéhez gyúrta ki magát tiszetségesen.
Aztán jakuza, az a kis sivalkodó nyomorék nehogy egy karddal legyõzzõn egy ragadozót...az elsõ részben az összes fegyver hiábavaló volt ellene képzett katonák keze ügyébõl...erre egy bûnözõ egy rozsdás karddal...ajjj
Mert most megint dzsungel...annyi más jó helyre átlehetett volna tenni a sztorit ahol még olcsóbb is a forgatás és több pénz maradt volna fontosabb dolgokra (lehetett volna sivatag,kanyon,erdõs hegyvidék stb.)
4/10
mro26 2010 aug. 23. - 19:02:45 4/10 Előzmény Tasilaci!
(343/1054)
Azért mert a sok "okos" a(z amerikai) megjelenés elõtt is max pontot adott rá a trailerek alapján...
8/10
Leonidas 2010 aug. 23. - 18:37:42 8/10
(342/1054)
A ruszkin nem sima gránátok, hanem robbanószerkezet volt, valamint a hatalmas detonációt az ûrhajóban található üzemanyag is elõidézte gondolom.
Azért voltak akkora lángok.
7/10
Cromag 2010 aug. 23. - 18:14:25 7/10 Előzmény Penpumpa
(341/1054)
Én a Schwarzenegger-féle Predatorra 10/10 pontot adnék, részemrõl nincs hiba a filmben, '87-es szülött vagyok én is akárcsak a film, faterom elkérte a moziból a plakátot, és egészen addig az ágyam fölött volt kiplakátolva, amíg el nem költöztünk abból a lakásból (még most is megvan, bár az állapota hagy némi kívánnivalót maga után)....

A Danny Glover fémjelezte 2. résszel sincs különösebb problémám, arra 10/8,5 pontot adnék.

Az Antal Nimród féle "harmadik" rész (még mindig inkább ez a harmadik, mint a nézhetetlen AVP-k) már jóval több kívánnivalót hagy maga után, de még így sem mondanám egy nézhetetlen vakvágánynak, én személy szerint jól szórakoztam, tetszett a film, viszont újabb legendát nem sikerült alkotni, de mindenképp kiemelném, hogy MÉLTÓ FOLYTATÁSRÓL VAN SZÓ, és ha folytatják további részekkel, akkor a mostani hibákat kiküszöbölve talán már legendát is kaphatunk.....A filmet 10/7-re értékelem.

A film hibái-elõnyei kiemelve, ami hirtelen eszembe jutott:


SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

Pozitívumok:

1. A csajszereplõvel semmi gond nem volt, ahogyan Brody is sikeresen elfeledtette velem, hogy õ nem akciósztár. Egyik sem volt rossz választás, sõt...

2. A bicskás rab karaktere is eléggé bejött (rabruha, 2 nap múlva kivégzés: honnan volt nála bicska??? Amerikai börtönökben nem túl hihetõ egy ilyen szerszám jelenléte, max. borotvapenge+fogkefe combo...), kellõen paraszt volt és a maga módján kegyetlen.

A Jakuza pedig egyszerûen fenomenális volt.

3. Többször szinte ugyanazokat a képeket látjuk, mint a 87-es eredetiben, ezt elõször nem tudtam hova tenni, aztán rájöttem, hogy ez inkább pozitívum számomra, akár csak az újra felbukkanó klasszikus zene....Miért pozitívum? Mert ez egy az egyben fõlehajtás a 87-es elõtt, amit 23 év elteltével simán meglehetett újra idézni a mozikban.
Mindemellett ezek a képkockák+zene olyan mesteriek voltak anno, hogy ennél jobbat nem lehet, és nem is fognak kitalálni, szóval jól érezte Nimród, hogy ezekhez nem szabad hozzányúlni.


Negatívumok:

1. Laurence Fishburnenek vagy nem kellett volna ez a néhány perces szerep, vagy nem kellett volna bebolondulnia (tény, hogy a hosszú magánytól érthetõ a bebolondulása, de ez a rész akkor sem jött be). Ha annyira nem akart senkit sem maga körül, akkor eleve miért vezette Brodyékat a rejtekhelyére?

2. Danny Trejonak még legalább 20 percig élnie kellett volna, és egy méltó harcban kellett volna elesnie.

3. Az orosz 2 kézigránáttal végzett az egyik ragadozóval....a végén Brody 4 kézigránátja még csak meg sem sebezte a másik ragadozót...hogy is van ez?

4. Az orvos szemüveges srác nagyon idegesített a végén, amikor kiderült róla, hogy csak egy pszichopata bûnözõ....sokkal jobb lett volna véleményem szerint a szerepe, ha egy nagycsomó morfiummal meg kötszerrel ténylegesen õ lett volna a csapat orvosa, bár az is tény, hogy akkor meg azt fikáznám, hogy egy predator támadást nem valószínû hogy lehetne morfium - kötszer comboval gyógyítani, de ez így nekem akkor sem volt ok.

5. Szívesen láttam volna még pár a bolygón õshonos élõlényt pár másodpercre mutatóba, bár gondolom erre az alacsony költségvetés miatt nem volt lehetõség, meg nem is ez volt a cél, de akkor is.
10/10
Bourne35 2010 aug. 23. - 17:06:41 10/10
(340/1054)
Komolyan mondom vicces 1-2 kritika.
Az komoly,hogy azt nézitek, hogy mekkora itt a Predatorok magassága??
Kis fantáziát azért tegyetek bele már, ezek a "portugál" Predik voltak, Arnold meg a "hollandok" ellen harcolt.
Istenem...

Ha kicsit utánaolvastok, épp azért kapta meg a Nimród a rendezést, és a Rodrigez a producerkedést, mert õk pont az a generáció, akik azon nõttek fel a 80as években, akkor voltak tinik... A stílusa egyértelmûen az eredeti elsõ 2 részre utal, de 2010-ben kreatív alkotó emberektõl, ne várjátok ugyanazt az élményt...Ez hülyeség.Ettõl még lehetne igazatok, hogy szarul sikerült a film, de nekem nagyon tetszett, észre lehetett volna venni, hogy gyönyörûen van fényképezve az egész, a mai akciófilnekhez képest minimális technikával is sikerült egy izgalmas filmet csinálni, ahol végre "adnak" a Preiknek, Brody qrva jó színész, a "szívembõl" beszélt amikor agyonverte a végén az a szemét idegen lényt!!!!!!! :)))))
tobywong 2010 aug. 23. - 16:33:11
(339/1054)
Nekem összeségében kifejezetten tetszett, de persze voltak benne erõltetett részek.
Adrien Brody állati jó volt benne, nagyon jól játszotta a keményfiút. A vége az ami nagyon nagyon tetszett.* A szinkronhangját is nagyon eltalálták.
***SPOILER***
Gondolok itt arra, amikor szarrá veri a Predatort. Hát az vmi hatalmas volt!
***SPOILER VÉGE***
Jó volt. Nekem 9/10
8/10
zsotya010 2010 aug. 23. - 16:06:15 8/10
(338/1054)
Azért kapott jó pontokat, mert a többségnek van esze! Na jó sorry ez durva volt, de csak azoknak nem tetszik ahogy észrevettem, akik a klasszikus predatort várták. Nagyon gagyi nem lehetett, akciójelenetek vannak bent, itt a régi zene is és újra dzsungel. A körülményekhez képest meg kihozták belõle biztosan a maxot. Olyan meg nincs, hogy valaki fan és semmi pozitívumot nem bír találni a filmben!
8/10
zsotya010 2010 aug. 23. - 15:56:30 8/10
(337/1054)
Azért a Star Wars-okat ne fikázzátok, mert azok a fantasztikus filmek királyai, egytõl egyik remekmûvek, akár hogy is csinálták meg õket nem látszott rajtuk makettek e vagy digitálisak és a harmadik rész koronázza meg az összes többit.
7/10
Penpumpa 2010 aug. 23. - 15:11:41 7/10
(336/1054)
Fura, egy csomó kritikát olvastam a filmrõl, a többsége 8 pontot kapott a tízbõl. (legalacsonyabb pont 6,5 volt)
offtopic
duckshoot 2010 aug. 23. - 12:42:46
(335/1054)
Köszönöm a kioktatóan lelkes magyarázatot.