Téma: Ragadozók

Sirius111 2010 aug. 27. - 18:00:52
(554/1054)
Szerintem akkor nem petézette bele, de legyen igazad...akkor passz...
duckshoot 2010 aug. 27. - 17:32:14
(553/1054)
A moderálás helyére ez aeonflux.freeblog
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 17:23:35 8/10
(551/1054)
Mi az hogy, hogy került bele a pete a predbe, talán a királynõ megdugta?! A szerencsétlenünk épp levette a maszkját, hogy rávésse a harcosok jelét, amikor a pofájára tekeredett a parazita!
Sirius111 2010 aug. 27. - 16:38:47
(550/1054)
Igen, és ha már itt tartunk én biztosítási üzletkötõ vagyok, szal várok mindenkit aki biztosítást vagy banki szolgáltatást igényelne! :))
Sirius111 2010 aug. 27. - 16:34:08
(549/1054)
Most, hogy szóba került az AvP vége - AvP-R eleje, megjegyezném, hogy azok is tele voltak akkora logika bukfencekkel, hogy csak na xD De biztos ezekre is lesz épkézláb magyarázat szóval tessék:

Az AvP végén ugye megjelenik a batár nagy Predator anyahajó, elviszik a predatort, kikel belõle a predalien. Ez csak annyiban furcsa, hogy át sem vizsgálták a holttestet a röntgen látásmóddal (esetleg hogyan halt meg, mi történt vele, mint Wolf a második részben)pedig mennyi bajt megspórolnak. Oké legyen, belefér... az 1000 ragadozó közül egyiknek sem jutott eszébe, no meg akkor a folytatás alapjai sincsenek meg xD

na akkor AvP-R kezdete. A nagy anyahajóról leválik egy kisebb hajó? Amin persze ott van a Predalien...Miért vált le? Nem hiszem, hogy külön mentek volna vadászni. Jó igazából tudom miért: a készítõk nem akarták, hogy az egész anyahajó lezuhanjon, a sokezer ragadozóval, ezért felrakták a Predalien-t egy kisebb siklóra és bumm...

Na de a legidegesítõbb...a Predator nekiáll lövöldözni a plazmaágyúval a hajó belsejében, és még ki is lyukasztja azt!!! OMFG hát ha ez nem a ragadozók megszégyenítése akkor mi az?

Az meg már csak hab a tortán, hogy nem a nagyobb ûrhajó fordul vissza, hanem a ragadozó bolygóról hívnak valakit, hogy lerendezze a dolgokat xD
Jó biztos õ volt ebben a profi (bár nem látszott) de szerintem az AvP végén látott Elder hamarabb rendet tesz, mint az.

Szóval Sirius, ötletek, válaszok? :D

Szia Barátom!
Bocs a copyért, de ennyi kérdést nem tudok már megjegyezni...a kor...:P
Naszal ( na szóvalt jelent) a tippek (merthátugye nem az én forgatókönyvemet dolgozták fel): miért kellett átviszgálni a holttestet? amikor petét kapnak az áldozatok azután élnek még csak kómában vannak...kedvenc predink meghalt szal béke poraira...ravatal és predisír...
vagy "B" verzió az általad említett "Elder"??? épp egy pókerparty közepén volt, nyerésre állt és tök ideges lett, hogy egy ilyen apróság miatt zavarják és sietett vissza....válassz, meik teccik?? XD

2. kérdés: egy választ már Te is adtál magadnak, tehát erre elég egy "B" terv: vitték volna ravatalozni õméltóságát ( mert mint említettem ez valami hercegi sarj volt), és így mentek volna haz. Zsugabubu Elderünk meg épp valami zaftos vadászatra indult épp, és õ nem foglalkozik ilyen apró-cseprõ dolgokkal...

És ez már szinte válasz a kövire is: a ravatalozó predik kissé kevesebb IQ-val rendelkeznek és sajna Zsugabubus Eldi nem szólt nekik, hogy "hé fiúk aztán nem durrogtatunk a ravatalozó hajón!!"

Uccsó válaszom: ha láttad már a Ponyvaregényt akkor tudhatnád, hogy a fejesek nem foglalkoznak takarítással (max pókerrel meg vadászattal), hanem ilyenkor ugranak a Harvey Keitelek, azaz Sebhelyesarcú Predink és visznek kékszínû sebbenzint és jól lefröcskölnek mindenkit...

Remélem maradéktalanul megkaptad az összes választ és mostmár okos lett buksi! :PPP
Pá!
4/10
mro26 2010 aug. 27. - 16:26:10 4/10
(548/1054)
Am bocsi, nem kéne inkább az AVP-k kapcsán az AVP vagy AVP:R topicba írogatni?:) Ott rendesen kilehetne beszélni.
4/10
mro26 2010 aug. 27. - 16:25:27 4/10
(547/1054)
Igaz, nem azt jelenti hogy lekoppintották, de akkor mit?:D
Semmi eredetiség nincs a Predatorsban, csak hogy új ragadozó törzs került bele...éppen ezért csak átlagos film. Több eredeti ötlettel, kevesebb átemelt részekkel akkorát is durranthatott volna mint a régi részek.
Sirius111 2010 aug. 27. - 16:19:36
(546/1054)
Üdv!
Ez csak a saját gondoltaom, nem biztos hogy így van....nekem már az is furcsa volt, hogy hogy került pete a predibe...mivel ezt nem látjuk...tfh valahogy a királynõ dugta meg, ebben az esetben viszont logikus, hogy a hibridnek lehetnek anyai ösztönei is...:P
7/10
Penpumpa 2010 aug. 27. - 15:13:10 7/10
(545/1054)
Én az AVP:R-ben csak azt nem értem, hogy a predalien hogy tud belepetézni az emberbe?
8/10
Leonidas 2010 aug. 27. - 14:23:35 8/10
(544/1054)
Most, hogy szóba került az AvP vége - AvP-R eleje, megjegyezném, hogy azok is tele voltak akkora logika bukfencekkel, hogy csak na xD De biztos ezekre is lesz épkézláb magyarázat szóval tessék:

Az AvP végén ugye megjelenik a batár nagy Predator anyahajó, elviszik a predatort, kikel belõle a predalien. Ez csak annyiban furcsa, hogy át sem vizsgálták a holttestet a röntgen látásmóddal (esetleg hogyan halt meg, mi történt vele, mint Wolf a második részben)pedig mennyi bajt megspórolnak. Oké legyen, belefér... az 1000 ragadozó közül egyiknek sem jutott eszébe, no meg akkor a folytatás alapjai sincsenek meg xD

na akkor AvP-R kezdete. A nagy anyahajóról leválik egy kisebb hajó? Amin persze ott van a Predalien...Miért vált le? Nem hiszem, hogy külön mentek volna vadászni. Jó igazából tudom miért: a készítõk nem akarták, hogy az egész anyahajó lezuhanjon, a sokezer ragadozóval, ezért felrakták a Predalien-t egy kisebb siklóra és bumm...

Na de a legidegesítõbb...a Predator nekiáll lövöldözni a plazmaágyúval a hajó belsejében, és még ki is lyukasztja azt!!! OMFG hát ha ez nem a ragadozók megszégyenítése akkor mi az?

Az meg már csak hab a tortán, hogy nem a nagyobb ûrhajó fordul vissza, hanem a ragadozó bolygóról hívnak valakit, hogy lerendezze a dolgokat xD
Jó biztos õ volt ebben a profi (bár nem látszott) de szerintem az AvP végén látott Elder hamarabb rendet tesz, mint az.

Szóval Sirius, ötletek, válaszok? :D
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 13:33:58 8/10
(543/1054)
Az is igaz, hogy az elsõ rész ütött, mert azt láttuk elõször és a többi rész nem igazán tudott mit hozzátenni. Még kivitelezésben sem. Minden szempontból nézve az elsõ rész a kiváló.
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 13:29:45 8/10
(542/1054)
Siriusnak is igaza van, nem láttam még a filmet.
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 13:25:19 8/10
(541/1054)
AvP vége: elviszik a halott predatort, a hajón kikel belõle a predalien, az a predalien, amit az AvPR- ben láthattunk. A predik el akarták hagyni a Földet, de az aliens-ek miatt lezuhantak Coloradoba, a hajón tartózkodó predik csatát vesztettek az idegenekkel szemben. Mivel a hajó nem tért vissza a predik bolygójára, egy ottani harcos elindult kideríteni, mi történt a hajóval és a fajtársaival. Ez a kulcsmomentum ami összekapcsolja a két filmet.

Predator: Dutch és mentõalakulata új feladatot kap, ki kell szabadítani pár hazai minisztert a gerillák markából, a gépük egy a határ túloldalán fekvõ dzsungelben zuhant le. A predi volt a ráadás, aki vadászott ott az emberekre, nyugodtan leforgathatták volna a filmet nélküle is, akkor se lett volna rossz. Senki nem tudta mi van az erdõben.

Predator 2: ennek sincs különösebb storyja, adott egy város, a forró nyár, drogbandaháborúk dúlnak a dílerek közt és dílerek rendõrök közt. A predi meg leruccant egyet vadászni a nagy meleg miatt.

Ragadozók: a predik vadászatot szerveznek egy általuk kijelölt bolygón, ahol korábban is vadászni szoktak. A prédákat õk maguk válogatják meg a világ minden részérõl, ügyelve arra, hogy egyik se legyen túl könnyen elejthetõ. Gondosan kellett a bolygót úgy megválasztani, hogy a préda is jól érezze magát a környezetben (ne legyenek pl légzési gondjai meg hasonló) Földtípusú bolygóra volt szükség, ahol van oxigén. A történet nagyon egyszerû: eljuttatni a prédákat a bolygóra és megkezdõdhet a vadászat.

Szerintem mind3 történet eléggé eltérõ, most az hogy átvettek dolgokat az elõzõ részekbõl az nem azt jelenti, hogy lekoppintották az egész történetet és jelenetsorokat.
Sirius111 2010 aug. 27. - 13:21:06
(540/1054)
Jah és még annyit az AVP fújolóknak, hogy az CSAk egy pc játék átírása film változatra!!!! Nem úgy volt hogy vették a Predator filmet meg az Alient és összegyúrták, hanem a játékot ültették bele egy filmbe...
Sirius111 2010 aug. 27. - 13:18:43
(539/1054)
Sziasztok!
Bocsi, hogy beelszólok, de lenne egy két gondolatom...(tudom senkit nem érdekel)
MRO-Zsotya: mindkettõtöknek van igaza bár inkább MRO véleménye a mérvadó egy hajszálnyival, mert ha jól értem Zsotya még nem is látta a filmet...azért így véleményezni szerintem nemigen reális...
Az egész vitát nemigen értem ( Leonidassal beleértve ), mert a legnagyobb fújolás a Predik kinézete....talán ez kisebb baj lenne, mégis odáig vagytok vele....szerintem sokkal nagyobb baj A predators film eredetiességet nélkülözõ egyénisége....semmi olyan új amit már ne láttunk volna (mármint ami izgalmas, vagy fontos) Leragadtak az emberek vándorlásánál...
Zsotyának még annyit, hogy (MRO már tudja) én inkább AVP párti vagyok, ha már ennyire fikázzák õket...szerintem is folytatás, mert a szereplõ ( predalien) már az elsõ részben is szerepelt és a story is lineárisan folytatódik...
Talán a Jura Park lóg ki a sorból, mert mindegyik film Önállóan is megállná a helyét...csak laza szál köti össze õket..szerintem...
4/10
mro26 2010 aug. 27. - 11:45:05 4/10
(538/1054)
Az elsõ Predator és a mostani Predators története ugyan az annyi a különbség hogy :
****SPOLIER****
nem egy zsoldos csapat, hanem imseretlen bûnözõk,
nem a Földön játszódik (de ez lényegtelen, nem tûnik ez idegen bolygónak)
nem 1 hanem 3 ragadozó van benne.

Ezektõl miért teljesen más a sztori?
És ez teljes rendû folytatás mivel ez a ragadozó franchise...azaz arról szól hogy ragadozók vadásznak kemény fickókra.
4/10
mro26 2010 aug. 27. - 11:41:36 4/10
(537/1054)
Hát nem tom de az AVP részekben mi volt olyan hogy neked folytatás?
(sem szereplõk, sem történet, semmi amit elõbb említettél)
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 11:33:22 8/10
(536/1054)
Ez akkor lenne szép kerek folytatásos történet, ha egy olyan harmadik rész született volna (régebben), amiben Glovert és Schwarzeneggert összerakják egy történetben, de így folytatásnak elég silány. A ragadozókról meg ne is beszéljünk, mert annak a storyja megint teljesen más, mint az elsõ résznek.
8/10
zsotya010 2010 aug. 27. - 11:27:53 8/10
(535/1054)
Nekem az a folytatás, ha egy film második része kapcsolódik az elsõhöz és bent legyen a második részben is az elsõ rész szereplõje, vagy ha nincs bent, akkor legyen egy olyan erõs történetszála, ami összekapcsolja a kettõt.(pl. Star Wars, Terminátor összes, Jurassic Park összes, AvP-k, Alien 1-3-a négy kicsit már kilóg stb.). Nálam az, hogy egy teljesen más gárdával összehoznak egy teljesen más storyt az nem folytatás, hanem egy különálló rész.