Téma: Ragadozók

8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 20:51:59 8/10
(294/1054)
AvP-R ben vérprofi ragadozó????? Szerintem az egyik legnagyobb fail az összes közül. Az hogy össze-vissza gyilkol mindenkit annak van értelme? Egyedül a kinézete a jó.

Elvileg eltakarítani jött a dolgokat a Földre, ehhez képest százával hagyja maga után a bizonyítékokat (lásd nyúzott test)

1) Megöl egy ártatlan rendõrt - semmi értelme nem volt. Meglátta a zsaru oké és mit tett volna elmondja hogy egy halloween jelmezbe öltözött rasztafári járkál az erdõben? Nem hiszem hogy hittek volna neki.

2) a boltban elkapja a fõszereplõt, de ahelyett hogy kinyírná inkább fellógatja, hogy az letudjon még jönni.

3) kettészel egy ártatlan csajt is - grat

4) egy pizzafutár csávó!!! eléri, hogy a liftaknába zuhanjon - ultragáz

5) a plazmaágyúját is benyúlják

stb stb

a sok vér nem tesz frankóbbá egy amúgy is szar filmet. Az AvP meg csak az eszetlen brutalitásról szól.
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 20:47:06 4/10
(293/1054)
és éppen a keménység és tökösség hiányzik ebbõl a részbõl ;)
ma néztem meg a Predator1,2 és Predators egymás után...szóval keménységben a Predators szereplõi egy általános iskolás felsõ tagozatos gyerek szintjén vannak
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 20:45:43 4/10
(292/1054)
Inkább azonos szinten vannak ;) na jó a requiem szereplõit tényleg durván verik...de inkább egyszinten vannak az elsõ AVP szereplõivel...
és attól miért lesz kemény Brody hogy mindig mondogatja mennyire szarik mindenkire, meghogy otthagyná az egész bandát, szarik a fejükre????
Danny Glover mutatta meg hogy kell szavakkal és szöveggel keménynek lenni
8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 20:39:19 8/10
(291/1054)
Én csak azt mondtam attól jobb lett volna a karakter. De egy Predator filmben igenis a keménység, a jó szöveg tesz valakit azzá.

Azt sem mondtam, hogy mindegyik szereplõ csillagos ötös, de az AvP egész stábját veri bármelyik.
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 20:38:01 4/10
(290/1054)
Predator rajongó létére megértem hogy magasabb pontszámmal illette az AVP részeket, igaz az elsõben is gyengusz ragadozók voltak (GUMIPOFA!!!:S), de a végén jól tolta Heg a királynõ ellen
Az AVP:R-ben pedig egy vérprofi ragadozó volt benne, egyszerûen "uralta a vásznat" gyilkolt mindent, embert, xenomorphot mindent nagyon is Predatoros volt nem úgy mint ebben a filmben...(az AVP:R-ben Wolf ugyanúgy megnyúzta az embereket mint az elsõ két Predator filmekben volt, a Predatorsban hol látni ilyet? Alig van benne vér...)és az AVP 1et a sztori és alapötlet miatt lehet magasabb pontszámmal értékelni, a Predators film 3/4-ben az elsõ rész jeleneteit (SZÖVEGEIT!!!) haszálták fel...csak sz*rul
8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 20:35:05 8/10
(289/1054)
az Avp filmekbõl azon kívül, hogy vérszarok mi maradt meg?

most nem kezdem el sorolni, de én igen is találtam maradandó dolgokat benne.
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 20:32:44 4/10
(288/1054)
Igen, Brody jó színész, de bizonyos keretek között, drámába, illetve komoly filmekben remek alakítást nyújt...de akció és kalandfilmekben semmi keresnivalója ( sem a Ragadozók, sem a King Kong nem neki való)
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 20:31:16 4/10 Előzmény Leonidas
(287/1054)
****SPOILER****
Jólvan...akkor ebben a filmben Danny Trejo, a rab gyerek, Topher, és a néger nem ér semmit, mert nem ölt meg egy ragadozót sem...nem attól jól egy karakter hogy kinyír valami monstert
8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 20:22:55 8/10
(286/1054)
Nem olvasom el. Mondtam nem érdekel.

Azok után, hogy AvP-ket ilyen magas pontszámra értékeled Predator rajongó létedre
8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 20:21:50 8/10
(285/1054)
Busey, Paxton jobb színész mint Brody? haha Glover még talán felér hozzá, de csak mert tapasztaltabb.

Na de viszont rajtad sem lepõdök meg akkor ilyen hozzászólás után, hogy nem tetszik.
8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 19:53:55 8/10
(284/1054)
Hát igen..behoztak egy ismerõs arcot, nyomtak a szájába pár felejthetõ szöveget, majd nevetséges módon kinyírták (chemotox sprével* egy Predator ellen?)

Ha õ lett volna aki a végén lezúzza a királynõt, közben kemény szövegeket tol, majd miután kap valami szuper-kütyüt a Prediktõl nekilát az ûrprogramnak, akkor egy fasza karakter lett volna, de nemhogy õ nem rúgott szét alien seggeket, senki sem tette.

* tudom, hogy nem chemotox volt, de nem ez a lényeg
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 19:46:57 4/10
(283/1054)
Talán azért nemteszik annyi embernek, mert ebben a filmben magát a Predatorokat alázzák meg a készítõk, olyan húzások vannak benne amik nem méltóak ezekhez a lényekhez és teljesen más mint ami az eddig megjelent filmekben, képregényekben, könyvekben voltak...és a más az rossz értelemben értendõ
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 19:40:25 4/10
(282/1054)
Charles Bishop Wayland ;)
8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 19:32:05 8/10
(281/1054)
A predator kultusz az AvP filmekkel lett megalázva, de látom TE is többre értékelted azokat, így ismét nem mondok inkább semmit.

Csak mondjuk kérdezek: megtudsz nevezni 1 valamire való AvP karaktert?
8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 19:27:37 8/10
(280/1054)
Karakterek szempontjából mindenképp. Valamint, hogy végre megint vadászat zajlott és nem mészárlás. Szóval az elsõ filmhez méltóbb ez a folytatás, mint a 2, de nem mondom, hogy jobban tetszett. A predators elsõ fele kifogástalan, aztán a végén a klisék miatt valahogy csak "egyszernézhetõvé" válik.

Nem tudom még eldönteni melyik tetszik jobban,Predators még friss élmény, mégegyszer meg kell nézzem, a kritikák és a bevétel szempontjából Õ a nyerõ.

Egy biztos: az AvP szennyeknél mérföldekkel jobb, de mivel látom Te mind a kettõnek jobb értékelést adtál, mint ennek, ezért inkább meg sem kérdezem a Predators miért nem tetszett.
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 19:24:27 4/10
(279/1054)
****SPOILER****
Hát én Brody karakterében csak azt láttam hogy ideje lenne hogy valamelyik agyonverje, mert mindig mondogatta hogy szarik õ a többiekre, meg lazán otthagyná õket...
Noland egy õrült volt, de nem alakította jobban a bekattanást mint mondjuk Mac az elsõ részben(és Fishburne szerepeltetése egy csomó pénzt elvitt a filmbõl, ezért meg nemérte meg szerepeltetni).
A ruszki szerethetõ, és volt a filmben 5-6 mondata és kész...
Topher idegesítõ volt rohadtul, fõleg a végén az a "csavar" a karakterével aminek semmi értelme nem volt, szinte végig rikácsolt és vinnyogott, majd átment "szupergonoszba" vérciki...
A csajnak sem volt több szerepe mint az elsõ részben Annának (mind2 csaj hallott a ragadozókról korábban és azt elmesélte a csapatnak)
Jakuza is nagy semmitmondó szerepe, ráadásul vele alázták meg a Predator-kultuszt a kardozós jelenettel...
A rab csávó az jó volt tényleg, igaz kicsit gáz hogy egy szikével ráront a ragadozóra és megsebzi...de a karakter maga egész jó
Trejo lett volna az egyetlen akibõl kinézi az ember hogy megöli a vadászokat, de elpuskázott lehetõség volt az a 20perces szerepe a filmben...kár érte
8/10
Leonidas 2010 aug. 22. - 18:03:22 8/10
(278/1054)
A ragadozó 2-ben Glover és Busey karakterén kívül semelyik sem alkot maradandót. Jerry csak egy Hawkins másolat (szar vicceket mesél), Danny - semmi extra, a csaj - még annyi sem.

Predatorsban azért ott van Brody, Fishburne és Walton Goggins alakította karakter, a ruszki is odabasz, na meg Danny Trejo, akinek még szöveg sem kell, hogy kemény legyen.
duckshoot 2010 aug. 22. - 16:55:24
(277/1054)
Nem magyarázatot vártam arra, hogy miért nem forog a barrel amikor valóban nem forog.
Mert ha forogna akkor nem látszanának a csõvégek hanem összemosódnának. Oldalt szintén ugyanez történne. De oldalt is mutatják másodpercekig és látszanak a csövek.
Na nem mintha ha nagy hiba lenne, de azért kínos.
1/10
Tito01 2010 aug. 22. - 16:34:20 1/10
(276/1054)
Amit az orosz cipelt fegyvert az lehet igazi is mert sokszor igazi csúzlik vannak a filmekben csak vaktölténnyel durrogtatnak...vagy 1:1 méretü kellék csúzlik de kb ugyan úgy mûködik mint az igazi és az ilyen rövidebb csövü minigun-t lehet cipelni és lõni vele.Láttam róla videót és amit helikoptereken használnak annak hosszabb a csöve.De akkor is szar volt a film!!!:DÉs ezért 1 pont jár neki!!!
4/10
mro26 2010 aug. 22. - 15:33:13 4/10 Előzmény zsotya010
(275/1054)
Na ez azért már durva...
Azért maradjunk a realitásnál...én sokkal jobban emlékszek a:
- A Predator 2-ben Danny Glover képes volt a karizmájával pótolni Arnold izmait, és nagyon kemény rendõr volt (olyan jól tudott káromkodni hogy öröm volt hallgatni,Jerry-nek minden a specialitása volt,Gary Busy által alakított ügynök megszállott volt).
- Alien 4-ben Johner egy hülye állat volt,nagyon nagy karakter.
- Szinte az egész Alien sorozatban jelenlévõ Lance Henriksen nagyszerû alakításokban (az AVP-ben is õ volt az egyetlen jó színész)
- Az Alien3-ban Morse nagyon jó karakter volt, Aaron akit az IQ szintje miatt "alázzák", Andrews is aki a börtön igazgatója volt, és a pap, aki nem mindig úgy cselekszik mint egy pap ;)
- A nyolcadik utas karakterei is szerethetõk voltak, kivéve Ash...és még talán Dallas
Ezek elé sorolni a Ragadozók szereplõit?
****SPOILERES LEHET!!*****
Brody-n, a csajon, Nolanden és az elitélten kivül a többi alig játszik jelentõs szerepet, van akinek 2-3 mondatban le van tudva a szerepe...a többi csak kolonc, hogy legyen kit kivégezni
****SPOILER VÉGE****
A Ragadozók szereplõi csak az AVP és AVP:R szereplõinél jobbak, a többinél mégcsak véletlenül sem