Téma: Pokémon

boom49 2015 febr. 19. - 14:38:54
(131/151)
#4 SÚLYOS TÉVEDÉS. Nézd meg korábbi hsz-ben jelölt részeket.

Mellékelem hogy néz ki graveler a sorozat szerint (afelsõ geodude, az alsó graveler).

#7 A sorozatban azemberek ásatásokat folytatnak. Az alapján mit találnak, az emberek vagy máshonnan jötteka bolygóra, vagy a pokemonok jöttek máshonnan, vagy az emberek is pokemonok (ez utóbbi a legvalószínûbb, hiszen másként hogyan bírhatnának ki olyan forróságot ami megolvasztja a köveket?).
7/10
Larvitar 2015 febr. 19. - 10:02:48 7/10 Előzmény boom49
(130/151)
"#3 togepi nem pokemon. Hanem valamelyik fiú felcsinálta Mistyt."

Ez pedig no comment. Eddig jóindulattal segítettem, de ilyenek után rám többet ne számíts. :)
7/10
Larvitar 2015 febr. 19. - 09:58:18 7/10 Előzmény boom49
(129/151)
#4:

"a sorozat szerint poliwrath a felsõ sor jobboldali képe, ÉS a "mérges" tekintetû"

Súlyos tévedés, az Poliwag. Csak a mérges tekintetû a poliwrath.

"poliwhirl pedig a békés tekintetû ÉS a mérges tekintetû is"

Poliwhirl a békés tekintetû, az nem mérges. Ráadásul sokkal gyengébb, kisebb, és nincs akkora izomzata.

"A sorozatban meg jobban bízok mint holmi egyéni ötletelésben"

Szerintem jobban értek hozzá, már bocsi... Te kérted a segítséget, nem értem, miért cáfolod meg... Ez nem egyéni ötletelés, ezek a tények. A pokémon játékokban is így van, nyilván akkor õk sem értenek hozzá. Meg akkor nyilván az egész interneten téves adatok szerepelnek. El kell fogadni, ez az evolúciós lépcsõ, és így fejlõdik. Poliwrath a kifejlett állapot, sokkal izmosabb, és az nem lehet egy ebihal... A béka sem fejlõdik vissza ebihallá... A sorozatban is félrefordíthatják, megesik... Ezen nem kell fennakadni.

"Amúgy geodude is tökugyanúgy néz ki mint graveler egyik változata."

Geodude az alap állapot, ha továbbfejlõdik akkor Graveler lesz, és ha az is továbbfejlõdik akkor pedig Golem. Egyáltalán nem hasonlít rá.

#5: Már mondtam, azért, mert mássá fejlõdnek tovább. Ha úgy vesszük ez egy speciális pokémon, mivel mássá fejlõdik a hím, és mássá a nõstény.

#7: Ezen sem kell fennakadni. Az emberek is csak találgatnak az ufókról, meg a dinókról. Senki sem tudja, hogy mi az igazság. A sorozatban is így van. Van 1-2 alternatíva. A Clefairy-k holdköve, meg az ûrhajója egy alternatíva.

A képen Hitmonlee van beöltözve ruhába.
boom49 2015 febr. 18. - 22:58:36 Előzmény Larvitar
(128/151)
#3 togepi nem pokemon. Hanem valamelyik fiú felcsinálta Mistyt.

#4 Akkor tisztázom részemrõl is:
- hogy poliwac vagy polivag, az tökmindegy, nem kavar be
- a sorozat szerint poliwrath a felsõ sor jobboldali képe, ÉS a "mérges" tekintetû
- poliwhirl pedig a békés tekintetû ÉS a mérges tekintetû is.
A sorozatban meg jobban bízok mint holmi egyéni ötletelésben, vagy akár stáb-nyilatkozatban (általában a stábnak fogalma sincs a kész végtermékrõl).

Amúgy geodude is tökugyanúgy néz ki mint graveler egyik változata.

#5 akkor miért jelöli a sorozat különbözõként kizárólaga nidoran hímjét és nõstényét? Meow-ból pl. tudjuk hogy van nõsténye (a többi felõlem szaporodhat osztódással), mégsem külön pokemon.

#7 nincs utalás. A clefairyk építettek maguknak egy járgányt. Na és?

PS: mi a kánya van a mostani képen?
7/10
Larvitar 2015 febr. 17. - 16:50:12 7/10
(127/151)
#3: Igen, igazad van, nincs benne a 150-ben, mivel ez egy akkor még ismeretlen pokémonnak számít.

#4: A képen nagyon nagy kavar van... Akkor tisztázzuk. Poliwac nem létezik, annak a neve Poliwag. Ez szerepel a felsõ 2 képen. A továbbfejlõdött állapota Poliwhirl, ami a legalsó képen szerepel. Ha ez is továbbfejlõdik, akkor Poliwrath lesz. Az a mérgesebb külsejû. Ez szerepel a középsõ képeken.

Szerintem kinézetre egyértelmû a különbség. Ha még zavaros, akkor keress rá, hogy "Poliwag evolution", és lesz egy csomó kép.

#5: Mint már mondtam, a sorozatban is meg van különböztetve a hím, és a nõstény. 2.évad, ha érdekel. Egy wikia meg szerintem sokkal hitelesebb, mint egy pokerap.

#7: Van utalás az ûrre és ûrhajóra a Clefairy részek kapcsán.
boom49 2015 febr. 17. - 16:16:39
(126/151)
#3 Azt tudom a történetben mit cisnált togepi. De õ nincs benne a pokerap 150 pokemonjában!

#4 l. mellékelt kép. A poli-állatkák rendszere irtó zavaros.

#5 a pokerap szerint a két nidoran két külön faj. A rajzfilmsorozatnak pedig jobban hiszek mint egy nyamvadt wikianak.

#6 NEM minden állat pokemon. Egy rakás hal van ami nem pokemon. Egy rkaás növény van ami nem pokemon. És egy rakás pokemon van ami se nem állat, se nem növény (pl. a sár-pokemon, a magma-pokemon, a kulcstartó-pokemon...). Tippre azt mondanám a pokemonok a Testrablók Támadását csinálták, nem a Föld evolúciós termékei. Nemtudni az embereket miért nem cserélték le.

#7: semmilyen utalás nincsen. Feldobják mind az "ûrbõl jött" mind az "evolúció által kialakult" lehetõséget, de ennyi. Ritka igénytelen világ ahol nem közismert egy ilyen alapvetõ tény...

#8: jaja, befoghatod, csak ugye minek? hogy vmi "professzor" ott maszturbáljon rájuk? Annak mi értelme?
7/10
Larvitar 2015 febr. 17. - 15:53:11 7/10
(125/151)
#1: Hát az új évadokban is mutatnak pár professzort. A 6. évadban pl. May-nek Birch Professzor adja oda az elsõ pokémonját a Hoenn régióban. Elm Professzor pedig a Johto régióban tûnik fel. Szóval minden régióban más van... :)

#2: De, beszélt. Nem a szellemkastélyos részben, hanem a "Hajadon-fok kísértete" címû 1. évad 20. részben.

#3: Togepi egy ásatáson került elõ, tojás formában, a 46. részben. Késõbb pedig kikelt. Az éneklõ pokémon meg Jigglypuff. De abból csak 1db van, nem 2.

#4: Poliwrath kinézete mérgesebb, ez a különbség. Poliwac-ról nem tudok, csak Poliwag-rõl.

#5: Nem tudom miért cáfolod meg, de az tényleg hím és nõstény. Ott van a linken is, meg tudod nézni. A férfi, és nõi szimbólum nem véletlenül van a nevük mögött. Ha két külön faj lenne, akkor nem ugyan az lenne a nevük; ugyanakkor ha továbbfejlõdnek, akkor tényleg két különbözõ faj lesz... Ez egy kicsit bonyolult, de azért vannak szétszedve, mert nem mássá fejlõdnek tovább. Ha a linknek nem hiszel, akkor van egy Nidoran rész, a 2. évadban, ahol ez kiderül.

#6: Ebben a világban az állatok maguk a pokémonok. :) Nem véletlenül van pl. tehén, ló, szarvas, kutya, pók vagy hal kinézetû pokémon. :) Hasonlítanak az igazi állatokra, de vannak képességeik. Ez az anime nem a Földön játszódik, hiszen itt nincs se Johto, se Hoenn régió. A földrészek elhelyezkedése is teljesen más, amikor néha mutatják a térképet.

#7: Elvileg az ûrbõl, van rá pár utalás az 1. évadban. Egy másik verzió szerint (ami az új évadokban derül ki) egy Arceus nevû lény teremtette a pokémonokat.

#9: Ha 6-nál több pokémont kapsz el, akkor az elteleportálódik a professzorhoz, aki adta az elsõ pokémont. Ettõl függetlenül aár 200-at is befoghatsz, mint Gary Oak. Az ott lesz a professzornál, de kedvére cserélgetheted, hogy melyik legyen nálad.
boom49 2015 febr. 17. - 01:02:35
(124/151)
#1 És ezt bizonyítani is tudod?

#2: ghastly ugyan nem beszélt emberi nyelven...

#3 Azóta kideült hogy sz*r minõségû képeket vágtak be.
Viszont érdekelne, hogy a 50. részre hogy került elõ togepi? Aki nincs a listán.
És mifrász az a két zenélõ pokemon az 58. részben?

#4 A pokerapben szereplõ poliwac és poliwrath között megjelenésre nincs semmi különbség.
Ugyanakkor a 40. részben szereplõ poliwrath és az 56. részben szereplõ poliwhirl között sincs.
Ugyanakkor a pokerap poliwhirlje tök másként néz ki mint az 56. rész poliwhirlje.

#5 A két nidoran nyilvánvalóan nem hím+nõstény, hanem két külön faj. Mivel mondják hogy két külön FAJ.

Érdekelne továbbá:
#6 hol vannak az állatok? Oké, vannak halak és más vizi lények, növények, gombák- de hol vannak a rovarok? Vagy egy nyamvadt tehén? Tudom hogy a pokemonokat megeszik, de...

#7 honnan jöttek a pokemonok?

#8 A felnõttek mind klónok? Miért nincsenek a gyerekek állandó felügyelet alatt? Miért okés a gyerekmunka?

#9 ha úgyis csak 6 pokemon lehet valakinél, minek a "kapd el mindet" szlogen? És miért nem tartják karámban mindet, minek vadászni rájuk?
7/10
Larvitar 2015 febr. 16. - 13:31:05 7/10 Előzmény boom49
(123/151)
#1: Nem csak Oak professzortól lehet kapni pokémont. Abban a városban tõle lehet, de a többi városban mástól... A sorozat Ash-re fókuszál, így a többi professzort nyilván nem mutatják.

#2: Megtanulta az emberi nyelvet. Van egy rész, ami ezt fejti ki, hogy miért. De nem csak az a macsek tud emberi nyelven; az elsõ évadban pl. Gastly is tudott. De igazából az anime nem magyarázza, hogy hogyan lehetséges ez; vagy hogy a többi pokémon miért nem tud beszélni.

#3: Ezt nem igazán értem, hogy mire gondolsz.

#4: Az két különbözõ pokémon. Poliwag az alap állapot, Poliwrath meg a kifejlett. Csak hangzásra hasonló.

#5: Mert a kék Nidoran az a nõstény, a rózsaszín Nidoran pedig a hím. Ha átalakulnak, akkor már teljesen más lesz a nevük. (Nidorina és Nidorino) A sorozat igazából ezt sem magyarázza. Csak ennél a pokémonnál van külön megkülönböztetve a hím és a nõstény.
7/10
Larvitar 2015 febr. 16. - 13:15:23 7/10
(122/151)
Gyermekkorom kedvenc animéje, szinte ezen nõttem fel... :) 10/6, mert jó kis mese, de néha vontatottnak tûnik, fõleg a Rakéta Csapat megjelenése már-már unalmas kategória...

---SPOILER----
Az elsõ két évad szerintem rendben van, igaz néha vontatott. Ha jól tudom már van 12. évad is (sõt talán már több is van)... Nos azok már tényleg monotonok, unalmasak, vontatottak... A különbség csak annyi, hogy új szereplõk és új pokémonok vannak benn, de ugyan azt csinálják... Vándorolnak a 8 jelvényért, a Rakéta Csapat mindig megjelenik (persze mindig vesztenek), és végén egy liga zárja az egészet. Ha megvolt a liga akkor kezdik elölrõl ezt az egész körforgást, csak új régióban, új pokémonokkal... Szóval apróbb eltéréseken kívül nem sok újdonság van az évadokban.

A leírásban szereplõ 150 pokémon az nem igaz az összes évadra... Az elsõ kettõre igen, de a 3. évadtól már vannak új pokémonok... Sõt minden évadban már vannak új pokémonok. Jelenleg úgy kb. 721 pokémon létezik...: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/List_of_Pok%C3%A9mon_by_National_Pok%C3%A9dex_number
boom49 2015 jan. 13. - 17:23:43 Előzmény zola2000
(121/151)
Tudna vki válaszolni pár kérdésre?

#1: Oké, a sorozat propagálja a gyerekmunkát, az állatvidalat, meg minden. De miért csak Mr. Tölgytõl lehet pokemont kapni, és miért nem állnak sorba értük százával (fõleg hogy ingyen van)?

#2: Ha a pokevackok csak a saját nevüket tudják ismételgetni, hogyan képes a macska emberi módra beszélni?

#3: Ha a 3. rész végén felsorolnak minden (akkor létezõ) pokemont, miért tudok mondani még négyet azon a ponton?

#4: Miért van olyan pokemon aminek két neve is van? (poliwac és poliwrath)

#5: Miért van olyan pokemon aminek két alakja is van - mármint ugyanazon a néven miért fut két különbözõ pokemon? (nidoran)
8/10
zola2000 2013 jan. 21. - 19:37:36 8/10
(120/151)
Most nézem, hogy Amerikában, Japánban és Nyugat Európában még mindíg 25 millió pokemon black/white játékot adtak el (mivel a sorozat a kalandjáték alapján készül) , így ma is sikeresebb játék mint a COD vagy a GTA, úgy látszik, hogy csak az történt Magyarország szar gyenge piac és a kiadónak nem éri meg az érdeklõdés komolyabb fenntartása.

Persze hogy egy játék 10ezer forint egy 50ezer forintos nyomkodós hordozható játékgépre (gameboy-gameboy color-gameboy advance-DSre voltak eddig, most jelentették be 3DSre a pokemon X / Yt, biztos kifogytak a színekbõl), a szerezd meg hát mind szlogen értelmében kettesével veszik, kinek van erre magyarországon pénze hogy megvegye a gyereknek? (igaz ezt beláthatták amikor ment a rajzfilmsorozat, mert olcsóbb megoldást gyûjtettek a gyerekekkel, pl albumot meg ilyeneket)

Mondjuk maga a játék egy nagyon kidolgozott kalandjáték, ami nagyon hosszútávon leköti a gyereket, és nem durva, tehát ha videojáték gyereknek kategóriában jó megoldás, és ma már magyarországon is megvehetõ lenne, nem mint amikor felfújták a pokemont.

Mondjuk amikor eltûnt a dragon ball-sailor moon-pálya ördögei sorozatok, és még nem kezdõdött meg az A+ / animax tv akkor elment ez az anime is jobb híján, ezért dobok rá egy 8 pontot (most a 3. nagy korszak van, az animax a csõd felé megy a válság miatt, máshol sem megy semilyen anime -> internetrõl felirattal lehet már csak sajnos + ACU hercegnõt nézem csak a TVbõl )
Akosss 2012 máj. 02. - 14:38:50 Előzmény xzibit2010
(119/151)
Nem animációs sorozat? Hmm, akkor élõ emberek szerepelnek benne? :) Attól, hogy a rajzfilm elnevezése Japánban anime, még mindig animációs filmek. Az anime az animation, azaz animáció rövidítése. Igazad van, ez egy anime, de attól még animációs sorozat és rajzfilm is EGYBEN!
10/10
_Freddy_ 2011 nov. 18. - 10:20:48 10/10 Előzmény xzibit2010
(118/151)
én is 1999-ben kezdtem el nézni, akkor voltam 7 éves és általános sulis elsõs :D nagyon tetszett, és évekig néztem az RTL 2-n is németül ugye :D akkor ment a 3-4. évad :D de most már nem az hogy nem köt le hanem nem nézem mert egyszerûen már nem érdekel a történet ezekkel a gagyin kinézõ pokékkal :D szóval már évek óta nem érdekel :D de azért nem rossz egy sorozat
xzibit2010 2011 nov. 17. - 17:39:04 Előzmény _Freddy_
(117/151)
én is így vagyok vele, anno még általános suliban kezdtem el nézni 1999-ben.
10 évesen kezdtem bele, de valahogy 23 évesen sajnos már nem köt le úgy ahogy kéne.

De majd lassacsakán bele kéne fogni a 15.évadba is! :D
Hiszen már van felirat a 13-14-15.évadhoz is már csak meg kéne nézni!
xzibit2010 2011 nov. 17. - 17:37:32 Előzmény Andy3
(116/151)
nem animációs, hanem anime sorozat! :)
10/10
_Freddy_ 2011 nov. 04. - 11:42:47 10/10 Előzmény xzibit2010
(115/151)
nem mindenkinek szerencsére :D imádtam ezt a sorozatot, 7 éves koromban kezdtem el nézni, nem fogok regényt írni, röviden annyi hogy: sok emlék fûz ehez a rajzfilmsorozathoz :D
Andy3 2011 máj. 06. - 10:16:00
(114/151)
Gyerekkorom egyik meghatározó animációs sorozata volt, de gondolom, ezzel nem egyedül vagyok :D Még most is szívesen nézek egy-egy részt^^
xzibit2010 2011 máj. 01. - 01:19:09 Előzmény Owen069
(113/151)
Én is imádom - imádtam...

Sajnos amit nagyon sajnálok, hogy mivel már kinõttem lassan belõle, kezdem kicsit megunni. Régen 5-6-7 részt is megnéztem egymás után, de most már nem tudok...
10/10
Owen069 2011 ápr. 01. - 12:16:53 10/10
(112/151)
Imádom a Pokémont!:)
Most kezdtem el nézni az elejétõl és imádom:D:D