Téma: Ördögi kör

10/10
Prettygossip 2010 aug. 10. - 02:14:28 10/10
(7095/25415)
http://www.youtube.com/watch?v=0RevgrKzNjQ&feature=related Jeni milyen szépen mosolyog 0:28-nál :):):)
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 01:19:39 10/10
(7094/25415)
De kis édi ez a kép! Lementem - megmentem:)
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 01:19:05 10/10
(7093/25415)
Neked is jóéjt!
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 01:03:44 10/10
(7092/25415)
Neked is hasonló szép éjszakát! Hasta manana! :)
kisadel94 2010 aug. 10. - 01:03:36
(7091/25415)
Köszii.Jóéjt mindenkinek!:)
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 01:03:16 10/10
(7090/25415)
Nincs harag, gyere máskor is, szívesen látunk!
tina 88 2010 aug. 10. - 00:51:04
(7089/25415)
Nyugodalmas , békés ,jó éjszakát, szép álmokat mindenkinek.
kisadel94 2010 aug. 10. - 00:44:41
(7088/25415)
Köszönöm,mégegyszer neharagudj..legközelebb szólok,ha van valami:)
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 00:37:51 10/10
(7087/25415)
Félreértettél: lehet másolni mindent, mert azért van a neten, csak jelezni szoktuk a forrást: honnan másoltuk. Minden oldal egyedi, a tiéd is, nagyon ügyesen megszerkesztve, ami a te érdemed...
kisadel94 2010 aug. 10. - 00:33:18
(7086/25415)
odaírtam az oldalad linkjét az elejére,mert így Dzsannából kevésbé tudják...és akkor ígymár tudják,hogy honnan van:)
kisadel94 2010 aug. 10. - 00:30:51
(7085/25415)
jham télleg bocccs:D nem akartam...:S mindegy mostmár úgyse nézik meg az oldalam mer azt hiszik,hogy mindent csak másolgatok de talán aki megnézi azért látja,hogy nem..és énis próbálok vele sokat dolgozni,meg inkább azt,hogy mki könnyen megtaláljon mindent egy helyen..:)amúgy meg akkor nagyon ügyes vagy,hogy ennyi mindent összegyüjtöttél:O azért se hittem h nem lehet lemásolni,mert h ennyi mindent nem szednek össze máshonnan csak nagyobb oldalakról..szalérted:)
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 00:29:22 10/10
(7084/25415)
Tudom. Én is Láttam. De komolyan, bármikor megkérsz, szívesen segítek, mint másnak is spanyolból :)
kisadel94 2010 aug. 10. - 00:27:49
(7083/25415)
akkooor bocs:D de aszittem ez nem oylan oldal,hogy nem lehet lemásolni,azt hittem h ez olyan mint pl. a http://www.freeweb.hu/telenovelas/
de amúgy láttam már ezt a leírást máshol is..mármint magáról a filmrõl
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 00:27:37 10/10
(7082/25415)
Nem az én oldalam, hanem a Tibié, az õ kérésére írtam.

Mint láthatod a bemásolásból: Szerzõ: Dzsanna, az pedig én vagyok :)

De tényleg tegyük le a fegyvert... ez nem az én stílusom. Semmit sem kell levenned az oldladról, mert úgy jó, ahogy van :)
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 00:26:07 10/10
(7081/25415)
feb 19
Más Sabe El Diablo - Részletes ismertetõ
Author: Dzsanna Telenovellák Története

Saludos /Sziasztok!

A nevem Dzsanna. Tibi kérésére társszerkesztek ezen az oldalon: fordítok nektek spanyolból vagy angolból telenovella tartalmakat, illetve cikkeket.

Jencarlos Canela (Más sabe el Diablo 2009-2010, Pecados ajenos 2007, de elsõsorban zenész), illetve Christian Meier (fel sem tudom sorolni a szerepeit, 15 telenovella, 4 mozifilm, aki szintén zenész) a kedvenceim. Róluk rengeteg információval/képpel, videóval (fórummal) rendelkezem.

A színészek magánéletérõl szóló pletyka-szintû cikkeket mellõzve, bármirõl készítek kérésre beszámolót, cikk-fordítást, telenovella-tartalom fordítást/írást, illetve teszek fel képeket.

**************************

Kezdem a nagy kedvencemmel:

MÁS SABE EL DIABLO 182 epizód - Telemundo 2009 május 25 - 2010 február 12

Fõszerepben:

JENCARLOS CANELA, GABY ESPINO és MIGUEL VARÓNI

A sorozat elsõ fõcímdalát, a MÁS SABE EL DIABLO, a második fõcímdalát (a 100. résztõl), az AMOR QUÉDATE, illetve az egy szerenádként elõadott ESTÉS DONDE ESTÉS c. dalokat JENCARLOS CANELA énekli.

******************************************************

Ez a telenovella 2009-ben játszódik New Yorkban: Manhattanben és Queensben. A TELEMUNDO minden idõk legjobb alkotása: pörög, eseménydús, élethû jelenetek, NAGYON TEHETSÉGES SZÍNÉSZGÁRDA

A történet ESPERANZA SALVADOR és MARTÍN ACERO (el HIERRO) románcával kezdõdik az Acero-házban, ahol Esperanza cselédként dolgozik a keresztanyjával együtt. Rajta kívül senkije sincs a világon. Fiatal, szép és ártatlan, Martínnak sem okoz gondot, hogy becsapja õt azzal, hogy szereti. A lány teherbe esik, de Martín anyja kötelezi rá, hogy vetesse el a gyereket. Elviszi az orvoshoz, és kifizeti az abortuszt. A lány megszökik a kórházból, s miután megtudja, hogy Martín New Yorkba ment tanulni, minden vágya az Egyesült Államokba utazni hozzá. Martínéknál megismerkedik egy vendéggel, aki a ház úrnõjének a barátnõje, és Miamiban lakik. A nõ elcsábítja magához, fizeti az utazást, Esperanza kapva kap az alkalmon. Miután kiderül a terhessége, a nõ elveszi az útlevelét, és megtagadja a bérét is tõle. Esperanza magához vesz némi pénzt, visszaszerzi az útlevelét, és irány New York, hogy rátaláljon a szerelmére, Martínra…

Manhattanba érve az utcán kirabolják, és egy fillér, illetve iratok nélkül marad. Szülési fájdalmak törnek rá, és egy metróállomáson, Sandro Beltrán segítségével megszüli kisfiát, akit ÁNGEL-nek (Angyal) nevez el.

***************************

Gyorsan repül az idõ, már el is telt 23 esztendõ, és egy börtönben találkozunk ÁNGEL SALVADOR-ral, aki DIABLO néven híresült el. Rablásért ítélték el, már letöltött másfél évet, amikor közlik vele, hogy a kirendelt ügyvédje várja õt, aki nem más, mint MANUELA DÁVILA… Summa-summárum, Manuela kihozza a börtönbõl, mert hisz benne, hogy Ángel mindent megbánt, s ahogy ígérte neki, új, becsületes életet kezd.

Ángel kicsi gyermek kora óta tehetségesen rajzol és fest. Néhány grafikájával megajándékozza Manuela-t, aki rábeszéli, hogy fejlessze ezt a tudását. Ángelt különös érzések kerítik hatalmába, benne még soha senki sem hitt, és most Manuela-nak köszönhetõen elhatározza, hogy megváltozik,

Ezzel az érzéssel tér haza édesanyjához, aki LEÓN BELTRÁN rablóbanda-fõnök, EL HIERRO embere bárjában mosogatóként dolgozik… Anya és fia különleges szeretetteljes kapcsolatban vannak, és amikor kiderül, hogy a börtönben töltött idõ alatt édesanyja megbetegedett, mûtétre, és gyógyszerre volt szüksége, amit León finanszírozott, ráadásul a lakást is tõle bérlik. León megérteti Ángel-lel, õ semmiféle új életet nem kezdhet, mert 60 ezer dollárral tartozik neki, amit rablásokból apránként fizethet meg…

Így történik meg, hogy még a szabadulása napjának estéjén megszervez egy nagy ékszerrablást a Hierro-nak… Az ékszerek egy bemutatóteremben vannak, Manuela édesanyja szervezte jótékonysági estélyen.

Ángel hihetetlen szervezõképességgel rendelkezik, nélküle nincs sikeres rablás a bandában. Felszolgálóként belülrõl, mikrofonon irányítja a kint várakozó bandatagokat… amikor hirtelen meglátja Manuela-t… majd belép a terembe 2 nyomozó: Jimmy és Mike ellenõrizni, hogy minden rendben van-e, merthogy Cachorro, León hülye fia (Ángel iránti presztízs-féltékenységbõl) értesítette õket.

A rablás sikeresen végzõdik, de az egyik bandatag: Gregorio lelõ egy rendõrt, aki történetesen Jimmy Cardona édesapja…

A rablást követõen Manuela felajánl egy futár-állást a saját irodájában Ángel számára, aki elfogadja, és lassan egymásba szeretnek. Egy hétvégén elmennek Los Hampton-ba is, a Dávila család villájába, és összefutnak Virginia-val és Jimmyvel. Jimmy és Ángel között különös barátság szövõdik.

Manuela szakít Martin-nal, aki rettenetesen dühös lesz, mert 23 éve vár már a Dávila vagyon megszerzésére, amihez Manuela-val kötendõ házasságán keresztül vezet az út. Utasítást ad a riválisa felfedésére a bérgyilkos sofõrjének, Carmelonak. . Amikor megtudja, hogy ki az, felajánl egy rablást 37 ezer dollárért egy villában, de nem árulja el, hogy kié. Ángel elõre közölte Leónnal, hogy a következõ fordulót kizárólag 37 ezer dollárért csinálja meg, mert ezzel az összeggel tartozik még Leónnak, így belesétál a csapdába.

Esperanza idõközben megtalálja Martin-t, és megzsarolja 37 ezer dollárra. A pénzt Graciela, Martin anyja adja át, de magánnyomozóval követteti õt, és megtudja, hogy Ángel Salvador az unokája.

Ángel hihetetlenül boldog, amikor az anyja átadja a pénzt, és rohan vele Leónhoz, hogy lemondja a rablást. Martin megtudja León-tól, hogy Esperanza fia Ángel Salvador, a Diablo, de Graciela is éppen abban a pillanatban löki elé Ángel képeit. Martin ledöbben, de észhez térve kész is a terve: meggyûlöltetni Manuela-val Ángel-t egy életre, elhitetni vele, hogy kizárólag a vagyona megszerzéséért volt vele. Elrabolja Esperanza-t, és Ángelt is odacipelteti, és közli vele az ultimátumot: rabolja ki a Dávila-család villájának a széfjét, és küldjön az iratokról egy fotót mobilon, hogy valóban végrehajtotta, akkor elengedi az anyját. Elmondja, hogy õt Manuela egyáltalán nem, érdekli, csak a hatalom, amihez a vagyona által hozzájut. Megígéri, hogy utána szabadok lehetnek, élhetnek boldogan, felõle akár Kínában is.

Ángel kinyitja a széfet, elküldi a fotót az arcképével és az iratokkal együtt, de egyben rá is jön, hogy az iratok értéktelenek, és õt becsapták. A Hierro által lefizetett 2 korrupt és gyilkos rendõr: Romero és Uribe értesítik Jimmyt, és hárman kezdik üldözni a menekülõ fiút. Amikor Ángel közölni akarja Jimmyvel, hogy a két rendõr a háta mögött más, mint akiknek hiszi õket, Romero lelövi õt, és bezuhan a vízbe. Mindenki halottnak hiszi…

A két Dávila lány: Manuela és Virginia, illetve a két hõsszerelmes, Ángel és Jimmy sorsa ettõl a pillanattól kezdve gyökeresen megváltozik egy életre. Rengeteg akadályt kell leküzdeniük, amíg végre leszámolhatnak a nagy ellenséggel, Hierro-val.

***********************************************************

SZEREPOSZTÁS

Fõszerepben:

GABY ESPINO – MANUELA DÁVILA

- Ügyvéd, Ángel szerelme, Martin Acero felesége

JENCARLOS CANELA - ÁNGEL SALVADOR-EL DIABLO/ál/mûvészneve SALVADOR DOMINGUEZ

- Martín Acero és Esperanza Salvador fia, Manuela szerelme

MIGUEL VARÓNI - MARTÍN ACERO-EL HIERRO

- Ángel apja, Marina szerelme, Manuela férje

****************************************************

További szereplõk:

KARLA MONROIG - VIRGINIA DÁVILA

- Manuela nõvére, Jimmy felesége

CARLOS HUMBERTO CAMACHO - HORACIO GARCÍA

- Manuela üzlettársa és lelki jóbarátja, Christian Acero szerelme - homoszexuális

ROBERTO MATEOS - LEÓN BELTRÁN

- Rablóbanda fõnöke, Martín üzlettársa, Cachorro apja, és Sandro Beltrán unokatestvére

JORGE LUIS PILA - JIMMY CARDONA

- rendõr-nyomozó, Virginia szerelme

JEANNETTE LEHR - GRACIELA de ACERO

- Martin és Christian Acero anyja

EVA TAMARGO - ARIANA DÁVILA

- Anibal Dávila felesége, késõbbi özvegye, Manuela és Virginia anyja, Lucas Santos szerelme

LEONARDO DANIEL - ANIBAL DÁVILA

- Manuela és Virginia apja, meghal Martín által

ESPERANZA RENDÓN - ESPERANZA SALVADOR

- Ángel/Diablo édesanyja, Martín ex-szeretõje

JIMMY BERNAL - LUCAS SANTOS

- Festõmûvész, Manuela, és késõbb Ángel barátja

ANGELINE MONCAYO - MARINA/MARIO

- prostituált, Cachorro szerelme, Martín szeretõje, 6 éve nõvé operálták, Martín kivégzi

JORGE CONSEJO - LORENZO

- Martín kamaszkori barátja, késõbb politikai tanácsadója

JOSE GILLERMO CORTINES - OSVALDO GUERRA

- Ügyész, Mauricio meggyilkolásával vádolja Jimmy Cardona-t, Szerelmes Manuela Dávila-ba, aki Jimmy védelmét látja el

MICHELLE VARGAS - PERLA BELTRÁN

- Sandro Beltrán és Suzy Beltrán lánya, Gregorio barátnõje volt, annak meggyilkolása után Topo szerelme

ALEXA KUVE - SUSANA (SUSY) BELTRÁN

- Sandro Beltrán felesége, Perla édesanyja, Esperanza Salvador (Ángel édesanyja) barátnõje

RAÚL ARRIETA - MIKE SÁNCHEZ

- Nyomozó, Jimmy legjobb barátja, Silvana Santos szerelme

CARLOS AUGUSTO MALDONADO - EL RONCO

- Tagja León rablóbandájának

JUAN JIMÉNEZ - MARCO LEÓN BELTRÁN-CACHORRO

- León fia, egyben tagja a rablóbandájának, Marina szerelme, Martín kivégzi Marinával együtt

CARLOS FERRO - GREGORIO RAMIREZ

- Perla Beltrán barátja, egyben gyermekének apja, Cachorro agyonlövi Martín és az apja utasítására

ALBERTO SALABERRI - MAURICIO LINEROS

- Virginia Dávila kollégája, Carmelo végi ki Martín utasítására

CHRISTIAN CARABIAS - JOSE del CARMEN FRANK - EL TOPO

- Tagja León rablóbandájának, Perla szerelme, Gregorio halála után Ángel/Diablo legjobb barátja

CARLOS PEREZ - CARMELO

- Martín sofõrje, bûntársa és bérgyilkosa

ROXANA PEÑA - NINA LAZAROS

- Manuela és Horacio titkárnõje, Christianba szerelmes, amíg ki nem derül, hogy az homoszexuális, és Horaciot szereti.

JUAN DAVID FERRER - SANDRO BELTRÁN

- Susy Beltrán férje, Perla apja, szerelmes Esperanza Salvadorba (Ángel édesanyjába)

EZEQUIEL MONTALT - CHRISTIAN ACERO

- Martin homoszexuális öccse, Horacio szerelme, Carmelo végzi ki Martín utasítására

ANEUDY LARA - MARCOS LLACOME-MOCHO

- Tagja León rablóbandájának

TALI DUCLAUD - SILVANA SANTOS

- Rendõr-nyomozónõ, Lucas Santos egyetlen lánya, Mike nyomozó szerelme (beleszeret Ángel Salvadorba)

MERY de Los RIOS - LOLA

- Perla riválisa Topo szerelméért, León bárjában táncosnõ

CINDY LUNA - JENNY

- Lola barátnõje, táncosnõ León bárjában

ALEX FUMERO - EL CAUCHO

- Tagja León rablóbandájának, a börtönben El Cuchillo megüti, elesik, és beüti a fejét, belehal

SOFIA STAMATIADES - (fiatal) ESPERANZA SALVADOR

- Ángel Salvador édesanyja

*******************************
kisadel94 2010 aug. 10. - 00:24:30
(7080/25415)
http://telenovelas-fan.net/?p=2727
ez az oldal a tiéd??
kisadel94 2010 aug. 10. - 00:23:06
(7079/25415)
Mégegyszer leírom...télleg neharagudj de a szereplõõk nem innen vannak semmi más nincs innen,elmondanám de nem ígyvan..figyelj beírod google-ba hogy ördögi kör stb. kihoz ám egy csomó mindent szal most így nemvágom:DDD és értem h nemtetszik...de mivel tudom nagyon jól mit másoltam innen...ezért énis kiakadhatok ha olyannal vádolnak ami nem igaz!
kisadel94 2010 aug. 10. - 00:21:14
(7078/25415)
odaírtam a neved,ha nem jó vagy levegyem õket írj..nahm valaki még szeretne valamit mondani??mert többet nem akarok ezen vitázni..kicsit nekem is rosszul esett de mindegy..
10/10
dzsanna3 2010 aug. 10. - 00:19:47 10/10
(7077/25415)
a szereposztás magyarázattal együtt, a dalok fordítással együtt, a biográfia... mi is még? A Primer golpe tartalma, stb. más most nem is jut eszembe :) Még a kiemeléseken sem változtatott senki... s ha nem hiszed, csak lapozz vissza itt a fórumon az elejére, és hasonlítsd össze...

A tartalmat Tibi kérésére a telenovelas-fan.netre írtam, de nyilván ide is feltettem. De nem ez a lényeg. Én nem veszekszem, csak megjegyeztem, mert nyilván a helyemben te sem mentél volna el szó nélkül emellett.

Isten hozott nálunk, nincs harag. Sõt: kérdezz, válaszolok, fordítok bármit bárkinek, szívesen.
kisadel94 2010 aug. 10. - 00:18:12
(7076/25415)
Én ilyeneken nem akadok ki,mert szted tõlem nem fognak esetleg elvnni dolgokat??és mégegyszer elmondom nem tudtam h õ fordította le..már mondtam h bocsi..ennyi..nahh levegyeeem??vagy mi?megírja leveszem..mert mondom nem rossz indulatból volt...az egyik fordítást meg képekrõl írtam le,ami asszem youtubon volt fenn úgy..de nemfogok magyarázkodni..meg h úgy állítsanak be h én az oldalra mindenhnnan lopkodok:O azér..:S