Téma: Naruto

makaay2 2010 jún. 16. - 22:57:54
(879/1239)
KIJÖTT AZ ÚJ RÉSZ!!!!ez még az elõzõt is felülmúlja és megtudjuk ki volt az elõzõ jinchurikije a 9 farkúnak(csak azé nem mondom ki mert lehet h még nem láttad)....
áááá alig várom már de sajna jövõ héten nem lesz megjelenõ rész:(
eléggé lefogyott a 9 farkú a végére:D de legalább megvan!!!
10/10
szabomonika88 2010 jún. 13. - 12:54:11 10/10
(878/1239)
Ez tényleg nagyon jó.
10/10
g413qi2 2010 jún. 13. - 11:36:21 10/10
(877/1239)
Ami most még eszembe jut:
A raikagé-t egy Japánban híres birkózóról/pankrátorról mintázta Kishi.
KillerBee arcán van egy tetoválás, ami tûnhet bikaszarvnak, de polipkarnak is.
A kézjelek, amiket a jutsu-k formálásakor használnak a kínai horoszkópból származnak.
A Jiraiya-Tsunade-Orochimaru hármast egy az egyben a japán mitológiából vette át, pontosan ugyanazokat az állatokat használják ott is (J-béka, T-csiga, O-kígyó).
Minden mangekyo sharingan-os technika egy japán istenrõl kapta a nevét Izanagi-teremtés, Amaterasu-Nap, Susano-vihar, Tsukoyomi-Hold.
Susano-ról egy külön történet, legyõzi Orochi-t, a kígyó vagy sárkányistent, akinek a gyomrából elõkerült a Kusanagi kard (legendás mitológiai fegyver), ezt használta mindig Orochimaru is.
A hollók ezen istenek hírnökei, Itachi sokat dolgozott hollókkal.
Japán népmesékben elõfordul a gonosz emberekkel, hogy haláluk után kígyóvá válnak, de elõfordulhat olyannal is, akinek vágyai beteljesületlenek maradtak, ez Orochimaru-ra utal.
Ha egy állatnak több farka van, az óriási erõt, hatalmat jelent, több farok-több hatalom, de jelenthet hosszabb életet is.
10/10
g413qi2 2010 jún. 12. - 10:15:07 10/10
(876/1239)
Elég nehezet kérsz, mert nem tudhatom, hogy nektek mi nyilvánvaló, mirõl tudtok és mirõl nem. Itt van például az az izé Naruto bal karján. Egy riportban Kishimoto azt mondta, hogy még õ sem tudja mi az, talán egyszer majd ír hozzá egy történetet, de eredetileg nem volt vele semmi különösebb célja, csak szeret ilyen kis dolgokat rajzolni. Ott van a szandálos ninják rejtélye. Miért visel minden ninja szandált?..... A megoldás egyszerû és mulatságos, azért, mert Kishimoto szeret lábujjakat rajzolni. Amit viszont nagyon nem szeret rajzolni, az a szemüveg, amit Naruto viselt az elsõ részben, majd késõbb a három követõje. Akkor majd ha még eszembe jutnak ilyen dolgok, akkor leírom õket.
10/10
g413qi2 2010 jún. 12. - 08:37:07 10/10
(875/1239)
Azt nem tudtam, hogy a szüleire utal, de azt tudni lehetett, hogy valamit jelent. Ezt abból következtettem ki, hogy Sasuke ruháját sokszor megváltoztatták, de az Uchia címer állandó volt, Sakura ruháját is sokszor változtatták, itt a címer mellett az alapszín is állandó volt, a neve miatt (cseresznyevirág), de Narutó-nak nem változott a ruhája, a shippuden-ban mindössze a kéket felcserélték feketére, és a nevében sem utalt semmi a narancsra.
A japánok kicsit "természetibb" nép, mint mi, nálunk a keresztény kultúra miatt az állatoknak csak az állatmesékben adunk emberi tulajdonságokat (mint pl beszéd), ott csomó mindennek van szelleme (ez bizonyos természetfelettit jelent, nálunk ilyenek a szentek). Nálunk a rókához a ravaszságot párosítják, Japánban a rókához sokkal több mindent kötnek, több rókaszellemük is van. Japánban az egyik rókához kötött viselkedés például az emberek megviccelése (Naruto is szereti), például úgy, hogy több példányban jelenik meg a róka (klón jutsu, Naruto is csinálja), vagy alakváltás által (átalakulás jutsu, Naruto is csinálja).
10/10
g413qi2 2010 jún. 11. - 19:50:44 10/10
(874/1239)
1. A szél pedig erõsebb a villámnál. De ha Sasuke tûzzel támadna, Naruto vízzel hárítana (ha lenne neki olyan), akkor a harcmezõ Sasuke számára jelentene elõnyt, mert a villámmal sokkal hatékonyabban tudna támadni, ha vízben állna az egész csatatér.
2. Ez így van.
3. Jól emlékszel, megbújt a samehadá-ban, és bejutott a Felhõfaluba.
9/10
totoja 2010 jún. 11. - 19:09:51 9/10
(873/1239)
Pár észrevétel: 1.Ha Naruto rendelkezne a víz elemel, akkor már eséllyel szembeszállhatna Sasuke tûz elemével (mive a szél eleme csak megerõsítené a tûz elemet)
2. Naruto&Kyubi kombóra nem hat a genjutsu.
3. Úgy emlékszem, hogy Kisame átalakult a samehadává és így akar beférkõzni az Akatsuki Bee falujába.
10/10
g413qi2 2010 jún. 11. - 14:29:34 10/10
(872/1239)
A narancssárga színû ruha, amit eddig hordott, nemcsak a szülei felé volt jelzés, de a benne lakó rókát is jelezte (milyen színû a róka bundája?).

"Épp aminap fedeztem fel,hogy szeretnek ilyen jelzéseket hagyni a mangakák szóval figyelni kell mindenre:D"
Csomó kettõs utalás, jelzés van a Narutó-ban, például Naruto külsejében a narancs ruha és a cicabajusz utal a benne lakó rókára; vagy Naruto viselkedésére fiziognómiai jel a szõke haj és a róka; vagy a ninja világhoz és a rókához is köthetõ az alakváltás és a klónok, de jelzéssel bír az is, ha több farka van egy állatnak.
10/10
AvatáR Gil Maerth 2010 jún. 11. - 10:58:01 10/10
(871/1239)
Utána meg jöhet az a rejtély, hogy Nyárutó mit kapott Uchiha Itachi-tól.
mondjuk egy Rinnegan (kedvencem :)
vagy egy Mangekyo sharingan jól jönne még Nyárutónak !

ez egy nagyon humoros és megható rész volt tényleg ( a 498-as). az az arc Bee-nél :)))))))))))))))
"Te voltál, Yamato?"
:DDDDDDDDDDDDDD
makaay2 2010 jún. 10. - 23:04:23
(870/1239)
szerintem nem valószínû hogy Kushina (fontos) szereplõ lesz...most is csak azé jelent meg mert Minato az õ chakráját is belerakta a pecsétbe, szóval nincs fizikai teste...
ha Naruto megtanulja irányítani a 9 farkút nem hinném hogy be lesz zárva a ketrecbe mivel már meg szeliditette bizonyos értelembe...az meg könnyen elképzelhetõ hogy majd mondogatja Narutónak hogy így megy úgy harcoljon ha már irányítja ....de nem hinném hogy Naruto hallgatna rá:D
Kisame csak akkor tudna gyõzni ha samehada elbírná azt a sok csakrát mi a rókának van.... de nem tartom elképzelhetetlennek mivel amikor KillerBee-vel harcol kitudta szívni a nyolcfarkú csakráját is.... mindenesetre érdekes lesz az a harc is^^
10/10
g413qi2 2010 jún. 10. - 22:38:31 10/10
(869/1239)
Naruto most a szél elemet tudja használni; nem attól lesz valaki különleges, ha több elemet is tud használni (azért az sem semmi), hanem ha azokat egyszerre tudja használni, ha egyszerre használnak több elemet, akkor kapnak egy újat, mint a jég, a fa, láva...
Nem tudjuk még, hogy a szülei milyen elemeket használtak, elvileg Naruto már el tudja érni ugyanazt a hatást, mint az apja a leghíresebb jutsu-jával, aki villámgyorsan teleportálgatott egyik helyrõl a másikra, Naruto egyszerûen minden helyre küld egy klónt. Remélhetõleg az anyja esetében teljesen lemásolják a képességet, vagyis Narutó-nak is pontosan ugyanolyan különleges lesz a chakrá-ja. Az örvényeket azért mondtam, mert az Uzumaki Naruto beszélõ név ("örvény", ami a víz elemet feltételezi és "spirál", amihez ha hozzátesszük, hogy Naruto a szél elemet ismeri, akkor hurrikánra tippelhetünk), és mert az anyja az Örvényországból származik.
A sage módot azért említettem, mert most a róka erejét készül betörni, és volt olyan rajongói vélemény, hogy a sage mód megszerzésével Kishimto valójában a róka chakrá-ja ellen adott védelmet Narutó-nak. Sage módban a test ellenáll a sérüléseknek (más képességek mellett), Naruto teste sebzõdik, ha a róka erejébõl négy farkat szabadon enged.
Én annak örülnék, ha Naruto fejében úgy megjelenne a róka, mint KillerBee fejében a nyolcfarkú, és folyamatosan mondogatná Narutó-nak, hogy kivel milyen brutálisan bánjon el.
10/10
g413qi2 2010 jún. 10. - 20:37:52 10/10
(868/1239)
Szerintem Kushina haja nem tud semmit.
A rasen-shuriken mégsem csak karcolta a rókát, ami azért lett volna durva, mert a rasen-shuriken a Naruto-világ egyik leghatalmasabb/leghalálosabb jutsu-ja.
Ha már téged is kezd érdekelni a véröröksége, akkor mit szóljak én, akit ezek a dolgok már az elejétõl fogva foglalkoztatnak? Nagyon várom, hogy ez a régi rejtély megoldódjon. Régóta felmerült már a rajongókban, hogy az anyjától valamilyen módon a víz elem irányítását fogja megtanulni, és akkor (a nevéhez hûen) vízbõl álló tornádókkal fog dobálózni, de szerintem a víz elemet nem fogja megtanulni, majd a békák fogják adni egy esetleges jutsu-hoz a vizet. Próbálgattam kitalálni, ha kap még egy elemet, akkor milyen új elem jöhet ki belõle, de nem jutottam messzire (a szél és víz Haku-nál jeget eredményezett, és szerintem Gaara szelet és földet használ, így kap homokot). Most úgy néz ki, hogy nem új elemet kap, hanem kiderül a chakrá-ja különleges képessége. Azt eddig is tudtuk, hogy a chakrá-ja valamilyen szinten ellenáll a róka gonosz chakrá-jának, ezt a négyfarkas állapotnál már említették, ezzel kapcsolatban találta ki valaki, hogy a sage mód kisebb sebezhetetlensége megvédheti a négy faroknyi-mennyiségû chakra sebzésétõl. Nem tudom, mi lesz végül az öröksége, de nagyon ajánlom, hogy tudja vele irányítani a rókát, akkor hivatalosan is az egyik leges-legerõsebb szereplõ lenne (végre), a róka chakrá-jával szerintem a samehada (Kisame kardja) sem tudna mit kezdeni.
10/10
g413qi2 2010 jún. 10. - 19:33:55 10/10
(867/1239)
Kurenai az óvóhelyen van a falu civil lakosságával együtt, Shikamaru lába pedig eltört az almighty push/shinrai tensei miatt ráesett törmelékektõl (mint a mangában).
makaay2 2010 jún. 10. - 14:55:01
(866/1239)
most már tudjuk hogy Narutonak Kushiától lesz vérvonal öröksége....mivel különleges chakrája van amit meg akart szerezni egy másik falu... na és hogy lekötözte azokkal a láncokkal a 9 farkút..
úgy látszik h a kyuubi gyûlöletének a legmélyén nem a 4. hanem Kuchina van...
most már kíváncsi vagyok miért különleges a csakrája ..remélem elmondja a következõ fejezetbe:) és ha Narutonak is megvan lehet hogy azzal legyõzheti a kyuubi-t...
lehet hogy a köv részbe Narutonak fel ébredik (vagy h fejezzem ki magam) a vérvonal öröksége^^ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ NEM BIROK VÁRNI!!
10/10
AvatáR Gil Maerth 2010 jún. 10. - 08:44:45 10/10
(865/1239)
# 498
HATALMAS !!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Kushina és Nyárutó tényleg le se tagadhatja magát és egymást :)))))))
Azok az arcok és dialógusok :))))))))))))))))))))))

egy kis nosztalgiaébresztõ.
Jöhet a 499, ahol a kicsi Vuk-ot lenyomják izibe :)
majd az 500, ahol a Samehadába partizánkodó Kisame a poklok poklát idézi elõ.......
(SZERINTEM!)
makaay2 2010 jún. 04. - 15:20:17
(864/1239)
úúúúú .......... sz*r volt a gépem 3 napig és majdnem beleõrültem..... de most hogy megnéztem a fejezetett--->végre egy kis róka action+Naruto Mama:D
10/10
g413qi2 2010 jún. 03. - 22:37:30 10/10
(863/1239)
Úgy tûnik, hogy telibe találtál ("remélem elmegy romantikus irányba,hogy a szülei szeretete miatt kapott ilyen fantasztikus chakrát") ez tényleg Naruto Potter lesz.
Már az utolsó oldal elõtt gondoltam, hogy valami twist lesz, nem tûnt lehetségesnek, hogy Naruto legyõzze sima küzdelemben a rókát, pláne úgy, hogy a rasen-shuriken is csak leborotválta a hasát.
10/10
AvatáR Gil Maerth 2010 jún. 03. - 09:30:18 10/10
(862/1239)
#497.
ugye !
ugye megmondtam, hogy valami nem várt fordulat lesz.
amire mi még nem apelláltunk
de ez :)))))))))))))))))))))
hááááááááááát
Kishi még mindig tud :)
10/10
AvatáR Gil Maerth 2010 máj. 31. - 14:19:08 10/10
(861/1239)
Narutonak elég sok mestere volt nem?
Én legalább 6-ot számoltam meg magamban:

1. Iruka sensei (akadémiai tananyag)
2. Kakashi (chakra használat)
3. Jiraya (Rasengan-t)
4. Yamato (klónok kihasználása)
5. A békák (Sage-mód)
6. Killer Bee (a kilencfarkúnál)

Szerintem az alábbiak a legjobb mangák:
1. Nyárutó
2. Fairy Tail
3. Bleach és Dragon Bál
4. One Písz

szerinted kedves Eperbaba?
makaay2 2010 máj. 30. - 14:03:07
(860/1239)
én általában minden nap felnézek de ha nincs semmi megjelenõ dolog aznap és senki se írt akkor én se :D