10/10
UncleSam 2023 júl. 17. - 20:37:57 10/10
(14/54)
10/10
shoc 2023 júl. 17. - 10:46:28
(13/54)
Jah, ezt elfelejtettem leírni: tetszett a tempója. A párbeszédeken pedig majdnem bealudtam. Összességében örülök, hogy láttam.
shoc 2023 júl. 17. - 10:43:10
(12/54)
1. Az entitás-kulcs probléma: egy jó lakatos? Hm?
2. Legközelebb velük utazom Rómába és Velencébe, mert ha ott vannak, napközben nincs sehol egybillió Wizzair turista.

A Top Gun 2 jobban lekötött. Annak ellenére, hogy gyűlölöm a “folytatjuk” filmeket, és leugrani a szikláról egy mókásan egészen felesleges akciójelenet volt…egészen jól szórakoztam.
IMAX-ben szerintem felesleges volt, sima moziban is kb. ugyanolyan jó.

Megérte számomra a jegy árát.
Örülök, hogy láttam vásznon és nem tévében.
Csatlakozom az előttem szólóhoz: hozta, amit szokott. Néha ez jobb néha meg rosszabb volt, mint a többi.
8/10
Adriamus 2023 júl. 16. - 23:41:11 8/10
(11/54)
Hozza amit szokott. Se többet se kevesebbet.
10/10
pikigeri 2023 júl. 16. - 01:03:12 10/10
(10/54)
Az eddigi legjobb Mission Impossible rész. Végig leköt és a moziszékbe szegez. 163 perc tömény izgalom és szórakozás. Nagyon aktuális napjainkban a mesterséges intelligencia lehetséges öntudatra ébredésének témája. Nagyon komolyan is veszi a film a dolgot és bemutatja milyen súlyos következményekkel járna a valóságban is egy Entitás. Reméljük a valóságban soha nem lesz egy Skynet.
1/10
MaZsola_Megmondja 2023 júl. 16. - 00:28:27 1/10
(9/54)
Az eddigi legrosszabb, leggyengébb M:I film.

Az M:I, amely önmagát löveti szét, hogy aztán előtti még megszökjön, nem tudjuk hol/mikor... A hangárnyi bürokrata, akik papírokat másolnak, a kis szobában való zavaros elmélkedés, a kulcs utáni idióta szaladgálás és közben egy poéntalannak, szánt vicces nematombomba, nemá.



Az M:I filmekben éppen az volt a más, hogy nem volt 1.0-ás ökölharc, ezért se tetszett annyira a második rész a befejező jelenetek, miatt.

A gőzmozdony, amely még megy félórát, a szén újratöltése nélkül, miközben egy legalább 90 km/h-val szaladó vonat tetején nagyon komoly menetszél van. Az Orient Expressz összes kocsijának meglátogatása fárasztó és fizikai hülyeség volt, ahogy a hegyektől való "eltávolodás" is.



Sajnálom, hogy sikerült ezt a franchise-ba is csúnyán belerondítani, de talán a második részhez sikerül értelmes forgatókönyvírókat szerződtetni, ha vége lesz a sztrájknak.
7/10
Lámai Dala 2023 júl. 15. - 21:11:28 7/10
(8/54)
Eddigi életem leghosszabb BMW reklámja, de annak szuper.
A talján zsernyákok 159-es Alfával járnak és nem bajor vassal.
Tisztára gyűrűk ura MI akcióköntösbe bújtatva, csak itt nem a gyűrűre gerjed mindenki, hanem 1 kulcsra.
1 kulcs mind felett, vagy ez lenne a helyzet kulcsa?
Shea Whigham atom10-es benne, de a Martens bakancsos szőke macska is +lepően jó.
Tom papa ebben is futkározik rendesen, de már korántsem annyit, mint Baji Balázs anno az edzéseken.
Sieben komma fünf.
8/10
lancze 2023 júl. 15. - 17:26:03 8/10
(7/54)
Jó lett, a jobb részek közé sorolnám, az egyel ezelőttihez hasonlóan ez is hozza a szintet (legalábbis az én mércémmel, korábban volt pár rész, ami nálam nem ült annyira). Story, látvány, hangulat, zene na meg Ethan, minden egyben, nem árul zsákbamacskát annak, aki MI-t akar nézni. Ami talán kevésbé tetszett, hogy nekem az akció jelenetek itt-ott már túl vontatottak, hosszúak voltak, és kicsit az az érzésem, hogy ez a dupla rész miatt is lehetett. Lehet jobb lett volna egy részbe belefoglalni a teljes sztorit, bár ez a rész így is jó lett, inkább a folytatástól tartól, hogy az már túl bőr lehúzás lesz, tekintve hogy szinte minden kérdésre fény derül a film végére, remélem, hogy egy 3 órás monoton akció orgiánál futja még többre jövőre.
7/10
Señora 2023 júl. 13. - 22:35:29 7/10
(6/54)
Akcio vigjátéknak elmegy. Borzaszto hosszú
Felhőjáték 2023 júl. 12. - 22:44:19
(5/54)
Igazából nem vagyok egy nagy Mission Impossible rajongó de a szokásos Tom Cruise krimi alakításon túl egy sláger témával kiderült számomra milyen jól fel lehet turbózni egy megszokott sorozatot. Mert a megszokott kém, krimi szálak és kütyük mellett igazából az entitásra van kihegyezve a történet. Így kapott némi misztikumot és Isten-hatalom szindrómát a film. Az entitás olyan valami, amit a negatív gondolatainkkal teremtünk ...és bizony itt manifesztálódik is egy szoftver, vagy hardver személyében. Az meg külön is megér egy misét mit jelent az ember uralmának léte. Azt bizony a mai napig megtapasztaljuk, hogy nem sok jót. Hiszen világháborúk helyi háborúk népirtások szegélyezik a hatalmak útját. A koncepció nem új hiszen tudományos fantasztikus írok Lem vagy H.G. Wells is foglalkozott a mesterséges érdelemmel. A közkedvelt Terminátor is nagyon sötét jövőt rajzol az emberek és a gépek viszonyáról. Jelen film gondolatisága attól izgalmas miszerint a mesterséges értelem felhasználhatja az embert aki hatalom éhes a saját céljainak elérésére. Mivel gépi intelligencia így rengeteg elemzésre képes és nagyon finom és kevés hibahatárt enged meg a "maga" számára. Mivel gép nem igazán érdekli az ember hiszen nincsenek érzelmei. Annyi bizonyos. hogy ez az első rész és a másodikban még bármi történhet. A Mission Impossible egy gondolatmenetben mutatja be a hatalmi játszmák és a könyörtelen A.I. (mesterséges értelemre gondolok nem a híres filmre) lét filozófiáját. Hiszen már ott tartunk, hogy megkérdezed a Bing-t, hogy írjon számodra egy drámát vagy verset megadott témában és meg is teszi. Az pedig már megtörtént, hogy egy musicalt egy számítógép komponált és szövegét is "Ő" írta. https://port.hu/adatlap/film/tv/irhat-egy-szamitogep-musicalt-irhat-egy-szamitogep-musicalt/movie-208540
Természetesen segítő emberrel együtt a végső alkotáshoz ők kellettek, hogy emberibbé tegyék a művet. Szóval és tettel úgy gondolom érdemes lesz megnézni ki is, mi is bűnhődik vagy magasztosul fel a 2. részben. (Ó jaj most látom láng pallosú Lámai Dala felkent és hivatalos helyesírási javító is itt járt.)
10/10
Zoza82 2023 júl. 10. - 23:52:30 10/10
(4/54)
Tökéletes lett. Mind a látvány, mind a hangok és a strory is kiváló. Nem is értem az előttem szólókat, főleg nem “a zene túl hangsúlyos” reakciót sem. Hibátlan a zenéje is. Tom brilliáns és egyetlen percig sem unatkoztam. A mellettem ülő is rendesen táncolt a székben többször is. Imádtam minden pillanatát és húzását.
4/10
mummy1 2023 júl. 09. - 23:34:55 4/10
(3/54)
Jól elhúzták a történetet, a látvány és az új karakterek némileg felfelé húzzák a pontozást. A zene (mint nagyon sok filmben) túl sok, néhány jelenet kevesebb harsogós zenei aláfestéssel jobb lett volna. Szerencsére Vanessa Kirby ettől jobb színésznő, mint amit ebben a pár perces szemmeregetős jelenetben mutatott. Nekem a Titkos nemzet tetszett a legjobban, lehet hogy ott kellett volna abbahagyni. A Leszámolás 2. rész jövőre... Addigra újra erőt kell gyűjteni.
Dalmát 2023 júl. 08. - 23:27:42
(2/54)
Sajnos a történet nagyon gyenge lett. Amúgy minden másban hozza a sorozat színvonalát, de szerintem így is a leggyengébb Mission: Impossible film. Az egyetlen dolog, amiért érdemes moziban megnézni, az Orient Expresszes rész, amit nagyon jól összehoztak. Amennyire vártam ezt a részt, annyira nem érdekel a sztori befejezése. Számomra ez volt az idei év filmes csalódása. Összességében rossznak nem mondanám, de ha nem kerítenek egy jobb forgatókönyvírót a csapatba, a sorozat kifúj, és nem teljesül Tom Cruise álma, hogy 80 éves koráig folytathassa a repülőgépből kiugrálást és az egyéb csonttörő mutatványokat.
7/10
Lámai Dala 2023 máj. 17. - 19:32:12 7/10
(1/54)