Téma: Melrose Place

Jazzyke 2008 márc. 01. - 15:36:40 Előzmény baba150
(2784/3984)
Téjlort én is csíptem terhesen. Jól állt neki az a szerep :-) Az a kis rész, meg még most is elõttem van, amikor szendvicsre fájt a foga a legnagyobb vihar kellõs közepén, Májkül meg a jó apához híven a legnagyobb esõben elment egyért, visszajött tök ázottan és megkérdezte Téjlort, hogy nem kér e inni, mert akkor elúszik egy üditõért :-)))
Juccmokk 2008 márc. 01. - 11:34:47
(2783/3984)
Kimberley-nél szerintem az volt a legviccesebb, hogy miután felrobbantotta a házat, pár hétre rá pszichiáteri szakképesítést szerzett. Ez még egy hétköznapi orvosnál sem úgy megy, hogy sebészbõl hetek alatt pszichiáter lesz, nemhogy olyannál, aki maga is épp csak kijött a zárt osztályról...
Juccmokk 2008 márc. 01. - 11:32:42 Előzmény bayswater
(2782/3984)
Kiegészítés:
Sam: kedves, naiv kisvárosi lányból önzõ, kicsinyes nõcske
Taylor: körmönfont, vakmerõ csajból nyafogos, butuska kismama

:)
Juccmokk 2008 márc. 01. - 11:30:09 Előzmény bayswater
(2781/3984)
Medanszié... Neked aztán van dumád, Béjszvóti! :)
nyelvecske 2008 márc. 01. - 01:14:42
(2780/3984)
Vajon kinek a karaktere változott a legtöbbet az évadok alatt?
Habár ez nem mindig tûnik fel elsõre, de jane, lexi és talán kim.
Jane azért, mert õt unalmas háziasszonynak írták meg, de a többi szezon alatt: megerõszakolták, embert ölt (ugyanazt, de többször), bekattant, tüzet okozott, depis lett, elvetélt, elvált, lett egy üzlete, kiderült, hogy örökbefogadták, elvesztette a testvérét is.

Amanda ehhez képest nem sokat változott, hiszen mindig hozta a szokásos formáját. Ha új pasi jött a házba, általában õ mászott rá elõször, majd a pasit továbbpasszolta jo-nak vagy alison-nak. Ezenkívül mindig õ kavart a legtöbbet és sok sikert elért, ezek mind kiszámíthatóak voltak, ahogy az is, hogy õ lesz az egyik legjobban kiszolgáltatott, pl. halálos beteg szereplõ is egyben.

Jane változásai azért nem ilyen szembetûnõek szerintem, mert a csaj nem alakította talán elég alaposan a szerepét, nem tudom. Mindenesetre nekem is nagyon meglepõ, hogy most így utólag, hogy leírtam mi mindenen ment át, alig tudtam összeszedni és elsõre be sem ugrott.

Lexi:

Lexi egy parás begyógyszerezett nõbõl egyszercsak a ruháitól állandóan megválni akaró nõszemély lett spontán, majdhogynem minden elõzmény nélkül. Õ is elütött egy embert, õ se volt túl hûséges, de egyik szériáról a másikra csak úgy hipp-hopp megváltozott.. szerintem különös volt, viszont a lexit játszó nõ jobban hozta a szerepet, mint josie bisset jane-t, nem?

Kim:

Kim-et nem kell senkinek sem bemutatni. Kicsit ideges, kicsit vicces doktornõbõl szeretõ, majd feleség, majd fél-halott, aztán sebesfejû õrült lett. Késõbb hagyták az õrült szerepben, gondolom azért, mert arra sok mindent rá lehet húzni, kényelmes szerepkör.
Szerintem marcia cross ugyanezt a szerepet viszi a szülfel-ben bree-ként, ha lehurrogtok, akkor is ez a véleményem.

Akartam írni sidney-t is, de õ sosem hazudtolta meg magát, mindig is bajbakerülõs suta kislányt alakított, akinek ha volt is terve, csak ideig-óráig tudta azt sikerre vinni. Sosem szerzett nagyobb vagyont és rémlik, hogy õ nem is lakott sosem egyedül.

Brook és samantha szerepei sem voltak olyan nagyon meglepõek és valamennyire ki lehetett számítani, hogy kivel mi lesz.
nyelvecske 2008 márc. 01. - 01:00:35
(2779/3984)
Jöjjön a kedvenc témám, lol:

Munka az MP-ben:

- a lakók egymásnak adtak munkát, fõleg amanda (alison, billy, jo, jane?, craig, brook, ryan, stb), aztán peter (michael, sid, kim?) és michael (sid, kim?), meg jane (sid, samantha és richard)

- amanda mindig a kis barátnõit futtatta egy ügyfél "megdolgozása" érdekében, és a csajok megtették, amire õ kérte õket, ez nem volt fura? pl. jane - alex, sam - jeff, alison..

- állástalan, tapasztalatlan lúzerekbõl hamar fényes állások közepette találták magukat, lásd: alison és billy, akiknek csak úgy az ölükbe hulltak a jobbnál-jobb ajánlatok, persze spontán, ahogy a héten megan is "üzletasszony" lett, persze nincs végzettsége, nem tudja mit csinál és nincsen tapasztalata sem, persze kit érdekel(??)

- mindenki elég jól keresett, mégsem futotta divatos ruhákra vagy jobb lakberendezési tárgyakra, a könyveket már meg sem említem, lol

- mindenki a munkahelyén élte a magánéletét

- nem mentek el azt hiszem nyaralni munkahelyrõl

- a munkatársak majdhogynem mind lakótársak is voltak egyben, ez nem nagyon szúrt szemet senkinek a hivatalban?

- nem mutatták a többi kollégát, vagy csak nagyon ritkán.

- a "plebs-szel" nem keveredtek, de a fõnökökkel összefeküdtek

- amanda, aki komoly üzletasszonynak tartja magát, állandóan ugyanolyan szabású elég utcalányos kiskosztümszerû cuccban flangált, ráadásul a haja is ki volt bontva, sokszor fésületlen hatást keltve, meg mintha mindig le lenne nõve.. tudom, hogy szõke amúgy, de akkoris.. ja és amanda mellei nem igaziak, dehát ezt sosem tagadta (mármint heather locklear az életben)

- a munkahelyi meetingeken általában kiteregették a szennyest, vagy lelepleztek valakit, ezáltal is a többiek elõtt élve a magánéletüket

- nem nagyon emlékszem, hogy volt adóbevallásuk

- valaki emlékszik, hogy a szereplõk a fizujukból adományoztak-e?

- a szereplõk közül sokan egy szakmában helyezkedtek el, orvostudomány illetve reklámszakma, majd egymással rivalizáltak

- mindenkit egy perc alatt vettek fel és rúgtak ki, nem kaptak végkielégítést vagy kilépõpapírt, semmit sem, felmondási idõ se nagyon volt

- senki sem öltözhetett jobban/menõbben, mint a fõnök

- ha rivalizáltak a konkurenciával, általában nem legálisan nyerték el a pályázatokat, mindig volt valami kisebb-nagyobb stikli

- nem függetlenítették a magánéletet a munkától, még amanda sem

- amanda és alison a munkahelyük által szedték fel külsõs (nem-házbéli) hapsijaikat
nyelvecske 2008 márc. 01. - 00:29:54 Előzmény bayswater
(2778/3984)
Örülök, hogy tetszett, amit írtam, lol

Lássunk egy újabb kört, de szerintem errõl már nem tudok regényt írni:

- Soha senki (vagy ha volt is, akkor alig) nem ment ki wc-re, maximum zuhanyozás volt a fürdõszobában, erotikus töltettel

- egyszer michael teátrálisan óvszerért nyúlt, meg talán amanda is egyszer, de a szereplõk nem védekeztek a nemi betegségek és a nemkívánt terhesség ellen

- nem mentek mecsetbe/templomba sehová és nem volt vallási ünnep (leszámítva egy vagy két gépies karit, de én igazi vallási ünneprõl beszélek)

- a többi holiday se szerepelt, pl. hogy az amcsiknál minden harmadik hónap hétfõjén vagy hogy, nem kell bemenni dolgozni, szünnap

- elvileg nyolc év telt el, jane utalt is rá a hétfõi vagy a keddi részben, viszont mintha mégis gyorsabban pörögtek volna az események

- ez a másik, hogy nem mindig derült ki, hogy amikor elsötétül egy jelenet után a képernyõ, majd jön egy új jelenet, akkor közben mennyi idõ telt el. Maximum jo terhessége alatt lehetett látni az idõ múlását.

- senkinek sem változott sokat a frizurája érdemben, mindenkinek plusz-mínusz 5 centi eltérése volt az egész sorozat alatt, talán samantha volt az, akinek látványosan a félhosszú hajából egy kicsit hosszabb lett

- senki sem hízott el látványosan

- mindenkinek volt életmentõ mûtétje, de torokgyulladása vagy fogászati kezelése bezzeg senkinek és nem is nagyon utaltak rá (talán alison volt egyszer influenzás)

- az összes pasinak (kivéve michael, bocs michael-rajongók!) kidolgozott izmai voltak, de egyik se szakadt meg a sportolástól. Csak billy ment el futni néha, közben õ volt a legsatnyább..

- a szülõk csak akkor kerültek elõ, ha gondot okoztak a gyerekeiknek vagy cikis helyzetbe hozták õket, pl. alison szatír apja, amanda apja

- senki se írt mail-t, levelet vagy bármit a szüleinek, telefonon is csak akkor hívták fel õket (vagy volt utalás), ha közvetlenül elõtte szerepeltek

- és igen, a szereplõk nem tartották egymással a kapcsolatot, miután kikerültek a látószögbõl

- nem mentek el a halott szereplõk temetésére és/vagy a sírjaikhoz. Pl. amanda el akart menni matt-ére, de elég hamar feladta, hogy nem, plusz meglátogatni se ment el a sírt azt hiszem..

- tegye fel az a kezét, aki látott már szépirodalmi kötetet a szereplõk kezében valaha is! Vagy verseskötetet? Mert azt hiszem nem olvastak

- ebbõl következik, hogy sokuk lakásában egész egyszerûen nem volt könyv a polcon..

- senki se ment könyvtárba a sorozat alatt a szereplõk közül?

- sosem beszéltek idõjárásról vagy aktuális kérdésekrõl, így aki nézi a sorozatot, csak a ruhákról, sminkekrõl és max. a mobilokról tudja meg, hogy a kilencvenes években vagyunk (de javítsatok ki, ha tévednék)
nyelvecske 2008 márc. 01. - 00:09:31
(2777/3984)
Én sem láttam a mait.. plusz itt szeretném megjegyezni, hogy én csak az elmúlt pár héten leadott részeket láttam egymás után, mivel nem mindig voltam itthon, elfelejtettem mikor adják, késõn jutott eszembe, hogy már lement aznap stb. Szóval nagyon ritkán kaptam el pár epizódot a korai részekbõl, így én nem vagyok olyan magabiztos az apróbb részletekben, pl. hogy jane lefeküdt-e xy-nal a 28. részben, csak azt, hogy huzamosabb ideje a michael-lel van (most csak mondtam valamit).
Jórészt emlékezetbõl tudom, amit tudok, de én a sorozatot egyhuzamban nagyon rég nem láttam már..

Bayswater: elkezdtem visszaolvasni a korábbi hsz-eket. Kb. 300-400 kommentet tudtam elolvasni, majd mennem kellett. Láttam, hogy a nagyrésze (majdnem 1800-2000 hsz) november és január között született.
És eszembe jutottak új témák, bele is kezdek most este, hogy legyen mit olvasnod legközelebb, lol
Lisa111 2008 febr. 29. - 22:03:38
(2776/3984)
Sziasztok! Valaki leírná mi volt a mai részben?
Sajna nem láttam..
Vicu 2008 febr. 29. - 18:55:10
(2775/3984)
Peter csak 40éves itt?!Öööö én olyan 50felé közeledõnek néztem mindig,ejha!!!
A karakterformálódás tényleg fura,de végülis 7év....akkor is Mike a mintaférjbõl lett aki letté változás a legdurvább :P
Egyébként Megan,áhh az,hogy idióta szerepe van,a színésznõ se valami profi,és még csak nem is szép,a melegítõben meg kifejezetten nagy darabnak tûnt ráadásul.Azért pl.amanda vagy Alison mikor futni ment,és melegítõben voltak,akkor is jól néztek ki,nem?!
10/10
bayswater 2008 febr. 29. - 17:07:35 10/10
(2774/3984)
Nem 58-as? Mert akkor itt pont 40.
Nekem akkor is õ a legsármosabb. most õszuintén, nézd meg a felhozatalt.....

Baba, én lehet hogy írok majd tartalmat, de monmentán nem vagyok olyan agyi állapotban hogy felidézzem és leírjam.. :-DDDD

Egyetlen sorozatban sem volt ekora mértékû karakter libikóka mint itt. MP-ben mindenki más karakterré vált az évek során. Vicc. Egyedül tán Amanda maradt meg az a nyomulós, pofátlan ribi, aki mindig is volt.

Nézzük csak.
Kyle - macsó után vinnyogó, sunyi barom
Peter - nagystílû dokiból sajnálatra méltó pincsikutya Amanda lába tövében (és nem között)
Megan - fifikás utcalányból a Jóság istennõje, erõs erkölcsi érzékkel
Lexi - mint lentebb írtam: nyávogós önbizalomhiányos libából álnok némber
Dzsén - vidéki unalmas kislyányból pasik imádatának központja
Alison - jólelkû mindig mosolygós jámborlélekbõl elégedetlen alkoholista
judith 2008 febr. 29. - 16:57:02
(2773/3984)
Peter már itt is olyan ráncos, mint egy sharpei, pedig itt még nem volt 40 éves sem.
baba150 2008 febr. 29. - 16:22:28
(2772/3984)
A szimpi szereplõkhöz annyit, hogy akárki akármit mond én a végén csíptem Taylor-t, fõleg miután terhesen odaköltözött Michael-höz, vagy amikor meg tudta, hogy terhes és tudatosodott is benne. Meg õ legalább vitt egy kis színt az unalmas részekbe.
A pasik közül kinézetre még mindig Peter-t tartom a legsármosabbnak, de ahogy pitizik Amandának az egyáltalán nem férfias.
Megan-t én is rühellem, olyan minden lében kanál kispicsa. Neki mindenhol ott kell lennie, mindent tudnia kell, mindenbe bele kell ütnie az orrát.
baba150 2008 febr. 29. - 16:16:59
(2771/3984)
Légysziii, kérek vkitõl tartalmat, ha lehet akkor tegnapit is, mert tegnap se láttam. kösziiiii
Theine 2008 febr. 29. - 15:50:44
(2770/3984)
Nekem az is rendkívül furcsa, hogy Jane azelõtt ki nem állhatta Mike-ot most meg nyalja-falja. Szerintem ez az egész nagyon túl van játszva.....méghogy esküvõ? nehogymár...

Ez a lopási ügy meg akkora baromság... tényleg nem tudtak már semmi értelmeset kitalálni?
judith 2008 febr. 29. - 15:42:28
(2769/3984)
Kájl tényleg béna, az elején még tetszett a figura, de most már tök gáz. Folyton csak gyanakszik azzal az ostoba képével. Rájen nem rossz, csak neki is olyan kocka feje van, mint Kájlnak, biztos ez is egy kritérium volt, hogy testvéreknek látsszanak. Igazad van, az is gáz, hogy Dzsén testvére meghalt, de egy árva szót sem ejt róla, riheg-röhög, fetreng mindenkivel. Eliszont én az elején bírtam, utána a nyafkáskodását kevésbé, de alapvetõen nekem inkább pozitív, mint negatív. Sokkal inkább õ, mint a béna Megán, meg a másik idióta Szemi volt. Különösen az Eliszon-Amanda csaták voltak jók.
judith 2008 febr. 29. - 15:37:05
(2768/3984)
Ja, a smink egy cseppet túlzó, de mintha úgy rémlene, hogy végig így lesz sminkelve. Mint Dzsénnek az az idóta piros rúzs az egész elsõ évadban.
judith 2008 febr. 29. - 15:35:54
(2767/3984)
Jaja, mondtam én, hogy girhes macska. A karjai, lábai, meg a beesett arca... Lexinek sokkalta nõiesebb a teste.
Vicu 2008 febr. 29. - 15:12:01
(2766/3984)
Hát elõször is sziasztok....rég jártam már erre.
Az évadból most láttam még az elsõ részt.Kicsit olyan,mint az 1.évad volt,az erõltetett poénok,meg a mindenki a bérházban lakik(ami tök jó szerintem)feelinget tekintve.Tényleg fura,hogy a nagymenõ üzletasszonyok,gazdag orvosok és anno mondjuk a pincérek(Matt,Syd),meg taxis(Billy boy),szociális munkás(Matt) együtt laknak.Hát ennyi...minden társadalmi réteg felvonul....
Eve-t még most látom elõször,abszolút nem így képzeltem el,de nagyon szép nõ,talán most õ a legszebb,nem hiába a névrokonom :DDD de nem nagyon értem.Õ börtönbe ült,mert Amandával kinyírtak valakit(olvastam)és sosem volt még pasija,hogy ennyire Amanda irányítása alá szorul,vagy mi?!A liftaknából kimászás...áhh de elcsépelt volt.
Mike meg jól megszívta ma,nem sziporkázik már,Jane kiszívta a humorérzékét?!
Kyle tényleg csak Jake pótlék,még a régi ingeit is ráadták :D meg ugyanaz az erkölcsös macsó funkció....
Viszont ez a Ryan gyerek csak jól néz ki,meg szimpi is,de pont palotapincsi(Megan) után hajt?!Egyébként a kutyusos vonal cuki volt.
Tényleg sok halál volt a sorozatban,de az is idétlen,hogy mindenki elköltözik,és semmit sem hallunk róla,pedig tök jóban voltak.Szóval ha már feltétlenül ki kell õket írni...bár a Matt halála tényleg hülyeség volt így.Olyan funkciótlan.Meg persze Syd meghal és Jane vissza se tér,meg nem is beszél róla most se soha,aha...
Az összeillõ párokban egyetértek veletek.
A szereplõk kedvelése,meg utálása meg nagyon változó nálam.Az biztos,hogy annak idején mikor néztem a sorozatot,akkor is,meg most is Amandát csíptem a legkevésbé,de talán gyerek fejjel még jobban utáltam.Az viszont megbocsájthatatlan a mai napig,hogy anno Nemtudomka(Alison)volt a kedvencem...áhh nem tom hogy tévedhettem ekkorát..... :)))
A 6.évad borzasztó volt,tényleg jobb lett volna lehet befejezni az 5.után egy jó kis happy enddel.
Na asszem ennyire akartam reagálni!Kellemes hétvégét mindenkinek és remélem láttátok,hogy jövõ héttõl 14:25-kor kezdõdik ismét.
10/10
bayswater 2008 febr. 29. - 14:51:35 10/10
(2765/3984)
Csak a szemöldökével csinálhatna valamit. Amúgy nekem nem tetszik egyáltalán. Erõszakos feje van. Ennél még a mi lópofink is jobb nõ.