malvinkicska 2017 febr. 12. - 12:35:29 Előzmény Érsekvári
(2435/2695)
A tegnapi részt ma néztem meg, ebbõl a Cihanból egy nagyon okos agy trösztöt csináltak, olyan, mint egy jós a jövõbe lát és mindent megold, ez nekem nagyon karcos.
A banya megmérgezte magát elõbb kellet volna érte nem kár egy baj keverõvel kevesebb úgy iis csak azok vannak.
Dilara épp oly rondán viselkedik ahogy az elején is Harun nagyon megalázkodik neki, ezt nem szeretem, hogy szült egy vagy két gyereket neki, az még nem ok erre a megalázásra. Hazalból jóságos tündért csináltak, de az is olyan fura..
Mithat után nyomoztat a nagy mindentudó Cihan, annak egybõl leesik, nagyon jól írnak neki.
Az egész már tiszta szappanopera, nem sok logika van benne, sõt semmi. Az a jó nemsoká véget ér kint, mert úgy sem marad már egy rendes színész se benne.
A történet nagyon semmi lett, mert mindenki meghal ahhoz nem nagy ész kell.
7/10
napraforgó 2017 febr. 12. - 12:16:44 7/10
(2434/2695)
Nem tudhatta, hogy Harun konkrétan hová megy Dubrovnikban, kihez, mikor találja meg az illetõt, akit keres, azok mit akarnak tõle, stb, stb. Honnan tudta volna, hogy arra kényszerítik, hogy folytassa a pénzügyi mûveletet, az meddig tart, stb, stb.? Hisz akár meg is ölhették volna. Annyira meg épp nem voltak jóban, hogy minduntalan rátelefonálgasson. Örült, hogy meglett a gyereke és Harun sokkal kevésbé érdekelte abban a percben.
7/10
napraforgó 2017 febr. 12. - 11:06:20 7/10
(2433/2695)
Mikor tudjuk meg, mi volt azon az átkozott papíron? Annyira nem beszélnek róla, Dilara is csak a tengert bámulja.
Nem nagyon hiszem, hogy Harun ki tudna lépni a maffiából, láttuk, hogy az elõzõ kísérlete is hogyan végzõdött.
9/10
Roxer 2017 febr. 12. - 11:00:09 9/10
(2432/2695)
Igen csak éppen tudta Dil,hogy Harun elutazott Dubrovnikba,csak szólnia kellett volna,hogy ne csináljon semmi hülyeséget.

Már nagyjából körvonalazódik a vége, mivel Erkan diktálja a forgatókönyvet nyilván Cihán hõssé avatásával kell befejezõdnie.A holnapi(török) részben eldõl a legnagyobb kérdés. A ki a jó és ki a rossz dolog nem is olyan világos és itt megint visszautalnék ama papírdarabra.
7/10
napraforgó 2017 febr. 12. - 03:51:33 7/10
(2431/2695)
Azért arra kíváncsi lennék, honnan is tudja Mithát, hogy Harun 700 valahány millió dollárt utaltatott a maffiának, ha nem ismeri a számlaszámait? Mert azt, ha a maffiáét tudja, tudhatja, hogy oda mennyi érkezett, na de hogy honnan??? Na mindegy, én hülye vagyok a pénzügyekhez, ezért is nem vagyok még milliomos....
Dilarát eléggé megrázhatta az az egy szál papír, ha rögtön úgy döntött, hogy Harun mellett marad. Azt még megértem, hogy nem telefonált abban a percben, ahogy Hõs Dzsihán hazahozta a gyereket, hisz Harunnal épp fasirtban voltak és hát Ozan már 1-2 éve elköltözött hazulról, így az õ tájékoztatása sem volt sürgõs. A gyerek állapotának felmérése sürgõsebb volt, és a megetetése, na ezt talán még meg is értem. Amúgy meg szinte azonnal, fél - egy órán belül értesültek róla, egyszóval szinte rögtön.
Dzsihánnak alighanem küldetéstudata támadt, most, hogy megmentette Alazt az egyszem labdázó testõrtõl, elindul kideríteni a húga halálának körülményeit.
És ne feledkezzünk meg Burhán gyanús ügyeinek leleplezésérõl se, végül is az öreg harcsabajszú halála is az õ ténykedésének a következménye volt...
Most megy, felszámolja az egykori sógora bizniszét, aztán újra ráveti magát Harunra, hiába akar a pasi jó útra térni.
Meglátjátok, a végén minden rosszfiú pusztulni fog, a sógor is, meg Harun is. Meglehet, hogy Dilara Dzsihán vállán fog zaokogni a végén és netán még újra össze is jönnek.
Én egy népmesei véget várok, a rosszak megbûnhõdnek, a jók meg elnyerik a jutalmukat, fele királyságot, meg a királylány kezét, no.
9/10
Roxer 2017 febr. 11. - 19:02:15 9/10
(2430/2695)
Hõs Cihán megmenti Alazt,Dilara nem szól Harunnak így az egy csomó pénzt utalt feleslegesen. Ozannak sem szólt hadd izguljon mindenki,elég önzõ egy nõ ez...
Harun megint átmegy pincsikutyába,jajj Dilara így szeretlek,úgy szeretlek. Soha többet nem leszek rossz,leszámolok a sötét múlttal stb. Tudván,hogy mi van a papíron, ez a nõ rohadtul nem érdemli ezt meg. Az öregasszony meghal,több gondot nem fog okozni.Azért szerintem Dilnek csak illett volna elmennie a temetésére Harun miatt,de már meg sem lepõdöm rajta.
Cihan baromira unatkozik egyfolytában csak Harunon és Dilen jár az esze.Most talán fog picit mással is foglalkozni,hogy megtalálták Ismailt.
Arra kíváncsi leszek,hogy Alfa mit derít ki Mithátról :)
7/10
napraforgó 2017 febr. 11. - 17:59:21 7/10
(2429/2695)
Dzsihán, a Hõs hazaviszi a kis Alazt, Dilara és Hazal örömködnek. Harun telefonál, közli, hogy megtudta, hol a fia, máris megy érte. Dilara mondja, fölösleges, a gyerek már otthon van. Ozan is érdeklõdik, neki is mondják, Dzsihán megmentette a gyereket. Dzsihán szeretné, ha Dilara máshová menne a gyerekkel, mert itt nincsenek biztonságban. De Dilara nem akar sehová sem menni. Befut Harun is, kelletlenül megköszöni Dzsihánnak, hogy hazahozta a fiát. Dzsihán nógatja Dilarát, hogy menjen vele, de a nõ nem akar. Dzsihán nem érti és sértõdötten elmegy.
Engin veszekszik Özkánnal, hogy egész nap lógott a munkából. Kicsit civakodnak, mert Özkán nemmagfgyarázza meg, hol volt és mit csinált.
Mithat a rendõrfõnökkel beszél, jelenti neki, hogy Harun továbbra is a maffia pénzét mossa, most intézett egy nagy összegû átutalást.
Hatidzse neheztel a banyára a kisgyerek elrablása miatt. A banya már bánja, hogy a feneketlen bosszúvágya ide vezetett. Aztán fölmegy a szobájába, bevesz egy csomó gyógyszert és lefekszik.
Harun szemrehányást tesz Dilarának a titkai miatt. (??? - még mindig nem tudni, mi volt azon a papíron...) Elhatározza, hogy felhagy a sötét ügyleteivel, mert továbbra is szereti az asszonyt és megígéri, többet nem sodorja bajba õket. Dilara gondterhelten néz.
Dzsihán megköszöni Mithátnak, hogy segített és gyanakszik, hogy a férfinak titkai vannak. Mithát hárít, nincs neki semmilyen különleges képessége.
Dzsihán Szelmával is beszél, Harun ügyei után kérdezõsködik és mellékesen kéri azt is, hogy Alfával nézessen utána Mithátnak, ki ez a fiú? (ez jó, majd nyomoz saját maga után....)
Hatidzse holtan találja Májdét, aki egy búcsúlevelet is hagyott. Sírva hívja fel Harunt, aki odamegy. Elolvassa a nénje búcsúlevelét, aki a levélben megbánást tanúsított a bosszúvágya miatt. Harun eltemetteti a nénjét.
Hazal faggatja az anyját, miért van még együtt Harunnal, hisz el akart válni tõle. Aggódik Májde miatt is, hogy továbbra is kellemetlenkedik majd. Dilara biztatja, nem kell aggódjon érte, fõként, hogy a banya már meghalt.
Dzsihán Yildrimnek panaszkodik, nem érti, Dilara hogy maradhat együtt Harunnal, valami itt nem stimmel. A férfi nyilván zsarolja az asszonyt. Aztán Szelmáról és Mithátról is beszélnek. Gyanús neki Mithát, túl ügyes, túl tehetséges az a fiú, máshol többet kereshetne, miért dolgozik pont nála. Yildrim elintézi azzal, hogy mint lányos apa féltékeny, hisz a fiú Hazallal jár.
Dilara gondterhelten bámul ki az ablakon. Jön Harun és közli, elmegy, hogy szakítson a sötét múlttal, mert annyira szereti.
Hazal Mitháttal sétálgat, aki elviszi õt a gyerekkora színhelyére.
Dzsihánt értesítik, hogy megtalálták Ismailt, az egykori sógora testvérét. Rögtön el is indul a testõreivel.
Ozan megkapja azt a küldeményt, amit Dzsandan hagyott neki. A borítékban kis pendrive-on Májde vallomása van, amit eredetileg Harunnak és Dilarának hagyott. Ozan a recepcióst kérdi, ki hagyta neki az üzenetet. Meg akarja nézni a biztonsági kamera felvételeit is. A felvételen felismeri Dzsandant a nõben. Ozan nem érti, milyen kapcsolat van Májde és Dzsandan között. (õ még nem is tud a banya haláláról)
syuzi 2017 febr. 11. - 15:01:02
(2428/2695)
Már várom a mai részt kár hogy csak heti 1 x van a sorozat mert már mirre ide ér a szombat szinte el is felejtem már hogy mi volt benne elõzõ héten
7/10
napraforgó 2017 febr. 08. - 02:58:49 7/10
(2427/2695)
:D:D:D Köszi, ha másért nem, már ezért érdemes leírni a részek tartalmát.
Pera60 2017 febr. 07. - 21:03:30 Előzmény napraforgó
(2426/2695)
Köszönöm a remek hozzászólásaidat. Erre számítottam,mert elfelejtettem megnézni vagy 2 részt. Gondoltam majd átevezek a Megtört szívekhez és általad pótolom. Sikerült és sokkal jobban élveztem,mintha megnéztem volna a filmet.
9/10
Roxer 2017 febr. 07. - 10:16:34 9/10
(2425/2695)
Ez már "régi" dolog. A hétvégén már Moszkvában parádézott.
abisztriczky 2017 febr. 05. - 15:26:25
(2424/2695)
A Cihant alakító fõszereplõ állítólag kórházba került.
sorozatkedvelõ 2017 febr. 05. - 14:55:01
(2423/2695)
Köszönöm szépen!
9/10
Roxer 2017 febr. 05. - 13:30:51 9/10
(2422/2695)
Mármint a nézõkre értettem. A készítõk azok végig úgy táncoltak ahogy Erkan fütyült. Ez már túl átlátszó lett. Ezért csökkent a nézettség és Cihán népszerûsége is.
Tehát amikor bejött Harun õ volt a rossz,Cihán a jó. Harunt mindenki utálta,Cihánt mindenki szerette.Mostanra ott tartunk,hogy olyan 60-40 % Cihán javára a népszerûségi index. Ez azért elég gyenge egy alapvetõen pozitívnak szánt karakternek.
7/10
napraforgó 2017 febr. 05. - 12:38:54 7/10
(2421/2695)
Nem szoktam elõre nézni, de most betetted a bogarat a fülembe, lehet, hogy rákeresek. Azt mondod, Dzsihánt nem szerették? Hát akkor meg miért nem csípték Harunt?
Mert most olyan hülyét csináltak belõle, hát én nem is hiszem, hogy ilyen ostoba ember tudna pénzt mosni akárkiknek is.... Egész megsajnáltam szegényt...
9/10
Roxer 2017 febr. 05. - 12:03:24 9/10
(2420/2695)
Azt tudom,hogy a 82. török bölümnél. Náluk holnap lesz a 90. Magyar részben nem tudom,hogy megy a számozás.
sorozatkedvelõ 2017 febr. 05. - 11:39:31
(2419/2695)
Megírná valaki ,hogy hanyadik résznél tartunk? Köszönöm!
9/10
Roxer 2017 febr. 05. - 10:21:29 9/10
(2418/2695)
A sorozat elsõ évadában Cihán népszerûsége az egekben volt. Ma meg már majdnem annyian utálják,mint amennyien szeretik pont az erõltetett hõs szerep miatt.Ráadásul bármennyire is erõltetik õ sosem lesz szent ember. És egyre több rossz miatta, illetve a rokonai miatt történik. A nézettség adásról-adásra csökken,ezért sem fog nyárig tartani a sorozat ahogy a korábbi években. Tulajdonképpen az egész már akkor el lett cseszve amikor kényszerbõl kiírták Gülszerent. Minden ami azóta történik kétségbeesett "tûzoltás".
Ez akkor is így lenne,ha mi már befejezett sorozatként vettük volna meg ,mert ha menet közben kilép az egyik fõszereplõ akkor ugyanúgy át kell írni a forgatókönyvet.
Maximum nem lenne az idõponttal variálás.
A holnapi török részben az elõzetes alapján viszont durva dolgok lesznek megint,sõt számomra a legdurvább ami lehetséges. Aki akarja megnézheti youtube-on .
sorozatkedvelõ 2017 febr. 05. - 08:40:39
(2417/2695)
A tegnapi rész élvezhetetlen volt a hangos zenétõl. Mi volt a papíron amit Harun adott Dilarának? Az kiderült? Asuman számomra annyira undorító,ahogy visszaél egy beteg,öregember jóhiszemûségével /elkapcsoltam ,látni se bírtam így lemaradtam/ .Ha már csak egyszer adják egy héten ,leadhatnák az egész epizódot egyben,a reklámok miatt az egész nincs 35 perc.
7/10
napraforgó 2017 febr. 05. - 04:01:38 7/10
(2416/2695)
Pont ezért nem szeretem én, hogy menet közben alakítgatják a történetet. Ahogy itt Magyarországon, úgy nyilván Törökországban sem szerették a nézõk, hogy a sorozatban megjelent új szereplõk mind negatívok voltak, a történet elment valami ócska krimi irányba és ez nem a romantikus történetek kedvelõinek az álma.
Nosza hát, akkor Dzsihán a Hõs irtsa ki maga körül az összes rossz embert és aztán éljen tovább boldogan a szerettei körében. Ezért aztán eltûnt Burhán, Deniz persze "megjavult", megmenekült attól, hogy bûnözõvé váljon, õ az aggódó jó férj mintaképe, apósa egészen megszerette. Még Rahmi nagypapi és Hazal is jó útra tért. Harun sorsát még lebegtetik, de már õ is igyekszik kifelé a maffia karmaiból, viszont a nénikéje, a gonosz banya nyilván pusztulni fog. Dzsandant és Ászumánt is félreteszik valahová, azt még nem látni, mi lesz velük, de a végkifejlet egyre világosabb, a Gürpinár család élni és virágozni fog!

Egy elõre megtervezett történet filmrevitelénél ilyen nem várt fordulatok nincsenek. De ha mégis, a végén a vágóolló segíthet normális mederbe terelni a történéseket és egy épkézláb sztori lesz a végén. Nekem ez ér annyit, mint menet közben a neten kitárgyalgatni a sztorit....