7/10
napraforgó 2016 máj. 05. - 21:10:59 7/10
(515/2695)
Én kevés török sorozatot láttam, azok közül sem tetszik mindegyik. És sajnos nem jártam Törökországban sem, így azt sem tudom, hogy mi folyik ott. Az internetrõl tájékozódom, így pl. ebbõl a cikkbõl:
http://mandiner.blog.hu/2013/06/04/mi_folyik_torokorszagban
Az látszik, hogy Erdogan elnök erõsen központosítja a hatalmát és a 9 évtizede Kemál Atatürt által liberalizált török államot megint az iszlám felé terelgeti. Ezért látni mostanában sokkal több fejkendõs asszonyt (mert a muszlim férfiak megvadulnak a nõi haj látványától és nem tudnak uralkodni az ösztöneiken, és hogy ne kerüljenek kísértésbe, a nõk inkább eltakarják a hajukat. Na)
Ezekbõl a filmekbõl sokszor az tûnik ki, hogy a családi viszonyok és erkölcsök megrekedtek mintegy 50-100 évvel ezelõtt, ugyanakkor a filmek ennek elllenkezõjét is sugalják, a nõk olyannyira felszabadultak, hogy egyedül járnak esténként szórakozni, szexuális kapcsolatokat létesítenek, idõnként a bortuszra mennek, stb. De ha esküvõre kerül sor, ragaszkodnak a hagyományokhoz, a formális lánykéréshez és a szûzies megjelenéshez.

Visszatérve ehhez a sorozathoz, egyáltalán nem alvilágiak a figurák, pláne nem mindenki. Oké Rahminak vannak igen kétes kapcsolatai, és Özkán is egy erõszakos, rabbiátus figura, de ettõl még nem maffiózó.
A többiek mind emberek, hibákkal és jótulajdonságokkal, kiben mi dominál. Szerencsére nincsenek csak jó emberek, meg csak rosszak, mert az nagyon hiteltelen lenne.
Az igaz, hogy ebben a sorozatban (meg a többiben is) annyi minden történik néhány hónap alatt, ami más emberek életében 30 év alatt. Na de ettõl pörgõs a film, ettõl izgalmas a sorozat. A mexikói sorozatok pont azért válnak túl hamar unalmassá, mert a végtelenségig ragozzák a semmit, a hét végén még ugyanott tart a sztori, mint a hét elején.
De hát ki mit szeret... azt kell nézni.
Érsekvári 2016 máj. 05. - 19:49:52
(514/2695)
Gülserent most még két rossz fiú is megkörnyékezi védelmi pénzt akarnak tõle , egyenlõre elhajtotta õket ....de kitudja lesz e folytatása . Nem csoda ha fancsali képpel jár amibe kezd alig van benne öröme , Dzsihannak nem is említi ezt az esetet .
Dzsihan kerek perec megmondja Dilarának ne erõlködjön , mert vége semmi nem tartja õket már össze .
Apuka sokadik húzása jó nagy káoszt kavar , most nyomoznak Ozannal a lány után , de az felszívódott teljesen .
Özkant megsértette az ügyvédnõ , mert kijelentette csak " arra " kell neki , egyébként semmi nincs közöttük .
Keriman lovagja elõkerült megadta a pénzt és nagyon odavan Kerimanért .
A videó felkerült a netre amin Dzsihan és Alev van , ezzel Dzsihan tisztázhatja magát semmi nincs közöttük . Ki lehet aki feltette a netre , erre kíváncsi vagyok kitudhat errõl .
Gülseren viszi Dzsihannak a jó hírt , mert még nem látta a férfi .
malvinkicska 2016 máj. 05. - 18:42:22
(513/2695)
Ozan nem kapott büntetést az apjától betudta, hogy fiatal és szerelmes és az elvette az eszét a biztosító fizet. Gülserennek, milyen megalázás van még amit át kell neki élni, most az üzletben zsarolók jelentek meg. Aztán Cihan nem tud ebbõl az Alev ügybõl kilépni mennyire foglalkoztatja az embereket. Hazal modortalanságát, már Delira sem hagyta szó nélkül, ez már azért haladás. Az is nagy volt mikor mondta C-nek, még mindig szereti, de az nem vevõ rá ismeri tudja terve van az ilyen szöveggel. Az ügyvédnõ, mintha már dobná Özkánt, hogy lesznek meg a milliók.
malvinkicska 2016 máj. 05. - 18:28:28
(512/2695)
Az biztos ahogy alakítanak a Karadayíba Kenan és Berguzer az tuti ismételhetetlen, olyan az arc játékuk, sok mindenrõl árulkodik, A FB-on a Végtelen Szerelem egy nagyon jó színész gárda egy izgalmas jól felépített sztorival, nem hasonlítható a bohóc Berkihez, mert félni kell a csapot kinyitni nehogy õ legyen, meg vannak egy páran semmi képzettséggel, nagy pénzért bohóckodnak,mert az nem szórakozás csak hülyeség, amik most mennek egyes csatornákon, nem érdemes a TV-t bekapcsolni. A Mexikói sorozatok legtöbb átdolgozás újra gondolják, a már elõbb pár évvel leadott sztorikat, és elég borzalmasra sikeredik, én is néztem már egy párat, de annyi sok hiteltelen dolog van benne, sokszor nem érdemes idõt pazarolni rá. A másik mind egy szériára íródik a rengeteg gonosz és egyebek, a török sorozatok nézése, meg a többi sem kötelezõ, van az RTL tv2-ön jobbnál jobb szórakoztatóbb lehet választani.
8/10
gabus53 2016 máj. 05. - 15:39:32 8/10
(511/2695)
És a lényeget elfelejtettem leírni, hogy fantasztikus jó színészeik vannak. Az az 1-2 magyar sorozat, ami jelenleg is megy, hát a színészek elbújhatnak a törökök mögött, de jó messzire.
8/10
gabus53 2016 máj. 05. - 15:37:42 8/10
(510/2695)
Texas Bill!
Sajnálom, hogy ennyire rossz a véleményed a török sorozatokról, csak az az érzésem, mintha ez lenne az elsõ török sorozat, amit nézel.
Pedig már nem egy sorozatot leadtak különbözõ csatornákon. Talán nem véletlen, hogy 8.2 pontra van értékelve. Rengeteg jó török filmet és sorozatot megnézhetsz a Facebookon, a YouTube-on, az Indavideón, a Sorozatbarát oldalon... Soroljam még?

Tudod az a több ezer ember, akik ma is török sorozatokat néznek, azért teszik, mert ezek a sorozatok a mai életrõl szólnak. Nem plázacicákról, nem szilikonos és botoxos mûbabákról és mexikói csöpögõs szappanoperákról, ahol egyébként még a szeméttelepen dolgozó lány is frissen sminkelt. (fórumon olvastam, hogy jókat röhögnek ezeken a mexikói és brazil mesterkélt sorozatokon, meg a Colungáról, aki azt hiszi, hogy hallhatatlan lesz a sok botoxtól).

Ezek a sorozatok az életrõl szólnak, és jobbnál jobb történetekkel, és valós, emberi szereplõkkel.
A mesterkéltségtõl annyira messze vannak ezek, mint Makó Jeruzsálemtõl.

És igen, szerintem sem ismered a török valóságot, csak sajnálatos, hogy ennek ellenére leszólód. És nem minden nõ hord fejkendõt, mert azt is tudnod kell, hogy csak a muszlim nõk hordanak fejkendõt. Remélem nem veszed rossz néven, csak próbálom a tudásod gyarapítani.

De én örülök, hogy a sok Facebook oldal tele van jobbnál jobb filmekkel és sorozatokkal, mert az a több ezer ember nem kiváncsi a tv-csatornák által sugárzott szenny mûsorokra. (Én is 2 oldal adminja vagyok, több mint 1 éve csinálom, és a rengeteg háttérmunka mellett szívesen csinálom, mert örülnek a látogatók).
Ja és természetesen ez azzal is párosul, hogy közben jó pár török szót is megtanultunk, és figyelemmel kísérjük a török kultúrát, lenne mit tanulni tõlük.

Tudod, nyitottnak kell lenni...

Úgyhogy javaslom, inkább nézz körül és utána szólj le bármit is.

Gabus
Texas Bill 2016 máj. 05. - 03:51:01
(509/2695)
Minden török filmsorozat ilyen? Tele alvilági jellegû figurákkal? Mindig mindenki ideges bennük?
Valahogy én nem szeretem ezeket a török sorozatokat. Azért is, mert mesterkéltek. Úgy mutatják be, mintha a törökök teljesen a nyugati értékrend szerint élnének. Bár nem ismerem a török valóságot, azt azért nem hiszem, hogy a nõk mind szépen kifestve, szuper frizurákkal és kihívóan öltözve járnának Isztambulban. Sehol egy fejkendõ, sehol egy nõt kísérgetõ férfi rokon. Szóval amit látunk az inkább egy Atatürki álom, mintsem a valóság dramatizált módon.
sage 2016 máj. 04. - 21:27:57
(508/2695)
Megtört szívek 2014 21 Bölüm HunDub Sage
http://indavideo.hu/video/Megtort_szivek_2014_21_Bolum_HunDub_Sage
offtopic
ildimix 2016 máj. 04. - 20:50:00
(507/2695)
Gülszerenbõl már kezd elegem lenni nem is bánnám ha kilépne a sorozatból. Napraforgó igazad van jó lenne ha már megélnénk, hogy mosolyogni lássuk õt. Nekem már elegem van, hogy megjátsza a mártírt.

Müge jól kihasználta Ozan naivitását végig tudta ki õ 1 gazdag ficsur.

Hazal és Dilara jó hamar hazajönnek maradhattak volna legalább 1 hetet.

Várom a holnapi részt.
Érsekvári 2016 máj. 04. - 20:48:58
(506/2695)
Keriman nem hagyta ki Gülserent alaposan kikészítette a beszólásával . Dzsihant kerüli most Gülseren és azon gondolkodik Dzsanszuval kisebb lakásba költözik ,elmegy a villából .
Rahmi pofikára esett nem jött be a terve , Hazal kifogott rajta csak nézett az öreg , az unoka túltesz rajta . Vajon kire ütött ez a gyerek ? szokta kérdezni . Na kire is.....
Rahmi elintézte Ozannak üres legyen a kégli . Ozan odaviszi a csajt aki elkábítja a srácot és szépen összeszed amit csak lehet .
A kis csaj már elõre kiszemelte játszott vele . Ozan meg hogyan lehet ennyire naivan hülye semmit nem vett észre az egészbõl .
Apuka majd kap ezért dicséretet , Dzsihan már tud az eseményrõl . Dilara , hogy fog neki örülni éppen hazafelé tartanak .
Keriman pénzimádata nagyon szórakoztató jelenet volt .
malvinkicska 2016 máj. 04. - 20:35:53
(505/2695)
Rahmi szabaddá tette a villát meg lett az eredménye, nagyon szemét egy nõ, miért nem mondta meg neki szemtõl szembe, ez jellemtelenség. Ozánnak ez egy nagy csalódás, azon felül, mit szólnak a szülõk különösen Dilara. Hazal megzsarolta a nagyapát õ gyõzött, elég ronda szerintem ez ilyen is marad. Gülseren most még szomorúbb a szokottnál, egyáltalán lesz valaha mosoly az arcán nagyon várom. Cihan is le van lombozva Alev kavarása miatt. Keriman és Õzkán már a zsebükbe érzik a nem létezõ pénzt, nagyon jól számol Keriman.
Pera60 2016 máj. 04. - 19:31:16
(504/2695)
Kerimán asszony azért egy jelenség ebben a sorozatban. Kíváncsi voltam,át tudja-e számolni (ahogy máskor is már megtette) az 5M lírát EUR-ra. Na nem csalódtam,éppen csak árfolyamot nem közölt. Az öccse is csak nézte.
7/10
napraforgó 2016 máj. 04. - 18:43:31 7/10
(503/2695)
Jó volt a nagypapi és Hazal csörtéje, ha te elmondod az anyámnak, akkor én meg elmondom az apámnak... Az összecsapásból Hazal került ki gyõztesen, nagyapó nem gyõzte puszilgatni a távozáskor. Még Ozannak is feltûnt, milyen feltûnõen jóban vannak.
Gülszeren és Derja neheztelnek Dzsihánra és Dzsanszu szolidáris velük.
Ozánt meg jól csõbehúzta a kis barátnõje, elvitte az értékesebb kütyüjeit. Persze, ha jól belegondolunk, a készülékek ellopása nem jelenthet komoly kárt egy ilyen gazdag családnak, fõleg, hogy biztosítva is voltak, inkább a számítógépen tárolt adatok, fényképek, stb elveszése érintheti érzékenyen Ozant.
Özkánon és Kerimánon röhögök, már a zsebükben érzik a kártérítést, Kerimán kapásból átszámolja Eurora. Kíváncsi vagyok, lesz-e belõle valami és ha igen, mennyi.
syuzi 2016 máj. 04. - 18:26:53
(502/2695)
Jó volt nagyon a mai rész:)
7/10
napraforgó 2016 máj. 04. - 12:12:44 7/10
(501/2695)
Derja és Gülszeren szimatolni mentek el Alevhez, nem tudom, hogy Rahmi által a nõ ismerte-e Gülszerent. Nyilván igen, legalább fényképrõl. A befutó telefonból ítélve biztos tudta, ki a látogatója. De arra egyikõjük sem számíthatott, hogy Dzsihán pont akkor fogja felhívni Alevet. A nõ meg kihasználta a lehetõséget és eljátszotta a szeretõ szerepét a két nõnek.
Sajnos Gülinek rossz tapasztalatai vannak, az apja is tróger volt, a férje is, ebbõl általánosít. Bár az is igaz, hogy a mai átlag-férfi bizony nem hagy ki egy-egy jó lehetõséget.... Aki meg igen, azt hülyének tartja a többi.
Rahmi tényleg eltûnhetne már, szerintem fog is, nem véletlenül jelent meg az a pofa, hogy az adósságára figyelmeztesse. Az öreg azt mondta, nem probléma, de azért 100.000 dollárt kérni a menyétõl nem lesz annyira könnyû. 100.000 még török lírában is sok lenne, nemhogy dollárból. És nem hiszem, hogy valami nagy horderejû tervet fel tudna mutatni, ami ennyibe kerül...
Engem inkább Hazal helyzete érdekelne. Nem hiszem, hogy az a kislány valaha is megjavulna, akkor meg vagy megy tovább a szenvedés, vagy valami nagy baj lesz.
offtopic
ildimix 2016 máj. 04. - 11:26:52
(500/2695)
Remélem Alev hamar kilép a sorozatból mert nekem sem szinpatikus a nõ. 1 pénzéhes hárpiának tartom. Bízom benne már nemsokáig szerepel és Cihan tisztázza magát Gülserennek.

Remélem G és a lánya nem fog elköltözni a bérelt lakásból.
offtopic
ildimix 2016 máj. 04. - 11:21:14
(499/2695)
Nagyon sajnáltam, hogy Gülseren és Derja elmentek a nõhöz így mostmár teljesen nem hisz a férfinak. Cihant sajnálom nem ezt érdemli jól mondta még régebben tünjön el az apja az életükbõl mert okozott már elég bajt. Kíváncsi leszek mikor fogja megtudni az igazat.

Rakmi mostmár tudja ki áll a gyujtogatás hátterébe eddig is utálta Hazalt de most mégjobban utálja.

Várom a mai részt.
Érsekvári 2016 máj. 03. - 21:10:59 Előzmény malvinkicska
(498/2695)
Egyre érdekesebben alakul , helycserés támadások történnek . Dilara - Dzsandan helyzet elmérgesedett , erre az ügyvédnõ rögtön betart Dilarának és Özkan javára kezd pert indítani . Özkan megnyeri az ügyvédnõvel a fõnyereményt kapott . Dzsihan meg egyenlõre vesztésre áll a cicababával szemben . Dilara boldogan odaszurkál Gülserennek még jobban , aki kikészült ettõl ami van most .
Rahmi - Hazal is egymás ellen ténykedik.....kikerül ki majd gyõztesen .
Ozan is egy hajszálon múlott , hogy lebukjon a csaj elõtt , de lassan ez is megfog történni .
Yildrim bízom benne jól tönkre teszi , padlóra küldi ezt az undormány Alevet .
7/10
napraforgó 2016 máj. 03. - 19:02:45 7/10
(497/2695)
Yildrim egész jól megélhet a Dzsihán pereibõl, annyi van neki. Régebben szó volt róla, hogy Dzsihán bepereltette a kórházat a gyerekcsere miatta, de abban eddig még nem volt haladás. Most Dzsandan is felbújtja Özkánt gondolom a kártérítési összegbõl õ is szép summát kapna ügyvédi tiszteletdíj gyanánt.
Ott van a különbözõ újságok elleni per, most már az Alev elleni is.
A virsliszájú Alev elvállalta, hogy tovább alázza Dzsihánt, és elõbb Dilara, majd Alev is megingatják Gülszeren bizalmát a férfiban. Gülszeren meg szokás szerint folytathatja a vég nélküli szenvedést. Meg lennék lepve, ha egyszer nevetni látnám, úgy szívbõl, igazán.
A gonosz nagyapó megtalálja a lovas klub biztonsági kameráinak felvételei között Hazal távozásának képeit, rájön, hogy a lány lehetett a gyújtogató. De a gonosz kis kígyó az õ vére, kikutatja Rahmi gépébõl a kompromittáló felvételeket és lemásolja.
Ozan majdnem lebukik Müge elõtt, aki pont a villánál száll le a kisbuszról (??), (ahol addig nem is járt busz), így Ozán gyorsan kinevezi Baktiárt, a sofõrt a nagybátyjának és úgy tesz, mint aki csak látogatóba ugrott volna be hozzá. Az a lány se tiszta, nem hiszem, hogy ne nézett volna már utána, mi is a munkatársa vezetékneve, és nyilván tudja, hogy a család milyen gazdag. Csõbehúzza a szegény naív fiút.
malvinkicska 2016 máj. 03. - 18:24:05
(496/2695)
Rahmi nagyon utálatos ember amit követ, az azért már muris egy kicsit, szinte õ alkot egy párt Dilarával, a két bürkös egymásra talált. az az Alev nõ is egy utálatos pénz éhes valaki, még a lelkét is eladja az ördögnek. Arra viszont nagyon kíváncsi vagyok ,mi lesz a per vége amit Cihan indít több vád pontban is, nagyon sok mindent bele írtak, az elcserélt gyerekek nyomán, igaz akkor hamar vége lenne, ha csak hihetõbb dolgokat tennének bele. Cansu és Gülseren is teljesen meg vannak zavarva, nem tudják mi a valóság. Az a Müge sem egy rendes valaki ahogy látom. Az ügyvédnõ biztatja Özkat indítson kár térítési pert a kórház ellen, az elcserélés miatt elég nagy összegrõl beszélt. Cihannak mennek ezek a peres dolgok, mert a rendes életében is sokat perel ha igaz amiket írnak róla.