offtopic
ildimix 2016 nov. 22. - 11:26:13
(1935/2695)
Of: Malvin köszi, hogy írtál a kezdõdõ sorozatról a dunán. Sajnos az 1. részét nem fogom tudni nézni mert a könyvtárunkba pont abban az idõben elõadást fognak tartani. Van 1 sorozat a világjáró gyulaiak a címe ott az emberek hangban és képekben beszámolnak az uticélukról most pl Svédország lesz a téma ezt nem szivesen hagynám ki. Remélem feltöltik valamelyik oldalra a sorozatot.

Visszatérve a sorozatra Keriman pofátlan volt, hogy csak úgy ingyen evett ivott a kávézóba.

Denir hamar meggyógyult kíváncsi leszek Dil és Harun össze fognak jönni?
7/10
napraforgó 2016 nov. 22. - 06:52:01 7/10
(1934/2695)
Harun jelenléte a kórházban, Dilara támogatása az oké, de Harun nyilván nem buktatja le se a nénjét, se az informátorát. Ez a rész csak arra volt jó, hogy Dilarát újra közel hozza Harunhoz. A nõ itt megtapasztalhatta, hogy a kisbaba tényleg nagyon fontos Harunnak, õszintén aggódik érte. Az, hogy megígérte, hogy eztán nem tesz semmit a nõ akarata ellenére, csak hab a tortán, bár ezt úgysem fogja betartani... Dilara még mindig sértett, megbántott, de Harun azért döntögeti a falakat....
A Dzsihán okozta meglepetés engem nem vert mellbe, tojok a meccsekre, meg úgy általába a sportmérkõzésekre. Valahogy úgy érzem, hogy a magyar változatban ezt a stadionos jelenetet meg is kurtították. Én ezt nem is bánom, engem spec nem érdekel semmilyen sport....
Lényeg a lényeg: valahogy nem is érzem, hogy Dzsihánnak meg Aysének bámikor is közös élete lehet, az a két ember sokkal jobban küülönbözik egymástól, mint anno Gülszeren és Dzsihán. Még néhány rész, és Aysét is kiírják, én már várom, engem semmilyen szempontból nem gyõzött meg az a nõ. Olyan erõltetettek a jelenetei Leylával is, meg a nevelõanyjával is. Na és fõleg Dzaihánnal... Hát ez nem egy szerelmes kapssolat....
A lényeg, hogy sehogyse illik Dzsihánhoz....
Érsekvári 2016 nov. 21. - 21:23:39
(1933/2695)
Szép dolog , hogy Harun végig ott a gyerek és Dilara mellett a kórházba , de Dilara kérdésére hogyan tudta ezt meg kitérõ választ ad , azaz nem az igazat mondta el ......hogy Mahide - Szevincs révén tudja . A helyzet és a gyerek miatt Dilara valamelyest kibékült Harunnal .
Hatidzse tette is csak részben derült ki a teljes ügy , hogy miért tette az még nem . Gondolom a férjét ölte meg , de miért és hogyan ?
Keriman potya evészetet rendez Deniz éttermében azzal a felkiáltással õ a nagynéni !
Hazal kisasszony szórja a pénzt Özgürnek egyengeti az útját , a régi sofõr fiú Emre követi a lányt és fotókat készít róla . Hazal sokat megenged magának eltûnik otthonról azt sem tudják merre jár . Dzsihan most nincs , hogy figyeljen rá . Az üres stadion ötletet nem igazán értettem mi volt ebben a pláne , végig mentek a füvön a mezbe kéz a kézben ......ennyi , vagy csak én vagyok a fantáziátlan foci ügyben .
Engin elmondja Özkannak Deniz apja börtönbe volt , egy maffiózó abból van a vagyona .
malvinkicska 2016 nov. 21. - 20:20:04
(1932/2695)
A mai részt ami illeti a gyerek meggyógyult elég hamar, amikor Dil kérdezte H-t az egyebet beszélt, mennyire szereti õket, nekem meglepõ volt, hogy H tud gyengéd is lenni. Hazal hamar el fogja költeni a pénzét, õ igazán pénzen vett szerelmet akar, nem változott dilis nagyképû, ott is mindenkinek parancsolgatott.
Deniz és Cansu együtt fõztek beszélgettek, szépek együtt az a baj, hogy Denizbõl is maffiózót akarnak, nem értem miért nem lehet ebben normális ember, csak rossz akaratú, hazug, meg sorolhatnám. Annyi kitudódott Ayse anyja gyilkolt. Aztán mikor találkoztak a pályán még ölbe vette Ayset Cihan biztos beteg nem szokott ilyet egy homlok csók és kész, ezt most békülésnek szánta.
malvinkicska 2016 nov. 21. - 20:06:56
(1931/2695)
OFF igen ami kezdõdik Kara Sevda Végtelen Szerelem, a férfi fõszereplõ Burak Özcivit, a Szulejman Bali bégje, a FB-on fordítják a 44-es Bölümnél tart ez mára második évad
A rajongó tábora nagy mivel 15 ezren felül van csak a FB-on, amúgy nagyon sok országban nézik, az nem ilyen , mint ez, nem akarok semmit írni mivel nem akarom valakiknek nem tetszene, meg látni kell, de biztos izgalmas jó színészek vannak benne, egy rész több, mint 2 ó itt biztos szabdalják , remélem nem vágnak ki belõle, mert akkor sem az igazi. Az én véleményem az nagyon jó .
7/10
offtopic
napraforgó 2016 nov. 21. - 19:30:58 7/10
(1930/2695)
OFF
Csütörtöktõl a Dunán új török sorozat kezdõdik Végtelen szerelem címmel 18.35-kor. Valaki tud róla valamit? Nagyon szûkszavú az ismertetõ. Érdemes lesz vajon nézni?
9/10
Roxer 2016 nov. 21. - 19:21:30 9/10
(1929/2695)
Besiktas meccsre akart menni Ayse. Ez Isztambul legnépszerûbb csapata.Cihán legalább szerezhetett volna jegyet a meccsre,ehelyett elvitte az üres stadionba :)
Harun és Dilara végre a békülés útjára lépett. Harun nem fedte fel a forrás kilétét,késõbb még jól jöhet :) Fõleg,hogy akkor a nagynéni is bukott volna...
Hazal nem normális,nem lehet bírni vele. Ráadásul olyan pénzéhes most mégsem veszi észre,hogy a zenekar az Õ pénzébõl él.
Kerimán nagy figura,bár ha az én rokonom lenne,biztos kiakadnék tõle :)
7/10
napraforgó 2016 nov. 21. - 17:53:11 7/10
(1928/2695)
Dilara és Harun megkönnyebbülnek, mert a kisbaba váratlanul jobban lesz. Dilara most már gondolkodni is tud, megkérdi Harunt, hogy került oda, honnan tudta meg, hogy baj van. A férfi erre nem válaszol, csak ömleng, hogy mennyire szereti õket, meg hogy a nõ bocsásson meg neki. Dilara haragszik, amiért nem bízott meg benne. Harun már megbánta és ígéri, ezután nem tesz semmit Dilara kedve ellenére.
Májde árgus szemekkel figyel, nehogy Hatidze túl közel kerüljön Ayséhez, vagy a nõ elszólja magát. Sajnos a beszélgetésükbõl nem derül ki, mit követett el az asszony.
Dilara hazaviszi a gyereket, majd elõveszi Harun naplóját és azt olvasgatja. Harun reméli, hogy a nõ megbocsátott neki, de Dilara idõt kér.
Dzsanszu és Deníz találkozni készülnek, nagy a szerelem. Együtt fõznek vacsorát, jól érzik magukat.
Hazal a lemezfelvételt szervezi Özgürnek és a zenekarának, de mindenbe beleköt, semmi se elég jó neki. Hamar el fog fogyni a kártérítése....
Kerimán vacsorázni viszi Hadzsert Deníz éttermébe, de õ is beleköt mindenbe. Szikkadt a hamburger zsemléje, visszaküldi. Nagyon rendezkedik, parancsolgat, ugráltatja a pincéreket. A számlát meg nem akarja kifizetni, õ a nagynéni, õ nem fizet. Az üzletvezetõ felhívja Denízt, aki azt mondja, rendben van, nem kell fizetniük.
Engin fölvilágosítja Özkánt, hogy Deníz apja kemény bûnözõ. Özkán hitetlenkedik, majd kétségbeesik, most mit tegyen, a lánya vele jár.
Ayse nyafog, hogy nem kapott jegyet valami meccsre (?!), Leila kárpótlásul elviszi valahová. Bekötött szemmel vezetgeti, amíg Dzsihán, futbalmezben át nem veszi. Egy üres futbalstadion gyepének közepére kerülnek. Dzsihán így kér bocsánatot a múltkori ügy miatt. Ayse azt kéri, menjenek el 2 napra üdülni, akkor megbocsát.
Rahmi és Burhán megint barátkoznak, Ozanról beszélgetnek, Rahmi panaszkodik, kire ütött ez a gyerek? Burhán faggatja, meséljen csak, de az öreg a legnagyobb titkokat azért megtartja magának.
Dilara Hazalt keresi, a lány nem jött haza éjszakára. Hazalék közben egész éjjel a lemezen dolgoztak. Aztán a fiatalok reggelizni mennek. A család keresgéli telefonon, Hazal elég modortalanul hárítja õket. Dilara látja, hogy Hazallal megint bajok vannak, nagyon szemtelen, de sajnos nincs ott Dzsihán, hogy kordában tartsa.
7/10
napraforgó 2016 nov. 21. - 03:29:15 7/10 Előzmény Roxer
(1927/2695)
Hogy miért nézi az az ember, akinek már nem annyira tetszik a sorozat? Pl. azért mert fordulatos, izgalmas, még akkor is le tud kötni, ha ezek a fordulatok a cselekményben nem annyira tetszenek. A ember óhatatlanul arra vágyik, hogy oldódjanak meg már a problémák, jöjjenek rendbe a dolgok, ehelyett rendre egyre súlyosabb dolgokkal találkozik a történet során.
A másik meg az, hogy a mi korosztályunk még olyan nevelést kapott, hogy "amibe belekezdtél, azt fejezd is be". Nem lehet csak úgy bele-belekapni mindenbe, aztán meg félbehagyni, odahagyni, ahogy kényünk-kedvünk tartja. Én legalábbis ilyen nevelést kaptam.
Ilyesmit egy-egy tanulmánynál, munkánál még talán meg is lehet csinálni a mai világban (!), lehet szakot váltani, más munkahelyet, munkakört, életpályát keresni, de azért vannak dolgok, amiket most sem lehet csakúgy "félbehagyni". Ilyen a házasság, a család, a gyerekek. Sajnos sokan ezeket is "félbehagyják", nem tetszik a házastárs, megtetszik valaki más, hát otthagyom. És otthagyom a gyerekeket is ( az elsõ házasságból, aztán a másodikból, ha az élet úgy hozza, akár a harmadikból is...), vasárnapi apuka leszek (vagy az sem), esetleg bújkálok a gyerektartás elõl, bele-belekapok új és újabb kapcsolatokba, stb. Hány ilyet láttunk.
Na, én ezért igyekszem végigcsinálni azt, amit elkezdtem, végignézni azt, amit elkezdtem. Itt megismertem néhány ember sorsát, életét a történet során, hát hogy hagyhatnám félbe, hogy mondhatnám, hogy innentõl nem érdekel? It is érdekel Dzsihán és Dilara élete, mi lesz velük, a két elcserélt lány élettörténete, a bátyjuké, meg azoknak az embereknek a története, akik velük kapcsolatban állnak.
De azért azt nem tudom megállni, hogy ne lássam, hogy egy konszolidált, kissé unalmas családi, házassági történet egyre jobban elvadul, egyre furcsább, különösebb dolgok esnek meg a szereplõkkel, olyasmik, amik azért a többi hétköznapi emberrel nem történik meg soha (szerencsére).
És persze, hogy az ember magában már véget vetne neki, de gondolom, hogy leginkább a szörnyûségeknek vetne véget, egy "boldog végkifejletet", egy megnyugtató történet-lezárást szeretne.
Ugye így már nem furcsa, elfogadható a hozzáállás?
8/10
Elhaym 2016 nov. 20. - 23:03:47 8/10 Előzmény ildimix
(1926/2695)
A korona hercege, A császárság kincse, Az éjszaka királynõje ami nekem most nagyon tetszik az MSZ mellett.
A szultána és Szulejmán sem mindig rossz, de ezeknél már több unalmas rész is elõfordul.
8/10
Elhaym 2016 nov. 20. - 23:00:04 8/10 Előzmény malvinkicska
(1925/2695)
A Szulejmán 4 évados volt.

A törököknél most 6. helyen áll a sorozat, ami nem rossz. A Kösem 2. évada 25.
8/10
Elhaym 2016 nov. 20. - 22:47:33 8/10 Előzmény napraforgó
(1924/2695)
a valóságban ezeket én sem, sorozatban, könyvekben viszont már láttam ezeknél durvább dolgokat is egyes fõszereplõktõl.
Deniznek csak azt nem tudnám megbocsátani, ha megcsalná Cansut. Szeretném, ha õk a sorozat végén is együtt lennének.
8/10
Elhaym 2016 nov. 20. - 22:41:17 8/10
(1923/2695)
arra én is kíváncsi leszek, mivel januárban már utolérjük a törököket.
9/10
Roxer 2016 nov. 20. - 21:28:24 9/10
(1922/2695)
Valóban nem olyan mint régen. Én sem azért nézem már,mint amiért elkezdtem. A Cihan-Gülseren kapcsolat,meg a lányok érdekeltek. Már Gülszeren nincs,Hazalt,meg Cihant nem csípem,Cansu meg elvan. De találtam benne új dolgot amiért érdemes nézni.Megkedveltem az eleinte utált Dilarát és Harunt is. Így én miattuk nézem elsõsorban.
Megértem ha más nem talált benne új dolgot amiért még nézné. Annyi sorozat van,nem értem ha valakinek nem tetszik,miért pazarolja rá az idejét. Nem egyszerûbb lenne nem nézni,mint azért szurkolni,hogy legyen már vége?
malvinkicska 2016 nov. 20. - 15:29:54
(1921/2695)
Ezt nem én találtam ki ezt olvastam, olyan török sorozatról nem tudok ami négy évados lenne, mivel a Karadayí a leghosszabb 115 Bölüm, három évad.
Azt tudom ment a török adón belenéztem de pont az a rész semmit nem ért ettõl még lehet jobb, mint ez az évad, mert ez sem mérvadó.
Az biztos mindenki látja régen nem aza sorozat ahogy indult, nekem nem kenyerem a vita hisz nincs értelme, de ez l elég gyenge a többihez mérve.
9/10
Roxer 2016 nov. 20. - 13:52:46 9/10
(1920/2695)
Azt el tudom képzelni,hogy a 4. évadot nem rendelik be,de a harmadik le fog menni a szokásos 30-35 résszel. Azért annyira nem rossz a nézettsége,fõleg ha csak a török sorozatokat nézzük.
malvinkicska 2016 nov. 20. - 13:12:21
(1919/2695)
Az igaz de náluk az a mérce ami nem megy nem adják tovább, mert ez volt az É Királynõje adásánál is , nem volt olyan a nézettség és levették.
7/10
napraforgó 2016 nov. 20. - 12:57:29 7/10
(1918/2695)
Nem biztos, hogy a török közvélemény és a magyar fedné egymást, szerintem nálunk nagyobb sikere van a sorozatnak. Lehet, hogy vannak ennél jobbak is, de mit tegyünk, ha azokat nem vették meg az illetékes urak....
Én most azoknak örülök, amik vannak, pl. a Feketén-fehéren c. brazil, A császárság kincse c. koreai, meg ez a török sorozat. A többi a futottak még kategóriába tartozik és kevésbé érdekelnek, vagy semennyire... A mexikóiakat hanyagolom, nekem azok egy jóideje már nem jönnek be. A sok hülye realityt meg sohase néztem, és mostanában már a tehetségkutatók is a könyökömön jönnek ki.
Biztos örülnék, ha ez a sorozat valahogy úgy érne véget, hogy hõseink élete valamilyen szinten elrendezõdik, de gyanítom, hogy erre kevés az esély. Azért az jó lenne, ha nem a bûnözés irányába menne el a történet....
malvinkicska 2016 nov. 20. - 11:21:35
(1917/2695)
OFF a M SZ otthon a nézettségi listán nagyon hátiul van, amikor írtak róla, és ott attól függ hány Bölüm lesz akkor a 17-ik helyen állt, most ami megy sorozatok az elsõ helyen Halit és Bergüzer páros vezet a második a Kara Sevda a Végtelen Szerelem ami most fog kezdõdni, de én már a 44 -es résznél tartok ennél, mivel a fordítást nézem.
A T SZ nézem mivel az át dolgozást nem láttam. Valóban kevés arra való sorozat van talán A császárság Kincse a Dunán, csak nekem most ebben bele kell gyakorolódni régen nem néztem ilyen sorozatot, a nevek, és egyebek .
offtopic
ildimix 2016 nov. 20. - 10:41:00
(1916/2695)
Hazal már megint hisztizett Cihan jól kizavarta a szobából. Vajon a 3. évadban benne lesz a zenész barátja és Szevics a dajka?

Mennyit fognak a sorozatban ugrani? Azt lehet tudni a 3. évadot hány részesre tervezték?

Of: Malvin én már nem nézem a tiszta szivvel sorozatot hasonlít a szerelem zálogára nekem abból elég volt azt sem néztem végig a hossza miatt.

Most nincs olyan sorozat amit ha jön a hétvége és kimarad alig várom, hogy hétköznap legyen. A megtört sziveket márcsak azért nézem mert kíváncsi vagyok mi lesz a történet vége. Csak nehogy összecsapják a sorozatot.