7/10
napraforgó 2016 dec. 20. - 05:47:31 7/10
(2155/2695)
Harun nem jól teszi, hogy beavatkozik két testvér vitáiba. Nem az õ dolga. Az, hogy simítgatni próbál, az még rendben van, de mi a fenének cipeli vissza Aszut a villába? Ennyi erõvel elhelyezhette volna valamelyik szállodájában, az õ számlájára. Minek erölteti rá Dilarára, ha látja, hogy a nõ nem szívelheti?

Bizony sok ember jelleme megváltozott itt a sorozat alatt. És szerintem nem azért, mert valamiféle jellemfejlõdésen mentek keresztül, hanem sajnos csak a forgatókönyvírók "jóvoltából". Így Dzsihán sofõrjei is lassanként átváltoztak biztonsági õrré, akik aztán idõvel akár fenyegetõ erõvé is elõléptek. De Dilarából is, egy frigid, rigid, önzõ, sznob nõbõl egy majdnem kedves, érzõ szívû anyát varázsoltak, szinte csodálatos módon. Dzsandanból, a pengeéles eszû, gátlástalan ügyvédnõbõl egy lecsúszott, lúzer szerencsétlen tyúkot, egy gyémántneppert, Harunból, a nagymenõ, gátlástalan maffiózóból meg egy szerelmes kandúrt, akinek a lagfõbb tevékenysége a felesége utáni kémkedés.... hát.... elég röhejes.
A többieket, Özkánt, Kerimánt, Ozánt, Hazalt, Dzsanszut,, Denízt, Burhánt most inkábbnem elemezném, mindenki látja, hogy õket hogyan változtattták, változtatják.

Amikor a változások nem a szereplõk jellemébõl fakadnak, hanem ki tudja, mibõl, nézõi óhajokból, sóhajokból, esetleg a támogatók, finanszírozók kívánságai szerint, onnantól a sorozat már nem olyan érdekes - legalábbis számomra.
Érsekvári 2016 dec. 19. - 20:33:35
(2154/2695)
Az nekem is szembeötlõ , hogy azért Cihan körül is ott vannak a fegyveres emberei ,lehet nem annyira elvetemültek mint Burhan meg az õt körülvevõk .
Harun tök allergiás Cihan nevére amikor Dilara mondja neki a volt férjével találkozott . Asu csak zrikálja , hogy Harun féltékeny legyen Dilre .
Aszumánt nem szívesen látja a házba Dilara , tudtára hozza nem kívánatos a személye a villába . Erre a nõvére elcuccol Dzsandanhoz . Harun utána megy és visszaviszi .
Nem találkozott össze Dzsandannal , de az útlevele az asztalon volt , amit Aszuénak hitt és el is vitte a csaj magával .
Hazal az általa nagyon utált pasival Mitháttal gondolom összefog jönni , de ha van esze a pasinak inkább nem teszi .
Cansuval valami nincs rendbe a jelek aggasztóak .
9/10
Roxer 2016 dec. 19. - 19:29:29 9/10
(2153/2695)
Harun nem értem miért olyan kedves Asuval,még Dilara ellenében is. Majd jól "meghálálja" neki a nõ késõbb...
Sok ember van a sorozatban akinek a pálfordulása nekem hihetetlen.Pl. Özkán is utálta Cihant,amikor a "Smaragdszemûért" küzdöttek,most meg mekkora kebelbarátja lett.
Cihan meg nem szereti a maffiózókat,de az tök természetese,hogy az õ emberei is fegyveresek.
Cansu egyre nehezebben viseli,hogy betegnek tartják,de lassan õ is is belátja,hogy valami nincs rendben.
7/10
napraforgó 2016 dec. 19. - 18:10:44 7/10
(2152/2695)
Burhán pisztolyt szegez Dzsihánra, de az õ tarkójának meg Azmi szegez fegyvert, így nem lesz merénylet.
Harun Dilarát faggatja, hol van. Dilara elmondja, hogy Dzsihánnal beszelgetett, mert a lányuk beteg.
Aszumán ügyesen féltékenységet ébreszt benne, így mire Dilara hazaér, Harun már faggatja, nyaggatja. Dilara elmagyarázza mi van, erre Harun visszakozik. Cserébe Dilara késõbb megkérdi a nõvérét, hogy mik a tervei a jövõre nézve? Aszu megsértõdik, hogy akkor tehát útban van, vagyis Dil kidobja a szülõi házból, ahol felnõtt, amelyhez oly sok emlk fûzi... Aszumán összepakolja a bõröndjét és sértõdötten elmegy. Dzsandanhoz megy, szidja Dilarát, miközben sajnáltatja magát. Dzsandan felajánlja neki, hogy beajánlja a fõnökénél, de az közli a nõvel, hogy most neki sem tud munkát adni, mert most óvatosnak kell lenniük.
Harun szerint Dilara nem bánhat így a testvérével és azt javasolja, hozzák vissza. Erre Dilara nem hajlandó, de Harun egyedül is megy és visszaviszi a nõt.
Ozan arra biztatja az apját, vigyék külföldre Dzsanszut, de az azt mondja, még nincs is diagnózis. Elõbb rá kellene beszélni az MR-re, hogy egyáltalán megtudják, mi baja.
Burhán Özkánnak puffog Dzsihán miatt, ezt nem hagyja bosszulatlanul. Özkánnak meg segítenie kell. Özkán már látja, miféle ember "Burhán bátyám".
Ozan is meglátogatja Dzsanszuékat. Dzsanszu keze teakészítés közben megint remegni kezd. A lány is látja, hogy gond van, de titkolja. A két sógor közben az aggodalmaikat osztják meg a háta mögött.
Hazal és Mithát összefutnak a liftben a cégnél. Aszumán bemegy Hazalhoz és Mithátról pletykálnak. Hazalnak tetszik a fiatalember, már nem bánja, hogy Ozan felvette.
Dzsihán fagyizni viszi Dzsanszuékat és közösen ráveszik Dzsanszut, hogy csináltassa meg az MR-t. Dzsanszu nagy nehezen belemegy. Dzsihán és Deniz aggódva várja a vizsgálat végét. A vizsgálat nem mutat ki semmit, de mikor Dzsanszu kimegy telefonálni az anyjával, az orvos figyelmezteti az apát és a férjet, hogy ha más tünetek, pl. feledékenység, vagy tudatzavar lépne fel, azonnal jelentkezzenek.
7/10
napraforgó 2016 dec. 17. - 05:25:24 7/10
(2151/2695)
Májde most megláthatta, hogy a bosszúja hová vezet, ártatlan emberek, gyerekek eshetnek áldozatul. Kapkod a szívéhez, meg rosszul érzi magát, de nem számít, azért most megint bújtogatja Harunt, lelkifurdalást támaszt benne, hogy nem bosszulta meg a húga halálát. Mert Ayse halálát úgy nézem, Harun is Rahmi számlájára írja. A banya logikája, hogy az meg Dzsihán apja, nevetséges. Mint ahogy Dilara ellen is az a vád, hogy korábban Dzsihán felesége volt.
Az a baj, hogy ez a hülye Harun annyira féltékeny, hogy minden re ugrik, leginkább arra, hogy Dilara szóba mer állni az exével. Mi lesz itt még, ha Dzsanszu miatt még többet fognak találkozni, mert hát a lány betegsége miatt nyilván sok mindent meg kell beszélniük. És jajj, Dilara mondott is valamit, hogy neki Dzsihán mindig erõs támasza volt, nélküle nem boldogulna ezzel a mostani helyzettel sem. (Milyen érdekes, hogy nem rohan haza, hogy Harun vállán zokogja ki magát....)
Gondolom Harun meg majd megint számonkér, hol voltál, kivel voltál, miért voltál, Dil megint meg fog sértõdni, és így majd szépen mélyül a szakadék....
9/10
Roxer 2016 dec. 16. - 18:23:50 9/10
(2150/2695)
Harun jól tette,hogy levált az öregasszonyról és a bosszúnak élés helyett a családot választotta. Most jól meg is mondta neki,csak kár,hogy az meg bogarat rakott a fülébe. Cihannak szerintem sem lett volna feladata Deníz felvilágosítása,de hát õ az igazság bajnoka.
Szegény Cansu eddig az egyetlen normális volt a sorozatban,most õt is meghülyítik ezzel a betegséggel. Alaz tündéri gyerek,még hasonílt is Harunra :)
7/10
napraforgó 2016 dec. 16. - 17:55:21 7/10
(2149/2695)
Májde lába eltörött, Hatidze ápolja. Végül titokban csak felhívja Harunt és elmondja, mi történt a nénjével.
Kerimán beszámol Harunnak Dilara napirendjérõl, amiben nincs semmi gyanús.
Özkán azon emésztõdik, amit Burhán mondott, vagyis, hogy neki ugrani kell, ha az azt parancsolja. Márpedig most azt parancsolta, hogy tudja meg, Dzsihán volt-e, aki beköpte õt a fiánál. Aztán elmegy Dzsihánhoz a hajóra és szõrmentén kifaggatja, miért van Deníz haragban az apjával. Dzsihán õt is tájékoztatja Burhán múltjáról. Özkán rosszul érzi magát, mert inkább Dzsihánnak hisz, mint Burhánnak. Amikor elmondja Burhánnak, hogy Deníz valóban tõle tudta meg a nyomozó ügyét, az megbízza, hogy ezután figyelje Burhán és számoljon be minden lépésérõl. Özkán húzódozik, de Burhán a váltótartozással fenyegeti.
Dzsanszu és Deníz elmennek a neurológushoz, az orvos vizsgálatokat és MR-t javasol. Dzsanszu fölháborodottan távozik, neki nincs semmi baja és olyan vizsgálatot meg nem csináltat, ami árthat a magzatnak és elrohan.
Deníz megint elmegy Dzsihánhoz és elmondja neki, hogy Dzsanszunak egészségügyi problémái vannak. A végtagjai idõnként beremegnek, a nõgyógyász azonnali neurológiai vizsgálatot javasolt. Dzsihán Denízzel azonnal visszamegy a neurológusához, ott megtudják, hogy az orvosok Parkinson kórra gyanakszanak. Emiatt lehet, hogy a terhességet is meg kell szakítani. Mindkét férfi összeomlik a hírtõl. Aztán Dzsihán elmegy Dilarához az üzletbe és neki is beszámol a fejleményekrõl.
Harun meglátogatja a nénjét, bocsánatot kér amiért elhanyagolta. A banya nem bocsát meg, gyûlölködik, haragszik Dilarára, amiért elvette tõle õt. Harun azt mondta, õ az életet választotta, nem akarja a gyerekét gyülölködésben felnevelni. Harun sötét tekintettel megy haza és a banya vádjain töpreng.
Dilara telefonon értesíti Harunt, hogy komoly gond van a lánya egészségvel és elmegy hozzá. Dzsanszu a szemére veti, hogy egy évig az anyja sem látogatta meg. Nem sokkal késõbb Dzsihán is megérkezik és keblére öleli a "szerelmét" (gyanús ez a hirtelenjött fene nagy érdeklõdés...). Együtt megebédelnek, míg Dzsanszu kimegy, a vizsgálatról beszélnek. Dzsanszu meg ragyog, a gyerekszoba berendezésén töpreng, babaholmikat vásárolt, azt mutogatja. A szülõk együtt távoznak beszégetnek mitévõk legyenek. Dilara azt mondja, egyedül nem tudna megbirkózni ezzel a teherrel.
Dzsihánt a hajón Burhán várja. Felszólítja, hogy tartsa magát távol a fiától és a menyétõl. Dzsihán is visszaordibál neki. Mindketten azt kérdik, milyen férfi a másik, meg milyen apa, végül Burhán pisztolyt ránt és Dzsihán halántékához tartja. Dzsihán körberöhögi, nem vagy te elég bátor, hogy meghúzd a ravaszt.
7/10
napraforgó 2016 dec. 16. - 12:49:46 7/10
(2148/2695)
Szerintem meg jó, hogy Dzsihán beavatta Denízt, miféle ember az apja, mert az az ember apránként tuti belevitte volna minden bûnös dologba. Most csak egy kis lövöldözés, aztán megsérül valaki, legközelebb meg is hal, ott a rengeteg uzsorakamat, védelmi pénz, lopás, csalás, csempészés, orgazdaság, meg ki tudja, mi még. Így legalább a fiú leválik az apjáról, talán visszatér a helyes útra és nem látjuk többet pisztollyal hadonászni.
offtopic
ildimix 2016 dec. 16. - 11:37:55
(2147/2695)
A 2 ünnep között a tv2 tavaly sem adott le sorozatokat hanem filmeket vetítenek amiket már százszor ismételnek.

Nekem ez az évad nagyon izgalmas minden részét nézem a sorozatnak.

Asu 1 kígyó nõ szerintem õ tisztában volt vele, hogy az anyja után nem maradt pénz. Biztos itt fog maradni Dilara nyakán.

Hazallal egyébként pont összeillenek.

Cihant most nem igazán értem meg minek szól bele a fiatalok életébe? Ha azt akarja, hogy a lánya boldog legyen akkor szerintem nem kellett volna felfednie a fiú elõtt az apja igazi arcát.

Az ügyvédet nagyon birom jól kiosztotta Hazalt kár, hogy nem szerepel még többet a sorozatba.

A régi dajka nekem nem hiányzik számító nõ volt.

Gondoltam, hogy Keriman elvállalja Harum javaslatát és neki fog kémkedni.

Várom a részek folytatását és sajnálom, hogy a 2 ünnep között nem adják a sorozatot.
7/10
napraforgó 2016 dec. 16. - 07:41:32 7/10
(2146/2695)
Most visszanéztem a bejegyzéseimet és látom, hogy Burhán urambátyám október 5-én jelent meg elõször. Okt 11-én, Nergisz temetése után tudja meg, hogy a nõnek volt egy fia. Akkor élénken érdeklõdött, hogy hány éves is aza fiú. Aztán okt 14-én, amikor Deníz fölkeresi Indzsit, meséljen az anyjáról, akkor merül fel Burhánban, hogy õ a fiú apja. Aztán az okt 17-i összefoglalóm kezdõdik azzal, hogy Indzsi elárulja Burhannak, hogy Deníz az õ fia. (1602-es hsz). Na eztán Burhán belépõje, Deníz autójának visszavásárlásával, aztán a sok hazugság Deníznek, hogy mennyire szerette az édesanyját és csak a körülmények választották el õket, aztán jött az étterem, késõbb meg az építõipari cég. És közben az állandó szöveg a szerelemrõl, hogy csak az számít, Jjja.
És Deníz még akkor se kezdett el gyanakodni, mikor szétlõtték az éttermét. Naív kisfiú. Mert ez olyan mindennapos lehet Törökországban... Mint ahogy az ingatlanvásárlást is pisztollyal intézik. Jjja.
Most viszont meglepõdött a hivatalos papíron, ahol leírták feketén-fehéren, hogy az apja ölte meg a nevelõapját és csaknem 25 évet ült emiatt és sok más bûncselekmény miatt.
MIkor a férfi Szuáttól egyetlen hónapra mintegy 60 %-os kamatot kért, már lehetett látni, hogy nem tért jó útra ez az ember. A Dzsandant lelövõ pasi is az õ embere volt, csak kicsit bedolgozott Rahminak is.
Szóval nem kell meghatódni a szép meséitõl.
Érsekvári 2016 dec. 15. - 23:09:07
(2145/2695)
Jó , hogy köztünk vagy a tévedéseket / nálam / helyreteszed . Nagy sumák ez a Burhan , látod ennyire nem emlékeztem a részletekre . Így már más a felállás .
Köszönöm :)
7/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 20:07:39 7/10
(2144/2695)
Jaj, csak nem gondolod, hogy igaz az, amiket Burhán mondott? Nem emlékszel rá, hogy amikor kijött a börtönbõl és megjelent Indzsi mulatójában, akkor elkezdte Nergiszt keresni, és közben elmondta, hogy hiába szökött meg elõle Nergisz a nyomozóval, õ megtatálta a módját a börtönben is, hogy megölesse. A gyerekrõl meg nem is tudott, sõt egy ideig bizonytalan is volt, hogy Deníz apja vajon Nergisz férje volt-e, vagy õ. Indzsi árulta el neki végül, hogy õ a fiú apja. Nem véletlenül menekült el elõle Nergisz, mikor terhes lett. Burhán volt az, aki verte a nõt, nem a férj.
Az viszont újdonság, hogy Deniz állítólag 6 éves volt, amikor a nevelõapja meghalt. Mondjuk egy 6 éves fiúnak már lehet annyi emléke, hogy tudja, az apját megölték, vagy öngyilkos lett. Valamit csak mondtak neki, miben halt meg.
Burhán most szövetségeseket próbál gyûjteni Dzsihán ellen, hisz õ tette tönkre a kapcsolatát a fiával.
Érsekvári 2016 dec. 15. - 19:31:36 Előzmény malvinkicska
(2143/2695)
Mai részben sok baj keveredett . Cihan úgy érezte Deniznek tudnia kell az apja gyilkosságért volt börtönbe . A fiú ezt nem bocsájtotta meg az apjának , hogy elhallgatta elõle és
megtagadta az apját . Cihan ezzel a tettével Cansut még jobban eltaszította magától . Deniznek most nagyon összejött , csak egymásra számíthatnak .
Valahol sajnálom Burhant nem egy makulátlan életû , de most lehet nem tehetett róla , hogy a férfi lelõtte magát és rákenték . Deniz nem hallgatja õt meg csak Özkannak tudja elmondani a történteket .
Mahide megjárta Allah nem bottal ver , de Harunt akkor sem hívja . Hazal meg Aszu modora csak hab a tortán.......
Érsekvári 2016 dec. 15. - 18:58:08 Előzmény Roxer
(2142/2695)
Na igen szegényeknek nem telik rá , így Semára meg Emine asszonyra passzolták Alazt . Özkan fia nagyon fura kiskölyök már régebben is figyeltem a plafont bámulja állandóan meg se mukkan , nem szép amit írok , de olyan mintha szellemi fogyatékos lenne szegényke . Sem nem nõ sem nem hízik , olyan tedd ide tedd oda mindent kibír .
Alaz legalább élénk gyerek van hangja , önálló megmozdulásai . Szép kis srác .
malvinkicska 2016 dec. 15. - 17:59:14
(2141/2695)
Minden nap van valami a mi rossz hangulat romboló, most az örökség, Aszuman tovább dolog nélkül kényeskedik, de ahogy beszél ,még bele szerelmesedik Harunba.
Hazal az úgy hülye ahogy van nem tudom meddig tûrik ott.
Aztán Cihan elmondta Deniznek kit ölt meg Burhan miért volt börtönben, és ez Denizt rosszul érintette, mivel elõbb azt gondolta apjának, most már azok is haragban vannak.
Cansu is nagyon haragszik C-re amiért ezt tette velük.
A vén boszorkány szenved álmatlan éjszakái vannak, a gyerek halála miatt, most meg a lábával lett valami de Harunt nem hagyta felhívni.
7/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 17:54:23 7/10
(2140/2695)
Mithát nem fizette ki a nagyanyja áplását az otthonban, így el kell vinnie onnan. Ozan beszél a fiúval, elnézést kér Hazal viselkedéséért, kéri fogadja el az állást. Hazal nagyon meglepõdik, amikot a fiút egy értekezlet közepén találja. Mithát Ozanhoz irányítja, aki közli vele, Mithát az új gazdasági igazgató.
Yldrim kinyomozott valamit Burhánról. Dzsihán találkozóra hívja Denízt és átadja neki azt az iratot, ami bizonyítja, hogy az anyja férjét Nedzsip nyomozót Burhán ölte meg.
Deniz nagyon meglepõdik (mondjuk én is, hogy ezidáig nem kérdezte meg tõle, miért is ült több, mint 20 évet?). Dzsihán azt mondja, gondolkodjon el rajta, ilyen apát akar-e magának. Burhán épp gyerekbútorokat hozat a fia házába, mikor Deníz mérgesen megérkezik. Ordítozik egy strófát az apjával, majd kitagadja, neki ilyen apa nem kell! Dzsanszu meg véletlenül kihallgatja õket. Rögtön elrohan Dzsihánhoz feldúltan, és megvádolja, hogy tönkretette a családját, tönkretette a boldogságát. Mivel az apja elfordult tõle, elhagyta õt, most õ is elhagyja õt és nem érdekli hová megy.
Ászu megint Dzsandannal lóg, masszázst vesznek. Ászu panaszkodik, hogy Dilara nem szíveli, de majd megkapja az anyai örökségét és akkor nem kell tovább elviselnie. Dzsandan meg az "üzleti útjaira" panaszkodik. Nemsoká megint mennie kell.
Dilara és Ászumán az ügyvédre várnak, az anyai örökségük miatt. Az ügyvéd közli, az anyjuk után csak adósság maradt, rossz befektetésekbe fektette a vagyonát, végrehajtás alatt állnak a törökországi házak is. Ászu hisztizni kezd, õ az örökségben reménykedett. Dilara és Harun nyugtatgatják.
Deníz le van törve, õ bízott az apjában, de az hazudott neki. Dzsanszu vígasztalja, nincs nekik szükségük senki másra, csak egymásra és a kisbabájukra.
Burhán bánatosan mondja Indzsinek, hogy elveszítette a fiát.
Májde éjszaka kószál, vízért menne a konyhába, de elesik, valószínûleg eltöri a lábát. Hatidzse hívni akarja Harunt, de a nõ Csagatájt hívatja.
Burhán jó nagyokat hazudik Özkánnak a nyomozó haláláról, a pofa állítólag saját magát lõtte le, de az õ nyakába varrták. A nyomozó meg állítólag verte a feleségét, õ csak ki akarta menteni a nõt a karmaiból, stb. De sejti, hogy Dzsihán tette a bogarat a fia fülébe. Özkán nem akarja elhinni, Dzsihán nem olyan.
Ászu megint Dzsandannak panaszkodik afüstbement örökség miatta, aki fölajánlja neki, hogy õ is dolgozzon a fõnökének a gyémántszállítási üzletben.
Julianna Prieschl 2016 dec. 15. - 13:25:18
(2139/2695)
A 7 reszet meg sehova sem töltöttek fel ???? miert ? nagyon varom !! köszönöm a valaszt !!
9/10
Roxer 2016 dec. 15. - 11:31:57 9/10
(2138/2695)
Szerintem csak szünetel.

Egyébként úgy alapvetõen egy hazug alak Dilara,nem csak a mostani esete miatt. iIletve nem is hazudik,csak egyszerûen nem mond el dolgokat.
Végig ezt csinálta Cihannal is és most Harunnal is. Oké Harun is féltékenyebb az átlagnál,de elvileg egy évig nem volt ilyen probléma,csak mióta feltûnt a bulin az a férfi.Meg most Cihán. És ahogy belenézegettem a további részekben,egyre nagyobb ellenszélben lesznek a sok keverõ miatt és egyre bizalmatlanabbak egymáshoz.
7/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 07:52:24 7/10
(2137/2695)
December 23. után nem látom a sorzatot. Csak szünetel a két ünnep között, vagy netán végetér a 219-es résszel?
7/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 06:57:41 7/10
(2136/2695)
Igen, Dilara titkolózik, egy rosszul értelmezett "védem a gyerekeimet" módon, inkább nem számol be a kellemetlenségekrõl, de azért én ezt nem tartom oly nagy hibának. Egy normális anya azért így szokott csinálni, nem hozza kellemetlen helyzetbe a gyerekeit. (a táblárólmeg nem is tud).
Harun bizalmatlansága sokkal aggasztóbb, miért hiszi, hogy mindenki az õ feleségére bukik, ráadásul miért hiszi, hogy az asszonyka kikapós és kikezd mindenkivel? azért ez már beteges. Hát ennyi önbizalma nincs ennek a pasinak? Hogy meghódította, megkapta a nõt, akit akart és meg is tudja tartani? Miért gondolja, hogy Dilara csapong mindenfele? Azért ilyen nagyfokú bizaélmatlanságra nem adott okot a nõ.
Na és mi lesz, ha Kerimánon keresztül megtudja, hogy most holland ügyfelekkel találkozik, hogy most török cégekkel tárgyal, hogy most valami ismerõssel ebédel? Olyasmit nyilván nemfog megtudni, hogy Dialar szobára megy egy ügyféllel. Hogy esetleg a gyerekeivel találkozik? Vagy a gyerekei apjával? Hú, hát ez tényleg fõbenjáró bûn... Beteges. Mondtam én, hogy ez a Harun sem normális, nemcsak a nénikéje. kár volt neki a házasság, meg a boldogság, hisz a hülyéje nem tudja értékelni. Neki ez a háttérben kémkedés meg szervezkedés megy, nem a nyugodt, laza élet.