9/10
Roxer 2017 jan. 22. - 10:26:03 9/10
(2375/2695)
Ez egy film. És sajnos ha csupa 100%-ban jó ember lenne benne, akkor halálosan unalmas lenne.
Pont az emelte a török filmeket a mexikói és egyéb szappanoperák elé,hogy nem jó és rossz karakterek vannak.Mint a mesében a gonosz boszorkány,meg a hercegkisasszony.
Hanem gyarló,hibára hajlamos emberek akik egyszer jók,egyszer rosszak.
Itt egyedül Cansu volt aki mindig mindenkivel jó indulatú volt és kedves. Most már õ sem lesz az.
7/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 05:50:00 7/10
(2374/2695)
"Meglehet, hogy én meg az ellenkezõ véglet vagyok, nekem ne legyen gazember senki a mindennapi életben, és az, hogy mit csinál otthon - hát kevésbé tartozik rám. Persze, én is szeretem, ha egy apa aranyoskodik a gyerekével, meg kedves a feleségével, no de azért nehogy már emiatt elfelejtsük, hogy mindenféle sötét ügyei vannak házon kívül."

Azzal egészíteném még ki a véleményem, hogy - szerintem - ha egy ember rendes a hétköznapi életben, a mindennapokban a külviágban, az nem lehet rossz otthon sem, a családjában. Egyszerûen nemmlehet rosszabba hozzá közel állókkal, mint az idegenekkel.
De ez fordítva nem így van. Egy "rossz ember", egy kegyetlen maffiózó is lehet nagyon jó családapa, tündi-bündi otthon, miközben szívfájdalom nélkül tesz tönkre embereket "odakinn a világban". Lásd a Keresztapa filmeket, történeteket. Én ide számítom Harun urat is, és ezért nem tudok elalélni attõl, hogy jujj de aranyosan játszik a kisfiával.
Azért azt látni kell, hogy mindannyian a világban élünk, "odakinn", és nem a gyerekszobában gügyögve töltjük az életünket (vagy a hálószobában édelegve... de ez ugye mindegy).
Tehát majd akkor hiszem el, hogy valaki jó ember, ha kifelé is az, nem csak az édi-bédi kis családja köreiben....
9/10
Roxer 2017 jan. 21. - 13:33:18 9/10
(2373/2695)
Szeretek az árral szemben úszni. Nekem a Dallasban sem Bobby volt a kedvencem,hanem Jockey :)
7/10
napraforgó 2017 jan. 21. - 12:00:24 7/10
(2372/2695)
Oké, tedd azt. Ezen nem veszünk össze.

Úgy látom, neked a család mindennél fontosabb, fontosabb, mint a mindennapokban tanúsított magatartás, a becsületes életvitel.
Meglehet, hogy én meg az ellenkezõ véglet vagyok, nekem ne legyen gazember senki a mindennapi életben, és az, hogy mit csinál otthon - hát kevésbé tartozik rám. Persze, én is szeretem, ha egy apa aranyoskodik a gyerekével, meg kedves a feleségével, no de azért nehogy már emiatt elfelejtsük, hogy mindenféle sötét ügyei vannak házon kívül.

Az, hogy Harun elment a nénjéhez és összefogott vele, "mert szegénynek már nem maradt senkije", nem tud érdekelni. Errõl a nénikérõl még a nem épp mimózalelkû, gonosz dög Dzsandan is azt mondja, hogy maga a sátán. Pedig õ még dolgozott is neki.... Szóval, ha Harun most megint vele fog össze, hát nálam nem teszi szimpatikussá magát, még akkor sem, ha közben lelkesen óbégatja, hogy Ó, Dilara....

Szent Dzsihán családtagjai tényleg egymást marták jó sokáig, és most egységbe kovácsolódtak, ahogy mondod - de hát mit mondjak: Hála istennek! Most kétfelé polarizálódik a szereplõk hada, ott lesz a Dzsihán-tábor és ott lesz a Harun tábor. És még majd lesz egy-két csellengõ is, mint pl Dzsandan, na õ vajon hová fog csatlakozni? Ászumán egyértelmûen Harunhoz és a banyához, na de a kebelbarátnõje?

Burhán kiesett, így Dzsihán vonala erõsödött és szerintem a Mithát-féle nyomozós vonal is neki kedvez.
Jó enne, ha már haladnánk valamiféle végkifejlet felé, mert tényleg kezd "sok" lenni a sorozat.
9/10
Roxer 2017 jan. 21. - 10:33:02 9/10
(2371/2695)
Pont ettõl érdekes karakter,hogy "kõkemény bûnözõ" . (az nálam azért nem itt kezdõdik,de mindegy) Ugyanakkor a családjával gyengéd és szeretõ mindig. Mert Dilarával szent Cihán soha nem bánt úgy mint Harun. És mellette Dilnek sem lehetett ekkora szája.
Pl. most Harun felajánlotta,hogy ne Dil menjen el a gyerekkel,majd elmegy õ. Ellenben szent Cihán kidobta a saját házából Dilt a kisbabával együtt.

Sajnálom,hogy ennyire negatívan elfogult vagy. Mert Harun nem egy angyal,de gyakorlatilag mindenki õt akarja most tönkretenni,mind anyagilag,mind magánéletileg. És tegnap is azért ment az öregasszonyhoz,mert nem maradt jelenleg senkije.Még az öreg is eltûnt(aki vagy az apja vagy nem) akihez régen járt panaszkodni. És sok mindenrõl tehet,de sok mindenrõl nem,mégis õ a rossz mindenért. Miközben a szent Cihán családja akik két évadig állandóan egymást marták(Te is írtad fentebb) soha nem látott egységbe kovácsolódott.Na ez nekem rohadtul nem tetszik. Engem egy forgatókönyvíró se nézzen hülyének! Ezért(is) fogok mindvégig Harunnak szurkolni!
malvinkicska 2017 jan. 21. - 07:25:43
(2370/2695)
Az biztos az is egy kemény témát boncolgat nagyon sok rossz szemét emberrel, meg egy nagyon ronda sógornõvel, élõben nem fogom nézni mert biztos elrontották szokásukhoz híven a szinkront, a neten meg azt nézem amit akarok belõle.
malvinkicska 2017 jan. 21. - 07:25:43
(2369/2695)
Az biztos az is egy kemény témát boncolgat nagyon sok rossz szemét emberrel, meg egy nagyon ronda sógornõvel, élõben nem fogom nézni mert biztos elrontották szokásukhoz híven a szinkront, a neten meg azt nézem amit akarok belõle.
7/10
napraforgó 2017 jan. 21. - 03:24:53 7/10
(2368/2695)
plussz a bbetegség, - hopp, itt a balesetet akartam írni
7/10
napraforgó 2017 jan. 21. - 03:23:18 7/10
(2367/2695)
A karakterek nagyon megváltoztak, Nem tudok napirendre térni Hazal felett, aki egy kanál vízben megfojtotta volna Dzsanszut, ki akarta túrni a villából, irígyelte mindenért, még az eljegyzéséért is, olyannyira, hogy hamar vett egy gyûrût magának, meg egy võlegényt is hozzá, most állandóan zokog, kesereg Dzsanszu keserû sorsán, lehetõleg annak az Ozannak a vállán, akivel szintén ki nem állhatták egymást.
Csak arra tudok gondolni, hogy szerncsétlen Alina Brozt (Hazal alakítója) olyannyira megutálta a török közvélemény, hogy az ifjú színésznõ további élete, pályája érdekében "megjavították" Hazalt. Sajnos nincs semmivel megmagyarázva, indokolva Hazal hirtelen változása, én legfeljebb csak az Özgür elleni merénylettel, annak következményeivel tudnám magyarázni. De még ez is sántít, hiszem hasonló cirkuszon már keresztülment Teomán halála kapcsán...

Dzsanszut ezzel szemben úgy elvitték negatív irányba, a beleírt betegséget én túlzásnak tartom, plussz a bbetegség, és ráadásul a vetélés....Ráadásul a jelleme még jobban eltorzul, mert én is belenéztem a török epizódokba. Ez a hisztiroham, a hajigálunk minden berendezési tárgyat, ez pont Hazalra volt jellemzõ, na és amiket még tenni fog...

Dilara is pont olyan irányba változott, ami furcsa, 20 évig "munkanélküli" volt, vagyis nem dolgozott, mert a jótékonysági munkának álcázott pletykálást én nem tekintem annak. Most, mikor kicsi gyereke van, hirtelen rátört a kiteljesedhetnék és önmegvalósításba kezd. A gyereket ráhagyja az amúgy is elfoglalt házvezetõnõre (holott tellene bébiszitterre, aki csak a gyerekkel foglalkozna), és elmegy gazdag ügyfelek lakberendezési tárgyainak beszerzésével foglalkozni. Na, ez biztos van olyan fontos, mint a kisgyerek.

Roxerrel ellentétben, aki úgy gondolja, hogy Dilara elsõ szóra elhitt Ászumánnak mindent, jelzem, hogy Ászu pont azzal érte el, hogy gyanússá tegye Harunt, hogy tagadta, hogy köze lenne Harunhoz, az egész a banyával megkomponált, jól megtervezett és kivitelezett akciója volt. Nem Ászu elõ szavának hitt, hanem a szemének, a telefonnak, amiben megtalálta a híváslistát, az üzenetváltásokat, no és nem utolsósorban a bankszámlakivonatoknak, amelyek igazolták, hogy Harun rendszeresen pénzelte Ászut (na mondjuk, azt nem értem, miért vizslatja a férje bankszámlakivonatait, mi ilyesmit nem teszünk családon belül).

Dzihán kutakodása harun után lehet, hogy egyeseknek ellenszenves, de azzért akárhogy is nézem, amit megkapargatott, ott mindenütt kibukott, hogy Harun üzletei nem tiszták, sõt, nagyon is piszkosak. És biztos azok voltak akkor is, amikor Dzsihán "Robinsont" játszott. Bár szerintem nem volt õ Robinson, hisz emberek közözz volt, õ csak egyben vette ki 20 év elmaradt szabadságát....
Egyszóval, akármennyire "édes" is Harun és Alaz, ahogy játszogatnak együtt (Dilara ágyán - vajon miért pont ott, amikor van komplett gyerekszoba?), Harunrt nem fog fájni a szívem egyetlen percg sem. Ahogy ez a pasi megjelent, fellépett, intézkedett, stb. az sokkal-sokkal ellenszenvesebb, minthogy bármiféle szimpátiát ébresztene bennem. Ezen nem változtatnak a szerelmes ömlengései, meg a síránkozásai sem Dilara után, sõt ezeket már majdnem viccesnek, és fõleg nyálasnak érzem.
Jajj, a kõkemény bûnözõ, meg az õ gyengéd érzelmei.... ne tessék mán nevettetni...
9/10
Roxer 2017 jan. 20. - 21:19:33 9/10
(2366/2695)
Nekem maga a sorozat hiányozni fog,de próbálom törökül is követni az azért kárpótol.
Annak viszont örülök,hogy hétköznap felszabadul egy órám,mert ez a Fatmagül engem tuti nem érdekel.
Érsekvári 2017 jan. 20. - 19:26:32
(2365/2695)
Már írtam én sem fogok utána zokogni , fõleg amik még jönnek majd , kész diliház lesz ! Kicsit beletekertem a jelenleg menõ török részekbe ......kész is lettem pedig nem is mindent láttam . Cansu karaktere teljesen elvan torzítva , olyan dolgokat tesz majd csak lestem .
Már most is ami hisztit levágott , persze komoly trauma amin átment és megtudta végre az igazságot , de sok volt belõle .
Hazal meg milyen kis édeske lett rá sem ismerni . Összevissza keverik az írók a szereplõk sorsát , személyiségét azok is már beleõrültek ebbe a rengeteg kavarásba .
malvinkicska 2017 jan. 20. - 19:00:46
(2364/2695)
Ma aztán mindent bele, történtek dolgok.
Cansu megtudta végre nem terhes így van jól, nincs is azt mit titkolni, majd túl lesz rajta.
Harun az áldozat , nem értem A Dilara nézeteit, amíg együtt volt C-vel semmi nem volt jó most meg az az Isten fura egy nõ az biztos, most minden butaságot elhisz ami H-val kapcsolatos, az a mocsok Asuman jól kitolt velük a banyával kézen fogva, az is egy rettenetes valaki.
Az a Mithat is megéri a pénzét az is egy pióca.
Az öreg Rahmit akarja most elfogatni a banya, mivel meglátta a temetõbe.
Személy szerint örülök hetente egyszer lesz, mivel nem egy olyan nagyon szórakoztató sorozat ez már.
9/10
Roxer 2017 jan. 20. - 18:07:37 9/10
(2363/2695)
Na tessék,ahogy lenni szokott addig titkolóznak míg ki nem derül a dolog. Most Kerimánt nem tudom okolni,mert ezek soha nem mondták volna el és csak egyre rosszabb lett volna.
Cihán egy képmutató alak. Addig keveri a kakit Harun ellen,míg Dilt is veszélybe sodorja majd és máris a megmentõ képében tetszeleg....
Ozan meg prédikál az apjának,hogy kössön békét a nagyapával.Bezzeg õ mennyi ideig fasírtban volt az anyjával,pedig az nem követett el semmi bûnt a jó öreg Rahmihoz képest.

Harun lassan tényleg rájöhetne,hogy Dil nem éri meg a küzdelmet és nem érdemli meg a szerelmét. Hát nem õ mondta folyamatosan,hogy Asuman egy gonosz és mindig rosszban töri az agyát? Most meg elsõre elhitte amit Harunról állított.
7/10
napraforgó 2017 jan. 20. - 17:53:36 7/10
(2362/2695)
Hazal elmondja Mithátnak, hogy Dzsanszut kiengedték a kórházból, de sajnos még nem tudja, hogy elvesztette a babáját.
Dzihán és Szelma, Yildrimmel együtt Alfáról beszélgetnek, Dzsihán szeretne találkozni vele. Szelma ebben nem tud segíteni, õ sem ismeri személyesen. A megbízás, amit adni akarnak, viszont sokba fog kerülni.
Ászu meglátogatja Dzsanszut, Dilara nem örül neki. Kiparancsolja Ászut a lánya szobájából azzal, hogy annak most pihennie kell. Megérkezik a babahordozó is, de Dil nem engedi kicsomagolni. Négyszemközt Ászu megkérdi, miért nem mondták meg Dzsanszunak az igazat? Ekkor csörög Ászu telefonja - Májde és Ászu megkezdik a játékot, fals telefonhívással elhitetik Dilarával, hogy Ászu Harunnal beszélt negédeskedve, és hogy van köztük valami. Ászu látványosan tagad, de Dilara elveszi a telefonját és megnézi, ki volt a hívó fél. A banya neve helyett persze Haruné van föltüntetve, Dil féltékeny lesz.
Dzsihán figyelmeztetni akarja Dilarát, hogy Harun üzlettársai mind veszélyes emberek. Fölhívja a nõt és találkozót beszélnek meg a házában. Harun ott leskelõdik és látja, hogy Dzsihán szívélyesen üdvözli a volt feleségét. Megmutatja neki azokat az iratokat, amelyekkel Harun Hazalt is érdekeltté tette. Majd arra biztatja a nõt, hogy költözzön el a gyerekkel Haruntól, mert veszélyben van. Otthon Dilarát Harun akarja kifaggatni, hol járt (tudja, hogy Dzsihánnál), de Dilara nekiesik, mi van közte és Ászu között? Bizonyítékként Harun orra alá dugja Ászu telefonját az sms-ekkel. Ezen elcirkuszolgatnak egy darabig, végül Dilara kijelenti, elválik, elköltözik a gyerekkel. Harun gyanakszik, valaki szórakozik velük. Majd felajánlja, hogy inkább õ költözik el. Dilara felhívja Dzsihánt és elmondja neki, hogy szakítottak Harunnal.
Dzsandan balhézik Ászuval, nincs pénze, és az Ászu által ígért lóvé sehol. Veszekszenek, majd Ászu odaadja a nála lévõ pénzt. Dszandan kidobja Ászut. Ezután Dzsandan végignézi a banya felvételét és gondolkodik, mit tegyen.
Harun elmegy a nénjéhez, rögtön tudja, hogy a banya tette ezt vele. Az nem is tagadja, el akarja szakítani Dilarától. Harun nyavajog, nem is szerette õt eléggé Dilara, meg sem hallgatta. A banya adja alája a lovat, sõt azt állítja, hogy a nõ még mindig Dzsihánt szereti, sõt vissza is fog menni hozzá. Harun már bánja, hogy abba akarta hagyni az ellenségeskedét, na de most majd megfizet. (hamvaslelkû Harunka ezennel visszatért a szeretõ nénikéje kebelére, és majd szépen együtt fogják kiötölni a gonoszabbnál gonoszabb tetteket....)
Ozan és Rahmi fölkeresi Dzsanszut, akinél Hazal és Dzsihán is ott van látogatóban. A lányok nagyon örülnek a nagyapónak... Ozan kéri bocsásson meg az apjának. Dzsihán viszont megmutatja neki Harun stiklijeit. Dzsihánék félnek, hogy Harun valamit forgat a fejében, mert szokatlan, hogy csak úgy szó nélkül elment otthonról.
Családi összejövetelen Dzsanszu a baba nevérõl beszél, majd képet akar csinálnai a családról. Elmegy a gépért, eközben Kerimán is azt firtatja, miért nem mondták meg még neki, hogy nem várandós. Dzsanszu véletlenül meghallja, cirkuszolni kezd. Micsoda hisztirohamot nyom le!
Rahmi kimegy a temetõbe Ayse sírjához bocsánatot kérni. Mit ad isten, pont akkor jön oda a banya Hatidzse kíséretében. A nyanyák a rendõrséget hívják és a sofõrrel is üldöztetik a menekülõ Rahmit.
7/10
napraforgó 2017 jan. 20. - 04:20:34 7/10
(2361/2695)
Valószínû, hogy Dzsandan csinált másolatot az eredeti DVD lemezbõl, de az, amit Ászu átadott Dilarának, ez nem ugyanaz a lemez, amin a banya minden gaztettét bevallja, hanem csinált egy másikat ezzel a könyörgöm, hadd lássam az unokámat mûsorral.
----
Lehet, hogy Dzsihán a Harun elleni nyomozgatással nagyobb kutyák lábára lép és az egész család megsínyli majd, hogy nem hagyta annyiban. Ha tényleg olyan veszélyesek azok a bûnözõk, mindenkin bosszút állhatnak.
Érsekvári 2017 jan. 19. - 20:41:07
(2360/2695)
Eddig még egy sorozatot sem adott le normálisan a tv2 . Ha emlékszel a Tiltott Szerelemnél is a végébõl kivágták amikor Behlül / Kivanc Tatliotug / a temetõbe elbúcsúzik Bihtertõl ami legalább 10 - 15 perc volt . A nézõk követelték adják le normálisan a befejezést , ugyanis sokan látták a youtubon és nem tudtak mindenkit csõbehúzni .
A Kuzey - Güneynek is csak az elsõ évadát adták a folytatás most megy talán 2 év után az Isaura tv - n , de nem mindenkinek van .
Most ezzel is vacakolnak tudták , hogy folyamatban lévõ sorozat . Kíváncsi leszek a Fatmagülnél ami már totál kész 4 éve , mi jöhet esetleg közbe :)
Ma már egyre több jelenetet adtak belõle pár szinkron hang egész jónak tûnik . Belenézek 1- 2 részbe milyen lesz így hallani . Beren Saat mindeddig Vágó Bernadett hangján szólalt meg most is és tökéletesen illik hozzá . Ebi Nine - Zsurzs Kati , Kerim - Horváth Illés ennyit tudok .
malvinkicska 2017 jan. 19. - 19:10:53
(2359/2695)
Elgondolkodtam hogyan tovább haza ment a kórházból Cansu, most már másik lehetetlenséget kell kitalálni, igaz ott van a két vipera, meg a banya szövik a hálójukat, mint a pók, ezeknek még csak tévedésbõl sincs jó az eszükbe.
Harun elég nagy buta annak a kényes Asumanak pénzt utalt, ez lesz a veszte a családját el veszti biztos miatta, de megérdemli az is csak a hamis dolgokba okos az is.
Cansunak sokat ártanak, mivel nem mondják meg a baba elment, mivel így is kórosan dolgoz fel mindent, mert beteg, a gyerek nem lett volna beteg, mert az a gyógyszer amit szedni kellene neki csak elõsegítette azt a hormont, az agyában ami nála csökkent, tehát a Dopamin termelést.
egyáltalán nem bánom , hogy hetente egy leszz nagyon fáradt már ez az amúgy is sok butaságot felölelõ történet.

Napraforgónak igaza van nem kellene ilyen befejezetlen sztorikat megvenni, mert nem egy szórakoztató valami.
Magenta99 2017 jan. 19. - 18:53:33
(2358/2695)
Nekem picit fura, hogy fel sem merül senkiben, még a dokikban sem, hogy esetleg a gyerek
is beteg lesz, örökli Cansutól a betegséget - hisz, amikor kiderült, hogy Cansu beteg, egybõl
a hozzátartozói betegségeit firtatták.
Ez most már persze okafogyottá vált, de akkor is logikátlan, miért nem érveltek ezzel Cansunál,
amikor próbálták rávenni, hogy megszakítsa a terhességét.
Érsekvári 2017 jan. 19. - 18:44:13 Előzmény malvinkicska
(2357/2695)
Mahide párjára talált Aszuban szövögetik együtt az ördögi terveiket Dilara ellen . A cél szétszakítani Haruntól . Sikerült a cd - vel is jól kijönnie Aszumannak , a telefonnal is ügyeskednek .
Cansu mennyire fogja elviselni , hogy elvesztette a babát , mert most is elég agresszív követelõdzõ . Hogyan derül ki , rájön magától vagy valaki elszólja magát róla . Mindenki tud róla csak õ nem , meddig húzzák . Az igaz a saját érdekében teszik , hogy gyógyuljon , de rossz nézni mennyire harcol a gyerekért .
Ahogy beharangozta a heti 1 részt , új jelenetek voltak megy tovább az ármánykodás a gonoszság minden mennyiségben .
9/10
Roxer 2017 jan. 19. - 18:30:19 9/10
(2356/2695)
Jajj, amikor Dil hazaért és Harun meg Alaz játszott az ágyban milyen tündériek voltak. Meg amikor az alvó Dilnek puszit adott,hát,hogy nem lehet ezt a pasit szeretni nem értem :)
Cansunak nem mondják meg,hogy elment a baba,de azért a feje fölött beszélik meg,hátha meghallja.... Dil még egy babahordozót is vesz,hogy tovább hülyítsék szegény lányt.
Jót nevettem amikor Özkán mondja Kerimánnak,hogy ne adjon sok kenyeret Cannak mert visszamarad a fejlõdésben. Hát már lehet túl van ezen.
Az öregasszony állítólag szereti Harunt, mégis rosszat akar neki,hiszen Harun nyilván nem akarja,hogy szétverje a családját. A lemezen a banya a végén inkább fenyegetõ volt,hogy nem hagyok nektek békén. Asu lehet,hogy nem csinált másolatot,de Candan biztosan csinált.
Harun is kígyót melenget a keblén,amiért védte Asut Dillel szemben,most hálából jól hátba szúrja a nõ.
Cihán annyira borsot akar törni Harun orra alá,hogy az sem zavarja,ha ezzel megrángatja majd Harunnál sokkal keményebb legények bajszát is ,veszélybe sodorva mindenkit.