7/10
napraforgó 2016 dec. 12. - 07:29:30 7/10 Előzmény Roxer
(2115/2695)
Az Özkán fiát játszó kisgyerek valóban nem sokat nõtt, sõt nem is okosodott semmit. Engen is zavar, hogy az elvileg 2 és fél éves kölyök alig-alig jár a lábán, Kerimán állandóan kézben hurcibálja, a kölyök meg mégcsak nem is gagyog, csak a plafont bámulja. De mit lehet tenni, ezt a gyereket nem cserélték le újra (mert egyszer már csak lecserélték Nuráj csecsemõjébõl, akkor meg túl nagynak tûnt a korához képest...). Így elég nevetséges, mert azonos nagyságúnak tûnik Dilaráék fiával, aki már gagyog is valamennyit, mégha a szinkronizáló gyerek 5-6 évvel idõsebb is lehet. De az biztos, hogy tényleg egyszerûbb, ha egy néma, buta csecsemõ miatt nem kell kell leállni a forgatással...
7/10
napraforgó 2016 dec. 12. - 07:19:56 7/10 Előzmény gigi1
(2114/2695)
:D:D:D
Amennyire emlékszem, no meg amennyira ez egyáltalán téma volt, Dzsanszu valóban nekifogott egy egyetemnek (a szakról soha nem volt szó), amit vagy abbahagyott a házassága miatt, vagy nem. Én valahogy nem is értem, hogy ebben a sorozatban sem az érettségi, sem a továbbtanulás egyáltalán nem játszik komoly szerepet. Én az érettségim, meg a továbbtanulás megválasztásánál meglehetõsen középpontban voltam a családunkban, nálunk ez anno napi téma volt. Késõbb a gyerekeimnél is, habár én igyekezeztem ennyire központi témát nem csinálni belõle, de azért fontos volt.
Itt meg, úgy múlnak el születésnapok, hogy azoknak semmi nyoma (kivétel Hazal, aki akkor is bajt kevert), úgy érettségiznek le a fiatalok, hogy semmi reflekció - én legalább valami családi ünnepet csak szerveztem volna, Dzsihán, mit apa nagylánnyá avathatta volna a lányait, közösen kijelölhették volna a hogyan továbbot, szóval szerintem ez is megérdemelt volna egy bölümöt.... Ozan többször nekiugrott valami egyetemnek, de még csak azt sem tudtuk, mit tanul. Most meg már tuti õ se tanul, anélkül is rém okos a cégvezetéshez. Ha az õ 10%-a jó 20 millió dollárt ért, akkor ugye mennyit is ér a 100%? Na ezt mind el tudja igazgatni egy vacak érettségivel.
Harun, mint kiherélt macska - jót nevettem, de hát Harun épp azért dorombol, hogy megkapja Dilara kegyeit. Még most is, egy évvel a házasságkötésük után... Az igaz, hogy korábban sokat vétett Dilara ellen - lásd a sok elrablást, a cumiügyet, illetve az azzal jár bizalmatlanságot, no de azért ennyire nem kellene a szõnyeg alatt kúsznia.... Valahogy furcsa hogy az örökké bizonytalan Dilara ennyire kézben tudja õt tartani. Na de talán leválasztotta a gonosz boszorkányról, mert Harun már csak a sírnál találkozik a banyánál az évfordulókon...
9/10
Roxer 2016 dec. 11. - 14:15:45 9/10
(2113/2695)
Özkán fia,nem visszamaradott egy kicsit? Ez eddig is látszott,hogy semmi érzelem nincs soha az arcán. Sokszor csak a plafont bámulja.De most még feltûnõbb,hogy Dilék gyerekét kicserélték és az milyen okos már. Can Hasmet meg elvileg egy évvel öregebb,tehát már minimum két éves és egy szót nem mukkan meg. Mondjuk színész szempontból ideális miatta nem kell újraforgatni a jelenetet :)
gigi1 2016 dec. 11. - 11:32:37
(2112/2695)
Deniz biztos, hogy az építõiparban dolgozik.Az elõzõ évadban már megalapította a Cansuról elnevezett cégét. Apuka módszereit ismerve 1 év alatt simán felfuttathatták. Deniznek legalább egy félig elvégzett egyeteme van, még mindig jobban áll, mint a Gürpinár kölykök. :)
Cansu terhességérõl csak annyit, hogy igaz, hogy cirka 20 éve még divat volt, hogy ilyen fiatalon szüljenek, de azért általában akkoriban volt egy szakma a kezükben, talán még gyerekvállalás elõtt a nõk 1-2 évet dolgozgattak is. Cansunak minden lehetõsége adott volt hogy tanuljon vagy õ is a családi cégben dolgozzon, még sem csinál semmit. Otthonülõ maffiafeleség lett.... Dilara is kb. 20 évesen szülhette Ozant, de õ legalább valahogy elvégezte az egyetemet. Meg aztán szépen el is cseszte az életét, nem véletlenül próbálja a lányát figyelmeztetni.
Harunból egy kiherélt macska lett! Dilara azt csinál vele amit csak akar.
Dilara így, hogy nincs ott cihán, kicsit határozottabbnak tûnik, kár, hogy ezt az új férjén gyakorolja. Az tuti, hogy Harun sokkal jobban szereti Dilarát, mint a nõ õt. Most még boldognak tûnnek, kérdés, hogy ez meddig fog tartani.
9/10
Roxer 2016 dec. 10. - 20:12:04 9/10
(2111/2695)
Jót nevettem az összefoglalód Harun-Dilara részén. Sajnos Harunt kiherélték, egy hülye papucsot csináltak belõle. Féltékeny volt,de ezért nem neki kéne bocsánatot kérnie.Minden oka megvolt rá,nem csak beszélgettek ahogy Dilara most elõadta. Sajnos sokkal jobban szereti Dilarát,mint amennyire a nõ õt és ez csak rosszabb lesz majd ha Cihán is körülöttük lebzsel.
7/10
napraforgó 2016 dec. 10. - 19:45:12 7/10
(2110/2695)
Dzsanszu 20 évesen valóban fiatal még nemcsak a gyerekszüléshez, hanem a házassághoz is. Legalábbis a mai világban, ahol elõbb tanulnak a fiatalok, aztán karriert építenek és közben próbálják a fiatalsággal járó elõnyöket kiélvezni, szórakozni,ismerkedni, utazgatni, stb. De azért nem olyan lehetetlen ötlet az anyaság sem, ha õ úgy érzi, elég érett hozzá.
Ha jól emlékszem, Dilara sem volt sokkal idõsebb, mikor teherbe esett Ozannal... Ugyan az õ korukról nemigen esik szó (talán, mikor Demírrel terhes volt, akkor tett Ozan pár megjegyzést, hogy ez nem illik az õ korában...). A nõ - a történetben legalábbis - alig több 40-nél és már húszéves gyerekei vannak.... Szóval õ csak ne akadjon ki a lánya korán és terhességén.
Amúgy Dilara (no és az õt alakító színésznõ) még sosem volt ilyen csinos, mint most. Jó a frizurája, ez a szõke rövid haj jobban áll neki, meg a szoknya is. Talán fölszedett egy-két kilót is, mindenesetre most nem látni a csontvázvékony combjait.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy Deniznek mibõl tellik olyan hatalmas, úszómedencés luxusházra, mint amiban laknak. Ilyen jól megy az étterem? Vagy most már építési vállalkozó a félig elvégzett egyetemével?
Harun milyen nagymellényû maffiózó volt, egy vadember, mikor megismertük, most meg egy kis nyuszika otthon. Vagy doromboló kiscica?
gigi1 2016 dec. 10. - 18:37:00
(2109/2695)
A 3. évad elég izgalmasan indult. 1 év alatt nagyon sok minden történt.
A két félnótás Gürpinar gyerek vezeti a család céget. Elég fura, hogy 20as éveik elején járó, szinte még kamaszok diploma és szakmai tapasztalat nélkül el tudnak vezetni egy mamutcéget. De hát ezek Cihán gyerekei, õk is tökéletesek, mint az apjuk, simán megy ez is nekik. :)
Cihán "hajléktalan", Candan gyémántcsempész, Majde meg gyilkos lett (a kisfiú tuti a yachton volt, mutatták amikor elbújt a kabinban). Megjött Asuman, akinek már a hangja is irritáló. Egy újabb pszichiátriai eset a családban. Kár, hogy ayse meghalt. Lett volna munkája dögivel.
Harun elvette Dilarát feleségül. Szegény pasinak nagyon sokat kell tepernie ahhoz, hogy asszonykája arcára mosolyt csaljon. Egyértelmûen Dilara hordja náluk a nadrágot. H-nak komoly kisebbrendûségi érzései vannak. Mondjuk megértem, Ahmet megérne pár ajtócsapkodást :) A házzal kapcsolatban én sem értem, hogy harun miért vette meg a nejétõl. Házasok, nem tök mindegy, hogy kinek a tulajdona. Nekem az is új, hogy ez Dilara szülõi háza. Régebben mintha arról lett volna szó, hogy Dilara apja vette nekik nászajándékba.
Cansu terhes. Szerintem elég fiatalka még hozzá. igaza van Dilarának, hogy aggódik érte. Ez a lány se vitte sokra. Eddig úgy tûnik, hogy nem dolgozik, nem is tanul. 20 évesen lehetne más célja is mint babázni....
Akik nem változtak semmit azok özkanék. 1 év alatt semmi nem történt velük. Na jó, annyi, hogy Szevics eltûnt, gondolom talált egy gazdag palit :))). A mûhely még mindig nem hoz sok pénzt a konyhára, a kis Can hasmetre (aki egy centit nem nõtt 1 év alatt) meg a hibbant szomszéd vigyáz. Kerimánnak mondjuk nem lehet rossz melója Dil. boltjában. De nem hinném, hogy sokáig húzzák egymás mellett. Meglepõ, hogy Özkan semmit nem profitált abból, hogy Cansu hozzáment egy maffiózóhoz, pardon egy jól menõ vállalkozóhoz. Kaphatott volna melót a cégben , vagy legalább a mûhelyt támogathatna Deniz és Burhan. Egy jobb környéken egy lakás megvétele, vagy a kicsinek egy jó bölcsi kifizetése se vágná õket földhöz....
Az egész sorozatban a legjobb a kis Alaz. Eszméletlen cuki. Tiszta Ozan ;)
Érsekvári 2016 dec. 09. - 20:27:03
(2108/2695)
A mai részben nem sok minden történt ez kicsit eseménytelen volt . Aszumán nem tudni mi a fenét akar az igaz nem egészen 100 -s a csaj , de valamit elakar érni olyan érzésem van . Mahide ezzel a zsarolással kezd unalmas lenni hány részen keresztül fogja ezt csinálni . Valahol azt gondolom Özgür nem is halt meg , de akkor hova tüntette . Dzsandant is elvitette a baleset után , lehet a srácot is . Rahmi túl egyszerû lett volna ha meghal , így még keverhet újabb gondot .
Legalább nem izgulok hétfõig......jobb ez így .
malvinkicska 2016 dec. 09. - 18:05:25
(2107/2695)
Tudod nekem eza harmadik évad egyáltalán nem jön be, mivel sokat van színen jelenben Hazal és az ilyen szemét karakterek zavarnak, most már párja is van Aszu személyében.
Az egész most is csak bosszú állás a vén banya , nem tud már belõle kilépni, az amit követ az sok de most hála Ozan jól behúzta õket, ennek mindig van valaki akit zsarolhat ez is uncsi nekem.
A véleményem továbbra is elfáradt eza család már igaz sose volt az dilik egyesülete.
A törököknél a nézettségi listán a múlt héten is a 13 -ik helyen volt, remélem nem sokáig bohóckodnak.
7/10
napraforgó 2016 dec. 09. - 17:57:59 7/10
(2106/2695)
A holttest nem Rahmié, bár az öreg iratai voltak nála. Ozan és Dzsihán megkönnyebbül és törik a fejüket, akkor hol lehet az öreg? Dzsihán azt mondja, örül, hogy nem az apja volt, habár nem tud neki megbocsátani. Ayse halálát még csak megbocsátaná, de a húgaét nem. A húga, Deniz szép és értékes ember volt és az apja végignézte, hogy megöli a férje.
Dilara piperészkedik, jön Harun és még õ kér bocsánatot a lehetetlen viselkedéséért. Dilara mindenesetre meg van sértve, hogy ilyen csúnyán viselkedett a barátja jelenlétében. Harun, mint egy pincsikutya hiába pitizik és csóválja a farkát, Dilara egyedül megy aludni. Késõbb Harun egy szál rózsával kúszik be az ajtó alatt, újra rimánkodik Dilarának a bocsánatáért. Dilara kegyesen megbocsát neki.
Hazal és Ászumán mulatni mennek. Egy férfi meg akar ismerkedni velük, de Hazal durván lekoptatja.
Kerimán Dzsanszuék cselédjét faggatja Burhánról, kíváncsi, hol lakik. Hadzer meg megint Engint boldogítja a mûhelyben....
Májde és Csagatáj kiderítették, hogy Ozan verte át õket az ingatlannal. A banya kíváncsi, Hazal is benne volt-e.
Dzsihán Ozannál alszik, aki lemondja az aznapi programjait, hogy az apjával lehessen. Kéri az apját maradjon, de Dzsihán vissza akar menni. Dzsihán nyafog, hogy nem volt jó apa, mert ha az lett volna, Dzsanszu sem tesz olyat...(értsd, nem megy férjhez).
Ászu látogatást tesz Dzsansuéknál, dícséri õket, a házukat, de mindig van egy-két alattomos megjegyzése. Dzsihánról is faggatózik, ami rosszul esik Dzsanszunak.
Kerimán Hadzserrel csináltatja meg a töltött szõlõleveleket, amit Burhánnak akar elvinni.
Burhán magához rendeli Özkánt. Engin épp azt firtatta, hogy fogja Özkán kifizetni a 400 ezer lírás kocsi árát, De Özkán nagy mellénnyel mondja, hogy hisz rokonok, meg Burhán milyen jólelkû, neki meg se kottyan az az összeg.
Harun úszik a boldogságban, vacsorázni vinné Dilarát és Ászut is. Dil nem örül Ászu jelenlétének, fél, hogy felborítja az életüket. Harun nagyobb türelemre inti a nõvérével szemben.
Májde magához rendeli Hazalt, szemére veti az ingatlanügyet. Meggyanúsítja a lányt, hogy összefogott Ozannal és átverték õt. A lány esküdözik, hogy semmi köze hozzá. A banya az orra alá dugja a kést, amivel leszúrta Özgürt és megzsarolja, hogy átadja a rendõrségnek. és ráparancsol, ne hibázzon többet, mert nem bocsát meg neki. Hazal szinte remeg a félelemtõl.
7/10
napraforgó 2016 dec. 09. - 17:05:37 7/10
(2105/2695)
Szívesen. Nem tudom, hogy visszatérnek-e a robbanásra, hogy a gyerekkel mi lett.
Érsekvári 2016 dec. 09. - 16:45:30
(2104/2695)
Napraforgó köszi szépen a precíz nyomozást . Igen egy kicsit túl sok volt akkor az esemény , ráadásul van amikor én is úgy nézem valamit ügyködöm mellette , ezért lemaradok részletekrõl . Remélem megúszta a gyerkõc .
7/10
napraforgó 2016 dec. 09. - 08:55:16 7/10
(2103/2695)
Megnéztem a youtube-on ezt a részt, és azt látni, hogy két kisfiú beszélget, egy piros és egy feketegatyás. A pirosgatyás elment, a feketegatyás meg kiúszott a hajóra. Amikor Dzsihánmegjött a gumicsónakkal, a gyerek még lenn bújkált a kabinban... A szomszéd hajóról ereszkedett be egy csíkos gatyás fiú a vizbe, na õ kezdett el kapálózni. Dzsihán beugrott a vízba és arról a hajóról is hárman, ahonnan a csíkos gatyás gyeerek elindult. Szóval nem lehetetlen, hogy a fekete gatyás kisgyerek odaveszett a robbanásban... Majd ma kiderül.
7/10
napraforgó 2016 dec. 09. - 05:34:36 7/10
(2102/2695)
Biztos a banya szekálta ki....
7/10
napraforgó 2016 dec. 09. - 04:04:47 7/10
(2101/2695)
Az egyik fiúcska föl se ment a hajóra, azt mondta, õ nem megy, mert az anyja keresi, vagy valami ilyesmit. A másik azt mondta, õ akkor is odamegy és kiúszott a yachthoz, felmászott rá, kicst körülnézett, odaállt a kormánykerékhez, de aztán már csak azt láttuk, hogy a hajótól nem messze kapálózni kezd. Akkor Dzsihán ment és beugrott, hogy megmentse, és még legalább két másik férfi is úszott a gyerek felé. Ekkor robbant a hajó a hátuk mögött. de persze vissza lehet nézni, és akkor kiderül, hogy is volt. Nekem is hiányzik az a kép, hogy a gyerek elhagyja a hajót, lehet, hogy ez a törökben benne van.
Mindenesetre én azon csodálkoztam, hogy a banya megbízottjai nem látták, mi történt, mert õk azt jelentették, hogy végrehajtották az akciót.
9/10
Roxer 2016 dec. 08. - 21:49:08 9/10
(2100/2695)
Beszéltünk róla,hogy eltûnnek szereplõk mint Alperék pl. De ma eszembe jutott,hogy eltûnt egy kutya is.Hová lett Harun kutyája akit elütött,majd befogadott magához?
Andó Gertrúd 2016 dec. 08. - 19:23:44
(2099/2695)
Szerintem mozgalmasra, izgalmasra sikeredett a 3.evad kezdete .
Érsekvári 2016 dec. 08. - 19:19:24
(2098/2695)
Az nekem is eszembe jutott a gyerek elhagyta e a hajót , mert ketten voltak a másik kiúszott . Keriman stílusa az lehet Burhan agyára fog menni ....na majd kiderül .
Egyenlõre érdekel a folytatás alakulása ! :)
Andó Gertrúd 2016 dec. 08. - 19:11:38
(2097/2695)
Burhan aki gengsztereket siman elintez, most emberere fog akadni Kerimanban :))
Andó Gertrúd 2016 dec. 08. - 19:09:18
(2096/2695)
Nem igaz, Cihan csak mutatta volna neki merre van az ajto :)))))