7/10
napraforgó 2017 jan. 15. - 12:17:16 7/10
(2295/2695)
Hazalnak is pikk-pakk megbocsátották "az emberölést", miután megkapták a véres kést, kapott is egy szép lakást jutalmul, hát nagyapónak miért ne bocsátanák meg Dzsihán húgának - az is Deniz volt - a halálát, na meg Ayse lelövését? Ugyan már...
7/10
napraforgó 2017 jan. 15. - 12:14:49 7/10
(2294/2695)
Családon belül nem számít, hogy Hazalka leszúrja aktuális szerelmét, Ozanka meg eladja a cég egy részét. Apropó mi a fene van a Harun vásárolta (Nénike vásárolta Harunkának) 10%-kkal? Harun ezzel a részvénypakettel miért nem üldögél a vezetõségben? 2-3 %-os termelési visszaesésrõl beszéltek, na de mi van ezzel a 10 %-kal?
9/10
Roxer 2017 jan. 14. - 10:20:32 9/10
(2293/2695)
Már lassan másfél év ez az egy,mert Kerimán mondta,hogy 17 hónapja tûnt el.
Cihán pedig rohadt gyorsan megbocsájtotta,hogy miatta halt meg a szerelme,plusz a húga sem öngyilkos lett ahogy eddig tudta.
Dehát a látható cél az,hogy a hosszú ideje széthullott Gürpinar családot,most pikk-pakk újra egybekovácsolják.
7/10
napraforgó 2017 jan. 14. - 05:32:52 7/10
(2292/2695)
Nagyon tetszik, hogy még a villám is kikerüli a banyát :D, :D, :D
Az, hogy a vallomása lett volna a szabadsága ára - lehet, hogy kívülrõl tán így látszik, de ... Azért a banya nem börtönben volt, csak intézetben, ott akármikor látogatható lett volna. Csodálnám, ha telefont, internetet ne használhatott volna, azért az nem egy lepukkant szociális otthon volt.
Apropó, van itt mellettünk egy szociális otthon, (önkormásnyzati) onnan az idõsek kijáhatnak, néhányan bevásárolnak a közeli boltban, mások dohányt, vagy italt vesznek szintén a közelben (kocsma is van), de pár éve még divat volt a termékbemutatós kirándulás, oda is eljárt némelyik asszony. 1000-1500 Ft-ért egész napos kirándulás, igaz ebben benne volt a kb. 4 órás termékbemutató, amit végig kellett ülni, de nekik még ez is nagyszerû program volt. Egyszóval, aki elég jó egészségi állapotban volt, az kijárkált.
Na, szóval a banya az intézetben is mindent szervezhetett volna továbbra is, nem csak "szabadlábon".
Szelma és Mithát kapcsolata érdekes, habár õk is csak a neten keresztül ismerik egymást. Én csodálkozom, hogy ha Mithát olyan jó hekker, meg drága is!, mint ahogy Szelma mondja (mint ahogy jó közgazdász is), akkor hogy a csudába lehettek neki olyan anyagi gondjai, hogy a nagymamáját ki akarták tenni az öregek otthonából, mivel nem fizette a díjat? Na ez a rész elég zavaros és kidolgozatlan.
Rahmi már jó egy éve eltûnt, most hirtelen hiányozni kezd? Szerintem már nem dekkol sokáig Kerimánnál, nyilván elõbb-utóbb hazakerül.

Az, hogy Dzsihán Leonardo di Capriohoz hasonlítja a fiát, az egy kis kitekintés a valóságba, mert a török sajtó és a közvélemény hasonlítgatja az Ozant játszó fiatalembert Leohoz. Szerintem egyébként egyáltalán nem hasonlít, max. annyiban, hogy a fiatal Leonak is kék a szeme és szõke volt a haja (Titanic, 1997), egyébként teljesen más az arcformája, az orra. (ma már a negyvenes éveiben egyáltalán nem úgy néz ki, mit fiatalon). Na de Ozan népszerûsége Törökországban nyilván vetekszik DiCaprioéval, fõleg a fiatal nõk körében.
Érsekvári 2017 jan. 13. - 19:52:49
(2291/2695)
Ez a rész most aztán kitolt velünk , hétfõig találgatni lehet mi történt a banyával és Cansuval . A banya tuti megmarad azt még a villám is kikerüli .
Ez a dinnye Harun maga alatt vágja a fát , mert Dilara nem nagyon díjazta , hogy hazavitte a banyát . Az viszont meglepett , hogy Szelma és Mithat ismerik egymást méghozzá elég régrõl . Valahogy ez a Mithát fiú is olyan rejtélynek tûnik nekem . Mekkora hülyeség ez a gyémánt körüli mizéria , ezzel is csak az idõt húzzák a két tyúk mit összeidétlenkedik .
Az viszont jó duma volt amikor Cihan a fiát Di Caprióhoz hasonlítja , ez vajon a török szövegbe is benne van , vagy csak nálunk tették bele .
malvinkicska 2017 jan. 13. - 18:32:28
(2290/2695)
Cansu kinyomozta hol van Özkan, azt figyelem ez a kis fiatal lány nagyon jól hozz azokat amit ez a betegség okoz, mivel az ingereket amik a külvilágból érik kórosan dolgozza fel, mert mindent felnagyítva lát és cselekszik, most is hisztizett úgy hajtottak a szakadéknak Burhannal.

Dzsandan és Asuman elég nagy pácba kerültek a gyémánt miatt, vajon mit fog csinálni Dil ha ezt teljesen megtudja.
Hazal valóban félelmetes egy valaki elvette a Pipát a banyától nem bánja ha megfúl, az is érdemli egyrészt.
Cihan minden alkalmat megragad ami Harun ellen szól ez is ronda dolog miért nem hagy nekik békét.
Az öreget sajnálja most azt akarja éljen, mert még is az apja.
9/10
Roxer 2017 jan. 13. - 18:26:19 9/10
(2289/2695)
Mindjárt gondoltam,hogy Selma csak annyit mond el a kihallgatott beszélgetésbõl,hogy Harun kihozta a nagynénjét. Az,hogy semmilyen kavaráshoz,semmi köze nem volt azt elhallgatta.Így Cihán már megint kombinálhat,.hogy mit találnak ki együtt. Már elõre sejtem,hogy hiába küldi el a vallomását Dilnek,nyilván majd az lesz,hogy ez volt a szabadsága ára,hogy Harunt tisztázza...
Hazal azért elég szemét volt az öregasszonnyal,ha meghalna akkor furdalhatná az állítólagos lelkiismerete.
Igen Hazal és Ozan hirtelen jó testvér lett,pedig mindig ölték egymást.
Burhán eléggé megõrült,egyre gyorsabban ment és egyre kevésbé nézte az utat.
7/10
napraforgó 2017 jan. 13. - 18:02:26 7/10
(2288/2695)
Ezért mondtam, hogy egy orvosnak úgy kellene ezt elmagyarázni, hogy rájöjjön, hogy a gyógyszerrel nem árt a babának, mert õ most azt hiszi, hogy terhes nõnek nem szabad semmit szedni, mert minden árt a gyereknek. Valahogy úgy van vele, hogy inkább a gyerek, õ akár fel is áldozza magát, holott valószínûleg nem kéne választani.
Mondjuk, azt nem értem, hogy a család miért forszírozza az abortuszt, attól ugye nem gyógyulna meg, legfeljebb akkor szedné a gyógyszereket.
7/10
napraforgó 2017 jan. 13. - 17:57:54 7/10
(2287/2695)
Dzsanszu azon filózik, hogy Kerimántól megtudta, Özkánnak fegyvere van. Benéz Enginhez, akit a család nem figyelmeztetett, így a férfi elszólja magát, hogy Özkán bajba keveredett, de majd az ügyvéd segít neki. Elmegy Dzsihánhoz, ott van Yildrim és Deníz is, tõlük is kérdi, hol van az apja. Kénytelenek elárulni, hogy börtönben van, de kamuznak, hogy miért. Dzsanszu ezután bemegy a börtönbe az apjához, de arról nem beszélnek, miért csukták le...
Rahmi elmondja Kerinánnak, hogy azért hallgatott a lánya meggyilkolásáról, mert a veje megfenyegette, ha nem tartja a száját, a fiát is megöli. Kerimán sajnálja az öreget
Dzsandanéknak sikerült elmenekülni az üldözõk elöl, de a nõ fél, hogy megtalálják és megölik õket. Hazal rátelefonál Ászura és hívja, menjen át hozzá, nézze meg az új lakását.
Amíg Dzsandan egyedül van, rátör a két üldözõ és a gyémántokat követelik tõle. Dzsandan fölhívja Ászut, azonnal menjen, hozza el a gyémántokat. Ászu otthagyja Hazalt és Ozant (nocsak, már ez a két testvér is jóban van?)
Ászu elmegy a villába, de nem találja a gyémántokat, ott ahová tette. Dilaránál kezd kutatni, mert azt hiszi, õ vette el. Dilara rajtakapja. Ászu zavarosan beszél, hogy üldözik, megölik, Dilara nem ért semmit.
Szelma felkeresi Dzsihánt Harun új befektetéseinek listájával. Arról is beszámol, hogy Hatidzse Harunnál járt és utána Harun kihozatta a nénjét az otthonból. Dzsihán gyanakszik, hogy megint együtt kavarnak. Majd arról beszélnek, hogy Harun egyik fedõcégében Hazal is benne van, ez ellen tennikéne valamit. Szelma szerint ha ez csak egy virtuális cég, egy jó hekker ki tudná törölni a nevét. Szelma a neten felveszi a kapcsolatot a hekkerrel, aki mit ad isten, Mithát. A fiú meglepõdik a megbízáson.
Ászu elmondja Dzsandannak, hogy eltüntek a gyémántok. Dzsandan meggyanúsítja, hogy õ tette el, hogy kijátsza. Ezen elcivakodnak egy darabig, aztán kibékülnek és úgy döntenek, megszöknek. De a két fickó újra megtalálja õket.
Harun a gyerek játékai között megtalálja a kis erszényt az ékszerekkel, mutatja Dilarának, aki elhülten néz. Rátelefonál a nõvérére és hazarendeli. Így elindulnak négyesben a villába. Ászu némi vita után megkapja az ékszereket és már szalad is. Dilara utánaküldi Harunt, tudja meg, mi folyik itt. De a bûnözõk elhúznak az autóval, mielõtt bármit tehetne.
Dilara épp Hazallal beszélget, amikor rátelefonál Dzsihán, legyen óvatos, mert Harun kihozatta a nénjét az intézetbõl. Hazal hisztizni kezd, hogy tehetett ilyet, amikor az a nõ meg vele tett olyat.
Dzsihán és Ozan Rahmiról beszélgetnek, vajon mi lehet vele. Az apropó az újságban megjelent felhívás, amit Májde tetetett be (nyilván többször is megjelenik, ha most megint elõkerült). Eközben Rahmi jól érzi magát Kerimánnál, játszik a kis Dzsan Hasmettel, aki elég bambán bámul rá.
Májde a számítógépére mondja a vallomását a tetteirõl, majd lemezre menti és Hatidzséval elküldi a villába, adja át Dilarának. Amíg a nõ távol van, Hazal keresi fel a banyát és a fejéhez vagdalja a bûneit. A banya rosszul lesz, nem kap levegõt, de Hazal nem adja oda neki az inhaláló pipát, távolabb teszi le egy komódra, menjen érte.
Dzsanszu találkozni készül a férjével, de Burhán a kapuban várja, beszélni szeretne vele és felajánlja, hogy elviszi. De nem arra megy, amerre kéne és Dzsanszu emiatt kezd ideges lenni. Burhán azt hazudja a lánynak, hogy Dzsihán el akarja õt szakítani a fiától, ezért csempészárut ttetett az õ raktárába, majd följelentett. Dzsanszu titakozik, az õ apja nem ilyen. Burhán vitatkozik, hisz nem is az apád, azt sem akarta, hogy hozzámenj Denízhez, mert nem akarja, hogy boldog légy. Dzsanszu kiabál, álljon meg, mert kiugrik, de az öreg csak száguld. Amikor egy másik kocsit elõzõ autó elfoglalja az õ sávjukat, lefutnak az útról és egy szakadékba zuhannak.
malvinkicska 2017 jan. 13. - 16:53:32
(2286/2695)
Igen ez az a szervezet termeli, csak nála baj van ezért kellene szedni a gyógyszert ami elõsegíti, és ugye nem kiköpi, azért írtam nem értem ezt a hisztit, mert ezzel csak árt magának, nem is kicsit, mert még jobban fognak a tünetek jelentkezni.
malvinkicska 2017 jan. 13. - 16:53:32
(2285/2695)
Igen ez az a szervezet termeli, csak nála baj van ezért kellene szedni a gyógyszert ami elõsegíti, és ugye nem kiköpi, azért írtam nem értem ezt a hisztit, mert ezzel csak árt magának, nem is kicsit, mert még jobban fognak a tünetek jelentkezni.
7/10
napraforgó 2017 jan. 13. - 16:21:48 7/10
(2284/2695)
Dzsanszu nem 4 hónapos terhes, csak a 4. hónap elsõ hetében van. Ha a szülészek által használt 10 holdhónapot vesszük, az 10 X 28 nap, akkor most a 13. hétben van! 4 hónapos terhesnek csak a betöltött 4 hónapnál számítana. Gyereknél, embereknél a kor mindig a betöltött hónapok, illetve évek szerint számítandó.
syuzi 2017 jan. 13. - 14:53:15
(2283/2695)
Már várom a mai részt nagyon :)

off topic: Hamarosan már csak szombatonként lesz a sorozat a Tellenovella magazinban olvastam régebben Epizód magazin volt
7/10
napraforgó 2017 jan. 13. - 14:19:32 7/10
(2282/2695)
Rémlik valami, valóban depresszió ellen adják, valami ilyesmit halottam. Akkor úgy néz ki, hogy ez a gyógyszer, vagy hormon, vagy mi nem ártalmas a terhes nõknek sem. És itt nincs egy orvos, aki ezt elmagyarázná Dzsanszunak? A kezeletlen betegsége biztos ártalmasabb.
malvinkicska 2017 jan. 13. - 13:52:30
(2281/2695)
Sok vizsgálatot végeztek végeznek, nem szokott rendellenséggel születni babák, kb 40 nõbõl 1-2 spontán vetélés és 1-2 abortusz volt.

A kismamákat jobban az viseli meg, ha elhagyják ezt a szert többen lesznek depressziósak
Az életben ,mint sok minden az agyban dõl el ki hogy áll dolgokhoz, de szerintem Cansu nem , mert nincs betegség belátása, ez is betegség nem csak a túlzás.
Az magában már nem jó annyira stresszel.
7/10
napraforgó 2017 jan. 13. - 13:17:28 7/10
(2280/2695)
Azt nem tudod véletlenül, hogy ez a Dopamin, ha gyógyszerben adják, tényleg árt a magzatnak?
Merthogy a szervezetben is van, termelõdik dopamin, az nyilván nem ártalmas.
malvinkicska 2017 jan. 13. - 07:50:54
(2279/2695)
Ilyen fiatalkorban a Genetikai adottságok játszanak nagy szerepet, mert általában, 50- év körüli embereknél szokott jelentkezni, mivel az agyban a Dopamin csökkenése, ami okozza ezt a betegséget, nem gyógyítható, csak oda figyeléssel, gyógyszer szedéssel szinten tartható.
9/10
Roxer 2017 jan. 13. - 07:23:29 9/10
(2278/2695)
Azt én sem pontosan értem,hogy miért is kell elvetetni a gyereket.Cansu most 4 hónapos terhes. Ha még 4-5 hónapot várnának és kihordaná a gyereket,mitõl lenne rosszabb az állapota?
7/10
napraforgó 2017 jan. 13. - 06:37:32 7/10
(2277/2695)
Én valahol nagyon megértem Dzsanszut. Nem igazán ismerem a Parkinson-kórt, de annyit azért tudok, hogy nem gyógyítható, legjobb esetben is csak szinten tartható ideig-óráig, aztán romlani kezd a beteg állapota. Tehát azok a dumák, hogy majd még lehet gyereketek késõbb, akárhány, biztos nem megalapozott jóslások, mert késõbb sem lesz jobb az állapota, csak rosszabb. Tehát késõbb még annyira sem vállalhat gyereket, mint most. Most még talán reménykedhet benne, hogy kihordja, megszüli, amíg nem romlik katasztrofálisan az állapota. A kezelést meg el lehet kezdeni szülés után is, akkor talán nyer valamennyi idõt.
Amúgy nem tudom, hogy mennyi idõ alatt fejlõdik ki a Parkinson-kór, de valahogy kevésnek taálom azt a 3 hónapot, amióta Dzsanszu beteg. Azért ennyire talán nem gyors lefolyású.... Én 10-20 évekrõl hallottam, amíg a beteg állapota számottevõen leromlik.

Én megértem Dilarát is, hogy sok idõt tölt a lányaival, az egyik súlyos, gyógyíthatatlan beteg, a másiknak ott lóg a feje fölött a börtön, hát hogyne töltene velük idõt. Ha Harun ezért cirkuszol, hát az az õ baja. Azt még inkább megérteném, ha azt kívánná, hogy tegye félre a munkáját egy idõre, bízza az asszisztenseire a lakberendezõ cége vezetését, vagy akár adaja fel egy idõre, így lenne ideje a régi, meg az új családjára is. De azt nem, hogy hanyagolja el a gyerekeit, vagy ne konzultáljon Dzsihánnal a közös dolgaikban.

Különben meg én is hibáztatom azért, hogy nem fékezte meg a nagynénjét idõben. Miért engedett neki olyan nagy teret? Miért bízta Csagatájra? Cserélgethette volna mellette az asszisztenseket, már az elsõ jelnél, hogy az öregasszony hajlíthatatlanul bosszúálló. Nem kellett volna hagynia, hogy olyan szoros kapcsolatot építsen ki Csagatájjal, hogy az még el is árulja a fõnökét. Beszélgethetett volna vele többet, hisz kezdetben a banya nagyon is pártolta, hogy megszerezze Dilarát és a gyerekét. Miért hagyta, hogy a felesége ellen forduljon? Neki kellett volna irányítani, de ehelyett mindent ráhagyott az öregasszonyra és még csak nem is ellenõrizte.

Már azt sem értem, hogy a banya hogy köthetett 20 millió dolláros üzleteket, anélkül, hogy ez otthon szóba ne került volna???? nem hiszem, hogy ekkora saját vagyona lett volna, mert meglehetõsen szerény életet élt a vidéki birtokán. Ott volt az Ozan-féle átvágás az értéktelen ingatlannal. Aztán ott volta szintén Ozan-féle 10 %-os részvénypakett, amit megvett Harun számára.
Nem tudom, kinél hogy van, de nálunk azért fölmerül, hogy egy váratlan 20 ezer Forintos, vagy 50, esetleg 100 ezres kiadást mi indokolt, 20 millió dollárnál meg pláne. (na nem mintha láttam volna ennyit valaha is). Mert ha a banya nem a saját pénzét költötte, hanem Harunét, akkor azért már 5-10 ezer dollároknál is bõven rákérdezhetett volna, hogy mire kellett. Nemhogy a millióknál..... Na, szóval hagyta a banyát idáig fajulni, akkor meg most ne csodálkozzon. És azon se, hogy Dilarának nem tetszik, hogy a családja, gyerekei ellen indított támadást. Mert ugye elõször Ozant vette célba Dzsandanon keresztül, aztán meg Hazalt használta ki. Normális anya ezt nem nyelné le. És nem is teszi.
offtopic
ildimix 2017 jan. 12. - 23:08:13
(2276/2695)
Jildrim hangja nem tetszik sokkal jobb volt az elõzõ.

Dzsandan és Asu menekülése érdekes kíváncsi leszek megtalálják a gyémántot az üldözõk?

Harumot most valahogy sajnálom Dilara nem viselkedik vele jól.

Várom a holnapi részt és sajnálom, hogy 1 részeket fognak adni hetente.