7/10
napraforgó 2016 aug. 09. - 18:05:42 7/10
(1155/2695)
Kerimán tovább hivogatja Rahmit, aki hitegeti, hogy ha lesz pénze, majd fizet. Kerimán erre megint hozomra vásárol a kedvenc boltosától.
Dzsandan jó nagyot hazudik Dilarának, azt mondja azért találta ki a Berlin-mesét, mert abortusza volt. Dil megdöbben. Majd a Dzsihánnak küldött telefonról faggatja, arra Dzsandan azt mondja, hogy kitalálta, hogy Dzsihán újra jelölteti magát, ezt akarta megakadályozni.
Gülszeren odaadja a pént Derjának az apósáék gázszámlájára. A nõ hálálkodik.
Harun és Dilara beszélgetnek, Harun csodálkozik, hogy Dzsihánt újraválasztották, gyanakszik, hogy ezt miként érte el, talán vesztegetéssel? De Dil azt mondja, dehogy, a vezetõség szereti õt és bebizonyosodott, hogy csak egy személy, az a Khán a felelõs a bajokért, minden tisztázódott, így érthetõ volt a döntés. Harun tovább faggatja, mik a tervei, meg hogy mit tervez most Dzsihán. Dilara nem tud semmirõl. Majd Dzsandanról beszélgetnek, Dil megosztja a kétségeit a férfival, rájött, hogy a nõ nem õszinte vele. Harun is azt tanácsolja neki, hogy tartasa magát távol attól a nõtöl.
Eközben Dzsandan magányosan tombol Harun árulása miatt.
Hazal iskolába készül, Azmi érte jött. A lány megint királylányt játszik, kinyittatja az ajtót a sofõrrel. Gülszerennek nem tetszik a viselkedése. (Hja, de persze most se tesznek semmit....)
Gül a munkahelyén elsimít egy malõrt, ami egy nagy esküvõt tönkre tehetett volna.
Dzsihán TV interjúra készül, nagy a média érdeklõdés. A sajtónyilvánosság elõtt írja alá az amcsi céggel a zsíros szerzõdést - eközben Harun Csagatájjal a hamis e-mailt olvasgatja a laptopján. Örvendezik a sameszával, de eközben észreveszik, hogy Dzsihán a TV-ben nyilatkozik. Harun majd felrobban, tombol, amikor megtudja, mi történt. Dilara és Dzsandan is meglepõdik, de elismerik Dzsihán zsenialitását. Dzsandan felhívja a figyelmet, hogy ezután Gülszeren fog villogni Dzsihán mellett. Dilara erre úgy dönt, hogy mégsem marad otthon, ahogy tervezte, inkább megy vissza dolgozni, az üzletet nem engedi át Gülnek.
A tudósítást Ozan is végignézi a haverjával és nagyon elérzékenyül. Büszke az apjára, elmegy hozzá és kibékül vele.
Épp ünneplik a sikeres szerzõdéskötést, amikor beállít Dilara is és õ is gratulál. Dil rákérdez, hogy miért nem tudott korábban Dzsihán terveirõl és a megjegyzéseivel elrontja Dzsihán örömét. Majd visszaköveteli az irodáját. Dzsihán csodálkozik, én nem vettem el, te akartál távozni. Dil kijelenti, hogy nem akar otthon maradni, õ is dolgozni akar.
Hazal a suliban negédeskedik Dzsanszuval és azt mondja, óra után beszélni akar vele. Késõbb arról faggatja Dzsanszut bájos mosollyal, hogy ideje megbeszélniük, hogy a szüleik házassága után melyikük hol fog lakni. Dzsanszu csak néz.
Dzsihán felhívja Gülszerent, hogy este érte megy, csípje ki magát, mert programjuk lesz Müntázzal és a feleségével. Gül nem örül, nyakig van a munkában, ki szeretné hagyni a programot. Késõbb mégis vásárolni indul, Csidem meg rögtön jelenti a dolgot Harunnak. Hangsúlyozza, hogy nagyon megkedvelte az asszonyt, nagyon ügyes munkaerõ, félõ, hogy Dzsihán Gürpinár menyasszonyaként nem fog sokáig ott dolgozni. A férfi erre azt mondja, hogy akkor ideje megismerkedni Gülszeren asszonnyal.
Harun Dilarával édeleg, majd újra Dzsihánról és a nem várt akciójáról beszélgetnek. Nagyon úgy néz ki, hogy most dilarán keresztül akar közvetlen információkat szerezni az ellenfelérõl.
Rahmi egy díszdobozzal beállít Harun irodájába, de a titkárnõ azt mondja, már nincs benn. A férfi otthagyja a dobozt. Harunnak jelentik a dolgot, így visszamegy az irodába, kinyitja a dobozt. A dobozban egy palack víz van Rahmi levélkéjével, mely szerint szenteltvizet küld neki ajándékba. Harun dühösen odavágja a palackot.
8/10
Darkrose 2016 aug. 09. - 17:56:43 8/10
(1154/2695)
Nagyon jó volt a mai rész is, ez a 2. évad eddig igazán pörgõs.
Jól szórakoztam azon, hogy Harunnak mégsem jött össze a terve, bár az elég érdekes, hogy egy ilyen nagy volumenü eseményrõl még csak nem is hallott, mikor elvileg mindenhol vannak kémjei... Sõt, a "pokolfajzat" még egy üveg szentelt vizet is kap ajándékba Rahmi bátyámtól, ezen annyit röhögtem.
Visszaolvastam a hozzászólásaitokat, és egyetértek, hogy Dili és Harun kapcsolata nem lehet hosszú életû, szerintem több okból sem. Egyrészt, mert az egész egy nagy hazugság gyûjteményre épül, hiszen ha nem is közvetett módon, de Harun Dilarának is árt(ott), amikor Cihan ellen fordult, nem hiszem, hogy ezen Dili túl tudna lépni. Másrészt, kettejük kapcsolatáról nekem A nagy Gatsby jut eszembe, Gatsby és Daisy kapcsolatára emlékeztetnek. Gatsby hiába lett nagymenõ, dúsgazdag pasi, Daisy a múltban mégis egy másik férfihez ment hozzá, született egy gyerekük is. Harun pont úgy mint Gatsby egy illúzióba szerelmes, õ azt a Dilarát látja, akit régen szeretett, de még nem látja, hogy mennyi minden változott, hogy a nõnek gyerekei vannak, akikkel neki együtt kellene élnie, stb. stb.
Egyébként Dilarát egyre jobban sajnálom, mert szegény semmirõl nem is sejt semmit, azt hiszi, hogy tényleg új életet kezdhet mellette.
Érsekvári 2016 aug. 08. - 21:29:17
(1153/2695)
Ez a rész megint csak jóóóóó .
Kerimánnak mindent megígért Rahmi , de szerintem csak hülyíti a nõt . Ugyanis az öreg úgy emlékszem bevallotta a kártya adósság összegét a fiának amikor hozzá költözött . Ezért gondolom csak szórakozik vele .
Cihan diplomatikusan , de helyre tette Dilarát .
Harun is rendesen lealázta Dzsandant , nagy féreg a pasas az biztos . Sejtettem nem lesz töltény a pisztolyba . Mindenesetre jól
felhergelte ezt a bolond Dzsandant . Gülseren kölcsön kérése kapóra jött Csidem asszonynak rögtön jelentette az ezer lírát
Harunnak .
Õrület Harunnak mindenkirõl egy egész dosszié anyag van , de mégis Cihan újra választásáról kissé lemaradt .
Dzsandan taktikát változtat Cihannak nem mondja el amit eredetileg akart . Dilarának mit ötlött ki ezek után mit fog neki hazudni ?
malvinkicska 2016 aug. 08. - 18:00:22 Előzmény Érsekvári
(1152/2695)
A hét elég esemény dús lesz ahogy kezdõdött. Cihan újra az elnök, Dilt becsapta a nagy barátnõ. Az események zajlanak Harun elég ronda amiket mondott Dzsannak, csak arra kellet, hogy elindítsa a bosszú hadjáratát, C ellen, nagyon gusztustalan ember, igaz eddig is az volt, de talán még rosszabb lesz. Cihan legalább szemtõl szembe megmondta a véleményét Dilnek, miket csinált vele. Harum megfélemlítette, nem mert C -nek elmondani semmit Dzsan, inkább hezitált jobbra, balra, hazudozott.Azt várom mikor esik egymásnak a két barátnõ H miatt.
7/10
napraforgó 2016 aug. 08. - 17:56:43 7/10
(1151/2695)
A mai rész viccesen kezdõdik, Kerimán megzsarolja Rahmit és alkudoznak az összegen. Majd megegyeznek és Kerimán elmegy. Az öreg valami ravaszságon töri a fejét.
Dilara Dzsandant hívja, ma van az elnökválasztás napja, kéri, hogy menjen vele. Dzsandan azt hazudja, Berlinben van, mert egy ügyfelét ott tartóztatták le. Dilara neheztel, hogy nem értesítette arról, hogy nem lesz mellette. Dzsandan közben autózik a városban, at irodájába tart. Majd Dzsihánt hívja telefonon és azt igéri, hogy valami fontosat akar mondani neki, találkozzanak. Az irodájába belépve Harunt találja ott, aki hallotta a telefonba mondottak végét (épp a lényeget). A férfi arca egy tanulmány. Ha pillantással ölni lehetne... Levegõzni hívja a nõt, aki halál ideges. Autóval elviszi egy isten háta mögötti helyre, közben Dzsandan meglátja, hogy pisztoly van a kesztyûtartóban.
Dilara megnyitja a vezetõségi ülést, amikor beállít Dzsihán és Yildrim. Dil megdöbben, de most õ vág jó képet a dologhoz, mert a jelenlévõk egyhangúlag Dzsihánt választják elnökké. Dilara maradhat vezetõségi tag. Dilara az irodájában sértetten mondja Dzsihánnak, hogy jól megalázta, de a férfi azt válaszolja, én nem te vagyok. Vitatkoznak. Aztán Dzsihán megemlíti Dzsandan furcsa telefonját, és kérdi tudja-e, mit akarhatott. Dilara megdöbben, hogy a nõ talán nincs is Berlinben. Egyikük sem tudja, mit akarhatott a nõ. Felhívják Dzsandant, de az irodájában hagyott telefont a titkárnõ veszi fel. Felvilágosítja Dzsihánt, hogy a fõnöke most ment el. Dzsihán erre azt javasolja Dilnek, hogy távolítsa el a közelébõl Dzsandant, ne bízzon meg benne, de Dil védi, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan becsapta õt.
Harun elmeséli Dzsandannak, hogy miért õt választotta ki anno a segítõjévé. Észrevette a szemében a szerelmet és tudta, hogy egy szerelmes nõ mindenre képes. Ezt aztán jól ki is használta, de most már vége a viszonyuknak. Aztán utoljára figyelmezteti, hogy ne merészeljen ellene és Dilara ellen bármit is tenni. Dzsandan újra és újra könyörög neki, szerelmes belé, hajlandó várni rá, csak ne hagyja el, de a férfi újra azt mondja, vége.
A nõ kiveszi a pisztolyt és ráfogja Harunra. Fenyegetõzik, de a férfi elveszi tõle és most õ fogja a nõ fejéhez. Meghúzza a ravaszt, de a pisztoly nincs is megtöltve. Kineveti a dühös nõt és otthagyja az idõközben eleredt esõben.
Gülszeren megtudja, hogy Derja apósáéknál kikapcsolták a gázt, mert nem tudták kifizetni a számlát. Gül felajánlja a segítségét. Gül fizetési elõleget kér Csídemtõl, majd fölhívja Harunt. Nagyon dícséri neki Gült, majd elmondja, hogy 1000 líra elõleget adott neki. Harun és Csagatáj Dzsandanról beszélgetnek, túl veszélyes az a nõ. Aztán jön egy telefonhívás a dark csoport egy részvényesétõl és megtudják, hogy Dzsihánt újraválasztották elnökké. Harun roppant dühös.
Dzsihán felhívja Dzsandant és rákérdez, mi volt az a megdöbbentõ dolog, amit mondani akart. A nõ hazudik, csak föl akarta tartóztatni, hogy ne menjen el az ülésre, de hiába volt, hisz újraválasztották.
Ezt követõen a nõ azon töri a fejét, mit is hazudjon Dilarának, hisz már õ is tudhatja, hogy nem volt Berlinben. Fölhívja Dilarát, de a nõ kérdésére elsírja magát. És majd holnap kiderül, mit talált ki.
7/10
napraforgó 2016 aug. 08. - 05:46:17 7/10 Előzmény ildimix
(1150/2695)
Sikerült megtalálnom azt a cikket, amely a nõk birtoklásáról (is) szól:
http://magyaridok.hu/velemeny/radikalis-iszlamizmus-szexualis-buntenyek-taptalaja-895138/
Érdemes elolvasni, mert nemcsak az arab, hanem a többi többé-kevésbé iszlám táptalajú országok férfijainak a nõkkel szembeni mentallitását is megvilágítja.
7/10
napraforgó 2016 aug. 08. - 05:02:36 7/10 Előzmény gigi1
(1149/2695)
Jó, hogy mások másféleképp látják és más szempontokkal tudják megvilágítani az eseményeket .
Vegyük sorra: Harunról azt írod, hogy egy hibát hibára halmozó, önmagával viaskodó ember, aki célt keres az életben. Én hogy ha valaki elveszti az egész családját, nem marad senkije, akkor megkattanhat. --- Én nem látom, hogy Harun viaskodna önmagával, legfeljebb némileg bizonytalankodik de csak a Dilarát érintõ szerelmében. De Dzsihán tönkretételét nagyon is tudatosan megtervezte, a gyûlöletét 2 évtizedig õrizgette, táplálgatta magában. És honnan tudod, hogy elveszítette az egész családját? Errõl nem volt szó. Dzsihán elbeszélésébõl tudjuk, hogy az apja meghalt (vélhetõleg kamaszkorában), mert õ vette át a férfi szerepet, dolgozott, hogy segítse az anyját, meg a húgát, ezért nem tudott nappali tagozaton tanulni az egyetemen. Dzsihán Harun anyjáról egy szót sem szólt. Nem tudjuk, hogy újra férjhez ment-e, talán épp ahhoz a pasihoz, akit Harun most apjának nevez (??!), de arról hallottunk, hogy a húg, Hayal valamiképp mégis Dzsihánnal, meg Dilarával járt egyetemre, ott ismerkedtek meg. Tehát a lánytestvér taníttatására mégiscsak tellett valahogy a családnak. Valahogy nem hiszem, hogy harun kis diákmunkáiból... (Sõt Harun is végzett valamit, talán esti tagozaton. Ennyiben talán tényleg hasonlít Denízre). Sajnos maga Harun sem beszélt arról, hogy mi is van az anyjával, csak a húga halálát - falnak hajtott az autójával mesélte el. A rendõrség balesetnek minõsítette, csak Harun gondolja úgy, hogy szándékosan tette. Volt búcsúlevél? nyilván nem, mert ezt említette volna Harun.
Te fejlõdõképes karakternek minõsíted Harunt, szerintem meg épp belecsontosodott a bosszútervébe. Még az se változtat a tervein, hogy végül is csak megkapta Dilarát. Ha fejlõdõképes lenne, akkor ez megváltoztathatná az egész magatartását, átértékelhetné a céljait és már csak a Dilarával közös jövõre koncentrálna. De nem, õ továbbra is Dzsihán ellen tervezget, acsarkodik, még az apját is megkörnyékezve. A teveiben ott van Gülszeren is, vele is van valami célja, hisz õrajta keresztül jutott munkához a nõ is.

Gülszeren és Dzsihán viszonyáról: Azt írod, hogy ha Gülszeren nem úgy cselekszik, ahogy Cihán elvárja tõle, akkor megy a lebaszás a részérõl. Méghozzá elég ordenáré stílusban. Szereti irányítani is az embereket és utasítgatni is õket. Vajon mikor fog Gülszeren fellázadni? ---- Én olyan nagy lebaszásokat nem láttam Dzsihán részérõl, szerintem a történetbe nagyon belefér, hogy tudni akar a lányát, Hazalt érintõ minden fontosabb részletrõl. Pl. hogy kitették a magániskolából - bármiféle indokkal. Az a stílus, amit akkor Dzsihán használt Güllel szemben, elég durva volt az igaz, de nem volt ordenáré, és nem volt durvább, mint amit korábban pl. Özkán alkalmazott vele szemben (idõnként a konyhakéssel), vagy amit Ozán tett (a pisztollyal). A mexikói sorozatokban is éppilyen vehemenciával ordibálnak egymással. Amúgy meg Dzsihán maga bocsánatot kért a viselkedéséért, amit a többiek viszont nem tettek meg...
Az igaz, hogy a történetben Dzsihán és Gülszeren szerelme nem tûnik túl szenvedélyesnek - nyilván a két színész civil ellentétei miatt -, a forgatókönyvírók nem tudtak beleírni túl sok romantikus, szerelmes jelenetet. Maradt néhány beszélgetõs vacsora, egyszer-kétszer virág a vacsora mellett és semmi csók, csak néhány ölelés, mutatóba. Azt valóban nem tudtuk meg, vajon miért is szerettek egymásba, de õszintén szólva ugyanezt a Harun-Dilara párosnál se nagyon tudom. Serintem a miérteket nem is igen lehet megmagyarázni, a szerelem nem miértek kérdése. Mert ha már boncolgatjuk, magyarázgatjuk, észérveket keresünk... akkor az már nem is szerelem.

Azt mondod, hogy Harun azok felé, akiket szeret lojális. De hát kiket is szeret Harun? Csak Dilarát, na õt meg mániákusan, ifjúkora óta, meg a férfit, akit most apjának hív.
Dzsandant nem, csak kellett neki a terveihez. De akkor az normális, hogy néhány kivételezett emberrel vagyok csak lojális, az összes többi meg le van xarva, azokat jól át lehet baxni, be lehet csapni, el lehet taposni? Miket mondott ez az ember Dzsandannak? Hogy fél óra alatt tönkreteszi, ellehetetleníti, ha úgy akarja. Egy olyan ember, aki nem becsületes úton szerezte a vagyonát, aki kémprogramokkal, beépített emberekkel, megvesztegetésekkel, zsarolásokkal és megfélemlítésekkel érte el, amit elért?! Ugye nem gondolod, hogy egy ilyen embert respektálni, tisztelni kellene? Miért is kellene?

Nagyon, de nagyon remélem, hogy Harun, amilyen módon feltûnt, úgy el is fog bukni a végére, nekem egy percig nem fájna a szívem érte.
gigi1 2016 aug. 07. - 17:09:22
(1148/2695)
Szia
Állítólag bulvárújságok írtak róla, hogy Erkan dühõs lett, mert megtudta, hogy Nürgül több fizetést kap.
Én errõl nem olvastam. Amit én tudok kettõjük kapcsolatáról, azaz, hogy még márciusban, nõnap alkalmából, volt egy interjú Nürgüllel, egy török újságban. Ott azt nyilatkozta, hogy Erkan nagyon rosszul bánik a forgatások alatt a nõi dolgozókkal (nem csak vele,a stáb és a kiszolgáló személyzet többi nõi tagjával is).
Állítólag összevitatkoztak azon, hogy Erkan nem akarta megcsókolni, Nürgül próbálta meggyõzni, hogy attól hitelesebb lenne az alakításuk, erre a pasi azt mondta neki, hogy ez Nürgülnek túl könnyen megy, kvázi könnyûvérû nõnek állította be. A nõnek nem tetszett az sem, hogy a pasi a forgatókönyvbe is bele szólhatott. Elég csúnya dolgok lehettek közöttük. Erkan azzal vádolta nürgült, hogy piázik, a nõ pedig azt állította, hogy a férfi csak megjátssza a gondos családapát stb. A veszekedés a saját instagram és twitter oldalaikon is folytatódott. Állítólag erkan fel is jelentett õt.
Nem akarom belinkelni az oldalakat, mert nagyon sok spoilert tartalmaznak. Az interjú a Hürryet magazinban volt. A többire googleban rákereshetsz.
gigi1 2016 aug. 07. - 16:23:11
(1147/2695)
Harunról nem hiszem, hogy rendes ember (ki az?). Egy hibát hibára halmozó, önmagával viaskodó ember, aki célt keres az életben.Én simán elhiszem, hogy ha valaki elveszti az egész családját, nem marad senkije, akkor megkattanhat. Hazalra ez nem igaz. Neki mindig ott volt Gülszeren és Kerimán is (aki olyan amilyen, de ahogy a babával bánik, sejthetõ, hogy Hazalt is szereti). A lány szimplán pszichés eset.
Harunról viszont nem gondolom, hogy velejéig gonosz lenne. Szerintem fiatalon olyan lehetett, mint Deniz.(kivéve a külseje :)). Õ is dolgozott suli mellett, egyedül tartotta el a családját és ácsingozott a gazdag, szép lányka után. Még Cihán is jó embernek írta le. Aztán valószínûleg megkeseredett a sok pofontól, amit az élettõl kapott. Nem volt már mit és kit elvesztenie ezért minden mindegy alapon bármilyen szemétségben benne volt. Kíváncsi vagyok,hogy így, hogy van veszteni valója (dilara) hogyan változik meg. Azzal, hogy az öreggel õszintén tud beszélni, beismeri a hibáit, számomra jelzi, hogy egy fejlõdõképes karakter. Ellentétben mondjuk Cihánnal és Hazallal.

"Dilarát nem csípem a nagyképû, önzõ, sznob viselkedése miatt, de még neki sem kívánok ilyen szerelmet. Ez a pasi éppúgy eltapossa õt, ahogy most Dzsandant, ha valami olyat tesz, ami nem tetszik neki."
Én ugyanazt gondolom, csak a neveket kicserélném Gülszerenre és Cihánra. (Na jó a jelzõket is és candant is kihagynám). Láthattuk,hogy ha Gülszeren nem úgy cselekszik, ahogy Cihán elvárja tõle, akkor megy a lebaszás a részérõl. Méghozzá elég ordenáré stílusban. Szereti irányítani is az embereket és utasítgatni is õket. Vajon mikor fog Gülszeren fellázadni?
Igazából azt sem lehet tudni, hogy miért szeretett bele a pasi a nõbe. Azon kívül, hogy jó anyának tartja és a saját anyjára emlékezteti (ettõl mentsenek meg minden nõt az égiek), más bókot nem nagyon mondott még neki.

Harun szerintem azok felé, akiket szeret lojális. Candant soha nem szerette, kellette neki a tervéhez, de ennyi. Egyenlõre semmi jel nem mutat arra, hogy Dilarát el akarná taposni. Maximum a szeretetével megfojtja.
eysan19 2016 aug. 07. - 16:18:11
(1146/2695)
Sziasztok!

Valahol olvastam egy fél sornyit arról hogy Erkan Petekkaya (Cihan) elüldözte a sorozatból Nurgül Yeºilçayt (Gülseren), valami pénz dolog miatt.. Tud errõl bárki bármit? Nagyon érdekel :)
7/10
napraforgó 2016 aug. 07. - 13:50:54 7/10
(1145/2695)
Ahogy Hazal esetében röhejesnek tartom, hogy minden bûnét, hibáját, szemétségét, alattomosságát, gonoszságát arra fogják, hogy mert nem volt apja szegénykének..., ugyanúgy Harun magyarázata és nevetséges, a húga 20 évvel korábbi halálával magyarázni minden mostani szemétségét. Nekem nem tud ez a pasi olyan szépeket mondani, olyan romantikusan viselkedni, hogy meggyõzzön, hogy õ is rendes ember. Velejéig romlott, becstelen ember, egy felkapaszkodott suttyó, aki egy nevetséges magyarázattal próbál takarózni. Dilarát nem csípem a nagyképû, önzõ, sznob viselkedése miatt, de még neki sem kívánok ilyen szerelmet. Ez a pasi éppúgy eltapossa õt, ahogy most Dzsandant, ha valami olyat tesz, ami nem tetszik neki.
7/10
napraforgó 2016 aug. 07. - 13:39:02 7/10
(1144/2695)
Láthattuk, hogy Ozan is felelõsségre vonja a mostohahúgát a kapcsolatáról - anélkül, hogy utánanézett volna a fiúnak. Mert ha utánajárt volna és azt látja, hogy nem rendes fiú, úgy rendben van, hogy óvni, védeni akarja a húgát. De Ozan semmi ilyet nem tett, nem tudhatja, ki a fiú. Bizonyítékok nélkül nekiesni valakinek nem fair.
Azt nem tudom, hogy Dzsihán miért fogja felelõsségre vonni Dilarát az új kapcsolata miatt, azért mert van, vagy inkább azért mert kivel van??! Mert ha már tudja, vagy legalábbis sejti, hogy Harun a csábító, talán joggal aggódik. Harun, aki tönkretette õt, aki a szemébe barátságot színlel, hátulról meg beledöfi a kést, aki az apját is csõbe húzta az adóssággal és át akarta verni a kémprogrammal - nem igazán kell elhinni azt sem, hogy önzetlenül és szívbõl szereti Dilarát. Ilyen elõzmények mellett a románcnak akármilyen kimenetele is lehetne és Dilara tönkre is mehetne belé (ahogy Dzsandannak sem esik jól Harun árulása). Szóval ezt még nem tudhatjuk elõre, de gondolom, hamarosan kiderül.
-----
Persze az is lehet, hogy a muszlim férfiakra oly jellemzõ birtoklási vágy az oka - épp ma olvastam egy muszlim professzor értekezését arról, hogy miért tekintik prédának a migránsok a nyugati nõket, miért oly gyakori mostanában a nyugati nõk elleni erõszak. A muszlim férfiak a saját "erkölcsös" nõiket, anya, feleség, húg, leánygyermek a tulajdonuknak tekintik, amit meg kell védeniük. Ezzel szemben a nem muszlim nõket, akik nem takarják el a hajukat és a testüket a sóvár férfitekintetek elõl mind prédának tekintik, meghódítandó területnek, de õk a hódítást csak erõszakosan tudják elképzelni. Számukra az ilyen nemi erõszak nem bûn, hanem természetes magatartás.
Sajnos a nõk ilyetén jellegû "meghódítása" után rendszerint következnek az egyéb erõszakos "hódítási kísérletek", más tulajdona, aztán meg a területek iránt.
offtopic
ildimix 2016 aug. 07. - 11:50:11
(1143/2695)
Javítsatok ki ha tévedek de mostanában sõt elég keveset hallottam Cansut az anyjával bizalmas dolgokról beszélni. Azt gondoltam elsõre Gült fogja beavatni Denizzel kapcsolatban õ megértõbb lett volna, mint Dilara. Nehogy az legyen a kapcsolat vége, hogy Dilara eltávolítja az útból Denizt. Pénzzel nem fogja tudni megzsarolni de az anyjával igen. Remélem nem ez lesz a kapcsolat vége.

Spoiler: Napraforgó én mostanában nem olvastam elõre a részeket de felháborító volt, hogy Cihan kérdõre vonja Dilt az új kapcsolatáról. Ezt a részt nem kellett volna beleírni a sorozatba.

spoiler vége.

Várom a hétfõi részt.
gigi1 2016 aug. 07. - 11:23:10 Előzmény Darkrose
(1142/2695)
A héten nagyon kis romantikus volt mindenki. Szegény Ozan (és hála az égnek Hazal is) kimaradtak belõle. Ha eddig volt kérdés, hogy kinek a fia, most kiderült. Tiszta Cihán, ez is bele akar szólni mindenki életébe és megmondani, hogy ki mit csinálhat. Ordít, mint az apja. A srácnak nagyon kéne már egy csaj, kicsit túltengenek benne a hormonok.Az apja is, hogy lenyugodott, amikor végre megkapta Gült.
A lánykérés nagyon romantikusra sikeredett. Nekem egy kicsit túl harsány volt Gülszeren,azt hittem kicsit visszafogottabb, szerényebb lesz. De lehet csak azért tûnt annak, mert eddig még egy félmosolyt sem láthatunk tõle, most meg hangosan végig nevetett. A pénteki részben aztán ismét láthattuk a szenvedõs arcát. Jó kérdés, hogy most mi baja lehet. Hazal már vagy 1 hete nem csinált rosszat, Cihán mellett bebiztosította a helyét és tizen x év után végre a lepedõt is összegyûrte valakivel. Elvileg semmi gondja baja nem lehetne, de hát neki lételeme a szenvedés, a mártírkodás..
Bezzeg Dilara, annak az arcáról le se lehetne törölni a mosolyt. Még Ozan se tudta a jó kedvét elvenni. Továbbra is a legjobb páros Harunnal. Ez a pali valamit nagyon tudhat. A férfifaló Candan is, hogy behunyászkodott. Még abba is belemenne, hogy a pasi legyen együtt mindkettõjükkel, csak õt ne hagyja el. Így megalázkodni, szánalmas...Fog õ még kavarni.
Az viszont teljesen életszerûtlen volt, hogy Harun 20 évig készül a bosszúra, (Lefizet egy csomó mindenkit, beépített embereket küld Cihán cégéhez stb.) , erre arra a szerencsétlen Rahmira bíz egy ilyen fontos feladatot, mint Cihán gépének a meghackelése. Ez megint csak arra volt jó, hogy Cihán villogjon. Kizárt, hogy Harun ennyire amatõr lenne.
gigi1 2016 aug. 07. - 11:00:59 Előzmény Darkrose
(1141/2695)
Azt én is bírtam amikor Gül elõadta, hogy Hazal, amíg vele élt, milyen kis tökéletes volt. Dilara még sehol nem volt, amikor az akkor 14 éves lánykája, már a suli mellé járkált, és pasizott. Õ meg persze mindent elnézett, másnap még több zsebpénzt adott neki, még több ruhát vett stb. Mindezt azért mert nem volt apja. Vicc..És még most se látja be, hogy mennyit hibázott Hazallal, szerinte mindenrõl dilara tehet. Ebben persze Dzsihán és Derja folyamatosan meg is erõsítik. Nem szeretem azt, amikor valakit ennyire tökéletesnek akarnak beállítani. Szimpatikus volt dilara, amikor Harunnal beszélgettek és denizzel kapcsolatban elmondta, hogy szeretné legyõzni magában azt, hogy ne legyen ennyire "válogatós". Bírom azokat az embereket, akik beismerik a gyarlóságukat és megpróbálnak változtatni. Harunnak az öreggel is nagyon jó beszélgetései vannak. vele õszintén megtudja osztani a kételyeit,dillemmáit hogy mennyire õrlõdik, hogy szíve szerint a szerelmet választaná, de nem tud a testvére halála miatt megnyugodni stb. Érzelmes pali, aki sokat hibázik. De látszik, hogy nem pusztán gonoszságból akar bosszút állni Cihánon. Az öreg igazi jó barát, megmondja, hogy mit kéne másként csinálnia, jó tanácsokat ad neki. Nem olyan, mint Yildrim meg Derja akik kb. azért vannak, hogy folyamatosan biztosítsák a fõhõsöket abban, hogy mindent milyen jó csinálnak...
7/10
napraforgó 2016 aug. 06. - 02:33:04 7/10
(1140/2695)
Nem igazán értem, hogy Ozan miért is tartja magát többre Deníznél? az a fiú 22 éves és tanulni akar, mérnök lesz. Igaz, hogy csak estin tud tanulni, mert nappal dolgoznia kell. Az õ életében sincs apa (és mit ad isten, kibirta, nem hülyült meg, mint Hazal), sõt a beteg anyjára is gondot kell viselnie. A kocsija öreg az igaz, és maga tartja karban, de úgy nem kunszt jó kocsival villogni, hogy apu vette (és Ozán rögvest össze is törte), vagy a szalon drága járgányait sétáltatja.
Na és mit csinál Ozan? Már második éve nem tanul, csak teng-leng, halasztgat, nem tudni, vajon dolgozik-e még a haverja faterjának autószalonjában, vagy az is csak egy fellángolás volt. Az apja pénzét költi, és õ is csak a "Dzsihán Gürpinár fia", mert saját érdeme nincs, csak az apjáéval dicsekedhet. Tiszta Hazal, nagyon is egyformák õk, legfeljebb kissé kultúráltabb, ragadt rá az úri modorból. Hazal se törekszik semmire, neki is pont elég, hogy az apja valaki, és költi a pénzét számolatlanul.
De Ozan hülyeségei is megérnek egy misét. Ittas vezetés, késelés, tiltott verseny baleset okozásával, aztán a villa kirablásának lehetõvé tétele, majd kábítószeres ügybe keveredés... Meglehet, hogy a két utolsóban vétlen volt, na de azért azok se történnek meg, ha õ nem úgy áll hozzá...
Én nem is értem, hogy Dzsihán miért ad nekik ilyen korlátlan összegû hitelkártyát? Én tuti csinálnék egy havi limitet, osszák be és ne tékozoljanak. És Ozant is jó lenne beíratni Hazal mellé a pszichiáterhez....
8/10
Elhaym 2016 aug. 06. - 00:10:34 8/10
(1139/2695)
Szavazás – Melyik Magyarországon is ismert török sorozat tetszett/tetszik az alábbiak közül?

https://elhaym.wordpress.com/2016/08/05/szavazas-melyik-magyarorszagon-is-ismert-torok-sorozat-tetszetttetszik-az-alabbiak-kozul/
Érsekvári 2016 aug. 05. - 19:49:13
(1138/2695)
Valóban Ozannál és Dilaranál náluk a gazdagság a mérce , aki nem üti meg ezt , az nem megfelelõ ember számukra . Cansu amikor kielégíti Dilara kíváncsiságát mesél Denizrõl , látni a nõ savanyú képet vág . Nem találja egyenlõ rangúnak Cansuhoz . Ugyanazt feltételezi Denizrõl amit Gülserenrõl is , hogy a vagyonra hajtanak . Alig várom , hogy ez a sznob , elszállt , rangkórságban szenvedõ nõ jól pofára essen .
Harun a párja egy felkapaszkodott bunkó . Dzsandan meg õt készítse ki , mert az a nõ mindenre képes meg is mondta neki . Most ugyan lekoptatta a nõt , de ez csak a látszat , hogy beletörõdött . Nem hiszem !
Az viszont tetszett Rahmiba mégis szorult némi tisztesség a fia iránt . A vér nem válik vízzé . Bevallotta Cihannak Harun megkörnyékezte és az adósságait is . Remélem Harun kamatostul visszakapja a gatyáját is elveszíti .
Cihan - Yildrim jó koponya kitalálták az emailt és Harun egybõl ráharapott .
Cihan egy régi ismerõsével találkozott aki egy üzleti ajánlattal állt elõ . Harunt jó lenne padlóra küldeni megérdemelné , mert rohadt okosnak képzeli magát .
Keriman lekésett szerintem Rahmi zsarolásával , hiszen Cihannak bevallotta az öreg az adósságát......akkor mit akar Keriman ?
Ezt majd valószínû hétfõn megtudjuk .
malvinkicska 2016 aug. 05. - 19:09:08
(1137/2695)
Ozan kicsinyített mása Dilnek épp oly rossz természetû, mint az anyja ezeknek rajzolni kell embereket akik megfelelnek, az õ elvárásainak. Ozan nagyon rondán viselkedik még túl tesz Hazalon is. Dil is úgy látszik kicsinyeli a gyereket a lányához, mert azt tartja szõr a szõrrel, tehát egyen rangúak legyenek, mert már olyanokon filózik, hogy mi lesz akkor ha betölti a 18-at a lány, ezeknek csak az anyagiakon forog a gondolataik, nincs egy szem szeretet vagy jobb érzés bennük. Cihan csõbe akarja húzni H-t ha sikerül neki remélem ez az ismerõs is nem egy csaló.
7/10
napraforgó 2016 aug. 05. - 17:55:08 7/10
(1136/2695)
Úgy van, ahogy sejtettük, Ozan nekiesik Dzsanszunak, ki volt ez a link alak, aki hazahozott? Attól link, mert nem egy luxuskocsival hozta, hanem egy kb 30 éves matuzsálemmel. Nem találkozhatsz vele többet, ordítozza. Dzsanszu nem tudja leállítani Ozan tombolását, bemenekül a szobájába. Fölhívja Dilarát, aki még mindig Harunnal romantikázik az étteremben. Panaszkodik Ozanra, Dliara megígéri, hogy hazamegy. Dil elmondja Harunnak, hogy Ozan õt is elõvette. A férfi azt javasolja, mondja el a gyerekeinek, hogy van valakije, de Dil még korainak érzi. Otthon aztán - a saját stílusához képest meglehetõsen finoman, de rendesen kifaggatja Dzsanszut, ki az a fiú, hány éves, mit tanul, mivel foglalkozik. A 22 éves srácot túl öregnek véli Dzsanszuhoz, nem tetszik neki, hogy esti egyetemen tanul, miért nem nappalin, stb. Dil kissé fanyalog, jobb partit szeretne Dzsanszunak.
Harun a szállóba megy, ahol Dzsandan várja. Nagyon összevesznek, a nõ szerelmet vall, Harun ezért dühös, õ ezt nem akarta. AZ együttmûködésük során a nõ megsokszorozta a vagyonát, arról nem volt szó, hogy szerelmes lesz belé (oda-vissza). A nõ féltékeny Dilarára, de a férfi nyomatékosan megparancsolja, hogyhagyja békén a nõt, sõt óvatosan vonuljon ki Dilara életébõl, vagy tönkreteszi. Majd hazaviteti a nõt (gyakorlatilag kidobta).
Rahmi otthon dilemmázik egy üveg ital mellett, feltegye-a fia gépére azt a programot? Az éjszaka közepén sírva fölhívja Dzsihánt, jöjjön haza. Dzsihán otthagyja Gülszerent és megy. Mire reggelre hazaér, már mindent tud Harun mesterkedésérõl, az öreg bevallja, hogy mennyire eladósodott, de azért mikor átgondolta, gyanús lett neki Harun nagy segítõkészsége. Dzsihán Yildrimet hívja és együtt kitalálják mi legyen. Dzsihán felteszi a laptopjára a kémprogramot és fals e-mailt ír Yildirmnek, miszerint bajban van, el akarja adni a részvényei 20 %-át.
Harun épp Dillel reggelizik és Dzsanszu szerelmi életét tárgyalják ki, amikor megjön az értesítés, hogy mûködik a kémprogram.
Alper megjelenik Dilaránál, együttmûködést ajánl neki. Otthon Szolvaz és Dzsandan várják, mi volt. Dilara rátelefonál Dzsandanra, aki finoman lerázza, megbeszélése van, majd visszahívja.
Gülszeren a tónál megismerkedik egy nõvel, aki a 10 éves kislányával sétálgat. Este a nõ, Ebru férje, Müntaz is megérkezik. Épp csak leülnek, amikor befut Dzsihán is, a házaspárral jól ismerik egymást. A férfiak külön is vonulnak üzleti megbeszélésre. Müntáz egy jó üzleti ajánlattal áll elõ, egy amerikai cég akar betörni a török piacra, javasolja, társuljanak, neki egymagában ez túl nagy falat lenne. Dzsihán beleegyezik, majd felhívja Yildrimet, kéri hívja össze a vezetõséget, mert újra megpályázza az elnöki posztot. Egy e-mailt említ, amit elküldött a férfinak (remélem nem azon a címen, amit a kémprogram figyel?).
Rahmi épp vacsorát fõz, amikor megjelenik nála Kerimán. Ki akarja dobni, de a nõ lejátsza neki a felvételt, amit a taxiban készített. És bevonul, ígyanak meg egy teát. (ezt se igen értem, hisz Dzsihán már tud az újabb adósságokróll...)