7/10
napraforgó 2016 aug. 11. - 17:57:52 7/10
(1175/2695)
Dzsihán Dilarát faggatja, kivel van viszonya? Dil visszautasítja a kérdést, elváltak, nincs köze hozzá. Dzsihán erõsködik, a gyerekek miatt nem titkolózhatsz, vállald fel, ne bujkálj. Dil nyomatékosan elküldi a férfit. Alper épp az ajtó elõtt volt, kihallatszott a hangos szóváltás. Rögtön hívja is Dzsandant és jelenti neki, hogy Dilnek van valakije. Szolmaz tanakodik, Dzsandant faggatja, ki lehet az.
A két lány közös e-mailben találkozóra hívja a szülõket (Özkán kivételével). Dzsanszu Ozant is szeretné elhívni, de a fiú nem áll kötélnek.
Csídem faggatja Gült, miért szomorú, valami problémája van talán?
Kerimán és Özkán veszekszenek, miért nincs otthon a nõ. Kerimán vicceskedik, unatkozott otthon, hát elment takarítani. Özkán mérges, a gyerekre kellene vigyáznia, de Ker nek elege van abból, hogy Özkán gyerekeit nevelgeti sorban...
Dilara és Dzsihán meg is érkezik a találkozóra, míg Gülszerenre várnak Yildrim telefonál, sürgõsen elhívja Dzsihánt. A férfi otthagyja lányokat, beszéljétek meg az anyáitokkal a dolgokat. Gül megérkezik. A két lány elmondja, hogy õk megbeszélték egymással, hogy Gülék házassága után hol fognak élni. Dzsanszu azt szeretné, hogy mindkét helyen legyen külön szobájuk, de Hazal szeretné, hogy õ az apjához tartozzon, Dzsanszu meg Dilarához. Gülnek az elsõ megoldás tetszik, Dil meg kardoskodik, hogy ha nem tudnak megegyezni, akkor majd a szülõk eldöntik. Dzsanszu és Hazal ezen megint összekapnak kicsit. (Hazal ki akarja sajátítani az apját, látja, hogy az most igéretesebb, gazdagabb, mint Dilara anyu.
Harun beállít Csídemhez, hogy megnézze magának Gülszerent. Hivatalosan a lesérült barátnõjét látogatja. Dzsihán pont akkor telefonál rá Gülre, azonnal meg kéne beszélniük valamit, kéri találkozzanak. Gül elutasítja, most nem mehet el a munkahelyérõl. Dzsihán megsértõdk, pikírten annyit mond, majd hívjál, ha Csidem asszony állapota lehetõvé teszi, hogy találkozzunk.
Dzsanszuért Deníz jön a suliba, Sejda és Hazal csak nézik, milyen jóképû fiúja van, Sejda szerint a fiú nagyon jóképû és a kocsija sem roncs, hanem veterán autó. Hazal bosszúsan nézi õket. Deníz az anyjához viszi ebédelni Dzsanszut, akivel kedvesen elbeszélgetnek.
Harun és Dilara este találkozbak. Dzsandan névtelenül üzenetet küld Ozannak, amelyben megadja Harun címét, mint az anyja szeretõjéét. Ozan rájuk ront, mindenki megdöbben. Ozan ordítozni kezd, õ megbízott Harunban, de õ elárulta, szapulja Dilarát is, Harunt is. Dilara próbál magyarázkodni, Harun pedig kijelenti, õk komolyan gondolják a kapcsolatukat, de Ozan feldúltan elrohan. Dilara kétségbe van esve, a gyerekeivel szembeni kötelezettségét emlegeti (istenem, a picikék az érzékeny lelkükkel...)
Dil el is megy, Harun még biztosítja a szerelmérõl, meg arról, hogy minden meg fog oldódni.
Harun rögvest tudja, hogy ki árulhatta be õket Dilarának, A telefonjáért nyúl, véged van Dzsandan, véged van, mondja sötét ábrázattal.
Ozan száguld az autójával és dühöng, Dilara is megy utána, de hiába hívogatja, a fiú nem veszi föl.
Dzsandan látogatóba megy Alperékhez, aki kérdezgeti, hogy mi lett a fülessel, amit tõle kapott. Megtudta az exférj az asszony házasságon kívüli viszonyát? Dzsandan titokzatosan egy felbõszült fiút emleget és hogy majd másnap Dilara arcáról megtudják a választ.
Dil kétségbe van esve, nem tudta elérni a fiát, sírdogál, Harun meg telefonon nyugtatgatja.
Dzsihán megint hivogatja Gült, érte menne, de a nõ késõ este még mindig dolgozik. Dzsihán megint háborog. (ja, csak neki szabad dolgozni késõ estig, éjszakákig, az összes nõ meg álljon haptákba és várja, hogy õurasága mikor fog épp ráérni). Majd Dzsanszut hívja, látni szeretné. Deníz, aki haza vitte volna a lányt, most a kérésére az apjához viszi.
7/10
napraforgó 2016 aug. 11. - 16:13:12 7/10
(1174/2695)
Gülszerennek viszont össze kell kapnia magát, ha jó Gürpinárné akar lenni. Nem csak vacsikon kell megjelennie, neki kellene partikat szervezni Cihán lehetséges üzlettársainak, kapcsolatot tartani a feleségeikkel, infokat szerezni tõlük stb. ---» Gülszeren most épp egy rendezvényszervezõ cégnél dolgozik, estélyeket, partikat, esküvõket szerveznek. Õ Csidem jobbkeze, asszisztense, helyettese. Ha ilyesmiket meg tud szervezni idegeneknek Gül gond nélkül, akkor a leendõ férje partijai sem jelenthetnek gondot. Csidem agyondícsérte, tehát nem tehetségtelen a nõ.
----
Gül valóban nagyon szép volt az estélyi ruhákban, nekem a fehérben tetszett leginkább, aminek a mellrésze keresztbevetett ezüst pánt volt. De a fekete felsõrésze is nagyon jól állt neki.
Szerintem is megoldható lett volna, hogy Gül elmenjen Dzsihán partijára, mondjuk, ha benéz az esküvõre , és ha rendben van minden egy sofõrrel már száguldhatott is volna a saját estélyükre. Legfeljebb onnan is ellép egyszer és visszanéz az esküvõi partira, hogy az is trendben zajlik-e.
Csak Azmit, vagy Bahtiárt kellett volna mellé adni, hogy ingáznitudjon.
-----
Gondolom, hogy Dil nem fogja megmondani, ki a szeretõje, ehhez Dzsihánnak már semmi köze. Nem tetszett, hogy Dil titkárnõjének is az ujjával mutatta, hogy tünjön el. Igaz, hogy szóban is kérte, na de ez a mutogatás...
gigi1 2016 aug. 11. - 14:54:46
(1173/2695)
Nem Gül, hanem Gürpinárné :)
gigi1 2016 aug. 11. - 14:53:47
(1172/2695)
"honnan tudod, hogy elveszítette az egész családját? "
Harun az öregnek mesélte, hogy az anyja nem bírta elviselni Hajal elvesztését, és nem sokkal késõbb õ is meghalt.
Az öregnek vallott arról is, még az elején, hogy az egész bosszúhadjáratban bizonytalan. Akkor sértõdött be nagyon, amikor C visszautasította a társulási ajánlatát. Azóta ment ilyen maffia stílusba át a sztori. Bár nekem tetszik, fõleg a candannal közös jeleneteik. izgik! :) Viszont , amilyen amatõr hibákat vét, teljesen életszerûtlen. Úgy látszik el kell fogadni, hogy Cihán a fõszereplõ, így mindig neki kell gyõznie. De megoldhatták volna kicsit profibban is. Ez az egybõl rájön mindenre, mindenbõl rögtön kimászik stb., nem tetszik.

Gülszerennek viszont össze kell kapnia magát, ha jó Gülpinárné akar lenni. Nem csak vacsikon kell megjelennie, neki kellene partikat szervezni Cihán lehetséges üzlettársainak, kapcsolatot tartani a feleségeikkel, infokat szerezni tõlük stb. "A szerzõdéseket az íróasztal mellett írják alá, de nem ott kötik meg."Dilara nem volt minta feleség. De a háttérbõl nagyon szépen egyengette Cihán üzleti ügyeit. Gül erre sztem totál alkalmatlan.
Ozán meg nem tud lenyugodni, valamelyik szülõjével folyamatosan hadakoznia kell. Az apja meg nem hogy leállítaná, még faggatja az anyjáról, mintha köze lenne hozzá. Remélem Dilara ami részben elküldi a kedves exférjét melegebb éghajlatra, már csak a kérdés feltevése miatt megérdemelné.
Kerimán fantasztikus. Rahmival nagy páros. az öregnek, milyen álmai vannak... ;P :)
Érsekvári 2016 aug. 11. - 13:58:02
(1171/2695)
Ahogy írtad is Kerimanból tegnap sok volt , szerintem is . Bírom a nõcit , de most túl tömény volt , fõleg azzal a lüke hajjal . Rahmival elcicázgatott annak is agyára ment már megbánta , hogy kezdett vele .
A szomszédasszony Hadzser is az õ fajtája , sõt már átvette Kerimántól a pénz nélkül semmit nem tesz még neki sem .
Gülseren az elegáns ruhákban mintha nem is õ lenne a végeredményben is nagyon dögös , de a frizurája nem tetszett .
Aztán közbeszólt az élet Csidem balesete miatt nem tudott vagy talán örült is nem tudott elmenni . Gondolom nem direkt esett el a nõ , ennyire nem látom sötéten . Mindenesetre Gülserentõl nem szép , hogy cserben hagyta Cihant . Nagyon akarta volna biztos talál megoldást , de ez történt , Cihan meg is haragudott .
Cihan a fiával való beszélgetés közben kitudódott Dilarának van valakije , erre Cihan nagyon kiakad és Dilarához megy személyesen teszi fel neki a kérdést igaz e ?
Ma remélem kiderül Harun az .
malvinkicska 2016 aug. 11. - 13:14:43
(1170/2695)
Kerimanékat csipem én is de valahogy a tegnap sokat voltak színen és akkor már nekem nem volt olyan szórakoztató, mikor a jelenetek közt van akkor másképp hat. Erkan ezt írja az újság csak úgy leírtam, különben sokat foglalkozik a török színészekkel, nem csak vele másokkal is, tudjuk valahogy el kell adni az újságokat, mert egyre kevesebb fogy, mert a neten sok minden olvasható.
7/10
napraforgó 2016 aug. 11. - 05:47:45 7/10
(1169/2695)
Ebben a sorozatban Kerimán a fõ humorforrás. Hol a lüke öccsével huzakodik, hol meg Rahmival. Ha ez a szál nem lenne, a sorozat nagyon egysíkú lenne. Mindig csak a problémák, azok jönnek sorra, hol valamelyik gyerekkel, hol a felnõttek egymáshoz való viszonyában, máskor meg a munkahelyen, vagy az üzleti életben. Dzsihán homlokán ötrökké gondfelhõk tornyosulnak, a két fõszereplõnõ meg savanyú, mint a citrom. Mosoly csak elvétve látható az arcokon...
-----
Erkan Petekkayát nem igazán értem. Ha õ alkoholista, még mostanság is le-lerészegedik, milyen alapon vádolja meg ivással a partnernõjét? Nyilván nem lehet mindenki absztinens, hogy õt ne zavarja.
Amúgy meg nem azt írták nemrégiben, hogy a pasi otthagyta, megcsalta a feleségét? azt, aki kirángatta az ivásból, és akit itt dícsért?
Én nagyon fenntartással fogadom az ilyen cikkeket. ahpgy mondani szokás: fele se igaz...
Meg aztán ott van a másik mondás, mindegy, hogy mit írnak, jót, vagy rosszat, csak írjanak...
9/10
suxel 2016 aug. 10. - 20:02:04 9/10
(1168/2695)
Korábban kerestétek Harun szinkronját, akit érdekel, most találtam: Incze József adja neki a hangját. Youtuben beírjátok a nevét, vannak vele korábbi mûsorokból interjúk, és az alapján simán be lehet azonosítani, hogy valóban õ az. A mûsorvízió blogon említették meg a nevét, hogy szinkronizál a sorozatban, és mondom rákeresek, hátha, és bejött.
Ha pedig korábban valaki beírta már, akkor bocsánat.
malvinkicska 2016 aug. 10. - 18:35:10
(1167/2695)
Keriman Özkan és az öreg együtt egy kicsit nekem sok volt, de ilyen is kell. Gül csak nem ment el a vacsorára, de õ legalább belátja van neki ezekhez az emberekhez mit tanulni, mert a ruha nem minden. Cihan ezért haragszik rá, nekem az a feltûnõ, amíg együtt volt Dil és õ nem foglalkozott vele ennyit most meg még kérdõre is vonta van e valakije, ha ne neki akkor D-nek is lehet elváltak új életet akartak mind ketten kezdeni rajta. Ozanról most derült ki ott hagyta az egyetemet, de szerintem az nem elfogadható válasz amit adott, egy link fiú. Cansu bemutatta Denizt Gülnek, aza fiú egy kis mosolygós eddig kedves fiatalember. A holnapi nap megtudjuk megmondja e D C-nek ki a pasija.
A mai Epizódban Erkan Petekkaya vallomása cimmel jelent meg Állattá tett az alkohol.
Elmondta mennyire ívott és a feleségének köszönheti, hogy meggyógyult, egyszer mikor részegen hazament levideózta a felesége, és másnap szembesült a tettével, és akkor ment el intézetbe, mert látta mivé lesz az alkoholtól, ez két évvel ezelõtt történt. Sok helyütt lehet olvasni a valóságban, még mostanában is elveszíti néha a kontrollt, és lerészegedik, hogy szinte nem is tud magáról.A valóság alapja mennyi nem tudni de ez van írva.
7/10
napraforgó 2016 aug. 10. - 17:50:08 7/10
(1166/2695)
Gül Derjával vásárolni megy, ruhákat próbál, aztán meg egy szépségszalonba, ahol sminket, frizurát csinálnak neki. Már épp indulna az estélyre, amikor Csidem rátelefonál, baleset érte, kórházban van, megkéri Gült, helyettesítse a puccos esküvõn. Dzsihán telefonál, menne érte, de Gül lemondja az estélyt. Dzsihán haragszik, vitatkozik, minek dolgozik?! Ha összeházasodnak, sok ilyen alkalom lesz, neki kísérõre van szüksége, mindenki a feleségével megy, stb. Gül is megsértõdik, hogy lenézi a munkáját. Végül Dzsihán letesz a társaságáról.
Kerimán telefonon nyaggatja Rahmit a pénzért, aki dohog a zsarolás miatt. Végül csak megegyeznek, hogy találkozzanak az étteremben. Kerimán ekkor Hadzsert rendeli bébiszitternek, aki pénzt kér a szolgálataiért.
Engin és Özkán a mûhelyben szerelés közben Dzsihán TV szereplésérõl beszél, Özkán irígykedik a sikereire, és ez is csak a saját lúzerségét erõsíti.
Kerimán felzabálja a fél konyhát, majd rátér az anyagiakra. Rahmi azt mondja, nem fizet,majd elõveszi a telefonját és lejátsza Kerimán zsarolást. Megfenyegeti, hogy bemutatja a rendõrségen, azért leültetik. Aztán kifizetteti Kerimánnal a cehhet. Keri azt akarja, mindketten töröljék ki a telefonból a felvételt és õ meg is teszi, de Rahmi fifikásabb, õ megtartja.
Özkán meglepõdik, hogy Kerimán nincs otthon, de a nõ rögtön haza is ér. A szokásos civakodás kezdõdik, mindenki ordítozik. Másnap reggel Kerimán meglép, amíg Özkán még alszik, Rahmihoz megy, aki a házat végigtakaríttatja vele. Kerimán a szokásos hangoskodással méltatlankodik.
Gül sírva panaszkodik Derjának, hogy este összevesztek Dzsihánnal. Ráadásul a férfi nem hívta azóta sem. Fél attól is, hogy nem állná meg a helyét Dzsihán köreiben. Derja rábeszéli, hívja föl õ a férfit. De Dzsihán foglalt, mindenfélét intéz.
Ozan és Dilara is veszekszenek a reggelinél, Dil megkapta az értesítést, hogy a fia halaszt az egyetemen. Dil felhívja Dzsihánt is és hergeli, szedje ránba a fiát, majd megvádolja, õ rontott el mindent.
Özkn felébred, Kerimánért üvöltözik, majd rájön, hogy a nõ nincs otthon. Felhívja telefonon, most így ordítoznak egymással. Hiába rendelné haza a nõvérét, az takarít Rahminál, aki mosolyogva bámulja a TV-t. Porszívózik, ablakot puol aztán meg énekel és táncikál Rahminak, aki kezdi únni a nõt, túl sok van belõle.
Özkán beviszi a mûhelybe a gyereket, mert Kerimán munkát talált, nem volt kire hagyni a kicsit.
Gülszeren elmegy a klubba Dzsanszuhoz, épp beszélgetni kezdenének, mikor megjelenik Deníz. Dzsanszu bemutatja az anyjának. Gül magukra hagyja a fiatalokat.
Dzsihán felkeresi a biliárd szalonban a fiát. Kérdõre vonja a fiát a halasztás miatt. Ozan bevallja, hogy nem tud odafigyelni a tanulásra. Sorolja a sok problémát, ami a családdal történt. Dzsihán azt mondja, hogy ezt mindannyian átélték, mégse dobott oda senki semmit. Majd elszólja magát, elmondja, hogy az anyjának is van valakije. Dzsihán nagyon meglepõdik, kérdi, ki az illetõ, de Ozan nem tudja.
Dzsihán rögtön elmegy Dilarához az irodájába és rákérdez, ki van az életedben?
7/10
napraforgó 2016 aug. 10. - 11:39:41 7/10
(1165/2695)
Én arra vagyok kíváncsi, hogy Harun hogyan lép be Gülszeren életébe? Hiszen azt mondta, ideje megismerkedniük. De az estélyre nem mehet el, Dilara ott akar lenni, az õ kísérõje nem lehet, mert akkor kitudódik a viszonyuk. Nem jelenhet meg Dzsihán barátjaként sem, és nemcsak azért, mert Dzsihán már tudja, hogy nem barát, hanem ellenség, hanem azért is, mert Dilara eléggé csodálkozna, mit keres ott. Igaz, õ még nem sejti, hogy Harun egy áruló, alattomos disznó, de mivelmmagyarázná a jelenlétét, ha õ nem üzletfél, érdektelen Dzsihán új üzletében.
Ráadásul a mai részbõl ki fog derülni, hogy Gül sem tud ott lenni az estélyen, tehát sehogysem tudnának ott találkozni.
Érsekvári 2016 aug. 10. - 11:30:41
(1164/2695)
Rahmi jó fej ahogy kábítja Kerimant a nõ nem is sejti átveri õt Rahmi úr , már elõre költekezik .
Dzsandan micsoda alibivel állt elõ ekkorát lódított meg kimagyarázott mindent a barátnõjének .
Harun milyen pofákat vágott Dilara beszámolója alatt .
Nagyon bírom amikor Harun tajtékzik a dühtõl mint most is Cihan hatalmas üzleti sikere miatt .
Csidem asszony is egy kétszínû nõszemély mindenrõl beszámol Harunnak .
Gülseren nagyon ódzkodik az eseménytõl amire Cihan meghívta , kíváncsi leszek elmegy e . Rahmi is jól felhúzta az ajándékával Harunt .
7/10
napraforgó 2016 aug. 10. - 09:08:12 7/10
(1163/2695)
A törökök biztos nem keresztelkednek, az ugye a keresztények (gyaurok) kiváltsága. Nyilván náluk is van valami névadó ünnepség, de ahogy én láttam, náluk a metélkedés az az ünnepi alkalom, ami mérföldkõ az életükben. A körülmetélésnél van valami segítõ, a babashi, aki olyan, mint nálunk a keresztapa. Hogy a lányoknál mi van, arról fogalmam sincs. Lehet, hogy õk nem is számítanak.... Babashinak lenni megtiszteltetés, a család valami tekintélyes rokont szokott felkérni a tisztségre.
Amennyira tudom Musztafa Kemál pasa, az Atatürk volt, aki elválasztotta az államot az egyháztól és elrendelte, hogy csak az állami esküvõ az elfogadott. Ezért van a piros palástos ember, valami jegyzõ (mint nálunk az anyakönyvvezetõ), aki megköti a házasságot. A vallási szokások a hagyományokban élnek tovább, pl. a piros szalag a menyasszony derekán a szüzességet jelképezi.
offtopic
ildimix 2016 aug. 10. - 07:20:19
(1162/2695)
Nekem a hétfõi rész hasonlított 1 mexikói szappanoperához. Dilara annyira akarta az elnöki posztot aztán szépen átadta a helyét. Gül gazdag pasival jár de elõleget akar kérni a munkahelyétõl, hogy kifizessen 1 számlát. A keddi részt még nem volt idõm megnézni.

Dzsandant az 1. évadban 1 talpraesett nõnek ismertem meg de most Harum mellett elvesztette határozottságát.
malvinkicska 2016 aug. 10. - 07:04:39
(1161/2695)
A tömjén lett volna az igazi, a törökök mikor keresztelkednek, nem tudom mivel hintik õket, mert nálunk a szentelt víz, és utána bebérmálja az meg szentelt olajjal történik, ezt tudjuk, de náluk én még egyházi esküvõt sem láttam, csak egy piros palástban levõ, nõnek, vagy férfinak annyit mondanak evet, a házasulandók.
malvinkicska 2016 aug. 10. - 07:04:39
(1160/2695)
A tömjén lett volna az igazi, a törökök mikor keresztelkednek, nem tudom mivel hintik õket, mert nálunk a szentelt víz, és utána bebérmálja az meg szentelt olajjal történik, ezt tudjuk, de náluk én még egyházi esküvõt sem láttam, csak egy piros palástban levõ, nõnek, vagy férfinak annyit mondanak evet, a házasulandók.
malvinkicska 2016 aug. 10. - 07:04:38
(1159/2695)
A tömjén lett volna az igazi, a törökök mikor keresztelkednek, nem tudom mivel hintik õket, mert nálunk a szentelt víz, és utána bebérmálja az meg szentelt olajjal történik, ezt tudjuk, de náluk én még egyházi esküvõt sem láttam, csak egy piros palástban levõ, nõnek, vagy férfinak annyit mondanak evet, a házasulandók.
7/10
napraforgó 2016 aug. 10. - 04:15:49 7/10
(1158/2695)
Szentelt víz az ördögnek - ez jó. Habár nem hiszem, hogy az õ vallásukban lenne szentelt víz, azt hiszem ez csak a katolikusok kiváltsága. Nem tudom, hogy a törökök mennyire vallásosak, mindenesetre Allahot szokták emlegetni ebben a sorozatban is.
malvinkicska 2016 aug. 09. - 18:45:46
(1157/2695)
A mai részen sem lehetett unatkozni, nagy volt C túl járt H eszén jó nagy szerzõdést írtak alá, még D is meglepõdött, azt bírom nehéz C-n túl tenni. Dzsan nagyon szemét már annyira leadta, képes olyat hazudni terhes volt, ennyire nincs nõi méltósága. A két lány beszélgetett, hol fognak lakni az esküvõ után, mivel Hazal csak a pénz motiválja, most már inkább C-vel élne ott nagyobb vagyont remél, mint D-nél. Az öreg Rahmi nagy penge szentelt vizet küldött dísz táskába az ördögnek,hogy elüzze, belõle, nagyot nevettem rajta. Dzsan tudja D szereti H-t mit fog lépni irányába.
sage 2016 aug. 09. - 18:34:55
(1156/2695)
Megtört szívek 2014 43 Bölüm HunDub Sage
http://indavideo.hu/video/Megtort_szivek_2014_43_Bolum_HunDub_Sage