7/10
napraforgó 2016 jún. 12. - 06:02:04 7/10
(735/2695)
Honnan tudtad meg? A sorozatban eddig konkrétan csak a gyerekek életkora hangzott el.
Kezdetben hol 14, hol 15 évesnek mondták a lányokat, legutóbb viszont már Hazalt 16-nak (akkor Dzsanszu is annyi, mert egy napon születtek), bár szerintem itt inkább csak a 16.-ban vannak. Valamikor betölthették a 15-öt, csak itt nem csináltak ügyet belõle, nem volt szülinapi ünnepség, parti, ezen amúgy csodálkoztam is. Fura módon sokan nem a betöltött éveiket számlálják, holott csak az számít!, már egy nappal a szülinapjuk után a fölsõ értéket nézik. (Ja, és a keleti emberek meg a fogantatástól számítják az életüket, így eleve több idõsnek mondják magukat, mintha a megszületéstõl számítanák.)
Ozan 18.-ik születésnapját megünnepelték, így az õ kora nem kérdéses.
De a szülõk konkrét életkora sohasem hangzott még el. Utalások voltak csak, semmi több. Gül 17 volt, amikor Özkánnal találkozott. Megszökött vele, még az érettségije elõtt, de ahogy betöltötte a 18-at, összeházasodtak. Rövidesen megszületett a lányuk. (hogy mennyi volt ez a rövidesen, azt nem tudjuk...) Ha Gül még mindig csak 18 volt akkor, a lánya korából kiindulva már akkor is minimum 33. De ennél nyilván több, mert már Dzsanszu is elmúlt 15 és Gülszeren is lehetett akár 19 éves is a szülésnél. Én a 34-re tippelek, esetleg 35, annál nyilván nem több.
Dilara és Dzsihán életkoráról is csak annyi információnk van, hogy az egyetemen jöttek össze. Egyetem - ez lehet 18-tól akár 28-ig, vagy tovább is, ha ott is a creditrendszer a divat. Vegyük a legvalószínûbb helyzetet.: Dilara mondjuk 19, talán 20. Dzsihán meg 20-21. Esteleg 22-23. Ki tudja? Egy évig járnak, majd Dilara terhes lesz, összeházasodnak. Akkor Ozan életkorát, meg a terhességi idõt összeszámolva most Dilarának legalább 38 évesnek kell lennie, Dzsihán meg lehet 40-41 is, de akár pár évvel idõsebb is.
Nekem a sorozat, meg az abban elhangzottak a mérvadók e tekintetben, és az, hogy esetleg miket írnak egyes újságok, a bulvársajtó, meg X és Y mit gondol, kevésbé mérvadó. A történet írója számítana, de az õ elképzelésén a forgatókönyvíró és a rendezõ is változtathat. Nyilván hozzáigazítják a dolgokat a szerepre szerzõdtetett színészekhez.
Amúgy Gülszeren valóban idõsebbnek látszik 34-nél, mint, ahogy a színésznõ a valóságban idõsebb is.
A Dilarát játszó színésznõ viszont fiatalabb a szerepénél, habár az arcán én nem ezt látom. Annyira beesett, megviselt arca van, ja és nem tetszenek a pipaszár lábai sem. Egy agyon fogyókúrázott nõ, anorexiás, vagy bulimiás lehet, de nem természetes a külseje. Ahogy billeg a tûsarkain mindig, még amikor Hazal balesetet szenvedett a taxival.. Röhejes volt. És az is furcsa, hogy ez a nõ még otthon is tûsarkakat visel, normális nõ mindig lerúgná a ciõjét, ahogy hazaér és kényelmesebb valamibe bújna.
De nem hiszem, hogy itt a kornak annyira szerepe lenne, hogy ki több, vagy kevesebb egy-két évvel, nem számít. Ez a sorozat itt a negyven körüli szülõpárosokat mutatja be a tínédzser gyerekeikkel. Nekik sajnos a szokásos problémákon felül, ami a tizenévesekkel adódhat egyéb problémáik is vannak.
Egy egész izgalmas, bár kicsit sûrû történetet kanyarítottak a gyerekcsere köré.
RózsákKirálynõje 2016 jún. 11. - 21:43:14
(734/2695)
Akit érdekel, nemrégen megtudtam, hogy a filmben pontosan hány évesek egyes karakterek. Cansu és Hazal 15 míg Ozan 18 évesek, ezen szerintem nem lepõdött meg senki...De! Cihan 41 és Gülseren 32 évesek. Õszintén szólva Rózsikán nagyot néztem azért többnek gondoltam volna.
7/10
napraforgó 2016 jún. 11. - 07:28:55 7/10
(733/2695)
Ja és még valami: mivel bankkölcsönt vettek az üzlet beindításához (nem tudom, hogy megvették-e a helységet, vagy csak bérelték), meg a gépek, sütõk, berendezés, stb... az eladás miatt a kölcsön most egyösszegben esedékessé vált! Vissza tudják fizetni? Marad még valami pénz belõle?
Gondolom, ezeket sem fogják feszegetni, mint ahogy Özkán ügyeit sem, ami miatt börtönben kéne üldögélnie.
7/10
napraforgó 2016 jún. 11. - 07:24:41 7/10 Előzmény Érsekvári
(732/2695)
Gülszeren már eladta a maga részét a börekes boltból, éppen Derjának, legfeljebb szívességbõl vihetné, de mivel most õ sem törõdik semmi mással, csak Hazallal, biztos nem fog ott sütögetni. Se egyedül, se Nezákettel, ha visszavenné.
Derjának egy fricska, hogy a férjét lecsukták, most láthatja milyen könnyen kerül börtönbe valaki. Sõt, akár ártatlanul is. Vagy csak valami gondatlanság miatt. Õ se kérdezte meg Nezáketet, miért is ült, mennyi ideig, stb. Mert azért az sem mindegy, ha valami erõszakos cselekményért, gyilkosságért, stb. ül valaki, vagy valami apró stikliért. A közlekedési szabályszegõk se megrögzött bûnözõk, de ha balesetet okoznak, könnyen börtönbe kerülhetnek. Ha Nezáket rendesen dolgozott, nem volt vele baj, nem volt oka kirúgni. Mert az ugye nyilvánvaló, hogy senki nem fog dicsekedni vele, hogy épp a börtönbõl jöttem....
sage 2016 jún. 10. - 21:08:17
(731/2695)
Megtört szívek 2014 30 Bölüm HunDub Sage
http://indavideo.hu/video/Megtort_szivek_2014_30_Bolum_HunDub_Sage
Érsekvári 2016 jún. 10. - 19:57:06
(730/2695)
Tudom nagyon szeretnek szenvedni a sorozataikban , de ez már sok nekem , csak jön a probléma megállíthatatlanul . Derja férjével is történtek rossz dolgok most elfog utazni hozzá , akkor Gülseren viszi egyedül a cukrászdát , még nem is tudja , hogy Derja elküldte Nezaketet . Visszahívhatná jól járnának mindketten .
Sejda is egy nagy bajkeverõ az õ hülye célozgatása miatt Hazal mit szenved , most a lábát is megtudta szerencsétlen lány nem csoda ha kivan . Cansut meg a lelkiismeret emészti .
A falon a kép Keriman és Özkan szüleirõl , már a múltkor is mutatták akkor is most is én is szétnevettem magam , az apjuk ábrázatától , ez a dinnye Nuraj is kiröhögte . Azért nem bánom , hogy hétfõig szünet :)
malvinkicska 2016 jún. 10. - 18:23:05
(729/2695)
A mai rész igazi kórház jelenet ahogy a törökök szokták, mindenki Hazal mellet van, most meg nem fog tudni járni, így meg pláne nagy gond lesz, eddig sem hagyott békét Cansunak gondolom ezután, mit fog mûvelni vele, nehogy annak is valami baja legyen, mert az lelkes. Keriman amit követ, az már nem mindennapi, nagyon jól hozza a formáját van egy kis élet a sorozatban, Özkan most már Nuráj.
malvinkicska 2016 jún. 10. - 18:23:05
(728/2695)
A mai rész igazi kórház jelenet ahogy a törökök szokták, mindenki Hazal mellet van, most meg nem fog tudni járni, így meg pláne nagy gond lesz, eddig sem hagyott békét Cansunak gondolom ezután, mit fog mûvelni vele, nehogy annak is valami baja legyen, mert az lelkes. Keriman amit követ, az már nem mindennapi, nagyon jól hozza a formáját van egy kis élet a sorozatban, Özkan most már Nuráj.
7/10
napraforgó 2016 jún. 10. - 18:04:05 7/10
(727/2695)
A mai rész nekem kicsit nyûglõdõs volt, Hazal körül nyûglõdtek a családtagok, aztán meg õ maga is, fõleg, miután rájött, hogy lebénult a lába.
A Kerimán - Nuráj - Özkán hármas is alakít, Nuráj ugráltatja Kerimánt, az meg pénzért zsarolja Özkánt.
Kiderül, hogy nem Hazal volt, aki a neten Dzsanszut szapulta, az illetõ még most is irogatja a fikázó hozzászólásait. Dzsanszu még inkább bûnösnek érzi magát, hiszen ártatlanul vádolta meg Hazalt.
JasmineFlower 2016 jún. 10. - 10:42:12
(726/2695)
Nekem furcsa kicsit Sheida? A sorozat elején még Kerimánék házában volt lakásuk és Hazallal meg nem volt pénzük egy kávéra sem. Azt értettem, hogy jól tanult és ösztöndíjjal átvették a magániskolába. De most meg tabletje lett és egy gyönyörû lakásból szokta felhívni Cansut. Valószínû nem az ösztöndíjából vették.
7/10
napraforgó 2016 jún. 10. - 07:06:56 7/10
(725/2695)
Alpernek megint nem volt szerencséje Dilara hajszálával, mert az egy kihullott hajszál volt hajhagyma nélkül, így nem volt alkalmas a DNS vizsgálatra (Na mondjuk ezt nehezen hiszem, mert bûnügyekben ilyesmirõl szó sincs). Bírnám, ha a végkifejlet az lenne, hogy nem is rokonok. Akkor kénytelen lenne leszállni Dilaráról. Az ilyen Alper-féle ingyenélõknek jót tenne egy kis valódi munka.
Nezáketet szinte megsajnáltam. Nem tudtuk meg, miért is volt börtönben, de azt lehetett látni, hogy a cellában rendet tartott. Nem engedte a nõket veszekedni, marakodni, és még a hülye Kerimánt is felkarolta, akit a többiek ugráltattak. A börekes boltban rendesen dolgozott és a végül is Kerimánnak is fizetett a szobáért.
Gülszeren feladva mindent elindult Izmírbe új életet termteni, de a Hazalt ért baleset miatt visszafordult. Lehet látni, hogy napokon keresztül virrasztanak mellette, Gül is, vajon hol szállt meg a nõ? Gondolom Derjánál. És a sok váltás ruha is a Derjának adott holmikból került ki, mert a buszra Gülszeren minden nélkül szállt fel. Szerintem még a retikülje se volt nála, kérdeztem is magamtól, mibõl fizette ki a viteldíjat?
Érsekvári 2016 jún. 09. - 19:35:25
(724/2695)
Keriman megõrül a pénzért amit a tökfejû öccsel mûvelnek elég durva , ráadásul az õ színvonalukkal azonos ez a Nuraj . Egyszóval ez a trió nagyon gáz . Kerima húzása Nezáket ellen irtó ronda volt , szerencsétlen neki köszönheti a kirúgását , sajnos az elõítéletek mûködtek . Hiába bizonyította rendesen dolgozott nem csinált bajt , mégis lapátra tette Derja . Nuraj Keriman párja a bunkóságban . Alper mit összegörcsöl ezzel a DNS mintával.......sorozat végéig csak összejön neki .
Özkan levegõt se vehet , hogy Dzsandan ne tudna róla . Hazal túl van az életveszélyen ,de hogy tud e majd járni egyenlõre kétséges . Özkan úgy tûnik örül a fiának , de Nuraj feje nem a boldog anyát mutatta .
7/10
napraforgó 2016 jún. 09. - 18:46:24 7/10
(723/2695)
Az esés következtében Hazal beütötte a fejét és bevérzett az agya. A kórházban szerencsére sikerült megszüntetni a bevérzést, de egy ideig még altatásban tartják. Dilara hisztizik, hogy vigyék el a lányát egy másik kórházba, Dzsihán meg nagy türelemmel csitítgatja, hogy nem szabad mozgatni, ráadásul a kórház és az orvosa is jó. Befut Gülszeren, õ is kétségbe van zuhanva, csaknem összeomlik. Dilara ezt látva megvilágosodik, rájön, hogy Gül ugyanúgy aggódik a lányért, és hogy mindketten egyformán anyjai mindkét lánynak. Hazal magához tér és éppolyundok, mint szokott, rá sem néz az aggódó, bûntudatos Dzsanszura. Az orvos szerint lehet, hogy lebénult, bár van remény, hogy idõvel újra tud járni.
Kerimán rendesen bûnhõdik, mert annak idején rosszul bánt Gülszerennel, nemcsak Lúdas Matyi adja vissza háromszorosan a csapásokat, hanem az élet, netán Allah is. Hazahozták Özkánt, aki elkezdte õt ugráltatni, aztán beállított Nezáket, õ is kiszolgáltatta magát vele. Most meg idepottyant Nuráj, õ a harmadik, aki dirigálja.
Özkán bújkál Dzsandan elõl, nem veszi fel a telefonját, mire az ügyvédnõ újra megjelenik a mûhelyben és szembesül a tényekkel: a terhes Nuráj épp ott ordibál Özkánnal.
Nezáket lebukik, elõbb Nuráj fedezi fel, hogy Kerimánnál lakik, majd a börekesnél Derja elõtt derül ki az igazság. Derja persze rögtön elbocsátja, rendes végkielégítéssel.
A cirkusz közepén Nuráj elkezd visítozni, megkezdõdött a szülés. Nuráj nem akar állami kórházba menni, de nincs választása. Özkán megérkezik, és a baba is, aki fiú lett.
Mindeközben éppúgy ordibálnak, mint egy vérbeli mexikói sorozatban.
malvinkicska 2016 jún. 09. - 18:04:08
(722/2695)
Hazal balesete súlyos mivel nem fog tudni járni, ezért Cansu magát vádolja, szinte nem lehet vigasztalni, annyira bántja. A kórházban mindenki mellette volt, Ozan és Cansu sok ajándékkal látogatták meg. Gülseren teljesen kiborult. A Keriman rabtársa lebukott, hogy börtönbe volt. Nuraj megszült nagyon egy közönséges nõ, ahogy beszél, követelõzik. Aztán Dzsandan is tudja, Özkannak gyereke fog születni, el van szörnyülködve. Cihan úgy vigasztalja a gyerekeket, bárhonnan hoz orvost, csak meggyógyuljon Hazal.
offtopic
ildimix 2016 jún. 09. - 14:40:05
(721/2695)
Of ugyanígy fogunk járni a szerelemben háborúban sorozattal is azt sem fogjuk látni a foci miatt. Minek kezdik el az új olasz sorozatot miért nem várják meg a film végét?
7/10
offtopic
napraforgó 2016 jún. 09. - 11:39:13 7/10
(720/2695)
Teljesen igazad van, ha épp csak lemegy az elsõ rész, csak felcsigázzák a nézõk érdeklõdését, de mire hetek múlva folytatnák, már el is felejtettük, hogy ki-kicsoda és mi is volt az elsõ részben.
Én így jártam a Cédrusligettel, még most is küzdök vele, hogy a sok õszes hajú pasi, meg a sok szõke/barna hajú, tök egyforma nõ között különbséget tegyek.
Letty72 2016 jún. 09. - 10:19:55 Előzmény napraforgó
(719/2695)
OFF.

Nagyon örültem, hogy felhívtad a figyelmem erre a sorozatra, remeknek tûnik az ajánló alapján. A Duna Tv mûsorpolitikáját viszont nem értem, elkezdik június 14-én, viszont a következõ héten már nem lesz a foci eb miatt.

Most így mi értelme volt elkezdeni, ha egy hónapig nem lesz az eb miatt, vagy kéthetente fogják vetíteni? Kíváncsi vagyok!
7/10
napraforgó 2016 jún. 09. - 08:39:27 7/10
(718/2695)
Dilara rájött, hogy nem volt jó ötlet Rahmit lebuktatni és bocsánatot kér. Rahmi azonban nem felejt és már nem bízik a nõben.
Szerintem Ezge, vagy Özge (???) , Hazal barátnõje a "sokattudó lány", hisz Hazal mindig neki hazudozik Dzsanszuról, no meg arról, hogy õ hol volt már külföldön.
A béketûrõ Dzsanszu most kifakadt megúnva a hazugságokat, és vitába bonyolódott Hazallal. A menekülõ Hazalt vissza akarta tartani, aki ekkor lezuhant az udvari lépcsõsoron. Az épp érkezõ Alper mentõt hívott és az ájult lányt kórházba vitette, ezzel valószínûleg megmentette az életét. Dzanszu magát vádolja a balesetért, Alper meg, kihasználva Dilara kétségbeesését, keblére ölelvén hajszálat szerez tõle az újabb DNS vizsgálathoz.
Özkán nem tudja mit tegyen Nurajjal, aki perceken belül szülni fog, ezért bújkál Dzsandan elõl.
Eminének is feltûnik, hogy Oszmán valakit informál a villában történtekrõl és figyelmezteti.
Gülszeren találkozik mindkét lánnyal, ami merõben máshogy zajlik. Átadja nekik a szitakötõs nyakláncot, de nem árulja el, hogy elköltözik Isztambulból. A baleset híre a buszon éri, így rögtön visszafordul.
7/10
napraforgó 2016 jún. 09. - 08:25:37 7/10
(717/2695)
Én már az elõzõ résznél sem értettem, hogy Gülszeren miért találta ki hirtelen ezt az elköltözöm Izmírbe dolgot. Aztán azt sem értettem, hogy ha már fölajánlotta Mehmetnek a lakását, miért nem ajánlotta ezt a bútorokkal együtt? Nyilván annak a Mehmetnek is szüksége volt bútorokra, legalább kérdezte volna meg, kell-e neki, vagy mi az, ami kell, mi nem. Aztán - Gülszeren már többször beszélt arról, hogy 17 éves volt, még érettségi elõtt, amikor megszökött Özkánnal, ezért az apja kitagadta. Ahogy betöltötte a 18-at, férjhezment Özkánhoz és hamarosan gyereke is lett. Ha számolgatok, legfeljebb 19 lehetett (vagy annyi se), amikor a lánya megszületett, aki most 15 éves, talán már a 16.-ban (habár itt soha senkinek nincs születésnapja, csak Ozánnak volt a 18. megünnepelve). Ha ezeket a számokat összeadjuk, akkor Gülszeren most 34-max 35 éves. És most jön Mehmet, az állítólagos gyerekkori barát, aki szemre úgy jó 10 évvel idõsebb, olyan 45-50-nek látszik az õsz szakállával. Hát hogy voltak õk ketten gyerekkori barátok? Jó 10 év korkülönbséggel? Meg hogyan is bújtak el egy szekrényben kicsi korukban? Mondjuk a 16 éves Mehmet a 3-5 éves Gülszerennel??? Ugye ezt nem gondolták komolyan? Mert ha igen, akkor nekem a pedofilia jut egybõl az eszembe. Ha meg õk ketten valóban egykorúak lehettek, miért nem találtak a szerepre egy 35 éves színészt? Mondjuk olyat, aki annyinak is látszik.
Mert a Szulejmánban is egy 35-36 éves színészt állítottak be a 20 éves korában elhunyt II. Lajos magyar király szerepére, aki kis jóindulattal csak 45-nek látszott. No igen, ott nem is törekedtek a történelmi hûségre.
Érsekvári 2016 jún. 08. - 19:29:10
(716/2695)
Éreztem ahogy tegnap írtam Gülseren maradni fog valamiért . Meg is történt a sajnálatos baleset és most visszafordul .
Egyébként a gyerekkori barátja Mehmet nagyon hozzávaló pasi lenne .
A lányok vitájából Hazal került ki vesztesen , peches lány nagyon vele mindig történik valami baj . Oszmánt remélem hamarosan kirúgják a villából , még besúgónak se jó .
Keriman lakása tisztára mint egy szálló minden nõ ott landol nála .
Gülseren nélkül nem érne semmit a sorozat , csak ne szenvedne már annyit .