7/10
napraforgó 2016 júl. 14. - 06:55:09 7/10
(955/2695)
Derya is sajnálja Hazalt, aki nem eszik és eléggé maga alatt van. Gül jobban ismeri a lányát, ahogy mondja is, nem a kihallgatási herce-hurca viselte meg, hanem az, hogy ott kellett hagynia a villát, a gazdagságot. Azért is nehéz ez neki, mert már megismerte a gazdagsággal járó elõnyöket, kiváltságokat, hisz már akkor is nehéz volt vele, amikor még a szegénységben élt és csak vágyott rá, meg követelõzött.
Gül azért titkolja Dzsihán és az ügyvédje elõl, hogyan került hozzá a pisztoly, mert nem akar árulkodni. Ha elárulná Dzsihánnak, hogy a fia megpróbálta megölni, mit gondolna a férfi a fiáról, akit szeret, akiben megbízik? Ozan egyébként a korához képest nagyon hülye volt akkor, ugye azt nem képzelhette, hogy ha eltûnteti Gülszerent a képbõl, akkor az apja szerelmesen visszasiet az anyjához? Ennek a most már felnõtt fiúnak látnia kellett sok-sok éven keresztül, hogy a szülei között soha nem volt meghitt viszony, mindig csak a partikon, meg az újságok címlapján mosolyogtak egymásra, a hétköznapokon meg soha. Ha ezt nem látta, akkor nem normális. És az is tragédia, hogy egy épeszû felnõtt fiatalembert, akinek már mindenrõlkell lennie saját véleményének, egy ilyen Dilara-féle sznob nõ egy-két fullánkos mondattal meg tud hülyíteni, az agyát teljesen át tudja mosni.
Dilara féltékenysége teljes mértékben érthetetlen, nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy õ is olyan, mint Hazal, nem akarja elveszíteni a gazdagságát, az az erkölcsi státuszát, hogy õ a gazdag üzletember, Dzsihán Gürpinár felesége, nem akar a trónról leszállni, aki csak kegyesen néz le onnan az alattvalókra. Erre nagyon jól mutatott rá Dzsandan akkor ott a kávézóban. És hogy nincsenek barátai, mert mindenkire csak felülrõl nézett.
Mert ha Dzsihán elválik tõle és elveszi Gülszerent, akkor õ lesz a királynõ, neki fognak hódolni az alattvalók. Hát ezt fél elveszíteni Dilara, mert valahol érzi, hogy õ akkor visszacsúszik a középmezõnybe, nem õ lesz az, akire felbámulnak az egyszerû népek.
Dilara jószívérõl: Lehet, hogy valóban megszánta Nurayt, meg a gyerekét és azért adott 1000 dollárt a kicsi eltartására - de még az is lehet, hogy csak azért, hogy legyen mibõl megélniük és soha többet be ne tegyék a lábukat a villába... És - Giginek - az ügyvédnek sem azért utalt át pénzt, mert tudta, hogy az mi célt szolgálna, hanem mert Dzsihán csak annyit mondott, hogy egy sürgõs számlát akar kiegyenlíteni vele (véletlenül sem árulta el, hogy az Özkán kórházi számlája és a lakása miatt kell), szóval a nõt itt sem a szívjóság vezérelte.
Jégkirálynõ - mondja Wonder és igaza van, én is mindig annak tartottam. Nem szeret ez a nõ senkit mélyen, érdek nélkül, jobbára csak az érdekli, mit gondolnak róla.
Ebben különbözik Gülszerentõl, mert õ meg mindig, mindenkor feltétel nélkül szeret, és nem törõdik azzal, hogy mit gondolnak róla. Nagyon sokáig eltûri, hogy mindenféle rosszat gondoljanak, meg összeírkáljanak róla és nem pocsékolja az idõt, meg az erejét arra, hogy védekezzen. Mert mibõl állt volna neki, ha interjút ad a bulvársajtónak és leleplezõ riportot ad nekik a tiszteletreméltõ Dilaráról és machinációiról? Jól keresett volna vele. De ez a nõ nem olyan, mint aki pénzt akarna csinálni mindenbõl. Kérhetett volna Dzsihántól akár kölcsön, akár csak támogatást, a férfi örömmel adta volna. De õ még a felkínált segítséget sem fogadta el. Ennek ellenére pénzéhes szukának állították be, mind a "tiszteletre méltó" Dilara nagyasszony, mind az apósa.
-----
Én nem olvasom azokat a bulvárlapokat, amelyek Erkan Petekkaya és Nurgul ellentéteit tárgyalják. Lehet, hogy a pasi tényleg gõgös, nehezen kezelhetõ, ellenszenves ember a magánéletben. És nem túl elegáns egy kolléganõre kígyót-békát kiabálni, ez is igaz.
De azért azt elismerem, hogy ebben a sorozatban mégiscsak õ a fõszereplõ, az õ élete, az õ felesége, az õ szívszerelme, az õ gyerekei, az õ üzletei, az õ gazdagsága, az õ, õ, õ akármilye.... Akárhogy is, de õ a középpont. Õt nem lehetne kivenni a történetbõl úgy, hogy az ne sínylené meg. Nurgult (Gülszeren) kivették, és a II. évad megy tovább nélküle is. Igen õ is fõ pillér volt, de azért a hiánya mellett is tudták tovább folytatni a sorozatot.
Állítólag anyagi viták vezettek ide, Nurgulnak többet fizettek, mint Petekkayának, mert ismertebb, nevesebb színész volt. A színész ezt nehezményezte, mert érezte, hogy a történet õrá épül, õ a fõszereplõ és többet akart a nála kisebb szereplõknél. Én nem tudom, hogy ezeknek a színészeknek van-e menedzserük, de ezek az anyagi viták szerintem rájuk tartoznak, nem is szabadna nyilvánosságra jutniuk. Nem is fontos, ezeknek nem szabad meglátszani a filmen.
----
Harun - lehet, hogy színt hoz a kissé ellaposodott történetbe, de hogy nem egyenes jellem, az biztos. Az ilyen hátbatámadós exbarát... Még hogy valami õszinte szín a sok álszent között? Ez a pasi álszentebb az összes többinél. Azoknak a játszmáit már ismerjük, de hogy ez a mini-maffiózó miket fog csinálni, azt nem tudom. Szerelmes Dilarába. Jó. Gyûlöli Dzsihánt, mert õt tartja felelõsnek a húga haláláért. Még ez is érthetõ, habár a húg halála nem egészen tisztázott. De még ha valóban öngyilkos is lett, az a saját döntése volt, nem volt benne Dzsihán keze. Aztán ott van Dzsandan, a szeretõje, és aki kikaparta neki a gesztenyét. Az a nõ nem fogja tétlenül tûrni, hogy félretegyék.
Szóval úgy látom, lesz itt meg konfliktus bõven.
10/10
vondermonarchi 2016 júl. 14. - 01:14:37 10/10
(954/2695)
Törökhöz képest nem rossz :)
Ceyhun Mengiroğlu
10/10
vondermonarchi 2016 júl. 14. - 00:58:37 10/10
(953/2695)
Még nem tudni pontosan Harun múltbeli vélt és valós sérelmeit. De ha a jelenlegi viselkedése alapján neked õ a normális emberi jellem ... hát !
10/10
vondermonarchi 2016 júl. 14. - 00:55:36 10/10
(952/2695)
"Egy nagyképû pasi a valóságban és a filmben is."

Együtt élsz vele ? Nem tudtam ...
Elég szomorú ha minden pletykaújságnak bedõl az egyszerû nézõ. Szerintetek miért írnak annyi szemétséget, hát hogy vegye az ember a szennyet. Ki akarná azt olvasni, hogy jóban vannak sõt, nem is jóban hanem kollegalitás van köztük ?

Szóval utálhatod, de ne dõlj be mindennek.

Sok nõ (99%) megnyalná az ujját, ha a férfi valóban ilyen lenne, sikeres, jó családapa, tisztességes, emberséges, elvek alapján élõ. Jégkirálynõ mellett csoda, hogy nem lépett félre soha .
Érsekvári 2016 júl. 13. - 23:01:22
(951/2695)
Lehet már nincs közöttük vonzalom , de a gyerekei szemébe hogyan fog nézni Dilara . Ozan is fõleg Cansu nagyon kifog akadni , hogy Dilara nem túl elegánsan viselkedett . Cansu már azért is odavolt , hogy nem 5 milliót , hanem 3 milliót kért a telefonba és amikor megkérdezte miért , Dilara azt mondta Rahmiért nem fizet . Erre Cansu azt mondta , hogy tudsz majd ez után tükörbe nézni ?.......akkor erre most majd mit mond . Amikor oda van az apjáért és Dilara cserben hagyta . Ozan detto akivel most állt helyre a béke és Cihan megbízta Ozant vigyázzon a családra amíg nem jön haza .
Érdekes találkozás jöhet holnap kíváncsian várom .
Érsekvári 2016 júl. 13. - 22:15:13
(950/2695)
Dilara ma újra levizsgázott sokszorosan , elõször amikor spórolni akart Rahmin , hogy õt nem hozatta volna ki , az anyjától kért pénzen , mert csak Cihanra elég . Amikor Gülserent meglátta a börtön elõtt , nem is sikerül végül neki bejutni . Bosszúból lemondja a pénzt , azt mondja az anyjának Dilara , hogy már megszerezte .
Cihannak is szemrebbenés nélkül hazudott amikor beszélgettek az igazgatói szobában .
Alper elkotyogta Harunnak 5 millió a váltságdíj .
Cihan hajthatatlan a laptoppal kapcsolatban . Gülseren sem õszinte Cihan elõl is titkolta és most is a pisztoly ügyet .
Kerimánék nagy bajba vannak elvesztik a lakásuk .
Nuraj sorsa eldõlt . Cansu egész biztosan összejön ezzel a helyes Deniz nevû fiúval .
Úgy sejtem Cihan váratlan látogatója Harun lesz .
gigi1 2016 júl. 13. - 21:53:20
(949/2695)
Azt is lehetett olvasni, hogy mindenezek után még Erkan (Cihán) jelentett fel Nürgült (Gülszeren), mert megsértette a jó hírnevét, amikor a nõ egy újságnak elmesélte, hogy a pasi, hogy alázta meg a forgatásokon....
gigi1 2016 júl. 13. - 21:50:47
(948/2695)
Egy nagyképû pasi a valóságban és a filmben is. A kézmozdulata jellegzetes, így küld ki mindenkit, akivel õurasága már nem kíván egy légérben tartózkodni. A stílus, a hangnem amit megenged,leginkább a feleségével szemben, az már bicskanyitogató. Csodálom, hogy még nem kapott egy taslit.Egy cseppet sem sajnálom, hogy börtönben marad.
A mai részben is nagyon lekezelõen beszélt a feleségével, pedig a nõ most tényleg úgy tûnt, hogy aggódott érte, és segíteni akart rajta. De Cihán ismét csak belekötött mindenbe, amint a nõ csinált. Ráadásul hülye is, pontosan tudta, hogy Dilara az egyetlen személy, aki kiviheti a börtönbõl, egy kicsit bánhatott volna vele jobban is.
A nõt teljes mértékben megértem, hogy nem fizeti ki az óvadékát. Ehhez az ügyhöz neki nincs semmi köze. Cihán többször kifejezte felé, hogy már nincs közük egymáshoz stb. A pasi egyáltalán nem is törõdik már vele. Akkor miért õ kalapolja össze a pénzt.? Fõleg úgy, h. nekem egyértelmû volt, hogy az anyjától nem szívesen kér kölcsön, nem lehet valami szoros kapcsolatuk (nyilván nem véletlenül lett õ is olyan amilyen). Erre még rájön, h amíg vele így bánik Cihán, addig Gül.t ajnározza. A nõ ott álldogál a börtönkapuban is, ezzel megint csak Dil. feleségstátuszát ássa alá.
Cihán már rég elhagyta Dilarat, Gülszerennel tervezi a jövõjét, gyûjtse össze õ akkor a pénzt. Kicsit olyan az egész, hogy mindenki megveti Dilarát, a gazdagsággal együtt járó könnyû élete miatt is, de azért arra jó, hogy pénzt adjon és kihúzzon mindenkit a csávából. (lsd. Nuraj gyerekét hetekig õ látta el + pénzt is adott nekik, legutóbb is a magánszámlájáról utalt át egy nagyobb összeget az ügyvédnek stb.)
Hála az égnek, hogy feltûnt Harun a sorozatban. A sok álszent már kibírhatatlan :)
Malvin Badarné 2016 júl. 13. - 20:45:50
(947/2695)
A mai részt késõbb tudtam megnézni, de képben voltam mikor olvastam a hozzá szólást, Dilara már beteg ezzel a féltékenykedéssel, elég ha meglátja Gült és vége, õ értelmes nõnek tartja magát Cihan elmondta neki, miért válnak. A pénzt vissza mondta az anyjának, amúgy is az öreget nem akarta, hogy kijöjjön, pedig nagyon sok csúnya dolgot csináltak együtt, akkor apukázta. Kerimanék elég nagy bajban vannak sajnos, nem elég, hogy meghalt Nuray, még ez is. Az új férfi szereplõ Deniz hasonlít Ozanra nagyon.
Pera60 2016 júl. 13. - 20:34:02
(946/2695)
Igen szerintem is. A szünetben írta az egyik újság,hogy a Dzsihán kolléga nemes egyszerûséggel lek....a.Bocs utcalánynak nevezte. A múltkor figyeltem,ahogy kiküldte a feleségét a szobából. Csak a kezével tett mozdulatot,de az mindent kifejezett. Ilyen lehet a valóságban is. Ha lehet hinni az újságoknak,a szinésznõ fel is adta a szereplést,és nem kis jövedelmet hagyott ott. Gondolom milyen idegtépõ lehetett evvel a pasival forgatni.Arra gondoltam,hogy hozták volna neki a Tûz és vízbõl a tüzet,vagy az Ezelt. De ez a szerep mégis inkább a Dzsihánnak való. Illik rá.
7/10
napraforgó 2016 júl. 13. - 19:28:16 7/10
(945/2695)
Szép ez a nõ, ha nem valami savanyú külvárosi háziasszonyt alakít:
8/10
Elhaym 2016 júl. 13. - 18:58:50 8/10
(944/2695)
igen. Most is csak Cihan mondta, hogy közeleg a tél.

Lényeg, hogy a kezdetektõl csak egy, másfél év telt el. Több biztos nem. Dilaráék is 20 éve házasok most, a sorozat elején 19-et mondtak.
7/10
napraforgó 2016 júl. 13. - 18:51:05 7/10
(943/2695)
Így van, a sorozat elején jobban lehetett követni az évszakokat is, többet voltak a szabadban, most sok a szobajelenet.
8/10
Elhaym 2016 júl. 13. - 18:44:53 8/10
(942/2695)
Ami biztos, hogy az elsõ évad elején volt az elsõ tél és most közeleg a 2.
7/10
napraforgó 2016 júl. 13. - 18:03:06 7/10
(941/2695)
A fordítók nem ismerik a számokat? Hogy lehet a 16-ot 17-nek fordítani, stb?
7/10
napraforgó 2016 júl. 13. - 17:58:40 7/10
(940/2695)
Dzsihánt és Rahmit egy börtöncellába rakják. Az öreg gyõzködi a fiát, adja át a videót, Szidja Hazalt, Mata Harinak nevezi, meg kis ribancnak, de Dzsihán leinti. Yildrim jön beszélõre, elmondja, hogy Dilara az anyjától fog kölcsönkérni az óvadékra. Yildrim arról faggatja, hogyan került Gülszerenhez a pisztolya, Dzsihán mondja, nem tudja, nem õ adta oda.
Nuráj anyja és testvére Özkánéknál a kis Dzsannal ismerkedik, dédelgetik a babát. Kerimán félrehívja az öccsét és arról faggatja, hogyan fogják kifizetni Nuráj kórházi számláit, javasolja, próbálják a vendégekre hárítani a költségeket. Közben telefonál Nuráj apja, aki szökésben van (talán az Özkán elleni merénylet miatt?), akit a fiú tájékoztat a helyzetrõl. Az apa azt üzeni, hogy kapcsolják le Nurájt a gépekrõl.
Alper Harunnak smúzol, szeretne visszakerülni a cégéhez, új ötleteket emleget, de Harun csak vigyorog rajta, ahogy erölködik.
Dzsihán a börtönbõl felhívja Dzsanszut, aki nagyon szeretne bemenni hozzá látogatóba, de azapja nem akarja, hogy ott lássa. Majd Gülszerent is hívja, hazal hangját is szeretné hallani, de a lánya nem akar vele beszélni. Gültõl kérdezne valamit, de a börtöntelefon idõben limitált, megszakad a vonal. Gül rájön, mit akarhatott, keresni kezdi a fiókban a pisztolyt, de nem találja.
Dilara beszél az anyjával, aki az újsáokból már értesült a történtekrõl. Pénzt kér tõle, de csak Dzsihán óvadékára. Dzsanszu számon is kéri rajta, hogy a nagyapjának miért nem.
Másnap Dilarát, mint Dzsihán üzlettársát berendelik az ellenõrök az irodába és bizonyos hamis számlákról faggatják. Dil semmit se tud errõl és Yildrrim sem. Az ellenõr javasolja, kérjenek felvilágosítást a gazdasági vezetõjüktõl. Az ügyvéd telefonálni próbál, de a gazd. igazgató elérhetetlen.
Dilara meg a börtönbe megy Yildrimmel. Az igazgató megengedi, hogy az irodájában találkozzanak pár percre. Dilara azt hazudja Dzsihánnak, hogy az anyja kifizeti mindkettõjük óvadékát. A börtönbõl kijövet meglátja, hogy Gülszeren a kapu elõtt várakozik, erre úgy elönti a féltékenység, hogy újra felhívja az anyját, mégse fizesse ki az óvadékot.
Kerimánhoz megint beállítanak a végrehajtók, a kórházi számla mégsem lett kifizetve (úgy látszik, Yildrim megfeledkezett róla), a kilakoltatási végzést hozták.
Dzsanszu megtudja az anyjától Nuráj állapotát, besiet a kórházba az apjához. A bejáratnál összeütközik egy jóképû fiatalemberrel. Megtudjuk, hogy a fiú neve Deníz és az anyjához jött látogatóba. Az anyja nagyon beteg, bár az orvosa reménykedik.
Dzsihánt beszélõre hívják, de hogy ki a látogatója, azt majd csak holnap tudjuk meg.
8/10
Elhaym 2016 júl. 13. - 17:55:51 8/10 Előzmény napraforgó
(939/2695)
Szerintem fordítási hibák miatt van ez a kavarodás. Én rákerestem kb. melyik részben lesz megünnepelve a lányok 18. szülinapja és addig egy teljes év még biztos el fog telni.
7/10
napraforgó 2016 júl. 13. - 16:25:49 7/10
(938/2695)
Kösz, hát én rá nem ismertem volna, de tényleg õ az.
gigi1 2016 júl. 13. - 16:06:39
(937/2695)
A fiatal, göndör, szõke hajú lány Dilara. Ha beírod a keresõbe a színésznõ nevét (Ebru Özkan) kiadja ezeket a képeket.
7/10
napraforgó 2016 júl. 13. - 05:33:06 7/10
(936/2695)
Szerintem meg túl sok idõugrás volt a sorozatban, amire nem is hívták fel a nézõk figyelmét. Nem mintha baj lenne, csak furcsa. A sorozat elején állandóan azt mondták, hogy a lányok 15 évesek (sõt jó párszor még csak 14!), aztán hirtelen 16 évesek lettek, de se szülinap, se semmilyen más utalás rá. Pár rész után már 17-nek mondták õket és most már állítólag mindjárt nagykorúak lesznek. Dilara elég sokszor hangoztatja. Ezzel nem is lenne bajom, hát istenem, megy az idõ, de ott van Nuráj, meg a gyereke. Özkán még Németországban ejtette teherbe, majd hazajött. Ekkor még 15 évesek voltak a lányok. Nuráj utánajött, 2-3 héten belül megszületett a baba. Na mondjuk, hogy akkorra már a két lány betöltötte a 16-ot. De a kicsi még mindig csecsemõ, igaz, már nem újszülött (azt 6 hetes korig számítják), de elvileg még szopnia kéne. Ezt mondta tegnap Özkán. A születése óta nemigen telt el idõ, mert nem normalizálódott a helyzet Özkán családjában, itt legalábbis semmi nyoma nem volt. A babát viszont kicserélték egy kb. 6-8 hónaposra. De még ha ez a max. 8 hónap el is telt volna a születése óta, akkor is 9+8 = 17, azaz még másfél év sem telhetett el a sorozat kezdete óta! Mert a három év idõugráshoz ennek a kicsinek már 2-2,5 évesnek kellene lennie! A két lány jelenleg még mindig nem lehetne több, mint 16 éves!
Vagy a terhesség itt is 3 évig tart, mint a mexikói szappanoperákban?