1/10
Bodellger 2016 ápr. 05. - 22:48:41 1/10
(355/2695)
Belenéztem a sorozatba, mert tetszett az alapkoncepció, azaz, hogy elcserélt gyerekek, akik közül egyikük gazdag, másikuk szegény családba kerül. Néztem néhány részt, de hatalmas csalódás. Az egyik legnagyobb problémám az irodalmi forgatókönyv. Nagyon kevés dolog derül ki a karakterekrõl. A pénzéhes sógornõn kívül senkinek nem érzem át igazán a motivációját, nem is képesek normális szöveggel ellátni a szereplõket. Fájóan nem kommunikálnak benne az emberek. Erõltetetten hallgatnak el egyszerû dolgokat, amelyet meglehetne egymással beszélni, mindezt csak azért, hogy húzzák a rétest, s le lehessen gyártani több tucat epizódot a verejtékkel kreált bonyodalmakkal. (Pl. - Miért ne mondtad, hogy hazajött a férjed? - Mert azt hittem, azt hiszed, hogy akkor vele vagyok.) Neeeeeeeeeeeeeee.....Könyörgöm...Lehet, hogy ez több szappanoperánál, teleregénynél így van, nem igazán nézek ilyen jellegû mûsorokat. A másik, amit soknak érzek, az az, amikor bizonyos jeleneteknél olyan képi és hangi világot hoznak létre, mintha minimum világvége lenne, csak azért, hogy fokozzák a feszültséget az izgalmat, amelyet minõségi színészi játékkal, nagyságrendekkel jobb szövegekkel, valamint sokkal kevesebb effekt használatával is el lehetne érni.
Na, most amikor végképp elhatároztam, hogy nem nézek több részt, az akkor volt, amikor a fõhõs, a férfi kb a sokadik embernek is nekimegy indulatból, s elkezdi püfölni õket. Nem az, hogy védekezésbõl, önvédelembõl, megmentés által folyamodik erõszakhoz, hanem szimplán így akarja érvényesíteni az akaratát, az érdekét. Ez az idegbeteg stílus nagyszerû üzeneteket hordoz magában... Nem azt mondom, hogy a fõszereplõ egy ilyen sorozatban legyen mimóza lélek, mert, jó ,ha kiáll magáért,másokért, de számomra ez akkor is nagy csalódás volt és most nem szeretnék pacifistának tûnni.
Semmi bajom azokkal, akiknek ez tetszik, tiszteletben is tartom, de mindenképpen le kell pontozzam, mert károsnak éreztem az agyamra.
7/10
napraforgó 2016 ápr. 05. - 19:21:57 7/10
(354/2695)
Gülseren igazi áldozattipus, egész életében csak szenvedett.
Úgy emlékszem, azt mondta, hogy 2 éves korában meghalt az anyja, vagyis nem is emlékezhet rá (mégis állandóan a temetõbe járkál és beszél hozzá). Aztán az apja rosszul bánt vele, ezért korán férjhezment az elsõ fickóhoz, aki megkérte. Özkán meg otthagyta a kicsi gyerekkel, meg a nagy adóssággal. Több állásban dolgozott, hogy azt ki tudja fizetni, addig meg Kerimán vigyázott Hazalra. El is rontotta szépen.
Vagyis Gülseren az a nõ, akinek soha nem sikerül semmi.
El is hiszem, hogy annyira elkeseredett Özkán erõszakos közeledése miatt, hogy kiugrott az ablakon.

Dzsihán és Dilara házasságát, meg a családi életüket átgondolva, nem hiszem, hogy õk valaha is normális családi életet éltek, közös programokat csináltak volna. Ozan meg úgy nyafog, hogy mostanában soha nem vacsoráznak együtt. Hát én nem hiszem, hogy korábban vidám, boldog estéket töltöttek a közös vacsorákkal.
Mondjuk, azon is csodálkozom, hogy a 15 éves kislány hétköznap éjjel 11-12ig kimaradhat, mégha a bátyja kíséri is. És Ozannak is rögtön elment a kedve a kimozdulásra, hogy az apja Hazalt is rájuk eröltette.

Dzsihán is fura, ahogy valami történik, már ugrasztja is Yldrimet, mintha csak a csicskása lenne. Most is már hívta is, tudja meg, mi van Alperrel. Annak az ügyvédnek nincs más ügye, csak a Dzsihánéi? Na és Dilara is késõ este megy az ügyvédnõvel beszélgetni (amúgy meg elég estélyiesen öltözve, vagyis nem épp munkamegbeszélésre ment...)
Fura nekem ez a török világ, a múlt század erkölcsei keverednek a nagyvilági stílussal.
Érsekvári 2016 ápr. 05. - 18:44:56
(353/2695)
A tegnapi részhez képest ez tiszta dráma volt .
Rahmi a fiával végigbeszélte az éjszakát és Dzsihan úgy látja megváltozott az apja , pedig ha tudná most is miket mûvel . Amikor megtudja a menyétõl Alper tette a fiával odamegy és megkapja a magáét jól fejbe vágja . Aztán egyik percrõl a másikra nagy hó esett , még Alpert is betakarta . Az is egy goromba fráter . Tulajdonképpen Dzsihan és az ügyvédje akik normálisak a többi rettenetes bunkó .
Dzsihan megtudja a barátnõtõl Gülserent kirúgták egybõl tudta Dilara mûve lehetett , a nõ letagadja . A saját fia Ozan ki nem állhatja az anyját meg is lehet érteni .
Dilara tiltja , hogy elmenjenek szórakozni a fiatalok , de Dzsihan viszont engedi direkt keresztbe húzza a nõ döntéseit .
Gülserennek a barátnõnél sincs már menedék kénytelen hazamenni , ahol Özkan teljesen kikészíti idegileg az ablakból akar kiugrani , szerencsére nem történik baj . Végül a kopasz elmegy otthonról , de nem mond le Gülserenrõl ezek után sem .
syuzi 2016 ápr. 05. - 18:34:58
(352/2695)
Õket én se bírom még Dilariat se csípem Hazalal együtt

Kedvencem Dzsihan, Dzsanszu, és Gülseren
malvinkicska 2016 ápr. 05. - 18:08:18
(351/2695)
Gülseren az igazi áldozat ebben a sztoriban, annyira elkeseredett, képes lenne eldobni magától az életet, mivel, kilátástalannak látja a helyzetet. Dilara azon felül, hogy önzõ, nagyon sok rossz van benne anyának teljesen alkalmatlan, nem tud a fiatalokkal bánni, csak ahogy Cihan hívja diktátor, mindenkinek azt kell csinálni amit õkelme parancsol, mert ha nem összedõl a világ, és senki nem állhat meg elõtte. a gyerekeket terrorban tartja õ meg minden este elmegy otthonról Ozan jól látja a helyzetet, ezért tesz mindig keresztbe neki Cihan mivel egy egoista önzõ nõ, a barátok fontosabb, mint a család az ilyenek nem való, csak a flangálás. Rahmi leütötte Alpert rendesen az is addig ordítozott, míg emberére akadt, nagyon rondán viselkedik az is. Özkan most adja a szeretõ férjet, nem tudjuk mi lakik a lelkében végül is elítéljük, mivel eddig csak negatívumot hallottunk róla. A helyzet elég bonyolult, és a gyerekek még sehol, csak egymást ütik vágják, hol szóval, vagy tetlegesen.
malvinkicska 2016 ápr. 05. - 07:33:35
(350/2695)
Igazad van oldja azt a rossz légkört ami uralkodik amúgy a sorozatban, de szerintem a szinkron még jobban kihozza, a rosszat belõle.
offtopic
ildimix 2016 ápr. 04. - 22:18:02
(349/2695)
Hazalnak ebben a részben 1 pillanatra megszólalt a lelkiismerete a nevelõanyjával Gülserennel kapcsolatban. Emlékezett a szülinapjára de mégsem hívta fel õt. A betegsége miatt amit saját magának kreált nem tudom sajnálni. Dilara is milyen anya? Beteg a lánya õ meg elmegy otthonról? Rakmi már túlzásba viszi a játékot befekhetne 1 klinikára. Milyen flegmán beszélt az emberekkel.

Kerimanon jókat nevetek még jó, hogy szerepel a filmben. Várom a holnapi részt.
Érsekvári 2016 ápr. 04. - 21:40:24
(348/2695)
Megnéztem , hát lehet rosszallani fogod amit írok , de a mai rész nekem most bejött . Fõleg Keriman ez a nõ /színésznõ/ a rettenetes modora ellenére nagyon szórakoztató , annyit röhögtem rajta meg a tökfejen is amikor szagolgatja a Gülseren ruháját és a maga szokásos stílusában közli az ütõdött öcsikével az az õ pulóvere . Rahmi bácsival folytatott diskurzus ahogy alkudoztak az sem bírtam ki komolyan , annyira szórakoztató ez a két bolond . Nélkülük dög unalom lenne , mert mindenki csak szenved . Az öreg meg csak úgy élvezi az életet a Casinóba . Így könnyû nem a saját pénzét tapsolja el , majd Dilara kifizeti a tartozását .
Dzsihan és Gülseren végül csak találkoztak , remélem jól alakulnak a dolgok .
7/10
napraforgó 2016 ápr. 04. - 20:24:00 7/10
(347/2695)
Hát ahogy a kapzsi Kerimán és Rahmi alkudoznak, az csúcs. Mivel mindkettõnek csak a pénz számít, azt hiszik, pénzzel mindent meg lehet venni, hát egész jól megértik egymást.
Dilara és Rahmi már bánják, hogy kihozták a börtönbõl Özkánt. Most Rahmi már tûntetné el, mert csak gondot okoz a gyerekekkel.
Úgy tudtam, hogy Özkán beállít, miközben Rahmi is ott vanKerimánnal. Tényleg nagy kár, hogy sajnálta a pénzt egy egyszerû kávézóra is.
Hazal meg, a kis kígyó, látszik, hogy Dilara lánya, hallgatózik megint, aztán meg alakoskodik a betegséggel. El tudom képzelni, hogy fájt neki hallani, hogy Dilara inkább visszaadná, mintsem lemondjon Cansuról, Cihánnak meg milyen szoros szeretetteli kapcsolata van Cansuval, míg vele csak korrektül, tisztességesen bánik. De hát mindent megtesz, hogy saját magáért ne lehessen szeretni.
Várom már, hogy Alper ügye is haladjon valamelyest.
malvinkicska 2016 ápr. 04. - 19:11:54 Előzmény Érsekvári
(346/2695)
A mai részben nagyon sok volt Keriman annyit kelepelt, mint egy gólya, õbelõle kevesebb is sok fárasztó egy nõ, annak a pénz a mindene. Hazal milyen sanda, hogy õ legyen a központba beteget jelentett jeges vizet ivott, teljesen nem bírom ahogy viselkedik. Az öreg Rahmi is fárasztó ezzel a sok alkudozással, megint csinált adósságot, õ sem egy megnyerõ valaki, nem szeretni, gyûlölni lehet amiket csinál. Gülseren egy nagyon érdekes karakter olyan, mint egy titok miniszter, senkink nem akar mondani semmit, meg van keseredve, mert nem is akar nyitni,hogy más élete legyen.
Alex Springenszeisz 2016 ápr. 04. - 15:20:59
(345/2695)
Nagyon szuper török sorozat,van benne izgalom,dráma,öröm,bánat.
A Kerimant nem bírom meg az öreg dilara apósát.
offtopic
ildimix 2016 ápr. 03. - 17:54:26
(344/2695)
Köszi Malvin az infót néha majd írd meg ha lesz idõd a török résznél hanyadiknál tartanak.

Engem is nagyon zavar, hogy Cihan szerelmemnek szólítja Cansut. Lehet az is, hogy fordítási hibáról van szó a szinkronban.
malvinkicska 2016 ápr. 03. - 12:38:59
(343/2695)
A történet a török 13 Bölümnél tart, de ott tudod, 2ó. A második évadot megvették e nem lehet róla olvasni, mert ezek hajlamosak rá, hogy nem.
offtopic
ildimix 2016 ápr. 03. - 10:44:46
(342/2695)
Én már nagyon várom, hogy öskan eltünjön a színrõl. Cansut sajnálom, hogy ilyen szemétláda apja van. Cihan beszélgetése a lányával nagyon tetszett nem parancsolt rá hanem szépen elbeszélgetett vele. Dilara csak parancsolgatni tud mindenkivel jól mondta a férje azzal Cansunál semmit nem ér el mert lázadó korszakában van. Hazalt továbbrasem sajnálom Gülseren viselkedése nekem egyre ellenszenvesebb. Miért nem mondta meg, hogy itt van a férje cihannak joga van tudni? Azt is elmondhatta volna, hogy kirúgták a munkahelyérõl. Jó lenne ha megváltozna a nõ karaktere mert nekem nem szinpi mostmár az elején sokkal talpraesettebnek tünt. Várom a hétfõi részt valaki megtudja nekem írni már kb az évad felénél tartanak vagy hanyadik török rész megy? A 2. évadról van valami infótok vagy nem veszi meg a csatorna?
7/10
napraforgó 2016 ápr. 03. - 05:05:49 7/10
(341/2695)
Kicsit elgondolkodtam azon, hogy Özkán ugye elõször Hazalt próbálta megkeresni. Akkor Hazal idegileg teljesen kibukva, zokogva ért haza. Akkor olyan nagyon nem foglalkoztak ezzel, illetõleg Ozan próbálta valamelyest megnyugtatni, aztán meg Dilara biztosította arról, hogy nem kell visszamennie az elõzõ családjához.
Szerintem már akkor figyelmeztetni kellett volna a lányokat arra, hogy Özkán veszélyes, kerüljék el. De ezt nem tette akkor egyik szülõ sem. Sem Cihán, sem Dilara, de még Gülseren sem. Pedig mindannyian tudták, de legalább sejtették, milyen ember.
Dilara persze hogy nem tette, õ azt hitte, Özkán majd lefoglalja Gülserent. Õ pont ezért fizetett. De Gülseren és Cihán eszében miért nem fordult meg, hogy akár baj is lehet belõle. Na jó, Cihán talán nem is tudta, hogy itt a pasi, mert Gülseren és Dilara is elhallgatták elõle. (bár Hazal kibukásából tudhatta volna, ha eljut hozzá a híre.)
De akkor meg Gülserenen még nagyobb a felelõsség, hogy egyik kislányt sem figyelmeztette, még akkor sem, mikor õt már megverte Özkán.
Na és Dilara? Tegnap még megígérte az édeslányának, hogy nem kell innen elmenni, ma meg már azt mondja Cihánnak, hogy visszaadja Hazalt Gülserennek. Borzasztó az a nõ. Minden, csak nem anya.
Érsekvári 2016 ápr. 01. - 19:48:35
(340/2695)
Persze néztem és tetszett is a mai rész nagyon jó volt . Dzsanszu csupa szív ártatlan lelkû gyereklány Özkant is szeretettel fogadta örül neki , persze nem ismeri a múltját az meg igyekszik a jó oldalát mutatni a lányának .
Dzsihan ideges lesz amikor elmondja a lánya kivel találkozott.... erre Dzsihan odamegy .
Fura ez a két apa két anya helyzet . Dzsihan amikor odaért elvitte rögtön Dzsanszut és a két férfi között nagy az ellenszenv .
Dilara minden jogi és ügyvéd ismerõsét latba veti , hogy õ jól és nyertesként jöjjön ki a helyzetbõl , de válni továbbra sem akar és ezt is ajánlják neki .
Dzsihan Özkant felkeresi a lakásán és jól helybe is hagyja , ne kerüljön Dzsanszu közelébe , majd amikor a férfi ebbe nem megy bele nagy pénzt kínál neki , de az egyenlõre nem akarja . Keriman nekiesett a kopasz öcsnek ezt jól elszúrta .
Hazal végig hallgatódzott amikor a lányokról beszélt a két szülõ , de Dilara is kihallgatta Dzsihant és Dzsanszut , ez a nõkre jellemzõ a sorozatban .

Lehet az is megálmodta Gülseren a tegnapi részben a Dzsihán féle dolgot , de a lényegen nem változtat .
Azért köszi , hogy felhívtátok rá a figyelmemet !
7/10
napraforgó 2016 ápr. 01. - 18:54:39 7/10
(339/2695)
Bizony Cihán sem mindig az a visszafogott úriember, akinek látszik, régebben azt a bloggert is péppé verte, aki Ozan fényképét tette fel a netre. Az apjára is kis híján kezet emelt, és Ozánt is jól megcibálta, amikor az elrontotta a TV-felvételt.
malvinkicska 2016 ápr. 01. - 18:33:04
(338/2695)
Azt én is figyeltem, hogy Cihan állandóan azt mondja szerelmem, tudom a lányos apák milyenek, de igazad van herceg nõzik a kislányokat, vagy tündérem.
syuzi 2016 ápr. 01. - 18:26:10
(337/2695)
Nagyon jó volt a mai rész is:)
7/10
napraforgó 2016 ápr. 01. - 18:13:16 7/10
(336/2695)
Cihán félti Cansut, mert tudja, hogy Özkán gyakorlatilag bûnözõ. Õ tudja, hogy börtönben volt, de nem mondja el a kislánynak.
Érdekes, hogy itt a 15 éves lányokat úgy kezelik, mintha csecsemõk volnának, nem osztják meg velük ezeket a lényeges információkat. Nyilván a gyerekek elõvigyázatosabbak, óvatosabbak lennének ennek tudatában.
Pl. Cansu bejelenthette volna vagy Cihánnak, vagy Dilarának, hogy a vér szerinti apja megkereste, beszélgetni akar vele. Megmondhatta volna, hogy hová mennek, meddig maradnak, akkor a szülõ ellenõrizheti, vigyázhat rá. Mivel õk gazdag család, rendelhettek volna testõrt a kislány mellé, de legalább a fiatal sofõrt, aki tisztes távolból kísérte volna és közbelép, ha szükséges.
De itt a szülõk még a válóperrõl sem tájékoztatják a csaknem felnõtt gyerekeiket.

Az meg röhejes, hogy a cingár Cihán, aki tegnap még a kórházi ágyat nyomta, és gyenge, mert majdnem elvérzett ma már a nagydarab, díjbirkózó külsejû Özkánt verte rommá.
Az a pasi ha egyszer visszaütött volna, ez a nyápic alak ott marad.

Idegesítõ Hazal, meg a kedves édesanyja hallgatózási szokása, ezek mindig valami ajtó mögött bújkálnak és hallgatóznak. És legalább kiderült, hogy Dilarát nem a gyereke iránti nagy és olthatatlan szeretet vitte rá, hogy gyakorlatilag ellopja Hazalt Gülserentõl, hanem csak ártani akart az asszonynak, és ezzel sebezhette meg legjobban.

Cihán állandó ömlengése Cansu iránt is idegesít, ez az állandó "szerelmem" megszólítás szerintem nem helyénvaló, pláne, hogy genetikailag nem is az õ lánya. Nekem olyan pedofil megszólításnak tûnik. Egy felnõtt férfi ne a gyerekét, hanem a feleségét, barátnõjét becézgesse így. Miért nem szólítja kislányomnak, vagy hercegnõmnek, kicsikémnek, ahogy más apák teszik.