9/10
Roxer 2017 jan. 02. - 18:59:21 9/10
(2195/2695)
Már nagyon vártad,hogy leírhasd az elsõ bekezdést ugye? :) De kiszúrtak veled,mert jó hosszú szünet volt.
Harun nyilván nem egy angyal de az új nõ hazudik Harunnak és Cihánnak is.Nem biztos,hogy minden úgy volt ahogy õ elõadta.
Nem hiszem,hogy Harun ne tudná,hogy mi történt a férjével,akkor nyilván nem olyan hülye,hogy alkalmazza és esélyt adjon neki a bosszúra. Bár Asunak is vett volna kocsit,ha nincs ott Dilara,szóval ki tudja :)

Akiket Deniz kérdezett nyilván a szomszédok voltak.De mitõl lenne Deniz anyjának gyilkosa bárki is? Meglátta Burhánt és rosszul lett, a gyenge szíve vitte el, ennyi történt.
Ozan meg szerintem csak Asut látta,azt nem,hogy Candan is ott volt.
malvinkicska 2017 jan. 02. - 18:51:33
(2194/2695)
Valami ismerõsei lehettek Deniznek de nem biztos mert csak ennyit mutattak, sajnos eza hátránya, nem mindig jól vágják meg.
7/10
napraforgó 2017 jan. 02. - 18:46:35 7/10
(2193/2695)
Harunról sok csúnya dolog derült ki, pénzmosással gazdagodott meg, nyilván jelenleg is vannak maffiakapcsolatai. Hiába nézi párás szemmel a szép kis családját, hiába sóhajtozik, hogy mennyire szereti õket, azért csak egy rohadék, az volt, az is maradt.

Denízt sem értem, ha most kibékült az apjával, akkor minek nyomozgat utána? Ha meg nem hitte el a hazugságokat, akkor minek ment el békülni? Amúgy hol hajtotta föl az a két öreget, akiknek a képeket mutogatta? Kik azok egyáltalán? Nem figyeltem eléggé, vagy kivágták azokat a részeket, amelyekbõl kiderülne?
malvinkicska 2017 jan. 02. - 18:20:47
(2192/2695)
A mai részben új szereplõ van Selma nevezetû de ez is negatív lesz bosszút forral Harun ellen, jó szándékú ember itt már nincs, mindenki bosszút forral a régen ért sérelmeiért, hova fog ez vezetni, ez már nem családi sorozat , egy kisebb krimi, lehallgatások , átverések, rengeteg hazugság.
Hazal most lebukik épp ideje már mocskolódott eleget, most az egyszer Ozan jól csinálja.
A banya nem nyugszik, mindenkit uszít, mint a kutyát. most Deniz apja a soros, de több mint való balul fog elsülni.
Dilnek több esze van , mint Harunnak nem adott pénzt kocsira, a kényes Asunak.
7/10
napraforgó 2017 jan. 02. - 18:08:13 7/10
(2191/2695)
Harun átadja Dilarának a nagynénje vallomását és közben a szemére hányja, hogy ezt tette vele. (mondjuk nemértem, mire jó ez a vallomás, és miért kell Dilaránál lennie. Májde is mérges, hogy az unokaöccse "hátbaszúrta", miatta a rendõrség vegzálta. (gondolom, ott letagadhatta a dolgot, mert nagyon hamar elengedték...) Deníz - Indzsi hazugságai hatására - kibékül az apjával.
Ozan nagyon mérges, hogy Harunt nem tartóztatták le az apja elleni merénylet miatt. Dilara azt hiszi, hogy Dzsihán uszította a fiát Harun ellen. Dzsihán mérges, miért nem a fiát kérdezi, miért jelentette föl Harunt. Dzsihán már szervezi, hogy egy amerikai professzor megvizsgálja Dzsanszut.
Burhán összeszövetkezik Májdéval, aki bújtogatja az öreget Dzsihán ellen. A banya nagyon gonoszul vigyorog, valamit kifõzött. Késõbb kiderül, hogy felhívást tett közzé, amelyben egymillió líra vérdíjat tûz ki Rahmi fejére, mert megölte a lányát. Burhánnak is tetszik az ötlet.
Az új nõ, valami Szelma a hajóján várja Dzsihánt. Ara kéri, hogy alkalmazza õt, mert Harun tönkretette az õ férjének az életét is, ezért õ is tönkre akarja tenni Harunét. Hosszan gyõzködi a férfit, azzal, hogy Harun elvette tõle a feleségét, a villát, a lányát, stb.
Aztán a nõ fölkeresi Harunt is és elmondja neki, hogy Dzsihán állást ajánlott neki. Majd azt javasolja, hogy a férfi alkalmazza õt, mert tartozik neki. azt akarja, hogy a Dzsihán által ajánlott összeg duplájáért vegye föl. Meg is egyeznek, kiderül, hogy a nõ közgazdász "guru". Szelma visszamegy Dzsihánhoz és bemutatja neki a Harunnal kötött szerzõdését. Dzsihán kérdésére, hogyan tette tönkre Harun a férjét, elmondja, hogy Harun hogyan mosta tisztára a balkáni mafia pénzét és aztán hogyan kente minden bûnét a férjére, akit helyette zártak börtönbe és ott öngyilkos lett. A nõ szövetségest keres Dzsihánban, egyedül nem tudná véghezvinni a tervét, kell Dzsihán támogatása.
A cégnél értekezlet van, Ozan épp felelõsségre vonja Hazalt, mert egy fontos ügyfelük miatta lemondta a megrendelését a nagy bálterem kibérlésére. Hazal hepciáskodik, hozza a szokott formáját, de megérkezik Dzsihán, erre visszavesz a nagy pofájából. Dzsihán azt akarja, hogy Hazal hozza rendbe, amit elrontott. Mithát segít neki, hogy kimagyarázza magát a fontos ügyfélnél.
Ászu fel van háborodva, hogy a villában nem bocsátanak a rendelkezésére egy külön autót, ezért bemegy egy autószalonba és kocsit akar venni. Kinéz egy drága kocsit és felhívja Harunt, hogy fizesse ki neki. Harun csak meglepõdik, de Dilara felháborodik, helyreteszi a nõvérét, aki megsértõdik, hogy sajnálják tõle ezt a "kis szívességet". Dilara arra kéri Harunt, legyen Ászuval távolságtartóbb, mert Ászu nagyon pofátlan, kihasználja õket. Már így is õ fizeti minden költséges vásárlását, szórakozását.
Ászu könyörög Dzsandannak, hogy mutassa be a "fõnökének", mert nincs pénze. Dzsandan egy szórakozóhelyen találkozik a gyémánt nepperrel, és magával viszi Ászut is. Ozan is épp ott szórakozik a haverjával és meglátja õket. Csodálkozik, hogy a nagynénje mit keres ott.
Deníz továbbra is nyomoz a nevelõapja halála ügyében, talál is két öreget, akik felismerik Burhánban Nedzsip gyilkosát.
Ege segít Ozannak, hogy a számítógépén keresztül figyelje Hazal gépét és telefonját. Sikerül is elcsípnie egy telefonhívást Májdétól, aki magához akarja rendelni Hazalt. Hazal húzódozik, beteg, meg van fázva, nem megy. De a nõ megfenyegeti, hogy ne akadékoskodjon, ne felejtse el, hogy õ segített neki eltussolni, hogy megölte a kedvesét. Ozan és a közben megérkezõ Dzsihán döbbenten hallgaták a beszélgetés ilyetén fordulatát.
9/10
Roxer 2016 dec. 31. - 12:45:20 9/10
(2190/2695)
BÚÉK minden fórumtársnak! Hétfõtõl újra Megtört szívek!
offtopic
ildimix 2016 dec. 31. - 11:03:02
(2189/2695)
Malvin köszönjük a szép versikét. Én is boldog új évet kívánok minden fórumtársnak!
malvinkicska 2016 dec. 31. - 07:44:08
(2188/2695)
HOZZON AZ ÚJ ESZTENDÕ SZERETETET BÉKESSÉGET,

BOLDOGSÁGOT, BÕSÉGET,ÉS NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET:

IGAZ BARÁT MARADJON,A ROSSZ,TÕLED TÁVOZZON.
B U É K MINDEN KEDVES FÓRUMTÁRSNAK.
7/10
napraforgó 2016 dec. 24. - 13:36:59 7/10
(2187/2695)
Áldott Karácsonyt és Boldog Újévet Mindenkinek!
9/10
Roxer 2016 dec. 24. - 10:45:58 9/10
(2186/2695)
Boldog Karácsonyt Mindenkinek! Folyt.köv januárban!
7/10
napraforgó 2016 dec. 24. - 07:28:11 7/10
(2185/2695)
Dilarán nem akarok sokat rágódni, valóban nem kedvelem õt. Eleinte kifejezetten unszimpatius volt a sok mesterkedésével, a sznob viselkedésével, hogy csak kifelé, a "Társaságnak" élt. Eszerint próbálta rángatni a családját is, a mesterkélt, mû boldog család imázzsal. Odarendelte a sajtót, a TV-t, Dzsihánnal táncot lejtettek, mosolyogva, holott akkor már kifejezetten rossz volt a viszonyuk. Nem bírom az ilyen létszatkapcsolatokat, látszatéleteket, amiket õ próbált kifelé kommunikálni. Befelé meg rohadt minden. Nem tudott mit kezdeni a frissen felfedezett saját gyerekével, mikor már látta, hogy nagy a baj, akkor sem azon törte a fejét, hogyan segítsen neki, orvosokhoz, dilidokikhoz kellett volna vinni, szigorúan fogni, bûntetni, ha kell, és nem azon törni a fejét, hogyan ártson minél többet a vetélytársnõjének. Arra meg, hogy akkoriban magányosan sírdogált volna, nem is emlékszem. Ha mégis így volt, nem biztos, hogy a gyerekei miatta sírdogált, és biztos hogy nem dollárjelek, meg partiarciok villogtak a szeme elõtt (Mert én ilyet soha nem állítottam). De az igaz, hogy a megszerzett poziciójának az elvesztését igenis sirathatta, mindenféle rosszindulatú és rosszmájú megjegyzés ellenére. Sõt, ezt még meg is értem, meg még el is fogadom. Senki sem szeret kicsöppenni a jóból, a megszokottból - habár Dilara nem a nélkülözésbe csöppent volna, azt jól tudjuk.
Dzsandant sem kedvelem, ez is igaz. Tiszteltem a pengeéles eszét, de nyilván nem tetszett, hogy rosszra használta. Dzsihán ellen fordult, Harunt támogatva már az elsõ évadban és nem is igen volt mással magyarázva a történet, csak Dilara lenézõ sznobságával. Azért büntette a férjet, mert a neje lenézte, titkon megvetette õt. Ezt a lenézést, fensõségességet még egy olyan gazdag úrinõ, mint Dzsandan is érezte, mit érezhetett akkor a kis külvárosi senki, Gülszeren? Az õ változásait kevésbé tartom megalapozottnak, sem a Májdéval való kapcsolatát, sem az Ozan iránti valós, vagy tettetett fellobbanását, és most a gyémántnepperkedés sem feltétlenül a jellemébõl fakad. Számomra ez egy fordulat, amit beleírtak, hogy a nõ még egy ideig képben maradjon. Különben eltûnt volna, mint Alper és Szolmáz, de a színésznõ valahogy visszaverekedte magát a történetbe....
Különös, amit Hazal gyikossági kísérletével kapcsolatban írtál. Elõzõleg azt mondtad, hidegvérrel belevágta a fiúba a nagykést. Én ezt korrigáltam, hogy nem hidegvérrel, hanem hirtelen felindulásból - ezt a büntetõjog szépen körülírja. Mire te olyan furcsákat írsz, hogy te nem szoktad az exeidet leszúrkálni. Hát hála istennek, mert ha mindenki ledöfné a volt szerelmét, már igencsak megfogyatkozott volna az emberiség száma. Nyilván nem a ledöfés a természetes, meg általános, akár hidegvérrel, akár hirtelen felindulásból teszik, na de mi közöm nekem ehhez, meg a te szakításaidhoz? Én igyekeztem eddig nem személyeskedni, de te olyan gonolatokat, mondatokat, kategórikus kijelentéseket adsz a számba, amiket én nem mondtam, de még csak nem is gondoltam. Én csak a szereplõkrõl mondtam véleményt, ezzel szabad nem egyetérteni.
Nekem alapvetõen tetszik, hogy itt a karakterek nem feketék-fehérek, hogy változnak, Dilara épp pozitív irányba, Dzsihán meg negatívba. Sajnos a történet olyan fordulatokat vett, hogy most már senkit nem lehet bekategorizálni a jók, vagy a rosszak oldalára, mert hovatovább mindenki rossz. Igazából nem szeretem az olyan történeteket, amelyekben nem lehet odaállni egy szereplõ mellé sem, úgy érzem ezért van, hogy sokan el is fordulnak a sorozattól.
Az egész történetet egyre kevésbé érzem hitelesnek, mert eleje még csak volt, meg közepe is, de valahogy nem hiszem, hogy elõre megkomponált, jól felépített vége is lenne, most már csak úgy ad hoc nyújtják az egészet, mert meg kell lovagolni a sikerhullámot, még több profitot kell termelni, hát nosza, jöjjön egy harmadik nõ Dzsihán mellé, majd valamit kiötlünk, mit is keres itt, mik a szándékai.
gigi1 2016 dec. 23. - 23:03:14
(2184/2695)
Önérzet az van. De amikor a lové kell, akkor nem számít, hogy honnan van.

A mai részben Asuman kellemes meglepetés volt. Nem gondoltam volna, hogy bevédi a családját, azt hittem, hogy õ adta el a sztorit az újságoknak.
Candan viszont lassan visszatér a régi formájához. Simán átejti a bnõjét is. tetszett a Dallasos hasonlat. Tényleg lassan olyanok :)
A Dilara- Harun vitába nem tudok igazságot tenni. A maga módján mindkettõnek igaza van. Majde embert ölt, ezért bûnhõdni kell. Viszont harunt õ nevelte fel, õ a nagynénje. Senki nem szeret a szerettei ellen tanúskodni....
Selma egyre nagyobb talány. Most Harun és Cihán képe mellé felkerült a táblácskájára Dilara is. Olyan mintha mind hármójuk ellen készülne vmire....
Most elég izgalmas részek vannak, várom a következõt (a hétfõit is !)

KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK minden kedves fórumozónak! januárban folyt. köv.
gigi1 2016 dec. 23. - 22:44:21
(2183/2695)
Teljesen igazad van, valóban nem érdem, ha vki csak éjszaka mer belopózni a gyerekeihez, csak akkor meri kimutatni az érzelmeit. De mit tegyen, ha egyszerûen másképp akkor még nem tudta. ? ha szemtõl szembe képtelen volt rá? Hogy miért volt ilyen? neveltetés, külsõ elvárások, belsõ indíttatás, ..ki tudja? Dil. rengeteg hibát elkövetett, fõleg a gyerekeivel szemben. Nem lehet mindenki olyan tökéletes, mint Cihan. Vannak emberek akik hibáznak, sokat, majd ebbõl tanulva változnak és fejlõdnek. Te magad írod, hogy Dilarát mindenki elhagyta, a gyerekei elköltöztek önként és dalolva mellõle. és ebben van a lényeg. A viselkedése miatt is, sorra elhagyta mindenki Dilarát. Teljesen egyedül maradt. Annyira elképzelhetetlen, hogy ennek hatására átértékelte az életét és rájött, hogyha nem akar magányos maradni változnia kell..? Fõleg ha azt nézzük, hogy igenis szerette a maga módján a férjét és a gyerekeit is. Ezt a sorozat készítõi rengetegszer megmutatták, amikor egymagában sírdogált, akkor a családjára gondolt, nem az általad oly sokat emlegetett partikra emlékezett, hanem a gyerekeirõl elmélkedett potyogó könnyekkel. (De az is lehet, hogy neked van igazad és a szerkesztõk rosszul vágták össze, és igazából dollárjelek, meg partiarcok lebegtek sírás közben a szemei elõtt..:P ) A gyerekei elvesztése mellett sokat számított, hogy jött egy férfi aki valóban önmagáért szerette és megtanította , hogy hogyan mutassa ki az érzelmeit. Dilt annyi,de annyi hatás érte, az egész élete darabjaira hullott. Ez simán elõmozdíthatta nála a változásra való hajlandóságot. Tökéletes anya és ember soha nem lesz, hála az égnek. egy Gülszeren 2-t nem is bírnék elviselni.. :)
Az, hogy te Dilt és Candant nem kedveled, egy dolog. De ettõl még nem lesz igaz, hogy nem volt kellõen felépítve a karaktereik változása. Mindkét nõ történetét nagyon szépen vezették végig. kb. az elsõ évad közepére már egyértelmûvé vált, borítékolni lehetett, hogy mit akarnak a karakterekbõl kihozni, hova akarják õket eljuttatni. Ez kb. a 2. évad végére sikerült is nekik, akkor teljesült be mindkét nõ sorsa. A 3. évadról most nem beszélek, az olyan, mintha egy új sorozat kezdõdött volna.

"Valahogy nem csodálkozom rajta, hogy ezen kissé fölidegelte magát és a kéznél lévõ gyümölcshámozó kést belévágta. "
Ez most komoly? Én többször szakítottam már. Sokszor voltam ideges is. de még soha senkibe nem vágtam bele semmilyen kést. Biztos bennem van a hiba....
Az külön érdekes, hogy micsoda megértõ vagy egy olyan lánnyal, aki a szakítás miatt leszúrja a pár hónapja ismert pasiját, de azt a nõt, aki a 20 éve tartó házasságát nem akarja a kukába dobni, mélyen elítéled....

Most a karácsonyra való tekintettel inkább nem térnék ki a Cihán és az úriember szavak egy mondatban történõ említésére, és arra se, hogy szted normális ha a férj leüvölti a felesége fejét, mert az reggel (!) szólni mer neki, hogy este (!) vendégeik jönnek.
(Ja és Dil. étkezések közben többször mesélt szülõ értekezletekrõl, megdicsérte a gyerekeit ha jó jegyet kaptak (Cansu ), leszidta õket ha rosszat (ozan, Hazal), megkérdezte h felkészültek e másnapi dogára, stb. és még az osztálytársak szüleit is ismerte... :P)
gigi1 2016 dec. 23. - 21:43:30
(2182/2695)
"Mindenesetre az õ változása ami teljesen hihetõ,mert volt rá oka is. Egy férfi aki szereti,egy férfi aki törõdik vele,szent Cihán nem ilyen volt és sosem lesz ilyen."
Így van. Én is pont ezt mondom. Az, hogy sokat változott az tény. Itt az volt a vita tárgy, hogy ez egy elõre megalapozott változás volt , az írók átgondolt döntése és a karakter által átélt történések alapján, vagy egy hirtelen ötlettõl vezérelve, külsõ befolyásolás miatt változtatták meg Dilara jellemét ennyire. Én 1000 %ig biztos vagyok benne, hogy az elsõ verzió a valós.
Dilara jellemének fejlõdésére a kezdetektõl rengeteg utalás volt. Õ volt az egyik akiknek alapjaiban rengeteg meg az egész élete, minden amiben hitt, azok az elvek amik szerint élt, minden totál befuccsolt. Ez már alapvetõen indokolja, hogy miért is kellett változnia, fejlõdnie.
Harun megjelenése valóban sorsdöntõ volt , õ nem szimplán a szerelmet hozta el, hanem egy alternatív életet mutatott neki. Ha 20 évesen nem egy sznob hp, akit az érdekel, hogy ki mit gondol a választásáról, ha kitartott volna a szerelem mellett, akkor egész életében boldog lehetett volna Harunnal és nem kellett volna Cihán mellett megsavanyodnia.
Azt azért hozzátenném, hogy igen valóban sokszor, sok mindenkivel rideg volt Dil. De amikor vki igazán bajban volt segített. pl. Nurajékon, akiket az igaz, h Cansu kérésére fogadott be a saját lakásába, de amikor az örült Özkan majdnem megütötte a nõt Dilara volt az aki megvédte és leállította a pasit+ pénzt is adott a nõnek a kisbaba ellátásához, nem nagy csinnadrattával adta oda, hanem sutyiban, h csak a nõ lássa. Ez sok mindent elmond róla.
Érsekvári 2016 dec. 23. - 19:50:48
(2181/2695)
A mai részt nem láttam vissza kell néznem , most úgyis szünetel a sorozat . Amire kell képbe leszek .

NEKED ÉS MINDEN KEDVES FÓRUMTÁRSAMNAK BOLDOG KARÁCSONYT KELLEMES ÜNNEPEket KÍVÁNOK !
7/10
napraforgó 2016 dec. 23. - 18:37:29 7/10
(2180/2695)
A mai epizódról részben lemaradtam.
Özkán próbál nyomozni Gülszeren rokonai után, egyelõre nem sok sikerrel.
Az újságok megtudták, hogy Harunt letartóztatták. Kiderül, hogy nem Dzsihán, hanem Ozan jelentette föl. Dzsihán nem örül Ozan lépésének, kéri, hogy a fia ne avatkozzon bele az õ dolgába. Dilara viszont követeli, hogy Harun jelentse föl a nénjét, amit az vonakodva ugyan, de megtesz. Aztán bánatosan nézi, ahogy a banyát elviszik a rendõrök. A nõt hamar kiengedik, nem lehet tudni, hogy tett-e beismerõ vallomást, de gyanítom, hogy nem.
Burhán ráveszi Indzsit, hogy hazudjon a fiának Nedzsip nyomozóról, amit a nõ meg is tesz. A mese szerint Nedzsip verte az anyját, és Burhán csak megpróbálta megmenteni õt. Indzsi sajnálkozik, hogy ily módon befeketített egy tisztességes, jó embert. Burhán így próbálja elérni, hogy a fia kibéküljön vele. Szegény Deníz már nem is tudja, mit higgyjen, hisz az anyja mást mesélt neki.
Hazal Mithát hatására elmegy Dzsanszuhoz és úgy tûnik fátylat borítanak a múltbéli ellenségeskedésre.
Dzsanszu kijátsza Denízt, aki beadja neki a gyógyszert. Dzsanszu titokban kiköpi.
Kerimán viszont Burhán körül legyeskedik, még rosszullétet is színlel, hogy bejusson a házába.
Ászu mindig, mindenhol hallgatózik, aztán leadja a drótot Dzsandannak. Dzsandan meg egy újságíró ismerõsét informálja, habár ezt nyíltan nem vállalja föl.
9/10
Roxer 2016 dec. 23. - 18:13:14 9/10
(2179/2695)
Kíváncsi lennék,hogy Deníz a nem állok szóba az apámmal észjátszás közben mibõl él? Nem abból a vállalatból amit apuka vett neki? A ház amiben laknak vajon kié? Vagy apuka vette azt is,vagy Cansué amit a nagy önérzetével hogy fogad el?
malvinkicska 2016 dec. 23. - 18:08:04
(2178/2695)
A mai rész elég tûrhetõ volt az az Asuman szemét egy nõ hallgatózik, aztán rá jött ki beszélt az újság íróknak nem más mint Dzsandan az is a szemetek szemete.
Dil addig mondta Harunak, amíg feljelentette, el is ment de azt nem tudtuk meg mit mondott szerintem, csak jövõre, mit vallott a banya.
Aztán meddig lesznek jóba H és Cansu, az is meglepõdött nem akarta hinni, hogy H ilyen is tud lenni.
Deniz nagyon haragszik az apjára, most már meg van zavarva nem tudja kinek hídjen, mert mindenki mást mond.


Legyen az ünnep csendes, mint szíved dobbanása.
Legyen békés, mint a hó hullása
Legyen szép, mint gyertya ragyogása,
És vidám, mint gyermek kacagása.

BOLDOG KARÁCSONYT MINDEN KEDVES FÓRUMTÁRSNAK:
7/10
napraforgó 2016 dec. 23. - 07:23:27 7/10
(2177/2695)
Bizony másként láttuk a dolgokat, és másként emlékszünk sok mindenre.
Dilarára nem állíottam kategorikusan, hogy rossz anya lenne, de számtalanszor elõfordult, hogy Dzsihán hazajött az irodájából, kérdezett a gyerekekre, és Dilarának fogalma sem volt, hol, merre vannak. Végül is õ nem volt egy dolgozó nõ, neki a háztartás, meg a gyereknevelés volt a feladata 20 évig. Némi jótékonysági munka mellett. Ehhez képest azt láttam, hogy örökké az "alapítványi" hölgyek között ült, pletykált, esténként velük ment szórakozni, azt meg, hogy tudta-e, hogy hol, merre vannak a gyerekei, csak onnan tudta, hogy ha, HA bejelentették neki, netán elkéredzkedtek. De ha nem, és ilyen is volt szép számmal, akkor semmit se tudott róluk. A tanulmányi elõmenetelükrõl sem, a barátaikról is, az elfoglaltságaikról meg még annyit sem, csak alig valamit. Az meg, hogy néha-néha benézett hozzájuk éjszaka - leginkább, amikor Dzsihán lecseszte, hogy nem törõdik velük! - megigazította a takarójukat, az - szerintem - nem érdem. Mert miért nem lehet látni az anyai szetetetét fényes nappal, ahogy azt kellene, ahogy azt ki kéne mutatnia a gyerekei felé, úgy, hogy azok tudják, hogy õrá mindig számíthatnak. Azért ezen jó anya mellõl elspriccelt mind a két általa nevelt gyerek!, Ozan is, Dzsanszu is többször elköltözött. Ozan eleinte csak a haverjához, de lakott már egyedül is, Rahmival is, Dzsandannal is. És nem a szeretõ anyucival, meg Harun bátyóval. Dzsanszu meg Gülszerenhez ment, sõt Özkánhoz is elköltözött, végül persze Denízhez, szintén a szeretõ anyai kebelrõl.
Úgyhogy hagyjuk Dilara jó anyai minõsítését, nálam legfeljebb közepest kaphat. Most is ott a kicsi gyereke, és pont most vágott bele egy önmegvalósító vállalkozásba, ezzel várhatott volna még egy-két évig, nem gondolod? Eminének ott a háztartás, a fõzés naponta három étkezés, nyilván a bevásárlás, takarítás is, stb, stb, Hát mekkora az a rohadt nagy villa? Úgy szemre legalább 300 m2. Na és még a gyereket is rányomják?
Gülszerenen meg köszörülöd a nyelved, hogy nem jól nevelte Hazalt, mindent megengedett neki, meg nem ellenõrizte eléggé. Nem tudom, hogy te mi mindenre lettél volna képes napi két mûszak mellett, ostoba, hülye munkák, meg rámenõs, kanos fõnökök mellett. (mondjuk Dilara sem ellenõrizte a gyerekeit a napi 24 óra semmittevés mellett sem). Hazalról is írsz valamit, hogy hidegvérrel belevágta a kést a barátjába. Hazal nem a szívem csücske, mondjük rühellem a kis cafkát, de azért nem hidegvérrel szúrta le a fiút. Belelovalta magát a szerelembe, azt hitte, a fiú is szereti, házasságot, közös életet tervezett, ehhez képest a srác jött azzal, hogy nem szeretlek, eszem ágában sincs feleségül venni téged, más nõt veszek el, aki még gyereket is vár tõlem, te meg ki vagy rúgva, mehetsz, ahová akarsz. Valahogy nem csodálkozom rjta, hogy ezen kissé fölidegelte magát és a kéznél lévõ gyümölcshámozó kést belévágta. Cseppet sem hidegvérrel. Utána is reszketett, mint a nyárfalevél, sõt még most is, ha eszébe juttatják.

Hogy Dzsihán nem örült, hogy Dilara a háta mögött vendégeket hívott estére? Hát istenem. Én se örülnék. Most ott kéne jópofiznia, amikor fáradt, ideges, ezer baja van. Mit mondjak? Az a minimum, hogy tessék megbeszélni elõre az ilyesmit, nem kész helyzet elé állítani a másikat - akárki is az.
Az biztos, hogy Gülszeren és Dzsihán között nem kellettvolna olyan sokáig függõben tartania kapcsolatot - mert eleinte tényleg csak a gyerekeik ügyeit beszélték meg, és igen, nyilvános helyen. De mi lett volna, ha nem, akkor meg az lett volna a baj, hogy miért bújkálnak, mit csinálnak a négy fal között.
Dilar szemétedéseihez meg nem kellett kiváltó ok, ott üldögélt szépen a kanapén Rahmi úrral és találták ki a szemétné szemetebb alávalóságokat együtt.
Abban igazad van, hogy egy 20 éves házasság nyilván nem a lángoló szerelemrõl szól, hanem a megszokásról, meg az elért eredmények élvezésérõl, de azért az is igaz, hogy egy válás esetén Dilara nem került volna utcára, nem lettek volna megélhetési nehézségei, igaz, hogy fényes Gürpinár partikat már nem rendezhetett volna, de kezdhetett volna magával valamit, miután a gyerekei nagyok voltak már. És az is biztos, hogy nem kellett volna évekig tartó vagonmegosztási perrel szembenéznie, mert Dzsihán úriember volt és mindent nekiadott volna, amit kért.
Szóval nem tudom sajnálni szegény elhagyott asszonykát, EZT nem.
Ezzel együtt és Dzsihán személyiség változásaival sem vagyok kibékülve, de õ mindenesetre sokkal szimpatikusabban mutatkozott be, mint Dilara anno, és hát bizony, sokat számít az elsõ benyomás.
9/10
Roxer 2016 dec. 22. - 22:16:57 9/10
(2176/2695)
Maide gondolom cinkost akar Cihán ellen,azért akar Burhánnal haverkodni.
Dil meg kivédi Harunt Asuval szemben,ugyanakkor ha kettesben vannak nem hisz 100%-ban Harunnak.Emellé még jön a fotó ahol Cihánnal ölelkezik és kész is a féltékenység.
Egyébként egy férjezett nõ akinek van otthon egy kisgyereke illene,hogy hazaszóljon hol van és mikor ér haza ez lenne a minimum.