7/10
napraforgó 2016 máj. 30. - 04:33:39 7/10 Előzmény Darkrose
(655/2695)
nekem nagyon nem tetszik, hogy ennyire hülyének nézik a gyerekeket, akik már majdnem felnõttek --- írod, és valóban nem elõször fordul elõ, hogy Dilara és Dzsihán nem avatja be a családi történésekbe a fiatalokat. Pl. nem közölték velük azt sem, hogy elválnak. Én ebben az esetben nyilván nem kértem volna a véleményüket, pláne nem a jóváhagyásukat, de azért a tényeket, meg a döntésemet csak közöltem volna velük is. A döntés, illetve a következményei azért csak érintették volna õket is.
Aztán ott volt Ozan késelési ügye - szerintem ez volt a legsúlyosabb a hülyeségei közül (volt ugye az ittas vezetés, a késelés, a jogosítvány nélküli száguldozás, versenyzés, kocsi összetörése, na és a barátnõjének a lopása a villában, amit szintén az õ hülyesége tett lehetõvé). És ott vannak Hazal húzásai is (Ozan följelentése, éjszakai kimaradozás, a gyilkos leszámolás elszenvedése, istálló felgyújtása, nagypapa megzsarolása, a taxis baleset, most megint a kimaradozás, esetleges szökési kísérlet, Gülszeren permanens lenézése, lekezelése). Egyszóval a gyerekek szép számmal mûvelnek hülyeségeket, amelyek egy része már nemcsak súrolja a bûn határát, hanem bizony már át is lépte! és a kedves szülõk csak bámulnak maguk elé nagy szemekkel és az egészet úgy "oldják meg", mintha csak gyerekcsínyek, "rosszalkodások" lettek volna. Persze, egy szülõ védi a gyerekét, ez rendben is van, bûnügyben sem köteles vádolni, vagy ellene vallani, ez is oké, de itt soha semmilyen retorzió nincs. Szobafogság, zsebpénz megvonás, valamiféle jóvátétel forszírozása., stb. Láthattuk, hogy Ozan is kb. egy hónapig dolgozott csak a szállodában, aztán már vége is lett a büntetésnek, dacára, hgy Müge kifosztotta a házat.

Most is eldöntötték Dzsanszu és Hazal feje fölött, hogy mi legyen, cseréljenek megint helyet, és bizony nem kérdezték a véleményüket, nemis igen hallgatták meg a kifogásaikat, ellenkezésüket. Hiába sírt Dzsanszu, hiába hisztizett Hazal, semmi beleszólást nem hagytak nekik, döntöttek nélkülük egy õket érintõ kérdésben.
Ez nekem furcsa a mai kort figyelembe véve. Bár az igaz, hogy jó 50-60 évvel ezelõtt, rólam és a testvéreimrõl is így döntöttek a szüleink, a megkérdezésünk, véleményünk figyelembevétele nélkül, bár az igaz, hogy mi akkor még bõven 10 éves kor alatt voltunk. 15 éves korunkban már akkor sem lehetett volna velünk ilyet elfogadtatni.
Épp ezért érthetetlen számomra, hogy itt a fiatalok végül is valamilyen módon tudomásul veszi a szülõk döntését. (igaz Hazal lázadását már láttuk, de Dzsanszu eljátszotta a mindennel elégedett bájos lánykát a gyámhatósági emberek elõtt...).
PMate01 2016 máj. 29. - 16:52:24
(654/2695)
Én indoknak azon kívûl, hogy sokan örülnének neki, az ismétléseket jelöltem. Csak variálnak valamit az idõpontokkal. A Walker Duplaepizódokkal?! Ami már rengetegszer ment a TV2-n és este A PRO4-en is megy? A Knight Rider amit szintén láttam már egy jó párszor könyörgöm! Ha valakinek van egyéb ötlete nyugodtan megírhatja még nekik. Legalább 60 perc nem a világ vége ezt õk is beláthatnák. :)
offtopic
ildimix 2016 máj. 29. - 09:36:13
(653/2695)
Írtam a tv2-nek a megtört szivek sorozattal kapcsolatban. Remélem hosszabban fogják leadni a sorozatot. A szeretned kell helyére tehetnék annak mikor lesz vége?
offtopic
ildimix 2016 máj. 29. - 09:22:40
(652/2695)
Malvin megtaláltam közben az idõpontot én sokkal késõbb gondoltam, hogy leadják a szerelemben háborúbant.

Köszi a választ.
Érsekvári 2016 máj. 27. - 21:13:40
(651/2695)
Megint egy jó rész , annyi minden történés van benne . Hazal nem kis feladatot ró Gülserenre az orránál fogva vezeti és iskola helyett motorozgat . Dzsihan megtudja nem jár be az iskolába , de azon is fennakadt Gülseren nem is szólt errõl neki .
A Magazinokban megjelent a Gürpinar házaspár nem válik . Erre a hírre Gülseren nem túl jól reagál .
Dzsanszu elmegy Rahmihoz és kérdõre vonja mit követett el az anyja ellen , amikor megtudja el sem hiszi mire képes az öreg .
Oszman trükközik a tarhonyával azt akarja Keriman foglalja el magát és õ addig elmenti a videót a saját telefonjára a nõét pedig kitörli . Aztán a szomszédnõ elpletyizi Özkan járt nemrég a lakásban , így ráterelõdik a gyanú amikor észreveszi Keriman nincs meg a videó . Oszman most " ártatlan " rá nem is gondolhat Keriman . Nezaket beszólásai az okos telefonról jó volt , de Keriman is sziporkázott ahogy szokott .
Alper lehet megszívatja most Dilarát , erre nem számított a nõ .
Dzsandan jól megkopasztotta anyagilag ezt az agyatlan Özkant , alig maradt neki pénze és mit mûvel az eszetlen " úszkál " a pénzbe. Dilaráéknál levizitelt a bizottság ott rendben lesznek bizonyára , most Özkan következik mit fog alakítani ez a eszement pali .
malvinkicska 2016 máj. 27. - 20:40:49
(650/2695)
Oszman túl járt a Keriman eszén a videót illetõen ritka egy sunyi valaki, aztán Dzsandan is jól jött ki a perbõl övé a nagyobb rész, és még azt mondja ne mondjon senkinek semmit a pénzrõl, persze mert akkor meg tudná, hogy belet csapva az az agyatlan Özkan. Hazal teljesen rossz útra tért, biztos a fiúval mennek valahova nem az iskolába, szerintem kutyának az árokba a helye, ahogy viselkedik fõleg Gülserennel. Az újság nagy volt azt is az a nagyravágyó Dilara rendezte, de ezzel nem láncolja magához Cihant. Az én meglátásom G szerepe nagyon, érdekes tûr csak tûr, senkinek nem mer beszélni.Aztán cansu még most tudta meg, hogy Hazal volt a gyújtogató, és rosszul érintette.
7/10
napraforgó 2016 máj. 27. - 18:03:17 7/10
(649/2695)
Úgy láttam, Oszmán mielõtt letörölte volna a videót Kerimán telefonjáról, elõbb elküldte magának. Alighanem õ is üzletelni akar majd vele. És amilyen mázlija volt, a szomszédasszony pont akkor jött a hírrel, hogy Özkán bennjárt a lakásban. Nezáket meg egyenesen Kerimánt okolja, biztos ügyetlen volt és õ maga törölte a felvételt. Úgy tûnik, Kerimán asszony nem ebbõl fog meggazdagodni...

Nem értem Gülszerent, pont most hanyagolja Dzsihánt, amikor még jobban össze kellene tartaniuk. Látszik, hogy Hazalt õ nem tudja megfékezni, talán csak az apja tudja valamelyest befolyásolni. Vagy még õ sem, ha a lány meg akar szökni egy motoros fiúval.

Özkán megkapta a kártérítést, de 5 millió helyett alig jutott több neki 500 ezernél. Dzsandan szépen keresett rajta.
malvinkicska 2016 máj. 27. - 12:46:17
(648/2695)
Fórumtársak nagyon rosszat olvastam a két fõszereplõ, Cihan és Gülseren között nagyon elmérgesedett a helyzett , azt írják olyan üzenetet küldött G Cnek, ki perre vitte, és 2 év börtön néz ki G-nek, mi igaz belõle nem tudni, de nagyon régen foglalkoznak velük, milyen rossz a kapcsolatuk.
Érsekvári 2016 máj. 27. - 09:29:07
(647/2695)
Már szerepel a PORT.hu Június 8. Tv mûsorban a Szerelemben háborúban 1. rész 19:30 kezdéssel .
7/10
napraforgó 2016 máj. 27. - 07:51:47 7/10
(646/2695)
Nekem nagyon tetszik, hogy a sorozat a szemét alakokat nemcsak a szegényebb, lumpen elemekbõl válogatja, hanem bizony az upper class-ból, a fölsõ tízezerbõl is. Tehát nemcsak Özkán a renitens, nemcsak Kerimán és Oszmán a sunyi, simlis széltoló, hanem Rahmi is egy megátalkodott szemét alak, na és Dilarának, meg Dzsandannak is vannak tisztességtelen húzásai is. Mint ahogy a kamaszok közt is akad jobb is, rosszabb is...
malvinkicska 2016 máj. 27. - 07:48:55
(645/2695)
Szia a Fb-on is kivan írva 40 részes lesz két hónapig fogják adni, a Maradj Talpon azt fogja váltani, ennyit tudok én is, nagyon sokan várják. Az is igaz még nem reklámozzák.
7/10
napraforgó 2016 máj. 27. - 07:47:50 7/10
(644/2695)
Innen a port.hu június 8-i nap mûsorából másoltam ki:

19:30 Duna TV

"Szerelemben, háborúban(12) (török kalandfilmsor., 1. rész, 2014) Nagyothalló
Feliratozva a teletext 333. oldalán.
Oroszországban a szoknyavadász Kurt Seyit Eminof hadnagy (Kivanç Tatlitug) megismeri Surát, és ezzel megváltozik az élete. A cárpárti Eminof család tagjaként azonban szembekerül Sura famíliájával."

Innentõl 19.25 - 19.30 kezdési idõponttal minden hétköznap megy.
offtopic
ildimix 2016 máj. 27. - 07:17:30
(643/2695)
of téma: Malvin én nem találom a duna tv-n június 8-án a sorozatot a szerelemben háborúban lehet nem jól nézem. Megnéznéd nekem?
offtopic
ildimix 2016 máj. 27. - 07:11:45
(642/2695)
Gülseren már megint játsza a mártír szülõt miért nem mondja el Cihannak, hogy Hazallal baj van?

Hazal 1 utálatos liba szemét módon bánik a nevelõanyjával.

Keriman barátját nem bírom 1 spicli alak az ügyvédnõ most megbízta törölje ki a videót a telefonból.

Dilara már megint összejövetelt szervezett Cihan tudta nélkül.

Én már várom, hogy újra tárgyalás legyen.

Vajon Hazal sokáig fog foglalkozni a fiúval akivel megismerkedett?
Érsekvári 2016 máj. 26. - 21:34:21
(641/2695)
A csere után Dzsanszuval semmi gond , de Hazal továbbra is förtelmesen viselkedik Gülserennel , ráadásul egy motoros sráccal csavarog az éjszakába .
Rahmi mégsem lõtte fõbe magát a hotelbe egyedül kesereg , hogy senkinek nem hiányzik .
Keriman telefonjára Özkan és Oszman is vadászik , hogy kitöröljék a videót egyenlõre sikertelenül .
Dzsihan belecsöppen a partiba amit Dilara a tudta nélkül rendezett , ez jó alkalom Dilarának , hogy villogjon a vendégek elõtt és színlelje köztük minden rendben van .
Az ürügy az volt , hogy Dzsanszu miatt van az egész , de Dilara késõbb bevallja Dzsihannak szereti még mindig és kéri adjon neki még egy esélyt , de a férfi megmondta már többször is nem akarja, nincs visszaút .
malvinkicska 2016 máj. 26. - 18:42:21
(640/2695)
Dilera a szervezésben nagy, jól össze hozta a csapatot, és azt a látszatot keltette, minden rendben van közte és Cihan között, és most feltûnõen partner volt benne C. Amikor vége lett elmondta a véleményét, elég normális hangnemben. a két gyerek elment otthonról, Ozan teljesen nem bírja az anyját. Özkan keresi a felvételt, de az a mocsok Oszman tuti segít letörölni, Keriman telójából. Hazal ahogy viselkedik egyszerûen, nem értem, miért tûri, Gülseren ezt a viselkedést, abban õ is hibás hazudik falaz neki, mint hogy elmondta volna Cihanak, mikor jött haza és mit mûvel vele. A G karaktere, valahogy nagyon szenvedõs. A színészi munka nagyon tetszik, mert nagyon jól hozzák azokat a szitukat, amiben éppen vannak, mint D és C. A védõbeszéd is elkészült, és most hallottam elõször a Hazal nevét, mert eddig mindig Cansu volt a központ, mert az egy alkalmazkodó szerethetõ kamasz, nem nagyravágyó, a szeretet neki a legfontosabb, amit kap az anyjától apjától értem alatta Cihant.
7/10
napraforgó 2016 máj. 26. - 18:25:34 7/10
(639/2695)
Nos, igen, ha a per úgy zajlana, ahogy mondom, hamar vége lenne és akkor mirõl szólna a sorozat? Nem lehetetlen, hogy Dzsanszut Özkánnak ítélik, legalábbis elsõ fokon, de hát lehet fellebbezni. Persze ezek idõigényes dolgok, és addig fennáll ez az áldatlan helyzet, amely senkinek sem jó.

Dilara nagyon erõlködik, hogy a boldog család látszatát keltsék, de senki nem vevõ az erölködéseire. Nevetséges volt az az estély, amit szervezett, gondolom a vendégek sem igen hitték el, hogy hirtelen kibékültek.
Hazal megint elviselhetetlen, de Ozan is eléggé tenyérbemászóan viselkedik. Pedig hát õt érinti legkevésbé ez a "gyerekcsere". Rahmi meg nagyon sajnálja magát a lepukkant hotelszobában.
8/10
Darkrose 2016 máj. 26. - 15:10:52 8/10
(638/2695)
Pontosan ezek járnak az én fejemben is, amikor erre a perre gondolok. Már azt sem értettem, hogy miért nem lehet Cansut beengedni a bíróságra, persze, lehetséges, hogy felzaklatná, de az nm, ha esetleg tényleg Özkanhoz kerül? Fõleg, hogy látott az a gyerek egyet-mást, látta milyen erkölcsi nulla az "édesapja", ráadásul nemrég történt az eset, így a bíró is feltételezhetné, hogy sokat nem változott az az "aranyember". Nem figyeltem annyira, de szerintem a sofõrnek is Cihan parancsolta meg, hogy direkt rossz úton vigye Cansut a bíróságra (állandóan vigyorgott a fickó), hát bravó, az év ötlete. Egyébként nem tudom, hogy ez generációs probléma-e, de nekem nagyon nem tetszik, hogy ennyire hülyének nézik a gyerekeket, akik már majdnem felnõttek (vagy azok is, lsd. Ozan), ha büntetésrõl van szó, akkor is úgy kezelik õket, mint az infantiliseket...
Egyébként valóban vicces, hogy Gülserennek is joga lenne a kártérítéshez, plusz Cansu felügyeleti jogát is megkaphatná, hiszen egyértelmû, hogy a kislány inkább nála maradna. Plusz, neki is van saját munkahelye, saját boltja, ennyi erõvel õ is beszállhatna a dologba, valóban.
A videóval epdig nagyon remélem, hogy kezdenek valamit, amúgy is úgy érzem, hogy Candan nagyon ki akar húzni golyófejjel...
Tina Szalai 2016 máj. 26. - 09:26:25
(637/2695)
7/10
napraforgó 2016 máj. 26. - 05:49:01 7/10
(636/2695)
Még mindig az a véleményem, hogy Gülszerennek be kellett volna avatkozni a perbe.
Az európai jogrendszerekben - és ezt mintázta le a török jogrendszer is - a perbe beavatkozhat az a fél, akinek joga, jogos érdeke van a per kimenetelét illetõen. Pl. ingatlanügyben egy tulajdonostársnak, vagy akár egy szomszédnak is. Családjogi perben pedig egy szülõnek, nagyszülõnek, nevelõnek, nagykorú testvérnek is.
Vagyis Gülszerennek joga és lehetõsége lett volna magának követelni a vér szerinti gyermekét, és annál is jobb helyzetben lett volna, hogy ez a tényleges helyzet is (!!!), a gyermek vele él a jogszerinti szülei tudtával és beleegyezésével(!!!), a kislány saját akaratából(!!!), ami azért 15 éves korban már latba esik egy bíróság elõtt is. És a tényleges helyzet, valamit a nagykorúsághoz közeledõ gyermek véleménye nagy súllyal esik a latba!
Ehelyett Dzsihán és az ügyvédje távol tartják Gülszerent és Dzsanszut is a pertõl, és ostoba módon megpróbálják visszaállítani az eredeti állapotokat, vagyis az egy év elõtti helyzetet, amikor még nem derült ki a gyerekcsere.
Ez szerintem dilettáns lépés egy ügyvédtõl, mert itt nem a múltat kell visszaállítani, hanem a jövõt kellene nézni. Dzsanszu az anyjával akar élni, Özkánt nem becsüli semmire a múltkori akciója után. Ha még a gyújtogatós videó is elõkerülne... a pofának semmi esélye se lenne. (Kerimán telefonjáról le lehet töröltetni a videót, de akkor még mindig ott van a barátnõjének a telefonja, vagy a barátnõ lányának, v. unokahúgának (ezt nem tudom) a telefonja. Ha õk nem törlik le, lehet reprodukálni a felvételt... Az újra elõkerülhet.
Ha a bíró eléggé körültekintõ, mindkét lányt meghallgatja (habár érdekes módon Hazal elhelyezése most nem téma - nem is értem, hogy nem félnek, hogy Özkán, ha Dzsanszu ügyében vesztésre állna, nem akarja majd Hazalt, csak hogy bosszantsa a Gürpinárokat? Elvégre az meg a vérszerint lányuk... Viszont jog szerint még az övé!