andrealovasz 2012 dec. 14. - 11:54:32
(1442/1702)
Biztos, hogy lesz DNS vizsgálat, most már szerintem Gustavo is fog ragaszkodni hozzá. Idáig is elege volt Cinthyából, de most még ez az ügy a gyerekkel szerintem már az utolsó csepp neki a pohárban. Tegnap is azt mondta, hogy most már hogy megszületett a lánya, rendeznie kell a helyzetét Cinthyával, csak a gyerek miatt vannak együtt. A tegnapi verekedõs jelentbõl már csak az hiányzott, hogy Rogelio is meghallhatta volna, amint Efrain bevallja, hogy õvé a gyerek. Na akkor aztán lett volna akkora botrány. De szerintem ez sem várat már sokáig magára. A keresztelõn biztos fel fog bukkanni Efrain, az egész család elõtt, ott lesz mindenki. Akkor aztán Cinthya nem tagadhat le semmit. Jaj már annyira várom, hogy kiderüljön minden, az a nõ megérdemli, magának csinálta a bajt. Sõt akkor lesz majd csak az igazi botrány amikor Efrain levele elõkerül. Ki tudja miket írt le benne....

Apropó keresztelõ, az mekkora volt már, kit is kell meghívni? Mercedest, Ernestot, Vanessát, Rogeliot, erre Mercedes megszólal és persze Paulát. Erre Cintyha és Vanessa felhördülnek, mi??? nem!!!!! úgyis csak a keresztszülõket engedik oda. Nem tudom mit képzelnek, milyen egy keresztelõ, csak a keresztszülõk lehetnek ott? Az egész család ott szokott lenni, na mindegy, ez csak az én hozzáfûzésem. Cinthya elõadja, hogy ahogy ez a gyerek örökre összeköti õt majd Gustávóval, úgy köti örökre össze majd Vanessát Rogelióval.

Érdekes megfigyelni, hogy Mercedes és Cintyha az elején milyen nagy barátnõk voltak, most már nem olyan nagy barátnõk. Mercedes is már kezdi látni, hogy milyen Cinti valójában, sõt most még azért is neheztel rá amiért neki lehetett gyereke, Mercinek meg nem. Érdekes, most már Cinti se jó választás Gushoz Merci szerint, Ana Paula se volt jó, kíváncsi lennék ki lenne a tökéletes nõ Gusnak Merci szerint. Cinti meg szerintem csak kihasználta Merci barátságát, hogy közel kerüljön Gushoz.

Efrain olyan cuki volt ahogy beszélt a kislányhoz. Egyébként szerintem a kislány Efrainra hasonlít. Efraint azért sajnálom, amikor Cinthya kérésére Paula ágyába tette a kígyót és kiderült, hogy elment a gyerek, látszott Efrainon, hogy bûntudata van. Még mondta is Cinthyának, hogy reméli, hogy megérte ennyi mindent érte tennie. Ha nem lenne Cinthyával viszonya, akkor Efrain hûséges lenne Rogelióhoz, és nem kavarna a háta mögött semmit. Cinthya meg jól kihasználja szegényt, lehet, hogy valamikor szerette Efraint, de most már csak egy púp a hátán. Szerencsétlen Efrain meg arról ábrándozik,hogy Cinthyával elmennek a birtokról a gyerekkel meg persze az örökséggel együtt és élnek boldogan,stb. Most, hogy megszületett a kislány,Efrain nem fogja békén hagyni Cinthyát,amíg ki nem deríti, hogy kié a gyerek. És aztán ha például Efrainé lenne a gyerek, akkor aztán meg pláne nem fogja hagyni, hogy Cinthya és a gyerek továbbra is Gustavóval maradjon.

Egyébként, ahogy tegnap verekedett Gustavo és Efrain, Cinthya és a gyerek miatt, olyan deja vu érzésem volt, tisztára olyan volt, mint amikor Gustavo és Rogelio összeverekedett Ana Paula és a gyerek miatt.

Az én véleményem Cinthya sorsáról: ha kiderül,hogy õ tehet a kígyós ügyrõl, aminek következményeképpen Paula majdnem meghalt, és a gyereket is elveszítette, szerintem el fogják tõle venni a kislányt és még a börtönre is nagy esélye van. Ezen kívül, Efrain levelében még sok minden lehet, pl. hogy õ tudott arról,hogy Margarito Rogelio fia, csak eltussolta, sõt Bruno az õ kérésére juttatta árvaházba szegény gyereket, vagy a víz ügy,stb... és mivel én már láttam spanyolul, annyit elárulhatok, hogy még fog történni olyan dolog, ami Cinthyát végképp a lejtõ felé fogja húzni.....
7/10
napraforgó 2012 dec. 14. - 05:23:03 7/10
(1441/1702)
Mellesleg én Efrain bõrét fehérebbnek látom, mint a barnáspirosra festett Gustavoét. Vagy legalábbis nem sötétebb egy árnyalattal sem.
És azt sem értem, hogy Cynthia miért látta különbnek a nincstelen, állástalan Gustavot, mint a biztos egzisztenciával rendelkezõ intézõt, aki egy nagybirtok második embere volt a gazda után. Mert Efraint állandóan lecselédezi. Gustavot még Rosaura sem találta megfelelõ férjnek Ana Paula mellé, pedig a lány egy nincstelen kis senki volt. Cynthia meg, a gazdag földbirtokoslány hogy ráharapott...

Na most már kíváncsi vagyok, hogy végeznek-e DNS vizsgálatot a gyereken és ki az apa? Már látom, hogy Cinti teljesen magára fog maradni, Gus elhagyja, talán a bátyja is eltzaszítja, Mariát meg õ nem fogadja el. Szerencsétlen, ostoba nõ, a sznob kivagyisága, nagyravágyása miatt soha nem lesz boldog.
7/10
napraforgó 2012 dec. 14. - 04:03:18 7/10
(1440/1702)
A 139. rész tartalma:

Efrain is gügyög a pufók babához: tarts ki kislányom. Meghallja Gustavo és kérdõre vonja. Efrain kimagyarázza, az új kis úrnõt csak azért hívta így, mert kislány, ugyi. Nem jelent semmit. De a bogár már ott van Gus fülében. Megy és kérdõre vonja Cynthiát. Cinti megsértõdik, mit nem gondol róla. Sírva is fakad a nyomaték kedvéért. csak gyerekkori barátok, együtt nõttek fel, mondja, Csak Efrain néha nem tudja hol a határ, többet enged mmeg magának, minmt amit egy szolga tehetne.
Jön Ernesto, közli, hogy Cinti már fölkelhet egy rövid idõre, akár a babát is meglátogathatja. A házaspár így a gyerekhez megy. Cinti az óriáscsecsemõ láttán azt mondja: milyen pici! Gus meg: minél elõbb meg kell keresztelnia kis Mariát! (nehogy pogányként haljon meg) Cinti erre: nem akarom, hogy Maria legyen a neve, nem akarom egy cselédrõl elnevezni! Maria épp jön Paulával, persze hallják ezt. Guszti kiaakad, már megegyeztünk a gyerek nevérõl, édesanyád nevét kapja. Cinti: de én meggondoltam magam. Gus: nem tehetsz ilyet az anyáddal! Cinti: csak maradjon a helyén, elég neki, hogy õ a ház házvezetõnõje. Maria közbeszól, neki mindegy, mi lesz a kislány neve, csak megmaradjon. Gus egyre mérgesebb: már pedig én ragaszkodom hozzá, hogy az eredeti tervnél maradjunk, Maria lesz és punktum. Cinti meg utálkozva, gyûlölködve néz az anyjára. (nagy jelenet!)

Vanesa fölkeresi Rogeliot és közli, hogy a jövõ hónapban egyáltalán nem vesz át tõle marhát. Rog mondja, hogy nem baj, úgyis leszerzõdött már mással. Van emlékezteti, hogy azért az õ szerzõdésük még él, neki van elsõbbsége. Rog mosolyog, hát persze. Majd figyelmezteti, hogy vigyázzon Brunoval, nem lehet megbízni benne. Van: miért mondod ezt? - Mert viszonyotok van. - Honnan veszed? - Ne játszunk, láttam. - Na jó elismerem. Csak nem vagy rá féltékeny? Nem válaszolja Rog. Van: Bruno úriember. - de nagyon becsvágyó, mondja Rog. És miért titkolja a kapcsolatotokat, kérdi. Azt nem õ titkolja, hanem én, válaszolja Van. Még nem tudom, hogy alakul a kettõnk dolga, de itt a falu nagyon pletykás, nem kell idõ elõtt megtudniuk. Rendben, mondja Rog, de légy óvatos, én Davidnál is figyelmeztettelek, és látod mi lett belõle.

Ulisses és Macaria a temetõbe készül, ma van Maripaz halálának évfordulója. És ma kellene megjelenniük Santa Catalinában is a válóperes bíró elõtt is. Együtt mennek a temetõbe és síránkoznak Maripaz sírjánál, hogy mi lett velük, stb. Macaria sír és azt mondja, hogy ha visszacsinálhatná, soha nem csalná meg Ulit, mert csak õt szerette, csak az õ figyelmére vágyott mindig. Ulisses megrendülten azt javasolja, hogy agyjanak maguknak még egy esélyt, próbálják meg újra együtt. Összeborulnak.

Paula - nõvérként - bemegy Cynthiához és arra szeretné rávenni, hogy fogadja el Mariát anyjaként és adja meg neki a házban és az életében a tiszteletet és a helyét. Cinti undokul azt mondja, hogy ne avatkozzon bele, Maria most a helyén van. Paula erre azt mondja, hogy ezt nem tûrheti, akkor õ maga fog szólni Rogelionak Maria érdekében.
Ernesto és Mercedes vacsoráznak, de az együttlét vitába torkollik. Ernesto figyelmezteti Mercedest, hogy a mániája a teherbeesésel megmérgezi a kapcsolatukat. Miért ne lehetnének boldogok gyerek nélkül, vagy gondolkodjanak el az örökbefogadáson.

Rogelio Brunot is hivatja, állítólag egy szerzõdés jogi ellenõrzése miatt. De aztán mégsem adja át a szerzõdést, de utalást tesz Bruno és Vanesa viszonyára és figyelmezteti a férfit, hogy ne játszon Vanesával.

Gus és Efrain összeakadnak, épp a szalonban, és vitatkozni kezdenek. Gus újra felelõsségre vonja Efraint, mi van köztetek Cynthiával? Efrain mérgében elmondja, hogy együtt vannak, Cinti csak az öröksége miatt ment hozzá, sõt a gyereknek is õ az apja. Ezen baromira összeverekednek, van csihi-puhi, adok-kapok rendesen. Consuelo próbálja õket csitítani, nejhogy az úr meghallja, majd hívja Hugot, hogy válassza szét õket.

Vanesa bemegy Cynthiához és közli vele, hogy elintézte a másnapi keresztelõt. Kell-e valakit értesíteni a 4 keresztszülõn kívül? Bejön Gus, az összevert arcát elõször nem látni, mert háttal áll. De aztán megfordul, Cintihez fordul és megkérdi: És kit értesítsünk még apaként? Efraint, vagy engem? Cinti rémülten néz, Gus meg csak bámul sötéten a kidekorált képével.
8/10
suxel 2012 dec. 13. - 16:12:42 8/10
(1439/1702)
Attól, hogy még fehér bõrû a gyerek ugyanúgy lehet az Efrainé is, hiába alapoz arra Cynthia, hogyha fehér akkor a Gustavoé, ha barna akkor az Efrainé. Nem biztos, hogy a dominánsabb bõrszín öröklõdik mindig, ebben hiába reménykedik. De legalább ez alapján nem fogna gyanút Gustavot, csakhogy már hallotta, hogy kislányomnak szólította Efrain, de már maga az elgondolkodtat lenne, hogy mit keres mégis a babszoba elõtt. :P
7/10
napraforgó 2012 dec. 13. - 12:46:48 7/10
(1438/1702)
Én is egyetértenék azzal, hogy AP hagyja el Rogeliot és kezdjen új életet. Ennek már régen meg kellett volna történnie.
Rogelio nem normális, egy ilyen agresszív, durva paliba hogy lehet beleszeretni?
De a telenovellák szabályai szerint biztos hepiend lesz a vége, Paula is mindent megbocsát Rogelionak. Azt nem birná el egy ilyen romantikus sorozat, hogy a fõhõsnõnek két szerelmi viszonya is boldogtalanul végzõdjön. Azt még inkább el tudnám képzelni, hogy Cynthiát vagy kinyírják, vagy diliházba csukják, Gus meg elmegy valahová a lányával. De ha a gyerek netán Efrainé lenne.... hát az nagyon megkavarná a dolgokat.
9/10
Caramell 2012 dec. 13. - 11:56:33 9/10
(1437/1702)
Mmmmm kíváncsi leszek Efrain hogy magyarázza ki magát Gustinál miért mondta hogy az õ lánya.
Vagy borul a bili és apasági teszt stb lesz a vége, de szerintem a gyerek Gustié.
Vanesa hogy nem veszi észre hogy Bruno manipulálja ,lassan Rog is rájön a dolgokra már gyanakszik.
Bruno megjegyzéseibõl ítélve nem hiszem hogy megvalósul Paula és Rog esküvõje,nem sok van hátra a boldogságukból,ha kiderülnek a dolgok Paula nyilván elhagyja ,és talán megpróbál új életet kezdeni,szerintem Rog már nem tartaná vissza.
7/10
napraforgó 2012 dec. 13. - 06:11:11 7/10
(1436/1702)
Tegnap este ezt láthattuk:

Cynthiát beviszik a klinikára és Ernesto felteszi a családnak a kérdést, kit mentsünk meg, az anyát, vagy a gyereket? Mindenki kétségbezuhan. Leginkább Gustavo, mert neki kéne dönteni. Sírva is fakad a lelkem. Maria elmegy imádkozni, Rogelio meg csak néz maga elé. Kb. negyedóra síránkozás, nyavajgás után Gus meghozza a döntést, az anyát mentsék meg. Mi tudjuk, hogy milyen nehezére esett ez, hiszen kicsit sem szereti Cynthiát, a gyereket viszont nagyon akarná. Az eü. személyzet meg nagyon ráér, nem kell semmit se csinálni a vérzõ Cynthiával, mert békésen kivárják a döntést.
Ana Paula is bemegy a mûtõbe és egy perc múlva már penderül is ki, minden rendben, megszületett a baba, Cinti is és a baba is jól van!(ahhoz képest, hogy egy perce még olyan súlyos volt a helyzet, hogy választani kellett volna....) Azt nem mondják, hogy mitõl zajlott le ilyen gyorsan és problémamentesen a szülés, netán császármetszést végeztek?
Gus rögtön be is megy a feleségéhez, akin nem nagyon látszik semmilyen megpróbáltatás. Még azt se kérdezték meg, hogy a baba fiú lett-e, vagy lány, Gus annyira örül, hogy mindketten megmaradtak. Cinti kezét csókolgatja sírva, majd elmegy, hogy megnézze a babát.

Efrain berohant a kórházba, összeakad a folyosókat imádkozva róvó Mariával és a gyereke felöl érdeklõdik. Épp jön Rog, na vajon meghallotta-e? De úgy tûnik nem. Rog érdeklõdik, hogy mit keres itt Efrain? Maria azt mondja, hogy a rózsfüzérét hozta be az imádkozáshoz, mert az kérte Consuelotól, hogy küldje be. Na akkor már mehetsz is vissza Efrain, mondja Rog., de még elmondja, hogy megszületett a kislány.

Ernesto közben tájékoztatja Gustavot, hogy a baba mégsincs jól, túl korán született, a tüdeje még nem elég fejlett, ezért lélegeztetni kell.
Gus sírva nézeget az üvegen át egy kb. 3 hónapos pufók babát (becsaptak Gus, ez nem az a gyerek! egyáltalán nincs lélegeztetõgépen, sõt vidáman rúgkapála kövér kis lábával), és jajong, hogy jajj szegény kislányom, hogy küzdesz az életért.

Bejön a klinikára Esteban és Chio, ajándékot hozva a babának, de Gus szomorúan mondja, hogy a baba nincs jól, talán meg sem marad. Majd Cintire panaszkodik, hogy még csak meg se nézte a gyerekét, nem is érdeklõdött felõle, hogy van, stb. Nagyon elege van már ebbõl a nõbõl. Ha megmarad a gyerek, fogja, elviszi messzire.

Rog idõközben tájékoztatta Mariát, hogy a gyerek megszületett, így Maria is megy a lányához. Cinti rámordul, te meg mit keresel itt?
Aztán elküldi, hogy nézze meg a babát, fehér-e a bõre, mint Gustavoé, vagy barna, mint Efrainé? Maria kéri, hogy csináljon valamit Efrainnal, mert az a bolond berohant a klinikára, félõ, hogy elszólja magát.

Efrain visszatér a birtokra, de a munka helyett nagy bulit rendez a gyerek születése alkalmából, Vedeli a tequilát és mindenkinek az õ szép kislányáról beszél. Consuelo nem tudja leállítani, hiába mondja, hogy így nagy bajt fog okozni. Ott lábatlankodik Margarito is, õ is hallja, amint Efrain sajátjaként beszél a babáról.

Maria is megtudja, hogy a gyerek nincs jól, errõl telefonon tájékoztatja Consuelot, aki ezt elmondja az épp ott lévõ Efrainnak is. A férfi megijed, rögtön visszaroha a klinikára. Ott õ is a pufók babát nézegeti az üvegen át és kislányomnak nevezi. Ezt meghallja az épp odaérkezõ Gustavo is és nagyon sötét arcot vág.
7/10
napraforgó 2012 dec. 13. - 05:41:49 7/10
(1435/1702)
Köszi a kiegészítést. Közben eszembe jutott, hogy Mercedes és Ernesto házassága is inog. Ernesto arra panaszkodik, hogy Mercedest nem érdekli semmi más, csak az, hogy teherbeessen (tényleg, miért nem dolgozik az a nõ, Tuxtlában fõnõvér volt), Mercedesnek meg az a baja, hogy Ernesto mindig pont akkor fáradt, vagy haza se megy, amikor a legalakalmasabb az idõ a fogantatásra, vagyis nem áll rendelkezésre idõben.

Kicsit tájékozódhatnának már a forgatókönyvírók is, petevezeték elzáródásnál hiába élnek házaséletet a legmegfelelõbb idõben, tüszõrepedéskor, a petesejt nem tud levándorolni a méhbe az elzáródás miatt! Itt csak a mesterséges megtermékenyítés segíthetne, vagyis hasfalon át kiemelnek néhány érett petét és megtermékenyítve visszajutttatják a méhbe, ahol az/azok esetleg megtapadnak és létrejön a terhesség. De errõl miért nem tájékoztatják Mercit? Az, hogy a férje is orvos, meg õ is egészségügyi, számomra egyébként feltételezné, hogy ezt õnekik is tudni kell!!! Manapság már nem is annyira kuriózum ez az eljárás, mint mondjuk 30 évvel ezelõtt.
8/10
suxel 2012 dec. 13. - 00:04:03 8/10
(1434/1702)
Ha jól tudom, még a héten kiderül az igazság, nagyot fog nézni Gustavo, verekedés is lesz. Azt hiszem Margarito fülel ki pár dolgot Efrainnal kapcsolatban. :)) --> Margarito már a mai részben fülelt rendesen. :-) A végén meg Gustavo meghallotta, hogy kislányomnak szólítja a pici lányt Efrain. Most jó résznek nézünk elébe. :-)
v_zsuzsi 2012 dec. 12. - 23:57:33 Előzmény napraforgó
(1433/1702)
A tegnapi részben még volt egy jelenet, amikor Bruno és Efraín a városban beszélgetnek, Bruno pénzt ad neki és azt mondja, hogy még több ember kell, ezt meghallja Gustavo, aki éppen akkor érkezik az étteremhez Cynthiával.

Megkérdezi, hogy miért adott Efrainnak pénzt, és mihez kell még ember, de egy hazugsággal kivágják magukat, hogy Rog egyik ingatlanjának az eladásával kapcsolatos a dolog, még Cinti is bólogat hozzá, Gus meg is kérdezi, hogy biztos-e benne, hogy Rogelio is tud róla. A lényeg az, hogy Gusnak gyanús Bruno és Efrain is, nem bízik meg bennük, Cinti viszont igyekszik elterelni a szót.

Ha jól tudom, még a héten kiderül az igazság, nagyot fog nézni Gustavo, verekedés is lesz. Azt hiszem Margarito fülel ki pár dolgot Efrainnal kapcsolatban. :))

A Cynthiát játszó színésznõnek nem sokáig kellett viselnie a mûhasat. :D Tipikusan elõször jajongtak pár sort, aztán szóltak Rogeliónak, csak utána telefonáltak mentõért (ja, elõtte még beszéltek kicsit Ernestóval is, hogy szegény Cinti vérzik). Mikor Margarito esett le, talán gyorsabban cselekdtek...
8/10
suxel 2012 dec. 12. - 17:21:43 8/10 Előzmény napraforgó
(1432/1702)
Szerintem a lényeg benne van, nem nagyon kell ezen javítani. Én is csak a 2. felét láttam egyébként kb az utolsó 22-25 percet.
7/10
napraforgó 2012 dec. 12. - 10:27:46 7/10
(1431/1702)
Nem láttam az egészet, stóval tessék kiegészíteni!

Vanesa és Bruno tovább folytatják a viszonyukat. Rogelio és Ana tovább küzd a birtok fenntartásáért. Bruno jelzi, hogy nem tudja jól eladni az ingatlanokat, javasolja Ulisses és Macaria üzleteinek eladását. Róza hallja ezt és elmondja nekik, õk nagyon megijednek.Paaaaula közli velük, hogy ez csak utolsó megoldás lenne, addig megpróbálnak mást.
A nõgyógyász megvizsgálja Mercedest, akirõl kiderül, hogy ptevezeték-szûkülete van, emiatt nehezen eshet teherbe. De Merci nagyon odavan, õ gyereket akar, ezért macerálja Ernestót. Késõbb arról panaszkodik Chioéknak, hogíy Ernesto nem akar akkor házaséletet élni, amikor kellene.
Gustavo és Cynthia között sem felhõtlen a viszony, Cinti mindig rosszullétet színlel, ha valami nincs kedvére. Gus orvoshoz viszi, aki szerint minden rendben van, csinálhatna bármit. Próbálja rávenni, hogy dolgozzon, segítsen Rogelionak.
Hirtelen múlnak a hónapok. Róza közvetít Ulises és Maacaria között. Vanesa egyre kevesebb marhát vesz át Rogeliótól, mondván, az emberek nem esznek annyi húst.
Gus szeretné, ha Cinti segítene Rogelionak, aki rengeteget dolgozik. Cinti cirkuszol, nem akar csinálni semmit, mérgében leesik a lépcsõn. Persze egyedül van, senki nem veszi észre, hiába nyöszörög segítségért. Gus véletlenül arra jár, észreveszi a feleségét a lépcsõn, az õ kiáltozására jön Maria és Consuelo a konyhából. Hosszú percekig csak jajonganak, Cynthia, felett majd végre intézkedni kezdenek. Beviszik Cintit a klinikára. Ernesto kéri Anát, hogy öltözzön be, segítsen.
Consuelo is odavan a baleset miatt, közli a szembejövõ Efrainnal, haogy mi történt, aki rögtön elmondja neki, hogy Cynthia gyereke tõle van. Baromira megijed, megy õ is a kórházba.
Némi szünet után az orvosok kijönnek a mûtõbõl, Ernesto meg közli, hogy Cynthia nagyon súlyos állapotban van és megkérdi, kinek segítsenek? az anyát, vagy a gyermeket mentsék? És mindenki csak bámul eszetlenül.....
J-Pyfrom 2012 dec. 12. - 09:58:46
(1430/1702)
Bírom, ahogy Gustavo azt vinnyogja Cinthianak, hogy "szerelmem", amikor még csak nem is szereti... szeretem ezt a sorozatot, de ez a két szerencsétlen mindig felidegesít már a puszta jelenlétével.
7/10
napraforgó 2012 dec. 12. - 04:00:52 7/10
(1429/1702)
Jose Ron sokkal fiatalabb Suzana Gonzalesnél, aki néha nagyon jól néz ki, de néha nagyon is látszik rajta a kora. A férfit nyilván "hozzáöregítették" a nõhöz ezzel a szakállal.
Cynthia tegnap még a 3. hónapban volt, a reggeli rosszullétekkel küzdött, ami a legtöbb terhes nõnél csak az elsõ trimeszterre, a terhesség elsõ harmadára jellemzõ. Most Gustavo balhézott is vele, túl vagy már azon az idõszakon, a nõgyógyász szerint jól vagy, nincs semmi bajod, kelj fel, segíts a bátyádnak, stb. Aztán telik-múlik az idõ (amit nem írnak ki), de hirtelen arról beszélnek, hogy már csak 2 hónap van hátra Cynthia terhességébõl. Vagyis 4 hónap elröppent egy perc alatt.

Ami engem nagyon idegesít, bosszant, az az, hogy megint föltették az az idióta kérdést, hogy kinek az életét mentsük, az anyáét, vagy a gyerekét? Nem vagyok orvos, de olvastam, hogy ez NEM LEHET KÉRDÉS! Az orvosi protokol szerint MINDIG az anya élete az elsõ, az anyát KELL menteni. Ez persze nem jelenti azt, hogy a gyerekért nem tesznek meg mindent.
Szerintem nem is igen lehet olyan szituáció, amikor ez manapság felmerülhet. Pl. megoldásként ott van a császármetszés, amikor nem kell az anyát belekényszeríteni egy természetes úton történõ szülésbe (pl. a gyerek nem megfelelõ fekvése, vagy épp egy ilyen baleset miatt, ahol az anya erõsen vérzik. Azt úgyis el kell valahogy állítani).
8/10
suxel 2012 dec. 11. - 20:08:38 8/10
(1428/1702)
Azért ez a Cynthia legurul a lépcsõn jelenet nagyon bénán lett kivitelezve, sokkal jobban meg szokták oldani, sokkal hitelesebb szokott lenni, ezen nagyon látszott, hogy meg van játszva.
Jose Ron meg a sorozatban olyan idõsnek tûnik ezzel az szakállas ábrázattal.
v_zsuzsi 2012 dec. 11. - 11:25:07
(1427/1702)
Cynthia vajon hány hónapos terhes lehet? Már másképpen öltözködik, de nem látszik, hogy nõne a hasa. Túl sok idõ nem telhetett még el...
7/10
napraforgó 2012 dec. 11. - 09:47:34 7/10
(1426/1702)
Kifelejtettem, hogy Cynthia Efrain követelõzésére megfenyegeti, hogy majd azt mondja Gustavonak, hogy Efrain megerõszakolta. Ezzel próbálja távol tartani magától a férfit.

Kimaradt, hogy Margarito este beviszi a perselymalacát Rogelionak, hogy felajánlja neki a nehézségek megoldására. Rog meghatódik, de azt mondja, hogy a kisfiú csak gyûjtögessen továbbra is és majd nagy korában segítsen a szegényeken.

Cynthia balhézik Mariával, attól tart, hogy ha Rog elveszti a vagyonát, akkor Paula elhagyja és az õ férjére veti rá magát. Maria hiába próbálja mondani neki, hohgy Gus már elkötelezte magát mellette többször is, biztos nem fogja elhagyni. Cinti meg csak hisztizik tovább, nem hisz neki.
7/10
napraforgó 2012 dec. 11. - 05:38:05 7/10
(1425/1702)
A 136. rész tartalma (emlékezetbõl)

Megnyitják a klinikát San Gabrielben. Mindenki örül és dícsérik egymást, hogy ki mennyit tett érte.
Daniela örül, hogy végre nõvérként dolgozhat. Miguel is örül ennek, csak már a saját ügye záródna le végre.
A megnyitón megjelenik egy úr, aki Ernesto meghívására érkezett, neves nõgyógyász, aki másnapra idõpontot egyeztet Mercedesszel.

Rosaura a boltba hívja Brunot és a tudtára adja, hogy hallotta a Vanesával folytatott beszálgetést, így tudja, hogy õk hiúsították meg Rogelio szerzõdését a szingapúri üzletféllel, illetve helyette õk szerzõdtek. Rosaura pénzt követel a hallgatásáért, de Bruno közli, hogy az elhappolt szerzõdésen nem keletkezett haszon, így nem is tud adni belõle. Rosaura erre újabb ötlettel áll elõ, mivel Rogelionak most nincs pénze, Brunonak sincs, mert befektette a La Negrába, szerezzenek Vanesától, neki van bõven. Sõt nem adta ki Paulának sem az apja után járó örökrészét, ezért akár perelhetnék is. Szerinte a Vanesától és Paulától szerzett DNS mintával be tudnák bizonyítani a rokonságot és követelhetnék Vantól Paula örökrészét. De addig is, Bruno csinos és ügyes fiú, elcsábíthatná Vanesát, hogy pénzhez jussanak tõle. Bruno nem utasítja el az ötletet.

Cynthia nem ment el a klinika megnyitójára, sõt Gust is visszatartotta egy mondvacsinált rosszulléttel. Épp a szobájukban vannak, amikor zajt hallanak az ablakból. Cynthia megijed és hirtelen levegõre van szüksége. Lemegy a ház elé, ahol Efrain várja, õ dobálta az ablakot kavicsokkal. Efrain nehezményezi, hogy Cynthia nem kereste fel a szobájában. Cinti igyekszik leépíteni a férfit. Maria kihallgatja a beszélgetésüket. (istenem, ebben a házban mindenki mindig hallgatózik???)

Amíg Rogelio a telefonjait intézi az irodában, Paula jegyzetelget és számolgat a szalonban. Itt talál rá Gustavo, aki meghatódik, hogy Paula milyen sokat akar tenni más emberekért, bezzeg Cynthiát csak saját maga érdekli. Paula elmondja, hogy elhalasztották az egyházi esküvõt, mert most nem engedhetnek meg maguknak egy nagy kiadást, és késõbb is csak szûk körben szeretnék megtartani. Mindketten mennek a dolgukra, de elméláznak, hogy mi lett volna, ha a dolgok máshogy alakulnak.

Vanesa költözködik, a terveik szerint új irodát bérelnek Brunoval San Gabrielben. Van beül Macaria éttermébe, aki egy mondat erejéig jelzi, hogy õ sajnos nem tudott elmenni a klinlka megnyitójára. Van lelombozva üldögél, mert kénytelen volt elhagyni a birtokot és lemondani Rogelioról, mikor jókedvûen, nevetgélve beállít a volt férje, Esteban, Chioval.
Van tesz néhány pikírt megjegyzést, mely szerint Esteban mostani barátnõje feleannyit sem ér, mint õ, de Estaban visszavág, épp fordítva, és hülye volt, Vanesa nem érdemelte meg, hogy annyit várjon rá. Most sokkal boldogabb, mint valaha. - és otthagyják a nõt.

Van még jobban maga alá zuhan, mikor jön Bruno és megpróbálja felbvidítani. A Rosaurától kapott ötlet alapján udvarol, hízeleg Vanesának - egy ilyen szép és okos nõ nem búslakodhat, stb., majd elviszi, hogy nézze meg az új irodájukat. Az irodában pezsgõt vesz elõ és folytatja a hódítási manõvert. Elõbb a kezét és a haját símogatja Vanesának, majd a térdét és a combját.

Rogelio sok emberrel tárgyal, Don Abellel és másokkal is, hogy rendbe tegye a birtokát. Margarito is megjelenik egy mondat erejéig (már nem emlékszem, mit mondott, semmi fontosat), majd Paula elhívja leckét írni.
Maria visszaadja Rosaurának a listát, amit a nagyszabású esküvõre készített, de Rozi csak mosolyogva mondja, hogy majd meglátjuk, de minden úgy lesz, ahogy õ akarja.

Másnap Mercedes túl van a nõgyógyászati vizsgálaton. Ernesto és a nõ kérdezgetik az orvost, hogy minden rendben van-e, de az csak annyit válaszol, hogy meg kell várni a vizsgálati eredményeket, hogy diagnózist adjon. (na ez már nem jó jel, ha minden rendben lenne, azért mondana pár biztató szót)

Ulisses beszélni akar Macariával, intézkedett, hogy a válási egyezségüket tartalmazó szerzõdésbõl Bruno kivegye a közös házuk eladására vonatkozó passzust, a házat átengedné Macariának. Mindketten bánatosan bámulnak a semmibe.

Másnap Cynthia beállít Vanesáék új irodájába (mi a fenét keres ott, soha nem érdekelte a munka, se másé, se a sajátja), és Vanesát a kanapén fekve találja hiányos öltözékben. Nem érti, mi van, Vanesa meg csak nehezen tér magához, fejfájással, macskajajosan. Ekkor a másik helyiségbõl (feltehetõleg a mosdó) belép Bruno félmeztelenül, és meglepõdik Cynthia jelenlétén. Cinti rájuk néz és rögtön felcsattan - most már értem! Ti hiúsítottátok meg a bátyám szingapúri üzletét!! Ha a bátyámnak ártotok, nekem is, mert a birtok egyelõre közös. ( hát nekem egy félmeztelen férfi meg egy hiányos öltözetû nõ láttán biztos nem ez jutott volna az eszembe..., ráadásul láthattuk, hogy Cynthia nem egy észlény, ilyen kombinációt én nem néztem volna ki belõle). Vanesa zavarban van, nem tud mit mondani, de Bruno feltalálja magát. Mikor hiába próbálná tagadni a szingpúri machinációt, azt mondja, hogy ez nem érinti Cynthia birtokrészét. Õk csak Rogeliot akarják tönkretenni, és javasolja Cynthiának, hogy csatlakozzon hozzájuk. Sõt megígéri, hogy Ha Rogelio kényítelen eladni a birtokrészét, õk segítenek Cynthiának, hogy õ vehesse meg. Ez szöget üt Cinti fejébe, de azért óvatosan csak annyit mond, hogy még át kell gondolnia. Bruno burkoltan utal rá, hogy tudnak egymás titkairól (értsd. õ is tud Efrainról), így jobb, ha õrzik a titkokat. Bruno távozik, hogy a Rog által eladásra kínált ingatlan ügyében intézkedjen.
Cinti meg az ottmaradt Vanesát cikizi, mi ez köztetek, azt hittem a bátyámat szereted. Van azt mondja, hogy ez csak egy egyszeri alkalom, nem jelent semmit, csak megtörtént. Majd rákérdez, ugye Bruno is tud az Efrainnal tartó viszonyodról? Aztán kölcsönösen megegyeznek, hogy hallgatni fognak.

Rog felhívja a szingapúri üzletfelet is, hogy megtudja, ki vitte el az üzletet az orra elõl. De a partnere üzleti titokra hivatkozva nem árulja el. Ennek ellenére Rog egyre inkább Vanesára és Brunora gyanakszik, hiszen õk ismerték a terveit. Paula jóhiszemûen azt mondja neki, hogy nem hiszi, hogy ezt tették volna, majd csókolózni kezd Rogelioval.
7/10
napraforgó 2012 dec. 07. - 20:29:26 7/10
(1424/1702)
Rossz aura, Ro-hell-io, ezek nagyon jók!
7/10
napraforgó 2012 dec. 07. - 20:27:57 7/10
(1423/1702)
Macaria sír, mert Uli el akarja adni a házat. Aztán keserûen mondja, legyen tiéd a pénz és minden, engem már semmi sem érdekel. Feldúltan elrohan, Uli meg kétségbezuhan.

Rozi kihallgatja Brunot és Van-t, így megtudja, hogy õk állnak a szingapúri üzlet meghiúsulása mögött. Bruno azt igéri, hogy mindent megtesz, hogy a Rogelio által eladásra kínált házak ne kelljenek el jó áron, hogy Rognak engednie kelljen az árból.

Cynthia fél, hogy a gyereke Efrainra fog hasonlítani. Gus jön, a fehér ingét keresi a másnapi ünnepségre, a klinika megnyitására. Másnap Cinti eljátsza, hogy rosszul van és nem akar elmenni az ünnepségre. Gus azt akarja, hogy menjenek csak el együtt, majd a klinikán Ernesto megvizsgálja. De aztán mégse mennek el.

Gyûlnek a vendégek a klinika megnyitójára, szinte mindenki ott van. Díszbeszédek a polgármestertõl, Rogeliótól, majd Rog átvágja a szalagot.

Rozi egyedül van a boltban, felhívja Brunot és odarendeli Brunot. Bruno megjelenik, de nem akar semmit Rozitól. Rozi elmondja, hogy hallotta, amit tegnap beszélt Vanesával, és azt javasolja, hogy szerezzék meg Vanesa vagyonát.