7/10
napraforgó 2012 nov. 23. - 09:29:30 7/10
(1342/1702)
Bruno rajtakapja Efraint, hogy Cynthiával csókolózik. Már tudom, hogy miért nem akarsz elmenni a birtokról...
De jön Gustavo, neki a birtokkal kapcsolatos intéznivalókról hadoválnak. Az Efrain által vett játékokra meg Cinti ráfogja, hogy Mariától kapta.
Bruno kihasználja a megtudottakat, Efraint arra kényszeríti, hogy hozzá legyen hûséges. Majd megkérdi, kié a gyerek? Na, gondoltam, mondja jelentõségteljesen.

Margarito megkéri az apját, hogy menjen el az elsõáldozására. Rog elutasítja, mire Marg sírni kezd, éppoly gonosz vagy, mint voltál!, majd kirohan. Rog utánamegy, bocsánatot kér és megígéri, hogy mégis elmegy. Ennek Paula is nagyon örül.

Gus és Cinti a gyerek nevérõl beszélgetnek. Carlos, vagy Gustavo? Jön Maria, kaját hoz. Cinti megköszöni a gyerekjátékokat, Maria nem nagyon érti, de nem ellenkezik. Hálából Cinti megígéri, hogy ha kislánya lesz, Mariának nevezik.

Chio együtt kávézgat Estebannal, aki élvezi az együttlétet. De Chio siet, dominózni megy Ulisseshez.

Paula kezelést ad Rognak, aki érzékenyen reagál. Kiküldi Paulát, aki visszaszól, hogy ne feszítsd túl a húrt, mert elszakad!.
8/10
suxel 2012 nov. 22. - 13:27:10 8/10
(1341/1702)
Nem látom értelmét kiegészíteni, hiszen mint mindig most is nagyon jó lett. :)
monika.17 2012 nov. 22. - 10:48:28
(1340/1702)
Rogilio egy önzõ beképbzelt alak. Szõrnyû és undorító ahogy most viselkedik. Már mondtam korábban is hogy ez a pasi nem érdemli meg azt amilye van. Én Anna helyében már réges régen ott hagytam volna és még azt is letagadnám hogy ismertem. Nem is értem mit lehet szeretni egy ilyen alakon. Méghogy depresszió? Na persze inkább konokság dac és jó nagy adag hiszti.
7/10
napraforgó 2012 nov. 22. - 06:00:32 7/10
(1339/1702)
Emlékezetbõl:

Rogelio kijelenti, hogy a tervezett egyházi esküvõ elmarad szombatom. Paula ellenkezik, dehát minden kész van szombatra! Rog visszavág, csak a võlegény nem kész!
Paula bánkódik, de igyekszik úgy tekinteni a dologra, hogy az esküvõt csak bizonytalan idõre elhalasztották és nem mondtak le róla véglegesen. Õ legalábbis nem.

Rogelio magához hívatja Miguelet és Danyt, a házassági terveikrõl kérdezgeti õket. A fiatalok elmondják, hogy spórolnak és néhány hónap múlva megtarthatják az esküvõjüket. Rog ekkor felajánlja, hogy hozzák elõre az esküvõjüket és tartsák meg szombaton. A közben odaérkezõ Paula erre nagyon megbántódik, Róza pedig, aki szintén befut, lelkendezni kezd, hogy Rog milyen nagyvonalú úriember. De Miguel és Dany nem fogadják el a felajánlást, Miguel maga szeretné állni az esküvõi költségeket, tartják magukat az eredeti terveikhez.

Maguk között beszélgetve Paula nagyon szomorúan jelenti ki, nem hitte volna, hogy Rog csak úgy odaadná az õ esküvõjüket, Róza meg
mérges, hogy visszautasítanak egy ilyen kedvezõ ajánlatot. Õ attól is fél, hogy Ana Paula végleg kiábrándul Rogelioból és otthagyja a birtokot, így pénz nélkül maradnak. De ha ez megtörténik, Miguelnek kell gondoskodnia róla! Miguel ezt vállalja is, de Rozi csak fitymálódik, õ nem tudná azt a színvonalat biztosítani, amihez õ hozzászokott.

Cynthia takarót akar kötni a babájának, bár utál terhes lenni. Maria próbálja kényeztetni, enni-, innivalót hoz neki és megígéri, hogy segít neki kötni. Cinti rögtön félredobja a kötését és "megrendeli", hogy ugyanolyan takarót kössön neki, mint amilyet Paula kötött a gyerekének.

Paula idõnként bemegy Roghoz, hogy jobb belátásra térítse. Rog elutasítja, õ már mindent elveszített. Paula azt mondja neki, hogy nagyon is gazdag ember, mert sokan szeretik, sokan aggódnak érte, nem szabadná félredobni a fia, felesége, családja és környezete szeretetét. De Rog csak néz morcosan.

Gusnak nem tetszik, hogy a felesége Paula gyermekének kiságyát akarja használni, emiatt megkéri Miguelt, készítsen másikat. Miguel elvállalja, de nem fogad el pénzt a munkáért.
Chio a vállalkozásuk ügyeirõl tájékoztatja Miguelt, amikor jön Rosaura és erõszakosan felszólítja Chiot, hogy emelje meg Miguel részesedését a vállalkozásukban, merthogy az unokaöccse tervezi is, meg kivitelezi is a bútorokat. Hiába mondja Miguel, hogy õ nem tett pénzt a vállalkozásba, meg hogy mindent Chio szervez, õ szerzi a megrendelõket, õ szerez vevõket, stb. Rózát gyakorlatilag kinevetik, nem veszik komolyan a beavatkozását.

Cynthia és Gustavo között tovább élesedik az ellentét, egyre többet veszekszenek. Gus semmit sem tud vele komolyan megbeszélni, a nõ mindig félredobja az intéznivalókat, a papírokat, stb. Cynthia állandóan Gus nyakába veti magát, azt akarja, hogy csak vele foglalkozzon, de Gustavo nem akar lefeküdni vele, legalábbis nem akkor és úgy, ahogy Cinti akarná. A sértõdött Cynthia megint Efrainnál köt ki, épp az istállóban csókolózik Efrainnal, mikor Bruno rajtakapja õket.

Bruno azért jött, hogy átcsábítsa Efraint a La Negra birtokra, de õ nem megy bele, mert Cynthia közelében akar maradni. De jó pénzért megígéri Brunonak, hogy szerez neki jó munkásokat. Bruno pénzt ad neki és még többet ígér.
Efrain hamarosan jelenti neki, hogy szerzett 8 kíváló munkaerõt. Ezeket azzal vette rá a váltásra, hogy egyenként bizalmasan azt mondta nekik, hogy Rogelio a spórolás jegyében el akarja õket bocsátani. Mivel családos emberek, kétségbeestek, de Efrain mondta, hogy tud másik állást, jelentkezzenek a La Negrán.

Efrain ajándékokat, kézmûves gyerekjátékokat vesz Chiotól, akinek többek között kis standja is van Ulisses éttermében. Fából készült kis darut, meg vesszõparipát vesz a "fiának". (ezek a játékok is leghamarabb 3 éves korban lesznek jók egy gyereknek, szóval Efrain éppoly "tehetséges", mint Cynthia)

Bruno továbbra is Vanesával szövögeti a teveit, igyekszik minél több munkást átvinni Rogelio birtokáról a sajátjára, bár Vanesa fél, hogy mi lesz, ha Rog rájön, hogy mással is üzletel (na ezt nem értem, hát mi köze hozzá, hogy egy üzleti partnere hány másféle szerzõdést köt és kivel???)
Esteban és Chio lassan ismét közelebb kerülnek egymáshoz.
Ulysses eközben Maripaz keresztanyjától hírt kap Macaria holléte felõl, errõl értesíti Ulissest, akit megvisel a hír.

Ernesto aggódik, mert a klinika majdnem kész, újabb részletet kellene kifizetni.
Felkeresi Rogeliot a pénzügyi helyzet tisztázására, de Rog azt mondja, hogy nem kívánja támogatni a klinikát. Nincs most erre szabad tõkéje, de egyébként is... ez a dolog ráér...
Ernesto attól tart, hogy fel kell adnia a klinikával kapcsolatos álmait, most amikor már majdnem minden kész, kétségbeesve gondolkoznak Mechével, sõt Gustavoval, honnan lehetne pénzt szerezni.

A sorozat mai részében idõnként megjelenik Maria is szenvedõ arckifejezéssel, meg Consuelo, aki hol a keresztanyjáért, hol Ulissesért aggódik. Ulisses is szenved egy mondat erejéig.
Ezek a mellékszereplõk csak azért mondanak itt-ott egy-egy mondatot, hogy legyen miért fölvenni a gázsijukat, a cselekményt nem viszik elõre.

Kb. ennyi.
Caramell, sorozatkedvelõ, Suxel, stb , a többiek egészítsétek még ki, ha valamit kihagytam.
8/10
suxel 2012 nov. 21. - 20:58:49 8/10
(1338/1702)
Jobban örültem volna ha Gus kapja rajta Cynthiat és Efraint!

Volt egy másik sorozat, nem jut eszembe a neve, ott is állandóan dominózni jártak össze az emberek, mint Chioék. Azt hittem volna, hogy inkább kártyáznak a felnõttek. A dominó inkább az idõsebbek idõtöltése vagy a gyerekeké szokott lenni. :)
7/10
napraforgó 2012 nov. 21. - 14:47:05 7/10
(1337/1702)
Amíg van rá igény, szívesen.
Engem is bosszant, hogy egyik pillanatról a másikra számûzték a sorozatot egy másik csatornára. Tudom, hogy nincs mindenkinek Story5, és havi többszáz, vagy többezer forintot nem ér meg, hogy legyen.
Azt nem tudom, hogy akik megvették ezt a sorozatot, miért nem tudták kitalálni, hogy hol fogják leadni és mikor. Mindenesetre elég barátságtalan lépés menet közben áttenni máshová, pláne, hogy ezt még nem játszották azelõtt. Az ilyesmi még egy ismétlésnél is bosszantó, hát még egy frissen bemutatott sztorinál.
sorozatkedvelõ 2012 nov. 21. - 10:18:12
(1336/1702)
Köszi,hogy mindennap leírod az epizód tartalmát.
7/10
napraforgó 2012 nov. 21. - 10:15:15 7/10
(1335/1702)
Margarito egyedül olvas egy mesét, Róza megdicséri és arra buzdítja Margaritót, hogy keresse az alkalmat, hogy többet legyen az apjával. Róza azt tanácsolja, kérje meg az apját, hogy elsõáldozhasson, de úgy adja elõ, mint saját ötletét.

Paula ostorozza Rogot, hogy egyre jobban eltávolódik a fiától. Rog meg csak néz morcosan.

Maria és Consuelo a konyhában beszélget. Maria a lánya elutasító magatartása miatt szomorkodik, majd jön Paula sírdogálva, nem sikerült a templomi békülés Roggal.
Késõbb Marg és Paula beszélgetnek, Marg közli Paulával, hogy az esküvõjük napján akar elsõáldozó lenni. Rog véletlenül meghallja, és dühöngeni kezd, megmondtam, hogy nem lesz templomi esküvõ! megint megy a vita, meg a cirkusz.

Gus közli Cynthiával, hogy Rog visszavette tõle a birtok irányítását, de mivel a birtok fele Cintié, jó lenne, ha nem hagyná, hogy mindent Rog intézzen. Nézze át az iratokat, az intézkedéseit és jelezze Rognak, hogy a saját dolgaiban õ akar dönteni. Cintit ettõl szédülés kerülgeti, õ nem akar a birtok ügyeivel foglalkozni, de ezt nem kell Gusnak tudni. Majd késõbb, szereli le a férjét, most nem vagyok jól.

Rog közli a ház népével, hogy elmarad a szombatra tervezett templomi esküvõ.
7/10
napraforgó 2012 nov. 21. - 09:55:56 7/10
(1334/1702)
Rog felelõsségre vonja Paulát az akciója miatt, megtiltja, hogy behozza hozzá a kisfiút. Elmondja a keresztapai felkérést is, mire Paula feltételezi, hogy akkor õ lesz a keresztanya. De Rog felvilágosítja, Vanesa lesz a K.anya. El is magyarázza, hogy miért nem lehet Gus fiának a keresztanyja. Paula felelõsségre vonja, miért tart a saját fiával ekkora távolságot.

Maria szomorkodik, hogy Margarito nem vacsorázott vele. Efrain megvígasztalja, az õ és Cinti gyereke az unokája lesz, azt majd kényeztetheti.

Rozi és Bruno beszélgetnek, aggódnak a kialakult helyzet miatt. Félnek, hogy Paula esetleg elmegy, elhagyja Rogeliot.
Margarito reggelit visz az apjának, de az nem akar reggelizni. Marg ekkor focizni hívja, de Rog durván elutasítja, ezzel megríkatja a fiát. Gus hajlandó focizni Margaritoval. Késõbb Paula is csatlakozik hozzájuk nézõként, majd késõbb beáll a játékba is.

Jön Ernesto, látni akarja Rog-ot. Paula panaszkodik, Rog egyre depressziósabb. Ernesto tájékoztatja Rogot egy új izraeli találmányról,amely segítségével járni tanulhatna. Felhallatszik hozzája Gusék vidám játéka, ezért marha dühös lesz. Elzavarja Ernestot, soha többé ne gyere ide! Rog dühösen nézi a teraszról a játszókat.

Paula bemegy Cynthiához, hogy megtanítsa kötni. Észreveszi a kiságyat, ami az õ babájáé lett volna. Dühös és szomorú lesz. Cynthia bájoskodik, és felajánlja, hogy elviteti, de Paula nem akarja. Cinti olyan takarót akar, amit Paula kötött a babájának, de õ ezt már túlzásnak tartja, Cinti találja ki egyedül a mintát.

Gus aggódik a felesége miatt, de örömmel látja, hogy Cinti kötöget a gyereknek. Cinti elõadja, hogy jó barátnõk lettek Paulával.
Cinti arra kéri Gust, hogy válasszák ki együtt a gyerekük nevét.

Paula feldíszíti a kápolnát, majd odarendeli Rogot, ahol megesküszik neki, hogy örökké szeretni fogja. Rog dühös, ne ígérj olyat, amit nem tudsz betartani! te olyan férfit akarsz, aki mindent megadhat neked, akivel járhatsz, játszhatsz, táncolhatsz. Paula rájön, hogy Rog kileste õket játék közben.

Gus munkaügyben beszélget Estebannal, majd Miguellel is szóba elegyedik. Miguel arra kéri Gust, hogy szóljon neki, ha Rog rosszul bánik a húgával.

Bruno Cynthiával beszélget, szerinte nekik kellett volna összeházasodniuk. Cinti elutasítja az ötletet.
7/10
napraforgó 2012 nov. 21. - 09:31:28 7/10
(1333/1702)
Paula a csókokkal, ölbeüléssel akarja elérni, hogy Rogelio velük vacsorázzon, de Rog - kis élvezkedés után - elutasítja.
Gustavo haragszik, mert Cynthia egyedül döntött a gyerek keresztszüleit illetõen. Õ Ernestot és Mechét szerette volna. Cynthia könnyedén mondja, akkor legyen két keresztanya és -apa.

Margarito és Paula tálcákkal mennek be Rog irodájába, mindenképp vele akarnak vacsorázni. A kisfiú úgy fogja fel, hogy az apukájának sok a dolga, még vacsorázni kijönni sincs ideje, így õk jöttek hozzá, hogy együtt legyenek. Rog így kénytelen beadni a derekát.

Vanesa panaszkodik Cynthiának, hogy Rog undokul viselkedik vele, már üzleti ügyben sem lehet vele beszélni, így kénytelen Brunoval üzletelni. Cinti is elmondja, hogy Gus megsértõdött, amiért egyedül döntött a keresztszülõ dologban, mire Van javasolja, hogy kérje meg, hogy a gyerek nevét õ válassza ki.
7/10
napraforgó 2012 nov. 21. - 02:45:29 7/10 Előzmény andrealovasz
(1332/1702)
Igazad van, J. Salinas jól alakítja Rogelio szerepét (nem érdemtelenül kapta meg érte az év színésze díjat), de talán azért, mert ez az ordibálós macsó viselkedés az életben sem áll távol tõle. A feleségverés elég durva, de el tudom képzelni róla, azzal együtt, hogy a sajtó mindent felfúj, eltúloz, szóval nem kell készpénznek venni.
8/10
suxel 2012 nov. 20. - 18:18:20 8/10
(1331/1702)
Igen, a Szerelem ösvényei címû "horror"novellában vett részt fõszereplõként Jorge Salinas. Sikeresen végignéztem akkori suhanc fejemmel, de ne tettem volna. Mai fejemmel biztos vevõ lennék rá, volt olyan olyan cirkusz 225 részen keresztül (víziók, emberrablás, gyermekprostitúció, drogokkal kómában tartás stb), hogy ember volt a talpán, aki bírta követni, mellesleg az utolsó x részt még felezve is nyomatták le nálunk.

Julian Gilhez megjegyezném, hogy mindenhol csak a lányával közös képeket lelek a neten, a fiával mindössze egy babakorit leltem.
violet82 2012 nov. 20. - 14:11:49
(1330/1702)
Én hangosan röhögök már, mikor Efrain megjelenik az ablakban, mint ahogy tegnap is. Kész kabaré! :D :D
Cinti betegebb, mint Rogelio, neki lenne szüksége egy jó pszichológusra...
andrealovasz 2012 nov. 20. - 14:02:29
(1329/1702)
Tudom, hogy amiket írtam az nem Jorge Salinas szimpátiája felé terel, de nem is azért írtam. Az elején írtam, hogy nekem, mint színész szimpatikus, nem civil hétköznapi emberként. A többit mindenki maga eldönti, hogy mit gondol egy adott színészrõl ilyen dolgok után. De ahogy utánam írtak Julián Gil-rõl is dolgokat, ennyi erõvel bármelyik színészrõl találhatunk botrányos, nekünk nem tetszõ dolgokat, csak keresni kell. Ez van.

Visszatérve a feleségverõs cikkekre, én beírtam a keresõbe, hogy "jorge salinas golpea fatima boggio" és sok találatot adott ki. A google automatikusan lefordította a spanyol nyelvû cikkeket, és habár csak tört magyarra sikerült a fordítás, a lényeget ki lehet belõle venni. Persze én sem tudom megítélni a cikkek valódiság tartalmát, de ahogy mondják nem zörög a haraszt ha nem fúj a szél...

Persze errõl is mindenki maga döntse el, hogy mit hisz el belõle és mit nem.
Norcy_ 2012 nov. 20. - 14:02:26
(1328/1702)
Ezen én is jót röhögök, kb. 3 évesnek való ruhát akart venni múltkor, most meg a keresztelõt tervezi.
De Gustavo erre ideges lett, hogy õt meg sem kérdezi, hogy kit szeretne keresztanyának és keresztapának.
Ezen majd veszekednek még egy sort. Kiváncsi vagyok, hogy mutatják-e majd ahogy kötöget, szép látvány lenne. :-)
7/10
napraforgó 2012 nov. 20. - 13:11:04 7/10
(1327/1702)
Valamit csak elfelejtettem a tatalomismertetésbõl.
Cynthia ismét visszamegy Rogeliohoz (mondom, hogy átjáróház az irodája, még jó, hogy mindenkit figyelmeztetett, hogy egyedül akar maradni...), valamit hadovál arról, hogy mindketten az apjuk (rossz) természetét örökölték, de mivel csak ketten vannak, ne hagyják, hogy bárki, vagy bármi közéjük álljon. Aztán felkéri Rog-ot, hogy legyen a gyereke keresztapja. Rog kegyesen vállalja. Ekkor Cinti közli, hogy keresztanyának Vanesát akarja. Rog felhördül, csak Paula lehet a keresztanya! De Cinti figyelmezteti az ismert okokra (nyilván a Gustavoval közös gyerekre gondol, nem lenne ildomos, ha Guszti másik gyerekének a keresztszülõjéül õt kérnék föl), majd közli, hogy Vanesa a legjobb barátnõje, ezért gondolt rá.
Kacagnom kell, Cinti kb. 2 perce terhes, és már a keresztszülõkön gondolkozik.
7/10
offtopic
napraforgó 2012 nov. 20. - 12:56:51 7/10
(1326/1702)
Az angol nyelvû Wiki szerint a lánya 1987-ben született, a magyar nyelvû szerint 1986-ban.
v_zsuzsi 2012 nov. 20. - 11:30:18
(1325/1702)
Érdekességnek találtam két videót.

Az elsõben J.Salinas átveszi a legjobb fõhõsnek járó telenovellás díjat, Rogelio megformálásáért
(ha jól tudom itt a nejének is megköszöni, hogy kitartott a betegsége alatt, amit félig-meddig azért magának köszönhetett és némi fejtörést okozott vele az íróknak).
http://www.youtube.com/watch?v=RAQ77f8vrL0

A másodikon pedig a jelenlegi feleségével látható a díjkiosztó elõtt, kicsit beszélgettek velük:
http://www.youtube.com/watch?v=RLr0L55swao

Ezt a színészt egyébként én nem is ismertem eddig, pedig ment már egy régebbi sorozata a TV2-ön, de nem néztem, a felesége is játszott benne. Más sorozatát szerintem nem mutatták be itthon.
8/10
suxel 2012 nov. 20. - 11:28:57 8/10
(1324/1702)
A nõverésrõl nem tudok, mert arról nem olvastam sehol sem, de a többi az elég köztudott.
v_zsuzsi 2012 nov. 20. - 10:37:08
(1323/1702)
Hát ki tudhatja, hogy mi igaz ezekbõl a feleségveréses ügyekbõl, Mexikóban is elég sok a nem megbizható pletykalap. :D A megcsalást simán kinézem a belõle, a verést annyira nem. Kiváncsi vagyok, hogy a mostani felesége meddig bírja majd, biztos ott is születik majd egy gyermek. :D