7/10
napraforgó 2012 dec. 05. - 10:49:50 7/10
(1402/1702)
Tetszett az is, hogy az elõzõ részben az ültetvény bemutatásánál csak a paradicsompalánták ültetésétõl a szüretig, meg a feldolgozásig tartó útról volt szó, most meg Efrain arról tett jelentést Rognak, hogy a gabona szépen fejlõdik az ültetvényen. Mintha a paradicsom is gabona lenne... Én egy szál gabonát sem láttam tegnap.

Rozi és Cynthia verekedése tényleg nagy volt, a válogatott sértések, meg a hajcibálás is.
7/10
napraforgó 2012 dec. 05. - 10:45:08 7/10
(1401/1702)
Fogynak a szereplõk. Meghalt Federico, Elsát bedugták egy diliházba, kinyuvasztották Davidot, aztán megölték Maripazt, meg a gyilkosát is (a neve nem jut eszembe). Több szereplõt már nem lehet kiírni. Meg aztán, ha eltûnne Vanesa, akkor Rog és paula kapcsolata olyan felhõtlen lenne, hogy azt egy telenovellában nem lehet elviselni. Oda mindig kell valami gubanc. Mivel Van a magánéletükbe most már talán nem mászik bele, jön az üzleti kavarás. Még van hátra kb 30 rész, azt ki kell tölteni valamivel.
7/10
napraforgó 2012 dec. 05. - 10:39:17 7/10
(1400/1702)
Ana Paula és Gustavo véletlenül találkozik a csomagolóüzemben. Beszélgetésük barátságosra sikerül, Paula már nem szereti Gust, de biztosítja róla, hogy továbbra is számíthat rá. Azt tanácsolja, ha Gus nehéznek érzi a sorsát, csak gondoljon a születendõ gyerekére. Egy baráti öleléssel búcsúznak. Efrain tanúja a találkozásnak, de biztosítja Paulát, hogy nem fog szólni Cynthiának.

Vanesa megint közeledni próbál Roghoz, de õ elutasítja, kizárólag üzleti ügyeket hajlandó megbeszélni vele.
Van a szalonban épp ezt panaszolja Cynthiának, aki pedig attól fél, hogy Gus dilidokihoz küldi. Ezt meghallja az érkezõ Rosaura és cikizni kezdi õket: azt hitte, hogy csak Vanesának van szüksége dilidokira, az anyja miatt, de már látja, hogy Cynthiának is. Cinti erre nekiesik és a két nõ hajbakap. Jön Bruno és szétválasztja a civakodó nõket. Cinti és Van távozik, de Van visszafordul, mert elvesztette az egyik fülbevalóját. Így kihallgatja Róza és Bruno beszélgetését, amibõl megtudja, hogy Paula és Rog még nem békültek ki, bár Rozi reménykedik.

Hazaér Paula és Efrain. A férfi megy jelentést tenni Rogelionak, leginkább a Gustavoval történt találkozásról számol be. Rog örjöngve megy megkeresni Paulát, aki épp Margaritonak mutatja a térképen, hogy hol is járt. Rog elõkapja a korbácsát: amiért találkoztál Gustávoval, most megkeserülöd! Ütésre emeli a kezét, de közbelép Margarito, ne üsd meg! Rog lehiggad, hát persze, sohasem bántanám. Nem hiszek neked, te nem szeretsz minket, mondja Margarito. Majd Paulához fordul, jobb lenne, ha elmennénk a birtokról. Paula figyelmezteti, hogy tisztelnie kell az apját. A kisfiú visszavág, az apáknak nem kell tisztelniük az anyákat és a gyerekeiket? Paula kiküldi, majd egy szívhezszóló szpícset vág le Rognak, ha így viselkedik, el fogja veszíteni a fiát. Biztosítja a szerelmérõl, és elmondja, hogy tudja, hogy Rog is szereti õt, akármit is mond, vagy tesz. Rog megtörik és bevallja, hogy mégis szereti Paulát. De rossz természete van, indulatos, nehéz vele kijönni. Ana Paula arra kéri, hogy próbálja meg megfékezni szeszélyes viselkedését, amivel csak tönkreteszi a családot, és adjon újra esélyt kettejük boldogságára. Aztán hosszú csókban forrnak össze.

Cynthia õrjöng, amikor Gus elmondja neki, hogy véletlenül találkozott Paulával. Miguel is épp ekkor hozza az új babaágyat, amit Gustavo rendelt. Cynthia ezen is dühöng, nem kell az új, a Pauláét akarja. Gus felháborodik, tûntesd el a régi ágyat, az a másik kisfiamé volt. és dühösen otthagyja a nõt.

Efrain megint bemászik Cynthiához, aki arról faggatja, mitörtént, amikor Gus és Paula találkozott. Efrain cinikus, mért vagy féltékeny, mikor mi is megcsaljuk. Cinti kidobja a férfit, mert kopognak. Efrain még megígérteti, hogy lemegy a szobájába, és kimászik az ablakon. Maria jön, akivel Cyntia közli, hogy Gus megint találkozott Paulával. Maria kétségbeesett arcot vág. (egyre többször mostanában)

Paula biztatja Rogot, beszéljen Margaritoval, mondja el, hogy kibékültek. Rog elmondja a fiának, hogy megint együtt vannak Paulával. Minden úgy lesz, mint korábban volt, igéri. De a kisfiú nem nagyon hiszi.

Vanesa megint hallgatózik, így megtudja, hogy Rog és Paula kibékültek. Kétségbeesetten rohan Cynthiához, de õt nem érdekli Vanesa siráma, sõt, inkább örül ennek a fejleménynek, így Gus nem epekedik majd Paula után. A két nõ összevitatkozik, mindkettõ azzal vádolja a másikat, hogy a másiknak csak színlelés az élete.

Ernesto és Mercedes beszélnek Gusszal, találtak egy jó szszichológust Cynthiának, aki hajlandó kijönni a birtokra. (Nekik is kellett egy mondat, hogy el ne felejtsük õket)
Gus ezután bemegy Roghoz, elmondja, hogy csak véletlenül találkozott Paulával. Rog higgadtan fogadja a hírt. Gus csodálkozik, te hiszel nekem? Nem, én Paulának hiszek, válaszolja Rog.
8/10
suxel 2012 dec. 05. - 10:10:53 8/10
(1399/1702)
Nem volt egy rossz jelenet, amikor a beteg Rosaura és az áldott állapotban lévõ Cynthia cibálták egymást a szoba közepén, míg Bruno be nem mászott.
Ijesztõként hat, hogy Rogelio sipp-supp képes lett volna megverni Paulát, ha nincs ott Margarito, persze aztán észhez tér. Ez még a jobbik eset, amikor észhez tér, de ez kicsit sem vett le nálam a durvaságából.
A rosszabbik az, amikor nem tér észhez valaki, mint Cynthia. Gustavo elmondja neki, hogy véletlenül találkozott Paulával, õ meg rendesen kiborul. Mi lett volna akkor ha véletlenül tudja meg? És továbbra is kitart Ana gyerekágya mellett. Meg merem kockáztatni, hogy jelentkeznek nála az elmebajnak a jelei. Hogy fogja ilyen idegállapotban kihordani azt a gyereket?
Vanessát meg már teljesen feleslegesnek érzem az egész történetben, apja meghalt, az anyja egy szanatóriumban, õ meg úgy sem kell Rognak, húzzon már el külföldre! Szánalmas ez az eszeveszett gyûlölködése, na most már jöhet, hogy meghiúsítsa a szingapúri exportot. Csak azért, hogy eggyel több kavarógép legyen, én meglennék a karaktere nélkül is.
9/10
Caramell 2012 dec. 04. - 16:09:04 9/10
(1398/1702)
Na az lehet hogy hiába várom a csodát de hátha bekövetkezik nem adom fel...:D
Arra én is kíváncsi leszek Rog fog e járni én még bízom benne olyan fura lenne ha mégis tolószékben maradna és úgy van vége,de majd meglátjuk .
7/10
napraforgó 2012 dec. 04. - 15:16:21 7/10
(1397/1702)
Amit kívánnál, ahhoz minimum csoda kellene... Habár a telenovellákben szoktak csodák történni... A bénák járnak, a vakok látnak, elveszett gyermekek/testvérek váratlanul megkerülnek, stb.
Én arra TIPPELEK, hogy Rogelio elõbb-utóbb lábra áll - ne felejtsük el, hogy még a kórházban Rogelio érezte, hogy Ernesto szurkálja a talpát. Nos, ott az idegpályák csodás módon regenerálódni fognak, és akkor ettõl Rogelio annyira meghatódik, hogy egybõl megjavul.
És akkor majd boldogan élnek, amíg meg nem halnak.
9/10
Caramell 2012 dec. 04. - 13:17:08 9/10
(1396/1702)
Én alapjában véve szeretem a sorozatot.
Viszont végig úgy éreztem -érzem legalábbis én hogy a sorozat inkább szól Rogelio M karakterérõl mint a nõrõl aki nem tudott szeretni.
A tragédiájáról ,arról idõvel hogy változik a jelleme meg e tud változni,le-e tudja vetkõzni borzasztó természetét.
Tudjuk milyen volt és mivé lett de azt is hogy van szíve de ha érdekei úgy kívánnyák akkor könyörtelen,és újra ,újra hibákat követ el.
Most ugyan Paulának akar jót de mégis önzõ ,mert bár elüldözte ,valahogy mégis magához akarta kötni sose engedte el teljesen a nõt,feltételeket szab neki.
Hogy az teljesen szabad legyen úgy élje az életét ahogy akarja azt sose engedte meg,és persze vannak még titkai amirõl AP nem tud.Én azt várom mikor lesz "normális" vagyis mikor nem parancsolgat,nem szab feltételeket ,nem féltékenykedik,nem akar rákényszeríteni dolgokat a szeretteire, elhagyja a folyton feltámadó keserûségét,Paulának elmondja az igazat(Miguel ügye)és ha kell õszintén feltételek zsarolás nélkül elengedi a nõt,hagy döntsön õ ha akarja kezdhesse újra az életét mással ,amibe õ nem szól bele már.

Én erre várok,akkor el tudnám fogadni hogy boldogok Paulával és Happy End ,bár ezekre a dolgokra lehet hiába várok ,de nekem csak így lenne kerek..
7/10
offtopic
napraforgó 2012 dec. 04. - 11:35:47 7/10 Előzmény suxel
(1395/1702)
A kérdés második felére: Nem vettem fel, mert nem tudom felvenni. Megnéztem. Aztán, mivel már elég öreg vagyok és rossz alvó, hajnalban felébredtem, és emlékezetbõl leírtam. Ennyi a kulisszatitok.

Mellesleg érdekes, hogy nem sok szereplõ van, újak sohasem jönnek. A régi mellékszereplõk is sokszor csak azért dumálnak néha egy-egy mondatot, hogy ne felejtsük el õket....
7/10
offtopic
napraforgó 2012 dec. 04. - 11:29:41 7/10 Előzmény suxel
(1394/1702)
Nem. UPC-n van harmincegynehány csatornám. Aztán a fiam rábeszélt egy + T-Home-os csomagra, mert akkor a magas gáz- és villanyszámlából lejön pár %. (eredetileg 8 %-ot ígértek, de ez mostanra leapadt 3, ill. 5 %-ra)
De a UPC-rõl nem akartam lemondani, mert az ingyenes telefonálást biztosít a UPC-s hálózatban, ahol az egész család ingyen beszélgethet.
Na szóval a T-Home-os TV mûsor vételéhez adták "lavórt" a tetõre, meg a set-top-boxot, amirõl semmit nem tudok felvenni, meg nem is használom, csak a Megkövült miatt. Most ott vagyunk, ahol a part szakad, mert amit megtakarítunk a T-Home-os %-kokkal, az pont elég a csomagjuk kifizetésére....
8/10
suxel 2012 dec. 04. - 10:30:24 8/10
(1393/1702)
Oké, megbeszéltük. :)

Mit akarok, te felvetted a tegnapi epizódot és hajnalban nézted meg? :-) Egy kis kulisszatitkot kérek! Köszönöm. :)
sorozatkedvelõ 2012 dec. 04. - 09:29:16
(1392/1702)
Köszönöm a részletes leírást!
7/10
napraforgó 2012 dec. 04. - 05:40:07 7/10
(1391/1702)
Köszönöm Norcynak és Suxelnek az ajánlókat, majd januárban, ha ennek vége lesz, visszatérünk rá.
Sorozatot az elejétõl szeretek nézni, az 50. rész már nagyon elõrehaladott. Meg a 180-200 rész tényleg soknak tûnik.
Majd meglátjuk. A hosszú téli estékre azért majd kell valami...
7/10
napraforgó 2012 dec. 04. - 05:33:50 7/10
(1390/1702)
Sajnos az elsõ néhány percrõl lemaradtam, de nem volt nehéz kitalálni.

Maria elárulja Ana Paulának, hogy Rogelio, ez az "önfeláldozó hõs" szereti õt. Paula ekkor különös elhatározásra jut.
Rozi dolgozik a boltban, nem tetszik neki, hogy Ulisses zárja elõle a kasszát.
Macaria bocsánatot kér Rociotól, most már látja, hogy más férfiba szerelmes és nem az õ férjére utazott.

Cynthia és Vanesa beszélgetnek, Cynthia büszke magára, jól sikerült az öngyilkossági mûsora. Vanesa kérdi, hogy miért volt erre szükség?Mert most már Gustavo komolyan veszi, ha akarja a gyereket, õt is szeretnie kell. Meg különben is, Gus el akarta vinni a birtokról, de õ nem megy az öröksége nélkül. (mondjuk ez tegnap óta változott meg, Gus épp az öngyilkossági kísérlet miatt akarta elvinni, itt meg most úgy adják elõ, mintha a távozási szándék miatt csinálta Cynthia - már megint egy logikai bukfenc). Cynthia örül, hogy Paula elköltözött, így nem fog találkozni Gusssal.

Gus vidékre készül, Los Mochasba, Simalyába, ahová már korábban is akart menni, és Mercedesre bízza a feleségét.
Cynthia megint összefut Efrainnal, aki a hogylétérõl érdeklõdik, majd felküldi a nõt a szobájába, ott várjon rá. Egy kis kamaty után Efrain épp távozik az ablakon, Cinti meg a ruháját szedi rendbe, amikor kopognak, megérkezett Mercedes. Õ arról panaszkodik, hogy bár szeretne, de még nem sikerült teherbeesnie. Cinti is nyavalyog, nagyon fárasztó a terhesség, állandóan rosszul van.

Rogelio megint a városban nyomoz. Az üres panzió-szobában nézgelõdik, megtalálja Margarito ottfelejtett plüslovacskáját. Érdeklõdik, hogy tudja-e valaki, hová költözött Paula, de senki sem tudja. Valaki (talán Chio, nem emlékszem pontosan) azt mondja, hogy véletlenül meghallotta, hogy Paula nem Santa Catalinába készül, de azt már nem tudja, hogy hová.
Rog Danynál is érdeklõdik, de a lány nem tud semmit. Rog mérgesen ér haza, Mariának morog, hogy Hugot elmenesztette Sta Catalinába, de ott senki nem látta a feleségét és a fiát. Vajon hol lehet? A sötét szobából megszólal egy hang: itt vagyok, Rogelio. Hát te, hogy kerültél ide, hisz elküldtelek. De én visszajöttem, mondja megbuggyant hõsnõnk mosolyogva. Amikor elvettél, azt mondtad, hogy ez a birtok az enyém is, hát hazajöttünk. Rog morog, próbál keménykedni, de már nem nagyon megy neki. Paula meg csak mosolyog és simogatja, nyakába kapaszkodik, stb. Rog a válást emlegeti, Paula meg a szerzõdést, ami még nem telt le és Rog-ot is köti, mint azt egy ügyvédtõl megtudta. Rog sarokba szorítva érzi magát, de még utoljára annyit közöl, hogy Paula a szobájába, meg az irodába nem teheti be a lábát.
Cseng a telefon, de Rog nem akarja felvenni, távozik. Paula felveszi a telefont és Senora Monteroként beszél valakivel.

Macaria és Ulisses épp valami bevásárlólistáról beszélgetnek félig-meddig Róza közvetítésével, amikor jön Maria. Tõle megtudják, hogy Paula visszaköltözött a birtokra. Rozi nagyon örül, akkor én is megyek, várjon meg Maria, magukkal megyek, csak hozom a bõröndömet. "Az én drága kislányomnak szüksége van a tanácsaimra".
Ulsses és Macaria magukra maradnak. Macaria magától felajánlja, hogy aláírja a válási papírokat. Ulisses elbizonytalanodni látszik. De jön Bruno, aki megnézi a papírokat - ezek rendben vannak, be is adhatom a bíróságra. Uli nem mond semmit, csak bámul szomorúan.

Másnap reggel Margarito bemegy az apja szobájába, odaadja neki a labdáját, amelyet vele akart felavatni, azt mondja, hogy majd ha Rog újra jó lesz, akkor játszanak vele. Miért, most nem vagyok jó? kérdi Rog. Nem, nem vagy az. Gonosz vagy. Régen játszottál velem, olvastál nekem, de most csak bántasz mindenkit. Paulától is elvetted a munkáját. Ezért most nem tudlak szeretni. Rog néz morcosan, Margarito meg szomorúan kimegy.

Rozi néni vidáman skálázgat a konyhában, jó hangosan. Bejön Maria: ne vonyítson, mert a tyúkok nem fognak tojni. De Rozi jókedve töretelen, újra itt van a birtokon. Bizalmasan közli Mariával, hogy az okos tanácsaival sikerült rávennie Paulát, hogy visszatérjenek. Maria meg csak ingatja a fejét. õ tudja, hogy nem Rozi vette rá erre Paulát, hanem az õ "árulása".

Rog Paula után érdeklõdik, de a nõ elment. Hová? kérdi Mariától. Hát nem tudod? Tegnap telefonáltak az ültetvényrõl, ezért elment Los Mochasba, intézkedni. (na lesz ebbõl is kalamajka, hiszen Gustavo is épp odament!)

Cynthia balhézik, miután megtudja, hogy Paula és Gustavo is Los mochasba ment, de Vanesa megnyugtatja, hogy nem együtt mentek és nem is azonos célból. Emlékezteti Cynthiát, hogy Gus már régebben készült oda a munkája miatt, csak Cynthia "mûsora" miatt kellett elhalasztania az útját. Paulát meg csak elõzõ nap értesítették és õ más céllal ment. Cinti lenyugszik valamelyest.

Paulát Efrain viszi Los Mochasba, ahol egész kis küldöttség fogadja õket. Körbevezetik õket elõször a paradicsom ültetvényen, aztán meg a feldolgozóüzemben. A nézõk bepillantást nyerhetnek a paradicsomtermesztés rejtelmeibe.

Mit ad isten, Gustavo is megjelenik az üzem kapujában, ahol örömmel fogadják. Mivel úgyis itt járt a környéken holmi vízügyi problémák miatt, beugrott az üzembe is. Az õt fogadó mérnök nagyon örül, dícséri, hogy az ültetvény öntözését szolgáló rendszerre tett módosítási javaslatai nagyon hasznosak voltak. Õ is körülvezeti Gustavot, csak más irányba, mint Paulát.
Pauláék már távozni készülnek, Efrain még kimenti magát és elmegy a mosdóba. Paulát magára hagyják az üzem vezetõi, akikkel eddig mászkált, így egyedül várakozik. És akkor - feltûnik Gustavo! Ana! te itt?? És csak néznek egymásra.
-------

Na mi lesz itt holnap! Efrain nyilván együtt találja õket és odahaza elszabadul a pokol. Nyilván Cynthia és Rogelio is dühöngni fog.

Az se világos, hogy mi a bánatnak kellett Paulának elmenni ebbe az üzembe, nem kérdeztek tõle semmit, nem kellett dönteni semmiben, sõt látszott, hogy õ maga semmihez sem ért, ami ott történik.

Hacsak azért nem kellett odamennie, hogy ott, házon kívül összefuthasson Gustavoval, ezzel jó nagy kalamajkát okozzanak....
8/10
suxel 2012 dec. 03. - 15:53:07 8/10
(1389/1702)
Szerencsés választás az is, csak azért nem mondtam, mert premiereket soroltam éppen, de szerintem napraforgót elrémisztené a 180 rész. Kifejezetten szerettem a 2. nagyobb egységét is a sorozatnak, amikor jött Cristobal anyja, Luz, Gabriel, Gabriel apja. Kicsit más onnantól, érzõdik is, hogy 2. felvonás kezdõdött el, de nagyon jó akkor is. Egyik olyan a hosszú sorozatok közül, ami tetszett végig. Bár ezzel úgy vagyok, hogy ezt az elejétõl érdemes nézni, mert az Inaki-Paloma részek szerintem kötelezõek.
Norcy_ 2012 dec. 03. - 15:47:53
(1388/1702)
Én "A szerelem nevében" címû sorozatot tudnám még ajánlani, ami pont a Megkövült elõtt fut, igaz, hogy már az 50. résznél tartanak. Már nem is tudom számon tartani, hogy hányadszor ismétlik, biztos fogják még.
8/10
suxel 2012 dec. 03. - 15:22:22 8/10
(1387/1702)
Ez a két promo mondjuk kifejezetten a fináléra készült a sorozat kinti vetítésének utolsó heteiben. Ezzel kb nekem egyszintet csak a Bûnös Vágyak és a Menekülés a szerelembe üti (de most ez teljesen szubjektív, lásd Norcy példáját, neki hosszú és vontatott az utóbbi), ettõl függetlenül ismerem valamelyest az igényeidet, nem igazán a te kategóriád lenne szerintem egyik sem. Ezt meg onnan veszem, hogy mindkettõt láttam spanyolul, egyiket teljes egészében, másikat 2/3-ában.
Ebbõl a felhozatalból, ami neked bejönne szerintem (szigorúan a premierekre koncentrálva) az a Titkok hálójában címû sorozat lenne a TV2-n, ami jelenleg ma lesz a 11-12. rész, de gondolom nem óhajtasz belekezdeni. :-)
Viszont ha megfigyeljük az eddigi sormintát, amit a Story5/4 alkalmazott a vásárolt sorozatokat illetõen, egy idõsávból vette mindig a soron következõt. Akkor most az Amor Bravionak kellene majd váltani a LQNPA-t. Azt viszont szintén láttam, és azt melegen ajánlanám, ha netán az fog következni. Annak már úgy 9 pontot adnék.
7/10
napraforgó 2012 dec. 03. - 13:57:10 7/10 Előzmény suxel
(1386/1702)
Érdekes, hogy ezekkel a promokkal akkor találkozom, amikor már majdnem vége a sorozatnak. Mikor kezdetben rákerestem a címre, ezeket nem láttam! Ahogy így belenéztem, elég gyenge a "felhozatal". Ez a Megkövült még elmegy valahogy, na de ha a többi még gyengébb....

Ezt már végignézem, de aztán.... Csak olyat, amit valaki elég jónak ítél és nincs benne sok szamárság. Ajánlhatnátok valamit - de nem a neten, mert ott nem nézek semmit.
8/10
suxel 2012 dec. 03. - 10:10:43 8/10
(1385/1702)
A többi sorozatot nem nézem, de így látatlanban szomorúnak tartom, ha a megkövült...-nél csak gyengébbek vannak a "halpiacon".
--> http://www.telenovelas.hu/ Ezen novellákat kínálják most nálunk a "halpiacon", a 11 premier most ez az érdekesebb, hisz ezek elsõ vetítések. Teljesen szubjektíven: ezek közül egyet nem ismerek (Csók és csata). Van 3, amit én rossznak látok (Vad angyalok, Rafaela doktornõ, Bûnös szerelem), van 3, ami nem érdekel (Zárt ajtók mögött: többször nekifutottam, de nem az én világom; Több, mint testõr: testõrös tematika valamiért sosem nyûgözött le, Elisa nyomában/Titkok hálójában: egy lány eltûnése köré építenek, ezt próbálják kibogozni. Amikor egy bûncselekmény van a középpontban, egy krimiszerû vonal jelenik meg, szintén nem hoz lázba, ezért nem vagyok függõje CSI és hasonló sorozatoknak. Viszont azt aláírom, hogy minõségben biztos jobb, (csak 107 rész, ha jól tudom). A részek száma nem minden, de nem húzzák-nyúzzák az egészet, a részek fejlõdnek valahová, mindenkinek van valami titka, amit szeretne rejtegetni. A Megkövül szívekkel nálam egy szinten van másik két novella: Bûnös vágyak és Menekülés a szerelembe. Egyiket sem tudom 8 pontról többre értékelni. És utoljára hagytam a Szalamandrát, hisz nekem jelenleg az tetszik a legjobban, viszont az elismerem, hogy a megkövült és társai szintje alatt van. Kezdetben azt hittem, nehéz lesz elfogadni egy szellem nagynénit, de nem lett az. Ugyanis nem Árva angyal szintûre sikeredett, hanem mint egy kivetített lelkiismeret van jelen. Mintha azt jelenítené meg, amit érez a fõhõsnõ, de õ valóságban az ellentétét teszi meg a tanácsoknak, aztán belátja, hogy hibás volt a döntés. Mint, amikor megjelenik a filmekben/mesékben úgy jelenítik meg hogy a szereplõ vállán megjelenik két kis figura, egyik angyalábrázattal, másik ördöggel, és adnak tanácsokat, persze a kis angyalos az jót, a vasvillás meg rosszat.

Na de a hosszú kitérõ után: címadással talán az van, hogy amikor készítették a sorozatot, aminek alapja ugyanaz, mint egy régié: van egy nõ, hozzá kell mennie egy férfihez, akit nem szeret, sõt nem tud megszeretni, mert gonosz, rideg, kegyetlen. De van egy másik, akit szeret, de õt megint nem tudja szeretni szabadon emiatt a kényszer miatt, hogy megházasodott. Ezért A nõ, aki nem tudott szeretni. Magyarban meg a fordítók tudják, hogy mit csináltak, mit is akartak csinálni a címmel.

Viszont mikor Mexikóban promózták a sorozat fináléját, ilyen szövegeket adtak a fõszereplõk szájaiba:
http://televisa.freeblog.hu/tags/La_que_no_pod%C3%ADa_amar/ --> itt az oldal közepén található két ilyen rész, hogy ""La que no Podía Amar" - vasárnap finálé" és ""La que no Podía Amar" - finálé-promó" itt van 1-1 kis videó, végül is nem spoileres, mert nincs benne történés, csak 1-1 összetett mondat van a fõszereplõk szájába adva. Talán azért is kellett, ez hogy az otthoniak tudják, hogyan is értelmezzék a címet. De a kommenteket ne olvasd el alatta, mert azok már erõsen spoileresek. Csak a videót nézd meg, vagy csak olvasd el alatta a feliratot.
7/10
offtopic
napraforgó 2012 dec. 03. - 06:15:17 7/10
(1384/1702)
Örülök neki, ha valamit reagáltok (na nem a dícséretre utazom, tényleg nem). De ha senki nem szól semmit, rosszul érzem magam, úgy érzem, mintha "magamban beszélnék".
A többi sorozatot nem nézem, de így látatlanban szomorúnak tartom, ha a megkövült...-nél csak gyengébbek vannak a "halpiacon".

Egyébként nem értem a magyar címet (meg a spanyolt sem). A nõ aki nem tudott szeretni - vagy akit nem tudtam szeretni ???
Ez a szerencsétlen nõ végestelen-végig csak ontja a szeretetét, hol Gustavora, hol meg Rogeliora. És ez a két megveszekedett vadkan, a két pasi is rendületlenül imádja a nõt.
Mitõl kövültek akkor meg a szívek??? Nem értem, nem értem. És nem vagyok hajlandó ostobának minõsíteni magam, amiért nem értem.
Norcy_ 2012 dec. 02. - 19:05:43 Előzmény napraforgó
(1383/1702)
Engem az a sorozat fáraszt jobban, ami ez után van (Menekülés a szerelembe). Hiába vannak benne ismerõs, jó színészek. Mondjuk az rózsanovella, hasonló hosszúságú (164 rész azt hiszem).

A Megkövülttel még egész jól elvagyok, jobb mint amikor az volt a téma, hogy Rog gyilkos, és AP azt hitte, hogy megölte az õ imádott Gustavóját. Mondjuk telenovellák terén mindenkinek más az ízlése. A nagyon gagyik nem jönnek be (pl. Marichuy). :)

Köszönöm az összefoglalót, nagyon jól sikerült! :))