8/10
suxel 2012 dec. 07. - 20:27:04 8/10
(1422/1702)
Ennek a Rossz Aurának milyen ötletei vannak, hogy jól élhessen. Vanessat megszabadítani a vagyonától. Ezt már szeretem, amikor az egyik gonosz kezdi a másikat megfúrni, hehe.
7/10
napraforgó 2012 dec. 07. - 20:12:52 7/10
(1421/1702)
Van kárörömmel mondja Brunonak, hogy látta Rog arcát a rossz hír hallatán, amely a szingapúri szerzõdés meghiúsulása miatt érte, és ez, bár társak Rogelioval, megérte neki a veszteséget is. Bruno megígéri, hogy kárpótolni fogja. Van Cynthiára is panaszkodik, nehéz elviselni az állandó hisztijeit, de Bruno azt javasolja, hogy fordítsák a saját javukra Cinti dilijeit.

A bank 2 alkalmazottja megjelenik Rognál, nem fizette be a hitel esedékes részletét. Még egy hét haladékot adnak. A birtok a hitel fedezete, figyelmeztetik.

Efrain Hugot is bujtogatja, hogy hagyja el a birtokot, de Hugo nem áll kötélnek.

Rog hivatja Brunot. Elmondja a bankhitel ügyet. Rog az összes szerzõdést kéri, meg a tulajdonlapokat. Rog Paulával beszélget, hogy mit tudnának pénzzé tenni. Paula a San Gabrieli házat javasolja, de Rog nem akarja. Helyette Ulisses és Macaria üzleteit akarja pénzzé tenni. Paula szörnyülködik, azt nem teheted! Aztán csak megállapodnak a San Gabrieli házban és a San Cristobali ingatlanban, azokat kell eladni.

Ulisses számon kéri Rozit, hogy miért késett annyit. Róza Rogeliora hivatkozik, akinek szüksége volt rá (?!) Uli dühöng, mert még mindig nem beszél Macariával, üzenni akar neki. Róza csak felét jegyezte meg annak, amit Uli üzent. Macaria sem figyel oda rá, egyre csak a válási megállapodáson jár a feje. Róza ebbe is beleártja magát, "segíteni" akar Macariának. Elolvassák a megállapodást, amit M. látatlanban írt alá korábban.

Ernesto elmondja Mercedesnek, hogy Rogelio nem adott pénzt a klinika hiányzó felszereléseire. De a klinika megnyitóját nem lehet elhalasztani, már szétküldték a meghívókat.

Esteban, Chio Ulissessel beszélget a válásról. Beront Macaria, megvádolja Uli-t, hogy mégis el akarja adni a közös házukat, holott megígérte, hogy Maripaz miatt nem fogja eladni.

Cynthia balhézik Vanesával, mert megígérte, hogy Rogék egyházi esküvõje elmarad. Tudni véli, hogy Vanesának köze volt a szingapúri üzlet meghiúsulásához, megfenyegeti, hogy elmondja Rognak. Gus jön, arra kéri a feleségét, hogy nyugodjon meg, és ígéri, hogy segít neki.

Paula leállítja Rozit, nem lesz nagy esküvõ, most nincs rá pénz. Vanesa felajánlja a segítségét, akár pénzt is ad. Paula köszöni, de nem kéri.

A polgármester közli Roggal, hogy az önkormányzat állja a hiányzó pénzt a klinikához. Mindenki örül, még Cynthia is úgy tesz, csak Rog vág megint zord pofát.
7/10
napraforgó 2012 dec. 07. - 19:46:05 7/10
(1420/1702)
Rog kérdi Van-t. Mi közöd a szingapúri szerzõdés meghiúsulásáért? Van megjátsza magát, õ mindent úgy tett, ahogy megbeszélték. Azt mondja, hogy õ is veszít a szerzõdés meghiúsulása miatt.

Bruno és Efrain vitatkozik, Bruno Cynthiával zsarolja Efraint, hogy a kezére játszon. Bruno a birtok munkásait akarja, nem idegen munkaerõt. Efrain szerint már így is alig bírják a munkát, annyi ember ,ment át Brunohoz. B-t nem érdekli, még több munkást akar.

Rog most már nem támaszt akadályokat, hogy Paula a klinikán dolgozzon. Majd az esküvõi elõkészületekrõl beszélnek.

Cynthia hisztizik Vanesának, fél, hogy kövér lesz. Van elmondja neki, hogy a szingapúri üzlet nem jött létre, ezért Rog most pénzzavarban van. Cynthia megint attól tart, hogy nem kapja meg a jussát. Cinti Rognál cirkuszol, ha nincs pénzük, minek a nagy esküvõ?

Rozi nagy esküvõt akar, Mariától kérdi, az õ lánya mikor esküszik templomban? Maria állandóan Cynthia miatt aggódik és sírdogál.

Paula segíteni akar Rogelionak, hogy kilábaljanak a problémákból.
7/10
napraforgó 2012 dec. 07. - 10:11:06 7/10
(1419/1702)
Vanesa és Bruno beszélget az étteremben, Macaria meg örömét fejezi ki Rogelioék esküvõje alakalmából. Van örömmel közli, hogy alákínált Rog ajánlatának és megkapta a szingapúri üzletet. Van közli, hogy nem lesz nagy nyereségük, de késõbb a többi üzletét is megszerezhetik.

Rog mérges, a szingapúriak visszaléptek az üzlettõl. Nem érti, hiszen már mindenben megegyeztek, csak az ár volt még függõben. Rog felhívja Brunot, aki játsza az ártatlant.

Ulisses munkásokkal beszélget, megtudja, hogy átmentek a La Negrára dolgozni.

Gus és Esteban a teraszon beszélgetnek Gus szomorú Paula miatt, Esteban meg örül, hogy Chioval jól mennek a dolgok.

Rog közli Ernestoval, hogy nem sikerült egy üzlete, ezért nem tudja pénzzel támogatni a klinikát, ahogy akarta. Aztán felhívja Abelt és információkat kér tõle.

Efrain megint Cynthia körül ólálkodik. Ha a bátyja nagy esküvõt rendez, biztos van pénze.

Rozi beleveti magát az esküvõ szervezésébe. Margarito panaszkodik, hogy a birtok munkásai nem játszanak vele, mindenki nagyon elfoglalt, meg fáradt. Paula visszaküldi a boltba dolgozni a nagynénjét.

Rogelio közli Paulával, hogy nem jött létre a szingapúri szerzõdése. Van ártatlanul álmélkodik. Rog megkérdi: neked mi közöd van ehhez?
7/10
napraforgó 2012 dec. 07. - 09:55:24 7/10
(1418/1702)
Rog telefont intéz, mikor jön Cynthia és felelõsségre vonja, amiért kidobta Vanesát. Cinti zsarol, a fél ház az enyém, szükségem van a barátnõm támogatására.

Paula a régi esküvõi ruháját próbálja, elfeslett egy varrás. Rozi szerint új ruha kellene. Majd panaszkodik, hogy Rog dolgozni küldi.
Gus kopog, megátja Paulát, és eláll a lélegzete. Gus örülne, ha õ lehetne Paula párja. A nõ tiltakozik, hagyja abba, Cynthiára és a gyerekre hivatkozik. Paula szerint nem egészséges, hogy õk négyen egy tetõ alatt élnek, próbáljon meg távolságot tartani tõle.

Bruno és Rog üzleti ügyekrõl tárgyal, Bruno felajánlja a csordáját Rognak, de az visszautasítja.

Vanesa és Bruno szervezkedik, Brunonak is van elég marhája a szingapúriaknak, el kell szedni Rog elõl a nagy üzletet.

Efrain és Rozi is szóba állnak, Rozi eljátsza, hogy unatkozik, ezért tovább dolgozik Ulisses boltjában.Cynthia Gust nyaggatja, hogy mit vegyenek Rog-éknak az esküvõjükre. Gus szerint csak valami apróságot, tekintettel az anyagi helyzetükre.

Rog közli Paulával is, hogy elküldte Vanesát, aki nem örült ennek, sõt Cynthia is drámázott emiatt.
Rog nem hiszi, hogy Cynthia komolyan gondolta az öngyilkosságot, nem hisz neki.
Rog biztatja Paulát, hogy rendeljen új menyasszonyi ruhát, akárhonnan. Margarito rajtakapja õket csókolózás közben. Összeölelkeznek hárman - szép családi tablót láthatunk.

Maria és Consuelo csomagolgatják a kis takarót, amit Maria kötött Cintinek. Maria átadja az ajándékot, de Cinti lefitymálja, nem ilyet akart, ez nem olyan, mint Pauláé! Eldobja a takarót, Maria meg sírvafakad. Consuelo vígasztalja.

Bruno és Vanesa jön, paula közli Van-nal, hogy megkérte Rogeliot, hogy maradhasson. Van hálálkodik, biztosítja Paulát, hogy nem fogja zaklatni.

Gus észreveszi a síró Mariát, elkéri a babatakarót. Gus rájön, hogy Cinti visszautasította az ajándékát. Bejön Efrain és megjegyzéseket tesz Rogelióék templomi esküvõjére, mert tudja, hogy ez zavarja Gustavót. Gus sötét képet vág, Efrain meg vigyorogva távozik.
7/10
napraforgó 2012 dec. 07. - 09:28:16 7/10
(1417/1702)
Rogelio elküldi Vanesát, mert Paulával mindent elõrõl akar kezdeni. Vanesa kapálózik, nem akar elmenni, de Rog hajthatatlan, világossá teszi, hogy a nõ nem reménykedhet semmmiben. Vanesa szerint nem lesz tartós a kapcsolatuk Rogelioval.

Paula meghívja a bátyjáékat a templomi esküvõre. Most már Miguel is kezd bízni rogelioban.

Cynthia titokban telefonon lemondja a pszichológust. De Gusnak azt mondja, hogy a dilidoki mondta le az idõpontot, késõbb kap másikat.
Margarito is nézegeti az UH felvételeket az unokatestvérérõl. Maria is megnézi a képeket. Szeretné, ha a lánya családja boldogan élne.

Vanesa panaszkodik Cynthiának, hogy Rog kidobta, nem akar elmenni. Cinti is örülne, ha elmenne, de Van megzsarolja Efrainnal, így Cinti beleegyezik, hogy kitalál valamit, hogy Van maradhasson.

Rozi és Bruno beszélgetnek, Rozi segítséget ajánl Brunonak. Bruno ideges, eddig sem segített semmit.
Margarito kistestvért szeretne, de Paula megmondja, hogy az apjának nem lehet több gyermeke. Margaro erre azt javasolja, hogy fogadjanak örökbe egy másik kisfiút.
7/10
napraforgó 2012 dec. 07. - 05:13:40 7/10
(1416/1702)
Büntetõjogban nam vagyok járatos, de sok alapelve megegyezik a polgári joggal. Polgári perben ha bíróváltás van (Pl. betegség, szülési szabadság, vagy állásváltoztatás, stb. miatt), akkor az eljárást az elejétõl újra kell kezdeni. Persze ez polgári perekben a gyakorlatban gyorsabban megy, ott azért olyan nagy változások nem lehetnek a tényekben.

Ebben a büntetõügyben felmerülhetne David bûnössége a hamis vád elkövetõjeként és Rogelio lenne a felbújtó. David büntetõjogi felelõssége kiesik a halála miatt és bizony már nem emlékszem, hogy a bûnsegédi alakzat önállóan büntethetõ-e. Jogérzetem szerint igen, nem maradhat egy felbújtó bûntetlen csak azért, mert az elkövetõ meghalt.
Kérdés, hogy Rogelio bûnössége bizonyítható lenne-e, hiszen csak szóban bízta meg Davidot, írás nincs róla. David vallomása sem feltétlenül elég, mivel más bizonyíték nem erõsíti meg Rogelio felbújtó magatartását, a vádaskodás meg lehet egyszerû bosszú is ellene, mert a társulásuk nem alakult Davidnak kedvezõen.
De ez egy másik ügy, nem hiszem, hogy együtt lehetne tárgyalni Miguel gázolási ügyével. (max. egy telenovellában)
Miguel felelõssége a lopás vádjában nem áll meg, de atól a baleset miatt még vádat emelhetnek ellene gondatlan emberölés, vagy halált okozó testi sértés, esetleg foglalkozási szabályok megszegése miatt. Ezeket mind vizsgálni kellene, tanúkkal, szakértõkkel, stb.
Persze az ilyen telenovellákban nem sokat törõdnek a büntetõjog alapelveivel, az eljárási szabályokkal, sõt akár a büntetési tételeket is borzasztóan elnagyolják. (Nem fárasztják magukat egy büntetõjogi szakértõ igénybevételével, vagy látványos nagy tárgyalást akarnak elborzasztó ítélettel, vagy elbagatelizálják az egészet, ahogy épp a történet meseszövése megkívánja).

Ana Paula reagálása is kétesélyes, vagy nagyon megbántódik, hogy Rogelio ilyen csúnyán elbánt a bátyjával (én ezzel értenék egyet, szerintem senki nem játszhat bûntetlenül egy másik ember életével), vagy ha megint hülyét játszik, akkor minden további nélkül megbocsátja Rogelionak.

Kíváncsi vagyok, melyik megoldást választják.
8/10
suxel 2012 dec. 06. - 15:31:20 8/10 Előzmény napraforgó
(1415/1702)
Én nem tudom mi lesz ezzel a peres üggyel, mert ez kb. mint a magyar jogrendszerben, csak ülepedik, húzódik a háttérben. Aztán az egészet elõlrõl kell kezdeni, új fejlemények, ha ezt be is mutatják a bíróságnak. Netán Rogeliot emiatt a vádlottak padjára, mivel õ számítana felbujtónak. Vagy elintéz mindent megint az Úr a pénzével, még ha anyagi helyzete nem is a legjobb. Mindenesetre azért tisztára kellene mosni Miguel nevét a végére. Mivel eddig sem foglalkoztak vele erõteljesen peres eljárás tuti nem lesz már a telenovellában.

Ha Cynthia gyereke meg fog születni, akkor szerintem még kell egy nagyobb idõugrás a sorozatba, legalábbis 6 hónap. Mondjuk Paula megtudja Rogelio tettét Miguel ellen, és tényleg megharagszik és el is megy a birtokról. Az idõ alatt nincsenek is együtt, mert megbocsáthatatlannak érzi. És a történet 6 hónap múlva folytatódik. De az is lehet, hogy elveszti Cynthia a gyereket és beleõrül abba.

Bruno mindig is arra pályázott, ami a Rogelioé, amit megszerzett a családjától a férfi, s ahogy mondta is, szerintem most jutott el arra a szintre, hogy cselekedjen is, mondjuk Rog életére törjön, vagy elrabolja Paulát és cserébe követeli a dolgokat, "ami neki jár". Bruno egy ketyegõ bomba, akárcsak Cynthia.

Ha Gusé a gyerek és megszületik, akkor vigye jó messzire.

Chiapas állam --> fifti-fifti, hogy kell ejteni, mert már én is hallottam mindkettõnek, egyszer majd eredeti nyelven kellene meghallgatnom, és akkor tuti lenne.

Cynthiát már annyira szerintem nem érdekli Vanessa keserve, tegnap vagy tegnapelõtt (ilyen idõbeli hibák miatt elnézést, de van, hogy este, van hogy reggel nézem, így eléggé összefolynak melyik epizódban mi történt és az melyik nap volt) is elég goromba volt vele, nem is érdekelte mi van az állítólagos barátnõjével. Csak saját magával foglalkozik. Szerintem Vanessa már annyira nem fogózkodhat Cynthiában, akire most rátalálhat szövetségesre az Bruno.

Vanessáék vállalata csak Federico miatt kellett, nincsen így a vállalat is funkcióját vesztette, elég meggondolatlanság. Esetleg akkor adhattak volna olyan szöveget a szájába: bocsánat, de most telefonálnom kell, mert a megbízottam/helyettesem telefonált az otthoni vállalattól, blabla.

Amit írsz Rog birtokairól abban nagyon is igazad van. Nehogy már egy kisbolt mentse meg õket. Eladna egy közepes méretû birtokot és akkor az tejelne neki, és mikor rendbe jöttek, akkor ismét venne egyet, vagy valami másba fektetné. Nem kellene ilyesmivel szívatni Uliékat, akik szerintem meg összejönnek Macariaval, hisz úgysincs egyikõjüknek sem senki más a láthatáron, és mivel a vége jó szokott lenni a dél-amerikai sorozatoknak ez még belefér, és élnek majd boldogan.
7/10
offtopic
napraforgó 2012 dec. 06. - 08:27:00 7/10
(1414/1702)
Rog meg végre eltakarította a pióca Vanesat a birtokról.--> Kérdés, hogy a nõ most már elmegy-e. Mert már korábban is elküldte, csak akkor Cynthia biztosította, hogy maradhat az õ vendégeként.

Egyébként Vanesa is egy nagy vállaltot irányít, hogy-hogy ráér állandóan a birtokon lebzselni? apukája minden nap bementt a Tuxtlai irodájába vezetni a vállalatot, Vanesa ilyet nem csinál, "oszt mégis megy a bót".

Rogelio birtokait sem értem, Chiapas és Sinaola roppant messze van egymástól, aztán ott van Boca del Cielo, meg a Montalban(?) tavaknál lévõ ingatlana. Rosaura jó múltkor felfedezte, hogy Rognak milyen sok ingatlana van (vagy 20 ?), ezért nem értem azt az elõrejelzett fordulatot sem, mely szerint Ulisseszék éttermét és boltját akarja elvenni a pénzügyi nehézségei megoldására. Ha valakinek olyan sok birtoka van, egyik csak hoz annyi hasznot, amit át lehet csoportosítani. Vagy el lehet adni, bérbe lehet adni valamelyiket. Röhögnöm kell, hogy egy falusi kisbolt húzná ki a pácból a nagybirtokot....

Én nem mernék ilyen csapnivaló forgatókönyveket írni, mint amiket itt megfilmesítenek.
7/10
offtopic
napraforgó 2012 dec. 06. - 08:12:07 7/10
(1413/1702)
Mexico államaival természetesen nem vagyok tisztában, kb. ahogy hallottam, úgy írtam. Tegnap Chiapas állam nevét csiapasznak mondták, korábban meg következetesen csapaznak. Hogy valójában hogy kell ejteni, arról fogalmam sincs.
A spanyol nyelv nyilván annyira "ritka" és különleges, hogy meghaladja a szinkronrendezõk képességeit a városok, államok, nevek, stb. helyes ejtése.....
7/10
napraforgó 2012 dec. 06. - 08:07:56 7/10
(1412/1702)
Szeretem, mikor így együtt gondolkodunk - nemcsak veled, hanem persze a többiekkel is.

Most például azt ötöltem ki, hogy Miguelnek direkt jól fog jönni, ha Bruno és Vanesa nyilvánosságra hozzák David vallomását, miszerint Rog kérésére vádolta meg. Mivel egy új bíró újrakezdi az ügyét, ez nyilván sokat nyom majd a latban.
És amilyen hülye, szemellenzõs most Paula, lehet, hogy még meg se sértõdik miatta. Mint ahogy a korbácsos verést is balesetnek minûsítette, lehet, hogy Rog eme ocsmány húzását is mindössze a szerelme bizonyítékaként könyveli el és nem fog haragudni.

Cynthia gyerekérõl még nem tudni, hogy kitõl van, mellesleg most még csak a 3. hónapban van, miként az valamelyik nap elhangzott.
Ha elvetélne, Gustavo tuti elhagyná, ezt meg is mondta, ha nem lenne a gyerek, nem maradna vele. Más kérdés, hogyha megszületik a gyerek, Cynthia meg mondjuk diliházba kerülne..... - az túlzás lenne, ha Rog és Paula nevelgetné Gus gyerekét (márha az övé egyáltalán...)
v_zsuzsi 2012 dec. 06. - 00:30:31
(1411/1702)
Efrain sorsára kiváncsi leszek. Hagyott egy levelet Consuelonak, annak is biztos lesz szerepe.
8/10
suxel 2012 dec. 05. - 21:49:01 8/10
(1410/1702)
Kicsit javítok benne, ha nem baj: nem simaolai, hanem sinaloai birtok. Sinaloa Mexikó egyik állama. Megkockáztatom, hogy nem véletlenül írtad el, mert reggel kétszer is hallottam ezt a birtokot, és elsõként jól mondták ki, de másodjára felkaptam a fejem, mert szerintem ott nem Sinaloat mondtak, hanem simaola féleségét.

Más:

Ezek a propagandaszövegek rendszerint el vannak rejtve a telenovellákban, mint a reklámok. Ilyen szokott lenni: pl beszélnek a mammográfia szûrés fontosságáról, vagy éppen az AIDS-rõl, itt meg a nõverés jelent meg. Szándékosan nyomták Rog szájába, le se lehet tagadni.

Rog meg végre eltakarította a pióca Vanessat a birtokról.
8/10
suxel 2012 dec. 05. - 21:41:02 8/10
(1409/1702)
Lehet csak költõi kérdéseknek szántad, mert szereted e eszközöket. Azért én válaszolok neked, viszont ez messze nem a vég, tehát semmiféle spoilert nem tartalmaz, mert puszta vízionálás.
Cynthia: egyenes út a gyogyó felé. Ha nem, akkor meg mondjuk egy õrült pillanatában leugrik a magasból. Gyereke? Vagy megszüli vagy nem. Attól függ, hány hónapos. Esetleg még elvetélhetne. Ha nem vetél el, meg amikor Cynthia megbûnhõdik, akkor Gus elviszi a gyereket messze, és új életet kezd.
Rosaura: õ úgysem változna már. Mondjuk magára maradna, visszakuncsorogna a régi barátnõhöz, de már õ se látná szívesen. Esetleg amilyen furfangos valami jómódú öregemberre akadna, akin tudna élõsködni a nagy franc asszonyság.
Amúgy a sorozat elején én szívesebben láttam volna Estebant Mercedessel, mint Ernestot. Ugyan mind a kettõ egy szürke mellékszereplõ, de egy fokkal jobban csípem az õszes hajút.
Miguel megmenekülhetne.
Efrain is lelépne miután meglátja, hogy nincs értelme tovább Cynthiázni. Amúgy azt tudjuk már pontosan kié a gyerek, vagy mindkét férfié lehet még? Ha igen, akkor legyen a gyerek a Gustavoé.
Margaritonak legalább egy hivatásos magántanárt fogadhattak volna.
7/10
napraforgó 2012 dec. 05. - 20:30:59 7/10
(1408/1702)
Jajj, az a hülye propaganda-szöveg a nõk támogatásáról! Pláne Rogelio szájából, aki tipikusan olyan férfit játszik, aknek csak egy tárgy a nõ, lehet adni-venni, elõvenni, ha játszani akar vele, elküldeni, ha megunta, stb. Valahogy kicsit sem volt hiteles.
7/10
napraforgó 2012 dec. 05. - 20:25:51 7/10
(1407/1702)
Macaria megnézi Cynthia ultrahangfelvételét és mondja, hogy milyen boldogság egy gyermek.
Paula a boldogságáról mesél Danynak. És arról a nõket támogató szervezetrõl. Hú, de vonalas szöveget hallunk!
Vanesa is találkozik Cynthiával, kedveskedik neki, ne haragudjunk egymásra, stb. Ki akar békülni, segítséget ígér, stb. Cinti neki is megmutatja az UH felvételt.

Rog bösszehívott mindenkit, és elnézést kér mindenkitõl, hogy a mûtét sikertelensége miatt goromba volt az emberekkel. Bejelenti a templomi esküvõt is. Cynthia nem birja ki, õ meg villogni kezd az UH felvétellel, meg a saját nagy boldogságukkal.
Vanesa reménykedik, hogy valami majdcsak közbejön. Cinti lemondja a pszichiáterét.

Macaria belenéz a válási papírokba. Efrain jön, kérdi tõle, miért vagy szomorú? De Macaria elhessegeti.
Rog beszél Vanesával és elküldi a háztól. Vanesa meglepõdik.
7/10
napraforgó 2012 dec. 05. - 20:11:45 7/10
(1406/1702)
Rog fél, hogy nehéz lesz visszaszerezni Margarito bizalmát. Reggel bemegy a fiához M. labdájával és játszani akar vele. M. örül.

Cynthia éjszaka nyaggatja Gust, azt hitte, hogy már nem mérges rá. Gus próbál türelmes leni hozzá.

Bruno és Vanesa titkos szerzõdést akar kötni - nyilván a szingapúri üzletfelekkkel. Bruno tájékoztatja Van-t, hogy Rog juttatta börtönbe Miguelt, ezt tudatni kéne Paulával. Van kéri a bizonyítékot, hogy elvigye a hugának. Bruno szerint majd egy alkalmasabb idõben. Addig is béküljön ki Cynthiával és legyen jó viszonyban Rogelioval.

Rog, Paula és Marg játszanak. Gus szomorúan és mérgesen nézi ezt. Ernesto figyelmezteti, mondjon le Pauláról, végleg, õk már egy boldog család.
Margarito megkérdi az apját, hogy mostmár megtartják-e az egyházi esküvõt? Rog igennel felel. Szép nagy esküvõt akar, sok vendéggel.

Rog és Paula beszélgetnek egy szervezetrõl, amely a nõk fejlõdését, elõrehaladását támogatja. Rog (ocsmány) vonalas szöveget nyom arról, hogy a nõket nem szabad bántani (!!!)

Gus Mariának mondja, hogy ultrahang vizsgálatra viszi Cynthiát. Maria sajnálja, hogy Gus nem szereti a lányát, mindössze tiszteli.
Cynthia fél, hogy Paula irányítani fogja Rogeliot, és Gust meg elveszi tõle. Arra kéri Rog-ot, hogy utazzanak el paulával pár hónapra. Rog biztosítja, hogy szereti a húgát.

Macaria, Uli és Bruno a válásról beszélgetnek. Ha közös az elhatározás, könnyebben megy. Bruno idõpontot fog egyeetetni a bíróval.

Ernesto ultrahang vizsgálatot végez Cynthiának és magyaráz nekik. Gus jelzi, hogy a pszichiáter másnap reggel jön. Rog telefonon családi ebédre hívja a húgát és a sógorát.

Rog listát ad mariának a templomi esküvõre meghívandókról. Maria örül az esküvõnek. Rog Rozit is hivatja, közli vele, hogy Rozinak másnaptól a boltban kell dolgoznia. Rozi tiltakozik, de hiába, egy munkás minden reggel 4 órakor beviszi San Gabrielbe, és este hazahozza. (Lehet találgatni, hogy Rozi mennyire örül ennek a lehetõségnek)
7/10
napraforgó 2012 dec. 05. - 19:47:03 7/10
(1405/1702)
Rog közli Gusszal, hogy kibékült Ana Paulával. Gus megnyugszik és a Simaolai birtokról akar beszélni Roggal.
Vanesa Brunonak sír Rog és Paula kibékülése miatt. El akar menni a birtokról. Bruno bújtogatja, hogy fizessen meg ezért Rogelionak. Javasolja, hogy happolja el a szingapúri üzletet Rog elõl. Vanesa habozik, még át kell gondolnia. Bruno azt ígéri, hogy elválasztja Paulát Rog-tól.

Rozi viszont örömködik a békülés hallatán. Miguel nem bízik Rogban. Miguel megint felhozza a büntetõügyét, ami függõben van. Rozi örül, hogy Miguel jól keres a bútorokkal, így tudja fizetni az ügyvédjét. Bár fölveti, hogy kérjenek pénzt Rogtól. Miguel kapásból elutasítja az ötletet.

Cynthia beleegyezik, hogy Gus elvitesse a régebbi kiságyat, ha a férje nem közeledik Paulához. Gus felhozza a pszichológust, közli, hogy az házhoz jön. Cinti kénytelen elfogadni az ajánlatot.

Rozi Brunoval beszél, szeretné, ha Bruno titokban foglalkozna Miguel ügyével. Brunonak elege van, hogy csak vár valamire, de még semmit nem kapott.
7/10
napraforgó 2012 dec. 05. - 19:24:21 7/10
(1404/1702)
Na és mi lesz Gynthiával és Gustavoval? Meg Rosaurával? Miguel valószínûleg megmenekül és elveszi Danyt. Ernesto is ellesz Mercedesszel, Esteban meg Rocioval. Ulisses meg talán kibékül Macariával.
Aztán ott van Efrain figurája is. Talán balhét rendez és felborítja Cynthia házasságát. Bruno és Vanesa talán meglakol valamilyen módon, esetleg külföldre menekülnek.

Szegény Margaritot meg soha nem íratják már be az iskolába?

Ez a sorozat egész jól kezdõdött, a harmadáig kifejezetten jó volt, a feléig tûrhetõ, most már épp csak elviselhetõ. Mi lesz a végére???
8/10
suxel 2012 dec. 05. - 13:33:03 8/10
(1403/1702)
Egy másik sorozat esetében már kibosszankodtam magam: ez valószínûleg a félrefordítások eredményezik, azoknál akik a magyar szöveget csinálják (Paradicsom ~ Gabona).

Azt a 30 részt én már simán ki tudnám tölteni azzal is, hogy Rog hülye, félre érti a dolgokat, és vad. Eddig is ez volt. Közben kiderül a Miguel elleni korábbi ármánykodása, aztán Paula valahogy megbocsát meg visszanyeri Margarito bizalmát is, és a végén mondjuk Brunonak és Cynthiának elszáll az agya és akcióba lendülnek, amikor már minden happy lenne.

Vanessa karakterét mondjuk le kell zárni valahogy, mert így nem maradhat, hogy tovább áskálódik ellenük. Vagy lemond Rogról és feladja a bosszút és elmegy, vagy kinyírják valahogy, mert õ is begõzöl a végére, vagy megjavul.