8/10
suxel 2012 nov. 20. - 10:27:04 8/10
(1322/1702)
Ha már a háttérben vájkálunk: :D :D :D :D :D

Azt tegyük hozzá, hogy Salinas nem engedte a feleségének a rendes csókot fõszereplõként egy sorozatban, Elizabeth Alvarez csak szájra puszikat válthatott a fõhõssel. Ezt azért nem tartom fairnek, mert akkor õ neki miért lehet?

Julian Gilnek pedig a lánya 1986-ban született, alias 26 éves a fia pedig 1995-ös tehát 17 éves. Legutóbbi nõje akirõl tudok Sofia Lama: fiatalabb volt mint a saját lánya.
Adalékanyag: jövõre kezdi új sorozatát, amelyben nem egy gonosz karakter lelte meg, hanem a fõhõst játssza majd.
7/10
napraforgó 2012 nov. 20. - 10:12:56 7/10
(1321/1702)
Hát amiket írtál engem nem abba az irányba terelnek, hogy J. Salinast szimpatikusnak találjam. Sõt...

Mellesleg Julián Gil sem egy szent, az elsõ gyermeke egyes hírek szerint 16, mások szerint 17 éves korában született. Van még egy gyereke egy másik kapcsolatából, de felesége egy szál sincs.
andrealovasz 2012 nov. 20. - 09:49:30
(1320/1702)
Nekem egyébként Jorge Salinas mint színész szimpatikus, ezért kicsit utána olvastam milyen ember is õ valójában. Hát amiket találtam, botrányok, szerelmi ügyek, 4 gyerek, 2 feleség, 1 barátnõ a házassága elõtt és 1 szeretõ a házasság alatt... Verte az elõzõ feleségét akitõl az ikrei vannak, a gyerekekkel is történt valami baleset, vagy talán a színész bántotta õket, ez számomra nem derült ki a spanyol nyelvû cikkekbõl, csak az, hogy nagy botrány volt és az ikrek anyja feljelentette a színészt, meg nem engedte látni neki a gyerekeket. Hát meg is tudom érteni.

Senkit sem akarok eltántorítani magától a színésztõl, mert tényleg jól alakít a megkövült szívekben. Csak gondoltam leírom nagy vonalakban amit találtam róla.
7/10
napraforgó 2012 nov. 20. - 05:52:28 7/10
(1319/1702)
Van egy pár dolog, amit nem értek. Rogelio annyira bele van gabalyodva a birtok ügyeibe, nem is foglalkozik mással. Oké, azt megértem, hogy fontos neki, ez az otthona, stb.

Na de mi van a többi birtokával, érdekeltségével? Gussal legelõször akkor találkozott, mikor egy bevásárlóközpont építése volt a téma.
Aztán ott volt a Daviddal közös szállodájuk Boca del Cieloban. Akkor Rog nem volt épp az erény bajnoka, úgy instuálta Davidot, hogy csak azokat a kiegészítõ létesítményeket építse meg, ami nagyon muszáj (nem kell feltétlen minden jogszabályi elõírást betartani). David ennek ellenére teljesen elspórolta a szennyvíztisztitó megépítését is, emitatt voltak a lázongások a halászok részérõl, meg Gus cirkuszai.
Na mi lett ezzel a szállodával??? elkészült, vagy nem?
Aztán Rogelio ingatlanokat akart venni Boca del Cieloban, vagy mellette, ebben versengett Vanesával is. Már nem emlékszem, hogy melyikük vette meg az eladásra kínált földeket. Ezek az ingatlanok nyilván a tengerparti üdülõhelyek kiépítésére alkalmasok, nem marhatenyésztésre. Errõl sincs egy hang se. Hasonló ingatlanokat vett Rog a Montalbano tavaknál, ahol szintén idegenforgalmi beruházásokat lehetne eszközölni. Errõl sincs egy árva hang se azóta.

Meg az is furcsa, hogy a sorozat kezdetén Rogot olyan milliárdosként mutatták be, akinél patakokban folyik a pénz, Paulát is szinte megvette egymillió pesoért, meg a ház a nénikének, meg Miguel börtönügye (ahová épp õ juttatta) lerendezéséért.
Most meg itt nyûglõdnek, hogy anyagi gondokkal küzdenek, nincs likvid tõke, sok a hitel, meg a kártérítés, stb.
Mintha a kezdet kezdetén Mexikó egyik leggazdagabb emereként bemutatott Rogelio hirtelen egy anyagi gondokkal küszködõ középbirtokossá változott volna.

Valahogy nem következetes a forgatókönyv, tele van ad hoc ötletekkel.
7/10
napraforgó 2012 nov. 20. - 05:24:40 7/10
(1318/1702)
Még valami, amit majdnem elfelejtettem:
Bruno Vanesával beszélget, kár volt zavarnod Rogeliot, látod, most nem lehet vele beszélni. De nekem tudnom kell, hogy le tudja-e szállítani a szerzõdés szerinti húsmennyiséget, mondja Van. Nem helyes, meg üzleti szempontból nem is biztonságos, hogy ennyire Rogtól függesz, így Bruno, kellene másik beszállító is. Ott vannak pl. az én marháim, mind egészséges. Meg amúgy is társak vagyunk a La Negrán. Van: de lehet, hogy Rog megharagudna, hogy mással is üzletelek. Nem kell megtudnia, mondja Bruno.
Úgy emlékszem, ezzel lett vége a résznek.
7/10
napraforgó 2012 nov. 20. - 05:15:15 7/10
(1317/1702)
A tegnap esti rész tartalma, emlékezetbõl. Nagyon pörgõs volt, ezért, ha kimarad valami, vagy nem jó a sorrend, javítsatok ki:

Gus áradozik milyen remek, erõs asszony a felesége édesanyja, büszke rá. Kezet csókol Mariának, megöleli, majd a homlokára is ad egy puszit. Majd Cintihez fordul, magatokra hagylak benneteket, biztos sok megbeszélnivalótok van. Cinti nincs úgy meghatódva Maria nagyszerûségétõl, mint Gus, sõt rögtön nekiesik, megvádolja, hogy elcsábította az apját a családjától, biztos szándékosan csinálta. Begurul Rogelio a tolószékével és Cynthia vádaskodását hallva nagyon dühös lesz. Odaveti a húgának, hogy egyáltalán nem úgy történt, ahogy gondolja, mert bizony nem Maria csábította el az apjukat, hanem az apjuk erõszakolta meg a nõt, ennek a dolognak a következménye Cynthia. És róla sem önként mondott le az anyja, hanem az apjuk vette el tõle, mert a feleségének nem lehetett több gyermeke. Cynthia megdöbben és sírva elrohan.
Vanesa pont akkor ér oda, amikor Rog azt mondja, hogy Cinti erõszak következménye. Mivel Cynthia és Maria is feldúltan távozott, Roghoz fordul, beszélnem kell veled. De Rog elhajtja, ne most Vanesa!

Vanesa a nappaliból kilépve a folyosón Brunoval fut össze, akivel közli a megtudottakat, Cynthia erõszak gyümölcse. Még Bruno is sajnálja a nõt, nagy csapás lehet ezt neki megtudni.

Innentõl Rog dolgozószobája átjáróházzá válik.
Gus vígasztalja a síró feleségét, majd dühösen beront Roghoz, miért volt erre szükség, miért kellett megmondani Cintinek az erõszakot???
Mivel ok nélkül bántotta Mariát, nem tehetett mást, elmondta neki az igazat, mondja Rog. Rog szerint Cynthia felnõtt nõ, ideje, hogy úgy is viselkedjen, majd túllesz rajta. Gus felhívja Rog figyelmét, ne merészelje bántani a szeretteit, ne a környezetén töltse ki a frusztrációját a sikertelen mûtét miatt.

Rog a dolgozószobájában az irataival foglalkozik, mikor jön Paula, kedveskedni akar. Felajánlja a segítségét Rognak, de õ nem kér belõle, szinte elzavarja Paulát. Mindenki hagyjon neki békét!

Paula Miguellel és Danyval beszélget, a fiatalok örömmel közlik, hogy egyre közelebb van az esküvõ, Miguel ügyei szépen alakulnak. Majd Rog miatt aggódnak egy sort, remélhetõleg hamar kilábal a depresszióból, addig is sokat kell neki segíteni.

Cynthia a szobájában búslakodik, amikor bependerül az ablakon Efrain. Hiányoztál, mondja és csókolgatni kezdi. Ne itt, ne most, így Cynthia, majd én megkereslek, ha alkalmas az idõ. De Efrain nem tágít, így Cinti azzal szereli le, hogy az orvos szerint nem érhetik izgalmak (már szinte vártam, hogy azt mondja, tilos a szex, de ne mondta), ha nem akar ártani a gyereknek, akkor most elmegy. Efrain erre: ha az én gyerekem, akkor valóban nem akarom, de ha Gus-, akkor fikarcnyit sem érdekel. Aztán újra kilátásba helyezi a DNS vizsgálatot a gyerek megszületése után, meg azt, hogy akkor mindenrõl kitálal. Aztán kipenderül az ablakon.
Cinti ideges, nem elég, amit a származásáról megtudott, Még Efraint is kordában tartani.
Kopognak, Vanesa jön. Azért jöttél, hogy gúnyolódj velem? Nem dehogy, de mégiscsak borzasztó, hogy így még csak féltestvérek sem vagyzok Rogelioval! Egy cseléd és egy erõszaktevõ ember gyereke vagy! mondja Van. Te mirõl beszélsz? Én igenis Montero vagyok! Így Vanesa megérti, hogy Ivan Montero volt az erõszaktevõ. De azért nem felejted el a terveinket Gustavot illetõen? kérdi. Nem, persze, mondja Cinti.

Róza mama Paulát abajgatja, segítenie kell a férfének, hiszen szeretik egymást, õ is szívesen segít bármiben, ahogy eddig is. És az egyházi esküvõt azért megtartják? meg, persze, mondja Paula.
Paula újra felkeresi Rog-ot a dolgozószobában, Margaritot emlegeti, aki alig látja az apukáját, majd az esküvõjükre tereli a beszélgetést. Rog újra elküldi, sõt az esküvõ hallatán mérges lesz, nem lesz semmiféle esküvõ, õ lemondja. Paula sírni kezd, nagyon rosszul esik neki Rog viselkedése.

Épp a teraszon sírdogál, szembejön vele Gus (aki szinte az ímént hagyta ott a síró feleségét), mi történt? Paula semmi, semmi, csak túlreagáltam a dolgokat. Gus a széles mellkasára vonja a síró asszonyt, hátát símogatva vígasztalja. Ez így nem mehet tovább, beszél õ Rogélióval.
Vissza is megy Roghoz, beront a dolgozószobába és felelõsségre vonja Rogot. Mivel bántotta meg a feleségét? Megmondtam, hogy nem tûröm, hogy bántsd a hozzám közelállókat! Miért nem a feleségeddel foglalkozol, miért az én feleségemmel? Persze, mert még mindig õt szereted! Tartsd magad távol tõle, a mi dolgunkat majd megoldjuk mi, te a saját feleségeddel, meg a gyerekeddel törõdj! Ordítoznak. Rog kirúgja Gust, nem kér többet a segítségébõl. Gus azerint van neki épp elég dolga enélkül is és elrohan.

Maria eléggé megviselten támolyog vissza a konyhába, ahol Consuelo vár rá. Mi van veled keresztanyám? Maria kikotyogja, hogy csak a lánya miatt maradt a birtokon. Consuelo megdöbben, neked lányod van keresztanyám? Aztán a második döbbenet, Cynthia az.

Aztán bemennek a faluba vásárolni, ahol a boltban Maria azt látja, hogy Ulisses sincs jól, kiborítja az árut, dekoncetrált. Kaptál már hírt Macariáról? Nem, azt se tudom hol van. Talán Maripaz keresztanyjánál húzta meg magát, mondja Maria. Ulisses rögtön telefonál, de nincs ott az asszony. Azonnal értesítsetek, ha felbukkan, vagy megtudtok valamit, tudni akarom, hogy hová küldjem a válási papírolat! mondja Ulisses.

Vanesa ismét bemegy Roghoz, megint mászna rás, de Rog elhajtja. Mire Van: tulajdonképp üzleti ügyben akartam veled beszélni. Akkor rajta, így Rog. Csak azt akarom tudni, hogy le tudod-e szállítani azt a húsmennyiséget, amire szerzõdtél? Nem tudom, Vanesa, láthatod, milyen sok a dolgom, próbálom magam utolérni.

Rog következõ látogatója Bruno. Rog neki sem örül, mit akarsz. Jöttem segíteni, ahogy mindig is segítettem az üzleti ügyeidben, a költségvetésben, stb. Nem kell a segítséged, ezentúl csak a jogi ügyekben veszlek igénybe. De miért vagy ilyen bizalmatlan Rogelio?
Mióta megvatted a La Negrát, már nem a segítségem vagy, hanem a konkurenciám. Szóval nem tekinthetsz bele az üzleti ügyeimbe.

Cynthia elkapja Paulát. Vidáman csacsog, milyen nagy boldogság, hogy gyermeket vár, Gustavo gyermekét - forgatja a tõrt Paula szívében. Gus is milyen boldog, már nem is fáj neki annyira a Paulával közös gyermekük elvesztése. Mire Paula: egy gyermek nem törölheti el egy másik elvesztése miatti fájdalmat. De Cynthia csak csicsereg tovább az õ közös nagy boldogságukról, majd arra kéri Paulát, hogy tanítsa meg kötni, mert a babának akar készíteni valamit. Paula beleegyezik.

Paula lassan megnyugszik. Róza megint duruzsol neki. Ha Rog állapota ilyen rossz, akkor lehet, hogy hamarosan nem tudja ellátni a birtok ügyeit, segítened kell neki. És bird rá Rogot, hogy adja vissza Bruno munkáját.
Paula újra Danyval és Miguellel beszélget. Dany szerint õ erõs nõ, nem hagyja magát legyõzni.
Paula erõt merít a barátnõje szavaiból, majd újra bemegy Roghoz, vacsorázni hívja. Rog: itt vacsorázom. Paula, nem, a családdal együtt vacsorázol, és tolni kezdi Rogeliot. De õ megállítja a kerekesszéket, nem, és ne is erõszakoskodj. De Paula már nem hagyja lerázni magát, beleül Rog ölébe és csókolgatni kezdi (ez Vanesa taktikája, õ mászott bele állandóan Rog szájába).

Ennyi.
7/10
napraforgó 2012 nov. 19. - 13:45:46 7/10
(1316/1702)
Mellesleg én nem értem Rogeliot. Ernesto biztató dolgokat észlel, Rog talpa érzékeli az ingerlést, vagyis hatásos volt a mûtét, csak nyilván még idõ kell, amíg az idegpályák regenerálódnak. Szóval foglalkozni kellene vele, a jelek bíztatóak.
Na erre a mi Rogeliónk kijelenti, hogy ez õt nem érdekli.
Hát ez valahogy nem logikus. Nincs ember, aki tolószékbe kényszerült és akármilyen pici reméénysugár van, hogy esetleg újra járhat, azt nem használja ki. Ebbe a kis reménysugárba mindenki belekapaszkodik, cak az egy Rogelio nem!
Bocsánat, de én ezt nem hiszem el....
7/10
napraforgó 2012 nov. 19. - 13:38:15 7/10
(1315/1702)
Ernesto kíváló ortopédus, gerincsebész, mellesleg nõgyógyász, de ha kell a neurológiához is ért, merthogy Rogelio depresszióját is tudná kezelni.

Na de a latin-amerikai orvosok ilyen sokoldalúak, az árva angyalt pl. azért hagytam abba, mert a fõhõs 30 évesen nemzetközi hírû pszichiáter volt, de késõbb értett a nõgyógyászathoz, szemsebész és agysebész is lett, miközben nem vette észre, hogy a felesége nem amnéziás, szerzõdtetett egy pszichopata babysittert, meg biztos volt még pár húzása, amit nem láttam, mert nem birtam idegekkel a hülyeséget. Ja és ne feletsük el, hogy angyalkát csaknem megerõszakolta egy mulatós éjszaka után. Hát engem még véletlenül se hozzon össze a sors egy ilyen orvossal! Kezelgesse csak a butyuta angyalkákat Dél-Amerikában...

Szóval nem kérek a sokoldalú doktorokból, egyvalamihez értsen, de ahhoz igazán.
v_zsuzsi 2012 nov. 19. - 12:24:34
(1314/1702)
Valóban érdekes egy orvos ez az Ernesto. Elvileg Tuxtlában dolgozik a kórházban, de ha Rogelioról van szó, máris Mexikóvárosban terem, hogy megmûtse (ráadásul 12 órás mûtét, nem semmi). San Gabrielben pedig most épül a klinika, ez egy utazó orvos. :))
v_zsuzsi 2012 nov. 19. - 12:15:53
(1313/1702)
Köszi! :-) Cynthiának megint nem volt túl jó napja, nehéz dolguk lesz vele az biztos. Onnantól láttam, hogy Cinti és Gus együtt esznek, mire jön María a hírrel, hogy Rogelio hazaérkezett, és beszélni akar Gustavóval, majdnem mellényeltek. :D
9/10
Caramell 2012 nov. 19. - 12:14:02 9/10
(1312/1702)
Rogelio rosszabb mint volt,de nem hiszem hogy depresszió miatt akar mindenkit távol tartani magától,csalódott de nem ez az oka.
Szerintem az esküvõ Paulával amit a nõ már tervezget nem fog létrejönni,Rog nem fogja elvenni, azon sem csodálkoznék ha elválnának a szerzõdésébõl meg már nincs sok hátra.
Nem kellet volna megütnie Cynthiát sem mégiscsak terhes..
7/10
napraforgó 2012 nov. 19. - 10:15:04 7/10
(1311/1702)
Bruno elmeséli Vanesának, hogy Rog milyen ideges, újra elõvette az ostorát. Van úgy érzi, itt az alkalom, hogy újra közelebb kerüljön Roghoz.
Vanesa pont akkor érkezik, amikor a veszekedésbõl megtudja, hogy Cynthia egy brutális erõszak eredménye. Ez igaz? kérdi? (Nem kap választ)

Cinti sírdogál a megtudottak hatására, Gus vígasztalja. Gus szerint Maria sokat szenvedett, Cintinek most van alkalma közel kerülni hozzá, de ezt Cinti nem nagyon akarná
Maria felelõsségre vonja Rog-ot, miért tette ezt? Rognak elege volt, hogy a húga folyton megalázta az anyját. Cynthia felnõtt nõ, tanulja meg elfogadni a tényeket, ahogy õ is elfogadta.

Bruno és Rog beszélgetnek Rog depressziójáról, úgy gondolják, hogy Rog-ot majd nem fogja érdeklelni semmi, és így Paula majd meghatalmazást kaphat az ügyek intézésére.

Gus megdícséri Mariát, örül, hogy egy ilyen erõs, rendes asszony a felesége anyja.
És itt a vége.
7/10
napraforgó 2012 nov. 19. - 10:01:44 7/10
(1310/1702)
Paula telefonon közli Mariával, hogy hazamennek. Maria tájékoztatja, hogy mindennel elõkészültek és várják õket.
Paula aggódik Rog depressziója miatt, szakembert akar a kezelésére. De Rog nem akar több orvost látni.

Chio és Miguel társulni akarnak, Chio vállalja az ügyvédnél a cégalapítással kapcsolatos intéznivalókat. Chiop ünnepelni akar, Ulissest is hívja igyon velük egy pohár bort. Ulisses elutasítja, sõt Miguel miatt az üveget is elviszi, nehogy kísértésbe essen. Befut Róza is, neki is elmondják a jó hírt, aki meglepõdik, milyen nagy összegû elõleget kapott Miguel.

Rog és Paula hazaérkeznek, Margarito nagyon örül. Rozi sajnálkozik, az a sok pénz, semmiért.... Rogelio az ostorát kéri!, majd a szobájába viteti magát. Paula és Margarito szomorkodnak, mert a dolgok nem úgy alakultak, ahogy remélték.

Consuelo megint aggódik Ulissesért, Danynak panaszkodik. A lányok szerint meg kellene találni Macariát.

Gus kedveskedni akar a feleségének, goffrit csinál neki. Cynthia látszólag díjazza az ötletet.
Gus távozása után Cynthia veszekszik Mariával, õ bizony legalábbis egy ékszert érdemelt volna, nem egy vacak goffrit. Maria figyelmezteti, hogy Gus nem gazdag ember.
Maria felelõsségre vonja a lányát, ki a gyereked apja? Efrain, vagy Gus? És elmondja, hogy Efrain mindenre hajlandó a gyerek miatt, elveszíthetõ a férjét! Cynthia arra kéri Mariát hallgattassa el Efraint. Maria szerint Efrain DNS vizsgálatot akar, de Cinti azt hiszi, hogy kézben tarthatja.
Cinti pocskondiázza Mariát az erkölcsei miatt, azt mondja kikezdett az apjával. Ekkor begördül Rog és rendreutasítja, Maria nem kezdett ki senkivel, az apánk megerõszakolta õt, ebbõl a kapcsolatból születtél te!
Cynthia szerint ez nem igaz, és követelõzik, hogy mondjanak el mindent. Rog erre elmondja, hogy Maria soha nem hagyta el, az apja vette el tõle, mert az anyjának nem lehetett több gyermeke. Maria meg csak azért hallgatott, mert nem akarta, hogy fájjon neki.
Cinti hisztizik, mire Rog megüti, hogy észre térítse. Jön Gus, aki felháborodik, hogy merte megütni a feleségét!

Paula Miguellnek panaszkodik, Rog szerint Margarito csak az õ fia, Paulának semmi köze hozzá, kvázi ne szóljon bele a nevelésébe.

Margarito felkeresi a morcos Rogeliot, nem baj, ha nem tud járni, õ így is szereti. Rog azt mondja, meg kell keményednie. Paulának ez nem tetszik.
7/10
napraforgó 2012 nov. 19. - 09:30:29 7/10
(1309/1702)
Pénteken lemaradtam róla. Aki nem látta, de érdekli:

Rogelio rászól Ernestora, ne szurkálja a talpát. Ernie örül, használt a mûtét! De Rog nem akar több tesztet, több reményt és csalódást, el akarja hagyni a kórházat. Ernesto szerint Rog ideállapota nem jó, ezért nem akarja elengedni, de Rog hajthatatlan, haza akar menni. Ernie megígéri Paulának, hogy õ is visszamegy, hogy kéznél legyen, és segíthessen. (de jó is, ha az embernek van egy ilyen saját orvosa! Ez az Ernesto gyakorlatilag már nem is foglalkozik más beteggel, csakis Rogelioval....)

Cynthia vitatkozik Gustavoval, õ igenis vigyáz a gyerekükre! Cinti azzal vádolja a férjét, biztos Ana Paulát akarná a gyereke anyjául! Gus úgy érzi, hibát követett el a házassággal. De a gyereknek családban kell felnõnie. Cinti azzal vádolja, hogy sohasem szerette. Gus azt mondja, hogy bár nem tudott beleszeretni, de szereti és Cinti kérésére hajlandó újra megpróbálni. Cinti mindent megígér, csakhogy ne hagyja el.

Danyék sikeresen csinálják az oltási kampányt a klinikán. Miguel jön Chióval és örömmel közli, már 25 nappalit kell terveznie, szóval itt az ideje céget alapítani! örülnek.
7/10
napraforgó 2012 nov. 16. - 04:30:58 7/10
(1308/1702)
Vanesa - még mielõtt visszautazott a birtokra, jó tanácsokat ad Paulának. Ne eröltesse Rogot, hogy fogadja el az újabb kezeléseket. Rog büszke férfi, nem engedi, hogy gyengének lássák, és nem tûri, hogy zsarolják, kényszerítsék. Paula köszöni a jótanácsokat, de Vanesa már annyit adott, ami mind átverés volt, köszöni, de nem kér belõle többet.

Rog továbbra is nagyon morcos, nem akar látni senkit. Küldi Paulát is, hogy utazzon haza, Margaritonak már biztos hiányzik. Nekem is hiányzik õ, de itt a helyem melletted, és nem hagyja magát elüldözni.

Ernesto jön és Rog szõrös lábait vizsgálgatja, az idegpályákat nézi kis fémkalapáccsal, majd a talpán keresgél érzékeny pontokat. Rog morog, menjen el, ne szurkála a talpát. Ernesto felfigyel, honnan tudtad, hogy szurkálom, ha nem is néztél ide???

A többit ma este tudhatjuk meg.
7/10
napraforgó 2012 nov. 16. - 04:14:57 7/10
(1307/1702)
Margarito a szalonban sírdogál, jön Gus, kérdi miért. Marg közli, úgy hallotta, hogy az apukája nem fog tudni járni, igaz ez? Gus mondja, hogy még nem lehet tudni, hogy késõbb mi lesz, de kitõl hallotta ezt? Marg nem mondja, csak annyit, hogy meghallotta, hogy az emberek beszélték.
Róza San Gabrielben találkozik az étteremben Miguellel és Danyval, mondja, hogy most rossz a hangulat a birtokon, hogy Rog állapota nem javult. De mindegy is, már biztos hozzászokott a tolószékéhez. Örvendezve mondja, hogy Paula mostani "boldogsága" az õ korábbi jó döntéseinek köszönhetõ. Miguel keserûen mondja, hogy téged nem érdekel egyikünk boldogsága sem, na de az élet majd megfizet mindenért, ott, ahol a legkevésbé várnád. Rozi megsértõdik és elmegy.

Megérkezik Mercedes Chioval, aki azt mondja, jó hírei vannak. Nem részletezi, talán újabb bútor megrendelések? Mercedestõl Rog állapotáról érdeklõdnek, a nõ szomorúan mondja, nincs változás, pedig Ernesto megtett mindent.

Vanesa is megérkezik a birtokra, ahol Cintivel beszélget. Van beszámol Paula savanyú pofájáról, amit a terhesség hírére vágott. Cinti viszont panaszkodik, ki volt az a marha, aki azt állította, hogy a terhesség a legcsodálatosabb idõszak? õ bezzeg csak szenved, állandóan rosszul van és ha arra gondol, hogy még az alakját is elveszíti! Gus meg eltiltotta mindentõl, fõleg a lovaglástól, amit nehezen visel, hiszen mindig is lovagolt. Úgy unatkozik, meg rosszullétek gyötrik, Jajj! Gus véletlenül meghallja a nyitott ajtó mellett elzengett panaszáradatot és nagyon nem örül. Négyszemközt megint felelõsségre vonja Cynthiát, neked csak az alakod a fontos?
Nem engedem, hogy bármivel is kockástasd a gyerek életét, biztonságát, megértetted?!

Efrain megint azzal zaklatja Cintit, hogy a gyerek az övé, és ha így van, nem mond le róla. Cinti azt mondja, hogy azt, hogy ki az apa, csak egy DNS teszt dönthetné el. Efrain tudja, hogy Rog apaságát is egy ilyen teszt igazolta Margaritot illetõen, és utánaérdeklõdik, hogy lehet megcsináltatni. Megtudja, hogy csak ha a gyerek megszületett, akkor végeztethetõ el a vizsgálat.

Efrain közli Mariával, hogy Cynthia gyereke tõle van, ezzel szinte sokkolja az asszonyt, aki könyörög neki, hogy ne beszéljen senkinek.
Efrain csak nevet, ha a gyerek megszületik, akkor bebizonyítja, és ha valóban õ az apa, a botrány nem kerülhetõ el, mert õ bizony mindenrõl kitálal.
7/10
napraforgó 2012 nov. 16. - 03:52:59 7/10
(1306/1702)
119. rész:

Újra a svájci professzort látjuk, aki a további lehetõségeket taglalja Rogelionak, de õ hallani sem akar semmirõl. Nem tûri meg Paulát sem az ágya mellett, Ernestot is elküldi. Mikor magára marad, dühében, elkeseredésében sír, de aztán megkeményíti magát, õt senki nem láthatja gyengének!

Megint Cynthiát mutatják, amint elmondja Margaritonak, hogy Rog nem fog tudni járni. Margarito sír, az apukája megígérte, hogy ha hazajön, focizni fog vele. Cinti gonoszkodva mondja, nem kell a felnõttek igéreteinek hinni (mintha Rog tehetne róla!), majd megfenyegeti a kisfiút, hogy nehogy el merje mondani valakinek, hogy tõle hallotta a hírt Rog állapotáról. Aztán megy tovább az ustállóba.

Gus baromi dühös, veszekszik Cintivel, mert az kilovagolt az orvos tilalma ellenére (nocsak, errõl most hallunk elõször, hogy orvos eltiltotta a terhessége miatt). Cinti tagadja, de Gus az orra alá dugja a lovaglókesztyûjét, amit az istállóban felejtett és a lovász utaán küldött Gussal. Ekkor már kénytelen bevallani. Gus megígérteti vele, hogy vigyáz a babára, nem csinál semmi olyat, ami árthat neki, és nyomatékosan megtiltja a lovaglást a jövõre nézve.

A kórházban Vanesa és Bruno beszélgetnek a folyosón, milyen arcot fog vágni Paula, ha értesül Cinti terhességérõl!
Majd bemennek Roghoz, ahol Van álnokul azt mondja jó hírt hozott, ami majd felvidítja Rogot. Aztán elmondja, hogy Cynthia gyereket vár Gustavotól. Hát sem Rog nem örül, sem Paula. A nõ arcán látszik a megrendülés. Rog elküldi Vant és Brunot - õk a folyosón tárgyalják meg, hogy ki milyen arcot vágott. Van szerint Paula hiába mondja, hogy Rog-ot szeretzi, az nem igaz, mert még mindig Gustavót szereti, így neki is van még esélye Rognál. Bruno figyelmezteti, hogy ne ringassa magát hamis illúziókba, de Van nem figyel rá.

Odabenn Rog faggatja Paulát, hogy mi baja, a nõ meg a saját elvesztett babájával magyarázza a könnyeit. Rog megint féltékenykedik, Gus miatt van ugye? Mert az õ gyerekét várja? Paula tiltakozik, már mondtam, hogy téged szeretlek, csak eszembe jutott a kisbabám és még fáj az elvesztése. Rog morog, én sohasem foglak tudni megajándékozni egy gyerekkel (Miért nem, ha mûködik az apparátus?)
8/10
suxel 2012 nov. 15. - 07:27:52 8/10
(1305/1702)
Spanyol nyelvû videómegosztókon is a 166. rész az utolsó. Bár nem tudom, hogy nálunk hány részre fogják ezt osztani, mert én is úgy láttam, hogy az utolsó rész 2 órásra sikeredett, jól belesûrítettek a végén mindent. -->

Igen, kint Mexikóban tényleg annyi volt, de 156-165 részek csak félórás részek voltak kint, hiszen az azt követõ új sorozattal osztozott az idõsávjában. Ez volt 19:00 - 19:30-ig, majd a másik jött 19:30-tól 20:00ig. Nem hiszem, hogy itthon is feleznének a vége felé, (ez max az RTL Klubon rendszer, de ott sem a kinti szerint feleznek, hanem teljesen önkényesen, kint csak 2-3 hétig szoktak és csak néha, mikor egy régi kifut és egy új követi. Ez mind a nézõmegtartás miatt szokott lenni, de egyáltalán nem biztos, hogy bejön az ilyen stratégia.) így 10 rész csak 5-ben jön ki és erre jön rá egy 2 órás finálé majd vagy egyben vagy külön-külön (1 vagy 2 részletben). Így jön ki a 161 vagy 162. :-)
7/10
napraforgó 2012 nov. 15. - 04:28:11 7/10
(1304/1702)
A 118. rész röviden - bár andrealovasz már a javát elmesélte:

Kipróbálják, hogy Rogelio tud-e járni, talpraállítják, de õ elzuhan, mint a zsák. Nem tud feltápászkodni, hiába próbálkozik, úgy kell visszaültetni a kerekesszékbe. Paula könnyezik, Ernesto is meg van rendülve, õ is azt remélte, hogy a mûtét sikeres lesz. Rog ingerült lesz, elküldi õket, majd magára maradva elkeseredésében, dühében sír, de nem akarja, hogy bárki gyengének lássa. Úgy tûnik örökkre a tolószékhez van kötve, meg van átkozva, stb.

A kórterembõl kijõve a síró Paula Brunoval találkozik, neki panaszolja, hogy nem sikerült a mûtét, Rog nem fog tudni járni. Megy tovább a kápolnába imádkozni, Bruno meg elégedetten mosolyog.

Cynthia nagyon rosszul viseli a terhessége kezdetét, lépten-nyomon megbántja Mariát. Semmi sem jó, amit az asszony csinál, pedig az fokozott figyelemmel sürgölõdik körülötte.
Maria megkérdi Gust, örül-e a kisbabának. Gus nem mondja, hogy cseppet sem, kedvesen annyit mond, minden gyermek az Isten ajándéka. Maria meghatódik, kedveli Gust. Biztatja, hogy a gyerek majd meglágyítja Cynthiát, meglátja, majd csak összecsiszolódnak. Gus puszit nyom Maria arcára és megy dolgozni.

Most, hogy terhes, Cynthiának eszébe sem jut a munka. Két munkást bíz meg, hogy felvigyék a szobájába a kiságyat, amit "az az ostoba Miguel" készített. Nyilván terjed a hír, mint a futótûz, mert Efrain megint bemászik Cinti ablakán, vigyorog és tudni véli, hogy a gyerek az övé. Cinti tiltakozik, a gyerek Gustavoé! De azért néz egy kicsit, most esett le neki, hogy egy nõ, ha nem védekezik, és két férfival is lefekszik, akármelyik is lehet az apa. Efrain keménykedik, de azért elválsz Gustól, ugye? és nála hagyod a gyerekét? elhagyod, mint ahogy Maria elhagyott téged? Cynthia meg csak néz ki a fejébõl.

Margarito a labdájával játszogat, várja már, hogy felavathassák az apjával. Jön Hugo, felajánlja, hogy focizik vele kicsit, de a kisfiú azt mondja, ez a labda megvárja az apukáját, aki megígérte, hogy focizik, meg lovagol vale, ha hazajön. Jön Cynthia és durván odaszól: Te még nem tudod, hogy nem sikerült az apád mûtéte? Rogelio sohasem fog járni! Margarito szomorú lesz.

Vanesának sikerül bejutnia Roghoz, de az õt is elküldi, egyszer már tanúja volt mindennek, ne akarja mégegyszer látni. Van bánkódik, nem akarja megint elhagyni, ezért másik orvost keres. Talál is egy gerinc specialistát, egy svájci orvost, aki egy konferencián vesz részt Mexikóban. Beviszi Roghoz, aki õt is elutasítja. A svájci orvos elég idétlenül vigyorog és próbál beszélni az újabb kezelésekrõl, másik mûtétrõl, stb, ami sikerre vezethet, de Rog már nem hisz semmiben.
andrealovasz 2012 nov. 14. - 21:23:52
(1303/1702)
A wikipédia szerint 166 részes:

http://en.wikipedia.org/wiki/La_que_no_pod%C3%ADa_amar

Spanyol nyelvû videómegosztókon is a 166. rész az utolsó. Bár nem tudom, hogy nálunk hány részre fogják ezt osztani, mert én is úgy láttam, hogy az utolsó rész 2 órásra sikeredett, jól belesûrítettek a végén mindent.

Nem kellett sokáig várni, és a szerelmes, esküvõt és focizást tervezgetõ Rogelióból újra az lett aki régen volt. Milyen kár, pedig milyen jól kijöttek AP-vel az elmúlt napokban. Szegény AP mindent megtesz, támogatja a férjét, de Rogelio mindenkit el akar marni maga mellõl, ahogy mondta, nem akar sebzettnek és gyengének mutatkozni, fõleg AP elõtt nem.

Egyrészt sajnálom szegényt, mert tényleg annyira várta a mûtétet, de ahogy AP mondta, arra is fel kell készülni, hogy mi lesz ha nem sikerül a mûtét, és akkor nem is nagyon foglalkozott ezzel Rogelio, mert annyira hitt és bízott benne, hogy újra járni fog. Másrészrõl meg le kéne nyugodnia, Ernesto azt mondta, hogy csinálnak még vizsgálatokat, meg vannak más orvosok, más lehetõségek, stb. még mindig van esély. Csak õ már elkönyvelte magában, hogy meg van átkozva és soha nem fog járni. Ja kérem ha így állunk hozzá, csináljuk még a fesztivált. A nejét bünteti, aki semmirõl nem tehet, azt mondja nem bírok rád nézni, meg kikísérteti a nõvérrel a szobából stb.

De ezzel mindenki életét meg fogja nehezíteni, olyan lesz minden mint régen, ha nem rosszabb.

Cintyha nem semmi, megbeszélik Gustival, hogy még nem szólnak senkinek a babáról, csak Mariának, de a kiságyat, amit Miguel készített AP és Gus babájának már felvitette a szobájukba AP és Gus megkérdezése nélkül. Tehát egyrészt az egész cselédség tud már róla, másrészt ez egy provokáció AP ellen és Gus se nagyon örült neki.

Hát lesznek itt még dolgok, ha AP és Rogelio megtudja, hogy Cinthyának és Gustavonak babájuk lesz, AP-re biztos rá tör majd az elvesztett kisbabája emléke, ami érthetõ egyébként, de Rogelio meg biztos félre fogja érteni és megint elkezd majd féltékenykedni....