7/10
napraforgó 2012 aug. 10. - 17:17:59 7/10
(702/1702)
Ó de szörnyû nehéz Vanesának elérni Paulát Boca del Cieloban, nem ismer ott senkit!
Esetleg megnézhetné annak a hotelnak/motelnak a telefonszámát, ahol az apja, meg õ megszálltak, amikor a földet nézegették. Pont ott látta meg AP-t, a recepción keresztül biztos elérhetné. De nem, õ a bonyolultabb utat választja: David --> Juan--> Ferminék--> Margaritó--> Paula. Zseniális!
7/10
napraforgó 2012 aug. 10. - 16:59:03 7/10
(701/1702)
Ok. Nálunk is van sok Kovács, Szabó, Kiss és Nagy. Lehet, hogy semmi közük egymáshoz, bár akkor még az a "fene nagy" hasonlóság is érthetõbb lenne.

Megnéztem a szótárprogramban a Duran jelentése: utolsó, a Montero: vadászlegény. Beszélõ nevek, nemigaz?
10/10
Milibindi 2012 aug. 10. - 15:33:43 10/10
(700/1702)
Utána olvastam több helyen de sehol nem említik, hogy testvérek lennének így valószínû csak névrokonok.
7/10
napraforgó 2012 aug. 10. - 13:07:47 7/10
(699/1702)
Most vettem észre a szereposztásban, hogy a két fõszereplõnõnknek, a féltestvéreket játszó színésznõknek azonos a vezetékneve.
Vanesaát Mar Contreras (születési neve: Marisela Leyva Contreras) játsza, Ana Paulát pedig Ana Brenda Contreras Serbia. Vajon rokonok? Féltestvérek, unokatestvérek? Vagy csak névrokonság van köztük?
7/10
napraforgó 2012 aug. 10. - 12:52:46 7/10
(698/1702)
Az ciki lenne, ha Gustavotól gyereke születne. Bár lehet, hogy Rogelio nem bánná, ha neki úgyse lehetne.

De hová lett Margarito?
Mivel Margarito olyan 2 éves forma kis totyogós gyerek volt Rogelio balesetekor, és azóta 7 év eltelt, már 9 éves. (és Paula csak most kezdte tanítgatni írni. Mexikóban nincs iskolakötelezettség?)

A sorozat elején állandóan azt mondogatták, hogy az a birtok a hegyek között van, az Isten háta mögött, a világtól elzárva, stb., ahol még a mobiltelefonokhoz sincs térerõ, mostanában meg ki-be járkálnak az idegenek, Bruno, Federico, Vamesa állandóan odaugrott néhány napra, stb. Jön David egy párszor, aztán a Duran testvérek, stb. És Cynthia, Dany, meg a vendégek állandóan mobilozgatnak, akkor van térerõ?

Federicot vajon kórházba viszik-e, vagy ott hal meg Elsa mellett?
anita27 2012 aug. 10. - 10:47:16
(697/1702)
AP- tesója egy katasztrófa, eddig se volt szimpi, de az az érzésem, rendesen fel fogja még bolygatni a dolgokat.
Én továbbra is R-nek drukkolok, G- meg olyan béna, hol hisz AP-nek és odáig van, hol meg más szoknya után koslat .
Arra leszek kíváncsi mikor AP-R oldalán találkozik G vel. Illetve amikor R- tesója rájön, hogy az õ imádott G-je AP exe. Lehet Ap-nek lesz gyereke G-tõl ? Rendesen ágyba bújtak. :-D
7/10
napraforgó 2012 aug. 10. - 08:15:40 7/10
(696/1702)
Még mindig nem tudok napirendre térni azon, hogy Rogelio nem nézi meg Gustavo iratait.
A kis csomagban a karórája, a napszemûvege, a tárcája volt az igazolványaival, meg a kis kagylónyaklánc. Én úgy emlékszem, hogy AP mindent hozzávágott, és nem is szedte össze a dolgokat.
A személyi igazolványában (akárhogy is hívják ezt Mexikóban) benne volt a fényképe. Nyilván ott volt a lakcíme is. Miért nem nyomozott Rog már réges-régen utána? Akkor kiderült volna, hogy G él. De ha csak most, utólag nézte volna meg, akkor is be tudta volna azonosítani a hozzájuk látogató párban. Sõt vissza tudott volna emlékeznia korábbi találkozásukra is. Gustavo és Mercedes látogatását megelõzõen David is tudott volna felvilágosítást adni, hiszen neki dolgozott. Nem úgy ismertük meg Rogeliot, mint aki ennyire amatõr, ennyire figyelmetlen, ostoba, stb. (De a forgatókönyvíró, meg a rendezõ igen, fõleg, ha azt hiszik a nézõ is ilyen ostoba.)
7/10
napraforgó 2012 aug. 10. - 07:09:46 7/10
(695/1702)
Rogelio még mindig Gustavo nyakláncát nézegeti az iratai helyet. Hiába próbálja megtudni Migueltõl, hol találta Paula Gustavo holmiját, pedig a korbácsot is beveti.
Dany beszél Miguellel és a kérésére az épp akkor telefonáló Paulnak azt hazudja, hogy Miguel szökése is sikeres volt, valami kisvárosból hívta.

AP és Guszti nagyon boldogok hogy tisztáztak egymás között mindent (na inkább csak majdnem mindent) és visszaadja a lány nyakláncát (amit én már a tegnapi tábortûznél is láttam a nyakában, ha-ha.) A szerelmesek együtt akarják tölteni a hétvégét, amit Róza ellenez, de Federico melléjük áll.

Rosaura nem nagyon örül a dolgok alakulásának, de sokat remél Federicotól, mint apától. Sõt, mint férfitól is, de reményei hamvába halnak, Federico kerek-perec közli vele, hogy nem szereti, mindig úgy tekintett rá, mint a sógornõjére, vagy mint a húgára. Aztán õk visszamennek Tuxtlába, a z ifjú pár meg a tengerparton marad.
Nem tudom hová tették Margaritot? Mert amikor AP és Guszti együtt töltik az éjszakát, már nincs velük. Federiconál sem láttam, sõt Rózánál sem, amikor örül a szép szállodai szobának. Vajon miért nem ment haza a Rogeliotól kapott házába/lakásába?

Rogelio a lovat megvevõ gazdától megtudja, hová vitte Paulát és a kisfiút és már indul is Boca del Cieloba. Szerencsére valahol beragadnak a sárba, így Paulának lenne ideje eltünni, ha Dany vissza tudná hívni, de nem tudja milyen számról beszélt.

Gustavo jópofa, tegnap mondta, hogy nincs pénze, nincs állandó állása, ma meg abban reménykedik, hogy hamarosan saját családjuk lesz. Már a leendõ kislányuk nevét is megtervezte: Cielo, a falu után. Vajon mivel etetné a gyerekeit, mert azoknak nem lenne elég, ha kagylóláncokat, meg vesszõgyûrûket fabrikálna, amitõl Paula annyira meg van hatódva.

Federico elég ostobán adja elõ otthon a másik lányával kapcsolatos terveit. Elõbb kellett volna az ügyvéddel beszélni, csak aztán a lányával. Vanesa persze hisztizni kezd, Elsa meg nekiesik, õ tényleg egy fúria. Látszik rajta, hogy csak a vagyont félti a fattyútól, Vanesát legalább az apja szeretete is érdekli, õ azt sem akarja megosztani, pláne, hogy kiderül ki is a húga. Aztán Vanesa sértõdötten elrohan.
Elsa további cirkuszai hatására Federico rosszul lesz, de nincs nála a szívgyógyszere. Elsa meg csak akkor adná oda, ha lemond a lánya elismerésérõl.
Szegény pasi most fog elpatkolni, mielõtt az ügyvédjével bármit is intéztethetett volna.
andrealovasz 2012 aug. 09. - 19:01:01
(694/1702)
Szerencsétlen Federicót rossz volt nézni a végén, ahogy Elsa kínozta. Hát nem veszi észre, hogy szegény férje rosszul van. Nem csak megjátssza a rosszullétet. Nem értem miért nem adta oda a gyógyszert a férjének, fontosabb volt egy ígéretet kicsikarnia a férjébõl. De szegény Federico már nem válaszolt....

Sajnálom Federicót, ha az elmondása szerint tényleg rossz volt a házassága, akkor nem lehetett könnyû neki, ráadásul egy pozitív karakterként mutatták be, jó emberként.

Bár én AP és Rogelio párti vagyok, de Ana Paula és Gustavo itt aranyosak együtt, dúl a szerelem, csak sajnos nem fog sokáig tartani, Rogelio már elindult Ana Pauláért. Bár mivel nem tudja pontosan hol van AP Boca Del Cielon belül, így remélem nem találja meg egyhamar.

Ana Paula olyan bátran kijelenti, hogy Rogelionak el kell majd fogadnia, hogy el akar válni és Gustavoval akar majd új életet kezdeni, mintha az olyan egyszerû lenne. Mintha elfelejtette volna, hogy Miguelt a börtöntõl Rogelio mentette meg és mivel az ügye még nem zárult le bármikor újraéledhet az ügy. Sõt ahogy Rogeliot ismerjük már a hatalmának köszönhetõen bármikor szólhat a rendõröknek, vagy Davidnak hogy elevenítsék fel a teherautó lopásos ügyet, csakhogy Ana Paulát sakkban tartsa, vagy hogy azt higgye, hogy csak Rogelio tud neki segíteni, ezzel is biztosítva, hogy ne hagyja el õt.

Persze Ana Paula most azt hiszi, hogy Miguel messze van a birtoktól és minden rendben van. Azért tesz ilyen kijelentéseket.

Na majd kíváncsi leszek, hogy AP akkor is ilyen bátran kijelenti-e majd, hogy válni akar Gustavo miatt, ha Rogelio elõtt áll majd.

Mit gondoltok a Maria által említett megszállottságról? Rogelio valóban megszállott lenne? Vagy csak szerelmes? Ha Ana Paula nem akar visszamenni és õ erõszakkal visszaviszi, nos akkor valóban megszállottságról lenne szó. De Rogelionak abban igaza van, hogy joga van ahhoz, hogy magyarázatot kérjen, és hogy megvédje magát AP vádjaival szemben, amire õ esélyt sem adott. De a mai rész után, miután kijelentette Rogelio Cinthyának,hogy visszahozza a feleségét, akár tetszik neki akár nem és teljesíteni kell feleségi kötelességeit stb. nekem nagyon úgy tûnik, hogy már nem is az a lényeg, hogy tisztázzák a dolgokat, hanem Rogelionak inkább az számít, hogy a felesége ott legyen mellette a birtokon. Szegény AP már elõre sajnálom, Rogelio biztos majd visszaráncigálja a birtokra, ha megtalálja.

Ráadásul hiába csak 1 évre szól a házasság, Rogelio szerelmet vallott AP-nak, ragaszkodik hozzá, azt szeretné, ha örökre vele maradna, úgyhogy nem hiszem, hogy AP olyan könnyen meg fog tudni szabadulni Rogeliotol, fõleg ha az megtudja, hogy egy másik férfi van a képben. Talán ha letelik az 1 év könnyebb lenne, de nem hiszem. Olyan bonyolult és összetett ez a helyzet, nem olyan, mint pl. Vanessa és Esteban házassága, hogy Vanessa kijelentette, nem szeretlek el akarok válni és kész is már el is váltak.

Ráadásul ahogy Rogeliot megismertük, van olyan férfi a talpán, hogy nem hagyná csak úgy annyiban a dolgot, ha nem megy neki szép szóval, majd jön a cseles, furfangos megoldás, pl. elevenítsük csak fel Miguel ügyét, már mehet is a börtönbe, AP majd könyörög, hogy segítsen és lám õ lesz a megmentõ férj....

Egyébként a tegnapi részben szerintem elmondta Rogelio a lényeget, amikor Gustavoval beszélgetett, hogy ha nem biztos a párja szerelmében akkor pokol lesz az élete. Ezért lesz pokoli Rogelio és Ana Paula házassága, mert Rogelio szereti AP-t és mindent meg fog tenni, hogy elnyerje a szerelmét, hol szép szóval, hol csellel..., viszont AP egyenlõre gyûlöli a férjét, és ha az megtudja hogy ráadásul még vetélytársa is van.... lesznek itt még dolgok.
10/10
Sutherland 2012 aug. 09. - 11:44:51 10/10
(693/1702)
Tegnapi rész AP és Gustavo kibékültek szép volt,bár Paula nem volt túl közlékeny a házasságát illetõen és annyira õszinte sem,kicsit néha fura volt, amit talán még Gustavo is észre vett,én már megszoktam hogy Gustavo leleményes és maga készít dolgokat,mint most az a gyûrû bár ezt én kihagytam volna a soriból ,elég volt nyaklánc is mint jelkép szerintem.Paula mindig bajban van azzal a szerzõdéssel,azt mondta majd megnézik és elolvassák de hol ?az övét mikor miért nem olvasta el.mert Miguel korházban volt,mert épp nem volt kedve mert Roggal épp jóban volt,vagy mert széttépte szóval sose volt rá ideje ,de azért tud dolgokat ,pl hogy vannak záradékok benne mint a +10 napos dolog
Ha Brunon múlik Miguel sose gyógyul ki az alkoholizmusból,kicsit fura hogy Dany így bízik Rogelioban,pl hogy az alkoholizmus miatt zárták be Miguelt ,simán elhiszi,ami egyrészt igaz de nyilvánvaló hogy Paula miatt van bezárva.
7/10
offtopic
napraforgó 2012 aug. 09. - 07:56:44 7/10
(692/1702)
Off
Nem tanulmányoztam a Vad szív, meg a Zorro forgatókönyveit, de nagyon hasonlítanak. Mindkettõben van két leánytestvér, és az egyik gonosz, a másik meg jó. A vad szívben ráadásul ugyanaz a színésznõ játsza az ördögi vöröst, meg az angyali szõkét is.
Én csak belenéztem, nem akarom végignézni, majd beletekintek néha, ha föl akarok vidulni. Egyébként meg nem lehet komolyan venni.
A végén a fõhõs biztos az angyali szõkével jön össze és az ördögi vöröst tán még a férje is elhagyja. A gonosz apa és nagynéni meg szintén megbûnhõdik valahogy.

Örülök, hogy itt a Megkövült szívekben (milyen idétlen cím!) nem egy színésznõ játsza Vanesát és Paulát, attól oyan komolytalan lett volna. Bõven elég, hogy idõnként utalnak rá, hogy hasonlítanak. És tényleg, mindkettõ fiatal, sötét hajú nõ. Kb. ennyi a hasonlóság. De sokszor még egy családon belül sem hasonlítanak olyan nagyon a testvérek egymásra, azonos anya és apa mellett sem.

MIndenesetre ez a sorozat még nem verte ki nálam a biztosítékot a kis logikai hibácskák ellenére sem.
7/10
napraforgó 2012 aug. 09. - 04:44:47 7/10
(691/1702)
Gustavo kagylónyakláncán még csak átsiklottam, kis emlék, no jó. De ez a szánalmas gyûrû a tengerparton szedett fa, vagy cserje ágából, indájából már inkább vicces. Ha tizenéves kamaszok lennének, no, akkor talán még elmenne. Gyerekes dolog.
De itt beugrott a Csengetett Mylord jelenete, mikor Mr. Stokes, a kövér komornyik egy függöny-rézkarikát adott Mrs. Liptonnak, a szakácsnõnek eljegyzési gyûrû gyanánt.
Sajnos röhögnöm kellett a meghatódás helyett.
7/10
napraforgó 2012 aug. 09. - 04:32:32 7/10
(690/1702)
Nagy mesterek az elkerülgetésekben. Pl. az a jelenet, amikor Gustavo és AP a kórházi folyosón kerülgetik egymást, de nem találkoznak. Vagy még korábban a San Gabrieli étteremben, mikor Rog elõször tárgyal Gusztival.

Abban is igazad van, hogy nem szabad csak úgy túllépni a múlton, hogy nem tisztázták, vajon tényleg Rogelio akarta-e megöletni Gustavot, azért ez tényleg nem mellékes körülmény.

AP is csak úgy olvasatlanul írkál alá szerzõdéseket, meg tépked szét. Most azt mondta: visszamegyünk Tuxtlába és megnézzük, mi van benne. Na vajon Tuxtlában honnan szerez egy új másolatot? Az egyetlent, amit kapott széttépe, meg se nézte. Gustavo kérdésére, hgy mire emlékszik belõle, nagyvonalúan csk azt válaszolja, nem olvastam el figyelmesen. Sehogy sem olvasta el!
10/10
Milibindi 2012 aug. 08. - 23:03:29 10/10 Előzmény napraforgó
(689/1702)
Off
Az egy mix volt a Megveszem ezt a nõt és a Vad szív címú regény keveréke a két történetbõl lett egy történet, talán az elõbbibõl több volt benne. Ikerpár újítás volt , bár így hogy két petéjû ikreknek találták ki õket sok értelme nem volt szerintem. Nagyon megrültem mikor megleltem a regényt feltöltve valahova de sajnos spanyolul van nincs magyar kb 600 oldal 3 fejezetbõl áll. Állítólag a pl.kis Kolibri is szerepel benne. Tetszett benne hogy másabb bizonyos szempontból itt pl kb 70 részig a fõhõsnõ Renátot szereti és akkor is azért megy hozzá Juanhoz , hogy megkímélje szerelmét a szenvedéstõl :elesége Aimee csalja Juannal.Aztán jön a hajó út jobban megismerik egymást és apránként egymásba szeretnek. Ez másabb ,mint többinél! Ez a Vadszív vonal .
Zorro nekem sem tetszett annyira bár a Banderas féle Zorro álarca sem az abszolút nem tetszett!

Egyébként annyira emlegetik itt hogy Paula és Vanessa mennyire hasonlít egymásra stb. na itt lett volna értelme egy parókával valami más hatású sminkkel megoldani és mondjuk mindkettõt Ana Brenda játszhatta volna szerintem
Norcy_ 2012 aug. 08. - 22:19:29
(688/1702)
Miguel és Gustavo a birtokon jól elkerülték egymást. :))
Érdekes, hogy Paula nem említette Gusztinak, hogy szerinte a férje akarta megöletni õt. Én a helyében biztos nem bírtam volna megállni szó nélkül, elég komoly ügy ez.
Bírom Cynthiát és Efraint, szerintem összeillõ kis páros. :D
7/10
napraforgó 2012 aug. 08. - 19:15:32 7/10
(687/1702)
Spoiler

A mai rész is jó volt, Gustavo és Ana Paula tisztázták a dolgokat és kibékültek. Igaz, Paula száját egyszer sem hagyta el a férje neve.
Federico is megismerkedett Gusztival, szimpatikusak egymásnak, miután õk is tisztázták, hogy az apa miért is nem törõdött a lányával eddig. Roza kénytelen bocsánatot kérni (és jó képet vágni) Gustavotól.

Aztán Guszti és Ana a tengerparton romantikáznak tábortûz mellett, ahol Guszti nagyvonalúan egy indából font gyûrût ajándékoz a lánynak szerelme jeléül. A kagylónyaklánc megint a nõ nyakában van (de nem emlékszem rá, hogy mikor is kapta vissza, hiszen tegnap odaadta Gusztinak).
Hogy lehessen még mit félreérteni, Guszti nem nevezi néven Cynthiát, mint elõzõ barátnõjét, akivel rövid ideig járt, sem Vanesát, Federico lányát, akit szintén Cynthián keresztül ismer az apjával együtt. Merüljön feledésbe a múlt! (no majd meglátjuk). Szóval vannak még sötét foltok, amit nem tisztáztak.

Bruno és Dany a birtokra érkeznek, jelentik, hogy nem találták meg sem Anát, sem Rózát. Tovább kell keresni, szól a parancs.
Dany meg van döbbenve, hogy Rogelio bezárta Miguelt, de õ ezt Miska alkoholizálásával magyarázza, az õ érdekében távol tartja a kísértéstõl. Misi arra kéri Danyt, hogy gyõzze meg Anát, nehogy visszajöjjön a birtokra. Bruno meg éjszaka titokban egy nagy flaska piát visz neki és rábirja az ivásra.

Róza mami finoman feji Federicot, aki igéretet tesz, hogy nemcsak a lányáról, hanem róla is gondoskodni fog. Rozi ezután bevallja Frédinek, hogy egész életében csak õt szerette, mire a férfi döbbent képet vág.

Efrain megint megpróbál közel kerülni Cyntiához, aki azonban megtört szívére tekintettel elutasítja.

Paula Gustavo gyûrûjét nézegetve visszaemlékezik a Rogeliotól kapott gyémántgyûrûre, illetve arra, ahogy a férfi azt átadta neki. Az elsõ gyûrût a szerzõdés kedvéért, a másodikat a szerelme jeléül adta.

És innentõl várhatjuk a holnapot.
7/10
napraforgó 2012 aug. 08. - 13:55:54 7/10
(686/1702)
Én a színészek valódi, a forgatáskori (2009) korára utaltam, nem arra, ami a történet szerinti életkoruk volt.
Azt hiszem, hogy így az 50. rész táján véletlenül beleesni egy ilyen történetbe nem olyan jó, mintha az ember az elejétõl nézné. Így nagyon mókásnak volt, a Megveszem ezt a nõt paródiájának tûnt. Hiába a szép kosztümök, a neves telenovella sztárok, az egész komolytalan volt.

De hasonlóan rossz véleményem volt az új Zorroról, ami szintén silány változata volt a régi, amerikai filmsorozatnak. Na abban is a fõszerepet játszó színésznél csak másfél évvel volt idõsebb az apját játszó színész. Persze lehet mondani, hogy azért színész, játsza el...
De amikor annyi, de annyi megfelelõ életkorban lévõ színész van!
10/10
Milibindi 2012 aug. 08. - 12:26:23 10/10
(685/1702)
Off de ez gyakran van így pl Titkok és szerelmek Helena Rojo 1944es ifjúkori szerelme ( õ pap lesz aztán)aki közel azonos korú vele a történetben talán 1-2 évvel idõsebb Cesar Evora 1959 es , nevelt fiú René Sticler pedig 1962 es itt sem stimmel egyáltalán! Sõt a fõhõsnõ Adela Noriega is 1969 es tehét 10 évvel fiatalabb filmbeli édesapjától!
10/10
Milibindi 2012 aug. 08. - 12:08:43 10/10
(684/1702)
OFF
Vadszívben az ikrek 25 éves nem annyira nagyon fiatalka , Juan akkor kb 35é-37 éves lehet Renáto fiatalabb tõle picit. Victoria Ruffo emiatt nem vállalta Maria del Rosario szerepét , de becsületére legyen mondva a készítõnek jól dolgoztak a sminkesek tényleg egy "vénasszonyt" csináltak Laura Floresbõl csak mondjuk a dadust is el kellett volna idõsíteni rendesen ezt elfelejtették. Legnagyobb kritika Yanez kora miatt volt egyébként. Viszont zseniális volt az alakítás nagyon nagyot alakított! 135 részes volt és ez volt az a sorozat amit még néztem volna tovább is sajnáltam hogy vége, pedig én is rövid sorozat párti vagyok nem szeretem az idõhúzásokat. Laikus szemmel látható hibák voltak benne pl az elején inkább a gonosz Aimee volt inkább fõhõsnõ és háttérbe szorult Regina, de szerintem nagyon jó volt!
OFF vége
10/10
Milibindi 2012 aug. 08. - 12:00:18 10/10
(683/1702)
Én tudom mi lesz a két nõvel , ha kiváncsi vagy kispoilerezhetem