10/10
Milibindi 2012 jún. 14. - 23:49:02 10/10
(162/1702)
És itt is nézõi szavazatok döntöttek, hogy kivel maradjon Ana Paula? Azért nem semmi , hogy a fõhõsbõl mellékszereplõ lesz, elég kellemetlen lehetett szegény Jose Ronnak
8/10
suxel 2012 jún. 14. - 23:36:12 8/10
(161/1702)
Milibindi ezzel most megfogtál!!! Mert ebben tényleg igazad van, hogy nem mindig a fõhõs kerül elõre. Legtipikusabb eset, hogy a nõi fõhõsé az elsõ név, vagy ha férfi fõhõsös a novella, akkor a pasas kerül elõre. Ugyanakkor az is egy bevált módszer, hogy egy-két senior nevet (Vic Ruffo esete) elõre raknak, vagy ha van egy központi szereplõje (itt: Salinas) az egész alkotásnak. Azt azonban nem árt tudni, hogy nem Salinast szánták a fõhõsnek a történetben, hanem a fõgonosz szerepére választották ki, mint az elõd történetekben. Konkrét fõhõspáros: Ana Brenda - Jose Ron felállás volt, akik már ugyanígy játszottak fõhõs szerelmespárt a 2008-as Juro que te amo telenovellában. Salinas itt még biztosan nem fõhõsként került a stáblista helyére, hanem amolyan központi karakterként, mint Lucero a Mindörökké szerelem esetében. Ott õ volt a fõgonosz ugye, de annyira meghatározó része az egésznek, hogy õ ment az elsõ helyre a stáblistának. Viszont Salinas szépen kitúrta José Ront idõközben a fõhõsstátuszból, vajon miért, hasonlítsuk össze a két karaktert, két színészt meg rá kell nézni a kémiára, ami a két fajta páros között van. És így Salinast fõgonoszból átléptették fõhõssé, José Ront lefokozták mellékkarakterré, amiben õ is díjat nyert (ugyan én ezt már tényleg nem értem, de hát biztos kárpótolni kellett, hogy kisavazták A.B. mellõl, voltak is, akik ezzel nem értettek egyet mégis milyen lépés ez, hogy így lefokoznak valakit, de nem elsõ-utolsó: Kedves ellenség címû sorozat: Gabriel Sotot Jorge Aravena (ebben a sorozatban David Romo) megszabadította a fõhõs posztjától.), és új karaktert emeltek fõgonoszi státuszba, itt ilyen csereberék mentek végbe. Viszont a történet végéig nem volt tudható, hogy kivel marad a fõhõsnõ.
10/10
Milibindi 2012 jún. 14. - 23:12:05 10/10
(160/1702)
Szerintem az azért kiderült egy pár rész után, hogy Jorge Salinas a fõhõs ( meg ugye ezzel a szereppel happolta el,David Zepeda elõl a legjobb férfifõhõsnek járó díjat), de nem feltétlen jelenthetné ezt, hogy az õ neve az elsõ pl Szerelem diadalánál és a Maria del Carmennél is Victoria Ruffo neve volt elõl, pedig nem volt a fõhõsnõ, Ana Brenda neve sem legelõl van pedig õ a fõhõsnõ,ahogy Angelque Boyer neve sem a Teresánál gondolom náluk az lehet, hogy elsõ fõszerepesek és úgymond a nagyobb nevek kerültek elöbbre
9/10
Caramell 2012 jún. 14. - 22:44:46 9/10
(159/1702)
Upsz valamit elrontottam na mindegy ,,csak az elején nem volt világos ,meg ahogy beharangozták több értelmû volt ki a fõhõs meg ki kivel.
A történet lényege valahol végül is igen ez Szépség és a szörnyeteg..:D
8/10
suxel 2012 jún. 14. - 22:31:36 8/10
(158/1702)
Hát a stáblistán az elsõ helyet Jorge Salinas kapta, ez valamit lehet sugall. A színész tiszta lappal indult nálam, mert a szerelem ösvényeiben megmondom nem tetszett az alakítása, viszont láttam tõle DVD változatban egy Mariana de la Nochet spanyolul, ott viszont nagyon átjött a játéka. És itt megint, kedvenc telenovella-színészeim között tartom ezek után számon. Ebben is meg a Marianasban is nagyon hatásosan játszott.

A történet amúgy sokak szerint hasonlít egy modern környezetbe helyezett Szépség és a Szörnyetegre.
8/10
suxel 2012 jún. 14. - 20:57:39 8/10
(157/1702)
És Gustavo??? Vele mi legyen, mit csinálnál vele? Mert még most vele dúl a nagy kezdeti fellángolás. :)

Szerintem az este már itt leszek, úgy néz ki újabban. :)
7/10
napraforgó 2012 jún. 14. - 20:53:44 7/10
(156/1702)
Hát igen, a mai epizódban sokkal több történés volt, mint a tegnapiban.

Szörnyetegünk keménykedik, de már látni, hogy repedezik a páncélja... Nem véletlenül ragaszkodik annyira az önfeláldozó Szépséghez.
Már látom elõre, hogy kb 150 résznyi huza-vona után mégiscsak egymásba szeretnek....
Holnap is csak este leszek, ha addig nem sikerült megnézned, akkor tudósítok.
8/10
suxel 2012 jún. 14. - 20:49:08 8/10
(155/1702)
Ez nagyszerû volt, és amikor feltöltik ezt az epizódot tuti visszanézem! Holnapi nap már max a felére be fogok futni a story5ösnek, max ha még majd megkérhetlek a holnapi elsõ felérõl is írsz nekem pár sort. Majd bejelentkezek, ha már leszek és addig. :) Köszönöm szépen! :) Sõt most kapom az infot, hogy nem is, lehet visszaérek az egészre és nem kell. Na majd ha vagyok beköszönök, észreveszitek. :P
7/10
napraforgó 2012 jún. 14. - 20:39:12 7/10
(154/1702)
Ha még kell, írom a mai epizód tartalmát. Csak most értem haza, és is csak most nézem:
Rogelio döbbenten értesül arról, hogy AP elment. Hagyott egy levelet, amit Maria ad át, ebben leírja, hogy nem maradhat, mert R. nem tiszteli õt. A taartozásáról annyit ír, hogy tartsa vissza az elsõ havi bérét, a többit majd részletekben megfizeti.
Bruno kapóra jön, R elrendeli, menjen AP után, hozza vissza. No nem azért, mert jelent neki valamit, csak nem tûrheti, hogy ellentmondjanak neki.
David és Gustavo beszélget az építendõ szállodáról, meg a víztisztítóról. David mindenbe beleegyezik, amit G javasol. G jelzi, hogy miben állapodott meg a halászokkal.
AP busza lerobban az úton. Õ a többi utassal az út szélén álldogál, másik buszra várnak.
R. faggatja Mariát, tudott-e AP távozási szándékáról. Aztán meg a kisfiút faggatja, de õ az mondja nem tud semmit. Jön Efrain és jelenti, hogy mindent elintézett, amivel megbízták, + az ápolónõt is bevitte a városba. Ezen R felháborodik, ki engedte meg? és jól elnáspángolja az intézõt.
Gustavo pont arra autózik, ahol AP álldogál, megáll és nagyon örömködnek egymásnak. Az elmaradt randevújuk helyett meghívja Paulát egy kis kirándulásra.
Cynthia nem érti, miért csap ekkora patáliát egy vacak kis ápolónõ miatt. Bruno felhívja Rosaurát, aki kiborul, hogy AP otthagyta az állását. Kölcsönösen biztosítják egymást, hogy ha megtudnak valamit, értesítik a másikat.
AP haza akar telefonálni, de nincs térerõ.

Maria Margaritot faggatja, aki elmonodja, hogy sírni látta AP-t, aki azt mondta, nem várja meg, míg az úr õt is megveri, inkább elmegy.
Cynthia Efrain hátát ápolgatja, aki azt mondja, azért vitte be a városba az ápolónõt, mert azt hitte, hogy a fõnök rúgta ki, mint az összes elõzõt.
Bruno jelenti, hogy AP még nem ment haza, javasolja, hogy R felejtse el. De õ ragaszkodik a nõhöz, Brunonak vissza kell hozni.
Gustavo leviszi a lányt a tengerpartra, AP el van bûvölve, még sosem látta a tengert. Kicsit viháncolnak a tengerparton, majd jön az öreg halász, Fermin, akinek a kisunokáját baleset érte, elvágta a kezét. AP felajánlja a segítségét, beköti a kislány kezét. A segítségért nem fogadnak el pénzt, de Fermin hálából elviszi horgászni õket.
Paula Mariának is hagyott egy levelet, Margarito találja meg. Arra kéri Mariát, gondoskodjon R-ról, a gyógyszereit adja be és vegye rá a gyógytornára is. Maria szomorkodik, már azt hitte, hogy R újra a régi lesz, de most oda a remény.
Gustavoék csónakon kimennek a tengerre és fognak pár halat. G mindenhez ért, megsüti a halakat a tengerparton. Aztán AP galambjairól beszélgetnek, akik örökké hûségesek a párjukhoz. Õ is így akar párra találni. G elmondja, az õ szülei már 32 éve vannak együtt és még mindig szeretik egymást. AP az anyjától kapta a galamjait, ezért olyan becsesek neki. G azt mondja, hogy a rabságban nem lehetnek boldogok, így csak a gazdájuk boldog, õk nem. AP úgy dönt, hogy szabadon engedi a galambokat. Meg is teszik, majd hosszú csókban forrnak össze.

Vanesa és Cynthia az ápolónõrõl beszélgetnek, örülnek, hogy nincs ott.
Dany és Miguel egy parkban sétálgatnak, ahol Dany a fõnökét sajnálgatja a féltékeny felesége, meg az önzõ lánya miatt. Miguel féltékeny, hogy ennyit foglalkozik a fõnökével.
Rosaura és a barátnõje, Elena AP-ról beszélgetnek, Rosaura mérges, mert otthagyta a munkáját. A barátnõje csitítgatja, hogy talán meg kellene hallgatni, miért tette.
Gustavo és Ap visszamennek a városba, ahol Fermin menye futva jön, a kislányának 40 fokos láza van. Beviszik õket a kórházba.

Vanesa megint R-nál , kelleti magát, majd és gondoskodom rólad és tapogatja össze-vissza. R. ragaszkodik a profi ápolónõhöz, jelzi, hogy Vanesa akárhogy kedveskedik neki, nem hosszabbítja meg az apja szerzõdését. Vanesa kirohan, összefut Mariával. R. elviselhetetlen, panaszolja Mariának, aki megmondja neki a magáét, most legalább visszakap egy kicsit abból a fájdalomból, amit õ okozott R-nak.
Vanesa ostoba cselédnek nevezi Mariát. Bejön R. és keményen rendreutasítja a nõt, kérjen bocsánatot, vagy soha többé nem teheti a lábát be a birtokra.
Maria megdöbben, hogy R megvédte. Õ szereti a férfit, mintha a fia lenne. R majdnem megsimogatja, de aztán csak keményen rászól, ne érzékenykedjen, álljon fel, menjen a dolgára.

Miguel bemegy Dany munkahelyére, aki nem örül, fél, hogy a fõnöke megneheztel. Federico kijön az irodájából, megismerkedik Miguellel, majd elengedi vele Danyt. Miguel és Dany hazamegy. Megjön Rosaura is, panaszáradatba kezd, az ostoba nõvéred otthagyta a remek állását. Teszi-veszi magát, majd kimegy levegõzni. Közben Paula telefonál, de csak annyit mond, hogy jól van, másnap, ha hazaér, mindent
megmagyaráz. A visszatérõ nénike kikapja a telefont Dany kezébõl, de Paula addigra letette. Rosaura eléggé örjöng, fõleg az érdekli, hogy kivel van AP.

Vanessa kirohan. Kinn megint összefut Cynthiával, aki azt mondja, hogy Maria nem egyszerû cseléd, az anyjuk halála után õ nevelte fel õket. Aztán együtt szidják azt a fránya ápolónõt, aki így megzavarta R-ót. Vanesa nyavajog, hogy õ is sokat szenvedett. Cynthia közli vele, hogy a bátyja AP után küldte Brunot. Kijön R. és elküldi Vanessát, mivel nem kért bocsánatot Mariától. Vanesa rátapad R szájára, mint a pióca. És itt a vége.
10/10
Milibindi 2012 jún. 14. - 16:07:53 10/10
(153/1702)
Most nézem a 3 részt egyenlõre jónak tûnik tetszik ! 7 részig va n feltöltve , várok picit a pontozással , de szerintem 10 lesz :)
8/10
suxel 2012 jún. 14. - 12:12:41 8/10
(152/1702)
Ismerem is: nagyon gyakran hasznosítom, ha éppen spanyolul nézek egy sorozatot és nem értek mindent, ide minden szépen, s olykor viccesen le van írva. Azonban van, amikor lusta vagyok fordítgatni, ha magyarul is elmondják, miért ne? :) :) Igen, egyébként ha megfigyelitek a korábban említett elnevezéseket (RoHellio, MentiRosa, Hell-Fuerte) innen hoztam. Igen vicces emberek írogatják az epizódismertetõket. S miért írják? Õk a Univisionon vetített novellákhoz készítik ezeket, ugyanis ez egy USA-ban szolgáló csatorna és ott nem mindenki ért spanyolul. Ezért biztos spanyol tudók jelenetrõl jelenetre átviszik a történéseket angol nyelvre megjegyzésekkel. Az Univisionon jelenleg este 10 órakor vetítik ezt a sorozatot és valahol a 120as részek környékén járhatnak, de meg is lehet nézni itt pontosan hol tartanak. Talán már ott az Ultimas Semanas jelzést is kirakták, egy kommentben olvastam máshol. Jelenleg elõtte 9kor megy az Abismo, elõtte meg 8kor az Un refugio, s hamarosan érkezik a Por Ella soy Eva is hozzájuk. Vele párhuzamosan konkurenciaként pedig a telemundos cuccok futnak.
Viszont engem most ott a képeknél látható felirat meglepetésként ért. Utána is érdeklõdök ennek, de én úgy tudom, hogy nincs felirat (ez érdekes), ezért 5 napra felosztva mindig 1-1 ember csinálja ezeket az ismertetõket.
violet82 2012 jún. 14. - 11:39:18
(151/1702)
Találtam egy nagyon jó kis oldalt. Aki tud angolul és szeretné elolvasgatni részletesen a tartalmat, annak hasznos lehet, még képek is vannak. :))
Ez a tegnapi rész:
http://caraycaray.blogspot.hu/2012/01/lqnpa-la-que-no-podia-amar-1-11-12.html
8/10
suxel 2012 jún. 14. - 07:27:02 8/10
(150/1702)
Ha minden igaz a holnapi nap az már okés, de a mai még nem. Elolvasom én a port-ét állandóan, ha kimarad, de azért csak több minden történik benne, mint az ott leartak, mégha amolyan üresjárat is az epizód. :)
7/10
napraforgó 2012 jún. 14. - 07:25:21 7/10
(149/1702)
OK.
8/10
suxel 2012 jún. 14. - 07:16:43 8/10
(148/1702)
Remélem akkor, hogy ma is ilyen "üresjárat" lesz, mert még ma sem lesz idõm nézni, majd valami kis beszámolót estére azért megint elfogadnék. :)
7/10
napraforgó 2012 jún. 14. - 06:39:26 7/10
(147/1702)
Jól választottál, ebben a részben nem igazán történt semmi. Azt még elfelejtettem, hogy Bruno megint elõhozta, hogy lehetnének-e többek egymásnak, de Paula leállította: ez itt a munkahelyem, és nem akarom kockára teni a barátságunkat. Ezután jött B sebeinek megvizsgálása. Cynthia meg nyafogott Vanesának, hogy R. nem engedi el, de legalább az örökségét adná ki, de azt sem akarja. Federico - tök fölöslegesen - megint beszélt Elsával, hogy szerintük Vanesának ki kéne békülni Estebánnal. A vicces csak az volt, hogy Elsa távozáskor megint majdnem felborította a kávét hozó Danyt, pont úgy, mint elõzõ nap. Ja, és Gustavo kicsit ábrándozott Pauláról, mg a vízesésrõl.
Kellenek ilyen üresjáratok is, nem mindig történhet valami fontos.
8/10
suxel 2012 jún. 13. - 19:39:53 8/10
(146/1702)
Nagyon szépen köszönöm. Tudtam, hogy rád számíthatok. Sok az elfoglaltságom, és ezt szortíroztam ki. Nem halok bele, ha egy rész kiesik. :)
7/10
napraforgó 2012 jún. 13. - 19:35:11 7/10
(145/1702)
Vanesa megjelenik a birtokon. Paula meg akarja tiltani neki, hogy Rogelioval találkozzon. Begördül R. és rendreutasítja AP-t , nehogy már õ mondja meg, kit fogadhat, kit nem. Vanesa bizonygatni kezdi, hogy még nem tudta elfelejteni R-t, de a kérdésre, hogy szereti-e, nem válaszol egyenesen. R. azt mondja, hogy nem újítja meg a szerzõdést Federicoval és felhívatja Vanesával az apját, hogy ezt mondja is meg neki. V. azt mondja, hogy még egy darabig San Gabrielben marad, addig is találkozgatni akar Cynthiával. AP megtudja, hogy R megütötte Brunot és lecibálja a férfi ingét, hogy megnézze a sebeit (szép szimmetrikus csíkok a hátán). Felháborodik, és kérdi Brunot, hogy miért tûri ezt, miért nem hagyja ott R-t, akinek immár 15 éve dolgozik. Bruno a családi birtokra hivatkozik, hogy azt kell visszaszereznie, csak még nincs bizonyítéka R ellen (15 év nem volt elég? na akkor már nem is lesz). R. nem hajlandó aznap a gyakorlatokat elvégezni, mert meg akarja mutatni, hogy ki az úr a házban.
Gustavo egy tengerparti kisvárosban egy építkezést készít elõ. A halászok nem örülnek az új szállodának, félnek, hogy tönkreteszi az öblöt, elszennyezi a vizet és ellehetetleníti az életüket. Gustavo biztosítja õket, hogy épül egy víztisztító üzem, és errõl bemutatót tartva magyaráz a halászoknak.
AP bejelenti R-nak, hogy felmond, nem marad a birtokon. R. megtiltja neki a távozást. De másnap reggel, mikor reggelihez akarja hívatni a lányt, Maria közli, hogy már elhagyta a birtokot.
8/10
suxel 2012 jún. 13. - 18:57:52 8/10
(144/1702)
Valaki írhatna majd egy ismertetõt a mai rész (szerda) lényegérõl, mert az esti STORY5-ösre sem lesz idõm megnézni.
7/10
napraforgó 2012 jún. 13. - 18:21:35 7/10
(143/1702)
Rogelio már megint keménykedik. (Vanesa rossz hatása). Na de Ana Paula nem hagyja magát és jól faképnél hagyja. Fogadjunk, hogy Rogelio ezt nem tûrheti, és mindent megtesz, hogy visszaszerezze.