Téma: Lopott idõ

Segítõ Béka 2011 nov. 21. - 13:33:09
(98/458)
csak a bolond nem tud a film alapján az idõ és a pénz között párhuzamot vonni. és ilyen válságos idõben ez nagyon katuális is.
ahogy elhangzik a filmben: mindenkinek lehetne elég ideje, ha nem akarnának a gazdagok halhatatlanságot.
nagyon jó szcifinek indul. nagyon okos.

spoiler:

ha ilyen kevés ideje volt az anyjának, minek centizte azt ki, és adott reggel fél órát ebédre? ez buta dolog volt a forgatókönyvírótól.
ahogy buta, elcsépelt dolog volt, az anyja halálát pont akkora idõzíteni, mint amikor futva találkoznak a fiával, egy ilyen okos filmbe, minek ilyen ostobaság? sokkal sokkolóbb és meghatóbb lett volna, ha futva talál rá a fiú az anyja testére
kár hogy kifut robin hood boni és klájdra
némely jelenet nagyon béna, pl a nullázós, mikor beköpi az egyik ember õket az idõbanditáknak.
az meg tetû unalmas, hogy mindig mondják, hogy hány évesek: "60 éves vagyok", "50 éve vagyok idõrendész", itt menõznek a piti számokkal, nincs egy 300 éves se?!
"küldje a napidíjamat ... várjon, látom õket" jaj, nagyon béna, többet érdemelne a sztori
athosga 2011 nov. 19. - 18:51:53
(97/458)
Kurva szar film, millió klisével, egy halom rossz, káros üzenettel, logikai bakikkal. De a lényeg átjött: a gazdag egy érzéketlen tolvaj kizsákmányoló, "idõ" márpedig jut elég mindenkinek, mindenki lehet kiskirály. A film szépen simogatja a gazdagságról álmodozók lelkét, miközben a pénzükre hajt (nem véletlenül pont most csinálták meg. Szánalmas). A legnagyobb üzenetet viszont szándékuk ellenére adták: mindenkinek van pénze, a gyárak üresek, mindenki boldog. De jó lenne, ugye? Meg egyébként is: éljen a kommunizmus!
mpeti1 2011 nov. 19. - 14:35:04
(96/458)
trev:

"A világ egyik legjelentõsebb tudományos elmélete?"

Gratulálok, megmuattad, ki az ostoba. Ha jelentõs tudományos elmélet, az csak jó lehet, ugye, meg sem szabad kérdõjelezni :) a föld pediglen lapos. Hiszen ez egy nagyon nagyon tudányos elmélet volt, nem is rövid ideig.
10/10
trev 2011 nov. 19. - 10:27:29 10/10 Előzmény stonerack
(95/458)
"Annyira jo ez a film. megnézem mégegyszer!!! Jol megalázzák benne a darwinista kártékony felfogást! Jo irányba halad a világ!:)"

Kártékony darwinizmus? A világ egyik legjelentõsebb tudományos elmélete? :-D Ostoba vagy. Bocs.
8/10
punkfy 2011 nov. 18. - 22:02:26 8/10
(94/458)
Szerintem is jó film, s tökéletesen illik a mai helyzetre. Persze soha az életben nem lesz Robin Hood 2. (sajnos ^^)
Alexa5 2011 nov. 18. - 15:31:27
(93/458)
Én is azoknak a táborát fogom erõsíteni, akik szerint ez a film nagyon jó volt. Tetszett a történet, a színészi alakítással sem volt semmi probléma. Bármikor megnézném újból ezt a filmet.
Szerintem a mai gazdasági helyzet egy hasonló állapotot bármikor elõidézhet.
Értékelésem 10/10.
10/10
stonerack 2011 nov. 18. - 03:45:48 10/10 Előzmény greeen
(92/458)
te rettentõen buta vagy. ez hol van a mesétõl? fényévekre, simán megoldható az ami ebben a filmen van némi tudományos fejlõdés után. ettõl sci-fui. ami mese az a gyuruk ura. egy.
Kettõ több van a filmben,mint a szorakoztatás, sokkal, de sokkal-sokkal. :-)
Mégpedig az, hogy meg kell maradni a középúton , értsd: ész és szív 50-50%-ban.
A csaj apja 99%ban elhidegult pénzkozpontu, és rideg felfogásu, tkpen az õ életfelfogása szerint értelmetlen az élet.
És pont ez a film mondani valója,hogy az élet többrõl szól mint a túlélésrõl.

Az IQd lehet hogy magas, de az EQ-d konstans nulla.
10/10
stonerack 2011 nov. 18. - 03:40:42 10/10
(91/458)
Annyira jo ez a film. megnézem mégegyszer!!! Jol megalázzák benne a darwinista kártékony felfogást! Jo irányba halad a világ!:)
kojuci 2011 nov. 16. - 22:32:26 Előzmény xhege
(90/458)
Valóban kár érte, jó az ötlet, de a kb. a film 3/4-étõl szerintem logikátlan, ostoba borzalommá vált, és már alig vártam hogy vége legyen…!
A vágások szörnyûek benne, mintha egy kisiskolás készítette volna valami ósdi géppel.
10/10
JOHNNY-BOY 2011 nov. 14. - 19:32:53 10/10
(89/458)
Nem tudom, lehet, hogy csak én vagyok szerény igényû de szerintem ez a film nagyon jó:) 10/10

Azt sem értem, hogy ezzel a Timberlékkel kinek mi baja van. Nem egy igazi õstehetség aki erõsen Oscar-díj esélyes de szerintem jó volt ebben a filmben. Seregnyi pocsékabb színész van.
6/10
sanderb 2011 nov. 14. - 13:41:34 6/10
(88/458)
Hát, elég gagyi forgatókönyvet írogattak ennek a filmnek, sajnos. Belevittek, drámát, romantikát, akciót, krimit meg mindent, de így is irtó gyenge lett. Pedig a témában sokkal több rejtõzik, kár érte. Ha egy jövõrõl szóló filmnek nincs még csak déli árnyéknyi üzenete sem, akkor az el lett hibázva, illetve tucatakciósodott egy más tér-idõsíkon. A legjobb részeit szem elõtt tartva is csak 10/6.
xhege 2011 nov. 14. - 10:54:13
(87/458)
Kár érte, akár még jó film is lehetett volna. Az alapötlet nagyon ütõs, a kivitelezés sajna gyatra. 5/10
8/10
ddeak 2011 nov. 13. - 11:42:30 8/10
(86/458)
én a sexet hiányoltam belõle. igaz próbálkoztak, de állandóan csak rohantak és ha megis történt késõbb a dolog a kocsiba, nem nagyon mutatták...
Ford Mustang 2011 nov. 13. - 00:49:24
(85/458)
Timberlake, futás!
Ez valószínûleg elkerülhetetlen: minden filmet más filmekhez hasonlítanak - még az alkotók is. Justin Timberlake mégis alaposan meglepett mindenkit, amikor új sci-fi/thrillerét, a Lopott idõt a Forrest Gumphoz hasonlította. Hiszen a Lopott idõ a jövõben játszódik, amikor a géntechnika olyan tökélyre fejlõdött, hogy 25 éves korban képes megállítani az öregedést, és így örök életet, sõt, örök fiatalságot biztosít. Annak, aki meg tudja fizetni...
- Azért hasonlít a Lopott idõ a Forrest Gumphoz - magyarázkodott Timberlake -, mert valószínûleg nincs másik film a világon, amiben ennyit futnak. Mivel az idõ nagyon értékes, a fõszereplõ folyton rohan: iszonyú strapás volt a forgatás, naponta tíz-húsz kilométereket kellett lefutnom: egy teljes koncertturné sem visel meg annyira, mint ez a szerep. Egy sportoló is sokat fut, de aztán jeget tesz a lábára, és kap egy hét szünetet a következõ meccsig: mi meg másnap hajnalban újrakezdtük, és nem hivatkozhattunk izomlázra. Igaz, én még jobban jártam: Amanda Seyfried tûsarkúban szaladgált mellettem.
1/10
fnori 2011 nov. 12. - 12:26:09 1/10
(84/458)
az ötlet egyszerûen zseniális, a kivitelezés már kevésbé. az a benyomásom hogy kicsit elsiették, lebutították (azok a szóviccek...) nem is beszélve a mi kedves Amandánkról, aki az egész filmben tûsarkúban futott az életéért XD alapvetõen azért nem rossz, de én jóval többet vártam
Bigpapa 2011 nov. 10. - 09:09:55 Előzmény domo.robi
(83/458)
Szerintem a jóléti társadalmat egy film adja vissza csak igazán és az a Star Trek. Ott már nincs értelme a pénz halmozásának (kivéve a Ferengiket,de azok az ûrzsidók,akiket a latinum és a vagyonszerzés hajt elõre),de a csillagflottánál és a földön az emberek inkább fejlesztik magukat,utaznak,felfedeznek,nem a nyomorról szól és nem arról, hogy robotként dolgozol egy életet,hogy ne dögölj éhen.

A világon valóban nincs jól elosztva a pénz.Nem tudom,minek valakinek 20-30 milliárd dolláros vagyon, amikor fogtechnikusként él,semmire nem költ,retteg kimenni az utcára,nem vezet saját autót...,akkor minek még harácsolni. De az tény, ha most szétosztanád a világ vagyonát az emberek közt és mondjuk még sikerülne nagyjából egyenlõ részben az osztás, senki sem dolgozna. Tényleg leállnának a termelõ üzemek,senki sem menne be melózni,mert minek? van pénzem.
SPOILER
Ugyan ez van a filmben,hogy a szétosztott idõ nem jó helyre került,mert nem tudnak élni ezzel a lehetõséggel.Eldobtak kapát kaszát és lerohanták a többi idõzónát,mint a sáskák.Az egész gettó csürheként viselkedett.Tudom,rossz hasonlat,de ha selyempapírba és arany csomagolópapírba teszel egy darab szart,az lehet,hogy jobban mutat,de attól még szar marad.Itt a gettólakók vagyonokat kaptak,de nem tudnak élni a lehetõséggel. Ahogy a haverja is, elivott 10 évet.
Bigpapa 2011 nov. 10. - 09:00:29
(82/458)
Azt észrevettétek,hogy nem volt egyetlen állat sem a filmben? Vagy ez csak nekem tûnt fel?
Mondjuk érdekes lett volna egy németjuhász, a bal mellsõ mancsán egy ketyegõ órával és ahogy hozzád dörgölõzik, lopja az idõdet :D
domo.robi 2011 nov. 08. - 23:11:17
(81/458)
****Spoiler is van benne ****
A film megértéséhez szerintem fontos a történelmi elõzmények ismerete. A Bibliában kb. 2000 éve le van írva egy olyan gazdasági rendszer létrehozása, amely a kézre, illetve homlokra rakott "bélyeg" segítségével mûködik. Most mit mondjon erre egy hívõ ember, amikor meglátja a Near Field Communication (NFC) technológia megjelenését vagy éppen a hazánkban is divatos a Paypass karórát illetve bankkártyát. Nyilván azt mondja, hogy elõállt az a technológiai alap, amely ezt a rendszert (Világkormány, antikrisztusi rendszer, New World Order, stb.) lehetõvé teszi? Nyilván hivatkozni fog a próféciákra.

Más kérdés, hogy az idézett prófécia nem a kevesek uralmát mutatja be, hanem azt, hogy egy személy kezében összpontosul a hatalom, aki egy kis vallásos imádásért cserébe mindenkinek, mindent megad. Ellentétes irányban megfogalmazva: csak az kap meg mindent aki a vallásos imádást bevállalja.

A film viszont nem errõl szól. A film a kevesek gazdasági uralmát mutatja be, a nyomorgó többség felett. Ez a mostani korra jellemzõ, és inkább igazságtalan, mint nem. Ma is megvan az a pénz a világon, amelybõl mindenki jól élhetne, de ha szétosztanád, akkor senki nem akarna tovább dolgozni, szétesnének a társadalmak, stb.

Egy kis off még a végére: többen éppen úgy értelmezik a "világkormány" idõszakát, mint amely véget vet a különbségekbõl fakadó igazságtalanságnak, és mindenkinek megadja az egyenlõ esélyt. Ebbõl a szempontból Timberlake az antikrisztus, a pénzosztogatása, a különbségek eltüntetésére irányuló törekvése miatt, és a jó öreg Weis bankár (a névválasztás nem véletlen) képviseli a mostani világrendszert...
9/10
parduccica 2011 nov. 08. - 07:57:39 9/10
(80/458)
nekem tetszett a film. Justin Timberleket sose bírtam, mondhatnám nem az én generációm, de a filmben meggyozott.
a téma nagyon érdekes és elgondolkoztató, sajnos sok benne az igazság, csak kicsit olvasni kell a sorok kozott. Szóval nálam 9.
7/10
offtopic
Csigalány 2011 nov. 07. - 21:08:28 7/10 Előzmény greeen
(79/458)
De a gettóbelinek nem volt ideje megvenni... ;o)