9/10
gabus53 2015 máj. 31. - 12:07:49 9/10
(3073/4273)
OK! Akkor tetszeni fog, csak a török sorozatok elég nehezn indulnak, de utána...
Bár viszont most már a 27. résznél tartunk, lehet, hogy érdemes lenne nézned, mert most már kezd kibontakozni a történet.
maryriddle 2015 máj. 31. - 11:56:36
(3072/4273)
Én vissza-vissza szoktam nézni az mûbalesetet, hogy kínozzam magam, talán ezért nem tudom soha se megkedvelni Kuzeyt. Nem számítottam rá, hogy lesz még valaki aki Güney szempontjából tartja igazságtalannak és szörnyûnek azt a jelentet. Pedig ha jobban belegondolunk, bizony az.

Ugye, ugye, hogy ha újranézzük és jobban figyeljük Güneyt, akkor egy csomó félreértésre fény derül vele kapcsolatban. Amikor elõször néztem a sorozatot, meggyõzõdésem volt, hogy Güney Banu miatt dobta Cemrét, de aztán nem véletlenül hajtogatta annyit, hogy az adósságát akarta rendezi. És hát olyan szerelmesen nézte Cemrét mindig, hogy eleve képtelenség volt hogy egyik napról a másikra kiszeressen belõle.
Igazából, ha Güney nem szereti Cemrét akkor a "két férfi harca egy nõi szívért" szlogen se érne semmit.

Nagyon paradoxonnak hangzik ez az egész helyzet, de én végig azt vártam, kívántam hogy Kuzey bocsánatot kérjen Güneytõl a börtönért és a mûbalesetért. Ehelyett támadta, sajnálta magát. Talán ha ez megtörténik, Güney feloldozást nyer, és nem változik meg ennyire. Ha Kuzeynek ennyi lelki intelligenciája van, hogy ezt belássa, akkor nálam is már olyan erkölcsi magaslatokra kerül hogy megszeretem.
Szóval, én Kuzeyt nagyon, nagyon sok mindenben felelõsnek érzem.

"Azért az túlzás, hogy Kuzey egy lány miatt meggyûlölte a bátyját" Ezt Kuzey mondta, hogy akkor és ott abban a pillanatban, annyira meggyûlölte hogy képes lett volna megölni. Azt már beszéltük mással, hogy talán már tudat alatt elõtte se szerette õszintén Güneyt, mert féltékeny volt Handan szeretetére (homlokot elvágós, vázatörõs jelenet), de nem akarom vádolni, ezt még ki kell nyomoznom, elemeznem :-)

És még valami: ha Güney nem lett volna jó ember, nem lett volna képes belerokkanni a bûntudatba. Ha annyira gonosz és önzõ lenne, nem érintette volna ilyen érzékenyen hogy Kuzey feláldozta magát miatta.
napraforgó 2015 máj. 31. - 11:32:27
(3071/4273)
Igen, tudom, hogy Cemrének írják, de Dzsemrének ejtik a nevét. Nekem így könnyebb volt, de lehet, hogy én is Cemrének fogom írni, mivel tudtommal a törökök is a latin ábc-t használják.

Találtam egy oldalt a török kiejtésrõl:
http://kiejtes.hu/az-eszt-a-finn-a-lengyel-es-a-torok-kiejtesrol-diohejban/a-torok-szavak-kiejteserol-nagyon-roviden

Amúgy nekem nem olyan furcsák a török szokások, 100 éve még nálunk is hasonló mentalitás dívott a családi élet, meg a szülõ-gyerek kapcsolatot illetõen. Szerencsére a vallásosság terén nem olyan bigottak, mint az arab országok.
9/10
gabus53 2015 máj. 31. - 10:58:50 9/10
(3070/4273)
Szia mankos!

Tudtam én, hogy "erre ráharapsz" :-)
9/10
gabus53 2015 máj. 31. - 10:57:55 9/10
(3069/4273)
Szia napraforgó!

Örülünk, hogy azért néha csatlakozol, és az sem baj, ha nem igazán tetszik neked ez a sorozat. Nem vagyunk egyformák - szerencsére - mindenkinek más ízlése van és ez természetes.
De ha nem lenne olyan jó ez a sorozat, talán nem is indítottak jó pár fórumot, és megszámlálhatatlan oldalt a világ minden tájáról a fészen, és mi sem vettük volna a fáradtságot zandrával, hogy szabadidõnket feláldozva elkészítsük a fordítást.

És hogy Dzsemre (helyesen: Cemre) lenyalt frizurája sem tetszik?, sebaj. Tudod a törököknél nem a szilikonos celebnek nevezett felkapaszkodó kis senkiket(és most még finom voltam és nõies, ahogy mondani szokás) szerepeltetik a sorozatokban, hanem hús-vér embereket. Náluk a természetesség számít elsõsorban.
Többen már nem egyszer és nem kétszer leírtuk, hogy a török sorozatokat vagy elfogadja az ember vagy sem. Teljesen más kultúra, vallás és szokás él ebben az országban, mint ami nálunk van. Ha ezt valaki így el tudja fogadni, akkor tetszeni is fog ez, és más török sorozat is.

Nekem nagyon tetszik - és nemcsak ez a sorozat -, mert nem a napi lerészegedésrõl, bulizásról, kiabálásról, k......rõl, nyafogásról, munkaundoritiszrõl, stb. szól. Ezen kívül remek zeneszerzõik is vannak.
Pl. mióta török sorozatokat nézek, azóta ímádom az olívabogyót, és elég sûrün is fogyasztom.

Szép napot :-)
napraforgó 2015 máj. 31. - 10:25:45
(3068/4273)
Látom, sokan kiszállnak a sorozat elemzésébõl. Én meg pont most akarok hozzászólni... Megnéztem az elsõ 10 rész után is jópárat mostanáig és bizony még most sem érdekel annyira a témája. Nem rossz, nem rossz, de sokkal jobbat vártam.

Igaz, most már látni, hogy Kuzey nem az a roszz fiú, akinek az elején látszott. Vannak erkölcsi elvei. Pl. a tartozását meg akarja adni, hûséges a barátaihoz, kiáll értük, vagy elveszi a felcsinált barátnõjét. De nagyon hirtelen haragú - ezt nyilván az apjától örökölte - gondolkodás nélkül odacsap, de nõt azért nem üt meg.

Güney szépen rámutatott az apja hibájára - nem azért távolodtunk el tõled, mert megtudtuk, hogyan szerezted a sebhelyed, hanem mert állandóan ordítottál velünk és gyakran eljárt a kezed. (Én is pont ezt mondtam korábban).

Még mindig nem tudom, miért is tartják a sorozatban annyira szép lánynak Dzsemrét, hiszen mind Banu, mind Simay, mind ez a most feltûnt Zeynep sokkal szebb nála. A szõke, a fekete, meg a vörös szépség messze lekörözi a barna verebet... Dzsemrébõl 12 egy tucat, bár ha kifestik és megcsinálják a haját, egész jól néz ki. Na de ez a hátul összefogott, lenyalt frizura... hát nem így néz ki egy szépség.
10/10
lizbell 2015 máj. 31. - 08:51:55 10/10
(3067/4273)
Szép vasárnapot Mariska! :)
és mindnyájunknak!!!!
BMariska52 2015 máj. 31. - 08:02:37
(3066/4273)
Látom, ma csak én írok. Ugye jól láttam, hogy Güney saját magát vágta fejbe? Hát, így már könnyû lesz neki, ha ráfogja Banura, hogy õrült, micsoda gerinctelen alak! De Banu nagyon is eszénél van, még Kuzeyt is felhívta. Nagyon kiváncsi vagyok, mi lesz ebbõl!
BMariska52 2015 máj. 31. - 07:36:48
(3065/4273)
Kedves Érsek! Nagyon szépen köszönöm! Ha a napocska nem süt, azért már megérte felkelni, hogy a számomra kedves emberek néhány sorát olvassam el a fórumon. Szép vasárnapot Mindenkinek!
BMariska52 2015 máj. 31. - 07:35:37
(3064/4273)
Kedves Malvinka! Hamarosan írok Neked néhány sort privát levélben. Addig is szeretettel üdvözöllek és szép vasárnapot kívánok!
10/10
lizbell 2015 máj. 30. - 21:40:32 10/10
(3063/4273)
Kang Ji-hwan, már meg is válaszolom magamnak! :)
10/10
lizbell 2015 máj. 30. - 21:31:13 10/10
(3062/4273)
ki van a képen?
8/10
Érsekvári 2015 máj. 30. - 20:43:23 8/10
(3061/4273)
Kedves Mariska !
Most csak így jelezném , megkaptam a leveledet .
Köszönöm szépen . Minden sorod aranyat ér .
Szép hétvégét kívánok Neked :)
malvinkicska 2015 máj. 30. - 19:44:01
(3060/4273)
Kedves BMARISKA én 35 évig éltem házasságban, sokat kellet távol lennem, tanultam stb, de mindig próbáltam , hogy jó legyen, mert mindig nem voltam én sem nevethetném, de hála az Istenek jól megvoltunk.
BMariska52 2015 máj. 30. - 19:21:27
(3059/4273)
Kedves Érsekvári! Pont most fejeztem be Neked a levelet anélkül, hogy ezt elolvastam volna. Ez a telepátia! Mûködik! Szép Estét Neked!
BMariska52 2015 máj. 30. - 19:12:06
(3058/4273)
Kedves Gabuska! Többek között ezt is nagyon szeretem Benned, hogy a Te figyelmed mindenre és mindenkire kiterjed!
Isten éltessen sokáig Téged is a Gyermeknapon, mert azért valljuk be, a gyermek mindig bennünk marad és szerintem az a jó, így tudunk boldogabbak lenni!
BMariska52 2015 máj. 30. - 18:46:41
(3057/4273)
Kedves Malvinka, teljesen igazad van abban, hogy nemcsak megszerezni megtartani is tudni kell..., ezt sokan elfelejtik, mert elszállnak maguktól, nyeregben érzik magukat, fõleg, mikor már gyerek is van, ha egy pici válság van, próbálnak még egyet, ami a legnagyobb hülyeség.
Nagyon félelmetes Banu viselkedése, de talán nem olyan piskóta Cemre, hogy valamit csinálna vele. Bár, azoknak, akiknek baj van agyilag, rendkívüli erõkifejtésre képesek. Güney nem vetett számot vele, hogy a nagy vagyon hozadékait is el kell viselni. Na de, tudod, azt mondják, amilyen rózsát szakítottál, olyat szagolsz. Ez nagy igazság!
8/10
Érsekvári 2015 máj. 30. - 18:36:56 8/10
(3056/4273)
Tényleg nagyon igaz dolgokat írtál a házasság témájában .
Sok múlik két emberen és tenni kell azért . A nõknek mindig is több teher nehezedett a vállára .
Legyen jó feleség amibe bele kell férni a jó háziasszonynak , a háztartásban is oké legyen .
Csinos , ápolt , csábos ahol kell.....plusz a gyerek témában , esetleg ( muszáj ) a munkahelyen is helytálljon mosolyogva.
Nem sok egy kicsit ? , dehogy nem .
Az a helyzet valahol akad egy gyenge láncszem mindig a gépezetben . Sok esetben .
Bizony vannak ám szuper nõk akik piszok jól veszik az akadályokat . Taníthatnák hogyan csinálják.
8/10
Érsekvári 2015 máj. 30. - 18:20:32 8/10
(3055/4273)
Nagyon köszönöm már többször elolvastam olyan édes versike a rajzok meg Walt Disney Cuki figurái .
Azt hiszem privát levél megy hamarosan :)
9/10
gabus53 2015 máj. 30. - 17:15:23 9/10
(3054/4273)
Szia Érsekvári!

Ez így igaz, pedig nem 1-2 szép verset találtam, de akárhányszor újra ovastam õket, mégicsak ez volt az, amelyikbe beleszerettem.
:-)