9/10
gabus53 2015 jún. 14. - 12:43:04 9/10
(3293/4273)
Szia Bemes!

Úgy látom, maximálisan egyetértünk. Ebben a sorozatban sem, mint ahogy más török sorozatokban sem a szexualistást helyezik elõtérbe, és nincs is rá szükség.
Számomra egy nézésben - ahogy Kuzey Cemrére néz - minden benne van, és ezt mindketten tudják! Aki, mint magánember nem élt át ilyet, talán ezért gondolja, hogy hogy nincs kémia kettõjük között.
És ahogy írod, igen, elfojtásról szól, mert én képes vagyok elfogadni az õ kultúrájukat, vallásukat, természetesen a sorozatok által.
Lehet, hogy az életben már másképp mûködik, hiszen mégiscsak a XXI. században élünk, de nekünk - mint a világ másik pontján lévõ embereknek - ezt közvetítik, ezért így nézem és így fogadom el ezeket a török sorozatokat.

És azt kell mondanom, hogy nem hiányzik a szexualitás képi megjelenítése ebbõl a sorozatból, mert maga a történet is, és a színészek is nagyon jók.

És nem utolsó sorban a vallásuk miatt sem tehetik meg. A legjobb példa erre - és ezt a Karadayi fanatikusok nagyon jól tudják -, hogy amikor Feride és Mahir "összejönnek", Bergnek a teljes háta meztelen. Micsoda botrány volt ebbõl a törököknél, napokig cikkeztek róla, mert még filmen sem lehet meztelenkedni.
Vagy akik látták az Igazgyöngy sorozatot, ott pl. azt vettem észre, hogy az ágyban kettõjük közé mindig be volt gyúrva a paplan, nehogy még véletlenül is összeérjen a testük.

Úgyhogy maradok annál a véleményemnél, hogy igenis van kémia köztük, de nem is kicsi... :-)

Szép napot mindenkinek!
napraforgó 2015 jún. 14. - 08:19:55
(3292/4273)
Én a mostani helyzet alapján nem mondanám, hogy Simay átverte Kuzeyt. Én eddig csak azt láttam, hogy szerette a fiút és valóban terhes is lett tõle. Ezt el is mondta neki, de a fiú nem reagált semmit (jó, ez érthetõ, nyilván meglepte, mergdöbbent, stb., át kellett gondolnia). Kétségbeesésében,hogy a fiú nem jelentkezett, meg a barátnõje rábeszélésére a lány abortuszt csináltatott (a szülõk reakcióját egy esetleges terhességre el tudjuk képzelni...)
Õ akkor hibázott, amikor Kuzey házassági ajánlatára nem mondta el, hogy már nincs gyerek. De én még ezt is megértem valahol. Melyik nõ szereti, ha az õ imádott pasija kizárólag az útban lévõ gyerek miatt veszi el? És nem azért, mert õ is szereti? A csaj talán reménykedett és bízott Kuzey érzéseiben. Azt nem tudhatta, hogy a fiúnek nemigen voltak vele szemben érzései... Tehát reménykedett, hogy a szerelem kölcsönös és gyerek nélkül is kitart. Tévedett szegény.
És, hogy késõbb átveri, vagy, úgymond gonosszá válik? ezt én még nem tudom, de biztos annak is oka lesz...
Bemes 2015 jún. 14. - 08:17:26
(3291/4273)
Szia Gabus!
Kicsit késve reagálok arra amit Katicának írtál egyébként. De belekotyognék, mert már engem is többször foglalkoztatott, hogy felróják a filmnek, a fõszereplõknek a hiányzó kémiát. Mert tény, hogy a fizikai vonzalomnak ott kell lennie egy ilyen elsöprõ szerelemben pláne. Csakhogy itt elfojtás van, méghozzá lelki. Nem a vágy elfojtása elsõsorban, és mint tudjuk a fejben sok minden eldõl. Ráadásul Cemrének nincs tapasztalata, õ is olyan sete-suta, nem provokálja ki Kuzeybõl "bikát". Na, ezért elnézést kérek mindenkitõl!
Szóval láthattuk, Kuzeynek semleges esetben, amikor mindkét fél akarja és csak a szexrõl szól a dolog, akkor nincsenek problémái. Zeyneppel már voltak gátlásai, mert ott már azért másként gondolt a lányra. Ezért kellett Zeynepnek kezdeményeznie, szóval szerintem Zeynep nem mondhatja hogy kihasználta õt a srác.
Én érzem Kuzey és Cemre között a fizikai vonzalmat, a késõbbiekben errõl majd még beszélhetünk.
Ettõl függetlenül nem csodálkozom. Mivel ahhoz szoktattak a nyugati filmek, hogy direktbe mutatják a szexet, már a finomabb jelzéseket sokan észre sem veszik. Talán még a szerelem sem hihetõ számukra, ha az nem párosul vad , kiéhezett tekintetekkel stb.
Bemes 2015 jún. 14. - 07:54:05
(3290/4273)
Gabusék mai filmjére reagálnék, ezt az elsõ évadosok figyelmeztetésére írom.

Remélem ti is jól szórakoztatok kedvencünk nyomozásán. Mert már azért neki is feltûnt Demet és Seref szimpátiája, de neki meg kell védenie Ali becsületét. Aranyos, ahogy felnézve Ali képére mondja "tévesen gyanakodtunk". Ez a többesszám tetszett. Az ember így tudja túlélni egy szerette elvesztését, hogy lelkileg megtartja magának. Szeretem ezeket a finom kis pillanatokat a filmben.
Seref elvesztette a családját, barátait. Neki már Kuzey, Demet és Sami az új család. Milyen közel hozta õt hozzájuk a részvét, szimpátia, az hogy mint mondta egyszer "nekem is vannak sebeim, azért látom a tiédet".
Nem semmi volt Kuzey "belépõje" a klubba! Háát mit mondjak? Muszáj volt mosolyogni, hiába, szeretjük õt. Azért egy rugóra jár az eszük Sereffel.
Szegény Banu! Tudom, elszerette Cemrétõl Güneyt, de tulajdonképpen - most már megismerve ezt a jóembert- ez inkább szívességnek tûnik utólag.
malvinkicska 2015 jún. 14. - 07:32:26
(3289/4273)
A helyzet bonyolódik. Simay menedéket talál a nyomozónál, persze Kuzey tudta nélkül, az sajnálja, bajba keverte a nyomozót is lakást akar keresni magának, nem beszélve fél Mori Sevkitõl, aki bosszút állhat rajta. Zeynep ahol teheti mindenütt belerúg Cemrebe, már emberi méltósága nincs, azt hiszi esélyes Kuzeynél, de szerintem nagyot téved, nagyon rondán viselkedik. Güney is kutat bizonyíték után Barissal szemben, az is jobb lenn ha a beteg feleségével törõdne akit borzalmas rémálmok, gyötrik, azt látja minden család tagja meg akarja ölni rohamot kap, telefonálnak a kórházból, hogy Banunak rohama volt el is rohan Ebru Güney. Az jön le itt szint az egész család be akar tartani valamiért a másiknak, mindnek van a füle mellet valami, valami takargatnak egymás elõl.
Bemes 2015 jún. 14. - 07:20:49
(3288/4273)
Sami tényleg megérti a fiát, mindent megtesz hogy újra kezdhesse az életét. A baj ott van, nem tudja a házasság történetét. Azt hiszi, a fia szereti a lányt, fogalma sincs hogy az átverte õt. Egyébként tényleg nem tudom mit gondolt Kuzey, hogyan tovább? Simay nagy marhaságot csinált, az ember néha meg is sajnálja. Ha másért nem, hát az õrült családjáért.
Jobb lett volna, ha Kuzey visszaküldi a nagybácsival, de a mi kedvencünk lelkiismeretes. Hisz a lány testével védte ,és tulajdonképpen szereti is õt.
Handan nem ilyen megértõ, amit azért nem is csodálok. Ki örülne egy olyan mennynek, aki elvetette magát átverve a fiúnkat? Innentõl megjósólható az otthoni pokol.
napraforgó 2015 jún. 14. - 06:33:18
(3287/4273)
Güney meg kihallgatja Ebrut, aki valami magánnyomozóval beszélhet. Vajon mit kezd az információval? És Banu milyen undok, ahogy figyelmezteti Güneyt, most már fõnök vagy, nem viselkedhetsz akárhogy - csak mert nem tetszett neki, hogy a volt barátnõjét is befuvarozta a céghez.
napraforgó 2015 jún. 14. - 06:03:22
(3286/4273)
A legutóbbi részben láttam elõször Samit pékként tevékenykedni. Eddig csak ült egy kis asztalkánál és számolta a simiteket, meg a hozzá felhasznált anyagok mennyiségét. Nem is volt róla jó véleményem, csak dumált, de nem csinálta...
Most végre formálta is a tésztákat és közben oktatta a mellette tevékenykedõ Kuzeyt.
Önfejû vagy és túl hirtelen döntesz. Jól látja, hogy a fia feláldozta magát a családért (elsõsorban Güneyért!) És közben kijelenti, hogy ki kell tartania a felesége mellett. Sõt, késõbb el is megy Simayhoz Ali lakásába. Hogy mit beszéltek, az rejtély, de magával viszi a lányt és az egész családnak kijelenti, hogy a menye ott fog lakni velük.
Simayt nem irígylem, ahogy ott állt az össztûzben. A családja kitagadta, az anyósa nem akarja, nem szereti, a férje sem akarja magához venni, egyedül az apósa ragaszkodik az odaköltözéséhez. De legalább nem lõttek rá...
9/10
gabus53 2015 jún. 13. - 21:44:10 9/10
(3285/4273)
OK, én is totál jó indualtúlag gondoltam, csak talán ez nem jött le a szövegembõl... Sorry...
10/10
lizbell 2015 jún. 13. - 20:58:13 10/10
(3284/4273)
feltételes módban írta :) végül is annyi lenne Gabus, ha kegyeskednének megvenni a 2. évadot és azt is szétnyúznák! a Seherezádéhoz akarta viszonyítani, de arra én már nem emlékszem mennyi volt!
a lényeg hogy 80 részes valójában! és mindjárt kivégezzük sajnos!!!
9/10
gabus53 2015 jún. 13. - 20:50:51 9/10
(3283/4273)
Valami kis számolási probléma lehet kettõnk között:
Nagyon egyszerûen próbáltam jelezni, de talán nem kellet volna, mellékelem az elõzõ hozzászólásomat:
------------------

Szia abiszriczky!

Az eredeti török sorozat 2 évadból áll, 2x40 epizódos.

A SuperTV2 már az 1. évadot leadta ezév február végéig (40 epizódból 107 részt csináltak), ez a sorozatbarát oldalon nézhetõ.

Most az anyacsatornán újra leadják az 1. évadot (nem tudni, hogy ugyanaz-e, mint a SuperTV2 által leadott, vagy kicsit átvágták), elõreláthatólag ismételten 107 rézben.

A 2. évadról semmi hír nincs, hogy egyáltalán szándék mutatkozik-e arra, hogy megvásárolnák. Ezért indítottunk egy Facebook oldalt, ahol a 2. évad epizódjait feliratozzuk. https://www.facebook.com/Gabus53
Mindennap teszünk fel egy perces kis részt, és egyéb információkat is lehet találni az oldalon.

:-)
abisztriczky 2015 jún. 13. - 20:16:44
(3282/4273)
Szia Gabus!

Köszi az infót! Akkor ezek szerint több mint 210 rész lenne a 2. évaddal együtt nálunk.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 13. - 18:33:52 8/10
(3281/4273)
Már másodszor nézem az elsõ évadot , meg közben a második évadban is jól benne vagyok , de Zeynep eszméletlen egy csaj tud még hova " fejlõdni " .
Most még jobban élvezem amiket csinál és mérgelõdik . Egy hisztigép nem vitás.
Az még hagyján ruhástól tusolt , de ahogy kaparta a csempét és verte már nem bírtam , kitört belõlem a nevetés / nem szép , de muszáj volt / .
Arra viszont nem emlékszem , hogy erre a nagy traumára fogja feketére váltani a hajszínét. Lehet Simayt akarja überelni ezzel , hátha így jobban bejön majd Kuzeynek......, de nem árulok többet el legyen neked meglepi .
Viszont Handan asszony rászáll Simayra , aki eleinte még tûri , de aztán nem nyeli le.......nem semmi a köztük lévõ ellenszenv és ráadásul egy fedél alatt .
10/10
syuzi 2015 jún. 13. - 17:56:04 10/10
(3280/4273)
Köszi szépen:) Pontosan Simay családja még Handan asszonyon is túl tesz elõször kitagadják a lányt utána meg felkeresik Kuzey családját és hogy oda vannak hogy Kuzey börtönben volt , és hogy biztos Kuzey tehet mindenrõl ami a lányukkal történt. Handan és Sami is titokban házasodott ez meglepett . Handan hogy oda volt , hogy Sami tehet róla hogy nem találkozhat a családjával , szegény Sami meg csak nézett hogy milyen a felesége milyen nagyra vágyó és kétszínû

Kiváncsian várom a hétfõi részt:)
10/10
syuzi 2015 jún. 13. - 17:49:15 10/10 Előzmény gabus53
(3279/4273)
Köszi szépen:) Samitól rendes volt, hogy Simayt hozzájuk vitte:) Handan asszony most nem mert annyira kiabálni mert ott volt Banuka. Güneyen látszott hogy nem tetszetek neki Kuzey ötletelése úgy tûnt neki mintha az öccse át akarná venni a helyét. Banu hogy leszidta már Güneyt amiért Cemret is bevitte a céghez kocsival. Banutól nem volt szép hogy végül Simayt nem vette a céghez, de mondjuk én Simayt se sajnálom amint megtudta hogy Banu nem veszi a céghez már rögtön árulkodni próbált hogy Cemre ezt meg azt mondta, de Banu könnyû szerrel lepattintotta Simaykat
Zeynepkének már majdnem összejött a dolog Kuzeyel csak pont akkor jelent meg Sami papa Simayal hogy hoztam a feleséged Zeynep meg csak nézett nagyokat hazament és ruhástól lezuhanyzott:D
Már várom a hétfõi részt:)
9/10
gabus53 2015 jún. 13. - 14:01:46 9/10
(3278/4273)
Szia abiszriczky!

Az eredeti török sorozat 2 évadból áll, 2x40 epizódos.

A SuperTV2 már az 1. évadot leadta ezév február végéig (40 epizódból 107 részt csináltak), ez a sorozatbarát oldalon nézhetõ.

Most az anyacsatornán újra leadják az 1. évadot (nem tudni, hogy ugyanaz-e, mint a SuperTV2 által leadott, vagy kicsit átvágták), elõreláthatólag ismételten 107 rézben.

A 2. évadról semmi hír nincs, hogy egyáltalán szándék mutatkozik-e arra, hogy megvásárolnák. Ezért indítottunk egy Facebook oldalt, ahol a 2. évad epizódjait feliratozzuk. https://www.facebook.com/Gabus53
Mindennap teszünk fel egy perces kis részt, és egyéb információkat is lehet találni az oldalon.

:-)
malvinkicska 2015 jún. 13. - 10:38:27
(3277/4273)
Azt kifelejtettem, hogy Kuzey ellenõrzi Demetet, mindenkinek van magán élete, olyan fiatal D egész életében nem gyászolhatja Alit, hiszen az sem kívánná tõle, ezt most nem jól csinálja K akárhogy is rábízta.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 13. - 10:06:45 8/10
(3276/4273)
Szeretem olvasni a meglátásodat , sok igazság van benne.
Annyi minden történt megint , nem tudom rövidre fogni .
Baris már várja Burakot a cégnél és Ebru kioktatja fiát miként viselkedjen . Rajta múlik sok minden . Baris ajtócsapkodása már szinte kötelezõ tétel . A folyosón Burak - Baris találkozása nézése az utálatot tükrözi .
Güney Burak figyelmébe ajánlja Melda barátságát , mivel az alibi kulcsa nála van . Burak el is hívja majd ebédelni a nõt .
Kuzey éppen a Zeynep hurrikán nyomait tünteti el amikor jön az apja a jó hírrel sínen vannak újra Aynurral.
Az öreg kiakad a harctéri látványon és Kuzeyt okolja ezért . Zeynep nem is hibás kicsit se , furcsa az öreg gondolkodása . Egyébként kisimult Sami a boldogságtól és Gültennel meg is osztja ezt , akinek végül is sokat köszönhet .
Banu szegény nagyon beteg ez már visszafordíthatatlan valószínû .
Megjött ! Handan anyu pedig nem hiányzott a bajkeverése , a gyûlölködése.
Zeynepet az estélyre meghívta Baris , már ez eleve nem tetszik Cemrének.......tuti lesz valami balhé .
A hadnagy egyenlõre Simayt a lakásába vitte , de Kuzey elõtt titkolják , aki kiszúrja a telefonba valaki van nála . Rögtön
Demetre gyanakszik akit cselesen fel is hív , hogy kiderítse mi a helyzet .
malvinkicska 2015 jún. 13. - 06:23:16
(3275/4273)
Sami örömmel közli Gültennel, hála neki kibékültek Aynur és õ, mert meg akar változni, jó apa, és férj szeretne lenni ami eddig nem sikerült. Baris továbbra is szemet a család tagokkal fõleg Cemrével, meghívja Zeynepet az estére ami teljesen kiborítja Cemrét, hiszen érthetõ. Güney sem tiszteséges uton jár, azt mondja Buraknak kérdezze Meldat az estével kapcsolatban az többet tud, Burak úgy sem hagyja annyiba az biztos. Banu a beteg ágyon látja gyerek kori énjét és beszélget vele, elmondja õtet senki nem szereti, sorolja, mindenki becsapja, valahol igaza van, mindent tagadnak tõle, ezzel nem javítják az állapotát, inkább rontják, amúgy is, mentálisan labilis személy. A Túlzott törõdés akarat érvényesítés, megbetegítette sajnos. Handan visszatért, és ugyan az az undok aki volt a személyzetet ugráltatja, igaz ha a szegény ember lóra kap a Jehova nem éri utol, most õ ebben a szituban van ,de szerintem tiszavirág életû lesz a tündöklése ahogy én gazdagékat ismerem, fõleg Banuval nem lesz könnyû neki az élet.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 12. - 21:28:04 8/10
(3274/4273)
Õrülök , hogy Mariska jelentkezett hiányoltam Õt , reméljük hamarosan köztünk lesz .

Hááát a Tv2-s rész a mai annyira jó volt , megint csak újra látni .
Itt már kezd kibontakozni Zeynep depressziós hajlama . A tipikus egyszer fent és vidám vagyok , máskor lent és hiszti tombol rosszkedvem van . Jó ötlet volt a zuhany alá állnia még ha ruhástól is tette . Egy hisztérika , elkényeztetett egyke .
Simay megjelenése és amikor megtudja felesége Kuzeynek kiborult a drága .
Ezt most különösen figyeltem és a végkifejlet már a pékségben lezajlott õrjöngésig vezet . Tulajdonképpen várható a folyamat , hogy idáig jut a lány . Talán még lesz rosszabb is ?
Handan amilyen képet vág és majdnem leokádja / bocsánat a szóért / Simayt . Sami elég merész dolgot tett , hogy oda vitte lányt , fõleg Kuzey tudta nélkül . Túlment egy bizonyos határon az biztos .
Kezdõdnek a "békés szép napok " Handan és Simay között .