9/10
gabus53 2015 jún. 17. - 19:45:16 9/10
(3353/4273)
Ez nagyon édes, köszönöm :-)
BMariska52 2015 jún. 17. - 19:32:59
(3352/4273)
Kedves Bemeském! Nagyon szépen köszönöm a szavaidat! Ez milyen gyönyörû kifejezés: "szívember"! Külön megjegyzem, nagyon illik bizonyos emberekre, örülök, hogy mi is hozzájuk tartozunk szerinted! Pedig nekünk nehezebb a életünk ezért, de megéri! Az a jó, hogy itt a fórumon, akik szépen összekovácsolódtunk, a legtöbb SZÍVEMBER!

Kedves Érsekem, Neked is itt írom, hogy bocs, mindent leírtam elõtted!! amúgy elég koránkelõ vagyok, de régóta nem jutottam hozzá a reggeli órákban az íráshoz, és mire leültem, már Ti írtatok le elõttem mindent, de én azt is úgy szeretem olvasni, amit Ti írtok, fontos nekem a véleményetek!
További Szép Estét!
BMariska52 2015 jún. 17. - 18:58:57
(3351/4273)
Drága Gabuskám!
Tudod, hogy mennyire szeretlek, mennyire tisztellek! Pont ezért nem szeretnélek megbántani, de mostanában az jut eszembe, vajon hány fénymásolatot készítettél magadról Kedvesem? Emlékszel még a Koltai Róbert "Illetékes elvtárs" humorára? Hát, elvtársak, az is hozzám tartozik, minden hozzám tartozik...
Teljesen odavagyok, milyen sokoldalú vagy, mi fér még bele, hogy tudsz ennyi mindent megcsinálni? Receptek, cikkek, videók, képek, színes tájékoztatások, montázsok, rengeteg fantáziával elkészített mindenfélék, már sorolni sem tudom, plusz filmek 20 percben most már két helyen!
Nagyon szépen kérlek, pihenj meg néha, még nagyon sokáig szükségünk van a Hozzád hasonló emberkékre a mi kis társaságunkban!
Ugye nem bántottalak meg? Nem szeretném! Örök hálám Neked, hogy élvezhetjük ezt a sok mindent, amit Tõled kapunk!
Szeretettel: Mariska
9/10
gabus53 2015 jún. 17. - 17:38:23 9/10
(3350/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Ahogy ígértem, itt olvashatjátok az Epizód Magazin mai (2015.06.17.) 25. számában megjelent cikket teljes terjedelmében:

Kivanc Tatlitug: Betegesen soványra fogyott

A Kuzey Güney fõszereplõje mindezt egy szerep kedvéért tette meg. Sokan a 2013-as Egy pillangó álmát (helyesen: „A pillangó álma” szerk.megj.) tartják az utóbbi évek legjobb török alkotásának, de az biztos, hogy ez a mozi készült a legnagyobb költségvetésbõl, s Kivanc szó szerint mindent megtett annak érdekében, hogy tökéletes alakítást nyújtson egy tragikusan meghalt, tüdõvészben szenvedõ (talán helyesen így kellett volna írnia a cikk szerkesztõjének -bár megjegyzem, nincs újságírói vénám- szerk.megj.:) „egy tüdõvészben szenvedõ, tragikusan meghalt) költõ bõrébe bújva.

A film, ami Törökországban hatalmas sikert aratott, számos nemzetközi díjat is bezsebelt, s az Oscar-díjért is harcba szállt, igaz, végül sem a szobrot, sem a jelöltséget nem tudhatta magáénak. Ennek ellenére a külföldi kritikusok is magasztalták a produkciót, s Kivancot s. Kiemelték, hogy nem igazán tanult színészetet, hiszen egykor modellként indult be a karrierje, ehhez képest rendkívül hitelesen és meggyõzõen játszotta el a fiatalon meghalt költõt, Muzaffer Tayyip Uslut.

Egy tragikus szerelem története

Maga a film egyébként arról szól, hogy Muzaffer, s barátja, a szintén poéta Rüstü, ugyanabba a lányba szeretnek bele. Az arisztokrata származású Suzan azonban kezdetben elérhetetlennek tûnik a számukra, õk viszont nem adják fel, s verseikkel igyekeznek meghódítani a szívét. Egyfajta verseny alakul hát ki a két barát között. Mindehhez a díszleteket az 1940-es évek Törökországa adja. lgaz, a ll. Világháborúból az ország kimaradt, ám a háború szörnyûségei, legalábbis egy részük, õket is érintette. Abban a kisvárosban ahol éltek, például minden férfit arra köteleztek, hogy a közeli bányákban dolgozzon. Az amúgy is beteges Muzaffer azonban nehezen viselte a fizikai munkát, amelynek következtében tüdõbetegsége is súlyosbodott, s végül tuberkulózisban halt meg. A sors furcsa fintora, hogy barátja sem élte túl ezt az idõszakot, tehát egyikük szerelme sem tudott beteljesedni. A film - és ez igen fontos – igaz eseményeket dolgoz fel. Kivanc azt nyilatkozta, a forgatások alatt végig úgy érezte, hogy a fiatal költõ szelleme jelen van, ott Iebeg körülöttük, õ maga igyekezett a lehetõ legjobban Muzafferré lényegülni. Kívülrõl megtanulta számos versét, s mindent elolvasott, amit csak lehetett róla. Ám nem csak szellemileg, fizikailag is komoly kihívások elé állította ez a szerep. Õk ketten ugyanis alkatilag nagyon különböztek egymástól, Muzaffer kicsit púpos, sánta és betegesen sovány férfi volt. Emiatt Kivancnak több mint l0 kilótól kellett megszabadulnia már a forgatások kezdetére is. Késõbb pedig még tovább kellett fogynia, hiszen ahogyan a betegség egyre jobban elhatalmasodott a költõn, fizikálisan is mind rosszabb állapotba került. Végül pedig fel kellett adnia a küzdelmet a halálos kórral szemben.

Palánki Rita
10/10
lizbell 2015 jún. 17. - 16:27:36 10/10
(3349/4273)
A Tv2 oldalán nem tudod, csak itt: http://www.sorozat-barat.com/video/series/2210/Kuzey_Guney_-_Tuz_es_viz_online_sorozat/01_evad

itt már az egész 1. évad fenn van szinkronosan, mert a SuperTv2 leadta, máshol nem megy!
malvinkicska 2015 jún. 17. - 15:38:20
(3348/4273)
A sorozat baráton megtalálod az elsõ évadot, jelenbe a TV2 õn megy este az elsõ évad, mi már elõbbra vagyunk Gabuék jóvoltából mivel õk fordítják a második évadot, kérdez nyugodtan segítünk, hogy te is részese legyél ennek a ragyogó sorozatnak.
767757 2015 jún. 17. - 14:51:33
(3347/4273)
Hogyan lehet megnézni az elõzõ napi részt a TV2-ön ami kb 2 hónapja indult? Probálkoztam de nem találok sehol ilyen újranézõt a Kyzey Güney-hez. Nagyon tetszik a sorozat, de ugy látom van aki már nagyon elörébb van a sorozat nézésével! Megy másik csatornán is a sorozat?
10/10
syuzi 2015 jún. 17. - 12:45:38 10/10
(3346/4273)
Jó volt nagyon a tegnapi rész is:) Güney csak nézett nagyokat , hogy Kuzey milyen olcsón tudta megrendeltetni a pavilonokat:D Zeynep fõnõkének a varrodában hogy felcsillant a szeme mikor meghallotta Banu nevét és még ingyen is kész lenne le szállítani és megvarrni a kötényeket , ennyit tesz a Sinaner név. Szegény Simayt sajnáltam amikor Banuval beszélgettek az ékszerboltban Banu jól becsapta szegényt elõször munkát ígért neki, ruhákat adott neki amikor szüksége volt neki Simayra ,most hogy Simay bajban van már nem ad neki munkát a cégnél és már nem tud neki segíteni. Ez nem volt szép tõle. Handan asszony már megint hozta a formáját csak 3-juknak akart teríteni, de Sami jól helyre tette Handant. Sami még jobban elfogadja és próbálja megszeretni Simayt. Güney és Baris beszélgetése érdekes volt és pont akkor jött Ebru és már rá is jött hogy Güney lehallgatta a beszélgetését az ügyvéddel vagy kicsodával. Ebru már próbálta Güneybõl kiszedni hogy mit tud az aláírásról, de pont akkor jött Banu

Szegény Gültent sajnáltam ahogy rá támadt Handan pedig most nem õ volt a hibás Gülten.

Már várom a mai részt is:) Kedvenc sorozatom ezt a sorozatot nem lehet megunni:)
9/10
gabus53 2015 jún. 17. - 11:33:02 9/10
(3345/4273)
Heti RECEPT rovatunkban a Húsos burek elkészítéséhez adnék segítséget. https://www.facebook.com/notes/t%C5%B1z-%C3%A9s-v%C3%ADz/h%C3%BAsos-burek-recept/404099099783003


HÚSOS BUREK

Elkészítési idõ: 60 perc
Elkészítés nehézsége: közepesen bonyolult
Árkategória: közepesen költséges


HOZZÁVALÓK:

· 50 dkg darált hús
· 3 fej vöröshagyma
· só
· bors
· vaj
· 4 tojás
· 2 dl tej
· réteslap

ELKÉSZÍTÉS:

A húst a vöröshagymával megpirítjuk, sózzuk, borsozzuk. A tûzrõl levéve hagyjuk kihûlni, kevés olvasztott vajjal, a tojásokkal és a tejjel elkeverjük.

A tepsit vajjal kikenjük, beleteszünk 2-3 réteslapot (minden rétegét zsiradékkal bekenjük), ráhalmozzuk a tölteléket, majd egy újabb lapot terítünk rá. Ismét töltelék ésmegint lap jön.

A legtetejére olvasztott vajat locsolunk, és meleg sütõbe téve megsütjük.


Forrás: KiskegyedRecepttár
Bemes 2015 jún. 17. - 10:42:55
(3344/4273)
Mariskám én is hasonló vagyok hozzád. Szerintem ezért is érthetjük meg kicsit jobban Kuzeyt. Általában a "szív"emberek gyorsabban kiakadnak, mert érzékenyebbek. Aztán ugyanezért több oldalról is megvizsgálják a dolgot, és megbocsájtanak. Lehet, nem túl kellemes ez a tulajdonság, mégis jobb mint a bosszúállás.
Én megértem, hogy nehéz Kuzey bizalmát elnyerni.
Demettel való kapcsolata Ali halála miatt mélyült el. Kölcsönösen egymásba kapaszkodtak. Lesz ezzel kapcsolatosan egy szép jelenet, elõ a zsebkendõkkel!
malvinkicska 2015 jún. 17. - 10:41:30
(3343/4273)
Szerintem verekedéssel nem lehet megoldani dolgokat, jobban tette volna, ha rendesen leülnek, és megbeszélik, az is borzasztó lenne ha a magán életem valakitõl függne, mint most Demet, szóval ez most különös száll benne, hiszem vagy durvul , vagy, javulni fog a viszonyuk, így nem lehet élni hosszú távon, amúgy is a harag rossz tanácsadó.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 17. - 10:00:27 8/10
(3342/4273)
Nagyon frissek voltatok és tulajdonképpen a lényeget leírtátok .
Ez most nagyon viharos idõszak amik itt történtek .
Baris az ügyésznél alaposan eláztatta Kuzeyt , akit Cemre figyelmeztetett errõl . A férjével csúnyán összeszólalkozott elakar válni , de az csak fenyegeti és gorombán viselkedik vele egyre inkább .
Burakról már nem tudom mit gondoljak elég furcsa fazon , ez az üldözési mániája nem derült ki valós e .
Közben Vénusz és Zeynep között lavíroz a férfi .
Demet - Seref félnek Kuzey haragjától , de kivárnak egyenlõre mást nem tehetnek úgy döntenek .
Handan oldalát kifúrja a kíváncsiság mi lehet az eljegyzéssel , ezért Zeynepet abajgatja tudjon meg mindent , máshoz nem fordulhat.
Kuzey a hadnagyhoz felmegy , de Simay nyit ajtót és megérkezik a hadnagy is .
Kuzey félre érti a helyzetet és még az elõzõ dologból sem tért magához , újra nekiesik Serefnek , aki egy kettõt visszaüt már .
Elmondja õket minden aljasnak és elviharzik........durvul a helyzet .
BMariska52 2015 jún. 17. - 08:55:12
(3341/4273)
Kedves Bemeském! Most már kicsit lehiggadtam, remélem, ez Kuzey-nél is hamarosan bekövetkezik! Én is eléggé felindulós tipus vagyok, de nagyon könnyen megbocsátok annak, akit igazán szeretek. Kuzeyt szeretem, de azért még mindig nehezen fogom fel amit tett, nem ártana neki egy indulat-kezelõ tréning! Elvégre nem a ring-ben van!
Most, két óra elteltével visszatértem a hozzászólásokhoz, ha megengeded, idézlek: ..."Neki Demet egy összekötõ kapocs még mindig Alival. Kuzey nem tudja túltenni magát barátja halálán, ehhez lelkiismeretfurdalása is hozzájárul."... Köszönöm, hogy ezt leírtad! Kicsit már én is másként látom, lehet, hogy pont kezdett volna Seref közelebb kerülni a szívéhez, és most ez gátat vet ennek. Nagy kár lenne, ha pont egy ilyen baráti kapocs se jutna már az életébe, de nagyon nehéz a szõrös szívéhez férkõzni! Ez a nap sok volt neki, ráadásként az eljegyzésre!
Bemes 2015 jún. 17. - 08:31:14
(3340/4273)
Sziasztok !

Hááát, nagyon ciki Kuzey viselkedése, nem tudjuk mire vélni. Azt hiszem Mariska tapintott rá a lényegre. Kuzey a hozzá érzelmileg majdnem legközelebb álló emberben csalódott. Gondoljunk bele egy kicsit a helyzetébe. Eddigi élete során csak Ali volt a biztos pont. Hülye megfogalmazás a " hagyaték", nem kell szó szerint érteni. Neki Demet egy összekötõ kapocs még mindig Alival. Kuzey nem tudja túltenni magát barátja halálán, ehhez lelkiismeretfurdalása is hozzájárul. Ritka dolog, de megtörtént hogy ilyen gyorsan egymásra talált Demet és Seref. Szerintem lelkileg közelebb is állnak egymáshoz, mint Alival. De honnan gondolná Kuzey, hogy ez volt az elsõ csók? Hogy éppen most jöttek össze? Azt hitte, hogy ez a két ember, akiket nagyon szeret, akikben a végletekig megbízott átverte õt.Ki tudja mióta nézik hülyének?! A baj az, hogy annyian átverték már szegényt, hogy csak így tud gondolkodni. Tulajdonképpen miért is ment Serefhez? Tisztázni akarta a dolgot csak meglátta Simayt? Hát tényleg nem tudom mit képzelt a hadnagyról?
Barist kivételesen megértem, hogy tele a hócipõje Cemrével.
Én is gondolkodtam azon, miért futnak a nõk ebben a filmben a férfiak után. Mintha más török filmben ez nem lenne így, vagy nem tûnt fel.
BMariska52 2015 jún. 17. - 07:44:58
(3339/4273)
Szia Kedves Érsekem, Aranyos Malvinkám! Ma korán ide tudtam ülni, látjátok, már meg is írtam a "kisregényemet" Nektek, de ugye, nem bánjátok? Egy idõ hallgatás után csak úgy dõl belõlem a szó és a vélemény!
Nehéz állást foglalni nekem is a Handan-ügyben, ez igaz, de soha a mi családunkban nem láttam ilyen példát, azt a harmóniát, ahogy a Szüleim éltek és engem neveltek, jó volna remélni, hogy több, számomra kedves ember tapasztalta és élhette át gyerekkorában és felnõttként is, fõleg, míg Apu élt.
Ezt a filmet valóban úgy lehet nézni, mint Katica teszi, megunhatatlan, és mindig látunk benne valami újat is, vagy rácsodálkozni-valót!
BMariska52 2015 jún. 17. - 07:34:59
(3338/4273)
Szép Jó Reggelt kívánok Nektek!
Eddig még mindig megköszöntem és értékeltem a gyönyörû irodalmi fordítást Kedves Szandrának! Most megköszönöm azt is, a fordítás milyen kiválóan tudja néhány percben fokozni a krimibe illõ feszültséget a mondataival. Még csak 9 perc telt el ebbõl a mai 20-ból, de máris mennyi mindent megtudtunk, (most félbe is hagytam, hogy leírjam a száguldó gondolataimat): Burak hogy próbálja a Ferhát megölésekori eseményeket Baris ellen fordítani, Baris mesterien fundálta ki a vádakat Kuzey ellen, közben látjuk Cemre kétségbeesett küzdelmét, hogy megmentse a szerelmét Baris és az ügyész karmaiból, az emlékképek hogy csaponganak Kuzey fejében Seref-Demet kapcsolatáról, már mindent beleképzel, azt is benne látja, ami még akkor az õ fejükben sem volt igazán, és most nem is érdekli, Cemre milyen veszélyre figyelmezteti, mert fontosabb dolognak tartja, hogy szerinte átverték õt Demet-Seref.
Ja, igen: Baris mindent jól összekombinált, csak azt nem tudja, hogy õ egyáltalán nem ismeri Kuzeyt, mert Kuzey személyesen, a saját kezével pusztította volna el Ferhatot, nem bízza azt másra! Hiszen így sem tudja megbocsátani, hogy nem õ bosszulhatta meg Alit!
Más: nem figyeltétek még meg, hogy itt, ebben a filmben a visszafogott török viszonyokat ismerve, ahol az asszonynak k..s, mennyire a nõk nyomulnak? Venus is, Zeynep is, anno: hogy elvetesse magát, Simay is?, Banu szintén? Lehet az elfogultság, hogy Cemrénél ezt nem látom? (látható, én reggel mindig termékenyebb vagyok, mint akit felhúztak, köszönhetõen annak, hogy enyhült az idõjárás!)
Késõbb: aztán az egész eddigi feszültséget milyen szépen feloldotta Demet-Seref beszélgetése, szintén kitûnõen fordítva!
Handan már megint nem bír magával! nagyon jó kifejezés rá: Handan elképesztõ! Ezt a sok kavarást: Burak sem tudja, Venus, vagy Zeynep kell neki?
Na, most aztán Kuzey teljesen becsavarodott a saját elméleteibe, igazán túlzás, hogy miket képzel szerencsétlen Serefrõl, mikor meglátja nála Simayt! Már soha nem látjuk azt, hogy gondolkodik, mielõtt ütne? Történhetne már valami, ami lecsillapítja! Nagy szüksége lenne rá, de esztelen módon Õ azt is elutasítja, ami felszabadítaná!
Kívánok további szép Napot!
malvinkicska 2015 jún. 17. - 07:23:25
(3337/4273)
Ahogy nézem Baris éppen olyan féreg, mint volt mindenre képes, csak, hogy mentse magát, most Kuzey a célja, mert így távol tudja tartani Cemrétõl . Kuzey esze teljesen elment se lát, se hall, csak meggondolatlanul verkszik, azt hiszi szegény Serefnek szüksége van ennyi nõre, mint hogy megkérdezte volna milyen okból van ott Simay, nem õ egybõl erõsködik, most nála aztán nem a józan ész uralkodik, hanem az agresszív énje tört ki, mint mindig, õ mindent veréssel akar intézni, ez nem így van, most nagyon utálatosan viselkedik,ezzel nem old meg semmit. Az egész közel állókat eltávolítja maga mellõl nem gondolkodik. A Seref is mennyit tett már érte szegény Demet szabályosan fél tõle, ez nem jó, a barátot szeretni kell, és megértõnek lenni, de ez most nála magas fán terem.
9/10
gabus53 2015 jún. 16. - 21:33:59 9/10
(3336/4273)
Az Epizód Magazin holnapi számában újabb cikk jelenik meg Kivanccal, Betegesen soványra fogyott címmel.
Délután hozom a cikket.

:-)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 16. - 21:26:05 8/10 Előzmény BMariska52
(3335/4273)
Mariska kedves most dupla adag megy , mert mindig a sorozat elõtt pár perccel írtam és bántam a dolgot.
Egyszerûen megunhatatlan ez a sorozat , hiába láttam már mindig találok benne valami újat is .
Most Sami bay borzolta az idegemet , nagyon bunkó ahogy beszélt Handannal . Még ezt a jött ment kis Simay asszonylányt is többre becsüli , mint aki 30 éve a felesége . Jobb helyeken a cseléddel is szebben beszélnek . Nem véletlen , hogy a nõ olyan már mint egy kaktusz folyton szurkál .
Kuzey nem tágít a csak papíron házasság felkiáltással elzavarja a nejét . Aki pedig szívesen venné a közeledését.
Még egyszer ne haragudj a kapkodásért és örülök mindig ha írsz , örömmel olvaslak Téged is .
Kellemes estét kívánok :)
malvinkicska 2015 jún. 16. - 21:07:58
(3334/4273)
A uzeyjel való meglátásod egyezik az enyémmel ugyan azt gondolom énis biztos olvastad, most ebben a részben sok volt, egy kicsit alapjáratra, foghatná magát, nem rendelkezhet õ a barátai felet, nem érdemlik tõle.