10/10
Kissné Csordás Katalin 2015 jan. 19. - 16:26:24 10/10
(613/4273)
mai világban már nem

lepödüm meg azon hogy minden csatorna azt tesz amit akar mi nézök már nem számitunk volt ugy hogy egy sorozatot pedig magyar egyszeruen abba hagytak szeretem a török filmeket a többi mind egykapzafára megy anyja elveszti megvakul stb szoszo jo lenne ha folytatnák a vetitést
BMariska52 2015 jan. 19. - 16:11:42 Előzmény malvinkicska
(612/4273)
Kedves Malvinkicska! Ha arra gondolsz, én is aláírtam a peticiót és késõbb kaptam egy felszólítást, hogy erõsítsem meg, az is megtörtént természetesen! Nekem az is jó, ha egy késõbbi idõpontban, mindegy, melyik csatornán, de nagyon szeretném, ha ki tudnánk harcolni a folytatást, mert rosszul esik, hogy parlagon hagytak bennünket, és nem gyõzöm hangsúlyozni, hogy borzasztó fontosak a párbeszédek!
Egyébként, az nagyon érdekes, hogy pont akkor, mikor kiderült ez, aznap az M1 híradójának a végét láttam, mivel pont a másik csatorna kitolása folytán nem folytatták a Szerelemben, háborúban c. sorozatot, gondoltam, van egy egész jópofa sorozat (spanyol) 2. része, Öltések közt az idõ, na mondom, akkor nézem azt. Na, ekkor volt a híradó végén, hogy milyen jó kapcsolatot építünk ki éppen a török kulturális már nem tudom, kivel, tök mindegy, errõl volt szó, és hogy akkor a jövõben ez ilyen meg olyan jó lesz... Tõlem az M1 is levetítheti, nekem nyolc! Különben szerintem pont most nagyon izgi dolgok jönnek, szerintem egyáltalán nem unalmas és nem hasonlít más sorozatokhoz az én szememben, nekem kifejezetten emberi, legalábbis nálam azt váltja ki, milyen mély emberi érzések szerepelnek ebben a filmben, mennyire szimpatikus figura Ali, azért nehéz szerintem ilyen barátot találni, aki teljes mellszélességgel kiáll a barátjáért! Az apa figurája is nagyon elgondolkodtató számomra, nehéz ember, de a szívéhez lehet férkõzni. Amúgy a mai rohanó világban, a sok amerikai lövöldözõs, erõszakos filmmel szemben pont ez a visszafogottság az ami különösen tetszik nekem, na persze a remek fõszereplõrõl nem is beszélve!
Nem akarok magyarázkodni, miért csak most csatlakoztam Hozzátok, de egyrészt elérkezettnek láttam az idõt, másrészt az elmúlt évem súlyos, mûtött beteg Édesanyám ápolásával és másik lakásba költözéssel, dobozolással, egyebek telt. Jelenleg Anyu jól van, "0"% a tumormarkere, a költözés is megvolt, kicsit több szabadidõm van. és a kedvem is jobb a levelezéshez. Látom, milyen aranyos jó kis csapat van itt a fórumon, sok kedves, jó ember, jó volna, ha ez is megmaradna!
Üdvözlet Mindenkinek!
8/10
Érsekvári 2015 jan. 19. - 15:59:49 8/10
(611/4273)
Nem tudtalak megelõzni , hát bizony jó túl lenni a mai részen . Elég rettenet ezt a kínlódást látni ,de alig vártam , hogy Ferhát is kapjon a "jóból " . Szavak nincsenek rá milyen ember . Simay a saját anyját is elárulná , ha az érdeke úgy kívánná. Az anyának több esze van nem kér ebbõl a kis patkányból sose lássa. Ahogy Zeynep a fiú nyakába ugrott meg szívemezi , elég nyálas.
Sajnálom nagyon a szinkron miatt veszítünk , mert minden szónak jelentõs értelme van . Így megint csak a cselekményre a látottakra hagyatkozhatunk.
Megnéztem most a petíciót hol tart , elég siralmas számok ezzel nem sokat lehet kezdeni....
A Kuzey : 271
A szerelemben :2379
sorozatkedvelõ 2015 jan. 19. - 15:49:20
(610/4273)
Spoiler!!!!Akik már látták török nyelven tõlük kérdezem,hogy hanyadik bölüm-nél lesz vége az esõ évadnak?Mert most a 29.-nél járunk,ha jól számolom akkor a felét sem adják le a sorozatnak Spoiler vége.


Akár nyálas,akár nem ,akár hiteltelen, akár nem ,ha elkezdtek egy sorozatot az lenne a legkevesebb,hogy végig leadják.
Nekem tetszik ez a sorozat,egyáltalán nem találom nyálasnak.Természetesen mindenki véleményét tisztelve megkérdezem,hogy ami nem tetszik azt miért kell nézni.Mindig elolvasom a véleményeket a sorozatról,igaz csak ritkán írok,de minden részt megnézek.Végig nézem ,majd eredeti nyelven,de a párbeszédek értelmezhetetlenek lesznek számomra.
BMariska52 2015 jan. 19. - 15:47:24 Előzmény lizbell
(609/4273)
Kedves Lizbell! Elnézést kérek, de még gyakorlatlan vagyok fórumozás terén, bocs, ha valamit nem jól csinálok!
Most látom, hogy nekem címezted válaszodat, köszönöm szépen! Most ott tart nálam az ügy, hogy válaszolt a TV2, de még csak annyit, hogy továbbították levelemet/kérésemet az illetékes kollégáknak. Hát, majd meglátjuk. Látom, írja valaki, hogy ugyanaz a baja, mint szerintem a többségnek, hogy hiába nézzük az eredeti nyelven, legalább valami rövid tartalom jó volna, vagy magyar felirat, de szerintem ez nem kivánságmûsor, hogy a yt-ra feliratot tegyenek, bár így lenne! Az a felháborító, hogy most pl. szól a tévé nálam és még mindig reklámozzák, akkor legalább lenne értelme és folytassák!
Üdvözlet!
malvinkicska 2015 jan. 19. - 15:44:22 Előzmény Érsekvári
(608/4273)
Tudtuk, hogy eltemeti az a szemet Ferhat K-t még is borzasztó volt végig nézni hála az égnek kiszabadult a kis moslék nõ Simay még aljasabb, már, mint F annak már sosem jön el a büntetése. A lányok különösen Zeynep nagyon nyomul, az is amit követ, pont fordítva kellene lenni, nem neki hanem K-nak kellene ezt csinálni az meg szegény zavarban van. Kuzey nagyon aranyos, mikor mondja Handan asszony, az apjának sem mondta el mi történt vele, tõrbe csalták a temetési idõ ponttal is azt már Sami is tudta csak nem érte el, telefonon, Ali az egy nagy csóka igaz barát. Nagyon sajnálom, hogy ennek a családnak a vendég szeretetét, már csak 4 napig élvezhetjük, mert nem lesznek sajnos.
3/10
oncogito 2015 jan. 19. - 14:32:28 3/10
(607/4273)
Most jött el az ideje annak, hogy nem bánom, ha abbahagyják. Eddig néztem, tetszik.
De ahogy látom, a török sorozatok olyanok, mint a brazilok. Annyi különbséggel, hogy az elején jók, aztán hogy minél több sorozat legyen belõle húzzák, amíg lehet. A Szulejmán is ilyen, meg az Ezel.
Az alaptéma jó, de végeérhetetlen és sokszor erõltetett már a szitu. Legközelebb már el sem kezdek nézni török sorozatot, mert nyálasabbá válik, mint a Dallas...
monkey021 2015 jan. 18. - 22:43:40
(606/4273)
Üdv.
ÉN új vagyok itt a forumon.Ez az egyik kedvenc sorozatom és most számomra ez csalódás ,h nem vetítik tovább.Olyan jó lenne ,ha lenne hozzá magyar felirat...én már annak is nagyon örülnék...De azért még bízom abban hogy folytatni fogják.
malvinkicska 2015 jan. 18. - 18:25:33
(605/4273)
Ahol kellett mindenütt alá írtam remélem csak leadják, ha késõbb is a remény hal meg utoljára, elég sok török rész marad, azt sok lesz találgatni, és lehet nem is az mire gondol az ember, szóval ez így nehézkes, de azért meg fogom próbálni törökül nézni. A nézõkkel ez egy nagy kitolás, és még azt írják lesz az Ördög álarca, most fejezte be a sok borzalom benne, nézze aki akarja de én biztos nem, elég volt egyszer.
8/10
Érsekvári 2015 jan. 18. - 17:49:45 8/10
(604/4273)
Szia ! Úgy láttam nem írtak még az ügyben amit kérdeztél .
Ha valakinek címzed az írásod akkor a neve melletti válasz-ra kattints ,utána amikor kijött a szokásos levelzés oldal megírod és az elküld gombbal mint eddig elküldöd . Ennyi .
Remélem erre gondoltál , ha nem akkor bocsi :))
Próbáld ki nálam :))
10/10
lizbell 2015 jan. 18. - 17:35:09 10/10
(603/4273)
Üdv. :)
Szerintem nem "abbahagyták" csak ennyit vettek meg. Most már én is higgadtabban nézem a dolgot a sok összeesküvéselmélet után!
Amikor pedig el kezdtük õket bombázni a számonkéréssel, a válaszolónak nyilván halvány lila gõze nem volt arról hogy pontosan hány részes a film és ebbõl mennyit adtak le!
! Én konkrétan megírtam utána hogy nem fogadom el a választ mivel az eredeti 80 részhez képest mi csak a felét kapjuk, akkor kezdték azt írkálni hogy továbbítják az illetékesnek! Úgyhogy én nem aggódom, biztosan látni fogjuk a 2. évadot is, kérdés hogy mekkora kihagyással!
BMariska52 2015 jan. 18. - 17:23:00
(602/4273)
Kedves Fórumozó Társak!
Elsõként bemutatkozom: Mariska52 vagyok. Eddig hûséges olvasótok voltam és vagyok, de szeretnék csatlakozni a hozzászólásommal. A felháborodás indította el ezt bennem. Elõször rossz viccnek gondoltam az egészet, de most már látom, hogy a helyzet véresen komoly!
Meghajlok elõttetek, és hálás köszönetem, hogy ilyen komoly levelezést folytattatok a Kuzey sorozat további vetítése érdekében,én is küldtem egy szolid kis levelet, (eddig még csak automata visszajelzés jött)remélem kapok rá választ és megtörténik a csoda, ha sokan összefogtunk, folytatják a sorozatot a NÉZÕK kedvéért!
Nagyon kedvelem a török sorozatokat, Kivancot különösen szeretem, eddig minden török filmet láttam, amit a magyar televíziók levetítettek. Nem hiszem, hogy a politikában kéne keresni a magyarázatát, miért hagyták abba Kuzey-t, mert ugyanakkor éjszaka vetítik az Egy ellopott élet c. filmsorozat ismétlését, amit mindig felveszek, úgy nézem meg. Biztos követni fogom a youtube-on Kuzey további történéseit, de nekem nagyon fognak hiányozni a párbeszédek, amiket igen fontosnak tartok, hogy értsük! Pl. ami az utóbbi részekben volt: Kuzey és Apja közt, Simay és Anyja közt, ezt eredeti nyelven vetítve nehéz kikövetkeztetni, mirõl beszélnek. Szívbõl remélem, egy késõbbi idõpontban folytatják, vagy pl. egy másik csatornán láthatjuk, nekem mindegy, hol, de nagyon szeretném látni! Semmilyen mexikói, egyéb balgaságot nem nézek, de érdekes módon a török sorozatokat igen kedvelem, és nagyon szívesen hallgatom mûsoron kívül is Toygar Isikli gyönyörû, szívhez szóló zenéjét! Szeretettel küldöm Nektek ezt, Kivancot is láthatjátok! https://www.youtube.com/watch?v=fzty7IvvKmU&feature=youtu.be

Remélem, nem bánjátok, ha a továbbiakban én is a Csapatba tartozom, elõre is köszönöm! Üdvözlettel Mindenkinek Mariska52
8/10
Máriácska 2015 jan. 18. - 17:21:10 8/10
(601/4273)
A Fem 3 csatornán sem nézhetjük jövõ keddtõl a Kuzey Guneyt, mert ott sem lesz folytatás. 8O másfél órás részbõl leadták a sorozat felét! Magyarországon ez a menõ viselkedés a nézõkkel! A "Super" TV 2 pedig inkább a Hal a tortán c. sorozat ismétlését fogja sugározni a Kuzey Güney helyett!
Lengabor 2015 jan. 18. - 17:16:52
(600/4273)
Természetesen számít. Sõt. Viszont mostanság mind A Macska, mind a Maricruz nagy siker volt, jól kezdett az Emlékezz, Reina! és a Valentina titka is. Ebbõl az következik, hogy érdemes ezekbe is invesztálni, de a fõbb oka az, hogy ezek lényegesen olcsóbbak, mint egy amerikai sorozat. Ezért megéri belõlük többet is venni, hiszen viszonylag olcsón, hosszú idõre biztosít fix néznivalót, amivel a mûsoridõt ki lehet tölteni. Ezek többsége minimum 120 résznél kezdõdik, szóval jól járnak vele.
De hogy mennyire számít a nézettség, azt nem bizonyítja jobban az, hogy az Amit a szív diktált is a rajongók elszánt harcának és levelezésének köszönhetõen tudták csak megmenteni. A TV2 a gyenge nézettség miatt le akarta venni a képernyõrõl, de végül annyira sokan háborodtak fel a lépés ellen, hogy inkább áttették délre. Holott nem lett volna kötelezõ nekik. A gonosz álarca a 22:40-es sávban nagyon gyengék teljesített, ezért 59 rész után átrakták délután 3-ra (szintén számûzhették volna). Ellenpélda Az élet iskolája címû sorozat, amit szintén alig néztek, de a petíció ellenére sem folytatták a mai napig sem. Aztán említhetõ Az éden titkai címû görög sorozat, ami amúgy 625 részes, de mivel nálunk megbukott, ezért csak 199 részt vett meg belõle az RTL Klub. Mellesleg éjszaka megismételték, de csak azért, mert élt rá a vetítési joguk, helykitöltõnek meg jó volt.
Szóval számít a nézettség ezeknél is, de általában csak a 19-23 óra közötti idõpontokban lépnek fel drasztikusan a csatornák. Ami kora délután megy, ott majdnem mindegy, hogyan muzsikál valami, pláne, ha kábelcsatornáról (pl. RTL II) van szó. Utóbbira tök olcsó megvenni ilyen telenovellákat, hiszen alapból sem egy túl nézett csatorna, ezért megy ott pl. a Karibi szerelem is. Éjjel 01:40-kor és hajnal 05:00-kor nem várnak tõle semmit, de ahhoz meg olcsó, hogy ilyenkor is adjanak valamit.
Szóval hidd el, pontosan tudják a csatornák, hogy mit miért csinálnak, és bár ez számos esetben ellenkezik az empátiával és a nézõbarát hozzáállással, de õket csak a saját hasznuk érdekli. Ami nem éri meg nekik, azzal nem szórakoznak. A rejtély címû sorozat sem éjjel 03:00-kor éri el a legtöbb nézõt, mégis akkor adják, mert úgy ítélik meg, hogy akkor kell adni.
2/10
meggy100 2015 jan. 18. - 15:38:29 2/10
(599/4273)
Ha már a nézettséggel jössz, akkor szerinted a mexikói, kolumbiai sorozatoknál miért nem számít a nézettség ??
malvinkicska 2015 jan. 18. - 08:08:36
(598/4273)
Fórumtársak hiába ragozzuk a dolgokat ez már nem az elsõ eset, hogy leveszik a sorozatot, pl a hazugságok gyûrûjében ki nincs írva és ma hajnalban, adták ki tudja hányadik részét meg sem említették, hogy adni fogják, nem tudom hanyadszor kezdtek neki, aztán ott volt a Colunga sorozat azt is leakarták venni, meg van még nagyon sok amit már el is feledtünk. A macska szemét dombot ha tudnák a csapból is azt folyatnák, emlékezz reina az is egy nagy zagyvaság, azt is ezerrel nyomják valentina titka bele se néztem nem szeretem Spanicot, különben az már bosszú címen volt. A Kuzey Güney alig van reklámozva, ez a mûsor politika nem tudni, komolyan azon gondolkodom ,hogy lehetne ezektõl a csatornáktól szabadulni, mikor lesz olyan, hogy tetszés szerint válasszunk, olyan adókat aki a nézõvel is foglalkozik.
offtopic
simike2015 2015 jan. 17. - 23:34:06
(597/4273)
Azt te is nagyon jól tudod, hogy egy sorozat nézettsége igen sok mindentõl függ. Ezért balga dolog, egy nap után határozni. Ez statisztikailag nem állja meg a helyét. Összeesküvést persze nem gyanítok, ez inkább csak kínvicc volt, de tudod mit, azon sem csodálkoznék.
Lengabor 2015 jan. 17. - 23:16:22
(596/4273)
Ha ez igaz lenne, a Szulejmán is repülne a mûsorból. De nem repül, mert nézett.
Ha már Szulejmán: annak a magyar premierje 2013. január 9-én volt. Akkor a hivatalos nézettségi adatok szerint 1 088 410 ember nézte, ezzel 29,1%-os közönségarányt produkálva (21:20 és 23:12 között volt képernyõn). Ott elég volt egy nap, hogy sokan megszeressék a rajongókon kívül?

Tudom, hogy sokakat bánt ez az igazságtalanság, ami történik, engem is bántana, de attól, hogy mindenféle összeesküvés-elméleteket és kifogásokat próbálnak találni, még nem lesz más a helyzet. A nézettség csúnyán alulmúlta azt, amit az RTL Klub elvárt, sõt megszokott más sorozatoknak hála. Ez van. Remélem, hogy folytatják valamelyik kábelcsatornájukon, mert ott szerényebb eredménnyel is lehet sikert elérni.
offtopic
simike2015 2015 jan. 17. - 22:43:03
(595/4273)
Kizárt dolognak tartom, hogy ez az elmebeteg csatorna egy nap vetítés után levegyen valamit a mûsorról. Sajnos egy adásnap kevés volt arra,sokan megszeressék a rajongókon kívül. Ahhoz legalább 3-4 nap kell, hogy ezt tegyék... Sokkal valószínûbb, hogy a fokozódó nemzetközi arab helyzet játszik, vagy miután állandó háborúban állunk valakivel, most Keletre nyitottunk és megtámadtuk a törököket. Ja hogy Erdogan szövetséges? Na és? Lehet, hogy ez már túlzás a részemrõl? De a Kuzey, Güney sorozat levételét is nézõszámmal indokolják? Azért azt kétlem. Bár igaz, sokan nem fogják nézni 6,40-kor a FEM3-on.
Lengabor 2015 jan. 17. - 21:56:28
(594/4273)
A második részét viszont már csak 442 ezren, ergo néhány percen belül fokozatosan eltûnt közel 200 ezer nézõ. Ez önmagában sokat elárul arról, hogy mennyire volt sikeres a sorozat.
De a nagy baj az ez volt:
Szerelemben, háborúban: 145 966 (9,7%) - január 9. /22:02:16 - 22:54:32 között/
A 9,7%-os közönségarány azt jelenti, hogy az akkor éppen tévét nézõ 18-49 évesek összességének csupán 9,7%-a nézte ezt a sorozatot, mindenki más megoszlott a sok más csatorna között. Ilyen eredményeket egy nagy erõs kábelcsatornától szoktak meg, nem egy országos adótól. Ha ott valami 10% alá esik, az nagyon-nagyon csúnya leszereplés. Az RTL Klub számára pláne szokatlan volt ez a gyenge eredmény, illetve az a tendencia, hogy mennyien kapcsoltak át máshova a rész közben. Ez az oka annak, hogy levették a képernyõrõl.
Én drukkolok a petícióknak, de érdemben ez nem fog segíteni. HA akarják, akkor folytatják valahol, de ha nem akarják, akkor nem teszik meg. Mert megtehetik, hogy ne tegyék meg, ugyanis õket nem az egyes nézõ (én, te, õ, ti) érdekli, hanem a nézõk száma. Ha valami más hoz ennyit vagy ennél sokkal jobbat, akkor az õket igazolja, hogy helyes döntést hoztak a sorozat levételével.
Én azonnal áttenném kábelcsatornára, ha meg ott sem lenne sikeres, akkor ledarálnám napiban. Akit érdekel, az legyen boldog. Csak sajnos ez nem rajtam/rajtunk múlik, ráadásul nem jótékonysági intézmény a tévé, hanem a saját érdekeit nézi.