burak 2015 jan. 21. - 22:34:35
(733/4273)
spoiler
az biztos, hogy a nõé a gyerek nem Samié
burak 2015 jan. 21. - 22:32:40
(732/4273)
Igen igazad van látod én is így gondolom a nem elméjülést úgy értem,hogy megyek az eseményekkel és nem keresem,hogy miért, az a lényeg,hogy függõvé tett ez a sorozat mindennel együtt, most már hogy majdnem mindenki látta törökül az lenne a jó, hogy tényleg végig szinkronizálták volna.
10/10
lizbell 2015 jan. 21. - 22:29:21 10/10
(731/4273)
!!!SPOILER!!!!!

Mivel fordított sorrendben nézem (nem vagyok normális) így láttam hogy új asszonykája van Szami bácsinak, de a gyerek nem lehet tõle, hisz van már vagy 10 éves vagy több! lehetetlen hogy ennyi idõ után teljesül be Kuzeyék szerelme, nem telhetett el ennyi idõ!
!!!SPOILER VÉGE!!!
10/10
lizbell 2015 jan. 21. - 22:25:08 10/10
(730/4273)
ma valóban kielemeztük rendesen! de mondom minden relatív, én el tudom fogadni és nem abból a szempontból nézem, hogy "én" nem így csinálnám, vagy ép elméjû ember nem így tenné! pl. õ (Ali) akkor úgy tartotta helyesnek, mert hitte hogy egy tragédia megakadályozható azzal ha egyedül intézi.... más a felfogásuk, más megoldóképletek irányítják.... stb. más világ, más kultúra, tény hogy egyre jobban szeretem! :)
burak 2015 jan. 21. - 22:16:59
(729/4273)
Igen ma mindenki sokat írt, mert valahogy bennünk van, hogy ha nem fogják folytatni nem értjük meg, és még ha kihagynak részeket akkor pláne.Mindenkit izgat valamilyen szinten.
10/10
ccaty 2015 jan. 21. - 22:11:26 10/10
(728/4273)
De, hát látjuk, a szemünk elõtt zajlik, hogy önként és dalolva mennek bele olyan szituációkba, amelyekbe épelméjû ember nem menne bele.
pl. Ali titkolódzása. Ha a kezdet kezdetén elmondja a szitut, és nem önkényeskedik, szétveri a fószer autóját. A végén már miatta ment a harakiri, bár, mint megtudtuk, addigra már szervezkedett a döglégy Ferhan is.
Most meg haverilag belemennek más üzletének megvédésének érdekében egy kis kiadós verekedésbe is.
Tehát nem a baj keresi meg õket, hanem õk keresik a bajt maguknak, pedig anélkül is lenne elég egy ilyen „szeretõ” báty mellett.
Tuuudom, tuuudom, a cselekmény érdekében szükség van ilyen szituációkra.

De mára, azt hiszem az elemzésbõl elég nekem ennyi is. Összesen nem írtam ennyit a fórumra, mint a mai napon.
8/10
Érsekvári 2015 jan. 21. - 22:05:43 8/10
(727/4273)
!!!!SPOILER !!!!
Olvasom az írásokat és meg kell mondjam én is már régebben kiszúrtam magamnak a sorozatot és elkezdtem nézni a 40 bölümig , aztán sok részt csak futólag az egérrel a sok társalgást meg a számomra nem túl érdekes jeleneteken átgyorsítottam . Nem túl jó ötlet , mert sok mindenrõl így lemarad az ember . Azért van tudomásom a folytatásról és nagyon várom a sorozat következõ részeit , hogy sok mindent helyre tegyek magamban .
Handan asszony igencsak kivirul egész emberi sõt nõies kinézete lesz , de Samy mégis más nõnél keresi a boldogságot / fia is van tõle / . Zeynep meg Simay is végig a sorozatban lesz , vajon milyen szerepük lesz , mert fõleg Simay kavar még sok mindent a szó rossz értelmében .
Nagy kiváncsiság van bennem , alig várom a szereplõk sorsának alakulását . Pláne , hogy értem is a dialógusokat .
!!!!SPOILER !!!!
10/10
lizbell 2015 jan. 21. - 22:00:06 10/10
(726/4273)
abszolút értem amit mondasz, bár a tecnikai részén felül emelkedem, a temetõs részt nem gondoltam át ilyen szempontból, a másik dolgot másképp látom! nekem beleférnek az ellentmondások, vívódik önmagával, viaskodik és valóban sokszor nem úgy cselekszik, vagy nem azt mondja, amit kéne.... mikor megy fel a pumpa benne és aztán mégis mást mond, mit amit vársz! hol mûködik a kontroll, hol nem... de ne felejtsük el hogy még szinte gyerek, a szemünk elõtt nõ fel, (gyerekként ment börtönbe, aztán kijött és nem sok segítséget kapott valljuk be, náluk nem divat az érzelemmegnyilvánulás, a felszabadult, szeretet teljes beszélgetés stb.) a saját kárán tapasztalatain keresztül tanulja meg milyen a felnõtté válás, közben borzalmas dolgokon megy keresztül, persze hogy ellentmondásos a viselkedése! nem is lenne érdekes számomra különben, ha nem egy bonyolult jellem lenne!
9/10
gabus53 2015 jan. 21. - 21:57:08 9/10
(725/4273)
Szia simike!
***OFFTOPIC***
Az Igazgyöngy az elsõ szerepe volt, amit egy ideig nem is akart elvállalni, és azért látszik a tapasztalatlansága. Mára már egy kiforrott egyéniség lett, és egyre vadítóbb.
Tényleg nagyon sok jó színész van, és jó részük modellként kezdte, mint Kenan Imirzalioglu, vagy Burak Özcivit is, aki a Szulejmánban játszik.
Úgyhogy egyelõre maradok a török sorozatoknál, mert még így, nyelvismeret nélkül is tartalmában többet érnek, mint bármelyik unalmas szappanopera.
10/10
lizbell 2015 jan. 21. - 21:50:48 10/10
(724/4273)
hát ma kicsit túltengtem, az biztos :))) tény hogy ez a tipus (Kuzey) nagyon betalál a lelkembe, plusz Kivanc ennyire jól formálja meg, ez nem kis bezsongás!
10/10
ccaty 2015 jan. 21. - 21:46:39 10/10
(723/4273)
No, én pedig nem kifejezetten a színészi oldalról közelítem meg a sorozatot. Engem pl. idõnként idegesít a Kuzeynek az a látszólag nemtörõdöm, félrenézõ tekintete, akkor inkább dühöngjön, olvasson be valakinek, tegye jól helyére, de nem ez történik, pedig ezt várná az ember.


Engem inkább a forgatókönyv szemszögébõl érdekel a cselekmény, azt szoktam elemezni. Keresem a réseket, hogy minden össze- és szétfutó szál illeszkedik-e? Egyáltalán lehetséges-e ahogyan és amit leforgattak?

Pl. a rész, ahogy Kuzey kikerül a sírból, teljességgel lehetetlen. Sem idõben, sem technikailag nem volt kivitelezhetõ. Egyrészt Ferhan nem volt annyi ideig távol, másrészt az nem derült ki, hogy a temetõben megszólított öreg tudott-e segíteni a sír felkutatásában és kihantolásában, majd behantolásában. Életemben nem ástam sírt, de fogadni mernék, hogy jó sok idõ kell hozzá. Fõleg, hogy be is kellett temetni.

No, én inkább ilyen ellentmondásokra szoktam figyelni.
9/10
gabus53 2015 jan. 21. - 21:45:56 9/10
(722/4273)
lizbell!
Imádom ezt a csapatot itt a fórumon, hogy ennyire be vagyunk zsongva ettõl a sorozattól.
És jól látod a lényeget: a jó fiúból rossz fiú lesz, a rossz fiúból pedig jó fiú lesz. És muszáj lesz leadniuk a sorozatot, mert most már végig csak izgulhatunk.
10/10
lizbell 2015 jan. 21. - 21:35:22 10/10
(721/4273)
azt még én sem láttam, de nagyon kiváncsi vagyok, mitõl kattan át... nyilván valami konkrétum lesz, valami atrocitás éri! de tényleg fura hogy milyen meggyõzõdéssel vannak bizonyos dolgok iránt, mi tisztességes, mi nem! nekünk már már túlzásnak tûnik, de megszoktam hamar!
10/10
lizbell 2015 jan. 21. - 21:32:28 10/10
(720/4273)
én nem tudok nem lelkizni! ez együtt jár azzal hogy Kivanc tehetséges mint a nap, és minden arcrezdülésénél lehet látni, mit gondol, hogy alakul a jelleme, hogy változik a viszonya, hozzáállása emberekhez, helyzetekhez.... ahogy Maricruzra nézett a pasija (nem jut eszembe a neve) hát azon nem lelkiztem, azt magasról leszartam! :)))
10/10
lizbell 2015 jan. 21. - 21:28:51 10/10
(719/4273)
ez már haladás! azt jelenti hogy észbekaptak hogy valami gebasz van és már nem gondolják úgy, hogy lement a 80 rész! majd csak kibogozzák ki volt a ludas és mit kavartak össze!
burak 2015 jan. 21. - 21:24:28
(718/4273)
Én például ennyire nem mélyülök el a tartalomban, a török világ érdekes más, nekem az eredeti török beszéd és szinészi játékok nagyon tetszik, nagyon török. és a magyar szinkron alatt pedig jókat szórakozok, hogy milyen humorosak. Szerintem nem érdemes lelkizni rajta.
Kivanc egy szõke,kékszemû gyönyörû férfi aki 3o évesen a csúcsra jutott, csak gratulálni lehet neki, és mellesleg annyira török, hogy élvezet nézni.
10/10
ccaty 2015 jan. 21. - 21:23:21 10/10
(717/4273)
Igen, ezt a fajta török szemléletet megpróbálták a filmbe is beleépíteni, ami nekik teljesen természetes, hogy a bátyja volt barátnõjének nem udvarolhat, még ha nem is az a hibás a szakításukért. Na, azt még nem láttam, hogy miként jutottak el odáig, hogy ezt a hiedelmet levetkõzze Kuzey.

Mondjuk Simay török erkölcsei vetekszenek egy párizsi bordélyház legkapósabb örömlányának erkölcsivel. No, persze Kuzey a végletekig becsületes végig vele. Hagynám a sorsára.
Edit1 2015 jan. 21. - 21:20:29
(716/4273)
Én is írtam a közönségszolgálatuknak íme a válasz:
Tisztelt Levélíró, Kedves Nézõnk!

Köszönjük levelét, amelyet közönségszolgálatunkra küldött.
Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy a sorozatainkkal kapcsolatban
elõre sajnos nem adhatunk ki információt. A sorozat további részeinek
sugárzása jelenleg egyeztetés alatt van.
Ajánlóinkban fogjuk tájékoztatni kedves nézõinket.

Köszönjük megértését.

Üdvözlettel:
TV2 Közönségszolgálat

Most akkor hogy is van...???Elírás a mûsorújság?
burak 2015 jan. 21. - 21:16:40
(715/4273)
Szerintem is a TSZ volt a legjobb, de szerintem Kivanc ott vált igazi szinésszé, nagyon jó szinésztársai voltak és tegyük hozzá Bihtert alakító szinésznõt, aki szépségben, tudásban, játszásban olyan mint Kivanc férfiban. Nem véletlenül kapja õ is a díjakat. Szerintem a mostani nõk meg sem közelítik.
10/10
lizbell 2015 jan. 21. - 21:13:35 10/10
(714/4273)
az õ agyuk azért másképp jár mint a miénk, ezt tudjuk! Simay-nak is férjet akartak választani a szülei, máshol van meghúzva az erkölcsi határvonal, sok minden nem fér bele fõleg a a külvilág számára, nem csorbulhat a hírnév stb. Ha ezt elfogadjuk, akkor máris megértjük Kuzey szempontjait, õ szentül hitte hogy úgy tisztességes és az a helyes, ha a felesége mellett van a temetésen! aztán persze más irányt vettek az események, de még akkor is anyós elé állt tisztességesen, részvétet nyilvánított és elmondta hogy nem rajta múlt hogy így alakult! hát ilyen ez a Kuzey gyerek :)