BMariska52 2015 jún. 19. - 07:19:54
(3393/4273)
Kedves Napraforgó! Lehet, hogy Neked van igazad és már én nem tudom, hogy mi volt elõbb - a tyúk, v. a tojás. Mert én most nézem az 1. és 2. évadot is, lehet, már összekeverem idõrendben, elnézést, ha félretájékoztattalak, nem volt szádékos. Handannak a saját fejében kialakult álmai egyedül a Banu-Güney kapcsolatban válnak valóra, lehet, hogy Kuzey kapcsolatairól nincsenek is elképzelései, csak azt gondolja, Zeynep jó volna neki. Abban teljesen igazad van, hogy semmilyen szempontból nem való Zeynep Kuzeyhez. Simay sem. Aki Kuzeyt igazán és feltételek nélkül szereti és elfogadja minden hibájával és még meg is érti, ami fontos, ugye, az Cemre. Kuzey annyira bonyolult, ugyanakkor annyira egyszerû, hogy néha még õ sem érti saját magát szerintem.
Én sem szeretem Simay-t, de néha nekem is viszket a tenyerem Handan-tól. Most tényleg úgy néz ki, hogy Simay szeretne beilleszkedni, de Handan folyamatosan fúj rá, és még mindig azt mondom, a történések sorrendjétõl függetlenül, hogy a Banu-oldal felé szégyelli, hogy ilyen zûrös ügyek vannak Kuzey körül.
napraforgó 2015 jún. 19. - 07:08:38
(3392/4273)
Ezt még mindig nem értem, Handan már akkor SEM szerette Simayt, amikor Zeynep még fel sem bukkant. Igaz, akkor már Banut dédelgette, imádta, hogy a kedvenc fia vele jár. Nyilván arról álmodott, hogy a fia bekerül abba a gazdag és elõkelõ családba és rajta keresztül õ is elõbbre jut.... Cemre már el volt felejtve, pedig hát minden szempontból õ lett volna a Güneyhez illõ feleség - támogatta volna a férje törekvéseit és közben nem akarta volna saját magát "megvalósítani".
Zeynep feltûnésekor lehet, hogy õt nézte volna ki a másik fia jövendõbelijeként, bár Zeynep egy önálló nõ, divattervezõ, belõle még lehet valaki, és nem biztos hogy (sõt, biztos, hogy nem), egy egzisztencia nélküli zûrös fiatalember feleségeként, háziasszonyként akarná leélni az életét...

És Handan házasságáról is volt pár szó korábban, õ is a szülei akarata ellenére ment férjhez Samihoz !!! ezért is nem tarthatja velük a kapcsolatot. A nõvérével is csak akkor mer beszélni telefonon, ha senki sincs otthon.
Én valahogy nem értem, hogy egy lázadó nõ, aki a szülõk akarata ellenére ment férjhez 25 évvel korábban, vajon miért ellenzi egy másik lány házasságát, aki szintén a szülei "semmibevételével", akaratuk, áldásuk nélkül ment férjhez - mellesleg pont az õ kicsi fiához????

Hogy Handan és Sami házassága nem sikerült jól, azt láthatjuk, Sami verte az asszonyt, de ugye Handan sokszor viselkedik úgy, hogy az én tenyerem is viszket tõle....

Én azt látom, hogy Simay megpróbálna beilleszkedni a Tekinoglu családba, az elsõ egy-két nap után már próbálna kedveskedni az apósának, anyósának, de Handan durván visszautasítja. Persze csak négyszemközt szemétkedik, de Simay felveszi a kesztyût és visszavág. Õszintén szólva ez még tetszett is nekem.... Valaki már leállíthatná Handant. És ha ehhez Simaynak szemétkednie kell a család háta mögött, hát, lelke rajta, én nem annyira tudom sajnálni Handant.
Bemes 2015 jún. 19. - 07:04:55
(3391/4273)
Szia Katica!

Megnyugtatlak, én szeretem a két fõszereplõt, meg az egész filmet ahogy van.

Mosolyogtam a Zandrával való vitátokon. Jót lehet vele beszélgetni, mert màs szemszögbõl világítja meg a történéseket és ez engem is arra késztetett, hogy felülvizsgáljam az álláspontomat több esetben. Mégis azt hiszem másként súlyozzuk a szereplõk bûneit, és ez nem fog változni mert nekünk valószínüleg más dolgok a fontosabbak.
Zömében veled értek egyet, teljesen egyformán gondolkodunk. Én még keményebb is vagyok, mert nem tudok semmi jót Simay mellett felhozni.
Nem ismétlem amit írtál, inkább kiegészítem .
Simay elsõ nap lefeküdt a sráccal, akit gazdagnak vèlt. Tudom, amikor megtette már tudta hogy csóró, de jelzés, hogy mennyire fontos neki a pénz. Aztán beadta Kuzeynek, hogy neki az egyszerû élet tetszik, ismét egy jelzés, a kérdése hogy nektek pékségetek van? Jelzés. Ahogy vitte a híreket Banunak, ahogy mindent megtett volna a gazdag barátságáért, jelzés.
Befeküdt a kórházi ágyba. Biztosan együtt voltak felelõsek a terhességért, de nem Kuzey egyedül. Persze nem örült, de a nyomorult helyzetében is vállalta a következményeket.
Simay hazudott, elvetette magát, mert nem akart a szüleinek engedelmeskedni. Ez nem szerelem, ez számítás. Ismerhette a családját, tudta milyen rendõrségi vadbarmok, de mégis úgy viselkedett mint egy céda. Azt nem tagadom, hogy tetszett neki Kuzey, és szeretett volna a felesége lenni, nem birt ellenállni az alkalomnak.
Ennyi, nem érdekelte hogy a fiú mit akar, csak amit õ, tûzön-vízen át.
Hogy Kuzey hogy bánik vele? Õszintén szólva Alival értek egyet. Hûlye, hogy ekkora szemétség után egyáltalán ránéz. Õkényszerbõl vette el a lànyt, a családja megfenyegette stb. Baris meg önként vette el Cemrét, noha tudta hogy a làny nem szereti.
Handant pedig megértem. Õ tudja, hogy Simay sumákol, Sami pedig azt hiszi a fia szereti a lànyt, és nem akarja hogy a fia házassága is olyan szülõi kitiltással menjen, mint az övèk volt.
Simay sumákolásban a legkiválóbb, hát nem tudom hogy lehet ezt megértõen kezelni. Illetve megértem, hisz rengeteg önzõ ember cselekedete érthetò. De nem szeretem, nem kellene barátnak, aki bármire kepes a saját érdekében.
9/10
gabus53 2015 jún. 18. - 21:29:04 9/10
(3390/4273)
Kedves Rajongóink!

Sajnos rossz hírem van számotokra. MÁR MEGINT LEVESZIK MÛSORRÓL a Kuzey Güney sorozatot. A TV2 sajtóközleménye szerint nem hétköznap esténként fogják leadni, hanem szombatonként dupla részekkel. frown hangulatjel Ami azt jelenti,hogy süllyesztõbe kerül, hiszen szombaton délután általában nincsenek otthon az emberek, fõleg a nyári hónapokban.

http://tv2.hu/infopult/sajtokozlemenyek/179694_irigy_honaljmirigy_show_a_tv2-n.html
malvinkicska 2015 jún. 18. - 20:19:00
(3389/4273)
Azon sem lepõdnék meg ha egyszer azt olvasnám levették mûsorról ezek azt csinálnak amit akarnak, minden semmit mondó baromságot elõnyben részesítenek.
holdember 2015 jún. 18. - 19:26:53
(3388/4273)
http://tv2.hu/infopult/sajtokozlemenyek/179694_irigy_honaljmirigy_show_a_tv2-n.html

Hétfõtõl már csak szombat délután lesz 2 rész.
BMariska52 2015 jún. 18. - 16:43:46
(3387/4273)
Szerintem Handan azért utálja Simayt, mert neki Zeynep tetszett volna, ha Kuzey-el van, hiszen az már látszott is, mikor behívta a lányt teára, mikor az jött vissza a sétájából a virággal, (mondjuk persze, pont arra ment "véletlenül"). Késõbb meg már szégyelli, hogy a magasságos Banu kisasszony mellett a másik fiának csak egy Simay-féle jutott.
Úgy gondolom, azért nem szólítják Anyának, mert semmi gyöngédség nincs benne, egy kicsit sem kedves én mindig úgy érzem, csak Güney-hez kedves, mert tõle várja, hogy kiszabadítsa õt ebbõl a nyomorék házasságból.
BMariska52 2015 jún. 18. - 16:28:28
(3386/4273)
Hát igen, úgy ahogy írod, hogy néha, én is csak néha értem õt, szeretet nem kapott, de nem is nagyo adott, csak Güney-nek, meg Banu kisasszonynak.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 18. - 16:23:54 8/10
(3385/4273)
A három jó barát / a szemüvegesek / együtt :)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 18. - 16:22:19 8/10
(3384/4273)
Befejezem a témát itt néz ki jól ez a színész
8/10
Érsekvári 2015 jún. 18. - 14:52:30 8/10
(3383/4273)
Ez már jobb és köszönöm szépen .
Kivanccal a legjobb , azt olvastam jó barátok meg egy másik Kivanc is aki Sedef Avci férje .
Õk hárman .
Bocsánat a kis kitérõért :D
9/10
gabus53 2015 jún. 18. - 14:30:34 9/10
(3382/4273)
Köszönöm, ezekre gondoltam. :-)
9/10
gabus53 2015 jún. 18. - 14:27:43 9/10
(3381/4273)
Ilyenre gondoltál?
napraforgó 2015 jún. 18. - 13:59:16
(3380/4273)
És még egy cikk a kürtõs kalácsról:
http://www.vitezkurtos.hu/a-kurtoskalacs-tortenete
8/10
Érsekvári 2015 jún. 18. - 13:58:18 8/10
(3379/4273)
Gabuskám ! köszi , de ez a kép eléggé nem a lényeget hozza .
Ha feltennéd a bõrszerkós képét azt megköszönöm az jobb lenne :)
napraforgó 2015 jún. 18. - 13:57:10
(3378/4273)
A Wikipédia eyt írja róla:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kürtõskalács

Ebbõl egy mondat: "A kürtõskalács a magyar nyelvterület, különösen a Székelyföld kedvelt, jellegzetes süteménye[1]. Régebben fõleg ünnepi alkalmakra készítették, de ma már a mindennapok részévé vált fogyasztása[2]. Készítése során egy édes kelt tésztából (kõttestésztából) sodort csíkot csonkakúp alakú sütõdorongra tekerünk, majd ezt kristálycukorba hengergetjük, és forró vajjal kenegetve faszénparázs fölött aranybarnára sütjük. Ennek során a kürtõskalácsra tapadt cukor karamellizálódik, és fényes, ropogós bevonatot képez. A sütemény felületét utóborítással láthatjuk el (például õrölt dióba vagy fahéjporba forgathatjuk)[3]."

Vagyis jól emlékeztem, valóban erdélyi eredetû. "A Nemzetközi Kürtõskalács Szaktestület lépéseket tett annak érdekében, hogy a süteményt magyar termékként vegye nyilvántartásba az Európai Unió[8]."
8/10
Érsekvári 2015 jún. 18. - 13:54:40 8/10
(3377/4273)
Gabus részét megnéztem .
Úgy látom a hadnagy nem ököllel hanem ésszel oldja meg a problémát nyugodt ember . El megy és Simay marad a lakásban a Demet ügyet elmondja a lánynak , értse Kuzey viselkedését.
Handan valami bosszút forral az eljegyzés miatt , nem tud napirendre térni felette.
Kuzeyt keresi mindenki egyedül Cemre tudja hol lehet és utána megy a temetõbe . Ali sírjánál van Kuzey és a lány elmondja neki mit tett Baris , de K nem menekül el .
Cemre bebizonyította kitartóan szereti és hûséges hozzá.
Otthon Baris Güneynek mondja el házasságának történetét . Jónak mondja .....vagy direkt teszi . A lényeg Cemre mindig is Kuzeyt
szerette senki mást .
Güney látszik õrülten féltékeny . Baris meg amikor egyedül marad bekattan .
Güney - Melda az újdonsült párocska ? Ebbõl mi lehet ......
9/10
gabus53 2015 jún. 18. - 13:41:31 9/10
(3376/4273)
Szia Érsekvári!

Berk a Kurt Seyit sorozatban Misát játszotta
9/10
gabus53 2015 jún. 18. - 13:39:14 9/10
(3375/4273)
Szia napraforgó!
Jól látod, ez a kürtös kalács. Valahol olvastam is, hogy nemcsak a törököké a feltalás érdeme, magyar vonzata is. Ha nem felejtem megkeresem ezt a cikket.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 18. - 13:29:42 8/10
(3374/4273)
Akkor már ketten vagyunk akik észre vettük :)
Konkrétan Jane Eyre hajazott a leányzó . Amikor néztem éppenséggel eszembe sem jutott, hogy az anyja fodrász......ez jó . Ha látta volna biztos sipítozik a maga stílusában :D